Bardzo merytoryczny i przydatny film. Gravel to dla mnie odkrycie roweru na nowo, a jestem doświadczonym kolarzem. Wybrałem Boreasa 1 i ten rower urzekł mnie swoją dzielnością terenową i wszechstronnością. Widać, że Romet się mocno rozwija, rowery są naprawdę porządnej jakości. Pozdrawiam 🚴
Świetne rowery, kupiłem oba, najpierw dla siebie Aspre 2 a potem dla Żony, chyba ostatni w Polsce Aspre 1 w odpowiednim rozmiarze. Teraz tylko jeździć!
Bardzo ciekawy i fajny merytoryczny film 🌞 Fajny pomysł porównania dwuch rowerów i szczegółowe omówienie osprzętu , akcesoriów 🚲 Dane techniczne są bardzo ważne przy wyborze roweru . Oba Romety bardzo mnie się podobają . Ceny jak porownalem z innymi markami konkurencji to Romet wygrywa cena do jakości . Więcej nam oferuje i dobre warunki gwarancji nie to co dzieje się w Krossie i innych firm markowych same kłopoty . Bardzo wielu ludzi sobie chwali Rometa za rzetelność w stosunku do klienta . Sprawdzone to jest przez kolarzy na ultramaratonach . Dzięki za super merytoryczny film . Pozdrawiam całą ekipę . Chicago 🌞🚲🇵🇱
Marin From the USA, he is the king of graveling. Ale Romet nie śpi i robi też dobrą robotę może za dwa trzy lata będzie na odwrót. Ale póki co jeszcze nie!😀
Joł, zdałem sobie sprawę jak montowałem materiał. Chciałem to jakoś mądrze wrzucić, ale stwierdziłem, że zrobię więcej zamieszania niż pożytku. Ja z tym mam problem, bo widziałem testowe Aspre 1 z kolekcji 2021 na pocz. roku i on miał sztywne osie (nie była to specka w 100% zgodna z katalogiem, jak to modele testowe mają czasami). I tak mi się to w bani zatrybiło, że po prostu o tym zapominam. Tobie za to piona za czujność! :D
No i ja się mega cieszę. Ten rower na pewno będzie się u nas na kanale przewijał (szykujemy odcinek o bikepackignu). Więc co możesz zrobić ze swoim aspre i jakie ma możliwości dowiesz się z kolejnych filmów :D Stay tuned!
@@prorowery7749 Ze swoim aspre mogę popierdalać bez obawy o gumę, mijam kolarzy na szosówach i na ich oczach wbijam się w szutrową ścieżkę jadąć powyżej 30km/h
Romet również miał w swojej ofercie rower crossowy "Mistral" z osprzętem z grupy Claris. Na ramy rowerowe jest używana tzw. stal stopowa chromowo-molibdenowa. Stal 4130, czyli stal stopowa, która jest powszechnie znana w przemyśle rowerowym jako chromowo-molibdenowa, zawiera następujące składniki stopowe: 0,28 do 0,33 % węgla; 0,4 do 0,6 % manganu; 0,8 do 1,1 % chromu; 0,15 do 0,25% molibdenu; 0,04% fosforu; 0,04% siarki; 0,2 do 0,35% krzemu; pozostałe ponad 95% to dobre, staroświeckie żelazo.
Bardzo ciekawy film, wiedza Twoja ogromna :)) moje wątpliwości zostały rozwiane - Aspre 1 trzeba kupić :) tylko jak go znaleźć - idzie jak ciepłe bułeczki .. :)
No powiem sam chciałem kupić aspre2 lecz duży wydatek udało mi się kupić nie udany prezent aspre1 i jestem mega zadowolony juz 1000km zrobione lata w lesie jak zloto
Byłem napalony na Aspre od bardzo dawna, cena była przystępna (no powiedzmy...) i dosłownie kilka dni przed momentem gdy miałem pieniądze podniesiono ceny... Obraziłem sie i poszedłem do konkurencji :)
Trochę problem jest z dostępnością Boreasów. Bardziej by mi zależało na samym w sobie teście i porównaniu 1ki i 2ki. Ale to też dobry pomysł, aby porównać obie platformy :)
Hej! Nie zajmuję się tym i niestety nie jest to zależne ode mnie. Pisz na sekretariat@romet.pl. Jeżeli będzie możliwość i pojawi się chęć współpracy ze strony Rometu to jest na to szansa.
