Дуже цікава тема. Я живу у козацькому селі на Нікопольщині. Більшість козацьких прізвищ пішло від прізвиськ, які давали козакам на січі. Адже більшість козаків були втікачами і на січі починали своє життя з початку. У нашому регіоні розповсюджені прізвища: Носик, Хвостик, Нетудихатка, Прус, Сокур і Сокуренко, Матюк, Копаниця, Саламаха, Явтушенко і Євтушенко, Бабенко, Забутний, Білий. Але що цікаво, ще й досі збериглися родові прізвиська, які передаються в спадок, навіть коли змінюється прізвище. Наприклад частину людей, що мають прізвище Матюк, називають Ковеза. Є Ререга, Копичка, Аршин, Святі, Абрамчики, Розбийгора, Панько. Ви робите велику роботу. Дякую.
Коли збудували Каховську ГЕС затопили два села Грушівку й Кут, людей переселили в нове село яке назвали Ленінське, так от майже всі люди з цих сел мали прізвища без всяких закінчень на о чи інші, мої сусіди були - Вовк, Комар, Тригуб, Недоберя, в школі Качан, Жовтоштан, Бугай, Криштопа, Галушка, та інші.
Я обожнюю історію і історичні фільми "Мій батько був Сердюк опричний" з "Енеїди" Котляревського, моєму предку після того як Катерина розігнала Січ, дала землю у Воронезькій губернії зараз село Сердюки, та вже мій прадід Іван поїхав за сіллю і на півдні Запоріжжя зустрів мою прабабку, побралися народили мого діда Михайла, їх розкуркулювали, вони пухли від голоду, та все ж у 1933му народився мій батько, якого моя бабця віддала, бо голод, своїй бездітній сестрі і він дякувати Богу вижив, та ми зберегли своє призвище з Запорізької Січі та історію сім'ї почула ще від діда на пасіці ми ж куркулі, у нас завжди були бджоли.
Дівоче прізвище Компанієць - реестрові козаки , як в школі вивчали "Енеїду " Котляревського, всі засміялись з опису козака бо був вдягнений як Компанієць, я засмутилась ,а вчителька пришикнула на всіх учнів , що якби ви вчили історію то пишалися б що з вами в класі вчаться нащадки козаків P.s вчителька була Мазною, а її племінник , мій однокласник Мазний. От така історія.. зараз дуже пишаюсь і з боку мами рід Репко ( куркулі)
Як кораблик назвеш , так i попливеш ! Кто-то же убрал великое Имя - РУСЬ … чтобы «корабль» не уплыл далеко (( Вот мы сильные и славные .., но уже 400 лет с колен встать не можем (
якщо подивитися на ці останні 400 років, то США допомагала російській імперії, потім імперію самі ж росіяни розвалили. Знову США допомагала ссср під час і після другої світової, хоча сама ж ссср разом з німцями розвязала цю війну, потім самі ж росіяни розвалили ссср за допомогою Єльціна. Знову США допомагала, але вже рф. Тепер рф напала як німецькі фашисти - щось мені здається, що після розвалу рф вже не треба допомагати цим ра/фашистам. Висновок: останні 400 років Україна дружила з країною невдахою - треба міняти партнерів. І навпаки, партнери США тільки економічно і соціально виросли ))
@@alex_quick Шо Ви мелете?! Скільки років має країна під назвою "США"? 400(чотириста)?! Про інше(із Вашого допису) навіть писати не буду. Теж мені, історик...😥
Дякую Вам за такий цікавий матеріал. Мої батьки родом з села Токарі Лохвицького повіту, Полтавської губернії, я в дитинстві в руках тримав документ свідотцтво про народження свого дідуся де все було зазначено. Добре пам'ятаю, що по дукументах його прізвище було Плужник, а називали всю його сім'ю таз званим вуличним прізвищем Радивоненко (сім'я моєї мами) . А от у батька офіційне прізвище - Сорока, а вуличне було - Цеховенко. По офіційним прізвищам майже ніхто не звертався, а зверталися за вуличними прізвищами і мені тоді досить маленькому було це дивно та незрозуміло проте цікаво.
Пане Олександре, ви занадто скромна людина!!! Згадали по Слобожанщині Кондратьєвих, Романових, а як же Ваше прізвище - Алфьорови, також потужний сумський козацький рід (чи Ви з гілки Почепського сотника Кузьми Альфьорова?), а родоначальником вважається взагалі гетьман Олефір Голуб!!! Цікава розповідь, дякую!!! 👍
Сусідами мого чоловіка була родина,яких по-вуличному називали Покулі.Виявляється,що господар з кимось сварився за межу та говорив:"покуль моя межа".Так його відтоді і називали.
