Українцю цього не зрозуміти. Оригінальний спосіб повернути борг. Я сміялась. Дуже велика вдячність за такого письменника, як Йогансен. Це друге оповідання, яке я почула і одну казку .Вражена. Вподобайка.
коли в кожному селищі місті або містечку України буде вулиця Йогансена, тоді можна буде повернутися до питань доречно чи недоречно вшановувати толстоєвських
О, так! І монументи його очікую, і екранізацію, особливо про доктора Леонардо. Дякую Вам за такий відгук! Майк має бути відомим кожному у нашій країни.
Доброго дня! Ще маленька пропозиція -на початку , хоч коротенько, розповідати про автора. Хто, звідки,про що ..і можна організувати серію бестселерів, сучасних авторів -тих, хто дійсно написав щось , що сколихнуло читача. Зараз мало читаючих, більше слухаючих, то ж як інакше відродити інтерес до книги? І, щодо мене ,-мені було б цікаво знати віковий діапазон слухачів. І - дуже сподобалося професійне виконання, і автор зацікавив, буду шукати його твори! Дякую!
Дякую Вам за пораду, трохи в описі додала про автора (місце, період життя). Щодо віку - я точно не обмежуватиму слухачів по віку, бо за своїм спостереженням - то є субєктивно. І навіть не розумію, правда, як то визначити. )) І величезне дякую за відгук щодо начитання. Там ще купа помилок, інколи з наголосом, дикцією, інтонуванням місцями, монтажем по паузах. Але з часом, напевно, я потрохи то все зменшу, адже тільки починаю. І мені дуже важливо розуміти, що моя манера сприймається. Знаю по собі, як важко знайти того, хто гарно начитує книгу. ))
Ви добре прочитали. Мені сподобалось. Щодо наголосів, згадайте хоча б нещодавній випадок з тим кого пропонують ultra праві у Франції. Хтось називає його БардЕла, хтось - БарделА. Тож порядні люди звертати увагу тільки на суть, а наголоси (сьогодні) несуттєві. @@samnasamaudiobooks
О, я щаслива, що можу своєю невеличкою творчістю надихнути на цього чарівного письменника. Я впевнена, що Ви його ще для себе розкриєте дуже неочікувано. Він, насправді, скарб наших 20-хх.
Мені, як людині яка проживає в Німеччині, дуже близькі ці мотиви, дуже по-німецькі) Було дуже цікаво послухати і виконання супер❤ Дякую за Ваш вклад ❤❤❤
Харківський поет і письменник - розстріляли, зараз хоч трохи знайомлять в 11 класі. - поети РОзстріляного Відродження - більшість і з Харкова - того, що россія називає рускім городом.
Йогансена в школі проходять, як поета? Все ж проза у нього непроста, навіть тут під новелою "Списана спина" багато дорослих людей не відчівають сатиру, вбачають пропаганду режима, нажаль.
Так, це кіно багатьох розкрило. Я десь на початку повномасштабної повернулася до активного читання нашої літератури і ахнула, скільки всього не знаю. Благо, є багато дослідників тієї забороненої колись літератури. По Йогансену робила багато публічних виступів Ярина Цимбал. Якщо цікаво, зануртеся, тут в ютьюбі є чудові записи. Він бів неординарним в усьому. )) Дякую вам.
Гарне питання. Все ж на обід його запросили. Можливо, як українського дивака з брилем, який по комерційних відносинах. Чи все ж був інтерес - розвести його на обід, щоб виправдувати свої витрати?
(Я прочитала ваш коментар до оповідання). Він пішов із визначеними намірами: познайомитись з дівчиною. Нормальна людина почала б з цього, а не зі сватання до незнайомки. ;) А рахунок від батька не можна назвати "гарбузом", бо ж ніхто не сватався. (Гарбуз вручали як відмову на сватання.)
