2:10 Velem volt olyan, hogy a megállóban az az ajtó ahol áltam a 3-as metrón nem nyílt ki, pedig a vezető kinyitotta (a többi kinyílt). Nem áltam közvetlenül az ajtónál, ezért "reflexből" megnyomtam a belső nyomógombot, mire az ajtó kinyílt. De ezek szerint, akkor csak véletlen egybeesés volt az ajtó "megjavulásával"... :D
A kedvencem, hogy régebben kitalálták, hogy az Alstom metróknál manuális ajtónyitást kell használni, de long story short vissza rakták központira, még azóta is vannak emberek akik nyomogatják a gombot.
@@vuurniacsquarewave5091 Azt gondolnám, hogy ez egy metrónál mindegy. Míg egy busz vagy egy villamos érinthet olyan kisebb megállót, ahol épp nincs fel/leszálló utas (és ezért ott meg sem áll), a metrónak csak állomásai vannak, frekventált helyen vannak, és egyébként is minden esetben megáll mindegyik állomáson, így nem gondolom azt, hogy a leszállási szándékot előre jelezni kéne. Ellenben nem lenne rossz, ha télen a fűtés, nyáron a klíma miatt csak ténylegesen azok az ajtók nyílnának, amelyiken fel/leszállni akarnak (és kézzel gombot nyomnak). Tehát én örülnék, ha a metrókon visszakerülne a gombos nyitás, a leszállási szándék jelzésének lehetősége nélkül (is).
@@kincsesimi igen valóban a metró úgyis mindenhol megáll egyedi ajtónyitast vissza lehetne kötni. Ugyanez volt anno a Tw6000 villamosoknal is. Abba is volt aztán a sok birka feszegette az ajtókat vissza meg jött a sok utaspanasz hogy bezarodik az akkori bkv vizfej meg ahelyett hogy kimatricaztsk volna a működést kiiktatta a funkciót. Csak a bkk korszakban aktiváltak be újra
ugyanezt szoktam mondani barátnőmnek, hogy a magyaroknak túl modern a FLIRT és KISS szerelvény. Volt olyan esetem, amikor nyugodtan el kellett magyaráznom utasnak, hogy "azért nem nyílik azonnal, mert az ajtó alatti lépcső bújik elő elsőnek és csak utána nyílik az ajtó, különben be lehetne esni a szerelvény alá". Mert nem tudták...és elképesztő b+, h ennyi ész nincs és ááááááááááááááááááááááááááh >.< Szuper videó. végre valaki! ^^ Btw: láttunk, talán múlt héten, rohanni, Ferencvárosban, az S25-öhöz. :p
6:07 pótlépcső :) Egy hiányérzet: Desiro: Hasonlóképp a Flirthöz, a nyitógomb működik leszállásjelzőként, de azért nincs ez kiírva, (sőt, valami olyasmi van, hogy "Menet közben ne nyissa ki") mert a vezetőnek olyankor olyat visít a rendszer, mintha vészjelzés lenne, így nem tudja, hogy mi jelzett be neki... aztán csak az utas volt. És a Dezsőnél is van pótlépcső, ha azt kinyomja a vezér, akkor addig nem nyílik, amíg ki nem ment a lépcső teljesen. Persze az utas vadul nyomkodja a nyitót, ami ott villog neki, de 5 mp-et nem bír várni. Más tapasztalat: Flirtnél fordul elő az, hogy ha nem jelzed megállás előtt az ajtónyitási szándékot, de megállás után a vezér még nem engedélyezte a nyitást, abban a 2-3 mp-ben hiába nyomja meg az ember a gombot, azt a rendszer nem veszi be, meg kell várni az engedélyezést. Kocsikon ugyan nem mentél végig, de egyik keveredés a Halberstadtiaknál van, ugyanis a klasszikus a megálláskor 5 km/h alatt kattan egyet és ki lehet nyitni az ajtót, viszont vannak már felújított Halbik, amik nyomógombot kaptak, és sokan megálláskor elkezdik rángatni a - direkt - pirosra festett kilincset, hogy kinyissák az ajtót, miközben mellette ott van a gomb.
Piros festék? Ez a megoldás? Mivel innen is látható, hogy hány variáció létezik erre a témára, nem hibáztatható az az utas, aki nem igazodik ki. A mai utasok 90 %-a nem analfabéta! Értelmesen odaírva (nem félrevezető piktogramokkal, de a 10% miatt a piktogramokat is tegyük ki) - pont arra az ajtó típusra vonatkozóan írjuk ki, hogy hogyan működik.
Bence! Rohadt jó és hasznos lett a videó! Egy picit javítanék, az pedig az, hogy a 81-717.2K tipuson, a pandákon, be van a kötve az ajtónyitó, csak nincs bekapcsolva, ugyanis a motorkocsivezető a vonat vezérlőszámítógépén be illetve ki tudja kapcsolni. Egyébként marha jó lett a videó. ;)
Mielőtt egy rövid időre bevezették, javasoltam a BKK-nak, hogy legyen a 2-es metrón szelektív ajtónyitás, mert nagyon kellemetlen, hogy télen az Örsön 45 perc fűtetlen hévezés után akár 15 percet is kell várni este egy lekésett csatlakozás után a következő metróra. A hévnél kellemes hogy kézzel lehet nyitni/zárni az ajtót, így a végállomáson várva az indulást, legalább nem fúj keresztül a szél az utastéren. Sőt a rendes mozdonyvezetők mindig be is csukják az ajtókat miközben átmennek a másik vezetőállásba. Sajnos a BKK azt válaszolta, hogy végállomáson ez nem lehetséges, mert az ajtók nem tudnak automatikusan visszacsukódni, mint pl. a Combinok esetében, így nincs értelme mindet bezárni a végállomáson, miközben folyamatosan szállnak fel az utasok. A videóból kimaradt a leszállásjelzős BZ, ami nem áll meg ha nincs felszálló/leszálló, esetleg érdekes lett volna megemlíteni.
Szia Bence ! Én is utaztam pár éve Bhv vonat kocsival számtalanszor be csuktam ajtót menet közben is ! Így baleset veszélyes a emberek nyitva hagyták az ajtót így pár ember ki eset utazás közben sajnos ! Így kérem szépen csukják be az ajtót ! Ezeken vonat kocsikon nincs automata be csukja az ajtót ! Köszönöm !
Legközelebb lehetne egy videó arról hogyan használjuk az ajtót felszálláskor. Aztán hogy a busz, villamos, metró, stb...eleje és vége is odamegy. Mert ez is a közlekedési kultúra része... Ami Magyarországon szinte nincs.
Ami nekem megdöbbentő volt, hogy az "eleje oda megy mint a vége" problematikába legtöbbször iskolák és egyetemek környékén lehet belefutni. Közlekedésmérnök tanuló panaszkodott arról, hogy nem lehet az ötödik 4-es 6-osra sem felférni, de arra már nem jött rá hogy ha 50 métert gyalogol kis túlzással még ülőhelye is lesz. Ez szerintem elég jó lenyomat arról hogy mennyire "jó és hatékony" az oktatási rendszerünk.
