słuchałem do momentu "podwójnego opodatkowania spzoo" . Podziękuję za taki "wartościowy" content. Podwójne opodatkowanie spzoo to fikcja, nikt ze spółek nie wypłaca dywidend.
Dzień dobry, w praktyce jest wiele sposobów do uniknięcia podwójnego opodatkowania, natomiast proszę pamiętać, że zgodnie z przepisami podwójne opodatkowanie jest jedną z największych różnic pomiędzy JDG a sp. z o.o.
@@infakt tak, ale pamiętajcie, że robimy biznes a nie podręcznik. Tutaj powinniście się zareklamować, dlaczego przyjść do was i robić księgowość u was.
Na dzień publikacji filmu nie zajmowaliśmy się prowadzeniem pełnych ksiąg dlatego też nie była zaprezentowana oferta :) Na obecną chwilę wszystkich zainteresowanych pełną księgowością zapraszamy na www.infakt.pl/oferta/spolka-z-o-o
@@marcomobile8195 z tego co kojarzę, to żeby być ubezpieczonym nie musisz pracować na pełen etat, tam 1/4 czy 1/2 wystarcza, więc przy 1/4 to masz 375zl od nowego roku około
cześć mam pytanie odnośnie placenia ZUS w sp zoo, wspolnicy nie muszą go opłacać ale czlonkowie zarządu już muszą mieć opłacony ZUS. W zwiazku z tym jezeli zarzad jest wymagany do reprezentowania firmy to jak to sie do placenia ZUS? Jezeli jeden wspolnik bedzie prezesem a drugi wiceprezesem. Pozdrawiam ;)
Dzień dobry, w przypadku członków zarządu, pełnienie funkcji nie jest tytułem do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego jeżeli poza powołaniem członka zarządu nie posiadamy innego stosunku ze spółką.
Bardzo pobieżnie. Nawet słowa o optymalizacji podatków w zoo. Opodatkowanie wystepuje w zoo dopiero jak sie realizuje zysk jezeli sie tego nie robi to podatek wynosi 0!!!!! ZUS tez nie płacisz a księgowość w przypadku malej spolki to 500.
Dzień dobry, Panie Michale w odcinku staramy się przedstawić najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma formami prowadzenia "działalności". Optymalizacja podatkowa, konsekwencje niepłacenia ZUS w spółce są tematami dużo obszerniejszymi.
Hm. A to nie jest tak, że w każdym przypadku opodatkowanie następuje w przypadku zaistnienia zysku? Chyba tylko karta podatkowa jest narzuconym podatkiem bez względu na dochód. A właściwie bardziej opłatą niż podatkiem. Tzn mam na myśli fakt, iż dopiero płacimy haracz w postaco podatku dochodowego w momenciu uzyskania dochodu. Nawet w przypadku spółki. Chyba, że mając na myśli 'realizacje' zysku chodzi Ci o wyciągniecie pieniedzy ze spółki. Ale to w pewien sposób na jedno wychodzi
Świetne materiały macie. Rozświetlaja wiele spraw, o których nie mam pojęcia. Moje pytanie: Którą formę prowadzenia działalności polecacie w przypadku ,,patentu''. Jestem na starcie, będę starała się o dofinansowanie mojego projektu na innowacje, a w dalekich planach patent. Na początku na pewno nie będzie żadnego dochodu więc nie będzie też podatku dochodowego, będę miała tylko koszty, która opcja będzie tutaj najlepsza? Ponadto jestem zatrudniona na umowę o pracę i mój pracodawca opłaca za mnie składki, czy jeśli będę miała swoją działalność to też muszę je opłacać? Bardzo proszę o pomoc...
Dzień dobry, Pani Karolino, w pierwszej kolejności warto sporządzić prosty biznes plan, w celu oszacowania planowanych kosztów i przychodów. Może to pomóc w podjęciu decyzji co do formy opodatkowania. Jeżeli działalność będzie generowała duże koszty wato zastanowić się nad prowadzeniem KPiR. Natomiast stosunek przychodów do kosztów pozwoli zdecydować czy warto być na zasadach ogólnych (dochód poniżej 85528 = stawka 18%) czy rozliczać podatek liniowy 19%.
