Reagujeme na populární DOKUMENTY NA NETFLIXU!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 дек 2024

Комментарии • 128

  • @Edson.Arantes
    @Edson.Arantes 9 месяцев назад +12

    Chlapi já Vám strašně děkuju. Jste opravdu vynikající. Slušnost, serióznost a obrovské znalosti. Jste pašáci, díky. 😉👍

  • @vendykavet5791
    @vendykavet5791 10 месяцев назад +7

    Hrozně díky za vaši práci. Kéž byste se dostali víc do povědomí. Jako zdravotník sdílím vaši misi a též se snažím denně vyvracet bludy a vím, jak je to těžký, o to víc pro vás ve veřejném prostoru. Díky za to.

  • @lukasmracek9108
    @lukasmracek9108 10 месяцев назад +14

    Super díl. Jen k těm Gladiátorům. Gladiátoři podle dostupných informací neumírali jak na běžícím pásu. V zápasu byl i rozhodčí a podle některých náhrobků zápasili i po tom co si několikrát vybojovali svobodu. Průměrný gladiátor si snad vydělal za jeden zápas to co nižší římský důstojník za rok. Rozhodně byla jejich co nejdelší životnost žádoucí a měli nejlepší dostupnou lékařskou péči. Jejich hodnota byla vysoká a pokud byl zabit, tak musel pořadatel her jeho majiteli zaplatit odškodné a to ho mohlo finančně dost poškodit a mohlo ho to i zruinovat. Pokud nebyl sponzor her nekdo obzvláště bohatý, většinou rovnou císař, tak gladiátor svůj souboj přežil a měl co nejlepší dostupnou péči včetně stravy. Samozřejmě na tehdejší dobu.

    • @petrnovotny2253
      @petrnovotny2253 6 месяцев назад

      Velmi dobře napsáno, kdyby umírali každý 2 boj, nebyli by žádné hry.😁

  • @tukanek2171
    @tukanek2171 10 месяцев назад +2

    Chlapi díky za váš podcast, pomocí informací, které jsem načerpal z poslechů vašich podcastů se mi povedlo shodit z 130kg na 103kg, kde má cesta ještě nekončí. Ještě jednou díky a prosím, pokračujte v tom, co děláte.

  • @MixtapeMessiah5
    @MixtapeMessiah5 10 месяцев назад +12

    Kluci. Tohle nemělo chybu. Díky za tento poctivý dvouhodinový díl. 👍👍👍

  • @uja28
    @uja28 10 месяцев назад +8

    toto je krásně ukázaný obří problém současnosti, jakékoliv informace mohou být prostě jen ohnuté k potřeba autora, aby ukázal a nutil ostatní ho následovat/poslouchat, ať už je to božský komplex nebo jen honba za penězi/mocí

  • @rumltomas
    @rumltomas 10 месяцев назад +2

    Jste skvělý a odvádíte bezvadnou práci. Víc takových lidí jako jste vy.

  • @michaelaturkova1978
    @michaelaturkova1978 10 месяцев назад +7

    Pánové, vynikající díl! Klobouk dolů za vaše znalosti a nasazení. Medicína, zdraví a lékařské studie jsou moje mnohaletá vášeň. Sleduji převážně zahraniční odborníky. Vy jste pro mě TOP v České republice. Přeji hodně energie a motivace do další práce!

  • @MIXITCZ
    @MIXITCZ 10 месяцев назад +7

    Děkujeme za další skvělý díl, kluci! S vašimi postřehy souhlasí i vegani v našem týmu. :))

  • @ludmilaklimesova3418
    @ludmilaklimesova3418 9 месяцев назад +3

    Děkujeme moc za objasňování a vysvětlování informací! Kdyby sme si měli dohledávat každou informaci dohledat, neděláme nic jiného. :D

  • @mishakoutna311
    @mishakoutna311 10 месяцев назад +2

    Výborný díl, jako vždy!!! Skvělá práce!!!
    Ani jeden z těch seriálů neznám a vůbec mi to nevadí, když slyším, že je to plné lží... :)

  • @NunchakuMan
    @NunchakuMan 9 месяцев назад +3

    Děláte skvělou práci a díky vám za to 💪❤

  • @adammorkus
    @adammorkus 9 месяцев назад +1

    Hrozně mě baví, když se Lukáš dostává do otáček. 😀 Díky za tenhle díl!

  • @jofrekhamua9826
    @jofrekhamua9826 10 месяцев назад +4

    Tak jsem se dočkal, psal jsem vám ohledně tohoto tématu na facebook zda by bylo možné se k tomuto tématu vyjádřit a jsem rád že nejsem jediný. Na tohle jsem čekal jak na smilování boží a hrozilo, že se nuceně stavu vegan abych nedostal rakovinu :D

  • @Klara-ru7vz
    @Klara-ru7vz 10 месяцев назад +3

    Zajimalo by me, jak se divate na kazdodenni pouzivani syrovatkoveho proteinu slazeneho sukralozou ci jinymi umelymi sladidly z pohledu naruseni mikrobiomu. Muze mit vliv? Neni vhodnejsi protein slazeny stevii? Jaky protein sami konzumujete - bez sladidel ci se sladidly? Moc dekuji za odpoved i cely podcast.

