HÁT EZ MEG MI A FENE? Ahogy fejlődik és növekszik az Űrkutatás magyarul RUclips csatorna, egyre inkább küzdök azért, hogy minőségi tartalommal lássam el a nézőket. Az első hat rész viszont olyan pocsék hangminőséggel került publikálásra, ami nem méltó a csatorna látogatottságához. Így az első epizódokat újra rögzítem nektek és a későbbi látogatóknak. Így lehetőségem van javítani is az egyes hibákat, hogy ne csak jobb hangsáv legyen, hanem az esetleges informális tévedéseimet is javíthassam. Ezek nem teljes értékű epizódok, ezért nem a kéthetente megjelenő új részek helyére fognak érkezni, hanem közéjük. Azaz mostantól pár héten át hetente fog videó kikerülni a csatornára; először egy új epizód, majd egy felújított változatú régi, majd újra egy új, majd így tovább. Az eredeti részek lekerülnek a publikus listáról, ezentúl már csak a csatornatagok fogják tudni elérni őket.
Sose felejtsed el hogy honnan indultál... Sokkal őszintébb a fejlődésed haa nézőid látják hogy "innen indúltál". Én is ujrairhatnám a régi zeném, de azért nem csinálom,mert az nem őszinte
Hihetetlen! Én eddig nem is tudtam hogy a Szovjetek ilyen sikeresek voltak az űrkutatásban, éppen ezért imádom ezt a csatornát! Mert mindíg lehet belőle tanulni újat és újat. Akárcsak a világűr, végtelen dolgot rejt.
Nagyon jó, és érdekes lett ez a rész is. Viszont a háttérzenét nem lehetne néha váltogatni ? Már kicsit túl sokszor hallottam ezt az X-aktákat idéző ritmust és számomra kezd zavaróvá válni.
Szia Tervezed hogy csinálsz egy videót a gravitációs hullámokról? Hol tartunk most, mennyi bizonyított detektálásánl járunk, milyen tipusú összeolvadásokat bizonyítottunk eddig (most olvastam egy cikket a fekete lyuk/neutron csillag összeolvadásról), milyen felfedezéseket/bizonyításokat tudtunk meg ezekből az adatokból, illetve milyen "jóslatokat" tettek ezen tudományterület felfedezései nyomán. Válaszodat előre is köszönöm maradok rendszeres néződ! Kitartást a további munkádhoz.
1 Gagarin előtt már egy tucatnyian az űrbe jutottak csak ők meghaltak. Gagarin volt az 1. ember aki épségben tért vissza a földre. És hogy ezt eddig miért nem tudtál ezt? Mert a szovjetek ojannyira titkolták hogy még a mai napig azok a dokumentumok nem kerültek elő.
Egy dokumentum sem került elő, de te magyarország közepén olyan szinten vagy informálva, hogy mind a csodájára járunk! Kérlek, küldj valami forrást, vagy legalább áruld el, honnam van az információd!
Most csak saját tudásra támaszkodva, ugyhogy a tévedés jogát fenntartom. 7:50 körül van ami nekem érdekes volt. Én úgy tudom, hogy egy égitest körüli pályán való körmozgás az folyamatos gyorsulás. Azt feltételezem, hogy tudjátok mi a gyorsulás és mi a sebesség illetve az összefüggéseket köztük stb. Azért mert a sebesség vektor nagyságe nem, de az irány megváltozik azért az még gyorsulás, én ezt a fizikát ismerem.
Földön az első kozmikus sebesség 7,91 km/s. (28 476 km/h) Ez olyan magasságban jön létre, ahol a légellenállás már nem befolyásolja a repülés és nem kell folyamatos tolóerő. Ezzel a sebességgel 85 perc alatt körbe lehet repülni bolygónkat. Minél nagyobb a sebesség, annál magasabb a röppálya.
@@TeslaElonSpaceXFan ______Írod hogy. „Én úgy tudom, hogy egy égitest körüli pályán való körmozgás az folyamatos gyorsulás” Hát nem! Ha folyamatos gyorsulás lenne, akkor nőne a sebessége, így mindig magasabbra kerülne és idővel leszakadna Pl: a föld körüli pályáról. Még egy! Ha folyamatos gyorsulás kellene a pályánmaradáshoz, akkor állandó meghajtásra lenne szükség.
