Ezért NINCS pénzed (de még lehetsz GAZDAG...) | OM x Moneyvlog podcast

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 янв 2025

Комментарии • 30

  • @gaborludanyi422
    @gaborludanyi422 2 года назад +7

    Sziasztok!
    Annyi kiegészítést tennék az elhangzottakhoz, hogy az egyedi részvények vásárlása sokkal nagyobb befektetett energiát igényel!
    Céges kutatásokat kell végezni, átnézni a cégek pénzügyeit, projecteket, kilátásokat, értékeltséget és érdemes a lehetséges konkurenseket is vizsgálni, azokhoz viszonyítani, illetve rendszeresen követni a céges jelentéseket amikből képet kaphatunk az adott negyedév/ év eredményeiről és a jövőre vonatkozó kilátásokról.
    Ehhez nemárt, ha tud valaki angolul és otthon van a számokban ha nem is professzori szinten, de aki pl soha nem értette a matekot és egyszerű szorzás, osztás, vagy százalékszámítás is nehezen megy neki még géppel is, annak sokkal nehezebben menne. Márpedig a saját kutatások nélkül az egyedi részvények vásárlása inkább szerencsejáték mint befektetés. Az sem rossz, de arra ott a sorsjegy és a lottó..
    Ráadásul a cégeket azért is érdemes folyamatosan követni mert ha a fundamentumokban olyan változás áll be, netán a konkurencia kezdi elnyomni az adott céget akkor tudni kell mikor érdemesebb profitot realizálni és kiszállni inkább, mint végignézni, hogy a több év alatt felépítet pozíció szépen elolvad, netán nullába megy rossz esetben.
    Ha pl egy osztalék részvény 5% ot fizet évente és 1 év alatt hype miatt megduplázódik az ára és túlértékelt is lesz akkor érdemes eladni hisz 20 évnyi osztalékot tudsz azonnal kivenni a cégből ami ujra befektetve a kamatos kamat miatt sokkal hamarabb és többet hoz ráadásul minden cég ami túlértékelt idővel visszakorrrigál majd. Ezeket a lehetőségeket meg kell látni ehhez folyamatosan követni kell a piacot és a cégeket.
    Egy laikus pl ha azt hallja "Buy and hold" sokszor azt hiszi tényleg elég ha egy részvényt csak tart és majd 25 év múlva ránéz de az is szerencsejáték, hisz vannak pillanatok mikor annyira túlértékeltté válik egy cég, hogy jobb profitot realizálni és akár másba áttenni a pénzt akár várni egy nagyobb korrekcióra és visszavásárolni a drágán eladott részvényt olcsóbban. Az, ha 20 évig rá sem nézel egy részvényre nem feltétlen jelenti azt, hogy addigra többszöröződik, hisz cégek jönnek, fejlődnek és eltűnnek folyamatosan ráadásul attól is függ milyen áron szálltál be mert ha pl teslát vettél volna 1000 dollár felett akkor most kb 70% minuszban lennél. A tőzsdéhez ha egyedi részvényeket veszel kevés a buy and hold hozzáállás !! Tanulni kell folyamatosan !
    A tudás folyamatos gyarapítása, tanulás és a saját kutatások tudják csökkenteni a szerencsefaktort a befektetésekben!!
    Akinek sem tudása sem ideje sem kedve nincs ehhez annak ha a tőkepiacon szeretne befektetni hosszabb távra valószínűleg sokkal megfeleőbb lenne egy rendszeres átlagolós módszerrel felépített diverzifikált ETF portfólió amivel mindössze annyi dolga van, hogy rendszeresen veszi és évente pár alkalommal kicsit átnézi a piaci helyzetet.
    Statisztikák kimutatták, hogy az ETF portfóliók hosszútávon átlagosan magasabb hozamot eredményeztek mint az alapkezelők által kezelt portfóliók és a befektetett munka és kutatás nélkül épített egyedi részvényekből álló portfóliók.
    Ezt Warren Buffett is így írta le:)

  • @HappyLordx
    @HappyLordx 2 года назад +2

    Nagyon tetszett és hasznos volt, köszi! 🙏🏻👍🏻

  • @PokoTomy
    @PokoTomy 2 года назад +4

    A videó jó, az anyag jó, de a stúdió felesleges volt ilyen hangtechnika mellett.

  • @BLZS-iz5sx
    @BLZS-iz5sx 2 года назад +5

    Nagyon tetszett ez a podcast is, és egyébként én is tapasztalom a mai generációban , hogy nagyon gyorsan szeretne meggazdagodni . Ez azért is lehet mivel nagyon nyomják ezeket a pillanatok alatt meggazdagodos reklamokat , es a közösségi platformokon is csak azt látod , hogy megteheti azt az adott ember hogy egymás uán utazik és jól érzi magát, de viszont azt már nem látod , hogy mögötte mennyi munka van.

    • @cryptomii
      @cryptomii 2 года назад +5

      vagy apuci mögött mennyi munka volt ...;-)

    • @doxadmin
      @doxadmin 2 года назад +2

      sok munka? Inkább sok hitel van.