Aspre 1 bardzo wdzięczny i dzielny rower. Po zmianie samej tylnej przerzutki na grx400 działa i jeździ oraz ładnie działa z klamkomanetką claris r2000 . Opony założyłem vitorria terrano zero 38c zwijana jest szybko na asfalcie a na bezdroża bardzo przewidywalna opona nie straszny jej lekki piach czy lekkie błoto. Sam aspre w tym sezonie kilometry od lipca lecą z mega przyjemnością ponad 600 i lecą dalej. Polecam mimo że cena na nowy sezon rośnie ale nie tylko Romet podnosi ceny. Ps. Aspre 1 też jest owijka fabrycznie Fizik potwierdzam
Okej. Najpierw koment do Sławka, potem do Grosterusa. Slawek: szanuję postawę świadomego rowerzysty! Spersonalizowałeś rower- co jest mega świadomym ruchem przy dostosowaniu roweru pod siebie. Ten rower jest idelany pod personalizację i rozbudowę, o czym myślę przekonałeś się sam :) Grosterus: Poczekaj na ceny Unibike i Krossa na 2022. Zdziwisz się :) Romet po prostu zrównał ceny z kolekcją 2022 już teraz, aby nie było rozdzwięku między rowerami z kolekcji 2021 które nie przeszły znaczących zmian. W kwestii dlaczego tak sie dzieje, chyba pisałem ci w którymś z poprzednich komentarzy. Wiadomo, że chcemy mieć wszystko taniej, ale uwierz mi- ten rynek rządzi się swoimi prawami. I inne prawa obowiązują kiedy ściągasz rowery z chin/tajwanu, a inne kiedy produkujesz rowery w PL i 100% kapitału jest tutaj w Polsce. Te ruchy nie wynikają z czystej pazerności na kasę, ale na przygotowanie się pod rzeczy które nadejdą w 2022 (np. zmiany podatkowe firm zarejestrowanych i produkujących w Polsce z 100% polskim kapitałem). To wszystko jest tak rozległe, że ciężko całą sytuację opisać w jednym komentarzu.
Witam. Brawo za recenzję.Też jestem bardzo zadowolony ze swojego Aspre 1. Mam kolego do Ciebie takie pytanie co zauważyłem w swoim Romeciku. Chodzi mi o tylnie koło. Przed każdym wyjazdem muszę regulować. Koło nie kreci się płynnie jak przednie.Hamuje.O nic nie trze . Muszę za każdym razem luzować dociski. Po przejechanych kilometrach same się zaciskają i hamują koło. Nie to że zaraz koło staje ale tak jak wyżej pisałem nie jest tak płynne jak przednie. Czy to tak jest w tym modelu czy tylko u mnie. Może inni się podłączą pod mój temat. Rower jeszcze na gwarancji. Pozdrawiam.
Nie miałem tak w Aspre 1. Najszybciej będzie zanieść/zgłosić gwarancyjnie w sklepie, gdzie kupowałeś i opisać problem. Jak internetowo to też przez maila opisać i wysłać. Może to być kwestia osi, albo dystansów w piaście.
Cześć. Dzięki za merytoryczny materiał. Kupiłem aspre 1 na Clarisie. Docelowo chce w niego wpakować GRX. Do czego zacząć wymianę podzespołów aby robić to stopniowo.
Będzie ciężko to rozłożyć. Klamkomanetki (szczególnie od tyłu) się mogą nie zgrać zakresem (tył 8 vs 10 w GRX 400), Korba to samo, Claris jest na kwadracie, GRX jest na łożyskach zewnętrznych. Zacząłbym chyba od korby, a potem za raz resztę niestety. Nie jestem też serwisantem. Najlepiej jakbyś podpytał dokładnie w swoim serwisie tego czy to co piszę ma sens :D
Chyba nie było odcinka o Aspre 2 z 2022 roku? Zauważyłem po tych wyliczeniach stack/reach, że poszedł on bardziej w stronę komfortu. Poprzednio dla rozmiaru M: 1.43 i w nowej ramie z 2022: (1.497 czyli prawie 1.5) Czyli pozycja już bardziej wyprostowana niż sportowa.
