Десь зо два роки тому я прочитав рекомендацію про 10 000 кроків в книзі якогось американського дохТура, там ще було про 7 годин сну і 5 овочів. До цього я дуже любив проводити по кілька днів на дивані, після цього, стараюсь між сесіями на дивані вставити таки 10 000 кроків. Самопочуття, настрій, продуктивність таки явно покращуються. Ну і звичайно ж 10 000 кроків це значно більш зрозуміло, і простіше для впровадження в життя ніж "більше фізичної активності".
Просто сказати "ходи 10.000 кроків!" значно простіше і доступніше, аніж "більша фізична активність зробить вас, загалом, здоровішим, аніж менша, якщо ви слідуватимете рекомендаціям згідно вашої вікової групи, які не вміщаються в якесь одне число, тому знайдіть і почитайте їх самі"
Я зауважила цінність умовних "десяти тисяч кроків" для психічного здоров'я )) Просто щодня вийти на прогулянку, особливо коли у тебе купа важливих справ - таки чудово допомагає переключитися. Просто пройтися і нагуляти ці формальні кроки в такому випадку таки суттєва турбота про здоров'я
Нарешті знайшла однодумця! Скільки я сил витратила і зі скількома людьми я посварилась , доказуючи раціоналізм з різних питань , Тепер маю підтримку і буду відсилати « розумак» на цей канал! Гарно , доступно і розумно викладено!
Не цікаво. Все залежить від нервової системи, інтенсивності і ритмічності. Наприклад, щоб перелаштуватись на підйом в конкретній годині без будильника одному протібно, скажімо 2 тижні, а іншому лише налаштуватись з вечора на потрібну годину. За декілька днів можна освоїти сліпий набір на клавіатурі. 21 день - ще один маркетинговий (психологічний) хід побудований на принципі "робота - винагорода".
Доречі , мулька про 21 день,це така ж дурня,як і міф про 10000 кроків.Тобто не певен,що можна набути звичку за 21 день,проте певен-позбутися звички за 21 день практично неможливо :)
Краще робити бiзнес на трекерах, нiж на медикаментах. 10000 крокiв це не багато, але кроки не замiнять тренування на iншi групи м'язiв. Проте трекер дозволяэ мониторити спосiб життя. Для мене це приэмна забавка.
Святий фітнес, це ж нове відео від клятого раціоналіста! Одягаю лосіни і пов'язку на голову... Початок відео - повернення у 90-ті. Аеробіку ще б робив, в мене б сльоза виступила.
Маю фітнес трекер від Xiaomi більше 3-х років. На кількість кроків дивлюсь рідко. Має значення тільки коли із дівчиною чи друзями міряємось хто скільки пройшов і хто найбільше. В подобається він через наступні функції: годинник, будильник, сповіщення про опвідомлення та дзвінки. Помітив, що відколи його придбав, не так часто беру телефон до рук.
@@jackofthelantern1545 спочатку був Xiaomi Mi Band 3, тепер Xiaomi Mi Band 4 (різниця невелика, 4-ка має кольоровий екран + можливість читати повідомлення безпосередньо з екрану трекера не дивлячись в телефон). Звуку трекер не має, лише вібро. Функцію будильника виконує добре.
Шикарно. Історичний екскурс чудовий! Це нагадало мені історію про те, чому багато людей досі вважають молочну кислоту причиною закислення і кріпатури - винна історія
зрозуміло, що ці трекери і чутки про 10000 кроків це маркетинговий хід, але все таки, приємніше жити в суспільстві, де люди міряються пройденими кроками, а не кількістю викурених сигарет. чекаю трекер, який вимірюватиме кількість прочитаних книг))
@@noearth23 його не треба купувати, а значить не треба рекламувати, а люди схильні слідуввти рекламі і моді, якби такий трекер започаткували - читання стало б популярнішим)
@@ОляМихайльонко Якщо щось подібне вигадають, то це буде виглядати так:"для нормального розумового розвитку треба читати 5 книг на тиждень". А там де концентруються на кількості страждає якість. Тому люди будуть вибирати легку белетристику, оминаючи твори для роздумів (щоб встигнути 5 книг прочитати), читати поспіхом, невдумуючись і толку від того читання буде мало. В принципі буде так, як з 10000 кроків))))
є такі програми для читання де модна встановлювати бажану кількість книг за мету або кількість хвилин/годин читання за день. Додаток буде нагадувати про ціль і фіксувати ваше просування до неї
@@K.Rationalist повністю згодна, але мене щодня дуже дратує, що я не набираю 10 000 кроків. Завжди тримаюсь в межах 5-7. Тепер спокійно можу змінити налаштування на 7 500 і ціль стане доступнішою 😁
Хотіла подякувати за посилання у відео про детектор брехні, використала їх у своїй роботі щодо критити застосування поліграфа у атестації поліцейських, науковий керівник був просто у захваті)) Ну і відео, як завжди топове, за що, теж, дякую)
Добрий контент ,я рада що підписалась. Спочатку вагалась,бо перший україномовний канал,на який я підписалась був-geek journal. Але згодом ,там з’явилось багато «води» і я відписалась,бо для мене стало важко його слухати.У вас-нічого зайвого,приємна мова,важлива інформація .Лайк лайк лайк))
Дуже круте відео! Дякую)) У мене на телефоні встановлено Samsung Health, з першого ж дня помітила що коли швидко йду з телефоном у руці і розамхую ним то кроків він нараховує більше. А якшо увімкнути режим економії енергії - взагалі перестає рахувати)) До речі, у мене і замого початку норма була встановлена 5000 за замовчуванням, вже потім я підняла спочатку до 6 тис, а потім до 7
дякую за відео! фітнестрекер носила когда дитина була маленька, щоб контролювати час та кількість кроків, але не довго. З"явилось відчуття ніби я на прив"язі, ніби під домашнім арештом з чіпом на руці. Звучить мабуть дивно, але знявши відчула легкість та свободу. Більше не одягала
Дякую за відео, що ж.. я знала, що колись-таки Ви зачепите й мої улюблені мракобісся))) Так, я відслідковую кроки за допомогою трекера, й мені це не дуже допомагає бути супер-здоровою або худнути). Але це як улюблена звичка, що ж, більше не буду вважати це за велике досягнення. Бажаю Вам натхнення, запалюйте ще!))))))
@@K.Rationalist Чого це старий?! Мені от дільнича лікарка нещодавно рекомендувала "пити 1,5 літра води на день... не більше, не менше, рівно 1,5 літра!". А на моє питання чому, сказала, що так треба... що це результати новітніх досліджень... і рекомендація якоїсь там асоціації дієтологів і когось там ще з америки.