  • @ok-vh7rz
    @ok-vh7rz 2 года назад +7

    lehetne a két ember egy hangerőn ugyanis a baloldalit nem hallani a jobboldali meg túl hangos

  • @zsoltlabat5947
    @zsoltlabat5947 2 года назад +1

    Köszönöm nagyon értékes gondolatok,tippek voltak 🙂💎🙏🏻👍😎

  • @Gubancosful
    @Gubancosful Год назад

    A meghívott vendégnél nagyon megdícsérem, hogy több ízben is magyar szavakat használ ott, ahol mások pusztán divatból, már régen csak az angolt kifejezést. A szüleink generációjából, abban a történelmi korszakban a legtöbbjüknek nem volt befektetése, (max. aranyban) mert eleve nem volt sok pénze az átlagembereknek és a vasfüggöny mögött nem sok lehetőség volt hová fektetni. Emlékeztek-e arra a korszakra, hogy egy második ingatlan megszerzése érdekében, sokan fiktív elváltak, mert 1 családnak csak 1 lakóingatlana lehetett. Az is csak később. A tőzsdéről meg csak annyit tudtunk, hogy az akkori Magyar Televízió Központi épülete volt az egykori tőzsdepalota.

  • @TutterGarage
    @TutterGarage Год назад

    mennyiert sikerult leasingelni havonta az autot ? és melyik cégtől ?

  • @martinnemeth9985
    @martinnemeth9985 2 года назад +1

    5:50 Kristof hogy all a szemed😂😂😂

  • @kaldanteacher
    @kaldanteacher 5 месяцев назад

    Erről a coin approl tudna valaki linket küldeni? A google appstoreban nem találom.

  • @pannikapannika2816
    @pannikapannika2816 5 месяцев назад

    A pullecukor kísérlet amúgy kissé már meghaladott. Sok múlik pl azon, hogy a gyerek milyen szociokulturális közegből jött? Ha mondjuk elveszik tőle, ha nem Tomi magába egyből, és a felnőttek jellemzően nem szokták betartani az ígéreteiket (hogy pl visszajönnek és kapnak 2x annyi cukrot), akkor az ő helyes megküzdési stratégiájuk az, hogy villámgyorsan felzabálják a cukrot. A Kardashian gyereknél meg nem merült fel, hogy esetleg nem is szereti? Pl én sem szeretem a pillecukrot.

  • @rendetafejekben
    @rendetafejekben Год назад +1

    Az a probléma, hogy olyan ember beszél pénzről, aki dolgozik, nincs egy magas, passzív jövedelme. Akinek munkahelye van, attól én nem fogadnék el pénzzel kapcsolatos tanácsokat. Aki pedig xboxra akar félretenni, az ne akarjon meggazdagodni. Ha pénzt akarsz, akkor magadat fejleszd, ne a játékban a karakteredet…

  • @baracskatibor1898
    @baracskatibor1898 2 года назад

    A mai online Pénz forgalom mellett (lásd online adó levonás) hogyan alkalmazható Robert Kyosaki elve?

  • @szilardgyorgy5614
    @szilardgyorgy5614 2 года назад

    Udv! A Coin applikációt hogyan találom meg App Store-ba?

  • @lucyoxford7437
    @lucyoxford7437 Год назад +1

    Jo ez a podcast, csak jo lenne ha ezeket a szavakat hogy bitcoin, kriptovaluta, hasonlo ezek mik.

  • @orsolyakantor7163
    @orsolyakantor7163 2 года назад +1

    Magyar van még : Szendei Ádám féle honlapok, yt videók, szépen le vannak vezetve a fogalmak.

  • @MDave-nd1ms
    @MDave-nd1ms 2 года назад +3

    @Online Marketinges tudnál adni tippeket hogy hogyan keressek pénzt 13 évesen ❓

    • @csongormeszaros6946
      @csongormeszaros6946 2 года назад +2

      Nyári szezonmunkák, kapálás, kukorica kalászolás, gyümölcsszedés, aztán majd, ha végeztél az iskolával, lehet komolyabb keresetek után nézni.