Pani Karolino, spółki cywilne, jawne i partnerskie mogą ale nie muszą prowadzić KPiR. Natomiast spółki prawa handlowego np. Sp. z o.o. jest zobligowana do prowadzenia pełnej księgowości.
Dzień dobry, mam zamiar założyć firmę, która będzię nadawać usługi oczyszczające (sprzątanie mieszkań, mycie okien, sprzątanie po remoncie), także chcę najmować pracowników w większości studentów do 26 roku życia. Jestem z Ukrainy, ale mam Kartę Polaka, studiuję na dziennej formie. Mam ważne pytanie, czy mogę dostać Dofinansowanie i jaką działalność Pani poleca?
Dzień dobry, osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania na założenie lub rozwój działalności mogą korzystać z różnych programów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z aktualnie realizowanymi projektami oraz z wymogami jakie należy spełnić aby zakwalifikować się do danego programu. Informację można sprawdzić na www.fundusze.malopolska.pl/ Zapraszam także do zapoznania się z różnicami pomiędzy JDG a spółką www.infakt.pl/blog/jdg-czy-spolka/
Kilka razy trafiłem na firmę "Nazwa Spółka komandytowa Sp. z.o.o." Może coś więcej na ten temat, bo w tym filmie nie było przedstawionego takiego przypadku.
Przygotowaliśmy artykuł dotyczący tego tematu - www.infakt.pl/blog/spolka-z-o-o-spolka-komandytowa/ W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
A spółka zoo w razie czego ogłasza upadłość i majtek prywatny jest w 100% bezpieczny. Zdecydowanie najlepsza forma prowadzenia działaności, z ktorej korzystają wielcy gracze jak np Lidl
Potrzebuję pomocy. Jestem studentem /studia zaoczne/, od kilku miesięcy prowadzę jednoosobową dg, wykonując usługi informatyczne dla dużej firmy. W rozmowie z pracodawcą, narzekając na zus i inne opłaty zaproponował mi pracę na umowę zlecenie, na tych samych warunkach płacowych. Co zyskuję , a co tracę po przejściu na umowę zlecenie.
@@infakt Pani Katarzynie chodziło pewnie o sp.k. w której komplementariuszem jest sp. z o.o. Wtedy firma nazywa się: "inFakt sp. z o.o. sp.k." lub "inFakt sp. z o.o. i spółka sp.k.". Tak jak mówiła Pani Magdalena na filmie, komandytariusz odpowiada tylko do wysokości wkładu, a komplementariusz całym majątkiem.
Dzień dobry, Panie Jarku decyzja co do wyboru spółki powinna być uzależniona od wielu czynników, nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Każda forma ma swoje plusy i minusy. Warto zapoznać się z wszystkimi formami prowadzenia działalności i dopasowania swoich wymogów do danej formy. Bardzo często wybieraną formą opodatkowania jest spółka cywilna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
dwuosobowa spolka z o.o. wowczas nie musicie placic ZUS-u tylko trzeba ksiegowo robic tak zeby nie wykazywac zysku (chyba ze reinwestujesz czesc pieniedzy) a reszte kasy wyplacac sobie jako wynagrodzenie zarzadu z powolania lub/i w postaci umow o dzielo z wlasna spolka - nie dywidendy.
@@epolpiercześć mam pytanie odnośnie placenia ZUS w sp zoo, wspolnicy nie muszą go opłacać ale czlonkowie zarządu już muszą mieć opłacony ZUS. W zwiazku z tym jezeli zarzad jest wymagany do reprezentowania firmy to jak to sie do placenia ZUS? Jezeli jeden wspolnik bedzie prezesem a drugi wiceprezesem. Pozdrawiam ;)
@@adriannaduda1910 ojej xD ale przecież to czego nie odprowadzisz do zusu możesz odłożyć na konto i wyrobić sobie taki nawyk, że Adrianna nie dotyka tych pieniędzy, ponieważ w innym wypadku nie będzie miała na starość na jedzenie itp. Po 30 latach odkładania sumy powiedzmy 1000 zł masz dla siebie 360 tys + jakiś drobny procent, więc pewnie będzie ok. 400 koła. Myślę, że przy dobrych wiatrach pociągnie się max 20 lat na emeryturze, pozostałą matematykę zostawiam Tobie :) Dlaczego wolisz bardziej zaufać piramidzie finansowej niż sobie?