За легендою яка передається з покоління в покоління ми всі чумацького роду, завжди були вільними, не підкорятися жодним панам, гнобителям, в тому числі й комунякам
Ця тема цікава завжди, можете зробити кілька роликів на конкретні прізвища і люди зацікавляться своїми предками, своїм корінням тощо. Я вважаю, що нам це необхідно, ми не "иваны не помнящие родства", ми нація з 1000-літньою історією, нам потрібно відтворювати зв'язок з минувщиною, наші пра-пра-пра-діди жили для нас, мусимо пам'ятати!
@@OleksandrAlforov так сила і статура є тому що мав бути відповідати прізвищу особливо в дитинстві трішки менше в підлітковому віці потім армія в аеромобільних військах а як же птах болотяний бугай
Дякую вам Олександре, за цікаві історії....Щоб Україна міцно зростала, ми повинні знати своє коріння. Тому ваша робота має велике значення для творення нашого сьогодення і майбутнього.
@@OleksandrAlforov В мого приятеля в Каневі, зберігся договір купівлі землі його прадіда.....він купляв ліс на лівій стороні Дніпра в районі, якщо пам'ять не підводить Келеберди......то я запамятав з договору, що я такий то вільний козак купляю у такого то частину лісу в межах, ціна така то...купча проходить при свідомому розуміі..... На жаль наша історія московитами свідомо знищувалася, щоб нас знищити.....і ми відірвалися від землі і не знаємо якого ми роду..... Біля Прилук знаходили останки сторожових постів , там ще залишились обвалування в яку заливали нафту і коли кочівники наступали то її підпалювали , щоб Київ готувався до навали......такі споруди повинні зберігатися, показувати дітям як наші пращури берегли нашу Землю, а прийде лихий час то і нам потрібно стати на захист....
Дякую за вашу працю, дуже пізнавальна та важлива тема. У мого прапрадіда на Полтавщині було ще народне прізвисько Чоб. И до сих пір збереглося для моєї сім'ї, мене змалку ідентифікували: а чиє то дитя? Та то Чобів роду, чобеня мале)) А прозвали прапрадіда так, бо коли мав волів, то раніше їх підганяли словами цоб-цабе. А він не міг вимовляти букву Ц, тому казав Чоб-Чабе. Така родинна історія)
У нас, еще интереснее история получилась! ))) После войны ( я так понимаю с западной Украины),переселили молодую женщину . Дама считала себя суперкрасавицей. Но наверное в наших краях, стандарты красоты были какие-то неправильные, и ей прищпандёрили кличку Чита(как раз кино было про Тарзана). Так после этого и повелось Читыны дети, Читыны внуки, пока молодежь не поразъежалась😆
Як завжди дуже цікава і пізнавальна тема! Я й не знав на справді що прізвище могло змінюватись , якщо сини женились іпереїзджали від батька. Дякую вподобайка!
Люблю ваші лекції: цікаві, пізнавальні, корисні, просякнуті справжньою любов'ю до України. Прошу сказати, як щодо прізвищ на - чук. Як у мене, Михальчук. Походить від Імені Михайло ? Тобто, син Михайла, малий Михальчук? Дякую.
Моє дівоче прізвище Романюк. І мама і тато мали прізвище Романюк. Мої предки майже 400 років тому, разом ще з 3 сім'ями заснували наше село. Тому Романюків дуже багато. Мені дуже цікаво було б знати походження нашого прізвища і звідки мої предки . В 1939 році прийшли асвабадітєлі, асвабаділі мого ділцся від всього, хутір спалили, синів вбили, а дідуся з доньками запроторили на каторгу. Моїй мамі було 4 рочки. Дідусь згинув на чужині. Додому повернуласт найстарша сестра і привезла маму. Тато мій на той час був сиротою. Його 13 річного хоопчика запроторили на каторгу на дрнецькі шахти, потім армія майже 6 років. Повернувся вже дорослим. Так що спитатись про наше коріння не було в кого. А знати дуже хочеться.
Шановний пане Олександре! Може вам відомо походження прізвища Малука? Я через інтернет дізналась, що таке прізвище дуже поширене на Кубані, у Краснодарському краї. У селі де я виросла, у Запорізький області, це прізвище було тільки в нашої родини. За переказами мого дідуся сім'я наших предків переселена була з Полтавщини, але на Полтавщині таке прізвище на сьогодні я не знайшла. Мій брат відшукав у якихось давніх записах, що серед послів Запорізької Січі до двору польського короля Сигізмунда був Роман Малука. Хотілось би дізнатись про походження цього прізвища. Дуже вам вдячна за ваші дослідження.
