Test ładowarki automatycznej MF-2S 12V-12A/24V-8,5A

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 авг 2024
  • Sprawdźmy, co potrafi w teście 48H chińska ładowarka do akumulatorów samochodowych obiecująca aż 12A prądu.

Комментарии • 15

  • @robertj7583
    @robertj7583 2 года назад +1

    W trakcie ładowania pomiar gęstości może być niemiarodajny. Warto poczekać przynajmniej dobę. Dobrze że pokazujesz taki materiał bo pewnie trafi się ktoś kto to kupi będzie próbował ładować

  • @MarcinBorowiec-cw1qg
    @MarcinBorowiec-cw1qg 7 месяцев назад

    Kupiłem to cudo bo ma duży prąd i możliwość ustawienia napięcia wyższego niż 14V.. Po otwarciu obudowy okazuje się, że eksploatacja tego urządzenia jest NIEBEZPIECZNA DLA ZDROWIA I ŻYCIA!
    Przewód zasilający sugeruje urządzenie II klasy ochronności ale wykonanie wymagałoby uziemienia obudowy z racji słabiej izolacji obwodów sieciowych od obudowy.
    Ponadto brak jakichkolwiek elementów filtrujących od strony sieci. Nic dziwnego, że emisja zakłóceń jest ogromna. CE na obudowie to oczywiście China Export a nie zgodność z normami europejskimi ;)
    To coś to może być co najwyżej bazą do stworzenia urządzenia

  • @inspektorelektron
    @inspektorelektron 2 года назад +4

    Heh - 8:11 Zauważyłem ten problem w chińskich ładowarkach. Ale nie tylko. Jakiś czas temu to mnie mocno zmartwiło bo myślałem, że główna przyczyna leży gdzieś w moim projektowanym sprzęcie (rejestrator). EBD jest zamknięte w metalowej obudowie, może ma w miarę dobry zasilacz. Ale, żeby zawiesiło pracę laptopa ... to ta ładowarka musi nieźle siać.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 2 года назад +3

      W sumie wystarczy popatrzeć na zdjęcie z góry na końcu filmu i od razu widać co jest przyczyną zakłóceń. Brak jakichkolwiek filtrów powoduje, że ładowarka sieje po stronie pierwotnej na wszystkie inne urządzenia podłączone na tym samym obwodzie, jak i wtórnej co skutecznie uniemożliwia zarejestrowanie czegokolwiek. Tutaj nie pomoże nawet zamknięcie rejestratora w klatce Faradaya razem z selenitami obciosanymi w kształt menhirów 😉

    • @Tadek-n3g
      @Tadek-n3g 2 года назад +3

      Należy cieszyć się, że kamerce ładowarka dała możliwość rejestracji video.A co niektórzy czepiają się do ,,siania'' regulacji fazowej w prostownikach.Prostownik podobny do tego MF , KD1919 u mnie ma zaklejony część wyświetlacza z parametrami prąd, napięcię za pokazywanie głupot.Podczas pracy KD1919 zagłuszał mikrofon kamerki.

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад +1

      A mogło być tak pięknie... Prawidłowo dobrany bocznik (to +23,5%, to pewnie działanie celowe, nakierowane na "zaimponowanie" userowi "potęgą" mocy - jakie to powszechne w tej branży), kanonicznie ustawione progi napięciowe, filterek tu i tam i byłaby świetna ładowara. Ale po co, skoro można to koncertowo sp...lić 😆

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron 2 года назад +3

      @@prawyplus865 Tego typu zabiegi widzę w wielu różnych chińskich ładowarkach. Mam ze dwie ładowarki sprzed paru lat, jeszcze na elementach przewlekanych. Też miały różne bolączki. W jednej nie wyrabiał stabilizator 7805 a z niego było napięcie odniesienia dla wskazań napięć i prądów. Nie widzę tutaj większych zmian poza przejściem na SMD.
      Moim zdaniem to nie jest ładowarka mikroprocesorowa. Owszem są tam jakieś cyfrowe układy ale raczej jako woltomierz czy też amperomierz lub ogólnie sterownik wyświetlacza. W tym przypadku pewnie chociaż jest wykorzystane sterowanie klawiszami - naciśnięcie odpowiedniego powoduje włączeniem tranzystorkiem odpowiedniego rezystora w dzielniku napięcia który w obwodzie TL431 ustala końcowe napięcie ładowania.
      Pytanie, zagadka - co tu w tym układzie wpływa na prąd ładowania, czym jest ograniczony maksymalny prąd ładowania ?
      Odnośnie błędów. Błąd zliczania Ah jest związany z błędem wskazań prądu - no, zakładam, że przynajmniej czas ten "procesor" mierzy dobrze.
      W 2 przypadkach podobnych ładowarek zarówno napięcie jak i prąd udało mi się skorygować do prawidłowej wartości jaką mi pokazywał zewnętrzny miernik. Kalibracja polegała na zmianie rezystorów w dzielnikach napięć, już na tych bocznych płyteczkach (no tu jest jedna).

    • @prawyplus865
      @prawyplus865  2 года назад +3

      Dzięki Inspektorze 👍 Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale wygląda na to, że po kuracji w odpowiednich rękach wciąż może to być bardzo fajny sprzęt 🤔

  • @58910361
    @58910361 2 года назад +2

    Witam. Posiadamy taki wynalazek i sobie chwalę ANJING AJ-618E 12V 24V 10A. Tryb Automatyczny 14.5V, Manualny 16V maksymalny prąd ładowania 8A może trafiłem na dobry egzemplarz nie gotuję akumulatorów...😌 Jak masz możliwość to przetestuj. Pozdrawiam.

  • @jakispan2516
    @jakispan2516 2 года назад +1

    Dobrze ze nie kupiłem tej Farelki :D