Danielu, to jest samochód dla mnie i innych osób działających w nienormowanym czasie pracy. Rano nie wiem ile kilometrów będę mieć nakręconych wieczorem. Plan mówi, że 30 km, ale może się skończyć na 200 km. Redakcja słabo zniosłaby wymówkę pt. "Nie jadę do nagłego zdarzenia, bo muszę naładować elektryka". :DDD
Co to znaczy "bateria o pojemności 94 Ah". Po pierwsze w amperogodzinach podaje się ładunek a nie pojemność, a po drugie bez podania napięcia, wartość tej wielkości fizycznej nic nie mówi o energii akumulatora.
9/100 przy 100km/h... w sumie kiepski wynik przy silniku beznynowym (pailiwie). Ja aktualnie jezdze starszym modelem, dobrze wyposazonego auta z 2 litrowym silnikiem 136pk, stare normy Euro4 i przy 120-130km/h na drodzej ekspresowej spalam 6,8 l/100... Zadna alternatywa :) Ogolnie fajny material, sama rozwazam juz od jakiegos czasu elektryka (mieszkam w Holandii, wiec tu nie mam problemu, zreszta w Holandii od 2025 roku nie bedzie juz nowych aut benzynowych w sprzedazy), jedyna rzecz, ktora mnie blokuje to rrodzina w Polsce i zasiegi. Kiedy standardowa jednostka bedzie miala ok 700-800km zasiegu przy predkosci autostradowej 130km/h wtedy zrobie od razu krok w kierunku auta elektrycznego. Wtedy z range extenderem zrobie cala trase na raz.
Oj już przecież nie jest tak źle z EV. Już teraz jest takie auto którym przemierzysz 700-800 km z przerwą na obiad, możesz zatrzymać się raz jadąc wolniej na obiad i kawę lub kilka razy jadąc tyle ile fabryka dała. Ale to już wedle uznania kierowcy co jest szybsze przyjemniejsze.
Ja e38 v12 przy 140 km/h schodzę do 10-12 l na 100 km. Pozdrawiam ... Kupujcie dalej te kosiarki ... Nie będę wspominał o elektrykach ... Szkoda mi było by czasu na ładowanie tego gruza na trasie. Pomijając fakt ekologii to z czego jest prąd w PL ? Z węgla. Więc kurwa mać jaki ma to wpływ na ekologię... Ile to już zdjęć jest w necie gdzie tesla stoi na poboczu z agregatem prądotwórczym .
@@hugosradugo176 Ładowanie z węgla? Słyszałeś o fotowoltaice? Wiesz gdzie jest fabryka BMW i3 i z czego czerpie energię? Postaw swoje E38 na światłach z i3 (nawet nie i3s). Nie powąchasz smrodu z rury tylko dlatego, że to elektryk (nawet z Rex'em) i rury nie ma. A bardziej merytorycznie - rex to właśnie taki wbudowany agregat. Nie staniesz z nim w polu bo to wbudowana emergency ładowarka. Więc w tym punkcie też nie trafiłeś.
@@e-jacek3833 Hmmm książkowo e38 ma 6,6 s do 100 a ten ulep 7,2. Różnica nie duża, ale różnica w masie to +/- 1t(moja e38 w dowodzie ma wbite 2,5t masy własnej). Ten pizdzielec niema podejścia do jakiegokolwiek sedana/limuzyny. Ile czasu ładował bym to z paneli fotowoltaicznych ?
Daniel, 100% racji w sprawie "przekonania ludzi do samochodów elektrycznych" - wiem to po sobie. Natomiast nie masz racji co do nazywania tego samochodu hybrydą. Zgodnie z Ustawą o elektromobilności samochód elektryczny ma NAPĘD wyłącznie elektryczny (art. 2.12), a samochód hybrydowy NAPĘD spalinowo-elektryczny (art.2.13). W tym kontekście logiczne jest uznanie samochodu BMW i3 REX w grupie samochodów elektrycznych a nie w grupie samochodów hybrydowych ze względu na wszystkie możliwe kategorie jak - filozofia działania, technologia, budowa etc.. Agregat prądotwórczy to element poza układem napędowym. W stosunku do ustawy o elektromobilności jest to element dotyczący drugiego członu każdej z definicji (zarówno art 2.12 jak i 2.13), tej w której nie ma WYŁĄCZNOŚCI podłączenia do zewnętrznego źródła ładowania. Możemy agregat prądotwórczy - jako element zewnętrzny (na przykład przewożony w bagażniku) wpakować do najbardziej "czystego" elektryka typu I-pace, E-tron czy Twoja Tesla. Kwestia spasowania i odprowadzenia spalin i będzie działać na tej samej zasadzie (filozofii). Przecież wówczas samochody te nie będą hybrydami.