    • @davidpolach852
      @davidpolach852 10 месяцев назад

      Mají o sladidlech díl, tak se podívej

    • @MrDarkkiller122
      @MrDarkkiller122 9 месяцев назад

      ruclips.net/video/CN9Wt6A_xm8/видео.html

  • @rebellepuff
    @rebellepuff 10 месяцев назад +14

    Děkuji moc za tento díl!!! Moc dlouhé komentáře nepíšu, ale tady se musím rozepsat, a třeba to někomu pomůže.
    Odmala jsem spíš jedla ovoce, zeleninu, luštěniny, mléko od 3 let vůbec, do teď se mi z něho dělá blivno jen ho cítím, masa do mě museli dostat pomalu násilně. Tak nějak přirozeně se ze mě stal vegetarián, cca od 16 -17 let jsem se tak začala nazývat, po pár letech jsem vynechala i sýry (jedla jsem jen Balkán a eidam) a i vejce. Nechybělo nic k tomu, abych se stala veganem. Vegan jsem byla cca 2 roky. A to teda byl sešup. Jako vegetarián jsem měla cca 15 kilo nadváhu, snažila jsem se zhubnout, ale neměla jsem na to asi chuť, nebavilo mě to. Jako vegan jsem zhubla 25 kilo, určitě tomu pomohlo to, že jsem začala chodit do práce a hodně se hybala, začala jsem běhat a tak nějak to šlo samo. První půl rok jako vegan byl úžasný, nejlepší co jsem snad zažila. Po letech vegetariánství jsem však poznala, že po roce jsem sice byla jako tyčka, ale všechno ostatní jde do kopru. Začala jsem řešit kolik kalorií sním, prezrala jsem se salátem, hummusem, bramborami, .... a stejně jsem do sebe nasoukala sotva 1200kcal denně. Menstruace najednou nepravidelná, padání vlasů, výkyvy nálad, brnění rukou, cukani svalů, nejhorší byl po dvou letech vypadek paměti, nebo jak bych to nazvala. Pořád jsem jedla, kalorie jsem zvýšila, ale bylo to stejně naprd. Ve 23 letech jsem otěhotněla a tělo to přestalo zvládat, tak nějak logicky mě tělo nutilo mít stále hlad, takže jsem se budila v noci na jídlo. Po třech měsících začala extrémní chuť na bílkoviny, všechno jsem chtěla sníst, od jogurtů po steaky. Nakonec jsem podlehla a vrátila se k vegetariánství, abych si teda aspoň ty Jogurty a sýry mohla dopřát. Logicky jojo efekt nastal hned během pár týdnů. Během pár měsíců jsem nabrala přes 25 kilo zpět. Logicky jsem ale byla šťastná a spokojená. V sobě jsem našla zase radost. Bohužel co mě zklamalo, byl vegansky ,,kult", nazvala bych je nejraději sprosté, ale chci zůstat slušná. Dostala jsem docela lynč a bídu za to, že už nejsem vegan a jak to svému dítěti můžu udělat. Když se totiž stanete veganem, o hodně přátel přijdete, ale hodně jich taky ziskate. No tohle bohužel bylo extrémní zklamání, já jsem vždycky byla tolerantní, nikdy jsem neměla muze vegana, vždycky mi bylo jedno jak kdo se stravuje, protože je to každého výběr. Už to, že mám děti s ,,masožroutem''o něčem vypovídá. Veganska společnost už se mi opravdu zprotivila svými extremistickymi názory a pohledy na život. Protože když jste vegan, nemůžou vaše děti nebýt veganem. Váš pes nemůže jist hovězí nebo slepičí, natož třeba filet z ryby. No jak rychle najdete přátele, tak rychle je můžete i ztratit a ještě uslyšíte, že jste skudce planety apod. No, momentálně se nestykam ani s jedním veganem, s mužem jsme na dokument s dvojcaty koukli, no i bez tohoto podcastu jsem věděla, že plno věcí je mimo a že během 8 týdnu se opravdu nic zásadního neukáže.
    Momentálně jsem cca 2 roky na smíšené stravě, učím se jist. Učím se mít ráda všechno jídlo a neříkat na většinu věcí ble. Mám už i druhé dítě a vše co jsem nabrala v těhotenství bylo za 5 týdnu od porodu pryč. Jedině správně počítání kalorií a vyvážená strava je za mě opravdu důležité. Během těhotenství jsem beztak měla hodně málo bílkovin, ale to bylo dané i nevolnostmi, kdy prostě jen pohled na maso byl odchod nad toaletní miisu. V posledních měsících jsem pak jedla lépe a bylo to znát. Závěrem bych chtěla říct, že se ani nedivím, že už lidé mají veganu plné zuby a tyhle dokumenty mě jen přesvědčily o tom, jak jejich mentalita bez masa a bílkovin ztrácí racionální uvažování. Ano, taky jsem byla jak švihlá, ale to prostě dělá nedostatek všeho. Můžou se tihle lidé suplementovat čím chtějí, ale není nad to se chovat a žít přirozeně tak, jak byl člověk předurčen. Tihle lidé opravdu věří tomu, že zachraňují planetu, že umělé maso je spása, vytahují jen co se jim hodí. Ukazují jen to dobré, ale že mají průjmy, nebo zácpy, poruchy potravy, nemají MS, nejsou spokojeni, nemůžou nabrat svalovou hmotu, nemají sílu atd, to už vám tihle extremisti neřeknou. Taky jsem se za to styděla, ale vegan s veganem tohle stejně nikdy neřeší, protože si vytváří svuj svět ,,dokonalosti".

    • @lenkazajicova4725
      @lenkazajicova4725 10 месяцев назад +4

      Promiňte, ale děláte jak kdyby měli zdravotní problémy pouze vegani. Já jsem veganka 20 let (je mi 36) a jsem v pořádku, chodím na pravidelné preventivní prohlídky. Mám dvě kočky, které stravuji krmením z masa. Neměla byste házet všechny do jednoho pytle a také přijmout, že jsou lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale také na ostatní živé bytosti a cítí potřebu se jich zastat, protože zvířata se sama sebe nezastanou. Já nejsem aktivistka, ale chápu organizace přející si, aby zmizelo zbytečné zabíjení, nevím co je na tom špatného, jak můžete nadávat na takové lidi. Už dávno náš svět není "přirozený" vše se vyvíjí a týká se to i potravin.