Так, Ви праві, звісно, "гарбуз" - то жарт. )) Мені здається, він не врахував те, що батько дівчини - людина дуже практична. І ще й після чаю взяв, та й не погодився на його умови для співпраці. І на що він тільки розраховував з таким батьком? Як на мене, хлопчик просто хотів блиснути своїм брилем, яким він планував підкорювати киянок, там, у Німечинні. Але того було замало для німецької публіки. Тому і отримав рахунок, на мій погляд, дуже доречно. Матиме урок. Чи не так? )) До цього батько його приймав, пригощав, на обід запрошував, а коли поставив йому просте запитання, хлопець просто розгубився. Не такого зятя батько шукає, однозначно. Йому потрібна ділова людина. І ще одна версія у коментарях з'явилася, батько з донькою за одне. )))
Нагадало Чехова "Жених и папенька". "Наречені тільки щодня обідають, а якби ви не були нареченим, чи став би я вас щодня годувати?" Там наполягали на одруженні, а німецький тато вчинив як німець і фінансист. Мінус чашка кави.
Дякую! Так, маю таку хибу двомовного життя. Пробачайте, будь ласка. З часом ці звуки стануть більш твердими і з наголосом не робитиму стільки помилок. ))
Різні є думки щодо фіналу. Трохи в коментарях дискутували. Як на мене, батько - раціональний, баче, залицяльник, працює у комерції, покликав на обід, щоб познайомитися ближче. Поставив йому пряме запитання, той знітився, для цього випадку батько був готовий, бо нема чого шастать по чужих обідах без конкретної мети. ))) Так я зрозуміла цей текст.
@@samnasamaudiobooks о, дякую за таку розгорнуту відповідь. Може так і є, але трохи нелогічно, не знайшла в тексті, де йому та Ельза вертала би гроші за кафе😂😂, тобто, дівчина попила кафу на халяву, і ще й вирішили підзаробити - якось кострубато. Написано цікаво, а фінал не дуже)
Пробачте, як то кажуть, не доганяю. Роз'ясніть мені, будь ласка, всі тонкощі німецького менталітету- що мав на увазі автор таким кінцем? Називається додумувати самим((
Не знаю, чи можу стверджувати, що це оповідання з відкритим фіналом. Але думок, навіть тут залишених, багато, тож автор таки спонукав нас до роздумів таким фіналом. Можливо, автор саме це і мав на увазі, бачити різні варіанти. Вам не подобаються відкриті завершення творів, де Ви можете самі стати співавтором? Бо для мене цінністю літератури (та й не тільки, мистецтва в цілому) є саме можливість думати над твором і коли фінал відкритий - я в захопленні від того, що мене, як читача, автор зве "дотвори" і не розставляє всі крапки. Після творів з відкритим фіналом я часто перебуваю у справжньому внутрішньому потоці творчості чи аналітики і не скоро переходжу до нового читання. Дуже ціную подібну літературу. Дякую Вам за щирі відгуки, можливо, сильно в голову то все не беріть, а раз вже прослухали, відпустіть, і Ваші відповіді з часом самі прийдуть. ))
@@samnasamaudiobooks ні, не згодна з вами. Я витратила свій час, щоб зрозуміти, що хоче сказати автор цим твором. Я не хочу додумувати і вигадувати можливі сценарії закінчення цього оповідання. В сьогоднішній реальності і так достатньо всіляких "варіантів" Впевнена, що 80% читачів цього твору пошкодували, що витратили час даремно, слухаючи цю аудіокнигу.
А що незрозуміло? Батько - людина ділова і поважає тільки конкретику. Зрозумів, що хлоп не за співпрацею прийшов, а до дочки. Інакше просто залишив би адресу для повернення грошей. А як ходиш до дочки, то сватай. А як не хочеш, то нахіба ходиш, дуриш голову? Тоді оплачуй витрачене на частування. Пост скриптум: у стільки обійшлася Васі оплачена дівчині кава.