Дякую за відео тобі, Артеме! Дуже приємний формат: цікаві теми, науковий підхід, приємне оформлення, класна українська, вдалі ненав'язливі жарти, та і загалом дуже людяне ввічливе відношення (навідміну від коментарів, де часто підгорає за обмовки, неправильний переклад чи нерівно пофарбовані двері - але для мене це додатковий прикол часом почитати і поржати;) Про трекери - як на мене, це просто забавка електронна, як загалом зараз популярно. Для мене це недоречна витрата грошей - не буду цілими днями вислідковувати-вираховувати кроки, пульс чи ще якусь фіготу. Це на любителя таких примочок, багатьом подобається. ,
Мене фітнестрекер дуже мотивує, на роботу та з роботи завжди ходжу пішки, а коли бачу, що на трекері ще не досягнуто щоденної мети, то намотую додаткові кроки в себе на районі) Вважаю дуже користною річчю принаймні для започаткування звички.
За проханням автора ділюсь власною думкою з приводу трекера. Мені 26, чоловік. Трекер подарували приблизно 2 роки тому, носив більше як годинник, До 22 був досить спортивним, по закінченню вузу занняття спортом стали нерегулярними, швидко набрав зайву вагу та нікуди не дівались генетична схильність до проблем з серцем, які лише загострились. Тож як і багато хто після застіль Нового року, пообіцяв собі взятись за себе, контролювати що їм та як рухаюсь. Плюси від трекера: допомагає відслідковувати рухову активність протягом дня, скільки витрачаєш на дорогу на роботу, скільки находжуєш вже там, по дорозі додому і т.д. В нього є корисна функція, яка відслідковує відсутність активності протягом дня (щоб не було як у коментарях нижче: зроблю 10 000 і буду пити з кумом). Ввечері після роботи вибігаю навколо дому побігати легкою трусцею, поставив за межу собі не більше 16000, бо з зайвою вагою навантаження на колінна теж треба правильно контролювати. З приводу мінусів трекера частково погоджуюсь з думкою автора. Головне це треба розуміти, що це гаджет що може допомогти з вирішенням проблеми, а не самостійно вирішити її, для цього потрібна голова. Теж саме можна сказати і про харчування: хочеш схуднути, то не можна просто перестати їсти, треба правильно підходити до вибору продуктів та режиму вживання їжі. Все що описав вище не є у мене прописаним правилом, скоріше рекомендацією для себе, теж влаштував був "ліниву суботу" та "шкідливий обід". Ну і змагання з дружиною, хто більше пройшов за день, теж приносять своє задоволення!
Чим шкодили фiтнес-трекери - часто у додатках, якi з ними пов'язанi, писало "ви сьогоднi скинули 333 калорii - це як порцiя морозива!" I люди з думкою "ой який я молодець" йшли i з'iдали те морозиво. Але спалювання калорiй працювало не так! Добре, що зараз бiльшiсть додаткiв вiд цього вiдiйшла, але деякi ще видають такi ось "пiдрахунки" i збивають людей з пантелику.
не треба казати що робили люди, це лише припущення. у вас є статистика? не думаю, що навколо одні барани. В мене також припущення - заголовок "Вам не потрібно проходити 10000 кроків на день!" дійсно може збити людей з пантелику, особливо тих, хто побачить лише заголовок
Дякую за розкриту тему! Виходить, що і працювати за комп’ютером стоячи також не є кориснішим, аніж сидячи. Це індивідуально й мусить працювати у комплексі.
Олекса Шкляр користь працювання стоячи дещо переоцінена, тому так - це не може замінити розминку або іншу фізичну активність) але негативний вплив довгого сидячого спросом життя теж доведений, його я не захищаю))
Дякую за цікавий, україномовний контент на RUclips. І маю запитання до Вас. Що це за годинник у Вас ? Цікавить виробник та модель. Можливо хтось підкаже, якщо автор не буде мати змоги (або бажання) відповісти.
Привіт, Артем. Дякую за цікаву інфу. Підкину ще одну ідею для відео, можливо тебе зацікавить. Останнім часом дуже на слуху соляні кімнати, які нібито допомагають побороти захворювання дихальних шляхів. Що скаже наука з цього приводу??
Дякую за цікаву інформацію. Моя мама встановила на свій китайський смартфон додаток-"крокомір". Та я сказав їй, що це не "крокомір", а "струсомір", - адже в такому телефоні немає датчиків руху, а є тільки датчики струсів. Моя впевненість підтвердилась, коли після того, як я просто потрусив смартфон в руці, - додаток додав кілька десятків нових "кроків")
В мене вбудований в смартфон Самсунг Гелаксі трекер також налаштован на 10000 кроків)) Інколи цікаво глянути скільки сьогодні пройшов. Хоча він може мати значну похибку - наприклад рахує струси при пересуванні у громадському транспорті))
Колись мені подарували крокомір і я майже рік намагався дотримуватися правила 10000 кроків, чесно дратувало це, бо якось дня ти із задоволенням намотуєш 20тис., а іншого й 3тис не можеш находити бо все дістало, але в цілому то було добре для загального самопочуття, бо після подолання норми краще спав та не скаржився на довгі прогулянки під час подорожей по різним містам України. Зараз думав повернутися до такої практики, але щось духу не вистачає. Звичайно ходьбу поєднував з 2-3 разовими щотижневими вправами (комплекс простих вправ для тіла), тому можливо й вони допомагали в цілому :)
Ну сильно весомых аргументов против того, чтобы ходить 10 000 в день я не увидела. Хотя, конечно, было интересно послушать откуда это пошло и почему это не обязательно воспринимать как строгую рекомендацию. Сама я все-таки думаю, что если человек не занимается никаким другим спортом или регулярной аэробикой, то лучше ему таки пройти лишние пару тысяч шагов в день.
@@mmiro відео про те, що цифра 1000 ніяк не обгрутована. Що і було доведено. А аж ніяк не про "против того, чтобы ходить 10 000 в день". Доже шкода що ви не бачите різниці
@@romanmarchenko7968 А ви читали назву відео? Вона впевнено стверджує що "Вам не потрібно проходити 10000 кроків на день". Це твердження ще й зі знаком оклику. Про (ймовірну) історію появи цього числа ми почули, але доказів чому саме НЕ ПОТРІБНО, не було надано. Також не було сказано скільки потрібно, якщо людина обирає саме ходьбу. Але такі дослідження насправді були проведені, і рекомендації знаходяться десь у диапазоні 10-15 тис кроків на день.
Вже кілька років користуюсь Мі Бендом 1 покоління. Ніколи не чув за мету 10 тисяч кроків. По дефолту було 8 тисяч, я змінив на 7, так як крім ходьби іншими активностями займаюсь, часто не вивозив. А взагалі так, треба сильно не заморочуватись з кількістю кроків, просто слідкувати за середньою активністю.
