Jössz velem edzeni? Megnéznélek! - Szabó Tamás | Builder Gymcast🎙️ 43. rész

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 сен 2024
  • Szabó Tomi éppen egy fotózásra érkezett hozzánk az irodába, így adta magát a lehetőség egy jó edzésre is. Tomi Mr. Universe bajnok és Superbody GP győztes, fel volt hát adva a lecke a váll edzést illetően. A beszélgetés során számos olyan téma került elő ami sokak számára érdekes és kifejezetten aktuális is. Tényleg nem bírja egy testépítő a fizikai munkát? Szükséges ebben a témában vitatkozni a neten, vagy van erre jobb megoldás is? (Tomi már elő is állt egy megoldással.) Mikor érdemes profi kártyát szereznie egy testépítőnek? Mi a fő különbség amatőr és profi liga között? Sok mindenről szó esett, pár technikai dolgot is megmutatott Tomi így mindenkinek érdemes velünk tartania.
    #shopbuilder #builder #bodybuilder #bodybuilding #testépítés
    Web: shopbuilder.hu
    Facebook: / shopbuilder
    Instagram: / shop.builder
    TikTok: / shopbuilder

Комментарии • 8

  • @ferencjuhasz8328
    @ferencjuhasz8328 28 дней назад +6

    Szerintem te maradj csak a meeting és a riport vonalon 😂😂vagy a foci érzés vonalán ...10 perc se és már a profi kártya a téma

    • @nagygeoman
      @nagygeoman 28 дней назад +15

      Nem értem miért raksz egymás után betűket annak reményében hogy értelmes mondat lesz belőle

