1.34 A beszívó nyílásnak nem a hóhatár felett kell elhelyezkednie? Lehet, hogy a kép csalóka de nekem nem tűnik 80cm-nek a távolság ami a talaj és a lyuk alja között van. Nem vagyok kályhás csak kéményt építünk néha de velünk feljebb rakatták a hóhatárra hivatkozva. (Műszaki ellenőr) Köszi a videót, nagyon szép kályhát építettél!
@@hunmagyar7127 most hallom ezt előszőr, de logikus. Nem tudom, hogy az elmúlt 40 évben volt-e 20cm-nél nagyobb hó Magyarországon, de ha nagyobb hó esik, majd rákukkantok 😄😉
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Én is ezt mondtam a műszakisnak de nem nagyon érdekelte, hogy az elmúlt 15 évben volt összesen 15cm hó és az is lehet, hogy utoljára :)
Thank's! And economical too. In four months (since middle of October) we burned 2.5m³ (real m³, not forest m³ - 1real m³ ~ 1.7forest m³) of wood, covering an area of 100m² at a room temperature of 26-27C°.
Nagyon szep lett - hasonlot gondolok kerti sutogetonek. Megertesem szerint ez tomeg kalyha, viszont egy kulteri kemencenel ezt lehet tobb hoszigetessel lenne erdemes. Jol gondolom?
Köszönöm! Az igazság az, hogy nem vagyok szakember, csak a "szükség törvényt bont" alapon készítettem el magunknak ezt a kályhát. Sokat olvasgattam a témában, rengeteg videót néztem meg, és próbáltam vegiggondolni, hogy mi az, ami hatékony, és mire van szükségünk. Nemcsak díszítőelemet szerettem volna a nappaliba, ami csak a helyet foglalja, hanem egy valóban hatékonyan működő komoly fűtőtesten gondolkoztam. A működési elvet próbáltam logikusan végiggondolni, az alapvető fizikai törvényszerűségeket alkalmazva. Ezt a kályhát magam terveztem, sok ötletet összeollózva. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt ebben a formában nem tanítják, a tankönyvek alapján valószínű, hogy ez így nem "szakszerű". De számomra az a lenyeg, hogy működik, pont úgy, ahogy elterveztem, hatékony, és egy kétszintes csaladiház teljes fűtéséről gondoskodik a gázfogyaztást 100%-ban kiváltva. Hogy ez tömegkályha-e? Fogalmam sincs, véleményem szerint igen. Egy kandalló méretű tűztérrel, és egy sütővel. A kültéri kemencék működési elve az egészen más, ha jól tudom. Arra nincs rálátásom. Úgy tudom, hogy a kemencéknél magába a sütő részbe rakják a tüzet, és a parázson sütnek. De van egy ismerősöm aki kimondottan kemencékkel foglalkozik, megkérdezem tőle. Azt samott teglából rakják, alul az alapjába üveget zúznak össze, azzal szigetelnek lefelé, és a hőt is jól tartja. Ennyit tudok.
Nem vagyok kályhás, de a "kőzetgyapotos résszel" nem tudok azonosulni. A kőzetgyapotok 250 °C-ig bírják alapból, utána szétesnek, mert a kötőanyag nem bírja. A dróthálós paplanok max 680 °C-t tudnak. (Esetleg kerámia paplan, de az is egy puha anyag). Ettől eltekintve le kalappal tényleg!
A Rockwool 1000°C-t bír, legalábbis azt mondták, amikor rákérdeztem. Úgy tudtam, hogy a kőzetgyapot a nyílt lángot nem szereti, és attól valóban szétesik, de lehet, hogy rosszúl tudom (le is teszteltem előtte :)) Én sem vagyok kályhás, de sok orosz videót megnéztem. Az ötlet egy szibériai mestertől származik. Egyelőre működik. Fűtésszezon után a tisztító nyílasokon keresztül megnézem majd, hogy milyen állapotban van a gyapot. De köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Az 1000° marketing duma. A szálak lehet bírják ezt a hőmérsékletet (izzanak), de maga a kötőanyag, ami egyben tartja az csak 250°-ot tud. Ettől függetlenül, lehet hogy nem fog problémát okozni.
