@rozkish я про свій досвід з поливу не написав, але раз Ви відповіли, то напишу🤔. Ось мій досвід: в мене в Україні, межа Рівненської і Хмельницької областей, є земельна ділянка зі старенькою хатинкою в селі, площа ділянки - 50 сот., а грунт від жовтого до сірого піску, росте переважно сосна самосів і пирій 😱😱😱. Проаналізувавши флору місцевості: сосна, пізня черемха, алича, горобина, дика черешня і лісові дички яблуні та груші. Я дійшов висновку, що саджати потрібно саме ці види дерев. Мої дії: я накопав сіянців пізньої черемхи і обсадив по периметру ділянки щільно, вона росте на будь-яких грунтах, не дає порості і стрижеться, її я формував підстриганням на висоту до 2,5 м і максимальної щільності, щоб не продувало вітром з метою запобігання надмірного висушування, а посеред ділянки викопав і ЗАБЕТОНУВАВ дві штучних водойми площею по 15 м.кв. - ввечері вода випаровується, ділянка майже не продувається, а вранці уся моя ділянка в густому тумані ( грибкових захворювань не було, хіба що фітофтора на помідорах в період інтенсивних дощів), який осідає на листя дерев та кущів і тим самим живить їх вологою, так це не полив під корінь, але в спеку рятує і мене - купаюсь і рослини - п'ють воду з повітря, поливаю їх з водойми і мул, раз на рік чищу водойми - виношу під дерева. Всередині ділянки, я посіяв з насіння, а також посадив з місцевих сіянців перелічені плодові дерева: дика черешня - як подвой на вишню, черешню, сакури; сіянці лісової яблуні - як подвой для сортових яблунь; алича - для слив і диплоїдних слив, персик, абрикос; груша, горобина - для груш сортових і айви, сосни - як подвой для декор сосен карликових і жовтохвоїх, а між цим усим - декор квіти і рослини. Результат: завжди зелена ділянка, коли у сусідів все вигоряє кожного року😔😔😔, покращився склад грунту: змінив колір і склад на лісовий сірий за рахунок мулу зі ставків, перегниваючого листя за рахунок густоти насаджень, з'явилися черв'яки, кроти, з якими постійно боровся 😮😮😮, ну і сусіди почали проклинати 😂😂😂, бо у мене все росте та плодоносить, а у них засихає та вигоряє 🤷🤷🤷. Тепер я там не живу вже 9 років, бо виїхав в Європу, а садок живе та плодоносить щоріч. Так що, якщо не хочете, через УКРАЇНСЬКУ ЗАЗДРІСТЬ залишити свій дім, не використовуйте мій досвід і не діліться ним з іншими 😂😂😂. А якщо чесно, то виїхав, бо в Україні заробити на будівництво або ремонт будинку - просто НЕМОЖЛИВО, бо там де можна заробити, сидять - КУМ, БРАТ, СВАТ🤷🤷🤷, які і не дають жити, а лише виживати😡😡😡
@@rozkishдякую Вам за ДОБРІ слова 🤗🤗🤗, я ні про що не шкодую, виїхавши з України тому що в Європі я отримав дуже великий досвід з декоративного рослинництва, яким займався ще й в Україні, а тут в Європі що не вулиця, то ботанічний сад, з такими рослинами, що мені і не снилося в Україні 😮😮😮. В Україні я досягнув певного рівня і мені стало тісно в розвитку свого хоббі, а в Європі продовжую свій розвиток і набираюся досвіду, бо те що тут вирощують це вже давно норма, а в Україні потрібно ховати за десятиметровими парканами, щоб не вкрали, як побачать😱😱😱, наведу такий приклад. У себе на ділянці, в мене зійшли звичайні сосни самосів, вітром занесло насіння з лісу, що знаходиться поблизу, я ті сосни стриг і формував 5 років у вигляді куль, а коли виїхав з України в 2016 році, то мої сусіди ті сосни вкрали, викопавши їх, думали, що це якісь декоративні сосни😮😮😮. То про яке нормальне життя в Україні можна говорити і планувати, коли навіть формовані, дикі сосни, викорчували і вкрали🤷🤷🤷🤷. Тому повертатися в Україну я не планую, бо стало ще гірше ніж було і через війну, і менталітет українців не змінився 😔😔😔. Тримайтеся Пане В'ячеславе, бажаю Вам та Вашій Родині ЗДОРОВ'Я І МИРУ 🙏🙏🙏, бо життя і до війни було важким, а зараз, взагалі, нестерпне🤷🤷🤷
Дякую за поради! З острахом чекаю нинішнього сезону весна-літо. Знаходимося на півдні Кіровоградщини, не хочеться, щоб була така посуха, як в тому році. Навіть річечка висихала. Для дерев та кущів використовую шланги, а туманка - для городу.