@@ilovemansl223 4-6-oson gyakran olyan tömött a villamosmegálló a feljáró vagy zebra közelében, hogy nem lehet a kevésbé tömött részig eljutni. Tegnap is feljöttem a Petőfi budai hídfőnél a peronra és vagy száz ember állt az útban a peron kb. negyedén és tolakodni kellett az ajtónál, míg a peron többi részéről kényelmesen lehetett felszállni és nyomorogni se kellett a járműben. Az utasok nem zsenik, de azért lehetne egy kicsit kevésbé keskeny a peron és talán nem csak egyik oldalon kellene aluljáró legyen.
A metronál be van kötve csak az utascsere gyorsitáa okán nem "egyediznek-igy hivjuk mikor az utasok nyomhatják a gombol" hanem "összajtóznak". Az altsomoknál volt egyedizős probaüzem de lassitja az utascserét nagyon...
2:07 Miért nincsnenek bekötve? Ezzel is gyorsíthatnák az utascsere folyamatát, mert nem kellene mindig az összes ajtót nyitogatni/zárogatni, hanem ahol te le vagy fel szeretnél szállni ott megnyomod a gombot és kész! Ezzel a metro is 1-2perccel kevesebbet tölthet az állomáson. Például SZegeden ígyvan a PESA villamos esetében ha nincs leszűlló csak felszálló akkor világítanak az ajtónyitó gombok s akkor adott estben csak 1 ajtót kell zárni és máris csökkent a megállóban tartózkodási idő.
Ez az ajtónyitás valóban elég nagy problémát jelent sokaknál. Különösen a felújított Bd 20-37-es fülkés kocsiknál, ahol az ajtót gombbal kell nyitni és automatikusan záródik, de ott van a régi kilics is vésznyitónak. Egyszer a nyíregyházi állomáson én is láttam olyat, hogy az egyik idős hölgy a vésznyitó kilincset rángatja (persze az ajtó nem is nyílt ki), és végül is én mutattam meg neki, hogy a gombbal kell nyitni az ajtót, nem a kilinccsel.
Automatikusan záródik 1: egy helyben állva bizonyos idő után. 2: ha Traxx húzza és össze van rakva TB 0-ra, akkor a mozdonyvezető nyit, zár. 3: zöld hurkos, ez esetben is a mozdonyvezető nyit, zár. 4: a vjv egy ajtónál működteti a táv - ajtózárást.
Szegeden vagányabb nyugdíjas mamikák vannak ezek szerint, mint Nyíregyen... Jelzem eleinte én is bele futottam a piros kilincsbe, míg megszoktam, hogy gombbal nyílik... Szóval mamika rongyol a banya tankkal az ötödiknél, rámarkol a piros kilincsre, mint fénykorában a sudrimankóra, megrántja és kinyílik az ajtó... 😳😳😳😂😂😂 Félve kértem a gyorsvonati pótjegyet a mamikától... 😂😂😂
Emlékszem amikor először metróztam. ( Tudni kell a sztorihoz , hogy pécsi vagyok ott csak busz van azon meg ugye jelezni kell. ) A Keletitől mentem a Kálvin térre és amikor jött a leszállási megálló akkor odaálltam még menet közben az ajtóba és elkezdetem nyomogatni az ajtónyitó gombot. Mert hogy én azt hittem , hogy a metrón a leszállási szándékot jelezni kell. És senki nem lépet oda hogy az a gomb csak dísznek van .
Igen, én is megnyomom mindig menetközben a Flirtön, ezt még észlelték is az emberek, aztán sokan mégis megállás után idegbeteg módon nyomogatják (egyszer persze nem elég, ötször-tízszer kell, biztosan gyorsabban nyílik akkor szerintük).
ez ugyanígy megy a stadler citylinken is, van 6 gomb az ajtó mellett, de azt hiszik ha 10x megnyomják megállás után az ajtón lévőt akkor gyorsabban nyílik mikor ha menet közben megnyomod a 6 gomb egyikét, azonnal kinyílik az ajtó miután azt a vezető megengedi
Az nem igaz, hogy a 2-es, 4-es vonalon ki van kötve. Volt egy időszak, amikor ott is egyedi nyitás volt, viszont nem kötötték ki amiatt, csak már központi nyitás van az Alstomon. Attól még világít csak nem reagál :D a Pandán az igaz, hogy be se kötötték, mert pont akkoriban érkezett, amikor eltörölték az egyedi nyitást a metrónál a gyorsabb utascsere miatt. A FLIRTnél én sose nyomom meg menetközben, mert úgyis minden állomásnál megáll :D elég csak ajtónyitásra használni, bár lehet, hogy akkor lehet nyerni 1-2 másodpercet csupán, ha időközben már előre benyomom :D Nekem még mindig az a kedvencem amikor a Combinál már szabadat mutat a holdfényjelző és már csukja az ajtókat, de még nem indul el, mert az egyik ajtón még szállnak fel, de az utolsó zárt ajtónál nyomkodják az ajtónyitót mit sem törődve azzal, hogy nem világít a led. Ezt hiányoltam mondjuk a videóból. Szerintem ez a legfontosabb üzenet, hogy akkor nyomjuk meg a gombot ha világít a Led és akkor már ne nyomkodjuk, ha nem világít :D
50-es villamos holland szerelvényein (elvileg már jár ott is Combino de nem nagyon láttam) egyszer nyomkodtam a külső ajtónyitókat, végignyomkodtam a fél szerelvényt, egyik sem működött, mire a vezető kinyitott egyet.
1:03 De igen, be van kötve, csak nincs használatban, de egyébként ezen gombok működését minden vonatátvételkor ellenőrizni kell. ruclips.net/video/RuQfpec1SNI/видео.html Éééés az Alstomokon is be van kötve a gomb. Mitöbb, ott is működik, volt is olyan időszak, mikor mind az M2 mind az M4 esetében egyedi ajtónyitás volt.
Ha egyre gyorsabban és erősebben nyomogatod a gombot, akkor kinyilik az ajtó(ez ilyen alapvető emberi közös tudatalatti). Amúgy ha ilyen vonatkocsi gyártó mérnök lennék akkor és simán ilyenre tervezném az ajtónyitó gombot. A régi ilyen kart tekerős ajtónyitóknál lehetett látni, hogy oda-vissza rángatják, mint valami szabadulószoba ajtaját.
Azaz, a a Bo kocsikon 😁 Amúgy az embereket se értem. Miért akarnak sos le vagy felszállni? Azt hiszik, fennmaradnak a vonaton vagy lemaradnak róla? Egy metró vagy egy busz esetén ez megeshet, de a vonatot csak úgy indítják el, ha meggyőződtek róla, hogy mindenki le meg felszállt. Régen sokat utaztam Bo kocsikkal, és tényleg az volt, hogy rángatták, mint a barom, és ha elsőre nem nyílt, jött a kétségbeesés és a még erősebb rángatás. Szóval ezt a reakciót nem igazán értem, már évtizedek óta próbálom megfejteni, de nem sikerült 🤷♀️.
A Volvo buszoknál van, hogy ha a sofőr engedélyezte az ajtónyitást, (azaz megnyomott egy gombot a műszerfalon, és akkor kinyíltak azok az ajtók, amiknek a gombjait megnyomtak az utasok) és valaki már azután nyomja meg egy zárt ajtó gombját, akkor az nem fog kinyílni. Akkor csak az ajtóra szerelt gomb működik.
5:53- nál azt az emeletes vagont bármilyen mozdony húzhatja vagy van neki külön állandó mozdonya? És ha van neki állandó mi a neve? Azért érdekelne mert tudni szeretném az országba merre fele járkálnak ilyenek nagyjából. Köszönöm
Na de miért nem képesek leszállásjelzőnek hívni azokat a gombokat, amiket már korábban meg lehet nyomni? És akkor nem idegeskedne az utas, hogy majd kinyílik a mozgó jármű ajtaja.