    • @rebellepuff
      @rebellepuff 10 месяцев назад +5

      @@lenkazajicova4725 Píšu svou zkušenost, pokud jste si nevšimla, tak dokument byl o veganstvi, na co jiného mám reagovat? Na zvířata myslí i člověk se smíšenou stravou. Evidentně se Vas to dotklo, nechápu proč, když si myslíte, že jste v pořádku. Jen je prostě fakt, že mnoho veganu jsou extremisti a říkají lži, namlouvaji si lži a běda, jak opustíte kult veganu a dáte se podle nich na ,,temnou stranu". Nikde neříkám, že jsou tací všichni, ale píšu svou zkušenosti s těmito lidmi.

    • @patrickb.8835
      @patrickb.8835 10 месяцев назад

      @@lenkazajicova4725 Takže vegany se stávají lidé, kteří myslí na ostatní bytosti? Proč tedy většinou jsou to zrovna oni, co mají v nějaké garsonce zavřené zvířata, která by se měla správně pohybovat venku. Těžké pokrytectví.

    • @josefbocinec9859
      @josefbocinec9859 10 месяцев назад +5

      ​@@rebellepuffpotrefený vegan se vždycky ozve.

    • @lenkazajicova4725
      @lenkazajicova4725 10 месяцев назад +4

      Tak to máte hodně špatnou zkušenost. To je mi Vás líto.

  • @zuzanapatrova1400
    @zuzanapatrova1400 10 месяцев назад +2

    Film na Netflixu o dvojčatech jsem viděla. A říkala jsem si, co to tam říkají za bludy a že by bylo fajn kdyby to okomentoval nějaký odborník. Takže díky kluci 🙂. Mě na tom dokumentů mimo jiné vadí i to, že americka a česka legislativa třeba ke kuřecímu masu je naprosto odlišná. A spousta věcí, které tam zazní u nás neplatí, což si podle mě mnoho lidí neuvědomuje.

  • @alexandrapastorekova3893
    @alexandrapastorekova3893 8 месяцев назад +1

    Som archeologička, takže viem, že gladiátori konzumovali vysokosachyridovú stravu preto, pretože to bolo pri tých, čo ich živili najlacnejšie. Mäso si v antike nemohol dovoliť každý. Presne tak, objav ohňa a jeho využitie pre priípravu potravy umožnil druhu homo sapiens vyvinúť sa na druh homo sapiens sapiens. Dobre sa bavím s Vami :)

  • @_janjonas
    @_janjonas 10 месяцев назад +1

    Moc díky 👏, jsem vděčný že tu někdo takový jako vy je 😌

  • @dandanda231
    @dandanda231 10 месяцев назад +2

    Skvela tvorba a drzim palce, jen tak dal👍

  • @energy3509
    @energy3509 10 месяцев назад +1

    Skvělý díl kluci, díky za něj. Chci se zeptat jaký máte názor na arašídy a výrobky z něj jako např. arašídové máslo. Jedná o vhodný a kvalitní zdroj “zdravých” tuků?

  • @zarembaful
    @zarembaful 9 месяцев назад

    Krása! Děkuji. v souvislosti s cholesterolem by mě zajímal názor na knihu moučný mozek.(David Perlmutter)

  • @parnivysavac
    @parnivysavac 9 месяцев назад +3

    Jedine co mi z cele debaty vyslo, ze kdo plati studii, tak pozaduje jemu odpovidajici vysledky. Hrozne by mne zajimalo, coz v debate nezaznelo, kde v soucasne dobe koupite libove maso z drubeze, chovane v klecovych chovech. Pripadne ryb z volneho chovu. Ani na jedno zase tito panove neodpovedeli. Takze za mne veskere potraviny v supermarketu jsou vysoce zpracovane potraviny vcetne liboveho masa z drubeze a ryb. O tom, kolik mikronutrientu tyto potraviny obsahuji, by se take dalo dlouze diskutovat. Takze smat se sice mohou, ale na zadnou z techto otazek, ohledne kvalitnich potravin, neodpovedeli, a pochybuji, ze v soucasne dobe pro vetsinu lidi, ani tato odpoved neexistuje. Staci se jenom podivat na statistiky vyskytu civilizacnich nemoci.

  • @e.foltynova
    @e.foltynova 10 месяцев назад +2

    Lukáš zní stále nemocně, je slyšet přes nos, snad to brzo přejde, klidně bychom o týden ještě počkali. Miluju vaši práci, díky. :)

  • @hanakaskova2144
    @hanakaskova2144 10 месяцев назад

    Super dil!! Diky za rozebrani!!

  • @jansimunek8341
    @jansimunek8341 9 месяцев назад

    Skvělá práce, jako vždy.

  • @masazemadronka
    @masazemadronka 9 месяцев назад

    👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻díky za vaši práci

  • @Elca981
    @Elca981 10 месяцев назад +2

    Hodně nabitý díl, velký palec nahoru!!

  • @petersipos6730
    @petersipos6730 10 месяцев назад +1

    vyborny podcast chlapi parada...👌🥦💪

  • @Shuichi789
    @Shuichi789 9 месяцев назад +2

    Veganství má krásnou myšlenku, veganskou stravu miluji, ale strašlivě mě mrzí to, jak se to celé propaguje. Jediná Česká veganská společnost (nyní po spojení ProVeg International) tu přináší skutečná fakta a doporučení. Potřeba snížení konzumace masa je absolutně nesporná, velkochovy jsou odporný byznys. Svalová hmota se dá budovat i na rostlinné stravě, jen toho člověk musí prostě víc sežrat a dát si do pořádku trávení :) Ráda si doplním vitamín D a B12 takovým způsobem, za kterým nebude stát zbytečné utrpení. Jsem "pouze" vegetarián již 6 let s tím, že "dairy products" jsem omezila na minimum, považuji se za celkem výkonného člověka bez zdravotních problémů a doufám, že to tak zůstane :)
    Doporučila bych na toto téma pozvat do podcastu např. Elišku Sellinger nebo Terezu Vandrovcovou.