Nagyon profi lett, kicsit gyorsak a vágások, a fustjarat pontos tervezését, építését sehol nem mondják lassabban, és azt se, hogy most már kötelező, a segéd levegő kívülről való bevezetése!!!!! (én nagyobb ülő párkányt hagytam volna) köszönjük a videót!!
Köszönöm! Sajnos terveket nem készítettem, fejben raktam össze mindent. Próbáltam úgy videózni, hogy lászódjanak a részletek, bár jobban belegondolva, aki most látja előszőr, valóban nem biztos, hogy összeáll a kép, hogy mi hol van. Ez a kályha teljes mértékben zárt égésterű, a primer és szekunder levegőbeömlőn keresztül is a kültéri levegő áramlik be az égéstérba, ezt írtam 🙂 Bár azt valóban nem, hogy ez kötelező, de azt hiszem ez magától értetődő. Az "ülöke" inkább design elem, kivételesen ez az egy dolog nem bír különösebb hasznos funkcióval azon kívűl, hogy a gyerekek cipőit, vagy elázott kabátjaikat száritjuk rajta, mert aki oda leülne, elég hamar felállna 😄
Álomszép "ke,ence"%Látássérült vagyok és a feliratozás helyett, ami ráadásul még kinagyítva is olvashatatlan a "divatos betűtípus miatt! Miért nem lehet narrálni?A zene helyett , helyén elfért volna a szöveg is.
Köszönöm az építő jellegű kommentet! Bár nem vagyok a szavak embere, legközelebb lehet, hogy megpróbálkozok vele. Addig is nem tudom, hogy az nem-e segítség, ha a videó képfelbontásán állítana, elég nagyfelbontású videókat készítek.
Az alsó szinten kb 120m3-t 24-25°C-ra a felső szinten kb 90m3-t 23-24°C-ra. Egy nap egyszer fűtünk be kb 2-3vödör fával, attól függ, kint mennyire van hideg. Fontos megjegyeznem, hogy a házunkon 20cm grafitos szigetelés van körbe, a tetőszerkezetben pedig 25cm közetgyapot, ez nagyon sokat számít. A kályha központi helyen van, a nyitott tölgyfalépcső közvetlen mellette van, úgyhogy könnyen áramlik felefelé a meleg levegő. Ha minden jól megy, 3-4m3 fával kihúzzuk a telet.
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Ez nagyon jó és szép!A férjem is hasonlót szeretne de nem talál olyan leírást szegény ami alapján eltudná készíteni!Ács a szakmája,beszélt több kályhással is hogy segítenének e neki de elküldték hogy "a cipész maradjon a kaptafánál" !Pedig van érzéke más szakmákhoz is nem csak a tető készítéshez!
Én sem értek hozzá, csak igyekeztem utánajárni, egy mezei fogtechnikus vagyok. Mindenesetre ha kigyulladna a keményünk, várlak szeretettel egy finom kávéra 😄 De remélem nem fog, igyekeztem alapvető szabályokat betartani, és a betorkollásig már annyira lehül a kiáramló levegő, hogy kézzel hozzá lehet nyúlni a csőhöz.
Köszönöm! 500db nagyméretű tégla ment bele, aminek darabja 5,6kg. Ez 2,8tonna. Plusz 8x25kg agyag és kétszer ennyi mosott homok, vagyis 600kg. Plusz a samott belső, vasalatok, fagerenda stb kb 100kg. Összesen 3,5tonna.