Amikor megérkezett az új 3as metró akkor is távnyitás volt, viszont nem egyszer úgy tudtam felszálni hogy csukódás közben megnyomtam kintről a gombot és olyankor kinyilt az az egy ajtó és fel tudtam így szálni még. Sokszor segített így elérni más csatlakozást.
Te talán nem emlékszel már rá, de amikor a Bhv kocsi volt elterjedve mindenhol, akkor is ritka volt, hogy valaki becsukta az ajtót leszállás után. Mindenki számára természetes volt, hogy aki fent marad, az csukja az ajtót a leszállók után. Persze a végállomásokon ott állt az egész szerelvény nyitott ajtókkal, és télen persze jól ki is hűlt. A kalauznak sokszor nem volt ideje (vagy kedve) végigmenni, hogy mindent becsukjon. Az emberek másik általános szokása az volt a Bhv kocsikon, hogy amint elkezdett fékezni a vonat, a leszálló pofa már nyitotta is ki az ajtót, mintha fékhang valamiféle ajtónyitó vezényszó lett volna. A többség fel sem fogta, hogy ezzel életveszélyes helyeztt teremtett.
Nagyon hasznos videó volt. 🤣 😂 Esetleg egy videót arról, hogy merre vannak a lépcsőfokok. Ez nem is annyira vicces. Még a maszk-korszakban az Árpád hídnál léptem ki a HÉV-ből. Nagyon ritkán utazok HÉV-el. Két kezemben szerszámtáska, a pára felcsapott a szemüvegemre a maszk miatt. A peron, és a lépcső ugyan azzal a pöttyös fekete gumival borítva, így este a párás szemüvegben a látványa összeolvadt. Túlléptem a lépcsőn, és azzal a lendülettel felkenődtem a peronra.
A kedvencem az szokott lenni, mikor a vészjelző gombot nyomják meg az ajtónyitó helyett... :D - Arról is lehet-et szólni...Buszjáratoknál elő szokott fordulni!!!
Ez a videó a régi cocialista kis filmekre emlékeztetett most rossz szándék nélkül :) teljesen jó dolog, hogy beszélsz erről, mert kell, hiszen sokan a mai napig nem értik :D
Én azt bírom, amikor a Combinora akar felszállni valaki, kívülről kell a gombot nyomogatni, és már akkor elkezdik böködni azt, amikor még pirosan világít a gomb - azaz még nem nyitható. Általában addigra adják fel, mire zöldre - nyithatóra - vált. :D
Nem mind1 hogy az öreg néni hányszor nyomja meg?? Szegényke fél hogy nem fog ki nyílni, mert a régi kocsikon sokszor beragadt az ajtó, innen a siettség és a pánik, hogy nem fog kinyilni
Ez a videó most lett aktuális, mivel egyes vonalakon csak akkor áll meg a vonat, amennyiben megnyomásra kerül a gomb "Leszállási szándékát időben jelezte" az utas.
Minden metrón be van kötve, hiszen világít...csak nem lehet használni az egyedi nyitást, világító LED az Alstomon kint/bent is van, a Pandán meg kint piros ha megnyomod.
Ha már ajtók, FLIRT és KISS klotyó: Belül a kis reteszkallantyúnak igazából három állása van. Egyik irányba zárva, másikba nyitva, ha a nyitás felé továbbtekered egy rugó ellenében, akkor pedig "vésznyitó". Ez talán ki is van írva ebben nem vagyok biztos, de fix, hogy van, aki nem tudja. A tartályos klotyó csodája, hogy nem a sínre placcsan a cucc, de cserébe meg tud telni. Ilyenkor a rendszer automatán bezárja a wc-t, és világít is egy kis áthúzott logó pirosan, hogy az biz most nem fog menni. Ha viszont valaki oly kedves, hogy a bicajosokat megajándékozza némi szagolható finomsággal (azaz nem zárja be a budiajtót miután végzett), akkor ha megtelt a tartály, az említett reteszelés a következő delikvens belépésekor történik meg. Ilyenkor érdekes az említett vésznyitás, mert azzal ebből a slamasztikából is kimászhat az ember. Nemrégiben bennragadt ilyen módon egy fiatalember Bp. Keletinél, egy társa pedig kívülről rángatta neki a kilincset mint a félőrült, néha ütötte is az ajtót. Hiába kiabáltunk be, hogy tekerje meg a reteszt, csak ajvékolt a benti srác, hogy bennragadt, a kinti meg tépte tovább az ajtót. Szerencsére báyám szartól a repülőig mindent is hord a táskájában, így akadt nála egy kulcs, amellyel ez a fajta wc kívülről is nyitható. Ha nem lettünk volna ott, emberünk tán élete végéig ott szerencsétlenkedett volna, miközben társa összes tudománya kimerült az ajtó ütésében. Persze megértem, hogy nem szaladt el segítségért, hisz az ország egyik legnagyobb pályaudvarán mégis csak nehéz lehet találni valakit, aki MÁV-os szerelésben flangál.
Ha legközelebb jársz a hármas metrónál, akkor várd meg hogy kinyíljon az ajtó, és ha akkor nyomod meg az ajtónyitó gombot (kívülről), akkor pirosan fog világítani!
Néhány ajtón van egy DRZWI (talán kombinon) felirat : nos ez NEM egy márka neve, hanem lengyelül annyit tesz, hogy ajtó. A másik: NEM lesz a stadlereken ajtónyitó gomb, és ez így van jól. Azért van mechanikai zár, mert ha egy mozgássérült bajba jut bent, tudni kell nyitni az ajtót spec kulccsal, és ezt meg lehet tenni áramtalanítás nélkül is.
igen, ez egy nagyon jó kérdés. de ha már ott van, akkor legalább a matricákat szednék le, hogy ne nyomogassák azt a gombot feleslegesen. Kis magyar valóság, orosz kivitelben... (metro3, uzsgyi - 21ik század... ) de jó lesz, ha az oroszok valahogy megnyerik a HÉV kocsik gyártását...
En most tapasztaltam egy bz-n (meg nem “korszerusitett”) hogy az utasterben van leszallasjelzo de annak nem latom ertelmet mert lehet hogy en nem lattam de belestem a vezetofulkejebe (nyitott vilt az ajto) es nem lattam jelzolampat…
Fecske kocsin egyszer nem figyeltem és azonnal kinyitottam az ajtót egyből amint zöld lett. sötét volt és csak azt nem vettem észre hogy még nem állt meg 😂 le is ugrottam és furcsa volt hogy mozog a peron
az ajtót nem azért nem zárják be sokan, mert "automatikusan záródik", hanem mert "jóvanazúgy, nem az én dolgom bezárni, majd megteszi más", és ez nem csak Pest környékén szokás :(
Egyszer Godisán szálltam fel a Dombóvári személyvonatra és rámszólt a jegyvizsgáló hogy miért nem csuktam be az ajtót. Az érdekes dolog csak az volt, hogy halberstadti (pre-fecskés) kocsik voltak, amiknél van automata. Szóval nem értettem mi volt a gond, ki kellett volna olvasnom az ajtóból hogy az éppen hibás?