В мене капельний полив в саду підключений до водопостачання будинку через редуктор тиску, тиск завжди рівно 1 бар. Два гідроакумулятори по 80-100л забезпечують те, щоб насос не вмикався надто часто (плюс сім'я з водою під час блекаутів; при поломці одного з ГА працює інший)
при використанні стрічки на 80 метрів, десь рядів 15, при подачі насоса 5 отм. як думаєте необхідно ставити редуктор для пониження тиску чи ні. Буду вдячний за відповідь. Минулого року намучився із трубкою, на велику площу не іде марно витрачені кошти.
@@rozkish у мене ще десь градусів 10 підйом то ще та морока, як на мене труба добре при нещільно у використанні крапельниці і не рівномірному десь там мето там два, але коли 50 см це багато і я припускаю велика втрата тиску іде через них. Так що трубу використовувати добре там де не рівномірно розміщені дерева чи ще щось, а так не варто.
@@Mainte_nant Мало даних для відповіді. 1. Яка у вас густота водовиливів на стрічці? 10 см, 20 см чи 30 см? 2. Який водовилив одного емітера за 1 год? Від цього потрібний об'єм подачі води може коливатися в 3-5 разів! 4. Подача насоса 5 атм??? Ви маєте на увазі робочий тиск -- 5 атм при невідомій Вам витраті м.куб/год? Чи витрата води 5 м.куб/ год при якомусь робочому тиску? Яккщо вірно останнє, то обрахую ситуацію для стрічки, якою користуюсь я. 20 см/1,6 л/год. У вас 15*80 м = 1200 м стрічки. Витрата води цією стрічкою при стандартному тиску 1200*5*1,6=9600 л/год=9,6 м.куб/год -- приблизно 10. Якщо продуктивність насоса 5 м.куб, то його вистачить рівно на половину ділянки. При цьому насос видаватиме свій паспортний тиск. Напр. 3 атм. Що забагато для стрічки і треба ставити редуктор. Коли ж підключити цей насос до всієї ділянки, то він перейде в неоптимальний режим і тиск значно впаде. Це непередбачувано точно, але скоріш за все тиск буде в межах 0,8-1,5 атм. Що для якісної стрічки допустимо...
Майже весь садок , поливаю зі шланга або лійками. Я дуже люблю землю , тому мені це в задоволення, поки молодий. Напишу досвід із поливом лохини , можливо , комусь такий варіант сподобається. На одній з ділянок , є можливість збирати дощівку. Тому з ранньої весни збираю в кубові бочки , її хватає для рясного поливу на початку та закінченні цвітіння.А далі кінець квітня / початок травня хватає декілька дощів , щоб знов поповнити запаси і гарно пролити під час дозрівання ягід. В мене посаджено 150 кущів. Поливаю 10 л лійкою (3-4 шт) під кущ , так вдається рівномірно зволожувати навколо куща , і сама тирса гарно тримає вологу. Бурʼянів немає взагалі, бо стінки траншеї відгороджені агротканиною , а при посадці засипав тільки хвойний опад та торф , тому їм немає звідки прорости. Повністю підтримую вашу думку, краще полити рясно декілька разів шлангом або лійкою , ніж бавитися із цим крапельним поливом.
Думаю, крапельний полив це виключно промислова технологія так званих активних садів. Якщо рослинам змінити на свій лад режим живлення то ми робимо їх "наркоманами", які без цього не зможуть далі жити. Краще робити разові потужні вологозарядки: посадкова, весняна, передзимова і літні нічні в залежності від спеки.
То у вас з ставка вода яка має 4 - 6 гр. жорсткості ( ну ще відносно добре у кого загальний водопровід - там теж така жорсткість та бруду і хімії ....) а у кого криниця - 8 - 22 градуси ( 8 на весні коли вода під верхом) жорсткості особливо карбонатки ( є два види жорсткості води - тимчасова яка може змінюватися і карбонатна - яка не змінюється ніколи навіть після варіння) , а скавжина - до 30 градусів , абессинка - до 25 ти . Це ж ви просто солями кальцію зб'єте все - фільтри, труби , розпилювачі і т.д. за кілька місяців. Займаюсь понад 35 років акваріумами - переміряв всі можливі води .
@@yaroslav9489 найкраще зайдіть в любий магазин акваріумістики і придбайте препарати для вимірювання акваріумної води - Тетра , Або Серра , купіть - GH і KH тести . І будете знати точно жорсткість води в своєму регіоні тимчасову і карбонатку ( хоча карбонатка не така важлива ).