Теж думав що куплю трекер і почну займатись спортом, а на ділі, як ти і сказав у відео, це ніфіга не стимулює, і так, я з того часу набрав добряче у вазі, це звичайно не ожиріння, але теж неприємно.
У мене трекер браслет першого покоління (2015 року) і куплявся він не для вимірювання кроків, а для того, щоб не пропускати дзвінки на беззвучному режимі телефона, в той час, як я займаюся музикою. Які навороти в сучасних трекерах я не в курсі, але вважаю, що взагалі користь від такої штуки є - людина може обманювати себе щодо своєї активності (так само, як не помічає зайвих калорій без щоденника, або не помічає, як пришвидшує темп, граючи без метронома и тому подібні ілюзії), а так у неї є трекер як орієнтир.
Скачала собі крокомір на телефон, коли немає чим зайнятися просто махаю телефоном лежачи на дивані, кроки набігають))) якщо чесно то це єдине для чого він мені потрібен) А відео цікаве, дякую.
Мой опыт следующий: ходьба это ходьба, её для нормального самочувствия не достаточно. А вот даже самая малюсенькая пробежка, но регулярно даёт прекрасное самочувствие. Малюсенькая пробежка это типа через дорогу перебежать или по лестничной клетке быстро подняться. Также хотя бы 10 приседаний (это дополняет пробежку, но не заменяет). Конечно же это наверное для возраста от 40 и выше.
Краще б люди звертали увагу не на кількість зроблених кроків, а на чистоту повітря в своєму місті. Сервіси моніторингу чистоти повітря в Україні вже існують. Якщо повітря досить забруднене, то варто розпочинати, як варіант, практику носіння спеціальних масок. З користю біга або прогулянки на свіжому повітрі повністю погоджуюся. При чому антропологи заявляють, що людина ідеально адаптована до бігу трусцем на дальні відстані, це для нас природне (У фільмі "Боги мабуть з'їхали з глузду" є епізод коли бушмен повільно, але безперервно наздоганяє антилопу виснаживши її).
Привіт , ще про один аспект ходьби забули (опорно-руховий апарат) в мене сидяча робота і як наслідок з’явилися проблеми у тазовому відділі , почав ходити більше після роботи і з часом проблема зникла і навіть нібито краще сплю ( *розходжуюсь*десь після 5000 тис кроків мінімум)
А осьо нижче написано про 21 день для формування звички - дійсно цікава тема. Вважаю що можна набагато швидше виробити звичку. Чи це й так очевидно й нічого знімати?)
Дякую! Завжди вважав ці 10к кроків бздурою. Як і цей хайп з тамагочі-трекерами. Хожу в зал, працюю в офісі, не тішу себе думкою що маю достатньо фізичної активності) З.І.: І до хотьби про 2 літри води на день можна? В попередніх відео було про склянку води зранку, але дещо інше)
Якщо такі пристрої людину мотивують змінити горизонтальне/сидяче положення і здолати певну відстань не скориставшись транспортом, то це просто чудово. А точність показників не настільки важлива.
Дякую за корисну інфу) Мені трекер допомагає не засиджуватись за ноутом та відстежувати якість сну. Також дуже зручно бачити хто тобі дзвонить або що пишуть в додаток.
Вже років 20 десь 340 днів на рік незалежно від погоди гуляю ввечері. З друзями чи сам. І тільки недавно дізнався що у мене в телефоні є трекер. Мій стандартний маршрут згідно з телефоном 13000 кроків. Тому як людина яка робить навіть трохи більше кроків на день ніж 10000 скажу: Гуляйте частіше - це приємно)
Я сьогодні лише прибирав у двох кімнатах та навіть не виходив на вулицю. Мій телефон показує, що я пройшов 9522 кроків, при цьому він не постійно був у моїй кишені.
Як не дивно, мені фітнес-браслет в основному потрібен не для фітнесу. Просто зручно отримувати важливі повідомлення, також зручним виявився вбудований таймер. Щодо основних функцій, кроки міряє достатньо точно, до більшої активності стимулює, інформація про глибокий сон цікава, принаймні помітно, що якщо лягати раніше, якість сну значно краща.
Колись за сивої давнини, придбав собі вимірювач кроків, ще до смартфонів. Прочитав інструкцію (сам собі не вірю) та відкрив для себе аеробну ходу, саме тоді ці тисячі працюють. В іншому випадку якщо наприклад ходити по музеях, багато але повільно - це навіть шкодить і судинам і серцю.
Знайшов статтю про згадане дослідження(де жінки віком ~72роки): www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/how-many-steps-better-health, цитата з неї: "Понад 500 жінок померли під час дослідження." Я так і не зрозумів, нащо було розказувати про це дослідження у цьому відео. Не знайшлося більш кращих кандидатів?
Це не погане дослдідження, просто з певними обмеженнями. Розповів я про нього, тому ще більшість наукпоп-статей з відкриттям міфу про 10000 кроків посилаються саме на нього, часто забуваючи про ці обмеження. Я ж її чесно проговорив. І що дивного в тому, що я в відео про 10000 кроків розказав про дослідження свме цього?
@@K.Rationalist дякую за чесність. В мене калалося вращення, що це основне дослідження в цьому відео і коли ви сказали що 7500 кроків це вже маскимально корисно для здоровя, то здалося агааа, далі можна не дивитися(надіюся ніхто не зробив так). Зрозумів, що я не уважно слухав 😅після повторного перегляду.
Десять тисяч кроків мало хто може себе дозволити. Це біля двох годин ходьби щодня. Окрім того десять тисяч викликають помітну втому, що може заважати у повсякденному житті. Я зупинився на восьми. Зі свого досвіду можу додати що приблизна така кількість ходьби дозволяє худнути без зайвих тортур голодом. Можливо це найбільш економічний та безпечний спосіб отримати необхідну кількість фізичної активності на добу. Тому ця рекомендація була легко сприйнята суспільством й багато хто її виконує, можна сказати що вона має доказ in vivo
все ж на деяку категорію людей фітнес трекери впливають. Подарували старенькому татові такий - до того взагалі міг за день не вийти на вулицю, а тепер дивлячись на кількість активності 15 хвилин ( те що нащодив від столу до холодильника) - йому стає соромно за себе. Він перемагає лінь та йде прогулюватися на вулицю . Звісно не фіксується на кроках, але сама мета трошки рухатися - як результат став краще себе почувати і фізично, і морально
Назва відео каже, що "не потрібно", але не надається обгрунтування чому саме не потрібно. Насправді, є дослідження у яких була знайдена кореляція між саме 10-15 тис кроками на день (чи аналогічною активністю) й позитивними ефектами для тих хто витримує таку норму, та ризиками для здоров'я які з'являються від недостатньої активності. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28138134 www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/CIR.0000000000000440 "During 3 d of reduced physical activity (12,956 ± 769 to 4319 ± 256 steps per day), PPG increased at 30 and 60 min after a meal" PPG - рівень глюкози після прийому їжі, індикатор риску тих самих cardiovascular станів. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21716152 Чоме саме кардіологи роблять акцент на ходьбу? Бо це самий доступний та натуральний спосіб для більшості підтримувати активність без ризиків травмування суглобів чи спини (як при бізі чи інших активних видах спорту), падіння (велосипед). Ще це можливість утримувати кардіо в помірному рівні (бо тренування на підвищених пульсах може погіршити стан).