Nie, jeszcze nie. Czekam aż będą dostępne w sprzedaży. Mam dostęp do modelu testowego/prototypu, ale jakbym opublikował film, zalałaby mnie fala komentarzy w stylu "kiedy będzie", "nie ma nigdzie", "rabaaaat?" i tak dalej :) To nie jedyna wartość która uległa zmianie. Zerknij na wheelbase i tylny trójkąt :)
@@prorowery7749 Tak, zauważyłem te obniżenie rurek, o czym chyba wspomniałem w poprzednim komentarzu i dostałem bardzo fajnie rozbudowaną odpowiedź. W krótkiej prezentacji jest wymienione kilka zmian na plus. Na pewno rower zyskał na komforcie oraz zwrotności i większej liczbie mocowań. Na pewno interesująca pozycja. Sprawdzałem także stack & reach w ciekawych szosach endurance gdzie można również włożyć opony do 40 mm i był ciut wyższy w szosach.
@@prorowery7749 Chyba juz nie bedzie Aspre 2 2022 w sprzedazy? Ostatnie sztuki w sklepach plus uzywki itd Juz listopad. Szkoda. Cena 5800 jeszcze znosna. Nadchodzi kolekcja 2023 i spore zmiany.
No to oglądamy, ale z tym pokazywaniem rogu ekranu to ja bym zrezygnował, bo ja nic nie widzę i chyba większość ogląda YT jednak na smartphonach, ale nie chce mi się sprawdzać statystyk 🙂.
A widzisz, nie wiedziałem, że karty nie są wyświetlanie na smartfonach. Dzięki za info! Ja sam osobiście z yt korzystam przede wszystkim z kompa, stąd zakładam podświadomie, że większość ogląda właśnie na komputerach 😅 Aktualnie nie widzę nigdzie statów porównawczych gdzie oglądany jest materiał (może za płytko szukam). Mimo to, bardzo dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Będę o tym pamiętał :)
Hej! Fizyki odleciały z ostatniej tasmy montażowej. Po prostu się pokończyły, a brakowało tylko tych owijek. Tak to już bywa w tym popandemicznym rynku. Producent w każdym katalogu zastrzega sobie prawo do zmiany specki i tak to w tym sezonie często ma miejsce. Wyobraź sobie moje zdziwienie, jak zrobiłem materiał o Mustangu Evo 2 z SLXem z tyłu, by potem w sklepach zobaczyć XT :D analogiczna sytuacja.
Istnieje szansa. Wszystko zależy od Srama i Shimano- czy będą komponenty. Mogę potwierdzić, że ramy są aktualnie w produkcji i są już pierwsze modele testowe. Na pewno jak tylko pojawi się możliwość i wpadnie któryś model w moje ręce zrobię materiał. Myślę, że wtedy będę miał więcej info i na pewno opowiem o wszystkim w filmie.
@@prorowery7749 NYKa sobie odpuscilem, choc jest dostepny ale pierwszy kupie u was 52 HURAGAN DISC 1 jezeli kiedykolwiek sie pojawi ;) i podobnie MONSUNA 3 w rozmiarze 17" ale chyba ROMET przestał cokolwiek bardziej zaawansowanego produkować przez brak podzespołów rob dalej recenzje i oceny bo masz do tego talent
@@andyczarny1 Jeżeli chodzi o jedynkę, to jutro będzie o tym materiał. Zdradzę już, że zmian wielkich nie ma. W sprawie 2ki: ogromne. Będzie zupełnie nowa geometria z krótszą bazą kół i zgrabniejszym tylnym trójkątem.
@@prorowery7749 2ke widziałem już na waszej stronie chyba i wiem ze będzie nowa rama. Miałem nadzieję że sztywne osie będą w jakimś tańszym modelu no ale trudno... Czekam na materiał!
Możecie jakoś sensownie wyjaśnić dlaczego Aspre 1 sprawdzi się lepiej na drodze? Jak dla mnie Aspre 2, to po prostu lepszy rower, na lepszych podzespołach. Będzie lepszy na szosie i znacznie lepszy w terenie.