    • @turakcicakesegyebek.1855
      @turakcicakesegyebek.1855 Год назад

      Bár én nem ő vagyok, de szerintem gyűjtsd össze a pénzed, szóval spórolj a zsebpénzedből. Menj el diákmunkára valami gyárba dolgozni, és az itt megkeresett pénzből ne telefont, stb-t vegyél, meg ne nyarald el, stb. Tedd félre.
      Ha összegyűjtöttél több tizezer, vagy egy-két százezer forintot, akkor vegyél belőle BEFEKTETÉSI aranyat, ( nem aranyláncot!), és befektetési ezüstöt. Ez arra lesz jó, hogy VALAMENNYIRE megtartja majd az értékét, mert a megspórolt pénzedet 18 éves korodig felzabálja az inflació. Esetleg nyerhetsz is valamennyit a dolgon. Befektetési aranyat a netről tudsz redelni az Államkincstár, stb honlapjáról, futár kiviszi, akár utánvéttel is fizethetsz. Most amikor irom ezt a kommentet jelen pillanatban, nem ajánlott a befektetési arany vétele, ( hacsak váratlan HATALMAS gazdasági recesszió nem lesz a világon), mert az arany árfolyama a történelmi csúcs körül mozog, az unciánkénti 2000$ feletti árral. És forintban is majdnem ott van. Várni kell míg leesik, és lesz egy erős támasz amiről felpoattanhat, akkor kell venni. Az ezüstöt nem igazán követem, de az állandóan alulértékelt. Befektetési aranyat szerintem 13 évesen is tudsz venni. Ha esetleg nem, add oda a pénzedet a szüleidnek, és vegyenek ők neked, mikor nem történelmi csúcson van az ára.
      Még egy dolog, ahogy megőrízheted valamennyire a forintod vásárlóértékét, és nyerhetsz is rajta esetleg, váltsd át a forintodat a bankban, vagy valutaváltónál dollára,,eurora. Illetve kérd meg ere a szüleidet, mert szerintem te magad ezt nem teheted meg. Jelen pillanatban mind az eur, mind a $ gyenge, érdemes most a forintot átváltani rá.
      Harmadik dolog amit megtehetsz a pénzed értékének viszonylagos megóvása érdekében, az, hogy inflaciókövető forint alapú magyar állampapirba fekteted, ( nem te, hanem a szüleid), illetve esetleg euro alapúba. Mindkettőt meg lehet venni a neten az Allamkincstár honlapján, 0 kezelési költséggel.
      Ezeket mind meg tudod tenni szüleid segítségével, de befektetési aranyat szerintem magad is vehetsz.
      Számodra 13 évesen NINCS pénzkereseti lehetőség, de ilyen módszerekkel, ( akár mindhármat egyszere is csinálhatod), és folyamatos spórolással, 18 éves korodra, már szép kis summa gyülhet ösze amit majd befektethetsz részvenyekbe, vagy kriptóba, vagy amibe akarod.
      De, mivel ezekről fogalmad sem volt, az azt jelenti, hogy nem vagy még eléggé pénzügyileg tudatos, bár egy 13 évestől az is nagy dolog, ha vegignéz egy ilyen videót.
      Szóval; szerintem még nem vagy eléggé pénzügyileg elég képzett.
      Kövesd hát a videóban szereplő youtube csatornákat, és tanúlj belőlük.
      Jó reszüket, pl én is követem.
      Szóval, fektess be magadba a saját képzésedbe.
      Ajánlok könyvet is, Szedrei Adámnak van egy könyve a pénzügyi szabadságról, keress rá a neten,,nem jut eszembe a címe. Ez a könyv megtanít pénzt FÉLRETENNI, takarékoskodni, stb.., és mást is.
      Kövesd továbbá Adámot a youtubeon, meg olvasd a blogját. Meg a videóban emlitet csatornákat,,stb.
      18 éves korodig profi befektetővê tudod magad kêpezni.😂
      De tényleg. Hatalmas tudást össze tudsz majd szedni addig, hogy az addig megspórolgatott pénzedet sikeresen befektesd.
      Márha nem szalmaláng ez a részedről.
      Olvass sokat, néz sok videót a têmában, a zsebpénzed x százalékát pedig mindig tedd félre, és mire nagykorú leszel, te leszel az ifjú Buffet.
      Márha mond nekef ez a név valamit...
      A videóban is emlegettêk.
      Az ott emlegetett könyveket is érdemes lenne elolvasnod, vagy hangoskönyvben meghallgatnod.
      De magadba fektess be elsősorban. A tudásodba.
      Remélem tudtam segíteni.

    • @Optimista73
      @Optimista73 8 месяцев назад

      Az internet nyitott. Nem kèrdezik meg hogy mennyi idős vagy. Hajrá. Bàrmit csinàlsz, jól teszed.

  • @akoslaszlo1
    @akoslaszlo1 2 года назад

    💯💰💵

  • @thosendsunny
    @thosendsunny 2 года назад

    Jó a videó csak kicsit kiábrándító a sok reklám.

  • @freddyke91
    @freddyke91 2 года назад +2

    Tetszenek a videok de hangosítd már fel azt a k*va mikrofont. Sok közös podcastben ez a negativ. Köszi

  • @istvan1681
    @istvan1681 2 года назад +1

    Azért a ynabet elég alap ismerni . Amúgy szoktam nézni a money vlogot is

  • @succeedingtime
    @succeedingtime 11 месяцев назад

    Kicsit clickbait a cim, de egyebkent a tartalma ertekes

  • @peterbaranyi5027
    @peterbaranyi5027 Год назад

    Mit ajánlotok egy 39 évesnek, aki szinte most hall ezekről előszőr csóró melósként? Akassza fel magát? Ilyen korban már nem sok esély az élhető életre, csak a koporsóra.

    • @Gubancosful
      @Gubancosful Год назад +3

      Micsoda ósdi hozzáállás. Mindig van a meglévőnél jobb helyzet!!! A 39 ráadásul az ember virágkora.