Фітнес-трекер нараховує 600 кроків за одне миття в дУші. Іноді нагадує, що треба підвестися, коли я не сиджу, а також реєструє частину нічної активності за сон. Але загалом корисна штука в якості годинника, індикатора дзвінків з телефона та... кухонного таймеру для заклопотаних батьків. Чесно, таймер з вібро на руці врятував мені вже купу страв. Ну а якщо повернутися до фітнес-активності, то його роль здебільшого щоб нагадувати ворушитися - і він в тому допомагає, хоч і помиляється в об'ємах.
А є дослідження щодо того, чи потрібно розподіляти кроки приблизно рівномірно по всьому дню, чи можна зранку одразу пройти 9500, а потім весь день майже не рухатися?
Зробив 10000 кроків зранку, тепер валяюся на дивані весь день, а ввечері з кумом забухаю)) Я спортсмен і піклуюсь про своє здоров’я!!!)
Laming777 😂
Воістину
Будьмо! Хух....
+100 одиниць до максимального здоров'я вашого персонажа. Тепер ваш максимум - 0
Я теж колись пройшов 10 тис кроків. Ну, не за день, звісно, але все ж... Думаю, цього достатньо. Тому з того часу не просихаю. За нас, спортсменів!
Десь зо два роки тому я прочитав рекомендацію про 10 000 кроків в книзі якогось американського дохТура, там ще було про 7 годин сну і 5 овочів.
До цього я дуже любив проводити по кілька днів на дивані, після цього, стараюсь між сесіями на дивані вставити таки 10 000 кроків. Самопочуття, настрій, продуктивність таки явно покращуються.
Ну і звичайно ж 10 000 кроків це значно більш зрозуміло, і простіше для впровадження в життя ніж "більше фізичної активності".
Просто сказати "ходи 10.000 кроків!" значно простіше і доступніше, аніж "більша фізична активність зробить вас, загалом, здоровішим, аніж менша, якщо ви слідуватимете рекомендаціям згідно вашої вікової групи, які не вміщаються в якесь одне число, тому знайдіть і почитайте їх самі"
Ніхто і не обіцяв, що буде просто🙂
Дякую, тепер можна не дивитися
Олег Денисенко 😔
Я зауважила цінність умовних "десяти тисяч кроків" для психічного здоров'я )) Просто щодня вийти на прогулянку, особливо коли у тебе купа важливих справ - таки чудово допомагає переключитися. Просто пройтися і нагуляти ці формальні кроки в такому випадку таки суттєва турбота про здоров'я
Нарешті знайшла однодумця! Скільки я сил витратила і зі скількома людьми я посварилась , доказуючи раціоналізм з різних питань ,
Тепер маю підтримку і буду відсилати « розумак» на цей канал! Гарно , доступно і розумно викладено!
минуле: 10 000 кроків за день
сьогодення: 100 віджимань, 100 вправ на пресс, 100 присідань, 10км бігу щодня.
Уанпанчмен!
Я бачу, ви розумієтеся на анімації!
Чекаємо відео про " Потрібно 21 день, щоб сформувати звичку"
А я все думаю, чому це в мене не формуються жодні звички (особливо хороші) 😅
Не цікаво. Все залежить від нервової системи, інтенсивності і ритмічності.
Наприклад, щоб перелаштуватись на підйом в конкретній годині без будильника одному протібно, скажімо 2 тижні, а іншому лише налаштуватись з вечора на потрібну годину.
За декілька днів можна освоїти сліпий набір на клавіатурі.
21 день - ще один маркетинговий (психологічний) хід побудований на принципі "робота - винагорода".
@@AndriiKoval-u2z, сліпий набір я освоїла ще в школі, коли позичила ноут у друга для створення курсової, а там - заклеєні кнопки))
Так. Мені б теж було цікаво
Доречі , мулька про 21 день,це така ж дурня,як і міф про 10000 кроків.Тобто не певен,що можна набути звичку за 21 день,проте певен-позбутися звички за 21 день практично неможливо :)
Ваші неакуратно пофарбовані перетинки на дверях - маленьке пекло перфекціоніста
перфекционизм - это психическое заболевание)
Що?
Бггг
😂
Є сенс чекати випуск про перефекціоналізм?)
Краще робити бiзнес на трекерах, нiж на медикаментах. 10000 крокiв це не багато, але кроки не замiнять тренування на iншi групи м'язiв. Проте трекер дозволяэ мониторити спосiб життя. Для мене це приэмна забавка.
А планка?
Святий фітнес, це ж нове відео від клятого раціоналіста! Одягаю лосіни і пов'язку на голову...
Початок відео - повернення у 90-ті. Аеробіку ще б робив, в мене б сльоза виступила.
Чекаю фоток в лосінах))
@@K.Rationalist Домовились
де струґачка?
*Дякую, колего! Просуваймо україномовний ютуб!*
Відгук гідний вподобайки, як видиво.
як ти такий жирний шрифт забацав?
@@hytryi_huy Перед текстом зірочка * і після нього зірочка *
Херня
@@andvi6225 , зачем о себе пишешь?
Маю фітнес трекер від Xiaomi більше 3-х років. На кількість кроків дивлюсь рідко. Має значення тільки коли із дівчиною чи друзями міряємось хто скільки пройшов і хто найбільше. В подобається він через наступні функції: годинник, будильник, сповіщення про опвідомлення та дзвінки. Помітив, що відколи його придбав, не так часто беру телефон до рук.
Плюсую. Так само користуюсь: годинник, будильник, сповіщення. І найкраще в ньому - сповіщення про повідомлення, бо раніше завжди пропускала.
Скажіть, будь ласка, чи має він достатньо сильну вібрацію, для використання в якості будильника (з вимкнутим звуком). І яка саме модель у вас.
@@jackofthelantern1545 спочатку був Xiaomi Mi Band 3, тепер Xiaomi Mi Band 4 (різниця невелика, 4-ка має кольоровий екран + можливість читати повідомлення безпосередньо з екрану трекера не дивлячись в телефон). Звуку трекер не має, лише вібро. Функцію будильника виконує добре.