Okej, nie wiem czy wprost tak się wyraziłem, że aspre 1 jest lepszy na asfalcie. Trochę co innego miałem na myśli. Kupując aspre 2 dostajemy prawie top top jeżeli chodzi o konfigurację. Wiele osób, które głównie gravela użyją do takiej rekreacyjno-sportowej jazdy z naciskiem na asfalt (tak jak mówię: 70% asfalt, 30% teren) i nie mają kopyta z kosmosu, nie atakują komów na stravie i tak dalej, to moim zdaniem nie wykorzystają potencjału roweru. W takiej sytuacji- po co przepłacać? Jak uznamy że dotarliśmy do granic roweru (dajmy po roku, czy dwóch) zawsze jest opcja albo rozbudowy, albo sprzedaży i kupna w przyszłości wersji wyższej. My zawsze o rowerach myślimy, że wszystko musi być top. No nie musi. O "sprzęgle" w grupie GRX przeciętny zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia, a jest to super sprawa w terenie. Rower powinien być dostosowany do użytkownika i jego możliwości, ale też jego wiedzy. Poza tym, sam zauważ, że użyłeś bardzo trafnego określenia co do Aspre 2: "znacznie lepszy w terenie". O to chodzi. Jeżeli ktoś raczej celuje w teren, Aspre 2 jest odpowiedzią. Jeżeli aspekt terenowy będzie sporadyczny (ma po prostu być w zasięgu możliwości roweru), to po co przepłacać? Tako to widzę :)
@@andyczarny1 Właśnie dziwne że producenci nie robią już w gravelach standardowo sztywnych osi ;s bo ile większy jest koszt produkcji? Chyba że mają stare komponenty na magazynach i chcą wyprzedać ale myślę że klient mógłby dopłacić te 200-300 zł do sztywnych osi i każdy byłby zadowolony.
Wg mnie przeznaczenie obu rowerów jest takie same. Asfalt z małą domieszką szutrów. Gadanie o tym że tańszy gorzej się sprawdzi w terenie jest dla mnie handlową propagandą. Oba tak samo będą jechać w terenie i na szosie z uwagi na tę samą geometrię ramy, takie same koła, te same opony. Gravel z natury jest rowerem szosowym z możliwością zjechania na szutry i koniec tematu. Z uwagi na zastosowanie tej samej ramy i widelca nie da się w tym rzekomo bardziej terenowym Aspre 2 umieścić grubszej opony niż w Aspre 1, więc gdzie tu jest lepsza "terenowość". Sprzęgło????? to za mało by decydować się na dopłatę ponad 2k pln. Poza tym rowery fajne i zastanawiam się nad którymś z nich. Tylko błagam: mniej czarowania frazesami korporacyjnymi.
Bardzo merytoryczny i przydatny film. Gravel to dla mnie odkrycie roweru na nowo, a jestem doświadczonym kolarzem. Wybrałem Boreasa 1 i ten rower urzekł mnie swoją dzielnością terenową i wszechstronnością. Widać, że Romet się mocno rozwija, rowery są naprawdę porządnej jakości. Pozdrawiam 🚴
Mega się ciesze! Boreasa nie miałem jeszcze na testach, ale mam nadzieję, że to się zmieni :D Sam nie mogę się doczekać!
Świetne rowery, kupiłem oba, najpierw dla siebie Aspre 2 a potem dla Żony, chyba ostatni w Polsce Aspre 1 w odpowiednim rozmiarze. Teraz tylko jeździć!
Meeeeega się cieszę. Życzę owocnego korzystania z rowerów!
Grzegorz jak ci się jeździ na 56? Ile masz wzrostu i przekrok. Nie mogę się zdecydować czy kupić 56 bo wydaje mi się troszkę za duży. Mam 182 wzrostu.
Bardzo ciekawy i fajny merytoryczny film 🌞 Fajny pomysł porównania dwuch rowerów i szczegółowe omówienie osprzętu , akcesoriów 🚲 Dane techniczne są bardzo ważne przy wyborze roweru . Oba Romety bardzo mnie się podobają . Ceny jak porownalem z innymi markami konkurencji to Romet wygrywa cena do jakości . Więcej nam oferuje i dobre warunki gwarancji nie to co dzieje się w Krossie i innych firm markowych same kłopoty . Bardzo wielu ludzi sobie chwali Rometa za rzetelność w stosunku do klienta . Sprawdzone to jest przez kolarzy na ultramaratonach . Dzięki za super merytoryczny film . Pozdrawiam całą ekipę . Chicago 🌞🚲🇵🇱
Marin From the USA, he is the king of graveling. Ale Romet nie śpi i robi też dobrą robotę może za dwa trzy lata będzie na odwrót. Ale póki co jeszcze nie!😀
Zapomniałeś o sztywnych osiach w aspre 2, a to też robi różnicę 😉
Joł, zdałem sobie sprawę jak montowałem materiał. Chciałem to jakoś mądrze wrzucić, ale stwierdziłem, że zrobię więcej zamieszania niż pożytku.