Szerintem csak azért, mert az utolsó észre vesz valakit aki az ajtó felé jön (de közben csak át ül) és azt hiszi jön ezért nem csukja be... Mert azért illetlenség amikor valaki elött becsukod.. Vagy pedig csak behajtják és azt hiszik, hogy becsukták (de nem kattant be) majd amikor a vonat elindul akkor kinyílik
Igen, igazából a Flirt-nél is megvan ugyanez. Ha hosszabb ideig az állomáson áll a vonat akkor is van egy időzítő ami becsukja. Viszont ezt mindig újraindítja ha rálépnek a lépcsőre, vagy az ajtó érzékel valakit.
Bence: Többször volt szó a Fecske kocsikról, mint fejlesztésről. A fecske kocsi azért fejlesztés sok esetben, mert nem kell minden megállás után megvárni, míg a jegyvizsgáló végigmegy és becsukja az összes ajtót egyesével, imádkozva, hogy közben egy késő utas ne nyisson egy ajtót a szerelvény másik végén. Ennek a plusz tartózkodási időnek ugyanis vagy bele kell férnie a menetrendbe, vagy azt borító késés lesz belőle. Ha a nem egyforma késések miatt a kereszteknél is gond van, akkor ott könnyen veszi át a kevesebbet késő vonat a többet késő késését. A fecske kocsi így jobb menetrendet tett lehetővé, sőt az ütemes menetrend esetén is változatlan számú mozdonnyal több fordulót, sűrűbb követést, nagyobb kapacitást lehet elérni... Márpedig a rövidebb menetidő (kevesebb várakozás miatt), kevesebb késés az nem csak "hát igen, vidéken van, ahol ezt a szart is el lehet adni fejlesztésnek" kategória.
Tegnap előtt a 2es metróval utaztam és be volt kötve a gomb, direkt nem nyomtam meg mert nem is világított de nem nyílt ki aztán valaki megnyomta és láttam hogy működik
Alstomnál működött, de az emberek nem fogták fel hogy meg kell nyomni, és nem tudták rászoktatni az embereket a gomb nyomásra. Ezért később az alstomnál is már teljes sort nyitottak és nyitnak máig is.
Régen a hatvani oldalban simán végigrobogtak a szerelvények nyitott ajtókkal. Aki kiment az előtérbe (utas, vagy kalauz) az becsukta. De egy Pécel felől Isaszegre berobogó szerelvény felében nyitva volt az ajtó. Nem mondom, hogy helyes, csak mint érdekesség
A Bdt 400-asokban is nyomógombos a wc ajtó, legalább is újkorukban azok voltak. Aztán persze a Marinénik lelkesen rángatták, és sok tönkrement, akkor lett igazi kéziajtó. 🤣
Bár nem automata de ajtó nyitás. Régebben a lengyel gyártású fülkés vagonokon többször is megesett, hogy a felszállásnál jelezni kellett a bent állóval, hogy lépjen már le az ajtó aljához csatlakozó, ajtó nyitáskor felfele nyíló lépcső takaró elemről. 😄
Lehet debil vagyok, de én is nyomkodom refelxből a 3-as metrón azóta is leszállás előtt. Az a vicc, hogy az MAN buszokon is van kivülről és minden utas "veri" főleg mikor első ajtósok vagyunk és nem nyithatom a hátsókat. Merci Conteokon működik téli üzemmódban a végállomásokon, de ezeken akkor se. Rajtuk van, de minek.....
3 года назад+1
"Nincs bekötve" miért ne lenne? Azért jó lett volna utána járni. 2-es villamoson se működik mindig a nyitó. Vagy a végállomáson néha végig megy a vezető és gyorsan kiköti őket? :-D
A FLIRT és KISS vonatokon az utastájékoztatóban kellene ezt a tartalmat vetíteni mert folyamat hiába és fölöslegesen nyomogatják az utasok jelentős része a már nyílni fogó ajtónál a gombokat. Életkortól függetlenül.
Nem szoktam sűrűn vonattal utazni legfeljebb nyáron, de én a Halbikkal rendszeresen szívok. Nem tudom ezek az NDK-sok hogy szokták meg, nekem tizeniksz éve amióta nálunk vannak ezek a DR szökevények nem sikerült rájönnöm, hogyan nyílik. Aztán valahogy addig basztatom, amíg kinyílik :D
Járművekkel közlekedő utasok és sok más közlekedő ember részére nagyon hasznos videót készítettél Bence! Nagyon jó ötlet volt! :)
2:10 Velem volt olyan, hogy a megállóban az az ajtó ahol áltam a 3-as metrón nem nyílt ki, pedig a vezető kinyitotta (a többi kinyílt). Nem áltam közvetlenül az ajtónál, ezért "reflexből" megnyomtam a belső nyomógombot, mire az ajtó kinyílt.
De ezek szerint, akkor csak véletlen egybeesés volt az ajtó "megjavulásával"... :D
A kedvencem, hogy régebben kitalálták, hogy az Alstom metróknál manuális ajtónyitást kell használni, de long story short vissza rakták központira, még azóta is vannak emberek akik nyomogatják a gombot.
Egy időben bevezettek aztán gondoltak egyet és ismét megszuntettek
Az volt vele a gond, hogy nem volt lehetőség állomások között megnyomni a gombot, csak ha már a vezető feloldotta az ajtót megállás után.
@@vuurniacsquarewave5091 Azt gondolnám, hogy ez egy metrónál mindegy. Míg egy busz vagy egy villamos érinthet olyan kisebb megállót, ahol épp nincs fel/leszálló utas (és ezért ott meg sem áll), a metrónak csak állomásai vannak, frekventált helyen vannak, és egyébként is minden esetben megáll mindegyik állomáson, így nem gondolom azt, hogy a leszállási szándékot előre jelezni kéne. Ellenben nem lenne rossz, ha télen a fűtés, nyáron a klíma miatt csak ténylegesen azok az ajtók nyílnának, amelyiken fel/leszállni akarnak (és kézzel gombot nyomnak). Tehát én örülnék, ha a metrókon visszakerülne a gombos nyitás, a leszállási szándék jelzésének lehetősége nélkül (is).
Regebben a matricat is láttam, hogy megnyomja valaki.. 😂😂
@@kincsesimi igen valóban a metró úgyis mindenhol megáll egyedi ajtónyitast vissza lehetne kötni. Ugyanez volt anno a Tw6000 villamosoknal is. Abba is volt aztán a sok birka feszegette az ajtókat vissza meg jött a sok utaspanasz hogy bezarodik az akkori bkv vizfej meg ahelyett hogy kimatricaztsk volna a működést kiiktatta a funkciót. Csak a bkk korszakban aktiváltak be újra
ugyanezt szoktam mondani barátnőmnek, hogy a magyaroknak túl modern a FLIRT és KISS szerelvény. Volt olyan esetem, amikor nyugodtan el kellett magyaráznom utasnak, hogy "azért nem nyílik azonnal, mert az ajtó alatti lépcső bújik elő elsőnek és csak utána nyílik az ajtó, különben be lehetne esni a szerelvény alá". Mert nem tudták...és elképesztő b+, h ennyi ész nincs és ááááááááááááááááááááááááááh >.< Szuper videó. végre valaki! ^^
Btw: láttunk, talán múlt héten, rohanni, Ferencvárosban, az S25-öhöz. :p
6:07 pótlépcső :)
Egy hiányérzet:
Desiro: Hasonlóképp a Flirthöz, a nyitógomb működik leszállásjelzőként, de azért nincs ez kiírva, (sőt, valami olyasmi van, hogy "Menet közben ne nyissa ki") mert a vezetőnek olyankor olyat visít a rendszer, mintha vészjelzés lenne, így nem tudja, hogy mi jelzett be neki... aztán csak az utas volt. És a Dezsőnél is van pótlépcső, ha azt kinyomja a vezér, akkor addig nem nyílik, amíg ki nem ment a lépcső teljesen. Persze az utas vadul nyomkodja a nyitót, ami ott villog neki, de 5 mp-et nem bír várni.