Köszönöm! Két oka van, amiért nem tudom vállalni. Egy részt az időm nem engedi. Másrészt ezt "hobbiból" magunknak, saját felelősségre (rengeteg utánajárással) építettem fogtechnikus végzettséggel. Vannak törvényes szabályok, amiket be kellett tartani főleg a kéményre vonatkozóan, ezügyben volt egy folyamatos komunikáció a kéményseprőkkel. Ezt elméletileg hivatásos regisztrált szakembernek kellett volna kivitelezni. De van az a helyzet, amikor a szükség törvényt bont. A fűtésszezon küszöbén találjak egy szakembert, aki azonnal nekilát a munkának. Lehetetlen küldetés. A 7x-es gázárat meg haggyán hogy ki tudja-e fizetni az ember, vagy sem, de mi van, ha valami miatt nem lesz gáz fűtésszezon kellős közepén. Úgyhogy saját felelősségre nekiláttam és megcsináltam, és szerencsére jól működik. Másoknál azonban nem tudnék felelősséget vállani a munkámra.
Remek videó , igazán szemléletes és részletgazdag. Köszönet érte! Egyben inspiráló, de gyakorlat kell hozzá, hogy egy ilyenbe belevágjon az ember.
Büszke lehetsz,hogy ilyen munkát tudsz kiadni a kezedből.🙏👏 Nagy gratula.
Köszönöm! 🙂
Nekem nagyon tetszik, igényes szép munka!
Köszönöm!
Ahogy már előttem is írták legyél nagyon büszke TUDÁSODRA szépet alkottál ügyes ötletes Ember vagy!! Üdv!!
Köszönöm a biztató szavakat! 🙂
1.34 A beszívó nyílásnak nem a hóhatár felett kell elhelyezkednie? Lehet, hogy a kép csalóka de nekem nem tűnik 80cm-nek a távolság ami a talaj és a lyuk alja között van.
Nem vagyok kályhás csak kéményt építünk néha de velünk feljebb rakatták a hóhatárra hivatkozva. (Műszaki ellenőr)
Köszi a videót, nagyon szép kályhát építettél!
@@hunmagyar7127 most hallom ezt előszőr, de logikus. Nem tudom, hogy az elmúlt 40 évben volt-e 20cm-nél nagyobb hó Magyarországon, de ha nagyobb hó esik, majd rákukkantok 😄😉
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Én is ezt mondtam a műszakisnak de nem nagyon érdekelte, hogy az elmúlt 15 évben volt összesen 15cm hó és az is lehet, hogy utoljára :)
Foarte estetic,bravo😊
Thank's! And economical too. In four months (since middle of October) we burned 2.5m³ (real m³, not forest m³ - 1real m³ ~ 1.7forest m³) of wood, covering an area of 100m² at a room temperature of 26-27C°.
Nagyon szep lett - hasonlot gondolok kerti sutogetonek. Megertesem szerint ez tomeg kalyha, viszont egy kulteri kemencenel ezt lehet tobb hoszigetessel lenne erdemes. Jol gondolom?
Köszönöm! Az igazság az, hogy nem vagyok szakember, csak a "szükség törvényt bont" alapon készítettem el magunknak ezt a kályhát. Sokat olvasgattam a témában, rengeteg videót néztem meg, és próbáltam vegiggondolni, hogy mi az, ami hatékony, és mire van szükségünk. Nemcsak díszítőelemet szerettem volna a nappaliba, ami csak a helyet foglalja, hanem egy valóban hatékonyan működő komoly fűtőtesten gondolkoztam. A működési elvet próbáltam logikusan végiggondolni, az alapvető fizikai törvényszerűségeket alkalmazva. Ezt a kályhát magam terveztem, sok ötletet összeollózva. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt ebben a formában nem tanítják, a tankönyvek alapján valószínű, hogy ez így nem "szakszerű". De számomra az a lenyeg, hogy működik, pont úgy, ahogy elterveztem, hatékony, és egy kétszintes csaladiház teljes fűtéséről gondoskodik a gázfogyaztást 100%-ban kiváltva.