Ja z tym mam problem, bo widziałem testowe Aspre 1 z kolekcji 2021 na pocz. roku i on miał sztywne osie (nie była to specka w 100% zgodna z katalogiem, jak to modele testowe mają czasami). I tak mi się to w bani zatrybiło, że po prostu o tym zapominam.
Tobie za to piona za czujność! :D
Cieszę się, że aspre 1 zdążyłem kupić w tym roku.
I ja się też mega cieszę :D dobrej jazdy!
Apsre 1 mam od 2020. Najlepszy rower jami miałem. Kierownicę zmieniłem na szerszą, teraz jest mega.
No i ja się mega cieszę. Ten rower na pewno będzie się u nas na kanale przewijał (szykujemy odcinek o bikepackignu). Więc co możesz zrobić ze swoim aspre i jakie ma możliwości dowiesz się z kolejnych filmów :D Stay tuned!
@@prorowery7749
Ze swoim aspre mogę popierdalać bez obawy o gumę, mijam kolarzy na szosówach i na ich oczach wbijam się w szutrową ścieżkę jadąć powyżej 30km/h
Romet również miał w swojej ofercie rower crossowy "Mistral" z osprzętem z grupy Claris.
Na ramy rowerowe jest używana tzw. stal stopowa chromowo-molibdenowa.
Stal 4130, czyli stal stopowa, która jest powszechnie znana w przemyśle rowerowym jako chromowo-molibdenowa, zawiera następujące składniki stopowe:
0,28 do 0,33 % węgla;
0,4 do 0,6 % manganu;
0,8 do 1,1 % chromu;
0,15 do 0,25% molibdenu;
0,04% fosforu;
0,04% siarki;
0,2 do 0,35% krzemu;
pozostałe ponad 95% to dobre, staroświeckie żelazo.
Hmmm. Nie wiem, co mam zrobić z tym ogromem nowych informacji :D Od dziś znam zawartość chromomolibdenu i już jestem mądrzejszy :D
Bardzo ciekawy film, wiedza Twoja ogromna :)) moje wątpliwości zostały rozwiane - Aspre 1 trzeba kupić :) tylko jak go znaleźć - idzie jak ciepłe bułeczki .. :)
No powiem sam chciałem kupić aspre2 lecz duży wydatek udało mi się kupić nie udany prezent aspre1 i jestem mega zadowolony juz 1000km zrobione lata w lesie jak zloto
No i to jest to o czym mówię na filmie. Rower dobrany pod użytkownika to dobry rower :) mega się jaram!
Byłem napalony na Aspre od bardzo dawna, cena była przystępna (no powiedzmy...) i dosłownie kilka dni przed momentem gdy miałem pieniądze podniesiono ceny... Obraziłem sie i poszedłem do konkurencji :)
Czyli na co padł wybór? :P
@@Mario19932 Marin Lombard 1 :)
Dobry materiał. Następny może Aspre 1 vs Boreas 1?
Trochę problem jest z dostępnością Boreasów. Bardziej by mi zależało na samym w sobie teście i porównaniu 1ki i 2ki. Ale to też dobry pomysł, aby porównać obie platformy :)
Cześć Kuba czy jeśli bym potrzebował na 1-2 dni potestować jeden z modeli Rometu to jesteś w stanie mi coś udostępnić? Pozdrawiam
Hej! Nie zajmuję się tym i niestety nie jest to zależne ode mnie. Pisz na sekretariat@romet.pl. Jeżeli będzie możliwość i pojawi się chęć współpracy ze strony Rometu to jest na to szansa.
@@prorowery7749 Ok. Dzięki za informację :) Pozdrawiam
Aspre 1 bardzo wdzięczny i dzielny rower. Po zmianie samej tylnej przerzutki na grx400 działa i jeździ oraz ładnie działa z klamkomanetką claris r2000 . Opony założyłem vitorria terrano zero 38c zwijana jest szybko na asfalcie a na bezdroża bardzo przewidywalna opona nie straszny jej lekki piach czy lekkie błoto. Sam aspre w tym sezonie kilometry od lipca lecą z mega przyjemnością ponad 600 i lecą dalej. Polecam mimo że cena na nowy sezon rośnie ale nie tylko Romet podnosi ceny.