@@adriannaduda1910 To prawda, spółka z o.o. nie odprowadza składek na ZUS. Ale możesz np. w swojej spółce być zatrudniona na stanowisku członka zarządu i w takim wypadku będziesz odprowadzać ZUS z racji, że spółka jest Twoim pracodawcą. Zazwyczaj i tak w mniejszych spółkach wspólnik spółki jest jednocześnie w jej zarządzie.
Dzień dobry, Panie Łukaszu w zależności od świadczonych usług spółka z o.o. może korzystać z zwolnienia podmiotowego do 200 tys. zł lub zwolnienia przedmiotowego z uwag na charakter świadczonych usług
Spółka z o.o. nie musi mieć podwójnego opodatkowania, są na to dobre rozwiązania. Szkoda, że Pani o tym nie wspomina, a to jest ważne i wtedy taki rodzaj spółki jest opłacalny. Nie tylko dywidenda istnieje...
Dzień dobry, Pani Moniko w filmie została omówiona jedynie podstawowa kwestia dot. wypłaty dywidendy. Tak jak Pani zaznaczyła istnieją możliwość ominięcia podwójnego opodatkowania lecz proszę mieć na uwadze, że film miał pokazać jedynie główne aspekty i różnice pomiędzy JDG a spółką z o.o..
@@KREMUWA03 Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ma swoje wady i zalety. Moim zdaniem nie ma możliwości stworzenia podstawowego zestawienia czy spółka będzie dobra do prowadzenia działalności online. Ponieważ decyzję o formie prowadzenia działalności powinniśmy uzależnić od wielu aspektów. Nigdy nie będzie to 0 -1 odpowiedź.
@@infakt Oczywiście, rozumiem, co nie zmienia faktu, że warto chociażby wspomnieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie, bo ogólnie pokutuje przekonanie o podwójnym opodatkowaniu przez co dużo ludzi nie decyduje się na spółkę, a mogliby.
Jakie są szacowane koszty przekazania ksiagowosci do biura rachunkowego w przypadku sp. z o.o. i jednoosobowej działalności gospodarczej, w sytuacji gdy: Przychód występuje średnio jeden raz na dwa miesiące, a obnizajacych podstawę opodatkowania faktur zaksięgowania jest około 20 w tym okresie ? Na jakie koszty musiałbym się przygotować chcąc zlecić księgowość do biura rachunkowego? Czy wielkość przychodów i faktur ma jakieś znaczenie ? Pozdrawiam serdecznie!
Panie Mateuszu, biura rachunkowe najczęściej biorą pod uwagę ilość faktur przychodowych oraz kosztowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego - www.infakt.pl/cennik
Witam. Wraz ze znajomym planujemy założyć działalność gospodarczą lub spółkę w celu obrotu nieruchomościami. Ściślej mówiąc w celu budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych na działkach będących naszą własnością, a następnie ich odsprzedaży ( przy czym każdy następny budynek będzie wybudowany po sprzedaży pierwszego ). Pierwszy problem to taki, że mój przyszły wspólnik prowadzi już medyczną działalność gospodarczą. Czy istnieje możliwość rozszerzenia przez niego swojej działalności o obrót nieruchomościami i założenie przeze mnie działalności? Czy konieczne jest utworzenie spółki cywilnej ? A jeśli konieczne to jak wyglądają koszta związane z opłatami w ZUS po stronie wspólnika, który zakłada kolejną działalność dla ,,nowego biznesu''. Czy płaci wtedy jedną składkę czy jest ona większa? Drugie pytanie odnosi się do wszelkich kosztów związanych z budową domów. Czy prowadząc taką działalność polegającą na budowie budynków mieszkalnych można jakoś optymalizować koszty takiej budowy? Np wziąć fakturę na wybudowanie sieci wodociągowej lub sieci energetycznej na działce i wliczyć następnie to w koszta ? I ostatnie pytanie. Jeżeli spółka jest podatnikiem podatku VAT to kiedy się go opłaca, w jakiej wysokości ?
