Budowa dachu: Montaż membrany dachowej i kontrłat.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 сен 2024
  • Zaczynamy kolejny etap budowy dachu, podczas którego mistrzowie dekarstwa dają nam praktyczne wskazówki montażowe. Tym razem zajmiemy się montażem membrany dachowej i kontrłat, które pośrednio mocują płyty izolacyjne do więźby dachowej.
    Rozpoczynamy montaż wstępnego krycia. Aby zrobić to prawidłowo - rozpoczynamy od zamontowania okapnika, do którego następnie zostanie przymocowana membrana. Zadaniem membrany jest wyprowadzenie skroplin poza obrys dachu.
    Membrana dachowa jest mocowana poprzez montaż kontrłat, które są podklejone taśmą uszczelniającą. Kontrłata zostanie przytwierdzona na dachu za pomocą wkrętów. Wkręty mocuje się:
    - w rozstawie max 40 cm,
    - co drugi wkręt będzie ustawiony pod kątem 67 stopni
    To ustawienie wkrętu pod kątem zapobiegnie nam obsuwaniu się dachu.
    W tej realizacji zostały wykorzystane membrany Balex Aspira, które są doskonałym zabezpieczeniem dla odprowadzenia skroplin spod pokrycia dachowego. Membrana Aspira charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną i bardzo dobrą paroprzepuszczalnością. Membranę układa się pasami równolegle do okapu. Każdy kolejny pas należy układać z 10-centymetrowym zakładem tak, aby zapewnić prawidłowy odpływ w kierunku okapu.
    W poprzednim odcinku Maciej Roszman, mistrz dekarstwa opowiadał również o izolacji dachu skośnego za pomocą płyt Thermano. Są to płyty z rdzeniem PIR, które można stosować zarówno jako ocieplenie nakrokwiowe, jak i ocieplenie dachu od strony wewnętrznej.
    Dowiedzcie się więcej o membranie Balex Aspira oraz innych akcesoriach dachowych, istotnych podczas kompleksowej budowy dachu: balex.eu/produ...
    O wszystkich korzyściach płynących z zastosowania płyt Thermano Roof, do ocieplenia dachu można się dowiedzieć z filmu Poznaj Nasze Produkty, o których opowiada ekspert termoizolacji Jacek Łazuka • Bezproblemowa termoizo...
    #balex #dach #membrana
    #dekarz
    #instrukcja
    #budowadomu
    #budowadachu
    #budujemydom
    #budujemy
    #BalexMetal
    #PoradnikBudowlany
    #InstrukcjaMontażu
    #deskowanie
    #kontrłaty
    #BalexPraktycznie
    #ŁatyIKontrłaty
    #ŁatyIKontrłatyNaDach
    #DachSkośny
    #MembranaAspira

Комментарии • 9

  • @balexmetal
    @balexmetal  Год назад

    Prowadzimy dla wykonawców szkolenia z montażu pokryć dachowych i izolacji THERMANO. Jeśli jesteś wykonawcą zainteresowanym szkoleniem skontaktuj się z nami poprzez stronę: balex.eu/szkolenia Jeśli jesteś dystrybutorem i chciałbyś zorganizować szkolenie u siebie skontaktuj się z naszym przedstawicielem techniczno-handlowym i ustal szczegóły. Tutaj znajdziesz kontakt do Twojego opiekuna: balex.eu/przedstawiciele

  • @piotrmatuszewski5451
    @piotrmatuszewski5451 Год назад +1

    Witam, dziekuje za filmiki ktore naprawde ulatwiaja zycie. Mam pytanie dotyczace wkrecania sruby pod katem 67 stopni. Czy do dachu o nachyleniu 30 stopni rowniez sruba (co druga w lacie) ma miec 67 stopni czy ten kat ma byc inny?

    • @balexmetal
      @balexmetal  Год назад

      Dziękujemy. Bardzo nam miło.
      Odpowiadając na pytanie. Kąt nachylenia każdej drugiej śruby, niezależnie od kątu nachylenia dachu, powinien być zbliżony do 67 stopni. Jest to związane z siłami ssącymi działania wiatru prostopadle do połaci.

    • @piotrmatuszewski5451
      @piotrmatuszewski5451 Год назад

      @@balexmetal Dziekuje za odpowiedz. Z pewnoscia jest ona wazna dla mnie i dla wszystkich innych, tym bardziej, ze wczesniej nie spotkalem sie z ta informacja na YT i w internecie. To co sugerujecie ma sens i na pewno tak zrobie. Mam jeszcze jedno pytanie ale dotyczy innego zagadnienia z innego Waszego filmu - wlasnie tam zwroce sie do Was o pomoc. Pozdrawiam caly zespol Balex Metal.

    • @citroencx1able
      @citroencx1able Год назад

      Jakiej długości wkrętów używacie fo przykręcania kontrłat. Dziękuję za odpowiedź.

    • @balexmetal
      @balexmetal  Год назад

      @@citroencx1able Dobór przy montażu nakrokwiowym wymiary, długość:
      - min. 185 mm dla płyt Thermano o grubości 100 mm - dla montażu pod kątem 90 stopni + 30 mm dla montażu pod kątem 67 stopni
      - min. 210 mm dla płyt Thermano o grubości do 100-120 mm - dla montażu pod kątem 90 stopni + 30 mm dla montażu pod kątem 67 stopni
      - 250 mm dla płyt Thermano o grubości 120-160 mm - dla montażu pod kątem 90 stopni + 30 mm dla montażu pod kątem 67 stopni
      Jak obliczyć długość wkrętu? Grubość płyty Thermano + grubość kontrłaty (40 mm) + wejście w krokiew (30 mm) + zapas na skos 67° (30 mm)

  • @user-hv3fh3km1s
    @user-hv3fh3km1s 8 месяцев назад

    Dzień dobry a jak wykańczanie w, szczycie folie chodzi mi o to że większość ludzi jak robi później poddasze ociepla twierdzi że musi przecinać membranę w kalenicy żeby była wentylacja wełny czy to prawda? W mojim myśleniu te łączenia i tak są pomiędzy folia. Więc po co przecinać skoro niżej 50 cm np zakezy jak wyjdzie folia jest łączenie po drugie folia jest paroprzepuszczalna. Proszę, radę?

  • @pierrejankiewicz579
    @pierrejankiewicz579 8 месяцев назад

    Pod kątem siusiun siedem stopni. Co to znaczy ?????

    • @balexmetal
      @balexmetal  8 месяцев назад

      Być może Maciej wypowiedział się niezbyt wyraźnie, niemniej, jeżeli chodzi o punkt czasowy 1:30, to prawidłowo wypowiedź powinna brzmieć (i tak ją słyszymy): "pod kątem sześćdziesięciu siedmiu stopni".