  • @tibcokiss
    @tibcokiss 10 месяцев назад +4

    Vynikajúce páni...👌

  • @ondrejnetolicky6665
    @ondrejnetolicky6665 10 месяцев назад +1

    Pánové, opět skvělé. 👍

  • @michalllk
    @michalllk 7 месяцев назад

    Super , děkujeme 😉👍🏼👏🏼

  • @gm4248
    @gm4248 2 месяца назад

    Dobrá práce chlapi 👍👍👍

  • @luke4249
    @luke4249 9 месяцев назад +1

    super podcast

  • @Vlado-id7wy
    @Vlado-id7wy 10 месяцев назад +2

    ahojte chlapi, dakujem za pekne zhrnutie. Chcel som sa Vas opytat, ci by ste mohli niekedy urobit podcast k informaciam a podcastom, ktore v poslednej dobe dost propaguje Daniel Magyar, konkretne ide o Carnivore diet. Bol v podcastoch u Sopora, Nerudu, vela ludi sa zacina podla neho teraz riadit, dokonca aj sportovcov (Vlasto Cepo). Magyar tvrdi prave uplny opak, rastliny v akejkolvek podobe su pre neho nepriatel cislo jedna, cize aj akakolvek zelenina alebo ovocie:-) Neviem, ci kupil niekde nejaky masokombinat :-) Jeho sposob podavania informacii na mna posobi az sektarsky. Alebo ho zavolajte na debatu, nech svoje poznatky a skusenosti konfrontuje s niekym, kto vie robit aj oponenturu a nie je len pasivnym posluchacom/divakom. Drzim palce a dakujem za vase podcasty

  • @Koprpe64
    @Koprpe64 10 месяцев назад +2

    Mám Vás rád

  • @marketamuller
    @marketamuller 9 месяцев назад +1

    Díky kluci. Mam ráda to téma modrých zón, ale jak říkáte, genetika je věc druhá. Babička mého muže například oslavila už 87.narozeniny. Na jedné straně se celý život přirozeně hýbe a střídmě jí, což má určitě na to zdraví obrovský vliv, na druhé straně ta strava není nijak "zdravá", spíš typicky česká, také babička celý život kouří, i když ne hodně, ale přece a především se její rodiče dožili přes 90. Líbí se mi, že říkáte i A i B. Vadí mi alibisté, co se přesně odvolávají na ty "výjimky", ale zároveň nesmíme být přehnaně nekritičtí a fanatičtí.

  • @jardastejskal3842
    @jardastejskal3842 10 месяцев назад +1

    super video👍👍👍

  • @saladine
    @saladine 10 месяцев назад +2

    Z obou stran jsou studie zaplacený někým, kdo má na tom nějaký finanční zájem. Nakonec kdyby firmy na výrobu léků přestali podporovat studie, budete mít poloprázdnou lékárnu. Ne vždy ten konflikt zájmů vnímám negativně, protože mnoho lidí, co má peníze je chce investovat do věcí, které jim přijdou důležité. Také vnímám nefér taktiky a argumenty z obou stran a je správné upozorňovat na ně objektivně. Všichni máme nějaký bias a já bych jako vegan taky byl rád, aby vznikli dokumenty bez zkreslení a špatnych příkladů. Bohužel je to teď populární forma, jak je natáčet. Říká se mi to hrozně těžce, ale někdy myslím, že je nutné lhát a manipulovat s city u lidí, kteří nereagují na reálné problémy, jako ty morální a ekologické, aby se něco změnilo. Jestli někoho přesvědčí, že bude mít lepší erekci a zachrání tím denně jedno zvíře, je to u mě win win.
    Určitě by se mělo rozdělovat, kdy je někdo vegan nebo jen jí rostlinnou stravu. Můžete být vegan a jíst cukrovou vatu a beyond meat každý den. Je to vegan, ale určitě to není zdravé. Ale pokud si dáte práci s plánováním jídelníčku, nemyslím, že by to bylo horší, než být na všežravé stravě. Dneska mi přijde, že tu je plno min/maxerů, co řeší každý mikrogram.
    Výzkum bakterií je na začátku, ale všude vas masiruji, že potřebujete kimchi, nebo jogurt. Naposledy, co sem koukal ani nebylo jasné, kolik a kterých máme mít. Věda prostě není o tom, že jedna studie říká něco a je to tak. Stejně jako u těch zmíněných dokumentů, bychom měli brát skepticky jakékoliv výroky i z druhé strany.
    Zneužívání zvířat mi prostě přijde špatně a proti tomu sem zatím žádný dobrý argument neslyšel. Většina se vymlouvá, že vegani jsou moc agresivní, mají kecy v komentářích, jejich kampaně nevkusný. To nic ale neříká o tom, jestli mají pravdu. A jestli to ve vás vyvolá reakci a díky tomu bude víc kontentu o tom, znamená to, že jejich taktika funguje 💁🏿‍♀️

    • @IcMichal
      @IcMichal 9 месяцев назад

      Přesto je značná část studií (dost možná většina) placena státy v rámci primárního výzkumu, kde nemají další směřování, jen se zjišťuje jak věci jsou a možné ekonomické uplatnění těchto zjištění se hledá až poté. Někdy se nehledá vůbec, jak je často primárnímu výzkumu vyčítáno, že něco zjistí a hotové. Jde se dále… nějaké uplatnění poznatků do praxe se nekoná. Ale určitě souhlasím že samotné sponzorování studie od někoho kdo na tom má finanční zájem není nepřekonatelný problém, ostatně proto se mohou takové studie vydávat a proto má (dnes) každá studie kolonku "střet zájmů" kam se tohle vypisuje, i v případě že by žádný střed zájmů nebyl tam ta položka je, prostě nezbytná součást studie. Jen je velký problém pokud někdo tenhle střet zájmů úmyslně tají, jako v případě zmiňované studie na dvojčatech. To zavání podvodem.

    • @saladine
      @saladine 9 месяцев назад +1

      @@IcMichal to je zajímavý, díky za vysvětlení. Já většinou čtu třeba na PubMed a nikdy sem ani nekoukal, že se střet uvádí. Schválně se na to zkusím víc zaměřit pro zajímavost příště.