Dzień dobry, dla uproszczenia podsyłam odpowiedzi w formie wypunktowanej. Ad.1 Nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednoosobowej działalności rozszerzyć kody PKD o np. handel nieruchomościami, wówczas Pan może założyć własną jednoosobową działalność. W celu budowy i sprzedaży nieruchomości będą mogli wówczas zawiązać spółkę cywilną. Ad. 2 Nie jest konieczne zakładanie spółki cywilnej, natomiast taka forma współpracy w jasny sposób określa prawa i obowiązki wspólników, więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj www.infakt.pl/blog/spolka-cywilna-najwazniejsze-informacje/ Ad. 3 W spółce cywilnej zawartej pomiędzy wspólnikami, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze, wspólnicy opłacają składki za siedzie z działalności gospodarczej. Nie ma dodatkowego "drugiego" ZUS z spółki cywilnej, dodatkowo składki z jednoosobowych działalności nie ulegają podwyższeniu. Ad. 4 Większość wydatków związanych z budową domów (które będą stanowić towar handlowy) będą stanowiły koszt uzyskania przychodu np. materiały, koszty pracowników, pozwolenia itp. Ad. 5 Podatek VAT opłaca się w ustawowym terminie tj. do 25 dnia kolejnego miesiąca/kwartału, po miesiącu/kwartale w którym powstał obowiązek podatkowy
Przepraszam ale dotrwałem do 9 minuty filmu i nie byłem w stanie oglądać. Prezentacja w mojej ocenie wykonana na szybko i niedbale, brak przykładów i konkretów. Pisanie na tablicy zamiast posiadania gotowych materiałów dla mnie nie do zaakceptowania. Pod koniec na tablicy jeden wielki chaos, w głowie zostaje mętlik.
słuchałem do momentu "podwójnego opodatkowania spzoo" . Podziękuję za taki "wartościowy" content. Podwójne opodatkowanie spzoo to fikcja, nikt ze spółek nie wypłaca dywidend.
Dzień dobry,
w praktyce jest wiele sposobów do uniknięcia podwójnego opodatkowania, natomiast proszę pamiętać, że zgodnie z przepisami podwójne opodatkowanie jest jedną z największych różnic pomiędzy JDG a sp. z o.o.
@@infakt tak, ale pamiętajcie, że robimy biznes a nie podręcznik. Tutaj powinniście się zareklamować, dlaczego przyjść do was i robić księgowość u was.
Na dzień publikacji filmu nie zajmowaliśmy się prowadzeniem pełnych ksiąg dlatego też nie była zaprezentowana oferta :) Na obecną chwilę wszystkich zainteresowanych pełną księgowością zapraszamy na www.infakt.pl/oferta/spolka-z-o-o
Dokladnie. Jest milion sposobow zeby wejsc tylko w CIT i o to chodzi. Dywidenda to strzal w kolano.
Jak sie ubezpieczyc na zdrowie nie placac ZUS ?
@@marcomobile8195 z tego co kojarzę, to żeby być ubezpieczonym nie musisz pracować na pełen etat, tam 1/4 czy 1/2 wystarcza, więc przy 1/4 to masz 375zl od nowego roku około
SUPER wytlumaczone tak jak powinno być
Oglądam wszystkie filmy . Mądre Pani , ładnie i mądrze Pani Magda tłumaczy .
Dzień dobry,
dziękujemy za komentarz i zapraszamy do innych naszych filmów :)
Limit prowadzenia ksiąg rachunkowych wynosi 2 000 000 euro, nie - złotych.