Найкраще придбайте в любому магазині акваріумістики або в неті , препарати для вимірювання жорсткості води - Тетра або Серра , GH i KH і будете точно знати жорсткість в своєму регіоні.
Вітаю, В'ячеславе. Чи буде у Вас можливість обговорити систему поливу десь на форумі чи в групі у Фейсбуці? Справа в тім, що я зараз розпочинаю будівництво поливу для свого домашнього саду (близько 120 рослин) і мені було б цікаво отримати ваші критичні зауваження.
Вітаю. Я б з радістю, але і форуми, і групи переважно створюють зацікавлені з продажу люди... Вони оточують себе наближеними людьми з якими створюють атмосферу діалогу, все перевіряють та при загрозі видаляють учасника. Це я вже проходив і не раз. На цьому каналі з 2012 року я не видалив жоден коментар. Хоча є коментарі в яких мене називають аферистом, не радять зі мною мати справу і т.п. При роботі з людьми є завжди невдоволенні, але вони мають право на свою думку. Тема крапельного поливу дуже актуальна на сьогодні. Про деякі нюанси і мені невідомо. Але я з вдячністю читаю цікаві коментарі небайдужих людей. Досвід та підказки різних людей також використовую у своїй практиці. Пишіть, телефонуйте, завжди підкажу 0673810785
Пане В'ячеслав підкажіть будь ласка сорт Азимини для центральних регіонів ( північ Вінниччини) , самозапилюючий ? Бо де не читаю - пишуть треба мінімум 2 садити бо не запилюється , а місця на 2 малувато , да - а скільки доречі потрібно на 2 дерева по мінімуму але щоб їм було комфортно ? Дякую.
Як завжди використовується метод для збільшення продаж... Усі сорти самоплідні. На дереві азиміни квітування розтягнуто до трьох тижнів. Тобто квіти цвітуть не усі зразу. На дереві є "старі" квіти що зацвіли першими - у них уже дозрів пилок - вони темно-фіолетового кольору. І є "молоді" квіти, які щойно відкрилися та мають ще зелений, або зелено-фіолетовий колір. Приймочка у цих квітів добре зволожена та готова прийняти пилок. Вам залишається лише допомогти перенести пилок зі старої квітки на приймочку молодої. Це стосується перших років цвітіння. Далі все зробить природа сама.
@@Народ-України З відкритою кореневою системою азиміна погано приживається. У неї масивне, м'яке коріння що дуже легко пошкоджується. До того ж там багато різних цукрів... Гнити починає швидко і доже рідко при цьому виживає.
Добрий вечір! Потрібна порада, Підкажіть будь ласка. Чи допустима посадка середньорослих дерев, таких, як на підщепі ММ-106 по схемі 3×5, на присадибній ділянці. Дякую
Такі самі проблеми з тим крапельним поливом - ділянка на схилі, ідеально кинути трубки горизонтально не виходить - тому десь більше крапає, а десь сухо. А з емітерами - вистачає менше ніж на сезон бо всерівно забивається. А купувати щосезону сотні метрів сміття вважаю нерозумним. Тому крапельний полив лиш в парнику (труби з форсунками), а в саду розкидав кількасот метрів шлангу. З мінусів - полити весь сад (300 кущів і 150 дерев) йде 16годин, хвилина на рослину - 2 відра води (для цього викопав ставок). Але рятує великий шар мульчі навколо рослин, місяць без дощів - а під мульчею волого. Поливаю вже коли сильна засуха. Пермакультурний органічний сад в Карпатах.
Авраменко Сергій доповідає про тенденцію недостатнього зволоження грунту (особливо нижче 60 смЮ там взагалі поністю сухо) для нормального вирощування рослин в 2025 році.. То ж, потрібно заливати.. ruclips.net/video/f64k9_eNXCE/видео.html
Ні, полив з шлангу то дурниця. Ми десятиліттями так робили. Поки електрика була копійки, а в копанці багато води, то можна було якось возитися з цим. А от коли кожного року стала посуха така, що і в колодці води стає замало і єдиним нормальним джерелом води стає скважина абесінка, то вже не до жиру. Ще й тарифи такі, і це ще не межа... Минулого року вивчила що і як з тим крапельним поливом, вклалася грішми, змонтувала то все сама, постелила агротканину на грядки. Дорого, але воно того вартує однозначно. На город йдеш тільки покропити від шкідників яких, та врожай збирати, а не рачишся з сапками/лійками/шлангами весь сезон. Людиною себе почуваю, а не рабом городу. А крапельну трубку на зиму знімати в саду не потрібно, її років на 5 вистачити має. А проблема крапання в одному місці вирішується просто вставкою в сліпу магістральну 16ту, петлі з крапельної трубки з кроком 20 чи 30 см навкого стовбура.