Hogy ez tömegkályha-e? Fogalmam sincs, véleményem szerint igen. Egy kandalló méretű tűztérrel, és egy sütővel. A kültéri kemencék működési elve az egészen más, ha jól tudom. Arra nincs rálátásom. Úgy tudom, hogy a kemencéknél magába a sütő részbe rakják a tüzet, és a parázson sütnek. De van egy ismerősöm aki kimondottan kemencékkel foglalkozik, megkérdezem tőle. Azt samott teglából rakják, alul az alapjába üveget zúznak össze, azzal szigetelnek lefelé, és a hőt is jól tartja. Ennyit tudok.
Ez perfekt munka...
Szívesen kitanulnám...💖
Köszönöm! Én is 😅
Nem vagyok kályhás, de a "kőzetgyapotos résszel" nem tudok azonosulni. A kőzetgyapotok 250 °C-ig bírják alapból, utána szétesnek, mert a kötőanyag nem bírja. A dróthálós paplanok max 680 °C-t tudnak. (Esetleg kerámia paplan, de az is egy puha anyag).
Ettől eltekintve le kalappal tényleg!
A Rockwool 1000°C-t bír, legalábbis azt mondták, amikor rákérdeztem. Úgy tudtam, hogy a kőzetgyapot a nyílt lángot nem szereti, és attól valóban szétesik, de lehet, hogy rosszúl tudom (le is teszteltem előtte :)) Én sem vagyok kályhás, de sok orosz videót megnéztem. Az ötlet egy szibériai mestertől származik. Egyelőre működik. Fűtésszezon után a tisztító nyílasokon keresztül megnézem majd, hogy milyen állapotban van a gyapot. De köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Az 1000° marketing duma. A szálak lehet bírják ezt a hőmérsékletet (izzanak), de maga a kötőanyag, ami egyben tartja az csak 250°-ot tud. Ettől függetlenül, lehet hogy nem fog problémát okozni.
oda konkretan felesleges a kozetgyapot szerintem.
Szép munka !!
Köszönöm! :)
Nagyon profi lett, kicsit gyorsak a vágások, a fustjarat pontos tervezését, építését sehol nem mondják lassabban, és azt se, hogy most már kötelező, a segéd levegő kívülről való bevezetése!!!!! (én nagyobb ülő párkányt hagytam volna) köszönjük a videót!!
Köszönöm! Sajnos terveket nem készítettem, fejben raktam össze mindent. Próbáltam úgy videózni, hogy lászódjanak a részletek, bár jobban belegondolva, aki most látja előszőr, valóban nem biztos, hogy összeáll a kép, hogy mi hol van.
Ez a kályha teljes mértékben zárt égésterű, a primer és szekunder levegőbeömlőn keresztül is a kültéri levegő áramlik be az égéstérba, ezt írtam 🙂 Bár azt valóban nem, hogy ez kötelező, de azt hiszem ez magától értetődő.
Az "ülöke" inkább design elem, kivételesen ez az egy dolog nem bír különösebb hasznos funkcióval azon kívűl, hogy a gyerekek cipőit, vagy elázott kabátjaikat száritjuk rajta, mert aki oda leülne, elég hamar felállna 😄
🌟👍
Álomszép "ke,ence"%Látássérült vagyok és a feliratozás helyett, ami ráadásul még kinagyítva is olvashatatlan a "divatos betűtípus miatt! Miért nem lehet narrálni?A zene helyett , helyén elfért volna a szöveg is.
Köszönöm az építő jellegű kommentet! Bár nem vagyok a szavak embere, legközelebb lehet, hogy megpróbálkozok vele. Addig is nem tudom, hogy az nem-e segítség, ha a videó képfelbontásán állítana, elég nagyfelbontású videókat készítek.
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Nagyon jó a felbontás, nem is azzal van bajom, hanem a betű tipussal na meg sok felirat a hátterébe olvad.
