TAKTIKA NA ZKOUŠKOVÉ OBDOBÍ - METODA SÍTO (JEN PRO MAZÁKY)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 28 дек 2019
  • V tomto videu vám představím metodu, kterou využívají pro efektivnější (a úspěšnější) plnění studijních povinností opravdoví mazáci. Ta METODA se jmenuje SÍTO. Jedná se o způsob, jak se dá splnit v krátkém čase a s minimálními znalostmi i 50 % všech zkoušek. Můžete si tak zkrátit zkouškové období a prodloužit prázdniny. Varování: Sám jsem tuto variantu nikdy nevyzkoušel.
    =============================================
    Řešíte studijní problém? Pomohu vám ho vyřešit. Obvykle už na 1. konzultaci.
    Objednejte si individuální konzultaci a pomohu vám.
    -- tatulda.cz/konzultace/
    =============================================
    Odkazy na můj blog, které by vás mohly zajímat:
    Jak se naučit na zkoušku i za pár hodin?
    tatulda.cz/jak-se-naucit-na-z...
    Metoda SÍTO - taktika na zkouškové pro opravdové mazáky
    tatulda.cz/metoda-sito-taktik...
    Může si učitel dovolit vyhodit studenta od zkoušky?!
    tatulda.cz/muze-si-ucitel-dov...
    5 kroků, jak udělat zkoušku s minimálním úsilím?
    tatulda.cz/5-kroku-jak-udelat...
    Už jste někdy (u)dělali zkoušku ve vlaku?
    tatulda.cz/uz-jste-nekdy-udel...
    Tahák v kalkulačce - 100% jistota
    tatulda.cz/tahak-v-kalkulacce...
    Sledujte mě i na sociálních sítích
    - / tatulda.cz
    - / semeradp
    O mně v kostce:
    Jsem vysokoškolský učitel a pomáhám studentům překonávat překážky během studia. Působím na Mendelově univerzitě v Brně. Jako student jsem strávil na vysokých školách 10 let v bakalářském, magisterském i doktorském studiu. 2x jsem studium nedokončil, ale pak jsem zvládl vystudovat 2 vysoké školy současně.
    #zkousky #studium #vysokaskola

Комментарии • 18

  • @sportovec2933
    @sportovec2933 Месяц назад

    Taky se snažím co nejdřív všechno udělat 😂 Klidně i 2 zkoušky za den, ale mohu říct že můj studijní průměr je do 2,00 a zkoušky mi vyšly vždy. Ale záleží na každém

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  Месяц назад

      Děkuji za Vaši zkušenost, je vidět, že to síto pořad funguje. 🙂 A průměr do 2,00 je v pohodě, ne? 😉

  • @userdano8540
    @userdano8540 4 года назад +3

    Super video, tak to já jsem byl mazák už od 1. semestru a ani jsem to nevěděl :D

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад +1

      No vidíte. Od toho je vysoká škola, aby Vám pomohla najít i další AHA momenty. :)

  • @vojtechhajek7993
    @vojtechhajek7993 4 года назад +9

    Tahle metoda se ale nedá použít třeba na VŠE, kde je jen 1 pokus na zkoušku. Tam si musí člověk pečlivě promyslet, který předmět si navolit jaký semestr, aby to bylo vyvážené a měl jistotu, že se na všechny dostatečně stihne připravit. O to víc si musí pečlivě u každého předmětu zjistit co je zač a jak těžká zkouška bude.

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад

      Přestože i na VŠE existuje možnost opravného termínu u zkoušky (viz Studijní a zkušební řád Vysoké školy ekonomické v Praze, článek 10, bod 3), k využití této metody Vás v žádném případě nenavádím. Použití je jen na vlastní zodpovědnost. Sám jsem na ni nikdy jako student nenašel odvahu. ;)

    • @Emares11
      @Emares11 4 года назад +2

      @@PavelSemerad No, to není vždy úplně pravda. Předměty na VŠE jsou koncipovány tak, že pro absolvování předmětu musíte dostat alespoň 60 bodů (na 3) ze 100 možných. Opravný termín zkoušky je studentovi přidělen jedině při bodovém zisku 51-59 bodů (což na jiných školách už znamená absolvování), a i tak se s tím pojí papírování a obchůzky studijního oddělení. Při bodovém zisku 50 bodů a níže je student rovnou hodnocen nedostatečně.

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад

      @@Emares11 Děkuji za vysvětlení a doplnění. Přiznávám, že neznám detailně podmínky na VŠE.