Ніяка капелька від змін клімату не врятує і ще одне а скільки затратите енергії щоб залити кубовий або і більше бак води рахували чи ні ? Та і на поля ніякої каплі не кинете
@QwertQwert-qj7dr Розкажіть це жителям Ізраїлю, де, як кажуть, крапельний полив і винайшли. Вони чомусь справляються. Щоб набрати 1 тонний бак піднятий на висоту 4 м, мій 0.35 кВт насос з глибини 6 м потребує 1,5 години. Цього вистачає, щоб полити всі грядки закриті агротканиною на 5 сотках. Я не фермер, в мене немає тих ресурсів, але навіть такий підхід дозволив тричі окупити всі затрати вже в перший сезон. Ми помідори не знали куди дівати, їх центнерами наростало, базар стільки не з'їдав. Я б у житті стільки не мала, якби вирощувала по старинці.
Дякую за Ваш досвід! Я не розповів за агротканину. Перші два роки все проходить як Ви розповідаєте. Я додам що крім зручності з поливом, ви отримуєте ще один дуже важливий бонус - за два роки на ділянці під тканиною гинуть різні плодожерки, довгоносики, вишнева муха та інші... Пошкоджені плоди падають на тканину і личинки не можуть проникнути в землю для завершення циклу розвитку. Також ті уже сформовані комахи не в силі вибратись з землі... Цим самим Ви економите на обробітку інсектицидами та будете споживати чисті фрукти. Це дуже великий плюс. Ще темний колір тканини допомагає швидше прогрівати поверхню, це дуже добре для теплолюбних культур таких як хурма, виноград, зизифус - якість плодів краща та швидше дозрівання. Але є і мінуси. За два роки агро тканину можуть попсувати миші. Грядки швидко затопчуються та втрачають аерацію - потрібно знімати та розпушувати знову. Опале листя та пошкоджені плоди потрібно часто змітати та виносити... І на останок, підвищена волога та тепло допомагають розвиватись різним грибковим... В цьому випадку збільшується обробіток саду від хвороб. Самий ефективний метод від усіх хвороб - оприскування залізним купоросом раз на два роки. Ви на жаль не зможете цим скористатись. Залізний купорос швидко зіпсує агро-тканину. Крім того звертайте увагу на взаємодію різних препаратів з тканиною. Про це ніхто не напише - лише власний досвід.
@rozkish За купорос я знаю, сама використовую в саду. Один рік залізний, на другий мідний. Тканину використовую на грядках сезон, потім знімаю на зиму, вношу гній, переорюю і весною знову застилаю тканиною. Все супер. Мишам є що гризти на полі, їм немає діла до моїх грядок + мої коти наводять порядок. Проблема кроти, то ж треба слідкувати. А от в саду використовую товстенький шар соломи чи старої високої скошеної трави. І бур'ян не лізе і вологозбереження добре і плоди не б'ються. Одна користь. А мишей відганяє купорос. А хімію ми всерівно використовуємо. Плюс одна додаткова обробка погоди не зробить, на мою думку. Звісно, в кого гектари, тим важче, але ж і результати то які.
Вітаю. Бажаю здоров'я, терпіння, любові та миру!
Вітаю! Дякую, Вам та родині здоров'я та миру!!!
Така мудра розповідь! Дякую.
Дякую!
Дякую 💛💙.
Завжди користувався шлангом, після перегляду цього відио буду продовжувати поливати шлангом.
Так, завжди краще використати чужі помилки, ніж робити свої :-)
Добридень! Дякую, що ділитися своїм досвідом.Бажаю вам здоров'я і мирного неба.
Добрий день! Дякую!
Така мудра розповідь! Дякую, теж забивається, та ще й миші гризуть...
Дякую! Не дарма кажуть: "Історія ходить по кругу".
Добого дня. Як завжди все з толком.
Дякую!
Дякую Вам за відео і Ваш досвід 👍👍👍
Дякую! Ваш досвід також дуже цікавий!!!