@@ОльгаБралюк ні, а мені здається, що дочка з батьком працюють на пару. Дочці треба було уже заміж, а батько не знав, як би її швидше туди віддати)). От вони і придумали такий хід. Тобто знову ж таки - додумуй сам. Мені не подобається однозначно. Якщо ти називаєшся письменником, то пиши твори з повноцінним кінцем, бо тільки ти знаєш, що хочеш сказати своїм твором
Майк Йогансен і справді чудовий письменник з тонким почуттям гумору та спостережливістю
Чудовий твір, чудово начитано - а про Йогансена взагалі вперше почув, дякую дуже.
Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент!
Дякую! ❤
Дякую. Дуже хороше читання. Без порівняння з іншими читцями.
Чудово!!!
Українцю цього не зрозуміти. Оригінальний спосіб повернути борг. Я сміялась. Дуже велика вдячність за такого письменника, як Йогансен. Це друге оповідання, яке я почула і одну казку .Вражена. Вподобайка.
О, дякую величезне за відгук і вподобайки. Наче проста історія, я такий гарний "гарбуз" від батька. 😁
коли в кожному селищі місті або містечку України буде вулиця Йогансена, тоді можна буде повернутися до питань доречно чи недоречно вшановувати толстоєвських
О, так! І монументи його очікую, і екранізацію, особливо про доктора Леонардо. Дякую Вам за такий відгук! Майк має бути відомим кожному у нашій країни.
Доброго дня!
Ще маленька пропозиція -на початку , хоч коротенько, розповідати про автора. Хто, звідки,про що ..і можна організувати серію бестселерів, сучасних авторів -тих, хто дійсно написав щось , що
сколихнуло читача. Зараз мало читаючих, більше слухаючих, то ж як інакше відродити інтерес до книги?
І, щодо мене ,-мені було б цікаво знати віковий діапазон слухачів.
І - дуже сподобалося професійне виконання, і автор зацікавив, буду шукати його твори!
Дякую!
@@ТамараПугач-ю4я для цього вже є вікіпедія
Дякую Вам за пораду, трохи в описі додала про автора (місце, період життя). Щодо віку - я точно не обмежуватиму слухачів по віку, бо за своїм спостереженням - то є субєктивно. І навіть не розумію, правда, як то визначити. ))
І величезне дякую за відгук щодо начитання. Там ще купа помилок, інколи з наголосом, дикцією, інтонуванням місцями, монтажем по паузах. Але з часом, напевно, я потрохи то все зменшу, адже тільки починаю. І мені дуже важливо розуміти, що моя манера сприймається. Знаю по собі, як важко знайти того, хто гарно начитує книгу. ))
Ви добре прочитали. Мені сподобалось. Щодо наголосів, згадайте хоча б нещодавній випадок з тим кого пропонують ultra праві у Франції. Хтось називає його БардЕла, хтось - БарделА. Тож порядні люди звертати увагу тільки на суть, а наголоси (сьогодні) несуттєві. @@samnasamaudiobooks
Дякую вам щиро. Гарна, цікава книга, якісна подача. 👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую Вам! ))
Дякую за відкриття чудового письменника та чарівне виконання! ❤❤❤
Дякую. Браво!
Ніколи не чула творів письменника. З радістю відкриваю його для себе Вашим голосом ♥️підписка і вподобайка.
О, я щаслива, що можу своєю невеличкою творчістю надихнути на цього чарівного письменника. Я впевнена, що Ви його ще для себе розкриєте дуже неочікувано. Він, насправді, скарб наших 20-хх.
Неодмінно ♥️
Дякую за Йогансена❤
Мені, як людині яка проживає в Німеччині, дуже близькі ці мотиви, дуже по-німецькі)
Було дуже цікаво послухати і виконання супер❤
Дякую за Ваш вклад ❤❤❤
Щиро дякую за такий відгук і сприйняття!