Dzień dobry,
Pani Kornelio potwierdzam, limit prowadzenia ksiąg rachunkowych wynosi 2 mln. euro. Na 2019 rok limit wynosi 8.559.000 zł
Co wybrać? opuszczenie kraju polskiego i kręcenie biznesu gdzie indziej.
cześć mam pytanie odnośnie placenia ZUS w sp zoo, wspolnicy nie muszą go opłacać ale czlonkowie zarządu już muszą mieć opłacony ZUS. W zwiazku z tym jezeli zarzad jest wymagany do reprezentowania firmy to jak to sie do placenia ZUS? Jezeli jeden wspolnik bedzie prezesem a drugi wiceprezesem. Pozdrawiam ;)
Dzień dobry,
w przypadku członków zarządu, pełnienie funkcji nie jest tytułem do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnego jeżeli poza powołaniem członka zarządu nie posiadamy innego stosunku ze spółką.
Bardzo pobieżnie. Nawet słowa o optymalizacji podatków w zoo. Opodatkowanie wystepuje w zoo dopiero jak sie realizuje zysk jezeli sie tego nie robi to podatek wynosi 0!!!!! ZUS tez nie płacisz a księgowość w przypadku malej spolki to 500.
Dzień dobry,
Panie Michale w odcinku staramy się przedstawić najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma formami prowadzenia "działalności". Optymalizacja podatkowa, konsekwencje niepłacenia ZUS w spółce są tematami dużo obszerniejszymi.
Hm. A to nie jest tak, że w każdym przypadku opodatkowanie następuje w przypadku zaistnienia zysku? Chyba tylko karta podatkowa jest narzuconym podatkiem bez względu na dochód. A właściwie bardziej opłatą niż podatkiem. Tzn mam na myśli fakt, iż dopiero płacimy haracz w postaco podatku dochodowego w momenciu uzyskania dochodu. Nawet w przypadku spółki. Chyba, że mając na myśli 'realizacje' zysku chodzi Ci o wyciągniecie pieniedzy ze spółki. Ale to w pewien sposób na jedno wychodzi
Świetne materiały macie. Rozświetlaja wiele spraw, o których nie mam pojęcia.
Moje pytanie:
Którą formę prowadzenia działalności polecacie w przypadku ,,patentu''. Jestem na starcie, będę starała się o dofinansowanie mojego projektu na innowacje, a w dalekich planach patent. Na początku na pewno nie będzie żadnego dochodu więc nie będzie też podatku dochodowego, będę miała tylko koszty, która opcja będzie tutaj najlepsza?
Ponadto jestem zatrudniona na umowę o pracę i mój pracodawca opłaca za mnie składki, czy jeśli będę miała swoją działalność to też muszę je opłacać?
Bardzo proszę o pomoc...
Dzień dobry,
Pani Karolino, w pierwszej kolejności warto sporządzić prosty biznes plan, w celu oszacowania planowanych kosztów i przychodów. Może to pomóc w podjęciu decyzji co do formy opodatkowania. Jeżeli działalność będzie generowała duże koszty wato zastanowić się nad prowadzeniem KPiR. Natomiast stosunek przychodów do kosztów pozwoli zdecydować czy warto być na zasadach ogólnych (dochód poniżej 85528 = stawka 18%) czy rozliczać podatek liniowy 19%.
@@infakt
Ale nie mogę założyć spółki i prowadzić KPiR tylko muszę być na pełnej księgowości. Prawda ?
Pani Karolino, spółki cywilne, jawne i partnerskie mogą ale nie muszą prowadzić KPiR. Natomiast spółki prawa handlowego np. Sp. z o.o. jest zobligowana do prowadzenia pełnej księgowości.
Dzień dobry, mam zamiar założyć firmę, która będzię nadawać usługi oczyszczające (sprzątanie mieszkań, mycie okien, sprzątanie po remoncie), także chcę najmować pracowników w większości studentów do 26 roku życia.
Jestem z Ukrainy, ale mam Kartę Polaka, studiuję na dziennej formie.
Mam ważne pytanie, czy mogę dostać Dofinansowanie i jaką działalność Pani poleca?
Dzień dobry, osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania na założenie lub rozwój działalności mogą korzystać z różnych programów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z aktualnie realizowanymi projektami oraz z wymogami jakie należy spełnić aby zakwalifikować się do danego programu. Informację można sprawdzić na www.fundusze.malopolska.pl/
Zapraszam także do zapoznania się z różnicami pomiędzy JDG a spółką www.infakt.pl/blog/jdg-czy-spolka/
spółka cywilna - można nie pisać umowy - ale dla uzyskania NIP będzie potrzebna - to można nie pisać czy nie ?
spółka może działać bez NIP ?