Emisja spalin Emisja CO₂ 14 g/km Norma emisji spalin Euro 6 Coś za mała ta emisja XD Można rozwiązać te problemy ale najlepszy jest lobbing XD np. gdyby agregat był wyjmowany tylko ile takie coś waży XD Nikt nie zabroni elektrykiem wozić agregatu czy paliwa XD Tylko że lepiej rozchodzą się w powietrzu spaliny gdy auto jest w ruchu
Daniel oczywiscie Twoim zadaniem jest opiniowac to wszystko, ale logika mowi ze 9 litrow plus bateria to 200 kilometrow zasiegu wiec prius szczegolnie plug-in bije na leb tzw elektryka na szczescie to kiepska hybryda, czekac tylko jak toyota wywali wszystkich w powietrze lacznie z e-tronami pozdrawiam
Ciekawe przemyślenia testu BMW i3. Dobra strategia z tym wypaleniem paliwa :-) . zastanawiam się, o ile zwiększa się zasięg na baterii gdy zbiornik paliwa jest pusty? ~7kg (9x0,75kg) paliwa jest cały czas ciągnięte przez silnik elektryczny.
minusem jest cena jak by auto było za 50tys. to by był krysys energetyczny. Polska nie jest gotowa na tą technologie. Musi być 1 mil. Ładowarek a tego żadna energetyka nie wytrzyma.
Chłopie to nie są żadne wymówki ! Są osoby dla których 100 km po miescie w czasie dnia to minimum kilometów jakiej pokonuje w czasie 8 godzin pracy a co dopiero jeszcze jazda w swoich innych sprawach prywatnych
cena tego samochodu to zart w bialy dzien , a nie " dobra cena" .Za prawie 200 tys pln dostaniesz wielkie NIC, malutki silniczek zeby podladowac malutka baterie ladowanie tej bateria spala okolo 7l litrow paliwa na 100 km i dalej jezdzisz malym samochodzikiem z zerowymi osiagami.
9l przez 130km :D hahahahaha nie no szkoda komentować.. zaznaczone jest w filmie że przez 130km rex podtrzymał tylko poziom naładowania baterii od pierwszego kilometra do 130 kilometra.. czyli koszt przejechania 130km to 45 zloty.. wiadomo to się może przydać w sytuacji dla której rex jest zainstalowany ale mimo tego, że wiadomo, że takie rozwiązanie w którym silnik ładuje akumulator i dopiero silniki elektryczne biorą prąd z akumulatorów ma duże straty po drodze.. ale mimo wszystko wynik 9 litrów bardziej bym się spodziewał na takim dystansie po Tesli s czy x a nie malutkim i lekkim BMW i3
od 2020 roku samochody elektryczne będą mieć tablice rejestracyjne zielonym tłem :) więc będą widoczne. W katowicach nawet hybrydy mają darmowe parkowania, lecz nwm czy tylko mieszkańcy.
Przyznaję, że oczekiwałem dużo mniejszego przelicznika zużycia Pb/100km. Szczerze? Ja mam nadzieję, że to jakiś błąd bo przecież zakup takiego auta jest kompletnie z kosmosu.... trzeva to zrobić albo po pijaku albo przy przełożonej broni do skroni. Chociaż gdyby to był Milik, to i tak bym nie kupił.
9l na 15 km to na prawdę dobry wynik. w jakich okolicznościach te spalanie miałeś; trasa, miasto? czy miałeś tryb jazdy zwykły czy jakieś eco coś włączone?
na dzień dzisiejszy nie bardzo, przemysłowa produkcja wodoru na duża skalę (reforming parowy) ma niewiele wspólnego z ekologią, bo jak ją opracowywano to kierowano się jedynie niskimi kosztami a nie ekologią. Jeszcze sporo czasu minie zanim przemysł przestawi się na ekologiczne uzyskiwanie wodoru (jeśli w ogóle). Jak zwykle pewnie chodzi o pieniądze :)
danielu ma duza prozbe przetestuj samochod elektryczny - ninsson leaf e - nv 200 evalia w miescie poznan i na trasie poznan - warszawa bardzo prosil cie o ten test elektrycznego pojazdu ninsson leaf e - nv 200 electric evalia 40 kwh . 2019 roku test pojazdu tego na trasie poznan warszawa ...