    • @IcMichal
      @IcMichal 9 месяцев назад

      @@saladine ta studie na dvojčatech je zajímavý případ, střet zájmů tam uvádí, ale nevypisují všechny, některé raději nesdělili a jo, to působí hodně podezřele. Možná by to měl někdo prošetřit.

  • @dudakjan462
    @dudakjan462 9 месяцев назад

    Dobrý den, věnovali jste se už v některém z vašich dílů "ušlechtilým" plísním a jejich vlivu na zdraví člověka? Jsou skutečně nezávadná, nebo jde jako vždy o jejich množství? Děkuji. JD

  • @evaspilakova4669
    @evaspilakova4669 9 месяцев назад +1

    Ja som síce všežravec, ale zároveň sa vidím ako pokrytec. Keby som si mala zviera sama zabiť, mäso by som určite nejedla. Zároveň vnímam ako veľmi nešťastný ten posun od vegetariánstva, ktoré môže byť celkom v poriadku, k vegánstvu, ktoré mi občas pripadá ako nejaký kult...

  • @majdracek
    @majdracek 10 месяцев назад +1

    Díky!!!!

  • @jachymsmid9267
    @jachymsmid9267 10 месяцев назад +1

    Otázka do Q&A: V poslední době často vídám rady, že bychom nejdříve při jídle měli konzumovat vlákninu, poté bílkoviny a na konec sacharidy. Takže např. pokud bych měl k večeři kuřecí maso s rýží a čerstvou zeleninou, tak bych měl nejdříve zkonzumovat zeleninu, poté maso a na závěr rýži. Jakožto možné vysvětlení jsem dohledal, že vláknina a proteiny na začátku konzumace více zasytí a člověk poté přijme méně kalorií a také dojde k nižšímu vyplavení inzulinu. Má podle vás takovéto určování pořadí konzumace jednotlivých složek jídla nějaký smysl? Děkuji a cením si vaší práce!

    • @m33265
      @m33265 10 месяцев назад

      Půl hodiny před jídlem vlákninu. Sacharidy až nakonec. Vláknina se dělí na rozpustnou a nerozpustnou. Pokud sníte údajně oblíbený avokádo, 160 kalorií v něm, do těla se dostane jen 130 kalorií, zbytek je vláknina nerozpustná, která má sloužit bakteriím v tlustém střevě a vyživovat je. Tenhle kalorický příklad jsem někde zaslechnul. Tudíž počítat kalorie je nesmysl, spousta věcí, hlavně těch s vlákninou, má jinou kalorickou hodnotu za syrova a jinou po uvaření, rozemletí atd. Rozpustná vláknina se rozprostře po stěně střeva a vytvoří jakousi síť, která omezí příjem čehokoliv (proto půl hodiny předem) , včetně cukru, zpomalí jeho přísun do krve, nevstřebá se tak rychle a to má snížit velikost inzulínového spiku po konzumaci cukru. Ona obecně ta vláknina dělá tohle se spoustou věcí, že je tahá sebou z těla ven ve formě nestravitelného odpadu. Takže cokoliv s vlákninou jsou vyhozený prachy. Mnohem lepší je červený maso, kdy už se ten býložravec, mnohem lépe vybavený na boj s vlákninou, postaral o to, že je to v jeho mase naservírované všechno hezky připravené a mnohem lépe stravitelné. Steak je sice drahej, ale poměr kvalita / cena / užitná hodnota je úplně někde jinde, proto carnivoři chodí na záchod jednou za 3 dny a nemají polypy ve střevech, jejich střeva krásně relaxují, vznikají neustálým namáháním střev vlákninou. Ty řeci o zahnívání obsahu ve střevech, protože to tam nekartáčuje vláknina, jsou jenom kecy. Úplně v pohodě se dá žít na hovězím steaku a vejcích.

    • @nikcas.8850
      @nikcas.8850 Месяц назад

      Jo má to smysl pro lidi s ppp, je to prostě ošemetná věc, jezte vyvážene a střídmě a nemusíte řešit poradí makrozivin

  • @martinnepras8006
    @martinnepras8006 10 месяцев назад +7

    Vnucování veganství je průšvih jako hrom. Díky za perfektní díl

    • @petramelicharova9286
      @petramelicharova9286 9 месяцев назад +1

      Ono vnucování i masa je děs. Já to zažila jako malá. Musíš maso, jinak umřes. Takže také nic moc.

  • @Winter-BeaR-CSSR
    @Winter-BeaR-CSSR 9 месяцев назад

    Skvelá práca držím palce

  • @trt_barani
    @trt_barani 10 месяцев назад +3

    Klasika, nova zelena sekta s cielom biznis modelu. Chapem ludi, co chcu zvierata chranit, ale inak to nema nic spolocne s ekologiou, zdravim, nicim

  • @marianaveterina
    @marianaveterina 10 месяцев назад +14

    Moc děkuji za tento díl. Ten"dokument"mě tak děsně naštval, manipulace...

  • @PerseusActual
    @PerseusActual 9 месяцев назад

    Ten test mereni erekce byl nejlepsi cast celyho Game Changers a doted si na to pamatuju. V prubehu vystupu je tam nakej pan, kterej je nelogicky navlecenej do bilyho plaste, ma pomalu stetoskop na krku a na konci rekne, ze to sice neni nalezite provedena studie, ale ze je docela zajimavy. Ten celej narativ je ale ve stylu “we are spitting facts here”. Fakt komedie. 😆

  • @janasediva5327
    @janasediva5327 10 месяцев назад +1

    Ahoj, taky jsem z toho byla vyděšená, i když jím maso střídmě, tak jsem si říkala, že bych ho snad raději nejedla vůbec. Ani ne tak kvůli zdraví, ale kvůli tomu zacházení se zvířaty. Na druhou stranu se snažím kupovat kvalitní suroviny a když to jde tak bio, tak snad to nebude tak strašné.