Fajne kobitki :) czy istnieje szansa, aby po tym filmiku zamiescic info dla kazdej spolki z osobna?
Dzień dobry,
będziemy przygotowywać materiały o każdej spółce, warto więc śledzić nasz kanał oraz blogi.
Kilka razy trafiłem na firmę "Nazwa Spółka komandytowa Sp. z.o.o." Może coś więcej na ten temat, bo w tym filmie nie było przedstawionego takiego przypadku.
Dziękujemy za sugestię. Niedługo przygotujemy artykuł dotyczący takiego tematu.
Przygotowaliśmy artykuł dotyczący tego tematu - www.infakt.pl/blog/spolka-z-o-o-spolka-komandytowa/ W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
spółka komandytowa której komplementariuszem jest spółka z o.o. zatem żaden z udziałowców nie odpowiada całym majątkiem a do wartości kapitału spółki
@@robertwiercigroch9303
komandytariuszem
A spółka zoo w razie czego ogłasza upadłość i majtek prywatny jest w 100% bezpieczny. Zdecydowanie najlepsza forma prowadzenia działaności, z ktorej korzystają wielcy gracze jak np Lidl
Ale kozak filmik
Potrzebuję pomocy. Jestem studentem /studia zaoczne/, od kilku miesięcy prowadzę jednoosobową dg, wykonując usługi informatyczne dla dużej firmy. W rozmowie z pracodawcą, narzekając na zus i inne opłaty zaproponował mi pracę na umowę zlecenie, na tych samych warunkach płacowych. Co zyskuję , a co tracę po przejściu na umowę zlecenie.
Jak się ta sytuacja skończyła? Co się zmieniło?
czy spółka cywilna 2 osób moze być zakwalifikowana do działalności inwestycyjnej na rynku forex?
Żadnej dywidendy nie trzeba płacić skąd taki pomysł.
Jest taka możliwość ale nie koniecznie trzeba to robić
A spółka zoo SP KOMANDYTOWA, może Pani powiedzieć coś na temat takiego tworu, dziekuje
Dzień dobry,
Pani Katarzyno proszę o doprecyzowanie zakresu pytań, na które chciała by Pani otrzymać odpowiedzi.
@@infakt Pani Katarzynie chodziło pewnie o sp.k. w której komplementariuszem jest sp. z o.o. Wtedy firma nazywa się: "inFakt sp. z o.o. sp.k." lub "inFakt sp. z o.o. i spółka sp.k.". Tak jak mówiła Pani Magdalena na filmie, komandytariusz odpowiada tylko do wysokości wkładu, a komplementariusz całym majątkiem.
Dzień dobry
Po cholerę ta muzyka w tle ????
Razem ze znajomym chcielibyśmy założyć spółkę i otworzyć firmę transportową. Jaką spółkę proponujecie?
Dzień dobry,
Panie Jarku decyzja co do wyboru spółki powinna być uzależniona od wielu czynników, nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Każda forma ma swoje plusy i minusy. Warto zapoznać się z wszystkimi formami prowadzenia działalności i dopasowania swoich wymogów do danej formy. Bardzo często wybieraną formą opodatkowania jest spółka cywilna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
dwuosobowa spolka z o.o. wowczas nie musicie placic ZUS-u tylko trzeba ksiegowo robic tak zeby nie wykazywac zysku (chyba ze reinwestujesz czesc pieniedzy) a reszte kasy wyplacac sobie jako wynagrodzenie zarzadu z powolania lub/i w postaci umow o dzielo z wlasna spolka - nie dywidendy.
@@epolpiercześć mam pytanie odnośnie placenia ZUS w sp zoo, wspolnicy nie muszą go opłacać ale czlonkowie zarządu już muszą mieć opłacony ZUS. W zwiazku z tym jezeli zarzad jest wymagany do reprezentowania firmy to jak to sie do placenia ZUS? Jezeli jeden wspolnik bedzie prezesem a drugi wiceprezesem. Pozdrawiam ;)
@@mafio9
Zarzad z powolania nie ma obowiazku placenia ZUS-u.