@@ordas5291 Azért mert te leírod hogy: "Hát nem!" hiába raksz oda felkiáltó jelet, attól még butaságot írsz. Körmozgás: "A v sebességvektor iránya a pálya érintőjének iránya, amely pontról pontra változik, és így a mozgás gyorsuló mozgás." Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6rmozg%C3%A1s#A_k%C3%B6rmozg%C3%A1s_jellemz%C5%91i Na, ezt elovastad akkor felfogod, hogy a körmozgás az gyorsuló mozgás. Talán már érted azt is hogy mi az a vektor, aminek van iránya és nagysága is. A pálya alakja nem lényeges a megállapítás helyességét tekintve. Szabadesés amit a műholdak is "csinálnak", szabadon esnek a Föld tömegközéppontja felé, ez a gravitáció miatt van. "A szabadon eső test gyorsulását nehézségi gyorsulásnak (gravitációs gyorsulásnak) nevezzük. A nehézségi gyorsulás jele g, iránya függőleges, azaz megközelítőleg a Föld középpontja felé mutat." Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/Szabades%C3%A9s#A_szabades%C3%A9s_kinematikai_le%C3%ADr%C3%A1sa "Így szabadesés közben is fellép a mikrogravitáció állapota. Az űrben ez kicsit másként működik. A Föld körüli pályán, például a Nemzetközi Űrállomás esetén ez azt jelenti, hogy az űrállomás folyamatosan zuhan a Föld felé, azonban keringési pályán a sebessége miatt mintegy "kitér" a Föld elől." Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rrep%C3%BCl%C3%A9s#Mikrogravit%C3%A1ci%C3%B3 Hasznos olvasmányok: www.urvilag.hu/nyereseg_a_kontinensnek/20090601_a_tokeletes_sulytalansag hu.melayukini.net/wiki/Weightlessness en.melayukini.net/wiki/General_relativity#Relativistic_generalization Itt keresd a: ' Free Fall ' kifejezést Te írtad: "Még egy! Ha folyamatos gyorsulás kellene a pályánmaradáshoz, akkor állandó meghajtásra lenne szükség." A fentieket elolvastad már, ugyhogy tudod is a választ: Görbült téridő vagy leánykori neve: Gravitáció
@@TeslaElonSpaceXFan ______________A keringés periódusideje azonos, a fordulatszám azonos, szögsebesség szintén, akkor nálam mint hétköznapi „felhasználó”, nincs gyorsulás. út = sebesség x idő Az idézeted elejéről kihagytad hogy „ahol a v állandó a sebesség nagyságát jelenti” Attól hogy a sebességvektor változik és így a matematikusok szemszögéből gyorsulásnak minősül, még a hold keringési ideje ~ 1,022 km/s vagyis 27,32 nap és elég rég óta. Bocs a felkiáltójelért! Üdv; Ordas
Nem akarok akadékoskodni, de 7:52 -kor azt mondod "gyorsulás nélkül is tud Föld körüli pályán maradni" ez szerintem nem igaz mivel, hogy ha nem gyorsul akkor nem tud írányt változtatni tehát nem megy körbe. Csak kis hiba, és már így is nagyon magas a színvonal, de félrevezethet tanulókat. [OLVASD VÉGIG A MEGJEGYZÉSEKET]
Rosszul látod! Ha nem gyorsul, akkor is körbe megy, mivel a Föld gravitációja egy ellipszis pályán tartja a járművet. Ehhez a folyamathoz sem gyorsulásra, sem irányváltásra nincs szükség. Így inkább a te hozzászólásod az, ami félrevezetheti az érdeklődöket!
@@urkutatasmagyarul mivel a tárgynak van súja (mint erő) és F=ma kell lennie gyorsulásnak is. Ha rosszul tudom akkor előre bocsánatot kérek, de szívesen megértem miért ebben az esetben.
