Drénezés 4. rész + utólag beépített terasz vízszigetelése

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 21 дек 2022
  • Elérkeztünk az alapmegerősítés és DRÉNEZÉS 4. részéhez!
    Ezek kívül az alapmegerősített, utólag beépített terasz vízszigetelését is láthatod.
    Ebben a több részes videóban egy családi ház drainezéséről, utólagos alapmegerősítéséről, lábazati vízszigeteléséről, lábazati hőszigeteléséről és egyéb felújítási lépésekről mesélek neked. A mostani részben lábazati hőszigetelés, lábazati vízszigetelést mutatom meg, de láthatod, hogyan vízszigeteld ki a terasztajtó alsó részét, hogy ne follyon be a víz.
    web: baumed.hu
    Facebook: / baumed.hu
    Instagram: / baumed_magyarorszag
    Telefonszám: +36303057434
    ‪@baumed‬
    Ingatlan vásárlás és felújítás előtti állapotfelmérés, felújítási tanácsadás, műszaki ellenőrzés, kivitelezési hibák feltárása, megelőzése az egész országban! Szolgáltatásaink ONLINE formájában is elérhetőek!
    #generálkivitelezés #lakásfelújítás #drain #drénezés #alapmegerősítés #alapozás #Xps #lábazativízszigetelés #vizesedés #rezsicsökkentés #ház #drén

Комментарии • 34

  • @limbolaci
    @limbolaci Год назад +14

    sajnos a drénlemez fordítva lett felrakva,ennek nem tudom mi az oka de így nem jó. a stoplik így belefognak nyomódni az xps-be és ezzel a víz is bejut az xps celláiba,azaz elveszti vízállóságát és ezzel együtt a hőszigetelőképességét.

    • @baumed
      @baumed  Год назад +1

      Az oka, hogy kihasználjuk a páranyomást ami az alap felől mozog a kültér felé. Az xps nem attól telítődik hogy a felülete deformálódik, illetve a vízfelvétele ettől nem fog változni. A hőszigetelő képessége pedig az alacsony vízfelvétele miatt nem esik jelentőset. Ha esik, nem a HDPE lemez miatt lesz.

    • @limbolaci
      @limbolaci Год назад +6

      @@baumed Hát nem tudom... itt mást mond a haraszti úr,a vízszigetelés szaki: 2:45-től érdekes de a lényeg 5:18-nál van. ruclips.net/video/IP9717E4Edg/видео.html

    • @baumed
      @baumed  Год назад +2

      A hőszigetelés hőszigetelő képességét annak hővezető képessége, illetve annak mértéke és az anyag vastagsága adja meg. Amennyiben az xps-be nem nyomodik bele semmi, vagy ha bele is nyomodik, és az anyag vastagsaganak/feluletenek csak jelentéktelen reszet érinti, úgy a hőszigetelő anyag hővezető képessége csekély mértékben változik. A vizfelvezelet ez jelentéktelen befolyásolja, mert az nem ezen múlik. Plusz, amennyiben a a hdpe lemez nem nyomodik bele, vagy csak kis mértékben (és ebben az esetben nem fog jelentősen) úgy a hőszigetelő anyag l hőszigetelő képességének jelentéktelen mértékű változását sem idézi elő, a vizfelvetele nem változik, ha változna, akkor pedig pont a kialakítás miatt tud a szerkezetebol vizet leadni. Tehát minden egyes tényező hatása megjelenhet, de csak annyira, amennyire abban az adott dologban részt vesz.

  • @karolynovak3483
    @karolynovak3483 7 месяцев назад +2

    Sziasztok, nagyon alapos a videó, így már bele merek vágni. Mivel nekem az XPS már fenn van, pont így tudom én is megcsinálni, hogy kívül van a dörken. Csak az utolsó lépést nem értem: miután visszavágtam a dörken-t, hogy zárom le a profillal? Kb 5centi vastag az XPS -em. Abba fúrjak csak? Vagy fúrjam túl a falat/téglát is speciális tipli kell? Vagy simán ragasszam oda azt a záróelemet? Mivel?
    Köszönöm bárki segítségét.

  • @martonsc2226
    @martonsc2226 Год назад +3

    Ha elfogad a szaki egy tanácsot egy másik házfelújító informatikustól: érdemes beruházni normális szerszámra (pl egy lidl-s kinyomópisztolyra, ahelyett az ócska helyett, vagy rendes hőlégfúvóra, ma is láttam 7000 pénzért), mert nem csak, hogy kényelmesebb, hanem SOKKAL gyorsabban lehet haladni rendes szerszámokkal. (és ez alatt nem a drágát értem).
    Nagyon jónak tűnik az egész, további jó munkát.