    • @miroslavmusalek9194
      @miroslavmusalek9194 10 месяцев назад +2

      az na to, ze bio je podvod

    • @saladine
      @saladine 10 месяцев назад +2

      Bohužel jediný způsob, jak to dělat pro zvířata, je pouze je nejíst.

    • @miroslavmusalek9194
      @miroslavmusalek9194 10 месяцев назад

      @@saladine jo jist lidi

    • @saladine
      @saladine 10 месяцев назад

      @@miroslavmusalek9194 pravda. Ještě lepší je nechat se sníst zvířetem.

  • @Winter-BeaR-CSSR
    @Winter-BeaR-CSSR 9 месяцев назад

    1 vajíčko=5 cigariet denne to je je už nebezpečne šialené tvrdiť...😂😂😂😂

  • @Zula981
    @Zula981 10 месяцев назад

    Mně ty dokumenty přijdou na úrovni:"Už Hitler mučil Židy v Osvětimi veganskou stravou. Zdroj studie 'Proč mi nechcete věřit😢'"

  • @arbuskula3562
    @arbuskula3562 10 месяцев назад +2

    Ráda sleduju vaše podcasty a mám otázku - co přesně jsou vysoce průmyslově zpracované potraviny? Napadají mě třeba uzeniny, ale co všechno tam patří? Pořád před nimi varujete, ale zajímalo by mě, když člověk přijde do obyčejného supermarketu, co by tedy měl nakupovat, a čemu se naopak vyhnout.

    • @skyyx13
      @skyyx13 10 месяцев назад

      cs.m.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFmyslov%C4%9B_zpracovan%C3%A9_potraviny
      Zabralo to celých 5 vteřin na Googlu.

    • @misanda9
      @misanda9 10 месяцев назад +3

      Kupujte zakladni potraviny a z nich doma delejte umeni ❤. Urcite ne zadne polotovary, hotovky atd.

    • @lukaschladek
      @lukaschladek 10 месяцев назад +3

      Znáte rozdíl mezi plodem nebo kusem masa a VÝROBKEM? Výrobek je průmyslově zpracovaný. Plod nebo kus masa vyrostl na zemi, na stromě nebo ve stáji. Zjednodušeně to chápejte takto.

    • @arbuskula3562
      @arbuskula3562 10 месяцев назад +1

      @@lukaschladek Tomuhle rozumím, zkusím tu otázku položit jinak. Každý z nás konzumuje výrobky, nevyrábíme si doma máslo, jogurty, sýry, nepečeme chleba (většinou), a podobně. V zásadě tedy není možné nekonzumovat vůbec průmyslově zpracované potraviny. Pokud je problém konzumovat "vysoce průmyslově zpracované potraviny", o co konkrétně jde? Kde je ta dělící čára mezi "zdravým" jogurtem a "nezdravou" slaninou?

    • @lukaschladek
      @lukaschladek 10 месяцев назад +1

      Čisté máslo - ztlučená smetana, krátká doba trvanlivosti. "Máslo" napuštěné barvou, snížený obsah tuku, zvýšení hmotnosti vodou a pod. - průmyslově zpracované máslo. Jogurt - mléko a kvasinky + čas na fermentaci - čistý jogurt. Light jogurt s aromaty, barvivy, konzervanty a tunou cukru - průmyslově zpracovaný jogurt. Čistý chleba - mouka, droždí, sůl, kvasnice (pokud je kváskový) - vydrží pár dnů, pak plesniví. Průmyslově zpracovaný chléb - napuštěný ochrannou protiplísňovou atmosférou, snížená vlhkost, aby neshnil, aromata, konzervatny atd., nekonečná trvanlivost - průmyslově zpracovaný chléb. Ono není moc těžké se v tom orientovat. Čtěte etikety, resp volte potraviny, kde etiketa ani není (domácí a pod). Ideálně si potraviny sama vyrábějte. Čím je etikta delší, o to více komponetnů průmyslové úpravy a zpracování obsahuje. Jednoduché jak facka :)
      @@arbuskula3562

  • @kuzmakuzmic1276
    @kuzmakuzmic1276 9 месяцев назад +1

    Ahoj, stravuji se rostlině, slovo vegan nemám příliš v lásce, protože funguje jako červený hadr a se zdravím má málo společného, je to spíš životní filosofie. Víceméně souhlasím s vaším komentářem. Rostlině se stravuji primárně z ekologických a etických důvodů, ty zdravotní nebyly na prvním místě, ale v zásadě se cítím zdravější a jsem mnohem méně nemocná.
    Kde získáváte maso a mléčné výrobky a vejce? Naprostá většina , která se u nás prodává je z velkochovů, kde zvířata žijí celý život ve stresu a krávy na mléko jsou regulérně týraná zvířata, stejně tak většina nosnic a nevěřím , že tyto produkty nám mohou prospívat. (A už vůbec nevěřím, že všechny živočišné výrobky získáváte z ekologických chovů, či od sousedky). Ryby jsou další podezřelá skupina, intenzivní rybolov naprosto devastuje oceány a chov lososů je naprosto nechutná věc. (Lze u nás sehnat volně loveného lososa a za jakou cenu?)
    Je potřeba zdůrazňovat, že spotřebu masa (mléka a vajec) je nutné snížit, množství které nyní většina populace konzumuje příliš mnoho a nikdy v historii jsme nejedli maso tak často jako teď. Je nutné zdůraznit, že všechny zpracované masné výrobky jsou prokazatelně kancerogenní (včetně šunky).
    Co se týče vitamínu B12, ten je opravdu limitující, ale chtěla bych k tomu říct, že prvotním zdrojem B12 nebylo pro člověka maso a mléčné výrobky, ale nechlorovaná voda a nedůkladně omytá zelenina a ovoce, protože se primárně nachází v půdě a hospodářská zvířata ho dostávají uměle v krmivech.
    Ty dokumenty jsou prostě nešťastně zpracované a že jejich zadavatelem jsou vegané je asi přirozené, jen bych je neházela do jednoho pytle. Práce Dr. Esselstyna je obdivuhodná a od něho slovo vegan rozhodně neuslyšíte, propaguje celistvou rostlinou stravu bez zpracovaných potravin a výsledky jeho studie jsou úžasné a rozhodně bych chtěla jednou být takto aktivní v jeho věku. Opravdu by mě zajímalo jaké chyby byste dokázali najít v jeho práci. Je super, že velmi chytří lidé jako Arnold a James Cameron propagují veganství a nemyslím se, že jejich hlavním cílem je na tom vydělat.