@rozkish я про свій досвід з поливу не написав, але раз Ви відповіли, то напишу🤔. Ось мій досвід: в мене в Україні, межа Рівненської і Хмельницької областей, є земельна ділянка зі старенькою хатинкою в селі, площа ділянки - 50 сот., а грунт від жовтого до сірого піску, росте переважно сосна самосів і пирій 😱😱😱. Проаналізувавши флору місцевості: сосна, пізня черемха, алича, горобина, дика черешня і лісові дички яблуні та груші. Я дійшов висновку, що саджати потрібно саме ці види дерев. Мої дії: я накопав сіянців пізньої черемхи і обсадив по периметру ділянки щільно, вона росте на будь-яких грунтах, не дає порості і стрижеться, її я формував підстриганням на висоту до 2,5 м і максимальної щільності, щоб не продувало вітром з метою запобігання надмірного висушування, а посеред ділянки викопав і ЗАБЕТОНУВАВ дві штучних водойми площею по 15 м.кв. - ввечері вода випаровується, ділянка майже не продувається, а вранці уся моя ділянка в густому тумані ( грибкових захворювань не було, хіба що фітофтора на помідорах в період інтенсивних дощів), який осідає на листя дерев та кущів і тим самим живить їх вологою, так це не полив під корінь, але в спеку рятує і мене - купаюсь і рослини - п'ють воду з повітря, поливаю їх з водойми і мул, раз на рік чищу водойми - виношу під дерева. Всередині ділянки, я посіяв з насіння, а також посадив з місцевих сіянців перелічені плодові дерева: дика черешня - як подвой на вишню, черешню, сакури; сіянці лісової яблуні - як подвой для сортових яблунь; алича - для слив і диплоїдних слив, персик, абрикос; груша, горобина - для груш сортових і айви, сосни - як подвой для декор сосен карликових і жовтохвоїх, а між цим усим - декор квіти і рослини. Результат: завжди зелена ділянка, коли у сусідів все вигоряє кожного року😔😔😔, покращився склад грунту: змінив колір і склад на лісовий сірий за рахунок мулу зі ставків, перегниваючого листя за рахунок густоти насаджень, з'явилися черв'яки, кроти, з якими постійно боровся 😮😮😮, ну і сусіди почали проклинати 😂😂😂, бо у мене все росте та плодоносить, а у них засихає та вигоряє 🤷🤷🤷. Тепер я там не живу вже 9 років, бо виїхав в Європу, а садок живе та плодоносить щоріч. Так що, якщо не хочете, через УКРАЇНСЬКУ ЗАЗДРІСТЬ залишити свій дім, не використовуйте мій досвід і не діліться ним з іншими 😂😂😂. А якщо чесно, то виїхав, бо в Україні заробити на будівництво або ремонт будинку - просто НЕМОЖЛИВО, бо там де можна заробити, сидять - КУМ, БРАТ, СВАТ🤷🤷🤷, які і не дають жити, а лише виживати😡😡😡
Жаль що розумні люди покидають Україну. Бути законослухняним та розбагатіти не реально. Ваш досвід цікавий та корисний!
@@rozkishдякую Вам за ДОБРІ слова 🤗🤗🤗, я ні про що не шкодую, виїхавши з України тому що в Європі я отримав дуже великий досвід з декоративного рослинництва, яким займався ще й в Україні, а тут в Європі що не вулиця, то ботанічний сад, з такими рослинами, що мені і не снилося в Україні 😮😮😮. В Україні я досягнув певного рівня і мені стало тісно в розвитку свого хоббі, а в Європі продовжую свій розвиток і набираюся досвіду, бо те що тут вирощують це вже давно норма, а в Україні потрібно ховати за десятиметровими парканами, щоб не вкрали, як побачать😱😱😱, наведу такий приклад. У себе на ділянці, в мене зійшли звичайні сосни самосів, вітром занесло насіння з лісу, що знаходиться поблизу, я ті сосни стриг і формував 5 років у вигляді куль, а коли виїхав з України в 2016 році, то мої сусіди ті сосни вкрали, викопавши їх, думали, що це якісь декоративні сосни😮😮😮. То про яке нормальне життя в Україні можна говорити і планувати, коли навіть формовані, дикі сосни, викорчували і вкрали🤷🤷🤷🤷. Тому повертатися в Україну я не планую, бо стало ще гірше ніж було і через війну, і менталітет українців не змінився 😔😔😔. Тримайтеся Пане В'ячеславе, бажаю Вам та Вашій Родині ЗДОРОВ'Я І МИРУ 🙏🙏🙏, бо життя і до війни було важким, а зараз, взагалі, нестерпне🤷🤷🤷
Дякую за ваш досвід!
Дякую!
Дякую за поради! З острахом чекаю нинішнього сезону весна-літо. Знаходимося на півдні Кіровоградщини, не хочеться, щоб була така посуха, як в тому році. Навіть річечка висихала. Для дерев та кущів використовую шланги, а туманка - для городу.
Дякую!
В мене капельний полив в саду підключений до водопостачання будинку через редуктор тиску, тиск завжди рівно 1 бар. Два гідроакумулятори по 80-100л забезпечують те, щоб насос не вмикався надто часто (плюс сім'я з водою під час блекаутів; при поломці одного з ГА працює інший)
при використанні стрічки на 80 метрів, десь рядів 15, при подачі насоса 5 отм. як думаєте необхідно ставити редуктор для пониження тиску чи ні. Буду вдячний за відповідь. Минулого року намучився із трубкою, на велику площу не іде марно витрачені кошти.