    • @baumed
      @baumed  Год назад +4

      Köszönöm a hozzászólást! A videó arról is szólt, hogy átgondoltan, az anyagok tulajdonságait ismerve össze lehet hozni egy jól működő rendszert. A szerszámok, mint pl. a hajszárító egy rögtönzött eszköz volt, mikor kiderült, hogy a szalag nem működik. Amit a videóba látsz, főként a tulajdonos biztosította. Abszolút igazad van, hogy jó szerszámmal sokkal jobb dolgozni, viszont itt abból főztünk, ami rendelkezésre állt. Miért? Mert mindezt bárki meg tudja csinálni pont így, akár ezekkel az eszközökkel és ahogy látom, ezt sikerült átadni a nézőknek. A magam részéről nem dolgozom fizikai munkát csak ritkán, így a professzionális szerszámok nem nálam pihennek, hanem a csapatom kivitelező részénél, akik viszont nem szerepeltek ebben a videóban. De köszönöm az észrevételt, egyet értek veled. :)

    • @tlsoftlacca
      @tlsoftlacca Год назад +3

      Rajtam kivül ismerek még egy házfelújitó infomratikust. Nálunk ez valamilyen népbetegség?

    • @dusinnhht
      @dusinnhht Год назад

      @@tlsoftlacca Annak tűnik! :)

  • @balifon
    @balifon Год назад +1

    Nagyon jó és hasznos videó. Viszont ha már van a házon szigetelés mint a miènken és alatta vizes is kissé a fal akkor nálunk úgy kellene a rétegrend,hogy először a falra megy a vízszigetelő lemez és arra rá az XPS. Így a fal tudna száradni is. Max a két szigetelőanyag találkozásakor kellene purhabbal rögzíteni ha jól gondolom. Illetve arra is gondoltam ,hogy valamivel vékonyabb XPS vennék mint ami fent van (jelenlegi 8cm) mert akkor a csapó eső sem tudna befolyni. Tudom ,hogy kisebb a szigetelő értéke de még mindig jóval jobb mint a mostani.

    • @baumed
      @baumed  Год назад

      Ha az épület falainak vízszigetelése nincs megoldva, (vízszintes vízszigetelés- lemez beutest fureszeles, vágás, injektálás) és nem várhato jelentősebb víz bejutása az új XPS alá, úgy nem feltétlen kell függőleges vízszigetelést készíteni, mert a fal/alap száradása csak akadályozva van. Ha a lábazati sík bentebb esik, mint a homlokzati sík, így valóban a vizbejutas felülről akadályozva van.

    • @balifon
      @balifon Год назад

      @@baumed elnézést én írtam rosszul nem vízszigetelő lemez hanem drèn lemez és arra menne rá az XPS. Mert a videóban fordítva van. Viszont akkor nálam nem úgy kell hanem ahogy én írtam,hogy először drèn lemez majd rá az XPS. Így a drèn lemez mögött tud szellőzni a fal

  • @balifon
    @balifon Год назад +2

    Milyen mélyen lett kiásva a gödör? Illetve a lapolt geotextil fölé említetted,hogy mehet vissza föld, homok stb. Sok helyen kulè kavics van ott is. Érdemesseb azt alkalmazni,hogy minél gyorsabban folyon le a víz?

    • @user-wq3tn9it9n
      @user-wq3tn9it9n Год назад

      A lábazati hőszigetelésnek minimum 0,5m mélyre (de akár mélyebbre is ) le kell menni, tehát ilyen mély gödröt minimum ásni kell.

    • @adamprepost8373
      @adamprepost8373 3 месяца назад

      @@user-wq3tn9it9na szaki ellenőr teljesen mást mond a drénezésről. Akkor most mi az igazság? 🤓🧐 (én is önnel értek egyet)

  • @mariannteleki5853
    @mariannteleki5853 7 месяцев назад

    Köszönöm a tanulságos videót! Az volna a kérdésem a Kivitelezőhöz, hogy a film vége felé látható akna/esővízgyűjtő ciszterna milyen eljárással lett vízszigetelve? Előre is köszönöm a válaszát!

    • @baumed
      @baumed  7 месяцев назад

      Szívesen! Pvc- vel lett vízszigetelve belülről.

    • @mariannteleki5853
      @mariannteleki5853 7 месяцев назад

      Köszönöm szépen! Még csak annyi, hogy a PVC rögzítését hogyan oldották meg?🙂
      @@baumed

  • @noemibicsak6999
    @noemibicsak6999 9 месяцев назад

    Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a drénezést javasolt az egész ház körül megcsinálni? (A pince pár éve lett kicsempézve és alul elkezdett beázni, feljött a padlóról a csempe, volt alatta vízszigetelés). Vagy csak azon a részen ahol pince van? Mert a ház egyik oldalán a betonkerítés és a ház között nagyon szűk hely van, nehezen megközelíthető. Előre is köszönöm válaszukat.