@@urkutatasmagyarul attól, hogy valami szabadesésben van attól a gravitáció okozta súly az hat rá, például a nulla-g-és repülőgépen az emberek ugyan úgy esnek mint lent a földön ha felugranak csak mivel a repülőgép is gyorsul lefele így olyan mint ha egyhelyben lennének. Egyébként a te érvedben írtad, hogy "szabadESÉSben" már pedig ha valami esik akkor az gyorsul (kivéve ha a levegő ellenáll de az űrben erről nincs szó)
@@decorn2542 Te kevered a gyorsulást és a G erőt. A viszonyítási rendszerrel van gondod. Ha valami zuhan, akkor a gyorsulás 0, azaz 0 G hat a testre, azaz súlytalan. A Föld felszínéhez képest valóban gyorsuló mozgást végez, de valójában mi gyorsulunk 1 G-vel nyugalmi helyzetünkben a felszínen állva.
HÁT EZ MEG MI A FENE?
Ahogy fejlődik és növekszik az Űrkutatás magyarul RUclips csatorna,
egyre inkább küzdök azért, hogy minőségi tartalommal lássam el a
nézőket.
Az első hat rész viszont olyan pocsék hangminőséggel került
publikálásra, ami nem méltó a csatorna látogatottságához.
Így az első epizódokat újra rögzítem nektek és a későbbi látogatóknak.
Így lehetőségem van javítani is az egyes hibákat, hogy ne csak jobb
hangsáv legyen, hanem az esetleges informális tévedéseimet is
javíthassam.
Ezek nem teljes értékű epizódok, ezért nem a kéthetente megjelenő új
részek helyére fognak érkezni, hanem közéjük.
Azaz mostantól pár héten át hetente fog videó kikerülni a csatornára;
először egy új epizód, majd egy felújított változatú régi, majd újra egy
új, majd így tovább.
Az eredeti részek lekerülnek a publikus listáról, ezentúl már csak a
csatornatagok fogják tudni elérni őket.
Sose felejtsed el hogy honnan indultál... Sokkal őszintébb a fejlődésed haa nézőid látják hogy "innen indúltál". Én is ujrairhatnám a régi zeném, de azért nem csinálom,mert az nem őszinte
Szerintem respektálandó, ennyi munka bizony ilyen minőséget is igényel, és fordítva. Tetszik!
Kérlek soha ne hagyd abba, imádom ezt a csatornát, köszönöm😁
Még mindig nagyon szeretem ezt a csatornát! Köszönjük ezt a sok munkát amit ebbe belefektetsz!
Hihetetlen! Én eddig nem is tudtam hogy a Szovjetek ilyen sikeresek voltak az űrkutatásban, éppen ezért imádom ezt a csatornát! Mert mindíg lehet belőle tanulni újat és újat. Akárcsak a világűr, végtelen dolgot rejt.
sokkal jobb hang minőségü mint az elődje ennek a sorozatnak ( nagyon jó lett a videó)
nagyon részletes és minőségi videó ez is mint mindig, csak így tovább. Imádom ezeket a videókat :D
YES! Egyszerűen imádom!
Te vagy a leg királyabb
Nehéz az a legfejletteb szó 😂 minden esetre jó volt ismét megnézni
Nagyon jó lett, köszönöm!
Várom a folytatást!!
Nagyon jó, és érdekes lett ez a rész is. Viszont a háttérzenét nem lehetne néha váltogatni ? Már kicsit túl sokszor hallottam ezt az X-aktákat idéző ritmust és számomra kezd zavaróvá válni.
X-aktákból sosem elég! :)
Engem függővé tett😌
Szia
Tervezed hogy csinálsz egy videót a gravitációs hullámokról? Hol tartunk most, mennyi bizonyított detektálásánl járunk, milyen tipusú összeolvadásokat bizonyítottunk eddig (most olvastam egy cikket a fekete lyuk/neutron csillag összeolvadásról), milyen felfedezéseket/bizonyításokat tudtunk meg ezekből az adatokból, illetve milyen "jóslatokat" tettek ezen tudományterület felfedezései nyomán.
Válaszodat előre is köszönöm maradok rendszeres néződ!
Kitartást a további munkádhoz.