  • @michalkoc7176
    @michalkoc7176 10 месяцев назад

    Viděl jsem s odstupem oba (gladiátoři a dvojčata) dokumenty. Řekl bych, že mají spíš oslovit amerického strávníka než mimo-amerického vzhledem k jejich stravovacím návykům a potravinářského průmyslu.

  • @mbysto
    @mbysto 10 месяцев назад

    len taká menšia oprava na konci - 1900% vs 18% by som povedal, že je 105x viac a nie 20x

  • @Zula981
    @Zula981 10 месяцев назад +1

    K reklam na vegan fest, připomnělo mi to Green Peace. Místo toho, aby propagovali lokální farmy a výrobky, aby lidi šetřili emise při konzumaci masa, tak tam jebnou mrtvého jaguara s nápisem:"I toto je oběť tvého žraní masa". Nechápu, toto lidi jen naštve a motivuje dát si steak. 😢

    • @m33265
      @m33265 10 месяцев назад

      Biologická diverzita a život vychází z půdy. Miliony organismů, bakterie, brouci, žížaly, organická hmota, takže hnůj. Bez dobytka je to jenom mrtvá hmota plná chemie bez organické hmoty dodané hnojem. Veganský dobroty stříkaný bůhví čím, mrtvá půda bez života zavbitá i tou chemií, vyčerpaná půda, vyčerpaná i ta zelenina, bez výživné hodnoty. Oproti tomu bejk co běhal někde po pastvině. Stačí si akorát najít lokálního farmáře s jatky a brát od něj. Věci z pytlíku narvaný chemií a cukrem.

  • @Winter-BeaR-CSSR
    @Winter-BeaR-CSSR 9 месяцев назад

    Špičkový rozbor tzv vedeckých štúdií na objednávku nechápem tú drzosť,aaa vlastne chápem nenažraný kapitalizmus a kapitalizmus je jeden veľký rozdiel ak mám produkt ktorý chcem predať vyvinúť takéto nekalé praktiky ako očierniť potraviny a mäso len čo najviac zarobiť sa nemusí vyplatiť... Mercedes a BMW sa tiež neporovnávaju nečestne,či jeden druhého smiešne očiernujú...keby kapitalizmus bol ako v Švédsku tak sa tu máme každý dobre či už konzument,ako aj obchodník, mimochodom aj úroveň života zdravia kvalita sa predáva sama...

  • @tomasvaluch3994
    @tomasvaluch3994 10 месяцев назад +5

    Dokument vlastně říká že i na veganské stravě se dá občas něco vyhrát 😂

    • @Vlado-id7wy
      @Vlado-id7wy 10 месяцев назад +1

      ano, pokial predtym trenujes a rasties aj na tej zivocisnej :)

  • @rellicek
    @rellicek 5 месяцев назад

    Každýmu musí být přeci jasný (tedy aspoň zdravě smýšlejícímu jedinci) že když budu dělat dokument např o Mercedesu a hlavní sponzor bude Mercedes. Tak ho vychválím do nebes, ostatní značky schodím. A na závěr jako nejlepší auto vyberu "překvapivě" Mercedes :-))

  • @kokoskokosakovej4145
    @kokoskokosakovej4145 9 месяцев назад

    Heh závislost na sýrů 😂 bílkoviny mám hlavně ze sýrů, takže každej den sním cca 400-500g sýrů a těším se až jednou za čas ho prolozim něčím jinym a ještě k tomu what the Hell.. Jim 8-12 vajec každý den, takže to už jsem teoreticky pod drnem