    • @baumed
      @baumed  9 месяцев назад

      Célszerű igen. viszont ha talajvíz okozza a problémát, nem biztos, hogy a drain rendszer megoldja azt.
      A draint nem visszük az alap alá statikai szempontokiatt, viszont ha a víz nem a felszín felől érkezik hanem alulról, akkor nem feltétlen lesz hasznos a megoldás. A jó döntéshez ismerni kellene, hogy pontosan mi a jelenség, milyen a talajszerkezet, stb.

  • @nemespeter3379
    @nemespeter3379 Год назад +1

    A drain csőbe bele lehet vezetni a csurgó vizét? Hogy azt is vigye el?

    • @balifon
      @balifon Год назад +1

      Én nem tenném mert az nagyobb vízhozamú és inkább külön elvezetni. Persze ha a drèn kifolyik egy árokba pl akkor távolabb a háztól össze lehet engedni e két kifolyó csövet

    • @nemespeter3379
      @nemespeter3379 Год назад

      Az lenne a terv. Egy árokba bele engedni közös csővel

  • @Woodstock320
    @Woodstock320 Год назад

    Bennem felmerült egy olyan kérdés a videó láttán,hogy a draincső ugye körbe perforált,mivel annak nem csak a felülről érkező leszivárgó esővizet, hanem az emelkedő talajvizet is el kell vezetnie ahogyan beszivárog a csőbe a nyomás hatására. Viszont a "dörkenlemez" ha így van lefektetve és még vissza is van hajtva a külső oldala kampó szerűen akkor a víz alulról nem tud felszivárogni így végülis csökkentve a hatékoynságát nem? Illetve az a videókból nem derül ki számomra,hogy az alapozás legaljáig ástatok le,vagy csak fogtátok és mondjuk 60cm-ig ástatok a földben meg még volt 20 cm beton lefelé. Illetve ami szintén fontos....mi a helyzet akkor ha már adott a külső szigetelés tehát kívülről nem lehet az injektálást megoldani csak a belső oldalról. De ha ez időben eltolódik tehát először a vízelvezetés később az injektálás,mennyire tud gondot okozni. Itt most mondjuk 1 évről beszélünk.

    • @baumed
      @baumed  Год назад +2

      A talajvizet nem fogja tudni elvezetni, legfeljebb a drain magasságában. Ha a vízelvezetés egy szikkasztóba van bekötve, az, amint megtelik vízzel, oda ne tud elvezetődni több víz, hisz az tele lesz, a drain pedig magasabban kell feküdjön. Ha a víz gyűjtve. A drian nem oldja meg a talaj víz kérdését teljes körűen, hisz az nem az alap síkja alá kerül statikai okokból. Belülről is lehet injektálni. Hogy mennyire okoz gondot attól függ, hogy eredetileg mekkora a probléma, hisz ha azonnal akarunk eredményt, érdemes mindent megtenni, de így erre a kérdésre a fotelből nem lehet válaszolni.

  • @frenky89
    @frenky89 Год назад

    A "venom jelleghez" kérhetnék szépen egy DIN vagy ISO számot? Köszi! :D

    • @baumed
      @baumed  Год назад

      Pontosan mire vagy kíváncsi? Az anyag maga Dörken Delta Than.

    • @frenky89
      @frenky89 Год назад +1

      @@baumed Köszi! Csak hülyéskedek, megtetszett a terminus technicus.

  • @zoltanfarago23
    @zoltanfarago23 Год назад

    A drain cső és a PVC cső, hogy van összekötve. A drain cső vége csak be van engedve a PVC csőbe? Pont kitakarja a kavics és a videoban nem hangzik el.

    • @baumed
      @baumed  Год назад

      A drain cső bele van vezetve a PVC-csőbe úgy, hogy a HDPE lemez, ami alatta van a KG PVC csőhöz van vízmentesen csatlakoztatva.

  • @fazekasgeza6295
    @fazekasgeza6295 Месяц назад

    Mi ennek a szalagnak a márkája, hogy keressem a boltokban? köszönöm!

    • @baumed
      @baumed  22 дня назад

      Dörken termék.

  • @evacorazon56
    @evacorazon56 2 месяца назад

    Miért van fordítva a bütykös lemez? Műszaki adatlap nem pont az ellenkezőképpen rendelkezik?
    Egyébként tetszik, hogy nem csak oda van b@szva a lemez, szépen össze is lett ragasztva

    • @baumed
      @baumed  2 месяца назад +1

      Nincs fordítva, így képes kompenzálni a páranyomást, ami a drain alatt keletkezik. Tudom, hogy mindenféle forrás jelöli, hogy mit hogyan kell csinálni, amivel egyetértek, ugyanakkor mindig javaslom feltenni a kérdést, hogy miért választunk bizonyos megoldásokat, mi a célunk vele és több vagy kevesebb előnnyel jár a döntésünk. Ez esetben a lemez azért van így, mert több előnye van így, mint hátránya.