уті-путі - та тепер половина України в Німеції проживає, я Вас прошу.)
ЯВам теж вдячна за гарне читання! Пане Сам_ на_ Сам!
Дякую, це чудове відкриття - Майк Йогансен.
Дякую🇺🇦
Чудовий голос! Шикарне оповідання 🔥🔥
Щиро дякую Вам!
Чудово: весь час очікувала чогось цікавого, аое вразило!❤
дякую за озвучення видатного классика!
Харківський поет і письменник - розстріляли, зараз хоч трохи знайомлять в 11 класі. - поети РОзстріляного Відродження - більшість і з Харкова - того, що россія називає рускім городом.
Йогансена в школі проходять, як поета? Все ж проза у нього непроста, навіть тут під новелою "Списана спина" багато дорослих людей не відчівають сатиру, вбачають пропаганду режима, нажаль.
Вони жили у Харкові, а родом з різних місць України.
Дякую
Про Йогансена дізналася з фільму "Будинок Слово"
30 років незалежності і тільки після початку повномаштабної війни почали прозрівати
Так, це кіно багатьох розкрило. Я десь на початку повномасштабної повернулася до активного читання нашої літератури і ахнула, скільки всього не знаю. Благо, є багато дослідників тієї забороненої колись літератури. По Йогансену робила багато публічних виступів Ярина Цимбал. Якщо цікаво, зануртеся, тут в ютьюбі є чудові записи. Він бів неординарним в усьому. )) Дякую вам.
Дякую, сподобалось. Давайте ще.
яке щастя🎉🎉🎉 дякую!
Круто! А, якби Василь сказав, що зацікавився дівчиною, його що ' оженили б???
Гарне питання. Все ж на обід його запросили. Можливо, як українського дивака з брилем, який по комерційних відносинах. Чи все ж був інтерес - розвести його на обід, щоб виправдувати свої витрати?
(Я прочитала ваш коментар до оповідання). Він пішов із визначеними намірами: познайомитись з дівчиною. Нормальна людина почала б з цього, а не зі сватання до незнайомки. ;)
А рахунок від батька не можна назвати "гарбузом", бо ж ніхто не сватався. (Гарбуз вручали як відмову на сватання.)
Так, Ви праві, звісно, "гарбуз" - то жарт. )) Мені здається, він не врахував те, що батько дівчини - людина дуже практична. І ще й після чаю взяв, та й не погодився на його умови для співпраці. І на що він тільки розраховував з таким батьком? Як на мене, хлопчик просто хотів блиснути своїм брилем, яким він планував підкорювати киянок, там, у Німечинні. Але того було замало для німецької публіки. Тому і отримав рахунок, на мій погляд, дуже доречно. Матиме урок. Чи не так? ))
До цього батько його приймав, пригощав, на обід запрошував, а коли поставив йому просте запитання, хлопець просто розгубився. Не такого зятя батько шукає, однозначно. Йому потрібна ділова людина.
І ще одна версія у коментарях з'явилася, батько з донькою за одне. )))
Нагадало Чехова "Жених и папенька". "Наречені тільки щодня обідають, а якби ви не були нареченим, чи став би я вас щодня годувати?" Там наполягали на одруженні, а німецький тато вчинив як німець і фінансист. Мінус чашка кави.
Цікаво 😊❤
Почитала коменти і зрозуміла, що кожен додумує кінець на свій лад
А мені дуже подобається картина на заставці 😊. Не підкажите - чия?
Дякую. Це штучний інтелект, нажаль, не мистецька. ))
Гарний голос❤ прохання тільки трохи твердіше вимовляти Че, чи.....
Дякую! Так, маю таку хибу двомовного життя. Пробачайте, будь ласка. З часом ці звуки стануть більш твердими і з наголосом не робитиму стільки помилок. ))
Для чого ???