Más tapasztalat:
Flirtnél fordul elő az, hogy ha nem jelzed megállás előtt az ajtónyitási szándékot, de megállás után a vezér még nem engedélyezte a nyitást, abban a 2-3 mp-ben hiába nyomja meg az ember a gombot, azt a rendszer nem veszi be, meg kell várni az engedélyezést.
Kocsikon ugyan nem mentél végig, de egyik keveredés a Halberstadtiaknál van, ugyanis a klasszikus a megálláskor 5 km/h alatt kattan egyet és ki lehet nyitni az ajtót, viszont vannak már felújított Halbik, amik nyomógombot kaptak, és sokan megálláskor elkezdik rángatni a - direkt - pirosra festett kilincset, hogy kinyissák az ajtót, miközben mellette ott van a gomb.
Piros festék? Ez a megoldás? Mivel innen is látható, hogy hány variáció létezik erre a témára, nem hibáztatható az az utas, aki nem igazodik ki. A mai utasok 90 %-a nem analfabéta! Értelmesen odaírva (nem félrevezető piktogramokkal, de a 10% miatt a piktogramokat is tegyük ki) - pont arra az ajtó típusra vonatkozóan írjuk ki, hogy hogyan működik.
@@aron68on_etoro95 Elmondom, hogy az utasok 90%-a debil. Ki van írva, nem olvassa, be van mondva, nem hallja.
Bence! Rohadt jó és hasznos lett a videó! Egy picit javítanék, az pedig az, hogy a 81-717.2K tipuson, a pandákon, be van a kötve az ajtónyitó, csak nincs bekapcsolva, ugyanis a motorkocsivezető a vonat vezérlőszámítógépén be illetve ki tudja kapcsolni. Egyébként marha jó lett a videó. ;)
Mielőtt egy rövid időre bevezették, javasoltam a BKK-nak, hogy legyen a 2-es metrón szelektív ajtónyitás, mert nagyon kellemetlen, hogy télen az Örsön 45 perc fűtetlen hévezés után akár 15 percet is kell várni este egy lekésett csatlakozás után a következő metróra. A hévnél kellemes hogy kézzel lehet nyitni/zárni az ajtót, így a végállomáson várva az indulást, legalább nem fúj keresztül a szél az utastéren. Sőt a rendes mozdonyvezetők mindig be is csukják az ajtókat miközben átmennek a másik vezetőállásba. Sajnos a BKK azt válaszolta, hogy végállomáson ez nem lehetséges, mert az ajtók nem tudnak automatikusan visszacsukódni, mint pl. a Combinok esetében, így nincs értelme mindet bezárni a végállomáson, miközben folyamatosan szállnak fel az utasok.
A videóból kimaradt a leszállásjelzős BZ, ami nem áll meg ha nincs felszálló/leszálló, esetleg érdekes lett volna megemlíteni.
Szia Bence ! Én is utaztam pár éve Bhv vonat kocsival számtalanszor be csuktam ajtót menet közben is ! Így baleset veszélyes a emberek nyitva hagyták az ajtót így pár ember ki eset utazás közben sajnos ! Így kérem szépen csukják be az ajtót ! Ezeken vonat kocsikon nincs automata be csukja az ajtót ! Köszönöm !
Legközelebb lehetne egy videó arról hogyan használjuk az ajtót felszálláskor. Aztán hogy a busz, villamos, metró, stb...eleje és vége is odamegy. Mert ez is a közlekedési kultúra része... Ami Magyarországon szinte nincs.
Ostobák, műszaki analfabéták mindenhol vannak.
@@Ajtonyvezer1 de ha lehet rajta dolgozni hogy kevesebb legyen, akkor miért ne?
Ami nekem megdöbbentő volt, hogy az "eleje oda megy mint a vége" problematikába legtöbbször iskolák és egyetemek környékén lehet belefutni. Közlekedésmérnök tanuló panaszkodott arról, hogy nem lehet az ötödik 4-es 6-osra sem felférni, de arra már nem jött rá hogy ha 50 métert gyalogol kis túlzással még ülőhelye is lesz. Ez szerintem elég jó lenyomat arról hogy mennyire "jó és hatékony" az oktatási rendszerünk.
@@ilovemansl223 pedig ehez diploma se érettségi nem kene csak józan ész
@@ilovemansl223 4-6-oson gyakran olyan tömött a villamosmegálló a feljáró vagy zebra közelében, hogy nem lehet a kevésbé tömött részig eljutni.
Tegnap is feljöttem a Petőfi budai hídfőnél a peronra és vagy száz ember állt az útban a peron kb. negyedén és tolakodni kellett az ajtónál, míg a peron többi részéről kényelmesen lehetett felszállni és nyomorogni se kellett a járműben.
Az utasok nem zsenik, de azért lehetne egy kicsit kevésbé keskeny a peron és talán nem csak egyik oldalon kellene aluljáró legyen.
Ééés, van a Halbi, ami kb egy külön kategória :D
A metronál be van kötve csak az utascsere gyorsitáa okán nem "egyediznek-igy hivjuk mikor az utasok nyomhatják a gombol" hanem "összajtóznak". Az altsomoknál volt egyedizős probaüzem de lassitja az utascserét nagyon...
2-es, 4-es metrón az Alstomokon be van kötve, csak szoftveresen nincs hozzá funkció társítva. Egy átmeneti ideig azzal lehetett nyitni az ajtókat.
Igen itt világít is a led.
Most is ki lehet, ha megnyomod amikor felvillan, akkor kinyílik, még mielött a vezető központilag kinyitná az összeset.
@@rohacszoltan8693 így van, mindig megnyomom és 1-2 mp-vel előbb nyílík ki.
2:07 Miért nincsnenek bekötve? Ezzel is gyorsíthatnák az utascsere folyamatát, mert nem kellene mindig az összes ajtót nyitogatni/zárogatni, hanem ahol te le vagy fel szeretnél szállni ott megnyomod a gombot és kész! Ezzel a metro is 1-2perccel kevesebbet tölthet az állomáson. Például SZegeden ígyvan a PESA villamos esetében ha nincs leszűlló csak felszálló akkor világítanak az ajtónyitó gombok s akkor adott estben csak 1 ajtót kell zárni és máris csökkent a megállóban tartózkodási idő.
Ez az ajtónyitás valóban elég nagy problémát jelent sokaknál. Különösen a felújított Bd 20-37-es fülkés kocsiknál, ahol az ajtót gombbal kell nyitni és automatikusan záródik, de ott van a régi kilics is vésznyitónak.
Egyszer a nyíregyházi állomáson én is láttam olyat, hogy az egyik idős hölgy a vésznyitó kilincset rángatja (persze az ajtó nem is nyílt ki), és végül is én mutattam meg neki, hogy a gombbal kell nyitni az ajtót, nem a kilinccsel.