Так, маєте рацію! Я забув додати що у мене ряди по 30 метрів, це простіше.
@@rozkish у мене ще десь градусів 10 підйом то ще та морока, як на мене труба добре при нещільно у використанні крапельниці і не рівномірному десь там мето там два, але коли 50 см це багато і я припускаю велика втрата тиску іде через них. Так що трубу використовувати добре там де не рівномірно розміщені дерева чи ще щось, а так не варто.
@@Mainte_nant Мало даних для відповіді.
1. Яка у вас густота водовиливів на стрічці? 10 см, 20 см чи 30 см? 2. Який водовилив одного емітера за 1 год? Від цього потрібний об'єм подачі води може коливатися в 3-5 разів!
4. Подача насоса 5 атм??? Ви маєте на увазі робочий тиск -- 5 атм при невідомій Вам витраті м.куб/год? Чи витрата води 5 м.куб/ год при якомусь робочому тиску?
Яккщо вірно останнє, то обрахую ситуацію для стрічки, якою користуюсь я. 20 см/1,6 л/год.
У вас 15*80 м = 1200 м стрічки. Витрата води цією стрічкою при стандартному тиску 1200*5*1,6=9600 л/год=9,6 м.куб/год -- приблизно 10. Якщо продуктивність насоса 5 м.куб, то його вистачить рівно на половину ділянки. При цьому насос видаватиме свій паспортний тиск. Напр. 3 атм. Що забагато для стрічки і треба ставити редуктор.
Коли ж підключити цей насос до всієї ділянки, то він перейде в неоптимальний режим і тиск значно впаде. Це непередбачувано точно, але скоріш за все тиск буде в межах 0,8-1,5 атм. Що для якісної стрічки допустимо...
@alex-autumn_al дякую
Майже весь садок , поливаю зі шланга або лійками. Я дуже люблю землю , тому мені це в задоволення, поки молодий.
Напишу досвід із поливом лохини , можливо , комусь такий варіант сподобається.
На одній з ділянок , є можливість збирати дощівку. Тому з ранньої весни збираю в кубові бочки , її хватає для рясного поливу на початку та закінченні цвітіння.А далі кінець квітня / початок травня хватає декілька дощів , щоб знов поповнити запаси і гарно пролити під час дозрівання ягід.
В мене посаджено 150 кущів. Поливаю 10 л лійкою (3-4 шт) під кущ , так вдається рівномірно зволожувати навколо куща , і сама тирса гарно тримає вологу.
Бурʼянів немає взагалі, бо стінки траншеї відгороджені агротканиною , а при посадці засипав тільки хвойний опад та торф , тому їм немає звідки прорости.
Повністю підтримую вашу думку, краще полити рясно декілька разів шлангом або лійкою , ніж бавитися із цим крапельним поливом.
Дякую!
Думаю, крапельний полив це виключно промислова технологія так званих активних садів. Якщо рослинам змінити на свій лад режим живлення то ми робимо їх "наркоманами", які без цього не зможуть далі жити. Краще робити разові потужні вологозарядки: посадкова, весняна, передзимова і літні нічні в залежності від спеки.
Ваша правда! Сад, який відразу закладений на краплю в звичайних умовах приречений.
То у вас з ставка вода яка має 4 - 6 гр. жорсткості ( ну ще відносно добре у кого загальний водопровід - там теж така жорсткість та бруду і хімії ....) а у кого криниця - 8 - 22 градуси ( 8 на весні коли вода під верхом) жорсткості особливо карбонатки ( є два види жорсткості води - тимчасова яка може змінюватися і карбонатна - яка не змінюється ніколи навіть після варіння) , а скавжина - до 30 градусів , абессинка - до 25 ти . Це ж ви просто солями кальцію зб'єте все - фільтри, труби , розпилювачі і т.д. за кілька місяців.
Займаюсь понад 35 років акваріумами - переміряв всі можливі води .
А яка жорсткість дощової води?
@yaroslav9489 з теї що я колись міряв 4 - 5 градусів .
@@yaroslav9489 найкраще зайдіть в любий магазин акваріумістики і придбайте препарати для вимірювання акваріумної води - Тетра , Або Серра , купіть - GH і KH тести . І будете знати точно жорсткість води в своєму регіоні тимчасову і карбонатку ( хоча карбонатка не така важлива ).