@@samnasamaudiobooks ♥️🇺🇦
@@ihork.1121 бо українська фонетика відрізняється від російської
В фонетиці українскої мови, насправді, "ч" звучить твердо і після активного використання російської мови, де цей звук пом'ягшено, це відчутно.
+++
15:25 - ця примітка - до чого? Це кава коштує 4 марки?
Так, так. ))
Не зрозуміла фінал, тобто, батько так заробляє, шантажуючи хлопців перспективою оженити на своїй доньці? Хтось може пояснити це?
Різні є думки щодо фіналу. Трохи в коментарях дискутували. Як на мене, батько - раціональний, баче, залицяльник, працює у комерції, покликав на обід, щоб познайомитися ближче. Поставив йому пряме запитання, той знітився, для цього випадку батько був готовий, бо нема чого шастать по чужих обідах без конкретної мети. ))) Так я зрозуміла цей текст.
@@samnasamaudiobooks о, дякую за таку розгорнуту відповідь. Може так і є, але трохи нелогічно, не знайшла в тексті, де йому та Ельза вертала би гроші за кафе😂😂, тобто, дівчина попила кафу на халяву, і ще й вирішили підзаробити - якось кострубато. Написано цікаво, а фінал не дуже)
Дівчина у зговорі з батьком? Обіцяла вислати гроші, а замість того виставили ще більший рахунок.
Така думка у мене теж була. 😁
Мені НЕ сподобалось
Пробачте, як то кажуть, не доганяю. Роз'ясніть мені, будь ласка, всі тонкощі німецького менталітету- що мав на увазі автор таким кінцем? Називається додумувати самим((
Не знаю, чи можу стверджувати, що це оповідання з відкритим фіналом. Але думок, навіть тут залишених, багато, тож автор таки спонукав нас до роздумів таким фіналом. Можливо, автор саме це і мав на увазі, бачити різні варіанти. Вам не подобаються відкриті завершення творів, де Ви можете самі стати співавтором? Бо для мене цінністю літератури (та й не тільки, мистецтва в цілому) є саме можливість думати над твором і коли фінал відкритий - я в захопленні від того, що мене, як читача, автор зве "дотвори" і не розставляє всі крапки. Після творів з відкритим фіналом я часто перебуваю у справжньому внутрішньому потоці творчості чи аналітики і не скоро переходжу до нового читання. Дуже ціную подібну літературу.
Дякую Вам за щирі відгуки, можливо, сильно в голову то все не беріть, а раз вже прослухали, відпустіть, і Ваші відповіді з часом самі прийдуть. ))
@@samnasamaudiobooks ні, не згодна з вами. Я витратила свій час, щоб зрозуміти, що хоче сказати автор цим твором. Я не хочу додумувати і вигадувати можливі сценарії закінчення цього оповідання. В сьогоднішній реальності і так достатньо всіляких "варіантів"
Впевнена, що 80% читачів цього твору пошкодували, що витратили час даремно, слухаючи цю аудіокнигу.
А що незрозуміло? Батько - людина ділова і поважає тільки конкретику. Зрозумів, що хлоп не за співпрацею прийшов, а до дочки. Інакше просто залишив би адресу для повернення грошей. А як ходиш до дочки, то сватай. А як не хочеш, то нахіба ходиш, дуриш голову? Тоді оплачуй витрачене на частування. Пост скриптум: у стільки обійшлася Васі оплачена дівчині кава.
@@antonysheva6933 Батько чекав аж 2 дні на пропозицію! А ділові люди чекати довго не люблять.
@@ОльгаБралюк ні, а мені здається, що дочка з батьком працюють на пару. Дочці треба було уже заміж, а батько не знав, як би її швидше туди віддати)). От вони і придумали такий хід.
Тобто знову ж таки - додумуй сам. Мені не подобається однозначно. Якщо ти називаєшся письменником, то пиши твори з повноцінним кінцем, бо тільки ти знаєш, що хочеш сказати своїм твором