Automatikusan záródik 1: egy helyben állva bizonyos idő után. 2: ha Traxx húzza és össze van rakva TB 0-ra, akkor a mozdonyvezető nyit, zár. 3: zöld hurkos, ez esetben is a mozdonyvezető nyit, zár. 4: a vjv egy ajtónál működteti a táv - ajtózárást.
Szegeden vagányabb nyugdíjas mamikák vannak ezek szerint, mint Nyíregyen... Jelzem eleinte én is bele futottam a piros kilincsbe, míg megszoktam, hogy gombbal nyílik... Szóval mamika rongyol a banya tankkal az ötödiknél, rámarkol a piros kilincsre, mint fénykorában a sudrimankóra, megrántja és kinyílik az ajtó... 😳😳😳😂😂😂 Félve kértem a gyorsvonati pótjegyet a mamikától... 😂😂😂
Emlékszem amikor először metróztam. ( Tudni kell a sztorihoz , hogy pécsi vagyok ott csak busz van azon meg ugye jelezni kell. ) A Keletitől mentem a Kálvin térre és amikor jött a leszállási megálló akkor odaálltam még menet közben az ajtóba és elkezdetem nyomogatni az ajtónyitó gombot. Mert hogy én azt hittem , hogy a metrón a leszállási szándékot jelezni kell. És senki nem lépet oda hogy az a gomb csak dísznek van .
Igen, én is megnyomom mindig menetközben a Flirtön, ezt még észlelték is az emberek, aztán sokan mégis megállás után idegbeteg módon nyomogatják (egyszer persze nem elég, ötször-tízszer kell, biztosan gyorsabban nyílik akkor szerintük).
Mert a buta nem tufja, hogy mikor már jön ki a lépcső, akkor nyílnifog.
ez ugyanígy megy a stadler citylinken is, van 6 gomb az ajtó mellett, de azt hiszik ha 10x megnyomják megállás után az ajtón lévőt akkor gyorsabban nyílik mikor ha menet közben megnyomod a 6 gomb egyikét, azonnal kinyílik az ajtó miután azt a vezető megengedi
Korrekt videó! Gratulálok!
Az nem igaz, hogy a 2-es, 4-es vonalon ki van kötve. Volt egy időszak, amikor ott is egyedi nyitás volt, viszont nem kötötték ki amiatt, csak már központi nyitás van az Alstomon. Attól még világít csak nem reagál :D a Pandán az igaz, hogy be se kötötték, mert pont akkoriban érkezett, amikor eltörölték az egyedi nyitást a metrónál a gyorsabb utascsere miatt. A FLIRTnél én sose nyomom meg menetközben, mert úgyis minden állomásnál megáll :D elég csak ajtónyitásra használni, bár lehet, hogy akkor lehet nyerni 1-2 másodpercet csupán, ha időközben már előre benyomom :D Nekem még mindig az a kedvencem amikor a Combinál már szabadat mutat a holdfényjelző és már csukja az ajtókat, de még nem indul el, mert az egyik ajtón még szállnak fel, de az utolsó zárt ajtónál nyomkodják az ajtónyitót mit sem törődve azzal, hogy nem világít a led. Ezt hiányoltam mondjuk a videóból. Szerintem ez a legfontosabb üzenet, hogy akkor nyomjuk meg a gombot ha világít a Led és akkor már ne nyomkodjuk, ha nem világít :D
A 2-esnél ráadásul úgy működik, hogy megálláskor engedélyez, tehát még aktív is, csak az mkv rögtön rányom a központi nyitóra.
50-es villamos holland szerelvényein (elvileg már jár ott is Combino de nem nagyon láttam) egyszer nyomkodtam a külső ajtónyitókat, végignyomkodtam a fél szerelvényt, egyik sem működött, mire a vezető kinyitott egyet.
1:03 De igen, be van kötve, csak nincs használatban, de egyébként ezen gombok működését minden vonatátvételkor ellenőrizni kell.
ruclips.net/video/RuQfpec1SNI/видео.html
Éééés az Alstomokon is be van kötve a gomb. Mitöbb, ott is működik, volt is olyan időszak, mikor mind az M2 mind az M4 esetében egyedi ajtónyitás volt.
Ha egyre gyorsabban és erősebben nyomogatod a gombot, akkor kinyilik az ajtó(ez ilyen alapvető emberi közös tudatalatti).
Amúgy ha ilyen vonatkocsi gyártó mérnök lennék akkor és simán ilyenre tervezném az ajtónyitó gombot.
A régi ilyen kart tekerős ajtónyitóknál lehetett látni, hogy oda-vissza rángatják, mint valami szabadulószoba ajtaját.
Azaz, a a Bo kocsikon 😁 Amúgy az embereket se értem. Miért akarnak sos le vagy felszállni? Azt hiszik, fennmaradnak a vonaton vagy lemaradnak róla? Egy metró vagy egy busz esetén ez megeshet, de a vonatot csak úgy indítják el, ha meggyőződtek róla, hogy mindenki le meg felszállt. Régen sokat utaztam Bo kocsikkal, és tényleg az volt, hogy rángatták, mint a barom, és ha elsőre nem nyílt, jött a kétségbeesés és a még erősebb rángatás. Szóval ezt a reakciót nem igazán értem, már évtizedek óta próbálom megfejteni, de nem sikerült 🤷♀️.
Nagyon jó lett
A Volvo buszoknál van, hogy ha a sofőr engedélyezte az ajtónyitást, (azaz megnyomott egy gombot a műszerfalon, és akkor kinyíltak azok az ajtók, amiknek a gombjait megnyomtak az utasok) és valaki már azután nyomja meg egy zárt ajtó gombját, akkor az nem fog kinyílni. Akkor csak az ajtóra szerelt gomb működik.
igen, mert van leszállásjelző és ajtónyitó gomb, külön. Így működnek a MAN A21-esek és a Mercedes Citaro buszok is, meg a Solaris Urbino trolik.
5:53- nál azt az emeletes vagont bármilyen mozdony húzhatja vagy van neki külön állandó mozdonya?
És ha van neki állandó mi a neve?
Azért érdekelne mert tudni szeretném az országba merre fele járkálnak ilyenek nagyjából.
Köszönöm
Az egy KISS motorvonat, egy egység az egész szerelvény.
@@reeingre köszi :)
5:22 pl a Mátra IR nem áll meg ha nem jeleznek (Gyöngyöshalász )
Egyik legjobb & leghasznosabb videód
Na de miért nem képesek leszállásjelzőnek hívni azokat a gombokat, amiket már korábban meg lehet nyomni? És akkor nem idegeskedne az utas, hogy majd kinyílik a mozgó jármű ajtaja.
Amikor megérkezett az új 3as metró akkor is távnyitás volt, viszont nem egyszer úgy tudtam felszálni hogy csukódás közben megnyomtam kintről a gombot és olyankor kinyilt az az egy ajtó és fel tudtam így szálni még. Sokszor segített így elérni más csatlakozást.