@Антонина Мельниченко
На третьому теж можна читати.
А я користуюсь Mi Band 3 тільки вночі, коли сплю. Вранці дивлюсь як спав і знімаю до вечора.
Шикарно. Історичний екскурс чудовий! Це нагадало мені історію про те, чому багато людей досі вважають молочну кислоту причиною закислення і кріпатури - винна історія
зрозуміло, що ці трекери і чутки про 10000 кроків це маркетинговий хід, але все таки, приємніше жити в суспільстві, де люди міряються пройденими кроками, а не кількістю викурених сигарет.
чекаю трекер, який вимірюватиме кількість прочитаних книг))
Такий трекер уже існує - він називається мозок)
@@noearth23 його не треба купувати, а значить не треба рекламувати, а люди схильні слідуввти рекламі і моді, якби такий трекер започаткували - читання стало б популярнішим)
@@ОляМихайльонко Якщо щось подібне вигадають, то це буде виглядати так:"для нормального розумового розвитку треба читати 5 книг на тиждень". А там де концентруються на кількості страждає якість. Тому люди будуть вибирати легку белетристику, оминаючи твори для роздумів (щоб встигнути 5 книг прочитати), читати поспіхом, невдумуючись і толку від того читання буде мало. В принципі буде так, як з 10000 кроків))))
є такі програми для читання де модна встановлювати бажану кількість книг за мету або кількість хвилин/годин читання за день. Додаток буде нагадувати про ціль і фіксувати ваше просування до неї
Мій фітнес треккер, це - дати собі копняка, щоб два - три рази на тиждень вийти на пробіжку та турнічку, благо їх зараз як грибів
Оце я розумію!
Шкода коли доводиться давати собі копняка :(
@@Inadzuma шкода, коли навіть копняк не допомагає 😟
Ви ходите "колінками назад"?
В період після святкової депресії з приводу того, що "скоро літо, пора в зал", цей канал неймовірно актуальний 🔥 спасибі Вам за корисну інформацію!
Прошу)
Але користь фізичних навантажень ніхто не скасовує))
@@K.Rationalist повністю згодна, але мене щодня дуже дратує, що я не набираю 10 000 кроків. Завжди тримаюсь в межах 5-7. Тепер спокійно можу змінити налаштування на 7 500 і ціль стане доступнішою 😁
Nastia Zhy дратуватися, щодо недосягнення цієї мети, точно не варто)
помірне фізичне навантаження - раціональне.
відсутність фізичного навантаження - іраціональне
Підтримати Клятого раціоналіста:
Patreon: www.patreon.com/rationalist
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578
Таке цікаве у вас прізвище.
Хотіла подякувати за посилання у відео про детектор брехні, використала їх у своїй роботі щодо критити застосування поліграфа у атестації поліцейських, науковий керівник був просто у захваті))
Ну і відео, як завжди топове, за що, теж, дякую)
Оуууу, радий чути)
Завжди радий)
Добрий контент ,я рада що підписалась. Спочатку вагалась,бо перший україномовний канал,на який я підписалась був-geek journal. Але згодом ,там з’явилось багато «води» і я відписалась,бо для мене стало важко його слухати.У вас-нічого зайвого,приємна мова,важлива інформація .Лайк лайк лайк))
На моменті із лаком просто взволав!!! Вогінь! І таки кльово вимовляєш наукові терміни :)
Ахах)) дякую))
Ну как бы в принципе понятно что трекер не помагает худеть.. Примерно как и кросовки или штаны для йоги.. Или смарт весы.. Это просто инструмент..
Дякую. Здоров`я та процвітання Вам!
Дякую за відео!
Дуже круте відео! Дякую))
У мене на телефоні встановлено Samsung Health, з першого ж дня помітила що коли швидко йду з телефоном у руці і розамхую ним то кроків він нараховує більше. А якшо увімкнути режим економії енергії - взагалі перестає рахувати))
До речі, у мене і замого початку норма була встановлена 5000 за замовчуванням, вже потім я підняла спочатку до 6 тис, а потім до 7
Самсунг хелс ще та зараза, в мене любив 50к нарахувати на мотоциклі
А що там з 2 літрами води (чи то пак абстрактної рідини) на добу?
+++
У Адама було видиво на цю тему. Здається я навіть бачив його українською.
@@Vyacheslav_ що за Адам?
@@golyj000 який руйнує все.
Пий скільки організм хоче. Мені 1-2 чашки достатньо на добу.
В мене залишився ще один крок. Як дійти до холодильнику? Принесіть поїсти, я не можу вже йти.
Підписався не додивившись ролик до кінця
❤️Українська мова
Двері за спиною топ! 🤭
Вони тобі добре знайомі)
дякую за відео! фітнестрекер носила когда дитина була маленька, щоб контролювати час та кількість кроків, але не довго. З"явилось відчуття ніби я на прив"язі, ніби під домашнім арештом з чіпом на руці. Звучить мабуть дивно, але знявши відчула легкість та свободу. Більше не одягала
Дякую за відео, що ж.. я знала, що колись-таки Ви зачепите й мої улюблені мракобісся))) Так, я відслідковую кроки за допомогою трекера, й мені це не дуже допомагає бути супер-здоровою або худнути). Але це як улюблена звичка, що ж, більше не буду вважати це за велике досягнення. Бажаю Вам натхнення, запалюйте ще!))))))
Розумію) дякую)
Це україномовний скарб!!! Дякую за якісний контент! Другий день радію чудовій знахідці😊😊😊
KATESELV 😊
2:50 хвилинку, а чи були на той момент наукові обґрунтування саме цього числа?
Ахахаха))
Дуже цікаво та пізнавально! Дякую)
Прошу)
Як каже мій дід: "Сало - сила! Спорт - могила!"
Значить він вважає тебе лошком "внучок"
@@user-lisnick аргументуй non compos mentis.
Дідо прожив життя, він краще знає що і до чого.
Це актуально якщо твоя праця пов`язана з фiзичним навантаженням.
О, а я ще вчора прочитав в контексті реклами спирту - "Хочеш жити - треба пити!", теж слушна порада.
Клас!! Для мене тема 10 тисяч кроків не настільки важлива, але подобається загальна науковість Ваших відео))
Радий чути)
Чудова українська!! І користь від неї для України більше ніж від 10000 кроків...
А про обов'язкове споживання літру/півтора/двох/відра/каністри води в день, вже відео було?
Та це вже такий старий міф, що навіть не хочу повертатися до нього)
@@K.Rationalist Чого це старий?! Мені от дільнича лікарка нещодавно рекомендувала "пити 1,5 літра води на день... не більше, не менше, рівно 1,5 літра!". А на моє питання чому, сказала, що так треба... що це результати новітніх досліджень... і рекомендація якоїсь там асоціації дієтологів і когось там ще з америки.