W teorii fajna alternatywa, po mieście jeździmy elektrycznie - więc za grosze, a i możemy pojechać w dowolne miejsce Polski na zwykłej benzynie. Chociaż wolałbym zastosowanie normalnego silnika + baterii z zasięgiem minimum 50km w stylu plug-in. Po mieście i tak nie będziemy robić więcej kilometrów, a w trasy będzie oszczędniej jechać na normalnym silniku niż w trybie ładowania mini silnikiem robiącym za agregat. Stylistyka niestety też nie przemawia za tym samochodem, widać że to takie odwlekanie większych koncernów od elektryków. Dodatkowo jeszcze jedna kwestia, Polskie elektrownie nie są gotowe na eleltryki. Z naszymi elektrowniami węglowymi, zarówno nie będziemy mieli dość mocy, a dwa, produkcja CO2 do naładowania takiego elektryka będzie większa niż przy eksploatacji zwykłego benzyniaka.
Danielu, to jest samochód dla mnie i innych osób działających w nienormowanym czasie pracy. Rano nie wiem ile kilometrów będę mieć nakręconych wieczorem. Plan mówi, że 30 km, ale może się skończyć na 200 km. Redakcja słabo zniosłaby wymówkę pt. "Nie jadę do nagłego zdarzenia, bo muszę naładować elektryka". :DDD
Co to znaczy "bateria o pojemności 94 Ah". Po pierwsze w amperogodzinach podaje się ładunek a nie pojemność, a po drugie bez podania napięcia, wartość tej wielkości fizycznej nic nie mówi o energii akumulatora.
9/100 przy 100km/h... w sumie kiepski wynik przy silniku beznynowym (pailiwie). Ja aktualnie jezdze starszym modelem, dobrze wyposazonego auta z 2 litrowym silnikiem 136pk, stare normy Euro4 i przy 120-130km/h na drodzej ekspresowej spalam 6,8 l/100... Zadna alternatywa :)
Ogolnie fajny material, sama rozwazam juz od jakiegos czasu elektryka (mieszkam w Holandii, wiec tu nie mam problemu, zreszta w Holandii od 2025 roku nie bedzie juz nowych aut benzynowych w sprzedazy), jedyna rzecz, ktora mnie blokuje to rrodzina w Polsce i zasiegi.
Kiedy standardowa jednostka bedzie miala ok 700-800km zasiegu przy predkosci autostradowej 130km/h wtedy zrobie od razu krok w kierunku auta elektrycznego.
Wtedy z range extenderem zrobie cala trase na raz.
Jeżeli dobrze zrozumiałem to Daniel mówi że zrobił na 9l 130km co daje 6,9l/100km
Oj już przecież nie jest tak źle z EV. Już teraz jest takie auto którym przemierzysz 700-800 km z przerwą na obiad, możesz zatrzymać się raz jadąc wolniej na obiad i kawę lub kilka razy jadąc tyle ile fabryka dała. Ale to już wedle uznania kierowcy co jest szybsze przyjemniejsze.
Ja e38 v12 przy 140 km/h schodzę do 10-12 l na 100 km. Pozdrawiam ... Kupujcie dalej te kosiarki ... Nie będę wspominał o elektrykach ... Szkoda mi było by czasu na ładowanie tego gruza na trasie. Pomijając fakt ekologii to z czego jest prąd w PL ? Z węgla. Więc kurwa mać jaki ma to wpływ na ekologię... Ile to już zdjęć jest w necie gdzie tesla stoi na poboczu z agregatem prądotwórczym .
@@hugosradugo176 Ładowanie z węgla? Słyszałeś o fotowoltaice? Wiesz gdzie jest fabryka BMW i3 i z czego czerpie energię? Postaw swoje E38 na światłach z i3 (nawet nie i3s). Nie powąchasz smrodu z rury tylko dlatego, że to elektryk (nawet z Rex'em) i rury nie ma.