Найкраще придбайте в любому магазині акваріумістики або в неті , препарати для вимірювання жорсткості води - Тетра або Серра , GH i KH і будете точно знати жорсткість в своєму регіоні.
@@yaroslav9489Мінімальна, близько к дісцілірованій
Вітаю, В'ячеславе. Чи буде у Вас можливість обговорити систему поливу десь на форумі чи в групі у Фейсбуці?
Справа в тім, що я зараз розпочинаю будівництво поливу для свого домашнього саду (близько 120 рослин) і мені було б цікаво отримати ваші критичні зауваження.
Вітаю. Я б з радістю, але і форуми, і групи переважно створюють зацікавлені з продажу люди... Вони оточують себе наближеними людьми з якими створюють атмосферу діалогу, все перевіряють та при загрозі видаляють учасника. Це я вже проходив і не раз. На цьому каналі з 2012 року я не видалив жоден коментар. Хоча є коментарі в яких мене називають аферистом, не радять зі мною мати справу і т.п. При роботі з людьми є завжди невдоволенні, але вони мають право на свою думку. Тема крапельного поливу дуже актуальна на сьогодні. Про деякі нюанси і мені невідомо. Але я з вдячністю читаю цікаві коментарі небайдужих людей. Досвід та підказки різних людей також використовую у своїй практиці. Пишіть, телефонуйте, завжди підкажу 0673810785
@rozkish Написав Вам на вайбер.
Пане В'ячеслав підкажіть будь ласка сорт Азимини для центральних регіонів ( північ Вінниччини) , самозапилюючий ? Бо де не читаю - пишуть треба мінімум 2 садити бо не запилюється , а місця на 2 малувато , да - а скільки доречі потрібно на 2 дерева по мінімуму але щоб їм було комфортно ? Дякую.
Як завжди використовується метод для збільшення продаж... Усі сорти самоплідні. На дереві азиміни квітування розтягнуто до трьох тижнів. Тобто квіти цвітуть не усі зразу. На дереві є "старі" квіти що зацвіли першими - у них уже дозрів пилок - вони темно-фіолетового кольору. І є "молоді" квіти, які щойно відкрилися та мають ще зелений, або зелено-фіолетовий колір. Приймочка у цих квітів добре зволожена та готова прийняти пилок. Вам залишається лише допомогти перенести пилок зі старої квітки на приймочку молодої. Це стосується перших років цвітіння. Далі все зробить природа сама.
@rozkish то який сорт ви порадите 😊
@@Народ-України З ранніх Ітака, з середніх Манго або Дарунок Батькам.
@@rozkish у вас придбати можна з відкритою корневою ? І яка буде ціна? Дякую.
@@Народ-України З відкритою кореневою системою азиміна погано приживається. У неї масивне, м'яке коріння що дуже легко пошкоджується. До того ж там багато різних цукрів... Гнити починає швидко і доже рідко при цьому виживає.
Добрий вечір! Потрібна порада, Підкажіть будь ласка. Чи допустима посадка середньорослих дерев, таких, як на підщепі ММ-106 по схемі 3×5, на присадибній ділянці. Дякую
Доброго вечора! Підходить, у мене усі яблуні на ММ-106 за схемою 3х4.
Ото і я перейшла на полив зі шлангу з малим напором
Такі самі проблеми з тим крапельним поливом - ділянка на схилі, ідеально кинути трубки горизонтально не виходить - тому десь більше крапає, а десь сухо. А з емітерами - вистачає менше ніж на сезон бо всерівно забивається. А купувати щосезону сотні метрів сміття вважаю нерозумним. Тому крапельний полив лиш в парнику (труби з форсунками), а в саду розкидав кількасот метрів шлангу. З мінусів - полити весь сад (300 кущів і 150 дерев) йде 16годин, хвилина на рослину - 2 відра води (для цього викопав ставок). Але рятує великий шар мульчі навколо рослин, місяць без дощів - а під мульчею волого. Поливаю вже коли сильна засуха.
Пермакультурний органічний сад в Карпатах.
Дякую за підтримку! Успіхів Вам!!!
Авраменко Сергій доповідає про тенденцію недостатнього зволоження грунту (особливо нижче 60 смЮ там взагалі поністю сухо) для нормального вирощування рослин в 2025 році.. То ж, потрібно заливати..
ruclips.net/video/f64k9_eNXCE/видео.html
Мало того, це потрібно робити систематично.
у вас можна на осінь замовити саджанці азиміни та хурми
Добрий день! На весну практично уже немає нічого. На осінь буду приймати замовлення з другої половини червня. Саме тоді телефонуйте 0673810785
Чи передається батьківські характеристики НАСІННЯМ від крупноплідного глоду ?
Дякую
Усі глоди самоплідні. У дерев насінневого походження ті самі характеристики що і в батьківських.