Тоха Карп ох🤦🏻♂️
Дякую за відео тобі, Артеме! Дуже приємний формат: цікаві теми, науковий підхід, приємне оформлення, класна українська, вдалі ненав'язливі жарти, та і загалом дуже людяне ввічливе відношення (навідміну від коментарів, де часто підгорає за обмовки, неправильний переклад чи нерівно пофарбовані двері - але для мене це додатковий прикол часом почитати і поржати;) Про трекери - як на мене, це просто забавка електронна, як загалом зараз популярно. Для мене це недоречна витрата грошей - не буду цілими днями вислідковувати-вираховувати кроки, пульс чи ще якусь фіготу. Це на любителя таких примочок, багатьом подобається. ,
найкорисніше самсунгу, еплу та сяомі, походу))) та і моду на ЗСЖ пропагує як не як, най буде;)))
Гарний старт, підняли настрій!) Дякую за відео!
Прошу)
Мене фітнестрекер дуже мотивує, на роботу та з роботи завжди ходжу пішки, а коли бачу, що на трекері ще не досягнуто щоденної мети, то намотую додаткові кроки в себе на районі) Вважаю дуже користною річчю принаймні для започаткування звички.
Добре, що ви це сприймаєте саме так)
За проханням автора ділюсь власною думкою з приводу трекера.
Мені 26, чоловік. Трекер подарували приблизно 2 роки тому, носив більше як годинник, До 22 був досить спортивним, по закінченню вузу занняття спортом стали нерегулярними, швидко набрав зайву вагу та нікуди не дівались генетична схильність до проблем з серцем, які лише загострились. Тож як і багато хто після застіль Нового року, пообіцяв собі взятись за себе, контролювати що їм та як рухаюсь.
Плюси від трекера: допомагає відслідковувати рухову активність протягом дня, скільки витрачаєш на дорогу на роботу, скільки находжуєш вже там, по дорозі додому і т.д. В нього є корисна функція, яка відслідковує відсутність активності протягом дня (щоб не було як у коментарях нижче: зроблю 10 000 і буду пити з кумом). Ввечері після роботи вибігаю навколо дому побігати легкою трусцею, поставив за межу собі не більше 16000, бо з зайвою вагою навантаження на колінна теж треба правильно контролювати.
З приводу мінусів трекера частково погоджуюсь з думкою автора.
Головне це треба розуміти, що це гаджет що може допомогти з вирішенням проблеми, а не самостійно вирішити її, для цього потрібна голова. Теж саме можна сказати і про харчування: хочеш схуднути, то не можна просто перестати їсти, треба правильно підходити до вибору продуктів та режиму вживання їжі.
Все що описав вище не є у мене прописаним правилом, скоріше рекомендацією для себе, теж влаштував був "ліниву суботу" та "шкідливий обід".
Ну і змагання з дружиною, хто більше пройшов за день, теж приносять своє задоволення!
Царську вподобайку Королівському каналу!
2:48 Чи були на той момент якісь наукові обгрунтування цього числа?))
Дякую!)))
Випадково натрапив на канал, дуже хороший аналіз, дякую. Підписався, буду дивитись ще)
Радий чути)
Чим шкодили фiтнес-трекери - часто у додатках, якi з ними пов'язанi, писало "ви сьогоднi скинули 333 калорii - це як порцiя морозива!" I люди з думкою "ой який я молодець" йшли i з'iдали те морозиво. Але спалювання калорiй працювало не так! Добре, що зараз бiльшiсть додаткiв вiд цього вiдiйшла, але деякi ще видають такi ось "пiдрахунки" i збивають людей з пантелику.
не треба казати що робили люди, це лише припущення. у вас є статистика? не думаю, що навколо одні барани. В мене також припущення - заголовок "Вам не потрібно проходити 10000 кроків на день!" дійсно може збити людей з пантелику, особливо тих, хто побачить лише заголовок
Хожу 10000 шагов в день. Чувствую себя замечательно.
Я веган, прекрасно себя чувствую. Ты раздражительный, это всё из-за мяса.
@@MasterSergius веган не человек
@@MasterSergius 😂
Дякую за розкриту тему!
Виходить, що і працювати за комп’ютером стоячи також не є кориснішим, аніж сидячи. Це індивідуально й мусить працювати у комплексі.
Олекса Шкляр користь працювання стоячи дещо переоцінена, тому так - це не може замінити розминку або іншу фізичну активність) але негативний вплив довгого сидячого спросом життя теж доведений, його я не захищаю))
Ой, так і скажіть, що вам ліньки ходити по 10 тисяч кроків 😁
😂
Дякую за цікавий, україномовний контент на RUclips. І маю запитання до Вас. Що це за годинник у Вас ? Цікавить виробник та модель. Можливо хтось підкаже, якщо автор не буде мати змоги (або бажання) відповісти.
Привіт, Артем. Дякую за цікаву інфу. Підкину ще одну ідею для відео, можливо тебе зацікавить. Останнім часом дуже на слуху соляні кімнати, які нібито допомагають побороти захворювання дихальних шляхів. Що скаже наука з цього приводу??
Дякую за ідею)
Кінцівка з лаком сильна!)
Дякую за цікаву інформацію. Моя мама встановила на свій китайський смартфон додаток-"крокомір". Та я сказав їй, що це не "крокомір", а "струсомір", - адже в такому телефоні немає датчиків руху, а є тільки датчики струсів. Моя впевненість підтвердилась, коли після того, як я просто потрусив смартфон в руці, - додаток додав кілька десятків нових "кроків")
В мене вбудований в смартфон Самсунг Гелаксі трекер також налаштован на 10000 кроків)) Інколи цікаво глянути скільки сьогодні пройшов. Хоча він може мати значну похибку - наприклад рахує струси при пересуванні у громадському транспорті))
Колись мені подарували крокомір і я майже рік намагався дотримуватися правила 10000 кроків, чесно дратувало це, бо якось дня ти із задоволенням намотуєш 20тис., а іншого й 3тис не можеш находити бо все дістало, але в цілому то було добре для загального самопочуття, бо після подолання норми краще спав та не скаржився на довгі прогулянки під час подорожей по різним містам України. Зараз думав повернутися до такої практики, але щось духу не вистачає.
Звичайно ходьбу поєднував з 2-3 разовими щотижневими вправами (комплекс простих вправ для тіла), тому можливо й вони допомагали в цілому :)
Вітаю. Так а де ж посилання, на необхідні рівні навантаження?
Там, де і всі інші🙂
Шукайте в описі посилання, підписане «Гугл-док із посиланнями»
Дякую за роботу!
