5 RECEPT TOFUVAL: elkészítési módok, fűszerek és szószok

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 мар 2022
  • Sziasztok!
    Remélem kipróbáljátok a videóban található 5 ételötletet, hogyha pedig van más tofus kedvencetek, írjátok meg nekem kommentben, hogy egy következő videóban elkészíthessem :)
    Még több vegán étel: • | VEGÁN ételek |
    Pick Up Limes csatorna: / pickuplimes
    instagram: / linaxxpanni
    üzleti megkeresés: linaxxpanni@vcomm.hu
    tiktok: kiralylina
    kamera: Canon 80D
    vlog: Canon eos M50 (15-45mm IS STM objektív)
    mikrofon: Rode VIDEOMIC RYCOTE
    vlog mikrofon: BOYA BY-MM1 mini
    vágóprogram: Adobe Premiere Pro CC
    Nem tartalmaz szponzorációt.
  • ХоббиХобби

Комментарии • 21

  • @smcsibe
    @smcsibe 2 года назад +7

    Jó volt! Várom a további tofus videót! 😊👍

  • @wargakrisztina7478
    @wargakrisztina7478 2 года назад +12

    Nagyon ötletes videó! Nekem most a marinált tofus krém a kedvencem, összetörve vagy turmixolva fűszerekkel, akár aszaltparadicsommal, egy kis aldis zabkrémmel, mindenhez is jó! : )

  • @gabriellagonczi2352
    @gabriellagonczi2352 2 года назад +2

    A lehető legjobbkor! Holnapra kerestem tofus receptet, azt hiszem meg is találtam😊

  • @brigi_1129
    @brigi_1129 2 года назад +8

    Nagyon csinos vagy Lina!
    Tetszik a sminked is, harmonizál a felsőd színével!
    A videóra pedig régóta vágytam! Sokszor próbáltam a tofut, de nem sikerült megszeretnem, szeretnék neki adni egy újabb esélyt!

  • @TundeEszlari
    @TundeEszlari 2 года назад +1

    Nagyon jó lett a videó!

  • @nikolettalipcsak2909
    @nikolettalipcsak2909 2 года назад +7

    Nem kóstoltam még a tofut, de annyira színes és változatos formában mutattad be, hogy nagyon meghoztad a kedvem hozzá. :)

  • @Rebeka2200
    @Rebeka2200 2 года назад +10

    Szia! Én nagyon szívesen megnéznék egy csicseriborsos videót :)

  • @almapiros9278
    @almapiros9278 2 года назад +44

    Óvatosan a tofuval, akinek PCOS-e van, annál a fitoösztrogének miatt fájdalmas menstruációt meg meddőséget is okozhat :( én emiatt nem ehetem sajnos, pedig tök jó kis receptek ezek

    • @kicsifalat1
      @kicsifalat1 2 года назад +2

      Nemcsak pcos-Ben de endometriosisban sem ajánlatos..

    • @mizara2815
      @mizara2815 Год назад

      Pcos-es vagyok és napi szinten eszek tofut. Jelenleg az első gyermekemmel vagyok várandós :) a tofuban lévő fitoösztrogén nem nagyobb mint pl ami a sima babban van. Esetleg annál tud gondot okozni akinek pajzsmirigy problémái vannak mivel a jódfelvételbe tud beleszólni ami veszélyes is lehet.

    • @almapiros9278
      @almapiros9278 Год назад

      @@mizara2815 most direkt rákerestem, és a zöldbab 107 mikrogram/ 100g-ja áll szemben a tofu kb. 20000 mikrogr/ 100g -jával, úgyhogy azért nem ugyanannyi. Egyedül a szezámmagnál ilyen magas még az érték, de abból nem eszünk meg egyszerre 100 grammot :) Nyilván egyéni tolerancia kérdése is, de antiösztogénként viselkedhetnek a fitoöszrogének és ennek lehetnek nem kívánt hatásai.

    • @mizara2815
      @mizara2815 Год назад

      @@almapiros9278
      Èn úgytudom a fitoösztrogén nemtud úgy viselkedni hogy az beleszóljon a szervezet dolgába. Sőt, akár pozitív hatása is lehet. Különben ázsiában mindenki problémás lenne, és nem születne ennyi gyerek :)

  • @tiborberta2712
    @tiborberta2712 2 года назад

    Jó videó

  • @nimi19.97
    @nimi19.97 2 года назад +8

    Kedves Lina! Nagyon szuper receptek! Egy valamit hadd osszak meg. Olivaolajjal nem ajanlatos sutni/fozni.
    “Ha túl magas hőmérsékleten használjuk az olívaolajat, akkor a benne lévő tápanyagok elkezdenek bomlani, és egészségre káros anyagok keletkeznek, amit főzés közben belélegzünk, az étellel pedig magunkhoz veszünk. “ Helyette inkabb kokuszzsir, avokadoolaj, szoloolaj stb. ☺️

    • @diri07
      @diri07 2 года назад +8

      Az extra szűz olívaolaj 210 fok felett éri el a füstpontját, ami az átlagos sütésnél nem is következik be. Nyugodtan lehet vele főzni.

    • @AInThetrees
      @AInThetrees 2 года назад +4

      Csak a szűz és extraszűz olívaolajjal nem szabad főzni, a “sima” olívaolajjal lehet. A legtöbb ilyenre rá is van írva, hogy főzésre/sütése alkalmas. :)

  • @kingfisher597
    @kingfisher597 2 года назад +1

    👍✌☀

  • @Melcsike90
    @Melcsike90 2 года назад

    Szia Lina! Jó pár videódat láttam már, de nem derült ki számomra,hogy miért vagy vegán? Nem kötözködő és számon kérő a kérdés, szimplán kíváncsi vagyok rá! 🙂 A tofut egyébként én is nagyon szeretem. 🙂

  • @gabriellavoros8622
    @gabriellavoros8622 2 года назад

    Szia Lina! Megírnád nekem milyen márkájú serpenyőt használtál? Köszönöm!

  • @kittihoffmann7513
    @kittihoffmann7513 2 года назад

    ezeket az ételeket lehet csirkével is megcsinálni? vagy nem passzolnak?