3:52 usankában!😆 Így kell azt!🇷🇺
Te talán nem emlékszel már rá, de amikor a Bhv kocsi volt elterjedve mindenhol, akkor is ritka volt, hogy valaki becsukta az ajtót leszállás után. Mindenki számára természetes volt, hogy aki fent marad, az csukja az ajtót a leszállók után. Persze a végállomásokon ott állt az egész szerelvény nyitott ajtókkal, és télen persze jól ki is hűlt. A kalauznak sokszor nem volt ideje (vagy kedve) végigmenni, hogy mindent becsukjon. Az emberek másik általános szokása az volt a Bhv kocsikon, hogy amint elkezdett fékezni a vonat, a leszálló pofa már nyitotta is ki az ajtót, mintha fékhang valamiféle ajtónyitó vezényszó lett volna. A többség fel sem fogta, hogy ezzel életveszélyes helyeztt teremtett.
Nagyon hasznos videó volt.
🤣 😂 Esetleg egy videót arról, hogy merre vannak a lépcsőfokok.
Ez nem is annyira vicces. Még a maszk-korszakban az Árpád hídnál léptem ki a HÉV-ből. Nagyon ritkán utazok HÉV-el. Két kezemben szerszámtáska, a pára felcsapott a szemüvegemre a maszk miatt. A peron, és a lépcső ugyan azzal a pöttyös fekete gumival borítva, így este a párás szemüvegben a látványa összeolvadt. Túlléptem a lépcsőn, és azzal a lendülettel felkenődtem a peronra.
Én a TW600-esnél azt szeretem, mikor fenn beállnak az ajtóba és lenn meg fel akarnak szállni. Ott aztán lehet nyomkodni az ajtónyitót. :-D
A kedvencem az szokott lenni, mikor a vészjelző gombot nyomják meg az ajtónyitó helyett... :D - Arról is lehet-et szólni...Buszjáratoknál elő szokott fordulni!!!
Üdv Bence! Látom a sok rokkant jelzést a nyíló ajtókon. Van hogy találkozol kerekesszékessel?
Ez a videó a régi cocialista kis filmekre emlékeztetett most rossz szándék nélkül :) teljesen jó dolog, hogy beszélsz erről, mert kell, hiszen sokan a mai napig nem értik :D
Természetesen nem ilyen videókban kellene a felvilágosításnak megtörténnie, pl. mi lenne, ha értelmesen kiírnák?
Én azt bírom, amikor a Combinora akar felszállni valaki, kívülről kell a gombot nyomogatni, és már akkor elkezdik böködni azt, amikor még pirosan világít a gomb - azaz még nem nyitható. Általában addigra adják fel, mire zöldre - nyithatóra - vált. :D
Nem mind1 hogy az öreg néni hányszor nyomja meg?? Szegényke fél hogy nem fog ki nyílni, mert a régi kocsikon sokszor beragadt az ajtó, innen a siettség és a pánik, hogy nem fog kinyilni
Ez a videó most lett aktuális, mivel egyes vonalakon csak akkor áll meg a vonat, amennyiben megnyomásra kerül a gomb "Leszállási szándékát időben jelezte" az utas.
Minden metrón be van kötve, hiszen világít...csak nem lehet használni az egyedi nyitást, világító LED az Alstomon kint/bent is van, a Pandán meg kint piros ha megnyomod.
Uzsgyi ajtó nyitás, borzasztó nyekergő hanggal kísérve:
ruclips.net/video/sCfWjc-sOkI/видео.html
Szia, Bence! Ha jól láttam, az Éles saroknál meg sem áll a villamos amikor nincs le-vagy felszálló! 🚋
Ha már ajtók, FLIRT és KISS klotyó:
Belül a kis reteszkallantyúnak igazából három állása van. Egyik irányba zárva, másikba nyitva, ha a nyitás felé továbbtekered egy rugó ellenében, akkor pedig "vésznyitó". Ez talán ki is van írva ebben nem vagyok biztos, de fix, hogy van, aki nem tudja.
A tartályos klotyó csodája, hogy nem a sínre placcsan a cucc, de cserébe meg tud telni. Ilyenkor a rendszer automatán bezárja a wc-t, és világít is egy kis áthúzott logó pirosan, hogy az biz most nem fog menni. Ha viszont valaki oly kedves, hogy a bicajosokat megajándékozza némi szagolható finomsággal (azaz nem zárja be a budiajtót miután végzett), akkor ha megtelt a tartály, az említett reteszelés a következő delikvens belépésekor történik meg. Ilyenkor érdekes az említett vésznyitás, mert azzal ebből a slamasztikából is kimászhat az ember.
Nemrégiben bennragadt ilyen módon egy fiatalember Bp. Keletinél, egy társa pedig kívülről rángatta neki a kilincset mint a félőrült, néha ütötte is az ajtót. Hiába kiabáltunk be, hogy tekerje meg a reteszt, csak ajvékolt a benti srác, hogy bennragadt, a kinti meg tépte tovább az ajtót. Szerencsére báyám szartól a repülőig mindent is hord a táskájában, így akadt nála egy kulcs, amellyel ez a fajta wc kívülről is nyitható. Ha nem lettünk volna ott, emberünk tán élete végéig ott szerencsétlenkedett volna, miközben társa összes tudománya kimerült az ajtó ütésében. Persze megértem, hogy nem szaladt el segítségért, hisz az ország egyik legnagyobb pályaudvarán mégis csak nehéz lehet találni valakit, aki MÁV-os szerelésben flangál.
Ha legközelebb jársz a hármas metrónál, akkor várd meg hogy kinyíljon az ajtó, és ha akkor nyomod meg az ajtónyitó gombot (kívülről), akkor pirosan fog világítani!
Jó lett
Ez is valtozott, amikor en utoljara vonatoztam szartak ra, siman mentunk nyitott ajtoval. 🙂
Néhány ajtón van egy DRZWI (talán kombinon) felirat : nos ez NEM egy márka neve, hanem lengyelül annyit tesz, hogy ajtó.
A másik: NEM lesz a stadlereken ajtónyitó gomb, és ez így van jól. Azért van mechanikai zár, mert ha egy mozgássérült bajba jut bent, tudni kell nyitni az ajtót spec kulccsal, és ezt meg lehet tenni áramtalanítás nélkül is.
Műszakilag meg lehetne oldani, hogy elektronika nyissa az ajtót, de speciális kulccsal mechanikusan is nyitható legyen.
Be sincs kötve a 3-as metrón az ajtónyitó, oké de akkor lényegében az miért van akkor ott?
igen, ez egy nagyon jó kérdés. de ha már ott van, akkor legalább a matricákat szednék le, hogy ne nyomogassák azt a gombot feleslegesen. Kis magyar valóság, orosz kivitelben... (metro3, uzsgyi - 21ik század... ) de jó lesz, ha az oroszok valahogy megnyerik a HÉV kocsik gyártását...
De be van kötve, csak inaktíválva van forgalomban.
@@jarmuvek4604 ooh
@@jarmuvek4604 ezt sem tudtam. köszi! csak a videóban elhangzott dolgok alapján gondoltam, hogy nincs bekötve. mindig tanul az ember valamit!
@@Steve-by5xp Pár millát azon is el lehetett lopni.
En most tapasztaltam egy bz-n (meg nem “korszerusitett”) hogy az utasterben van leszallasjelzo de annak nem latom ertelmet mert lehet hogy en nem lattam de belestem a vezetofulkejebe (nyitott vilt az ajto) es nem lattam jelzolampat…
Fecske kocsin egyszer nem figyeltem és azonnal kinyitottam az ajtót egyből amint zöld lett. sötét volt és csak azt nem vettem észre hogy még nem állt meg 😂 le is ugrottam és furcsa volt hogy mozog a peron
az ajtót nem azért nem zárják be sokan, mert "automatikusan záródik", hanem mert "jóvanazúgy, nem az én dolgom bezárni, majd megteszi más", és ez nem csak Pest környékén szokás :(
Egyszer Godisán szálltam fel a Dombóvári személyvonatra és rámszólt a jegyvizsgáló hogy miért nem csuktam be az ajtót. Az érdekes dolog csak az volt, hogy halberstadti (pre-fecskés) kocsik voltak, amiknél van automata. Szóval nem értettem mi volt a gond, ki kellett volna olvasnom az ajtóból hogy az éppen hibás?