Ps. Aspre 1 też jest owijka fabrycznie Fizik potwierdzam
Ani Kross ani Unibike nie podnióśli cen na rowery!
@@grosterusgros6612 esker 2.0 i 4.0 podrożały o 300zl
@@juri100 Faktycznie Esker 4.0 poszedł w górę o 200 zł a Esker 2.0 o 150 zł. Natomiast Romet wprowadził podwyżki 2 krotnie większe od firmy Kross.
Okej. Najpierw koment do Sławka, potem do Grosterusa.
Slawek: szanuję postawę świadomego rowerzysty! Spersonalizowałeś rower- co jest mega świadomym ruchem przy dostosowaniu roweru pod siebie. Ten rower jest idelany pod personalizację i rozbudowę, o czym myślę przekonałeś się sam :)
Grosterus: Poczekaj na ceny Unibike i Krossa na 2022. Zdziwisz się :) Romet po prostu zrównał ceny z kolekcją 2022 już teraz, aby nie było rozdzwięku między rowerami z kolekcji 2021 które nie przeszły znaczących zmian. W kwestii dlaczego tak sie dzieje, chyba pisałem ci w którymś z poprzednich komentarzy. Wiadomo, że chcemy mieć wszystko taniej, ale uwierz mi- ten rynek rządzi się swoimi prawami. I inne prawa obowiązują kiedy ściągasz rowery z chin/tajwanu, a inne kiedy produkujesz rowery w PL i 100% kapitału jest tutaj w Polsce. Te ruchy nie wynikają z czystej pazerności na kasę, ale na przygotowanie się pod rzeczy które nadejdą w 2022 (np. zmiany podatkowe firm zarejestrowanych i produkujących w Polsce z 100% polskim kapitałem). To wszystko jest tak rozległe, że ciężko całą sytuację opisać w jednym komentarzu.
Powoli przestaję się dziwić temu szaleństwu jakie zapanowało na rynku rowerowym w naszym kraju!
Witam. Brawo za recenzję.Też jestem bardzo zadowolony ze swojego Aspre 1. Mam kolego do Ciebie takie pytanie co zauważyłem w swoim Romeciku. Chodzi mi o tylnie koło. Przed każdym wyjazdem muszę regulować. Koło nie kreci się płynnie jak przednie.Hamuje.O nic nie trze . Muszę za każdym razem luzować dociski. Po przejechanych kilometrach same się zaciskają i hamują koło. Nie to że zaraz koło staje ale tak jak wyżej pisałem nie jest tak płynne jak przednie. Czy to tak jest w tym modelu czy tylko u mnie. Może inni się podłączą pod mój temat. Rower jeszcze na gwarancji. Pozdrawiam.
Nie miałem tak w Aspre 1. Najszybciej będzie zanieść/zgłosić gwarancyjnie w sklepie, gdzie kupowałeś i opisać problem. Jak internetowo to też przez maila opisać i wysłać. Może to być kwestia osi, albo dystansów w piaście.
@@prorowery7749 Problem został rozwiązany. Luzy na osi.Pozdrawiam.
Cześć. Dzięki za merytoryczny materiał. Kupiłem aspre 1 na Clarisie. Docelowo chce w niego wpakować GRX. Do czego zacząć wymianę podzespołów aby robić to stopniowo.
Będzie ciężko to rozłożyć. Klamkomanetki (szczególnie od tyłu) się mogą nie zgrać zakresem (tył 8 vs 10 w GRX 400), Korba to samo, Claris jest na kwadracie, GRX jest na łożyskach zewnętrznych.
Zacząłbym chyba od korby, a potem za raz resztę niestety.
Nie jestem też serwisantem. Najlepiej jakbyś podpytał dokładnie w swoim serwisie tego czy to co piszę ma sens :D
Chyba nie było odcinka o Aspre 2 z 2022 roku? Zauważyłem po tych wyliczeniach stack/reach, że poszedł on bardziej w stronę komfortu. Poprzednio dla rozmiaru M: 1.43 i w nowej ramie z 2022: (1.497 czyli prawie 1.5) Czyli pozycja już bardziej wyprostowana niż sportowa.