Дякую, що дивитесь)
Ну сильно весомых аргументов против того, чтобы ходить 10 000 в день я не увидела. Хотя, конечно, было интересно послушать откуда это пошло и почему это не обязательно воспринимать как строгую рекомендацию.
Сама я все-таки думаю, что если человек не занимается никаким другим спортом или регулярной аэробикой, то лучше ему таки пройти лишние пару тысяч шагов в день.
"Ну сильно весомых аргументов против". Вы точно это видео смотрели?
@@romanmarchenko7968 так, і згоден з автором коментарю.
Абсолютно ні про що відео.
@@mmiro відео про те, що цифра 1000 ніяк не обгрутована. Що і було доведено. А аж ніяк не про "против того, чтобы ходить 10 000 в день". Доже шкода що ви не бачите різниці
@@romanmarchenko7968 А ви читали назву відео? Вона впевнено стверджує що "Вам не потрібно проходити 10000 кроків на день". Це твердження ще й зі знаком оклику. Про (ймовірну) історію появи цього числа ми почули, але доказів чому саме НЕ ПОТРІБНО, не було надано. Також не було сказано скільки потрібно, якщо людина обирає саме ходьбу. Але такі дослідження насправді були проведені, і рекомендації знаходяться десь у диапазоні 10-15 тис кроків на день.
@@TimurBabyuk так, заголовок "жовтий"
Вже кілька років користуюсь Мі Бендом 1 покоління. Ніколи не чув за мету 10 тисяч кроків. По дефолту було 8 тисяч, я змінив на 7, так як крім ходьби іншими активностями займаюсь, часто не вивозив.
А взагалі так, треба сильно не заморочуватись з кількістю кроків, просто слідкувати за середньою активністю.
Артеме, з короновірусом заспокоїли, з лаком для нігтів насмішили і потішили. Дякую!
Завжди готовий))
Теж думав що куплю трекер і почну займатись спортом, а на ділі, як ти і сказав у відео, це ніфіга не стимулює, і так, я з того часу набрав добряче у вазі, це звичайно не ожиріння, але теж неприємно.
На жаль, так нерідко відбувається
У мене трекер браслет першого покоління (2015 року) і куплявся він не для вимірювання кроків, а для того, щоб не пропускати дзвінки на беззвучному режимі телефона, в той час, як я займаюся музикою. Які навороти в сучасних трекерах я не в курсі, але вважаю, що взагалі користь від такої штуки є - людина може обманювати себе щодо своєї активності (так само, як не помічає зайвих калорій без щоденника, або не помічає, як пришвидшує темп, граючи без метронома и тому подібні ілюзії), а так у неї є трекер як орієнтир.
За умови розумного використання - звісно, переваги є, згоден)
Скачала собі крокомір на телефон, коли немає чим зайнятися просто махаю телефоном лежачи на дивані, кроки набігають))) якщо чесно то це єдине для чого він мені потрібен) А відео цікаве, дякую.
Завжди радий)
Алина Тишковец 👍🏻
Ну як, як може "не бути чого робити"!)
Можеш дивитися мої вложики, як немає чим зайнятися 😉💫
Махати смартфоном - це зараз теж фізична вправа нівроку 😊. А, може навіть, робота 😁
Мой опыт следующий: ходьба это ходьба, её для нормального самочувствия не достаточно. А вот даже самая малюсенькая пробежка, но регулярно даёт прекрасное самочувствие. Малюсенькая пробежка это типа через дорогу перебежать или по лестничной клетке быстро подняться. Также хотя бы 10 приседаний (это дополняет пробежку, но не заменяет). Конечно же это наверное для возраста от 40 и выше.
В мене у біговій доріжці 5км щодня закладено та година силових вправ. Все. Трекери не потрібні. А про 10к кроків зараз вперше почула взагалі.
Блін, я теж)
Краще б люди звертали увагу не на кількість зроблених кроків, а на чистоту повітря в своєму місті. Сервіси моніторингу чистоти повітря в Україні вже існують. Якщо повітря досить забруднене, то варто розпочинати, як варіант, практику носіння спеціальних масок. З користю біга або прогулянки на свіжому повітрі повністю погоджуюся. При чому антропологи заявляють, що людина ідеально адаптована до бігу трусцем на дальні відстані, це для нас природне (У фільмі "Боги мабуть з'їхали з глузду" є епізод коли бушмен повільно, але безперервно наздоганяє антилопу виснаживши її).
Еге ж, чистота повітря - важливий фактор
Привіт , ще про один аспект ходьби забули (опорно-руховий апарат) в мене сидяча робота і як наслідок з’явилися проблеми у тазовому відділі , почав ходити більше після роботи і з часом проблема зникла і навіть нібито краще сплю ( *розходжуюсь*десь після 5000 тис кроків мінімум)
Реально було цікаво, звідки ці 10к в трекері за замовчуванням але гуглити було ліниво) дякую КР за просвітлення!
Звертайтеся) і я серйозно - мені іноді буває складніше знайти власне міфи, ніж їхнє викриття)
А осьо нижче написано про 21 день для формування звички - дійсно цікава тема. Вважаю що можна набагато швидше виробити звичку. Чи це й так очевидно й нічого знімати?)
Ну все залежить від того, яка саме звичка - варіативність завелика)
привет от Телебачення Торонто, отличные темы освещаешь, спасибо Артем
Дякую Вам за працю 👍🇺🇦
Клятий руйнівник😎
трішки)
Одразу лайк! Тепер вмикаю...
Спасибо за видео. Добра тебе
Дякую
дякую дуже цікаво
Дякую за Вашу просвітницьку роботу. Все рівно буду намагатися проходити 10000 кроків.
А в мене огляд фільмів грудня 🙃
Хороше Кіно 👍
Пам'ятаю, свій перший Xiaomi Mi Band, тоді було достатньо помахати рукою і вже марафон 😅
А м‘язи росли?)
Чоловікам ще простіше - достатньо носити на правій руці :)
@@oleksandrbespalov9713
в 4-м не рахує. Хоча єнергії уходе більше ніж при ходьбі!
От халепа!
Зараз не до тебе))) поржав
Поясніть, будь-ласка, прикол... (ліньки дивитися випуск про б'юті)
Дякую! Завжди вважав ці 10к кроків бздурою. Як і цей хайп з тамагочі-трекерами. Хожу в зал, працюю в офісі, не тішу себе думкою що маю достатньо фізичної активності)
З.І.: І до хотьби про 2 літри води на день можна? В попередніх відео було про склянку води зранку, але дещо інше)
Я коли побачила ці двері,то подумала - БОЖЕ,ЯК ЖЕ Ж ЦЕ СТИЛЬНО!!!А ця плямка - це такий собі божественний пофігізм)))!!!