A bardziej merytorycznie - rex to właśnie taki wbudowany agregat. Nie staniesz z nim w polu bo to wbudowana emergency ładowarka. Więc w tym punkcie też nie trafiłeś.
@@e-jacek3833 Hmmm książkowo e38 ma 6,6 s do 100 a ten ulep 7,2. Różnica nie duża, ale różnica w masie to +/- 1t(moja e38 w dowodzie ma wbite 2,5t masy własnej). Ten pizdzielec niema podejścia do jakiegokolwiek sedana/limuzyny. Ile czasu ładował bym to z paneli fotowoltaicznych ?
Daniel, 100% racji w sprawie "przekonania ludzi do samochodów elektrycznych" - wiem to po sobie. Natomiast nie masz racji co do nazywania tego samochodu hybrydą.
Zgodnie z Ustawą o elektromobilności samochód elektryczny ma NAPĘD wyłącznie elektryczny (art. 2.12), a samochód hybrydowy NAPĘD spalinowo-elektryczny (art.2.13). W tym kontekście logiczne jest uznanie samochodu BMW i3 REX w grupie samochodów elektrycznych a nie w grupie samochodów hybrydowych ze względu na wszystkie możliwe kategorie jak - filozofia działania, technologia, budowa etc..
Agregat prądotwórczy to element poza układem napędowym. W stosunku do ustawy o elektromobilności jest to element dotyczący drugiego członu każdej z definicji (zarówno art 2.12 jak i 2.13), tej w której nie ma WYŁĄCZNOŚCI podłączenia do zewnętrznego źródła ładowania. Możemy agregat prądotwórczy - jako element zewnętrzny (na przykład przewożony w bagażniku) wpakować do najbardziej "czystego" elektryka typu I-pace, E-tron czy Twoja Tesla. Kwestia spasowania i odprowadzenia spalin i będzie działać na tej samej zasadzie (filozofii). Przecież wówczas samochody te nie będą hybrydami.
no właśnie 100% racja i3 REX to elektryk, który wozi agregat w bagażniku. Daniel nie doczytał i bzdury popycha w eter :-(
Emisja spalin Emisja CO₂ 14 g/km
Norma emisji spalin Euro 6
Coś za mała ta emisja XD Można rozwiązać te problemy ale najlepszy jest lobbing XD np. gdyby agregat był wyjmowany tylko ile takie coś waży XD Nikt nie zabroni elektrykiem wozić agregatu czy paliwa XD Tylko że lepiej rozchodzą się w powietrzu spaliny gdy auto jest w ruchu
Daniel oczywiscie Twoim zadaniem jest opiniowac to wszystko, ale logika mowi ze 9 litrow plus bateria to 200 kilometrow zasiegu wiec prius szczegolnie plug-in bije na leb tzw elektryka na szczescie to kiepska hybryda, czekac tylko jak toyota wywali wszystkich w powietrze lacznie z e-tronami pozdrawiam
Porównanie i3 REx z hybrydą plug-in jest nietrafione. Skuterowy silnik w i3 jest tylko "kołem ratunkowym" ;) a nie podstawowym napędem.
Ciekawe przemyślenia testu BMW i3. Dobra strategia z tym wypaleniem paliwa :-) . zastanawiam się, o ile zwiększa się zasięg na baterii gdy zbiornik paliwa jest pusty? ~7kg (9x0,75kg) paliwa jest cały czas ciągnięte przez silnik elektryczny.
Rób testy samochodów z częścią pt. "Okiem Damaris"! :)
Takie filmy są już w produkcji :)
Nawet reklame do końca obejrzałem dla wsparcia 😉
Daniel które auto elektryczne było najlepsze (za całokształt) jakim miałeś okazję jeździć?
minusem jest cena jak by auto było za 50tys. to by był krysys energetyczny. Polska nie jest gotowa na tą technologie. Musi być 1 mil. Ładowarek a tego żadna energetyka nie wytrzyma.
lepsza kona czy i3 rex?
Chłopie to nie są żadne wymówki ! Są osoby dla których 100 km po miescie w czasie dnia to minimum kilometów jakiej pokonuje w czasie 8 godzin pracy a co dopiero jeszcze jazda w swoich innych sprawach prywatnych
cena tego samochodu to zart w bialy dzien , a nie " dobra cena" .Za prawie 200 tys pln dostaniesz wielkie NIC, malutki silniczek zeby podladowac malutka baterie ladowanie tej bateria spala okolo 7l litrow paliwa na 100 km i dalej jezdzisz malym samochodzikiem z zerowymi osiagami.
