Widok Gdańska, który odszedł. Zobacz wyjątkowy film
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- #gdansk #historia #wizualizacja
Widok Gdańska, który odszedł - wp.me/p841Ut-h1Y
Jak wyglądałoby śródmieście Gdańska, gdyby nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają to piękne miasto nad Bałtykiem. Teraz można zobaczyć odpowiedź na to pytanie dzięki nowej rekonstrukcji przestrzeni śródmieścia Gdańska, która została opublikowana na oficjalnym portalu Miasta Gdańska.
Wizualizacja jest dziełem Pawła Mrozka, który otrzymał zlecenie od miasta na wykonanie animacji pokazującej dawny wygląd śródmieścia. Praca nad projektem zajęła mu około 10 miesięcy. Do stworzenia wizualizacji użył programów Twinmotion i Sketchup, a także setek zdjęć i map z okresu przedwojennego. Efekt jego pracy jest imponujący i pozwala przenieść się w czasie do Gdańska sprzed ponad 80 lat.
Autorowi tej rekonstrukcji należą się wielkie podziękowania.
Piękna podróż.
Obecne władze Gdańska rzekomo strasznie kochają swe miasto i marzą o czymś w rodzaju powrotu do czasów Wolnego Miasta, ale praktycznie nic nie robią by przywrócić mu choć trochę dawnego blasku - sprawa Danziger Hofu jest tu najlepszym przykładem.
Wow! Jak dużo zieleni w centrum miasta. Tego najbardziej brakuje w mojej ocenie.
szkoda że Gdańsk dziś tyle lat po wojnie jest nadal zaniedbanym, brudnym miastem i to nawet nie chodzi o peryferia, w samym centrum miasta jest sporo miejsc wstydu, choćby ul Długie Ogrody.
Świetnie to wygląda. Jednak przydałyby się jakieś opisy z nazwami ulic z czasów niemieckich i współczesnych. Dzięki temu łatwiej byłoby mi znaleźć jakiś punkt odniesienia, zwłaszcza, że nie jestem z Gdańska i nie znam miasta.
Dobre - widać jak sztampowy i nieciekawy był Danziger Hof i jakim potworkiem była Synagoga.
@jakomentator416 lepsze nie (choć meblowy pierwotnie wcale nie był zły), ale też nie wyznaczajmy sobie niskich standardów.
@@grisza77 dawno już je wyznaczono, ale walcz Grisza.
@@GdanskStrefaPrestizu ale o co mam walczyć? Ja mieszkam w Oliwie, okolice tu pokazane to dla mnie inne, nie za ciekawe miasto.
Po prostu widzę, że sepiofilia prowadzi dyskusję do nikąd.
Ciekawe, chociaż kolory trochę za bardzo "jak spod igły" 😉. Tutaj film o domach galeriowych z Gdańska: ruclips.net/video/Smpw1KZC9W8/видео.html.
Muzyka pasowałaby, gdyby film okazywał życie społeczności żydowskiej w Gdańsku. Brzmi jak klezmer music. A jedyny ślad żydowskiej społeczności to wizualizacja pięknej synagogi.
.Zmieńcie tę muzykę, bo aż zęby bolą.
Żeby tak Dulkiewicz odeszła w zapomnienie
Słaba wizualizacja mijająca się z historyczną prawdą - w 1945 roku już dawno nie było Wielkiej Synagogi
Przecież jest to wyjaśnione w filmie i artykule.
@@GdanskStrefaPrestizu wiem. Jakby wkleili budynek LOTu w miejsce Danziger Hof to od razu byłaby afera na pół miasta, że jakim prawem zakłamują prawdę historyczną 🙂
btw. ile za ten "cud wizualnej techniki rodem z gry the sims" Urzędnicy wydali z miejskiego budżetu?
@@leonkowy88 Dane są na pewno dostępne na stronie miasta. Wystarczyłoby poszukać, ale po co. Lepiej pluć pasywno agresywnym jadem jak typowy polak.
Niby wiesz a jednak nie. Smutne życie prowadzisz maluczki człowieczku.
Co za prowokacja stan żydowską muzyką. Gdańsk to polskie miasto!
No i to byl piękny Gdańsk a teraz Krewetka, budynek LOTu, syfiasty dworzec PKS, tunele gdzie srają gołębie i rzygaja menele
Filmy super muzyka nie.
Kto jest odpowiedzialny za dobór muzyki?
Przecież nie da się tego oglądać z dźwiękiem!
Czy ciąg zabudowy vis-a-vis dworca nie jest usytuowany aby za blisko niego?
Fajna inicjatywa, ale warstwa muzyczna to duże nieporozumienie i wypacza cały projekt.
Pan chyba jesteś od Browna . Należy się uśmiechać i bić brawo . Brak uwielbienia dla muzyki klezmerskiej jest uznawany za antysemityzm .
Odpowiedzialny jest naczelny rabin.