Ето Как Полезните Бактерии Колонизират Червата (Пребиотични Храни, Които Да Консумирате)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 7 сен 2024

Комментарии • 16

  • @Marginal391
    @Marginal391 9 месяцев назад +1

    3:43 Ееееее много е, но благодаря за информацията все пак 🙃

  • @Marginal391
    @Marginal391 9 месяцев назад +1

    0:13 И не само като лек, а и профилактично ...
    Благодаря 🙃

  • @user-qu6go7zr3x
    @user-qu6go7zr3x Год назад +2

    Здравейте!
    С интерес следя вашите видеа!
    Но имам и няколко препоръки към Вас!
    В това видео например не давате достатъчно информация за инулина, пектина и т.н. За пектина знам, че се съдържа в печените ябълки, с добавка - канела, цикорията (като салатен вид - зеленчук или билка - цвете, т.нар. още "синя жлъчка"). Като зеленчук, в един средностатистически град в България е трудно да я намерим. Посочвайте алтернативи. За останалите... сухи, течни, във вид на добавки ли са...? 😊
    Като цяло, поздравления за това, което правите! ❤️

    • @PlamenaDimitrovaOfficial
      @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад +4

      Здравейте, благодаря за обратната връзка, много са ми ценни коментари с препоръки като Вашия 🙂Алтернатива на пребиотиците от инулин, пектин, цикория, глюкоманан (които споменах само за обща информация) са плодовете, зеленчуците, ядки, семена, бобови и пълнозърнести храни. Повечето хора знаят това, но акцента в случая и ключът към бързото възстановяване е в приема на фибри от разнообразни източници. Колко от нас приемат фибри от над 40 различни растителни вида седмично? Ще помисля за по-подробно видео, в което да разгледам по-обстойно някои от споменатите добавки. Благодаря Ви 🙂

  • @vidjibg
    @vidjibg 9 месяцев назад

    Моля приближете микрофона по-близо до вас за да се чува по-ясно и по-силно. Когато се слуша и гледа на телефон звукът не е достатъчно силен и не може да се усили от телефона, затова моля приближете микрофона до себе си.
    Благодаря ви предварително.

  • @kameliyatoshkova6099
    @kameliyatoshkova6099 Год назад +1

    Здравейте. Какво бихте препоръчали за бебе, което има колики и запек?
    Трябва ли да им се дават пробиотици?

    • @PlamenaDimitrovaOfficial
      @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад

      Здравейте, най-добре да се дава пробиотик по предписание от лекар. Има разработени пробиотици за бебета (на капки).

  • @PlamenaDimitrovaOfficial
    @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад +1

    Споделете, приемате ли пребиотици и под каква форма? А приемате ли достатъчно от тях? 🙂

  • @galliaivanova3716
    @galliaivanova3716 Год назад +1

    Извинете, има ли значение дали брашното Шер микс Б е за хляб или друг вид? Оказа се че има различни видове от него. Не го искаме за хляб, а за палачинки, гофрети, пица. От къде да го закупя ако не е варианта, който е за хляб?

    • @PlamenaDimitrovaOfficial
      @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад

      Здравейте! Брашното Шер Микс Б е един вид (за хляб и за блат за пица). Шер имат и други брашна, т.е. миксове, от които Шер Микс Ит Фарина и Шер Микс Ит Универсал могат да се намерят в България. Шер Микс Ц (Schar Mix C Patisserie) има в онлайн магазин www.ebag.bg. Вероятно има и други видове на Шер. Не съм запозната с качествата на всички и какви са разликите между тях. Аз използвам Шер Микс Б за всичко, както за хляб, за пица, така и за други рецепти, включително сладкарски.

    • @galliaivanova3716
      @galliaivanova3716 Год назад +1

      @@PlamenaDimitrovaOfficial извинете, а Шер Микс Б от къде го купувате?

    • @PlamenaDimitrovaOfficial
      @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад

      @@galliaivanova3716 в момента го има в онлайн магазин www.polarstar.bg (обърнете внимание, че е 2 кг опаковката). Има го и в www.glutenfreebg.com (използвайте търсачката на сайта). Ако питате за физически магазини - има го предимно в местни био магазинчета.

  • @lidiqpetrova5636
    @lidiqpetrova5636 Год назад +1

    Здравейте от скоро Ви слушам и благодаря за нещата ,които споделяте. 😊 За мен са интересни...особено пък сега,доста се вълнувам от темата за пробиотиците, пребиотиците или т.нар.симбиотици,а гледам има и комбинирани продукти с ензими. Сигурно не ви е тема,но искам да споделя с Вас ,а и с тези които биха прочели коментара ми: Хора с проблем в храносмилателната система ( съомах- черво ) много да внимават с тези 40+ зеленчука на седмица! Може да си раздразнят хем гастрита/ язвата , хем колита / IBS-a....последиците са меко казано неприятни!
    Поздрави! 🌺

    • @PlamenaDimitrovaOfficial
      @PlamenaDimitrovaOfficial  Год назад +1

      Здравейте, коментара Ви е точно на място и точно по темата. Разбира се, че всичко се свежда ВИНАГИ до дозата. Дори лекарството може да е отрова, ако е в прекомерно количество, а от своя страна отровата може да има лечебен ефект, ако е дозирана правилно. По тази причина в края на видеото съм обърнала внимание на хората, страдащи от гастроинтестинална чувствителност да бъдат особено внимателни и да консумират пребиотични храни с повишено внимание (т.е. да следят за стомашни реакции и да увеличават приема им постепенно), както и да са наясно какво количество фибри на ден е оптимално.

    • @lidiqpetrova5636
      @lidiqpetrova5636 Год назад +1

      @@PlamenaDimitrovaOfficial Извинявам се ,че съм избързала с коментара си! Просто, когато чух 40+зеленчука, направих пауза и реших да напиша това,не за друго ,а защото аз самата съм си изпатила с опита да врътна едни 20+ зеленчука с този проблем и резултата не беше красив! 😊
      Продължавайте с Вашите видеа и съвери! 👍 Много са хубави ,интересни и доста информативни!