Nie, jeszcze nie. Czekam aż będą dostępne w sprzedaży. Mam dostęp do modelu testowego/prototypu, ale jakbym opublikował film, zalałaby mnie fala komentarzy w stylu "kiedy będzie", "nie ma nigdzie", "rabaaaat?" i tak dalej :)
To nie jedyna wartość która uległa zmianie. Zerknij na wheelbase i tylny trójkąt :)
@@prorowery7749 Tak, zauważyłem te obniżenie rurek, o czym chyba wspomniałem w poprzednim komentarzu i dostałem bardzo fajnie rozbudowaną odpowiedź. W krótkiej prezentacji jest wymienione kilka zmian na plus. Na pewno rower zyskał na komforcie oraz zwrotności i większej liczbie mocowań. Na pewno interesująca pozycja.
Sprawdzałem także stack & reach w ciekawych szosach endurance gdzie można również włożyć opony do 40 mm i był ciut wyższy w szosach.
@@prorowery7749 Chyba juz nie bedzie Aspre 2 2022 w sprzedazy? Ostatnie sztuki w sklepach plus uzywki itd Juz listopad. Szkoda. Cena 5800 jeszcze znosna. Nadchodzi kolekcja 2023 i spore zmiany.
WITAM jakie lancuchy sa zastosowane w tych rowerach bo nigdzie nie jest to podane DZIEKI I POZDRAWIAM
Hej! W Aspre 1 mamy łańcuch KMC Z-72, w Aspre 2 znajduje się KMC X10. Info mam od samych projektantów, więc potwierdzone :)
No to oglądamy, ale z tym pokazywaniem rogu ekranu to ja bym zrezygnował, bo ja nic nie widzę i chyba większość ogląda YT jednak na smartphonach, ale nie chce mi się sprawdzać statystyk 🙂.
A widzisz, nie wiedziałem, że karty nie są wyświetlanie na smartfonach. Dzięki za info! Ja sam osobiście z yt korzystam przede wszystkim z kompa, stąd zakładam podświadomie, że większość ogląda właśnie na komputerach 😅
Aktualnie nie widzę nigdzie statów porównawczych gdzie oglądany jest materiał (może za płytko szukam). Mimo to, bardzo dziękuję za zwrócenie na to uwagi. Będę o tym pamiętał :)
Ale nie żebym coś wytykał ale jak opisywałeś aspre1 w pojedynczym odcinu było na baranku fizyk i tak jest
Hej! Fizyki odleciały z ostatniej tasmy montażowej. Po prostu się pokończyły, a brakowało tylko tych owijek. Tak to już bywa w tym popandemicznym rynku. Producent w każdym katalogu zastrzega sobie prawo do zmiany specki i tak to w tym sezonie często ma miejsce.
Wyobraź sobie moje zdziwienie, jak zrobiłem materiał o Mustangu Evo 2 z SLXem z tyłu, by potem w sklepach zobaczyć XT :D analogiczna sytuacja.
świetna recenzja
Witam. Panie Jakubie, wspomniał Pan że aspre 2022 może się niebawem pojawić. Czy to ten rok jest możliwy?
Istnieje szansa. Wszystko zależy od Srama i Shimano- czy będą komponenty. Mogę potwierdzić, że ramy są aktualnie w produkcji i są już pierwsze modele testowe. Na pewno jak tylko pojawi się możliwość i wpadnie któryś model w moje ręce zrobię materiał. Myślę, że wtedy będę miał więcej info i na pewno opowiem o wszystkim w filmie.
@@prorowery7749 czekam z niecierpliwością na aspre 2 2022
jest trochę kilo nadwagi... ale chyba obecnie najbardziej niedoceniony kanał rowerowy na YT
nawijka i gadka 10/10
+++
Hej! Sorka że dopiero teraz odpisuje- komenta przeczytałem jakoś wczoraj z rana.
Zrobiłeś mi dzień! Dzięki za ten komentarz! :D
@@prorowery7749 NYKa sobie odpuscilem, choc jest dostepny
ale pierwszy kupie u was 52
HURAGAN DISC 1
jezeli kiedykolwiek sie pojawi ;)
i podobnie MONSUNA 3 w rozmiarze 17"
ale chyba ROMET przestał cokolwiek bardziej zaawansowanego produkować przez brak podzespołów
rob dalej recenzje i oceny bo masz do tego talent
Wiadomo cos na temat romet finale?