@@epolpier dzięki
Jak jest w przypadku spolki z o.o. kiedy nie placimy ZUS toco z emeryturą?
To samo co w przypadku jdg - za 30 lat i tak nie dostaniesz :)
@@xkickx7724 no jakieś ochłapy zawsze będą a nie zero jak w przypadku spółki z o.o.
@@adriannaduda1910 ojej xD ale przecież to czego nie odprowadzisz do zusu możesz odłożyć na konto i wyrobić sobie taki nawyk, że Adrianna nie dotyka tych pieniędzy, ponieważ w innym wypadku nie będzie miała na starość na jedzenie itp. Po 30 latach odkładania sumy powiedzmy 1000 zł masz dla siebie 360 tys + jakiś drobny procent, więc pewnie będzie ok. 400 koła. Myślę, że przy dobrych wiatrach pociągnie się max 20 lat na emeryturze, pozostałą matematykę zostawiam Tobie :)
Dlaczego wolisz bardziej zaufać piramidzie finansowej niż sobie?
@@adriannaduda1910 To prawda, spółka z o.o. nie odprowadza składek na ZUS. Ale możesz np. w swojej spółce być zatrudniona na stanowisku członka zarządu i w takim wypadku będziesz odprowadzać ZUS z racji, że spółka jest Twoim pracodawcą. Zazwyczaj i tak w mniejszych spółkach wspólnik spółki jest jednocześnie w jej zarządzie.
A czy czasem sp z oo nie może skorzystać z możliwości nie bycia płatnikiem VAT do obrotu rocznego 200000,- PLN?
Dzień dobry,
Panie Łukaszu w zależności od świadczonych usług spółka z o.o. może korzystać z zwolnienia podmiotowego do 200 tys. zł lub zwolnienia przedmiotowego z uwag na charakter świadczonych usług
Nie mogę zdzierżyć dźwięku tego markera...
Spółka z o.o. nie musi mieć podwójnego opodatkowania, są na to dobre rozwiązania. Szkoda, że Pani o tym nie wspomina, a to jest ważne i wtedy taki rodzaj spółki jest opłacalny. Nie tylko dywidenda istnieje...
Dzień dobry,
Pani Moniko w filmie została omówiona jedynie podstawowa kwestia dot. wypłaty dywidendy. Tak jak Pani zaznaczyła istnieją możliwość ominięcia podwójnego opodatkowania lecz proszę mieć na uwadze, że film miał pokazać jedynie główne aspekty i różnice pomiędzy JDG a spółką z o.o..
@@KREMUWA03 Spółka z ograniczona odpowiedzialnością ma swoje wady i zalety. Moim zdaniem nie ma możliwości stworzenia podstawowego zestawienia czy spółka będzie dobra do prowadzenia działalności online. Ponieważ decyzję o formie prowadzenia działalności powinniśmy uzależnić od wielu aspektów. Nigdy nie będzie to 0 -1 odpowiedź.
@@infakt Oczywiście, rozumiem, co nie zmienia faktu, że warto chociażby wspomnieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie, bo ogólnie pokutuje przekonanie o podwójnym opodatkowaniu przez co dużo ludzi nie decyduje się na spółkę, a mogliby.
W jakim mieście można skorzystać z usług Pani Magdy?
odpowiem zartem: w miescie grzechu. SinCity
Nie zrozumiałem zartu czyli gdzie?
Czyli nie można?
Czy ten kanał to też komiks?
O JDG tak nic i nie uslyszlam...
Jakie są szacowane koszty przekazania ksiagowosci do biura rachunkowego w przypadku sp. z o.o. i jednoosobowej działalności gospodarczej, w sytuacji gdy:
Przychód występuje średnio jeden raz na dwa miesiące, a obnizajacych podstawę opodatkowania faktur zaksięgowania jest około 20 w tym okresie ?
Na jakie koszty musiałbym się przygotować chcąc zlecić księgowość do biura rachunkowego? Czy wielkość przychodów i faktur ma jakieś znaczenie ?