    • @balazsmolnar9646
      @balazsmolnar9646 28 дней назад +3

      Mire gondolhatott a költő?
      Kezdjük el elemezni, mert ez nem egyértelmű!
      "Te maradj", ebből következik, hogy (valószínű) a videó két szereplője közül az egyik a megszólított, de a (szerkesztett) komment tartalmából nem derül ki egyértelműen, hogy Zoltán vagy Tamás lenne-e az.
      "A" esetben, ami legyen a házigazda, tehát Zoltán.
      Alátámasztja ezt a "foci érzés", ugyanis Zoltán hozza fel először a futball témáját a futballmezes történettel.
      A komment elején a "Szerintem te maradj csak a meeting és a riport vonalon" tagmondattal a házigazda munkájának elégtelenségére utal. Azt sugallja, hogy a házigazda nem elég jó az alanyokhoz képest, a kommentelő szemében nem éri el azt a szintet, ami számára elégséges lenne.
      A "csak" szóra külön felhívnám a figyelmet! Ha Zoltán csak meetingel és csak riportot készít, az egyértelműen kevesebbet tesz, mint a gymcast partnerei (jelen esetben Tamás, aki egy komoly fizikumú, elismert, többször díjazott sportoló). A mondatszerkezetből számomra nyilvánvalóvá válik, hogy a komment írójának a szemében egy ilyen beszélgetés a meeting (találkozó?) kategóriába esik, ami történetesen egy edzőteremben történt (de történhetett volna bárhol máshol is). A riport, ami itt, ezen színfalak közt történt nem éri el az "elismerendő" szintet, ezeket alantasnak gondolja, ezen gondolatának (talán megvetésének) hangot is ad.
      Spekulációm, (mivel ez nem derül ki egyértelműen a kommentből) hogy a kommentelő az edzés közbeni beszélgetést elutasítja, és azt kizárja egy olyan közegből ahol az igazán fontos dolgok (pl az edés, a test nevelése, kondicionálása történik). Spekulációmat a sírva nevető emoticonokra alapozom, amivel a kommentelő megvetését fejezi ki a lenézett "csak"-al jelölt tevékenységek (lásd fentebb!), vagy az azt elkövető személy kapcsán.
      Ezt az elégtelenséget tovább fokozza, hogy a videó még tíz perce sem megy, de máris a "profi kártya a téma". Az "in medias res", azaz "bele a közepébe" megközelítés a kommentelő szerint gyors, a beszélgetés dinamikáját megtörő, zavaró elem, amit a vendég hozott fel elsőnek, de Zoltán a házigazda nem tett semmit, hogy ezt a törést elkerülje, a beszélgetést mederben tartsa, annak tempóját szabályozza.
      Megjegyzésem, hogy a videó szerkesztője- vágója ugyanúgy hibás ezért a hanyag kezelésért!
      Összegezve: A házigazda Zoltán jobban teszi, ha nem ártja bele magát az igazán fontos dolgokba (pl. az edzésbe), továbbá jobban teszi, ha marad az alantasabb meetingeknél és riportoknál (de még azokat is rosszul csinálja).
      Zoltánnak egyértelműen fejlődnie kell saját ("csak"-al bélyegzett, tehát lenézett) szakmájában. Továbbá optimálisabb lenne, ha felnőne a magasabb színvonalú edzéshez, amit a partnere demonstrál.
      "B" esetben a vendég, Tamás a hibás.
      Teóriámat a profi kártya téma felvetése indokolja, de ebben az esetben a "foci érzés" értelmezhetetlenné válik (hacsak a kommentelő ezt az érzést nem vetíti rá a testépítőre).
      A profi kártya vonalon tovább haladva, azt jobban megvizsgálva megállapíthatjuk, hogy egy testépítő számára a profi kártya alapja annak, ami az igazán nagy presztízsű versenyekhez szükséges, de önmagában is jelentős eredmény az, ha valaki a "profik" közé tartozik. Ha ez az alap nincs meg, akkor esélytelen az igazán nagy hírnév megszerzése.
      Nem tudom mi járhatott Tamás fejében, amikor a profi kártya esett szóba. A beszélgetésből arra következtetek, hogy szabad asszociáció történt a Mr. Univerzum témakörtől egész a profi kártyáig.
      Még korábbról indítva, a házigazda, Zoltán vetette fel a Mr. Universe témáját, azt tisztázandó, de ezzel ki is emelve az interjúalany érdemeit. Tamás erről a témáról asszociált, jelenlegi legfontosabb célja alapján (ahogy az a videóból is egyértelműen kiderül).
      Ez esetben a kommentelő Tamást (valami alapján) diszkreditálja, őt méltatlannak tartja múltbeli érdemeire és jövőbeli céljaira, "csak meeting és riport" vonalon való mozgásra ítéli, és kineveti.
      "C" esetben mindketten hibásak, ami a legsúlyosabb eset!
      Ez esetben az "A" és "B" esetek elegyéről beszélhetünk.
      "D" esetben pedig a kommentelő első, zavaros, ki nem kristályosodott, le nem párolt, szerkezettelen, szerkesztetlen gondolatát, még helyesebben pillanatnyi érzését osztotta meg (kb. mintha valaki belefingott volna a metróhuzatba: Nem tudta magában tartani, amúgy mindenkit zavar, de ő úgy érezte: muszáj! Megkönnyebbült).
      Remélem tudtam segíteni!
      Maradok tisztelettel:
      Én!

    • @blakesteamer5321
      @blakesteamer5321 28 дней назад +6

      Szerintem Ferencnek az lehet a legnagyobb problémája, hogy túl komplex számára egyszerre nézni és hallgatni az adást, közben pedig feldolgozni az információt. Ez egy olyan szintű zárlatot okoz az agyának mélyebb rétegeiben ami működésbe hozza a kommentelési ösztönt még akkor is ha egyáltalán nem releváns és teljességgel szükségszerűtlen.

    • @ferencjuhasz8328
      @ferencjuhasz8328 28 дней назад

      @@nagygeoman Kösz a korekt kritikát .

    • @ferencjuhasz8328
      @ferencjuhasz8328 28 дней назад

      @@balazsmolnar9646 Akkor elemezd ,ha téged az megnyugtat.