  • @Tomas.Prchal
    @Tomas.Prchal 10 месяцев назад +2

    Někdy jsou odborníci na výživu se zaměřením na veganskou výživu
    obviňováni z předsudků vůči existujícím údajům a z jejich příliš jednostranné analýzy tak, aby
    vyhovovaly jejich vlastním předsudkům. To je samozřejmě třeba důrazně odmítnout, ale často se
    přehlíží, že mnoho běžných odborných knih o smíšené stravě napsali také lidé, kteří - byť
    nevědomky - jsou ve svém vnímání také zaujatí.
    Předsudky mnoha kolegů, kteří se živí smíšeným jídlem, vycházejí z toho, co
    se definuje jako "karnismus". Karnismus popisuje většinou uznávaný
    světonázor, podle kterého je konzumace živočišných produktů normální, přirozená a nezbytná.
    Podmiňuje také to, aby lidé zařadili mezi jedlá hospodářská zvířata pouze určitá zvířata. V
    podstatě je karnismus opakem veganství. Mnoho lidí se mylně domnívá, že pouze vegani a
    vegetariáni se ve vztahu ke svým stravovacím návykům řídí určitým hodnotovým systémem. To
    však není správné. Jediným důvodem, proč nás od útlého věku učí, že je v pořádku jíst prase, ale
    ne psa, nebo nosit kůži z krávy, ale ne z kočky, je to, že lidé kulturně vyznávají určité karnistické
    názory. Protože se však většina obyvatel západního světa řídí tímto hodnotovým systémem, často
    si to neuvědomuje, a proto o tom nepochybuje.
    Náš společenský systém je takový, že v mnoha oblastech života nám brání položit si otázku,
    proč jíme určitá zvířata a ne jiná - nebo proč vůbec jíme zvířata a využíváme je jinými způsoby.
    Většina lidí by nikdy dobrovolně nepodpořila zbytečné násilí na zvířatech. Na společenské
    úrovni to umožňuje pouze přesvědčení o karnismu. V důsledku toho ve veřejném mínění
    přetrvávají vědecky vyvrácené mýty, které ztěžují objektivní analýzu našich stravovacích
    návyků. Jak již bylo zmíněno, systém přesvědčení karnismu nás vede k přesvědčení, že jíst
    zvířata je normální, přirozené a nezbytné. Tento světonázor nás také vede k přesvědčení, že je
    špatné zvířata nejíst - a že veganství je tedy implicitně nenormální, nepřirozené a zbytečné.
    Tento pohled na svět je institucionalizovaný, a proto pevně zakotvený v naší společnosti. Je
    přijímán a reprodukován naprostou většinou vzdělávacích institucí. Když tedy lidé studují vědu o
    výživě, studují karnistickou formu vědy o výživě. To je zřejmé, když se podíváte na osnovy
    běžných studijních programů nutriční vědy a na obsah jejich výuky. Totéž platí i pro další
    studijní programy a prochází také západními kuchařskými a jinými profesemi, které přicházejí
    do přímého nebo nepřímého kontaktu se zvířaty nebo živočišnými produkty.
    Kromě toho máme tendenci vnímat a zapamatovat si především to, co potvrzuje naše
    dosavadní předpoklady. V psychologii se tento jev označuje jako konfirmační zkreslení. Popisuje
    naši tendenci uzavírat vlastní mezery v povědomí selektivním vstřebáváním informací.
    a neúmyslně zkreslovat informace, které by mohly tyto mezery odstranit. Tím nevědomě
    potvrzujeme a posilujeme svá vlastní přesvědčení. Je obtížné se od tohoto zkreslení zcela
    oprostit. Uvědomění si vlastních předsudků je však důležitým prvním krokem k objektivnější
    analýze dat.

    • @sugar3751
      @sugar3751 9 месяцев назад

      Souhlas, je naprosto v pořádku jíst psy a nosit kočičí kůži. Mělo by to být legální!
      Jinak maso, zejména červené, hovězí játra a jiné orgány, vajíčka a jiné živočišné produkty jsou doslova superpotraviny. Byl jsem vegetarián několik let a už nikdy víc.

  • @monhut6124
    @monhut6124 10 месяцев назад +1

    Co na to David Sinclair? 🤔

  • @BohdanaTousovaRytirova
    @BohdanaTousovaRytirova 10 месяцев назад

    Od kdy může lakto-ovo vegetarián ryby

  • @vladimirmodr8253
    @vladimirmodr8253 8 месяцев назад

    Ještě řekněte,jak je maso zdravé,cha,cha,cha.

  • @FaiLastPodcast
    @FaiLastPodcast 10 месяцев назад +1

    Jinak řečeno se nám snaží vědecky něco dokázat, ale při tom hledají jen ty výsledky, které my nedokážeme běžně argumentovat, ale jinak to nemá žádný efekt být jen vegan. Ok těším se na grilovací sezonu ;) 🍔🥩🥓

    • @FaiLastPodcast
      @FaiLastPodcast 10 месяцев назад +1

      PS: teď jsem si tu toho podcastu spapal trhané vepřové na tom jsem si rozpekl olomoucké syrečky a pečené batáty. Mňamy :P

  • @scala5579
    @scala5579 10 месяцев назад +1

    Titulek videa měl být “Jak zmanipulovat diváka” , netflix opravdu tahá politiku všude

  • @He.Mi35
    @He.Mi35 10 месяцев назад +2

    Být v nějaké studii a nalosovat mi, že budu v sekci vegan, tak při první příležitosti zdrhám na pořádný steak 😂 Do dokumentu by mě asi nevzali 😅

  • @milan.s2681
    @milan.s2681 10 месяцев назад

    Neviem prečo sa gladiátori berú ako vzor. Nie každý bol atlétom.

  • @petramelicharova9286
    @petramelicharova9286 9 месяцев назад

    Jsem vegetarian, muj manzel maso ji, děti to maji volné. Fanatismus nechápu, ale nechapu ani to, ze se mezi lidma v CR stále je obliba v mase ala xkrat denně. Navic mnoho lidi ani nezajima, v jakych podminkach žijí ta zvirata atd ... Ono vegetarianske jidlo a ani veganské, kdyz se nakoreni je velmi dobré a zdravé pro naše tělo.

  • @TheNisola
    @TheNisola 10 месяцев назад +6

    Zvláštní jak má každý svou pravdu a má potřebu ji přesvědčovat…včetně vás.
    Taky manipulace

    • @m33265
      @m33265 10 месяцев назад +2

      To není manipulace, snaží se Vám prodloužit život, protože už Vás ti blázniví vegani možná dostali. Taky jsem tu šaškárnu "game changers" viděl, taky si koupil smoothie maker, naštěstí jsem hledal dál. Dneska carnivor, cokoliv z rostlinný říše je zlo. Cukr, rostlinné oleje, lektiny, oxaláty atd. Sádlo, hovězí steak, mletý hovězí, vejce, sýr, tvaroh, vláknina jsou vyhozený peníze. A mnohem horší než cukr je glukozo-fruktozový sirup.

  • @GeorgeArtDream
    @GeorgeArtDream 7 месяцев назад

    Nikdy jsem nechápal proč na vás jde tolik hateu, ale když jste začali mluvit o Game changers tak to už uplně chápu.
    Základní premisa toho dokumentu nebylo ukázat že vegani jsou lepší, ale že i na veganské stravě můžou lidi dosáhnout stejných sportovních výsledků. Kdyby jste tohle pochopili, nemuseli jste ze sebe dělat blbce a bazírovat na tom že v dokumentu neni ukázaná odveta s McGregorem který vyhrál nad Diazem atd.