@rozkish Браво автору , за вчасні та розумні відповіді !
@@ГОСУДАРСТВОБАШКИРИЯ Дякую!
Ні, полив з шлангу то дурниця. Ми десятиліттями так робили. Поки електрика була копійки, а в копанці багато води, то можна було якось возитися з цим. А от коли кожного року стала посуха така, що і в колодці води стає замало і єдиним нормальним джерелом води стає скважина абесінка, то вже не до жиру. Ще й тарифи такі, і це ще не межа... Минулого року вивчила що і як з тим крапельним поливом, вклалася грішми, змонтувала то все сама, постелила агротканину на грядки. Дорого, але воно того вартує однозначно. На город йдеш тільки покропити від шкідників яких, та врожай збирати, а не рачишся з сапками/лійками/шлангами весь сезон. Людиною себе почуваю, а не рабом городу. А крапельну трубку на зиму знімати в саду не потрібно, її років на 5 вистачити має. А проблема крапання в одному місці вирішується просто вставкою в сліпу магістральну 16ту, петлі з крапельної трубки з кроком 20 чи 30 см навкого стовбура.
Ніяка капелька від змін клімату не врятує і ще одне а скільки затратите енергії щоб залити кубовий або і більше бак води рахували чи ні ? Та і на поля ніякої каплі не кинете
@QwertQwert-qj7dr Розкажіть це жителям Ізраїлю, де, як кажуть, крапельний полив і винайшли. Вони чомусь справляються. Щоб набрати 1 тонний бак піднятий на висоту 4 м, мій 0.35 кВт насос з глибини 6 м потребує 1,5 години. Цього вистачає, щоб полити всі грядки закриті агротканиною на 5 сотках. Я не фермер, в мене немає тих ресурсів, але навіть такий підхід дозволив тричі окупити всі затрати вже в перший сезон. Ми помідори не знали куди дівати, їх центнерами наростало, базар стільки не з'їдав. Я б у житті стільки не мала, якби вирощувала по старинці.
Дякую за Ваш досвід! Я не розповів за агротканину. Перші два роки все проходить як Ви розповідаєте. Я додам що крім зручності з поливом, ви отримуєте ще один дуже важливий бонус - за два роки на ділянці під тканиною гинуть різні плодожерки, довгоносики, вишнева муха та інші... Пошкоджені плоди падають на тканину і личинки не можуть проникнути в землю для завершення циклу розвитку. Також ті уже сформовані комахи не в силі вибратись з землі... Цим самим Ви економите на обробітку інсектицидами та будете споживати чисті фрукти. Це дуже великий плюс. Ще темний колір тканини допомагає швидше прогрівати поверхню, це дуже добре для теплолюбних культур таких як хурма, виноград, зизифус - якість плодів краща та швидше дозрівання. Але є і мінуси. За два роки агро тканину можуть попсувати миші. Грядки швидко затопчуються та втрачають аерацію - потрібно знімати та розпушувати знову. Опале листя та пошкоджені плоди потрібно часто змітати та виносити... І на останок, підвищена волога та тепло допомагають розвиватись різним грибковим... В цьому випадку збільшується обробіток саду від хвороб. Самий ефективний метод від усіх хвороб - оприскування залізним купоросом раз на два роки. Ви на жаль не зможете цим скористатись. Залізний купорос швидко зіпсує агро-тканину. Крім того звертайте увагу на взаємодію різних препаратів з тканиною. Про це ніхто не напише - лише власний досвід.
@rozkish За купорос я знаю, сама використовую в саду. Один рік залізний, на другий мідний. Тканину використовую на грядках сезон, потім знімаю на зиму, вношу гній, переорюю і весною знову застилаю тканиною. Все супер. Мишам є що гризти на полі, їм немає діла до моїх грядок + мої коти наводять порядок. Проблема кроти, то ж треба слідкувати. А от в саду використовую товстенький шар соломи чи старої високої скошеної трави. І бур'ян не лізе і вологозбереження добре і плоди не б'ються. Одна користь. А мишей відганяє купорос. А хімію ми всерівно використовуємо. Плюс одна додаткова обробка погоди не зробить, на мою думку. Звісно, в кого гектари, тим важче, але ж і результати то які.
@@ЮляБуряк-х4н Дякую! Успіхів Вам!!!
Добрий вечір яку схему посадки для азиміни ви використовуєте у своєму саду
Добрий день! В моєму саду 1,5 метра на 2. Спочатку було 3х4, але це забагато. Тому зробив ущільнення. В ідеалі 2х3 метра.
кругом бегом вернулись к обычному шлангу
Історія завжди ходить по кругу.