HUMDA Podcast - Hidrogén a közlekedésben

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 янв 2025

Комментарии •

  • @andrasnagy1770
    @andrasnagy1770 7 месяцев назад +2

    Nagyon jó a téma! Rövidnek találtam! Erről többet is lehetett volna beszélni!

  • @gezad21
    @gezad21 8 дней назад

    Rögtön az elején problémás az állítás, miszerint kevesebb akkumlátor kell egy hidrogénes buszba.
    Ha az üzemanyagcella az aksit tölti, akkor az aksi degradációja nagyobb lesz. Szóval km-re vetítve ugyan annyi aksi megy el, csak nem egyszerre kell megvenni...

  • @PGD-u8z
    @PGD-u8z 8 дней назад

    A végén is problémás az állítás, miszerint a hidrogént töltés kisebb elektromos kapacitást igényel. Mivel a hidrogénes hajtáslánc 3x annyi energiát igényel, és az év csak rövid szakaszaiban tudunk hidrogént termelni, ezért a hidrogén fejlesztő legalább 10x akkora kapacitást igényel, mint a töltőhálózat...

  • @almaspite1234
    @almaspite1234 5 месяцев назад +1

    Amíg a felesleges áramból termelt hidrogént pl műtrágyagyártásra, lakossági gázba bekeverve el lehet használni, miért használnánk a villanyautók hatásfokánál sokkal rosszabb hatásfokú rendszerben, amihez semmilyen infrastrukrúra (pl tankolás) nincs kész és annak kiépítése nagyon drága?

  • @sandorkurucz2989
    @sandorkurucz2989 9 дней назад

    A hidrogén tárolása csak a közlekedési eszközökben nem megoldott,persze ezen is lehetne vitatkozni,mert egyetlen egy autót sem gyártanak olyan követelménnyel,hogy az ütközést is kibírja .Miért pont a hidrogén tárolását tartjuk veszélyesnek ,amikor például hegesztéshez hidrogén palackok felhasználása széles körű.Ha energiatárolás szempontjából az akkumulátorral probáljuk összehasonlítani rá kell hogy ébredjünk ,hogy a legolcsóbb energia tárolás a palackos tárolás.A propánnal hajtott autózás elterjedt és a gyakorlat azt mutatja,hogy komolyabb probléma a palackos gázzal hajtott autóknál sem merült fel.Úgy érzem itt a hidrogén tárolására hivatkozás egy kissé túlzó,talán gazdasági érdek az igazi gát.Gondoljuk csak el a víz mint üzemanyag mennyibe kerülne.Nos a vizet nem lehetne komoly pénzért értékesíteni,hogy azután vízbontással hidrogén hajtógázhoz jussunk.Én ezt tartom igazi indoknak,hogy a mai napig senki sem probálkozik a hidrogén hajtással.

  • @orbinyek
    @orbinyek 5 месяцев назад +3

    Fontos témákat nem érintettek. Miért bukott el a hyundai és a Toyota hidrogén autója? Mennyibe kerül legyártani egy ilyen autót?
    Úgy tudom a hidrogén ha lassan is, nem tárolható a végtelenségig, egyszerűen elillan mint legkisebb molekula. Szivárog. Egyenesen az űrig meg sem áll. Nem lesz ez később probléma ha nagyban elterjedne a technológia? Mennyi az élettartama egy tisztán hidrogénnel hajtott motornak? Valami miatt ez a technológia egy helyben toporog...

    • @brutalicus7678
      @brutalicus7678 4 месяца назад +1

      Azért, mert a hidrogénnek elsősorban nem a mobilitásban lesz vezető szerepe. A hidrogén szállítása (mondjuk egy max 5-6 m3 térfogaton) nem igazából rentábilis. Emellett a hidrogénkutak özemeltetése is sokkal komolyabb biztonságot igényel, mint egy töltőállomás (legyen az elektromos vagy foszilis). Ergo egy hidrogénkút ára 8-10x ese mint egy elektromos töltőé. Azaz a hidrogén a mindennapi életben nem alternatíva, ellenben a teherszállításban vagy a hajózásban ad abszurdum az iparban már igen.

  • @predi90
    @predi90 Год назад +1

    Tok jo a tema, viszont a hangminoseg hagy maga utan kivanni valot. Palkovics urat gyakorlatilag alig hallani.

  • @retekfekete7807
    @retekfekete7807 4 месяца назад

    Beszédhibás műsorvezető sosem jó... Nem értettem hogy mikorra leszünk klímasemlegesek mert elhadarta és elharapta a szavakat. Ha valaki szarul beszél de műsort akar vezetni akkor járjon logopédushoz és javítsa a beszédtechnikáját!