Pozdrawiam serdecznie!
Panie Mateuszu, biura rachunkowe najczęściej biorą pod uwagę ilość faktur przychodowych oraz kosztowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego - www.infakt.pl/cennik
Witam. Wraz ze znajomym planujemy założyć działalność gospodarczą lub spółkę w celu obrotu nieruchomościami. Ściślej mówiąc w celu budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych na działkach będących naszą własnością, a następnie ich odsprzedaży ( przy czym każdy następny budynek będzie wybudowany po sprzedaży pierwszego ). Pierwszy problem to taki, że mój przyszły wspólnik prowadzi już medyczną działalność gospodarczą. Czy istnieje możliwość rozszerzenia przez niego swojej działalności o obrót nieruchomościami i założenie przeze mnie działalności? Czy konieczne jest utworzenie spółki cywilnej ? A jeśli konieczne to jak wyglądają koszta związane z opłatami w ZUS po stronie wspólnika, który zakłada kolejną działalność dla ,,nowego biznesu''. Czy płaci wtedy jedną składkę czy jest ona większa? Drugie pytanie odnosi się do wszelkich kosztów związanych z budową domów. Czy prowadząc taką działalność polegającą na budowie budynków mieszkalnych można jakoś optymalizować koszty takiej budowy? Np wziąć fakturę na wybudowanie sieci wodociągowej lub sieci energetycznej na działce i wliczyć następnie to w koszta ? I ostatnie pytanie. Jeżeli spółka jest podatnikiem podatku VAT to kiedy się go opłaca, w jakiej wysokości ?
Dzień dobry, dla uproszczenia podsyłam odpowiedzi w formie wypunktowanej.
Ad.1 Nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednoosobowej działalności rozszerzyć kody PKD o np. handel nieruchomościami, wówczas Pan może założyć własną jednoosobową działalność. W celu budowy i sprzedaży nieruchomości będą mogli wówczas zawiązać spółkę cywilną.
Ad. 2 Nie jest konieczne zakładanie spółki cywilnej, natomiast taka forma współpracy w jasny sposób określa prawa i obowiązki wspólników, więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj www.infakt.pl/blog/spolka-cywilna-najwazniejsze-informacje/
Ad. 3 W spółce cywilnej zawartej pomiędzy wspólnikami, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze, wspólnicy opłacają składki za siedzie z działalności gospodarczej. Nie ma dodatkowego "drugiego" ZUS z spółki cywilnej, dodatkowo składki z jednoosobowych działalności nie ulegają podwyższeniu.
Ad. 4 Większość wydatków związanych z budową domów (które będą stanowić towar handlowy) będą stanowiły koszt uzyskania przychodu np. materiały, koszty pracowników, pozwolenia itp.
Ad. 5 Podatek VAT opłaca się w ustawowym terminie tj. do 25 dnia kolejnego miesiąca/kwartału, po miesiącu/kwartale w którym powstał obowiązek podatkowy
Przepraszam ale dotrwałem do 9 minuty filmu i nie byłem w stanie oglądać. Prezentacja w mojej ocenie wykonana na szybko i niedbale, brak przykładów i konkretów. Pisanie na tablicy zamiast posiadania gotowych materiałów dla mnie nie do zaakceptowania. Pod koniec na tablicy jeden wielki chaos, w głowie zostaje mętlik.
Jest Pani księgową?
chciałbym usłyszeć, jak zamknąć firmę
Zapraszamy do naszego wpisu na ten temat www.infakt.pl/blog-ksiegowy/zamkniecie-dzialalnosci-gospodarczej-szkolenie-ksiegowosci-odc-3-wideo/
Chyba nie jesteście zbyt Bystre
Czy mogę mieć sp zoo z żoną?
Dzień dobry, małżonkowie mogą być wspólnikami spółki z o.o. W razie pytań, zapraszamy. Pozdrawiamy!
tak
Słabe
Masło maślane dużo niedopowiedzeń.
Dzień dobry,
w przypadku niejasności zapraszam do zadawania pytań na, które postaramy się odpowiedzieć w komentarzach.