Czekam na filmiki z modelami na 2022 zależy mi na sztywnych osiach i hamulcach hydraulicznych... Szkoda że tylko aspre 2 bo drogo 😂
Jutro puszczam aspre 1 2022.
Na sztywne osie niestety bd musiał poczekać, jak dorwe 2kę :)
@@prorowery7749 jakieś różnice w stosunku do 2021??
@@andyczarny1 Jeżeli chodzi o jedynkę, to jutro będzie o tym materiał. Zdradzę już, że zmian wielkich nie ma. W sprawie 2ki: ogromne. Będzie zupełnie nowa geometria z krótszą bazą kół i zgrabniejszym tylnym trójkątem.
@@prorowery7749 2ke widziałem już na waszej stronie chyba i wiem ze będzie nowa rama. Miałem nadzieję że sztywne osie będą w jakimś tańszym modelu no ale trudno... Czekam na materiał!
Możecie jakoś sensownie wyjaśnić dlaczego Aspre 1 sprawdzi się lepiej na drodze? Jak dla mnie Aspre 2, to po prostu lepszy rower, na lepszych podzespołach. Będzie lepszy na szosie i znacznie lepszy w terenie.
Okej, nie wiem czy wprost tak się wyraziłem, że aspre 1 jest lepszy na asfalcie. Trochę co innego miałem na myśli.
Kupując aspre 2 dostajemy prawie top top jeżeli chodzi o konfigurację. Wiele osób, które głównie gravela użyją do takiej rekreacyjno-sportowej jazdy z naciskiem na asfalt (tak jak mówię: 70% asfalt, 30% teren) i nie mają kopyta z kosmosu, nie atakują komów na stravie i tak dalej, to moim zdaniem nie wykorzystają potencjału roweru. W takiej sytuacji- po co przepłacać?
Jak uznamy że dotarliśmy do granic roweru (dajmy po roku, czy dwóch) zawsze jest opcja albo rozbudowy, albo sprzedaży i kupna w przyszłości wersji wyższej.
My zawsze o rowerach myślimy, że wszystko musi być top. No nie musi. O "sprzęgle" w grupie GRX przeciętny zjadacz chleba nie ma nawet pojęcia, a jest to super sprawa w terenie. Rower powinien być dostosowany do użytkownika i jego możliwości, ale też jego wiedzy.
Poza tym, sam zauważ, że użyłeś bardzo trafnego określenia co do Aspre 2: "znacznie lepszy w terenie". O to chodzi. Jeżeli ktoś raczej celuje w teren, Aspre 2 jest odpowiedzią. Jeżeli aspekt terenowy będzie sporadyczny (ma po prostu być w zasięgu możliwości roweru), to po co przepłacać?
Tako to widzę :)
@@prorowery7749 największa różnica to sztywne osie... Jak aspre 1 miałby takie to sztos
@@andyczarny1 Właśnie dziwne że producenci nie robią już w gravelach standardowo sztywnych osi ;s bo ile większy jest koszt produkcji? Chyba że mają stare komponenty na magazynach i chcą wyprzedać ale myślę że klient mógłby dopłacić te 200-300 zł do sztywnych osi i każdy byłby zadowolony.
@@Mario19932 marketing 😉🤣
hollowtech jest droższy bo jest nowszy i lepszy, po co te opowieści o kosztach produkcji :)
Wg mnie przeznaczenie obu rowerów jest takie same. Asfalt z małą domieszką szutrów. Gadanie o tym że tańszy gorzej się sprawdzi w terenie jest dla mnie handlową propagandą. Oba tak samo będą jechać w terenie i na szosie z uwagi na tę samą geometrię ramy, takie same koła, te same opony. Gravel z natury jest rowerem szosowym z możliwością zjechania na szutry i koniec tematu. Z uwagi na zastosowanie tej samej ramy i widelca nie da się w tym rzekomo bardziej terenowym Aspre 2 umieścić grubszej opony niż w Aspre 1, więc gdzie tu jest lepsza "terenowość". Sprzęgło????? to za mało by decydować się na dopłatę ponad 2k pln. Poza tym rowery fajne i zastanawiam się nad którymś z nich. Tylko błagam: mniej czarowania frazesami korporacyjnymi.
A o sztywnych osiach w Aspre 2 ani słowa?
A zapomniałem :D
korby na kwadrat w rowerze za ponad 3k to jest juz przegięcie