Régebben itt az Alföldön ajtót nyitva hagyók után kiabáltumk hogy Barlangban laksz? Ajtót ki csukja be?
Szerintem csak azért, mert az utolsó észre vesz valakit aki az ajtó felé jön (de közben csak át ül) és azt hiszi jön ezért nem csukja be... Mert azért illetlenség amikor valaki elött becsukod.. Vagy pedig csak behajtják és azt hiszik, hogy becsukták (de nem kattant be) majd amikor a vonat elindul akkor kinyílik
Én is jártam így, vidéki vagyunk felénk nincsen flirt, elsőre én is csak vártam, hogy kinyíljon.
Sziasztok a Desiro marad ki, annál a nyitás gombbal működik de a zárás időzítős.
Igen, igazából a Flirt-nél is megvan ugyanez. Ha hosszabb ideig az állomáson áll a vonat akkor is van egy időzítő ami becsukja. Viszont ezt mindig újraindítja ha rálépnek a lépcsőre, vagy az ajtó érzékel valakit.
Bence: Többször volt szó a Fecske kocsikról, mint fejlesztésről. A fecske kocsi azért fejlesztés sok esetben, mert nem kell minden megállás után megvárni, míg a jegyvizsgáló végigmegy és becsukja az összes ajtót egyesével, imádkozva, hogy közben egy késő utas ne nyisson egy ajtót a szerelvény másik végén. Ennek a plusz tartózkodási időnek ugyanis vagy bele kell férnie a menetrendbe, vagy azt borító késés lesz belőle. Ha a nem egyforma késések miatt a kereszteknél is gond van, akkor ott könnyen veszi át a kevesebbet késő vonat a többet késő késését. A fecske kocsi így jobb menetrendet tett lehetővé, sőt az ütemes menetrend esetén is változatlan számú mozdonnyal több fordulót, sűrűbb követést, nagyobb kapacitást lehet elérni...
Márpedig a rövidebb menetidő (kevesebb várakozás miatt), kevesebb késés az nem csak "hát igen, vidéken van, ahol ezt a szart is el lehet adni fejlesztésnek" kategória.
Tegnap előtt a 2es metróval utaztam és be volt kötve a gomb, direkt nem nyomtam meg mert nem is világított de nem nyílt ki aztán valaki megnyomta és láttam hogy működik
1:07 ez komoly?🤣🤣 (Amúgy asszem az Alstomnál sincs.)
Alstomnál működött, de az emberek nem fogták fel hogy meg kell nyomni, és nem tudták rászoktatni az embereket a gomb nyomásra. Ezért később az alstomnál is már teljes sort nyitottak és nyitnak máig is.
Régen a hatvani oldalban simán végigrobogtak a szerelvények nyitott ajtókkal. Aki kiment az előtérbe (utas, vagy kalauz) az becsukta. De egy Pécel felől Isaszegre berobogó szerelvény felében nyitva volt az ajtó. Nem mondom, hogy helyes, csak mint érdekesség
Jo video
A Bdt 400-asokban is nyomógombos a wc ajtó, legalább is újkorukban azok voltak. Aztán persze a Marinénik lelkesen rángatták, és sok tönkrement, akkor lett igazi kéziajtó. 🤣
Szia Bence tetszett tetszettek Ajtónyitás megavideo
És kiegészíteném hogy a Bz-n csak az àllomàs felőli vagy a hivatalos oldali ajtó nyílik-csukódik
És a Bz-n se kézi a nyitás. Magától kinyílik, ha meghúzod a kart. Bezárni meg nem is lehet kézzel, csak központilag.
Bár nem automata de ajtó nyitás. Régebben a lengyel gyártású fülkés vagonokon többször is megesett, hogy a felszállásnál jelezni kellett a bent állóval, hogy lépjen már le az ajtó aljához csatlakozó, ajtó nyitáskor felfele nyíló lépcső takaró elemről. 😄
Szerinted eddig nem tudtam megnyomni egy gombot??🤣🤣 😅😅😆😆🤭😏😏🙄🙄😜🤗🤭🫢😁
Azóta sincsenek bekötve?
1 esen a Tátra csak korszerű Tátra csak csomoan akkor nyomják meg amikor elindul egyszer mentünk rajta egyszer két megálló közben nyitva volt az ajtó.
Mindenki jól néz végig egy 4 perce kitett 12 perces videót.
Ez egy nagy megállapítás. Tettél valamit a közösségért?
Ugyan ezt akartam írni, annyi felesleges dolgot mond el, sokszor többször is elmond ugyan azt..
Lehet debil vagyok, de én is nyomkodom refelxből a 3-as metrón azóta is leszállás előtt. Az a vicc, hogy az MAN buszokon is van kivülről és minden utas "veri" főleg mikor első ajtósok vagyunk és nem nyithatom a hátsókat. Merci Conteokon működik téli üzemmódban a végállomásokon, de ezeken akkor se. Rajtuk van, de minek.....
"Nincs bekötve" miért ne lenne? Azért jó lett volna utána járni. 2-es villamoson se működik mindig a nyitó. Vagy a végállomáson néha végig megy a vezető és gyorsan kiköti őket? :-D
A FLIRT és KISS vonatokon az utastájékoztatóban kellene ezt a tartalmat vetíteni mert folyamat hiába és fölöslegesen nyomogatják az utasok jelentős része a már nyílni fogó ajtónál a gombokat. Életkortól függetlenül.
60as vonalon desirok leszállásjelzősek lesznek, halbis kocsik nem, ezt is bele rakhattad volna amúgyis a desirot kihagytad
Tudom hogy feleslegesen nyomom meg a metrón a gombot de gomb nyomogató mániám van😂
Nem szoktam sűrűn vonattal utazni legfeljebb nyáron, de én a Halbikkal rendszeresen szívok. Nem tudom ezek az NDK-sok hogy szokták meg, nekem tizeniksz éve amióta nálunk vannak ezek a DR szökevények nem sikerült rájönnöm, hogyan nyílik. Aztán valahogy addig basztatom, amíg kinyílik :D
A nem automata halbi, na annál kell igazán keménynek lenni.
Én mindig megnyomom aztán vagy csinál valamit vagy nem😂
6:20 Pali jobb oldalt full Pachert Balazs
Sajnos van ilyen.Megesik
6:19 Balázs kicks Vonaton senki nem vette amugy észre
A bhv-t talán ezért is szeretem.😅😁
S mi értelme az M3 metrókocsikban !16db! funkció nélküli, leszállásjelző gombnak; miért lettek ezek kérve az orosz "felújító" cégtől?
Az a baj, hogy ez a videó pont azokat nem éri el, akiknek a legtöbb gondjuk van az ajtónyitással: az öregasszonyok.
Ennyire semmit mondó videó. :O
Excuse me, what the fuck?
Elso
😂😂
Ez mindenkit érdekel