Jó kérdés! kozmoforum.hu és csillagvaros.hu -t ismered?
@@davidkiss6624 Nem de köszönöm megnézem őket.
üdv 2024.05.29. Köszönet🙏
Von Braun és Vissza a jövőbe 3? Nem lehet véletlen :)
Ha akkoriban létezett volna már ez a csatorna, akkor nem kellett volna szegény Lajkát, ilyen szemét módon eltenni mancs alól.
2024.04.09. Köszönet.
Köszönet 2022.10.27.
Első ✌️
Már vártam 💪
DE MINEK EZT IDE ÍRNI, HOGY ELSŐ?!
Ráadásul egy normális csatornán, ahol nincs helye ilyen fa*zságoknak.
Hol van a dupla LIKE gomb? Nagyon nagyon nagyon ugyes videok ezek!
Szegény Lajka 😢💔
Igen😢
1 Gagarin előtt már egy tucatnyian az űrbe jutottak csak ők meghaltak. Gagarin volt az 1. ember aki épségben tért vissza a földre. És hogy ezt eddig miért nem tudtál ezt? Mert a szovjetek ojannyira titkolták hogy még a mai napig azok a dokumentumok nem kerültek elő.
Egy dokumentum sem került elő, de te magyarország közepén olyan szinten vagy informálva, hogy mind a csodájára járunk!
Kérlek, küldj valami forrást, vagy legalább áruld el, honnam van az információd!
Valaki elméletett szűl, és azt már biztosnak is vesszük. Ha meg mai napig nem került elő, akkor te és többiek honnan tudják.
.
Most csak saját tudásra támaszkodva, ugyhogy a tévedés jogát fenntartom. 7:50 körül van ami nekem érdekes volt. Én úgy tudom, hogy egy égitest körüli pályán való körmozgás az folyamatos gyorsulás. Azt feltételezem, hogy tudjátok mi a gyorsulás és mi a sebesség illetve az összefüggéseket köztük stb. Azért mert a sebesség vektor nagyságe nem, de az irány megváltozik azért az még gyorsulás, én ezt a fizikát ismerem.
Földön az első kozmikus sebesség 7,91 km/s. (28 476 km/h)
Ez olyan magasságban jön létre, ahol a légellenállás már nem befolyásolja a repülés és nem kell folyamatos tolóerő.
Ezzel a sebességgel 85 perc alatt körbe lehet repülni bolygónkat.
Minél nagyobb a sebesség, annál magasabb a röppálya.
@@ordas5291 Igen, a gyorsulásról volt szó, lehet nem volt érthető ahogy fogalmaztam.
@@TeslaElonSpaceXFan ______Írod hogy.
„Én úgy tudom, hogy egy égitest körüli pályán való körmozgás az folyamatos gyorsulás”
Hát nem! Ha folyamatos gyorsulás lenne, akkor nőne a sebessége, így mindig magasabbra kerülne és idővel leszakadna Pl: a föld körüli pályáról.
Még egy! Ha folyamatos gyorsulás kellene a pályánmaradáshoz, akkor állandó meghajtásra lenne szükség.
@@ordas5291 Azért mert te leírod hogy: "Hát nem!" hiába raksz oda felkiáltó jelet, attól még butaságot írsz.
Körmozgás: "A v sebességvektor iránya a pálya érintőjének iránya, amely pontról pontra változik, és így a mozgás gyorsuló mozgás."
Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6rmozg%C3%A1s#A_k%C3%B6rmozg%C3%A1s_jellemz%C5%91i
Na, ezt elovastad akkor felfogod, hogy a körmozgás az gyorsuló mozgás. Talán már érted azt is hogy mi az a vektor, aminek van iránya és nagysága is.
A pálya alakja nem lényeges a megállapítás helyességét tekintve. Szabadesés amit a műholdak is "csinálnak", szabadon esnek a Föld tömegközéppontja felé, ez a gravitáció miatt van.
"A szabadon eső test gyorsulását nehézségi gyorsulásnak (gravitációs gyorsulásnak) nevezzük. A nehézségi gyorsulás jele g, iránya függőleges, azaz megközelítőleg a Föld középpontja felé mutat."
Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/Szabades%C3%A9s#A_szabades%C3%A9s_kinematikai_le%C3%ADr%C3%A1sa
"Így szabadesés közben is fellép a mikrogravitáció állapota. Az űrben ez kicsit másként működik. A Föld körüli pályán, például a Nemzetközi Űrállomás esetén ez azt jelenti, hogy az űrállomás folyamatosan zuhan a Föld felé, azonban keringési pályán a sebessége miatt mintegy "kitér" a Föld elől."
Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rrep%C3%BCl%C3%A9s#Mikrogravit%C3%A1ci%C3%B3
Hasznos olvasmányok: www.urvilag.hu/nyereseg_a_kontinensnek/20090601_a_tokeletes_sulytalansag
hu.melayukini.net/wiki/Weightlessness
en.melayukini.net/wiki/General_relativity#Relativistic_generalization Itt keresd a: ' Free Fall ' kifejezést
Te írtad: "Még egy! Ha folyamatos gyorsulás kellene a pályánmaradáshoz, akkor állandó meghajtásra lenne szükség."
A fentieket elolvastad már, ugyhogy tudod is a választ: Görbült téridő vagy leánykori neve: Gravitáció
@@TeslaElonSpaceXFan ______________A keringés periódusideje azonos, a fordulatszám azonos, szögsebesség szintén, akkor nálam mint hétköznapi „felhasználó”, nincs gyorsulás. út = sebesség x idő
Az idézeted elejéről kihagytad hogy „ahol a v állandó a sebesség nagyságát jelenti”
Attól hogy a sebességvektor változik és így a matematikusok szemszögéből gyorsulásnak minősül, még a hold keringési ideje ~ 1,022 km/s vagyis 27,32 nap és elég rég óta.
Bocs a felkiáltójelért!
Üdv; Ordas
Azért a hurcoltás elég durva szó, saját városkában laktak és kiemelkedő fizetést kaptak.
Nem akarok akadékoskodni, de 7:52 -kor azt mondod "gyorsulás nélkül is tud Föld körüli pályán maradni" ez szerintem nem igaz mivel, hogy ha nem gyorsul akkor nem tud írányt változtatni tehát nem megy körbe. Csak kis hiba, és már így is nagyon magas a színvonal, de félrevezethet tanulókat. [OLVASD VÉGIG A MEGJEGYZÉSEKET]
Rosszul látod!
Ha nem gyorsul, akkor is körbe megy, mivel a Föld gravitációja egy ellipszis pályán tartja a járművet.
Ehhez a folyamathoz sem gyorsulásra, sem irányváltásra nincs szükség.
Így inkább a te hozzászólásod az, ami félrevezetheti az érdeklődöket!
@@urkutatasmagyarul mivel a tárgynak van súja (mint erő) és F=ma kell lennie gyorsulásnak is.
Ha rosszul tudom akkor előre bocsánatot kérek, de szívesen megértem miért ebben az esetben.
@@decorn2542
Az űrben az eszközök szabadesésben zuhannak, ilyenkor súlytalanok és nincs szükség gyorsulásra.
@@urkutatasmagyarul attól, hogy valami szabadesésben van attól a gravitáció okozta súly az hat rá, például a nulla-g-és repülőgépen az emberek ugyan úgy esnek mint lent a földön ha felugranak csak mivel a repülőgép is gyorsul lefele így olyan mint ha egyhelyben lennének. Egyébként a te érvedben írtad, hogy "szabadESÉSben" már pedig ha valami esik akkor az gyorsul (kivéve ha a levegő ellenáll de az űrben erről nincs szó)
@@decorn2542
Te kevered a gyorsulást és a G erőt. A viszonyítási rendszerrel van gondod. Ha valami zuhan, akkor a gyorsulás 0, azaz 0 G hat a testre, azaz súlytalan.
A Föld felszínéhez képest valóban gyorsuló mozgást végez, de valójában mi gyorsulunk 1 G-vel nyugalmi helyzetünkben a felszínen állva.
Űrkutatás magyarul?
Inkább Űrkutatás Hunglisul. :D