Jak 4 osoby będą jechały to też można się liczyć ze około 120 130km zrobi się na rex??
🤧😷🤔
9l przez 130km :D hahahahaha nie no szkoda komentować.. zaznaczone jest w filmie że przez 130km rex podtrzymał tylko poziom naładowania baterii od pierwszego kilometra do 130 kilometra.. czyli koszt przejechania 130km to 45 zloty.. wiadomo to się może przydać w sytuacji dla której rex jest zainstalowany ale mimo tego, że wiadomo, że takie rozwiązanie w którym silnik ładuje akumulator i dopiero silniki elektryczne biorą prąd z akumulatorów ma duże straty po drodze.. ale mimo wszystko wynik 9 litrów bardziej bym się spodziewał na takim dystansie po Tesli s czy x a nie malutkim i lekkim BMW i3
Bo te auto mega
😍
No niestety trzeba poczekać aż służby się dowiedzą, że prawo się zmienia i żeby nie wpakowywać mandatów bez powodu. Pozdro!
od 2020 roku samochody elektryczne będą mieć tablice rejestracyjne zielonym tłem :) więc będą widoczne. W katowicach nawet hybrydy mają darmowe parkowania, lecz nwm czy tylko mieszkańcy.
@@krupniok2007 Słyszałem o tym, bardzo dobrze :)
Przyznaję, że oczekiwałem dużo mniejszego przelicznika zużycia Pb/100km. Szczerze? Ja mam nadzieję, że to jakiś błąd bo przecież zakup takiego auta jest kompletnie z kosmosu.... trzeva to zrobić albo po pijaku albo przy przełożonej broni do skroni. Chociaż gdyby to był Milik, to i tak bym nie kupił.
9l na 15 km to na prawdę dobry wynik. w jakich okolicznościach te spalanie miałeś; trasa, miasto? czy miałeś tryb jazdy zwykły czy jakieś eco coś włączone?
Daniel bo za duży ekran do nawigacji trzeba słono dopłacić :) Ale mam ;)
i3 spala jadąc na rexie ok 9l/100km więc mało to jest ekologiczne
Oglądam i jakby płyta się zacięła o tym rex ….
Technologia ogniw wodorowych jest na dzisiejsze czasy chyba najbardziej owocująca pod względem ekologi i zasięgu samego samochodu
na dzień dzisiejszy nie bardzo, przemysłowa produkcja wodoru na duża skalę (reforming parowy) ma niewiele wspólnego z ekologią, bo jak ją opracowywano to kierowano się jedynie niskimi kosztami a nie ekologią. Jeszcze sporo czasu minie zanim przemysł przestawi się na ekologiczne uzyskiwanie wodoru (jeśli w ogóle). Jak zwykle pewnie chodzi o pieniądze :)
danielu ma duza prozbe przetestuj samochod elektryczny - ninsson leaf e - nv 200 evalia w miescie poznan i na trasie poznan - warszawa bardzo prosil cie o ten test elektrycznego pojazdu ninsson leaf e - nv 200 electric evalia 40 kwh . 2019 roku test pojazdu tego na trasie poznan warszawa ...
W teorii fajna alternatywa, po mieście jeździmy elektrycznie - więc za grosze, a i możemy pojechać w dowolne miejsce Polski na zwykłej benzynie. Chociaż wolałbym zastosowanie normalnego silnika + baterii z zasięgiem minimum 50km w stylu plug-in. Po mieście i tak nie będziemy robić więcej kilometrów, a w trasy będzie oszczędniej jechać na normalnym silniku niż w trybie ładowania mini silnikiem robiącym za agregat. Stylistyka niestety też nie przemawia za tym samochodem, widać że to takie odwlekanie większych koncernów od elektryków. Dodatkowo jeszcze jedna kwestia, Polskie elektrownie nie są gotowe na eleltryki. Z naszymi elektrowniami węglowymi, zarówno nie będziemy mieli dość mocy, a dwa, produkcja CO2 do naładowania takiego elektryka będzie większa niż przy eksploatacji zwykłego benzyniaka.
po mieście nie będziesz robił wiecej niż 50 km ? chyba ty ! nie licz wszystkich swoja miara