    • @Emares11
      @Emares11 4 года назад

      @@PavelSemerad Vůbec o nic nejde :) Není to ani předmětem toho videa. To co jsem popisoval já je popsáno v článku 10, bodu 2.

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад

      Děkuji. :)

  • @miriamgaldiniova7592
    @miriamgaldiniova7592 4 года назад +3

    Celou VŠ jsem vystudovala z dovolené a z náhradního volna. Na každou zkoušku jsem šla 1x a vždy připravená. Nemohla jsem si dovolit jít to zkusit🙂

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад

      Každý student k tomu přistupuje po svém. ;)

  • @pavelduchan1197
    @pavelduchan1197 4 года назад +4

    Možná jsem hnidopich, ale přijde mi neslušné vůči vyučujícímu "jít to zkusit". Ty scény, kdy vyučující zoufale tahá ze studenta jakékoliv alespoň trochu použitelné informace nejsou humorné, IMHO musí být pro vyučujícího nesmírně náročné.

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад +3

      To, že jde student zkusit, jestli to dá, přece není nic výjimečného. Každý zkušební termín je v podstatě o tom, že se ověřuje úroveň znalostí, a úspěchem je, když student splní alespoň minimální požadavky. :) Samozřejmě, že učitelé raději dávají A "naučeným" studentům na prvním termínu než F těm "neúspěšným" na třetím. Každopádně je mi mnohem sympatičtější student, který jde jen tak zkusit, jestli to dá, než student, který pro dosažení úspěchu využívá nepovolených "online" pomůcek a jiných typů podvodů. :(

    • @cizekmilan
      @cizekmilan 4 года назад

      Přesně tak. Já také chodím na jistotu a to takovou, že s ideou A nebo B. V reálu to pak může být horší, ale jde o nějaké vnitřní předsevzetí a nastavení. Podstatná je dle mého strategie časová. Jsem distanční student, takže první z otázek, když učitelé potkám poprvé je, jestli plánuje a bude předtermín, jak cca vypisuje apod. A pak prostě plán, ideálně 1/2 věcí udělat v předtermínu a zbytek ve zkouškovém. A v těchto polovinách to pak dělím podle priority a náročnosti. Včera a dnes jsem pořešil 2 zkoušky a teď už mi zbývají jen 2 do konce zkouškového, a z toho je jeden zápočet za diplomku a jeden krutý předmět, který jsem ještě ani neviděl. Ale z časového hlediska je to OK, zítra začnu řešit tento zbytek. Učitelé jsou fajn, vycházejí vstříc i s individuálními termíny, takže je to o organizaci při práci a disciplíně. :-)

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад +2

      ​@@cizekmilan Samozřejmě takhle je to (asi) nejlepší způsob. Já jsem jako student byl také takový. Nechtěl jsem nic nechávat na poslední chvíli a o té metodě SÍTO jsem nikdy neuvažoval. Proto jsem rád, že vám vše vychází podle plánu, a přeji vám, aby se vám i nadále dařilo. :)

    • @cizekmilan
      @cizekmilan 4 года назад +1

      @@PavelSemerad Ono je to tím, že jsem začal studovat v 32. Mam dojem že to máme trochu podobné. V tom věku už k některým věcem člověk přistupuje jinak, váží si jich, přípravu řeší zodpovědně. Když se k tomu přidá, že na zkoušku jedu 250km, den dovolené v práci, ubytování - tj. náklady, pak nějaké "zkoušení" prostě smysl nedává. ;-) A ještě třeba když člověk vyžudrá individuální termín, to by byl sakra FAIL to přijít jen tak zkusit a obrat vyučujícího o čas. :)
      No a když se jó nedaří a časová strategie vezme za své, je tu ještě možnost nechat si prodloužit zkouškové. :)

    • @PavelSemerad
      @PavelSemerad  4 года назад +1

      ​@@cizekmilan Je to tak, každý má jinou strategii. Ale také bych se mi nechtělo jet 250 km jen proto, abych něco zkusil - už jen kvůli důvodům, které popisujete. I když si člověk nemůže být nikdy jistý výsledkem, je dobré na to alespoň podívat předem, aby to dopadlo co nejlépe. A i proto jsem natočil video, jak se učit na zkoušku efektivněji (ruclips.net/video/Izr4OTn2SD8/видео.html). Přeji Vám úspěšné zkouškové! :)