Powody częstych regalacji przerzutek !?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 окт 2024

Комментарии • 16

  • @cezary6078
    @cezary6078 2 месяца назад

    Przydatna wiedza.Bedę ją rozpowrzechniał :)
    Zdrowka !

  • @mongoose83x
    @mongoose83x Год назад +3

    Dobry materiał! Dzięki!💪

  • @mutos82
    @mutos82 Год назад +1

    Cześć. Dzięki za film.
    1. Jeśli ktoś jest głupi to kupuje ramę z pancerzami prowadzonymi wewnątrz.
    2. Nie rozumiem po co jechać do serwisu aby wymienić linkę/pancerz. To jest trywialnie proste i jeżeli ktoś tego nie potrafi sam zrobić to powinien jeździć rowerem bez przełożeń
    3. Owszem nowy pancerz potrzebuje czasu na ułożenie się. Ten kolokwializm opisuje mechanikę odkształceń plastycznych na wszystkich połączeniach pancerz- końcówka, końcówka-rama, linka-pancerz itd. Po kilku ruchach całego tego mechanizmu (użycie manetki kilkakrotnie) luz powinien się skasować i kolejne używanie powinno odbywać się już bez rozregulowania. W twoim wypadku jak odkładasz nowy rower po regulacji przerzutki pomijasz proces dotarcia się całego mechanizmu linka/pancerz, i to jest błąd praktycznie każdego serwisu.
    4. W filmie pokazujesz pancerz hamulca (spirala) z pancerzem przerzutkowym (oplot). Nie rozumiem dlaczego.
    5. Aby wyeliminować przebijanie się pancerza przez końcówkę potrzeba a. dobrej jakościowo końcówki z dopasowanym otworem wewnętrznym do średnicy linki i z średnicami pasującymi do ramy i do średnicy zewnętrznej pancerza (pancerz powinien wchodzić na wcisk do końcówki). b po docięciu pancerza na odpowiednią długość należy zeszlifować jego czoło tak aby było na całym przekroju prostopadłe do osi pancerza co spowoduje równomierny nacisk pancerza na końcówkę.
    6. Zgadzam się co do powstawania niepotrzebnych naprężeń podczas spoczynku roweru w piwnicy przez naciąg sprężyn przerzutkowych. To są bardzo mocne sprężyny - można się o tym przekonać podczas serwisu/wymiany takiej sprężyny w tylnej przerzutce. To samo tyczy się ciśnienia roboczego w oponach (szczególnie szosowych) i naprężeń w obręczy i przede wszystkim oponie.
    PS Jesteś jednym z niewielu na dziadoskim polskim YT, który opowiada z sensem.

  • @jarosawzon4272
    @jarosawzon4272 Год назад +1

    Świetny materiał. Jakie pancerze i linki (które są na pewno niezawodne) polecasz ? Chodzi mi o konkretną nazwę.

  • @stwstw8440
    @stwstw8440 Год назад

    Pytanie do Pana Mirosława. Dlaczego nowa linka Shimano Optislick ma tak duże tarcie ze zmian przedniej przerzutki GRX musi być wykonywana przy użyciu dwóch rąk? Regulacja wykonana poprawnie, linka smarowana, przerzutka jak i manetka w pełni sprawna, pancerze dobre. Przy zwykłej lince nierdzewnej szlifowanej działa wszystko lekko

  • @slawomirkorbas
    @slawomirkorbas Год назад +4

    Bardo wartościowy materiał

  • @placek7887
    @placek7887 Год назад

    Jak wyregulować przednia przerzutkę Shimano 105 gdy nie ma baryłki?

  • @ThePawelekPawelek
    @ThePawelekPawelek Год назад

    Przerzutka Shimano Tourney nowa na starcie ma na osi korpusu i piwotach pantografu takie luzy, że na kółku prowadzącym łańcuch jest to już 3-4mm luźnego wahania, jak to ma dobrze działać, jeśli luzy są niemal wielkości ciągu jednego biegu. To jest produkt przerzutko-podobny. Normalne przerzutki zaczynają się od Alivio.

  • @_CzarnyZiutek_
    @_CzarnyZiutek_ Год назад

    Używam Shimano tej zielonej do przeżutki i nie miałem przez 3,5 w MTB problemu. Później zmieniłem rower i wymieniłem linkę na nową ale też na tą Shimano. Pozdrawiam

  • @Zabros_bike
    @Zabros_bike Год назад +4

    Kolejna porcja dobrych przydatnych rad. 👍

  • @czesiu420
    @czesiu420 Год назад +3

    to prawda te zwijane pancerzyki kompresują się , przy napędach do 7 biegów jest to mało odczuwalne, bo nie trzeba precyzji. Im więcej biegów i ciaśniej na kasecie tym jakość pancerzy ma większe znaczenie

  • @krzysztoftrybus429
    @krzysztoftrybus429 Год назад

    Witam .Dodam jeszcze lekkie uderzenie w spornik przerzutki /aluminium /powoduje skos i mamy problem , mam to często MTB

  • @bartekzz1
    @bartekzz1 Год назад +4

    O tak, poproszę film o di2. Stoję przed wyborem, byłem na testach, dobra rzecz. Dla mnie największy plus to działanie klamkomanetek, ale zadbany napęd linkowy też jest szybki.

  • @xawerionify
    @xawerionify Год назад +2

    Ja używam linek dura ace tych co są pokryte Polimerem. Plus zawsze gdy nie jadę zrzucam przerzutki na niszy tryb. I sam sobie reguluje jeśli trzeba.

  • @grzegorz75jan
    @grzegorz75jan Год назад +2

    Niby o tym wiem choć ciężko powiedzieć czy sam na to wpadłem po prostu dłubiąc przy swoich rowerach czy częściowo ogólnie z internetu ale wychodzi, że najczęściej zostawiam na jakimś pośrednim zakresie. Po prostu wjazd do domu mam pod górkę (brak rozpędu) a w głowie unikanie przekosów łańcucha (podczas ruchu) więc zostaje najmniejsza zębatka na korbie i jedna z większych na wielotrybie. Aktualny rower mam około 6 lat ale niewiele nalatane (nie powiem ile bo się wstydzę ale wielu tyle nalata w sezon, dwa). Tak czy siak póki co raz może dwa robiłem korektę śrubą baryłkową z tym że mam fabrycznie w miarę dobre linki i pancerze. Linka przynajmniej tylna w większości w pancerzu. Przednia bardziej odsłonięta ale wygląda ładnie tzn. ładna wizualnie i sprawna technicznie. Żeby zbyt mocno nie minąć się z prawdą to linki bodaj Shimano a pancerz, końcówki Jagwire bo opisane . Za linkę głowy nie dam bo ciężko mieć napis na lince )) może też Jagwire. W każdym razie błyszczące i śliskie. Albo linka była opisana w specyfikacji lub podświadomie podstawiam sobie przewód hamulców które są od Shimano.
    Ukłony z okolic Tarnowa.

  • @arekratajczak8575
    @arekratajczak8575 Год назад +2

    Linka z rdzeniem - możesz podać producentów?