Gratulálok!Nagyon szép!Mekkora légteret fűt és kb hány fokra melegíti?
Az alsó szinten kb 120m3-t 24-25°C-ra a felső szinten kb 90m3-t 23-24°C-ra. Egy nap egyszer fűtünk be kb 2-3vödör fával, attól függ, kint mennyire van hideg. Fontos megjegyeznem, hogy a házunkon 20cm grafitos szigetelés van körbe, a tetőszerkezetben pedig 25cm közetgyapot, ez nagyon sokat számít. A kályha központi helyen van, a nyitott tölgyfalépcső közvetlen mellette van, úgyhogy könnyen áramlik felefelé a meleg levegő. Ha minden jól megy, 3-4m3 fával kihúzzuk a telet.
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Ez nagyon jó és szép!A férjem is hasonlót szeretne de nem talál olyan leírást szegény ami alapján eltudná készíteni!Ács a szakmája,beszélt több kályhással is hogy segítenének e neki de elküldték hogy "a cipész maradjon a kaptafánál" !Pedig van érzéke más szakmákhoz is nem csak a tető készítéshez!
Szerintem is jobb mint a cserepkalyha, ár arány értékben is, oda tervezhető, ahová csak akarjuk!!!
Nem értek hozzá, de szerintem ez mesteri munka volt!😊 Szép lett!
Én sem értek hozzá, csak igyekeztem utánajárni, egy mezei fogtechnikus vagyok. Mindenesetre ha kigyulladna a keményünk, várlak szeretettel egy finom kávéra 😄 De remélem nem fog, igyekeztem alapvető szabályokat betartani, és a betorkollásig már annyira lehül a kiáramló levegő, hogy kézzel hozzá lehet nyúlni a csőhöz.
A végén a videó a lángról teljesen elvarázsolt! Lehet, mert tűzoltó vagyok?😊
😄
Szép is és jó is! Gratulálok! Egy kérdés, kb hány tonna?
Köszönöm! 500db nagyméretű tégla ment bele, aminek darabja 5,6kg. Ez 2,8tonna. Plusz 8x25kg agyag és kétszer ennyi mosott homok, vagyis 600kg. Plusz a samott belső, vasalatok, fagerenda stb kb 100kg. Összesen 3,5tonna.
Ilyet szeretnék én is! Régi két fal közé épített cserépkályha helyére!
Cserépkályha sem rossz, de nekem ezek a bontott régi anyagból dolgok jobban bejönnek 🙂
Nagyon ügyes!
Köszönöm! :)
Először is gratulálok, nagyon szép és hatékony.
Vállalsz építést esetleg? 🙂🔥
Köszönöm! Két oka van, amiért nem tudom vállalni. Egy részt az időm nem engedi. Másrészt ezt "hobbiból" magunknak, saját felelősségre (rengeteg utánajárással) építettem fogtechnikus végzettséggel. Vannak törvényes szabályok, amiket be kellett tartani főleg a kéményre vonatkozóan, ezügyben volt egy folyamatos komunikáció a kéményseprőkkel. Ezt elméletileg hivatásos regisztrált szakembernek kellett volna kivitelezni. De van az a helyzet, amikor a szükség törvényt bont. A fűtésszezon küszöbén találjak egy szakembert, aki azonnal nekilát a munkának. Lehetetlen küldetés. A 7x-es gázárat meg haggyán hogy ki tudja-e fizetni az ember, vagy sem, de mi van, ha valami miatt nem lesz gáz fűtésszezon kellős közepén. Úgyhogy saját felelősségre nekiláttam és megcsináltam, és szerencsére jól működik. Másoknál azonban nem tudnék felelősséget vállani a munkámra.
@@hobbyhomemade118diecastmod7 Köszönöm szépen a választ, nekem is a kéménnyel lesz gondom azt hiszem, de lehet példát veszek 🙂