Якщо такі пристрої людину мотивують змінити горизонтальне/сидяче положення і здолати певну відстань не скориставшись транспортом, то це просто чудово. А точність показників не настільки важлива.
Дякую за працю
Тут могла бути реклама якось якісного лаку, але в кадрі лише масмарт з супермаркету))
Ну сорі))
Клятий раціоналіст, дистребютори маг мали б вам дякувати! ..але вони ніколи не дізнаються((
Витрата енергії на переміщення тіла залежить від пройденої відстані та зміни висоти при цьому, а не від кількості кроків :)
Лак) Це розкішно)))
Дякую, чудове відео!
Ппосто радію, коли браслет показує досягнення 10000 кпоків, та ніколи за ними не женусь
Це адекватний підхід)
Дякую за корисну інфу) Мені трекер допомагає не засиджуватись за ноутом та відстежувати якість сну. Також дуже зручно бачити хто тобі дзвонить або що пишуть в додаток.
Нормас!)
Вже років 20 десь 340 днів на рік незалежно від погоди гуляю ввечері. З друзями чи сам. І тільки недавно дізнався що у мене в телефоні є трекер. Мій стандартний маршрут згідно з телефоном 13000 кроків. Тому як людина яка робить навіть трохи більше кроків на день ніж 10000 скажу:
Гуляйте частіше - це приємно)
цікава інфа і доступно все сказано.
Дякую)
Я сьогодні лише прибирав у двох кімнатах та навіть не виходив на вулицю. Мій телефон показує, що я пройшов 9522 кроків, при цьому він не постійно був у моїй кишені.
Точність вимірювання поки варіюється😂
Телефон не точно міряє, купуйте трекери зо одягаються на руку
Як не дивно, мені фітнес-браслет в основному потрібен не для фітнесу. Просто зручно отримувати важливі повідомлення, також зручним виявився вбудований таймер. Щодо основних функцій, кроки міряє достатньо точно, до більшої активності стимулює, інформація про глибокий сон цікава, принаймні помітно, що якщо лягати раніше, якість сну значно краща.
Олександр Банах і це чудово!)
7:57 Та групи,інвалідності 😁😁😁😁
Колись за сивої давнини, придбав собі вимірювач кроків, ще до смартфонів. Прочитав інструкцію (сам собі не вірю) та відкрив для себе аеробну ходу, саме тоді ці тисячі працюють. В іншому випадку якщо наприклад ходити по музеях, багато але повільно - це навіть шкодить і судинам і серцю.
Знайшов статтю про згадане дослідження(де жінки віком ~72роки): www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/how-many-steps-better-health, цитата з неї: "Понад 500 жінок померли під час дослідження."
Я так і не зрозумів, нащо було розказувати про це дослідження у цьому відео. Не знайшлося більш кращих кандидатів?
Це не погане дослдідження, просто з певними обмеженнями. Розповів я про нього, тому ще більшість наукпоп-статей з відкриттям міфу про 10000 кроків посилаються саме на нього, часто забуваючи про ці обмеження. Я ж її чесно проговорив. І що дивного в тому, що я в відео про 10000 кроків розказав про дослідження свме цього?
@@K.Rationalist дякую за чесність. В мене калалося вращення, що це основне дослідження в цьому відео і коли ви сказали що 7500 кроків це вже маскимально корисно для здоровя, то здалося агааа, далі можна не дивитися(надіюся ніхто не зробив так).
Зрозумів, що я не уважно слухав 😅після повторного перегляду.
2:40 Ман (万) перекладається як 10 000. Я думаю, що японці просто звикли до цього числівника. Це у них типу головне кругле число. :)
Можливо, це було одним із мотивів згаданого вченого)
Десять тисяч кроків мало хто може себе дозволити. Це біля двох годин ходьби щодня. Окрім того десять тисяч викликають помітну втому, що може заважати у повсякденному житті. Я зупинився на восьми. Зі свого досвіду можу додати що приблизна така кількість ходьби дозволяє худнути без зайвих тортур голодом. Можливо це найбільш економічний та безпечний спосіб отримати необхідну кількість фізичної активності на добу. Тому ця рекомендація була легко сприйнята суспільством й багато хто її виконує, можна сказати що вона має доказ in vivo
все ж на деяку категорію людей фітнес трекери впливають. Подарували старенькому татові такий - до того взагалі міг за день не вийти на вулицю, а тепер дивлячись на кількість активності 15 хвилин ( те що нащодив від столу до холодильника) - йому стає соромно за себе. Він перемагає лінь та йде прогулюватися на вулицю . Звісно не фіксується на кроках, але сама мета трошки рухатися - як результат став краще себе почувати і фізично, і морально
Назва відео каже, що "не потрібно", але не надається обгрунтування чому саме не потрібно. Насправді, є дослідження у яких була знайдена кореляція між саме 10-15 тис кроками на день (чи аналогічною активністю) й позитивними ефектами для тих хто витримує таку норму, та ризиками для здоров'я які з'являються від недостатньої активності.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28138134
www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/CIR.0000000000000440
"During 3 d of reduced physical activity (12,956 ± 769 to 4319 ± 256 steps per day), PPG increased at 30 and 60 min after a meal"
PPG - рівень глюкози після прийому їжі, індикатор риску тих самих cardiovascular станів.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21716152
Чоме саме кардіологи роблять акцент на ходьбу? Бо це самий доступний та натуральний спосіб для більшості підтримувати активність без ризиків травмування суглобів чи спини (як при бізі чи інших активних видах спорту), падіння (велосипед). Ще це можливість утримувати кардіо в помірному рівні (бо тренування на підвищених пульсах може погіршити стан).
Назва відео - це усього лише назва. Відео про те, що сліпа орієнтація на це число - невиправдана
Фітнес-трекер нараховує 600 кроків за одне миття в дУші. Іноді нагадує, що треба підвестися, коли я не сиджу, а також реєструє частину нічної активності за сон. Але загалом корисна штука в якості годинника, індикатора дзвінків з телефона та... кухонного таймеру для заклопотаних батьків. Чесно, таймер з вібро на руці врятував мені вже купу страв. Ну а якщо повернутися до фітнес-активності, то його роль здебільшого щоб нагадувати ворушитися - і він в тому допомагає, хоч і помиляється в об'ємах.
А є дослідження щодо того, чи потрібно розподіляти кроки приблизно рівномірно по всьому дню, чи можна зранку одразу пройти 9500, а потім весь день майже не рухатися?
Наскільки я пам'ятаю загалом якась активність і фізичні вправи для результату мають тривати від 15 хвилин.
Конечно такие исследования проводились. Рекомендуется 3 раза в день ходьба быстрым шагом по 10 минут. В целом это конечно меньше, чем 10 000 шагов.
@@ВадимВадим-л8т Благодарю.