Хочу поділитися цікавою історією появи незвичного прізвиська Туталик. А виникло воно від того, що маленький хлопчина Іван побачив, що інші хлоп'ята пожартували над одним зі своїх ровесників, нав'язавши вузли на його одежині. А вузли чомусь у нас називали сухарями, і побачивши, що хтось примудрився зав"язати аж чотири таких сухарі, відважно хотів попередити небораку, вигуком "Там чотири сухарі", але через ваду мовлення у нього вийшло " Там титилі туталі!". В результаті всі реготали, а хлпчиу прозивали Туталиком до кінця його днів.
Мої батьки з Волині і я там почула кумедну історію одного призвіська. Ще за часів СРСР, прийшов солдат з служби і в розмові використовував російські слова. Дуже часто вживав фразу " короче говоря",а старенькі бабусі,які не знали російської не могли зрозуміти про яке "куряче ура" він говорить. Після того інакше, як Курячеура його не називали.
Дякую! Дуже цікаво. Колись зі школи я зайшла до своїх дідуся і бабусі. Я вчилася в сьомому класі. Питаю, ''Дідусю, чого в нас таке дурне прізвище? Бо мені вже набридло з хлопцями битися, бо дражнять'' Дідусь в нас був дуже хороший, завжди все спокійно пояснював. А він мені говорить '' Ти своїм прізвищем маєш пишатися''. І розповів звідки воно пішло, був козак Григорій, який був дуже сильним. Коли ловили ворога, просили Григорія ''почухати''. Дідусь сам був з Черніговщини. Після того як взнала цю історію перестала соромитись свого прізвища, а після того як періодично ''місила '' хлопців, вони перестали мене дражнити. Я ''виборола'' своє прізвище, не здавалася. Мабуть це у нас Українців в крові - боротися до кінця.
Якщо копати до дідів-прадідів, то усі (понад 90%) етнічні українці центра, півдня та сходу, нащадки козаків. Кількість тих українців, окреме питання котре слід розглядати через призму 30х років
справді - всі ці прізвища мають бути козацькими. Проте бувають колізії, як і усюди! Історію кожного прізвища сілд розглядати окремо і з архівними документами!
@@OleksandrAlforov Слiд звернути увагу,що саме "прiзвище",а нi "фамилия"..й дивитися по архiвам-звiдки призвали..Саме козаки привезли тютюн,кукурудзу,соняшник,картоплю,коноплi,бахчовi..
По моему скромному разумению,козацкие прiзвища - это аналог современных позывных. И давали их с таким расчетом,чтоб легко было запомнить: либо отмечая характерные черты ( тела,облика,характера)- либо " навыворот"( огромного Козака могли назвать " тонким,худым " и тд, лысого- кучерявым)... Либо же отмечая его ремесло.
@@aselydiy1700не зовсім. Коли людина ставала козаком, то отримувала як би нове життя, знімала не тільки заслуги рода свого, але і його вади чи прокляття. Докажи, чого вартий саме ТИ, відповідай за себе - це далеко від "ніхто", чи не так?
Тезко, так, дуже цікаво - тюркські прізвища у нас є, але я не знаю, чи з них виділяють саме половецькі слова. Був, до речі, у нас князівський рід половецький - Половців-Рожнятовських
Як завжди цікаво. Стосовно двокоріних козацьких прізвищ: в "Історії запорозьких козаків" Дмитра Яворницького згадується козак з шикарним, навіть трикорінним прізвищем Держихвістпістолем. Можна було б подумати, що це жарт. І це дійсно жарт, але не Яворницького і не редакторів видання, а самих козаків з їх соковитим гумором.
Пане Олександре, ви як завжди на висоті, з радістю переглянув ваше відео! Обожнюю ваші оповіді на генеалогічні теми, про козаків, які ставали дворянами було б дуже цікаво подивитися, бо і в моєму роду така історія була. Якщо не важко розкажіть, які підстави для отримання дворянства особистого та спадкового існували у російській імперії. Заздалегідь дякую вам за вашу невпинну роботу!:)
Дякую за лекцію! Моє прізвище Храпач, точно знаю що козацьке. Прізвище смішне, але дуже старе і має свій герб 😊 Є декілька поселень зокрема на Запоріжжі , Київщині , Полтавщині.
Тепер зрозуміло, чому в українців трохи насмішкувато ставилися до так званих "приймаків".Бо чоловік фактично відмовлявся від своїх предків і переходив в другий рід.І ,хоч зараз чоловіки прізвища не змінюють, проте статус " приймак" залишився.Дякую за пізнавальне відео.
Ви абсолютно праві. І звідти у нас прізвище Приймаки, Приходьки (щоправда не завжди) - тих, кого не наділили тестевим прізвищем, а маркували, як чужого
@@aselydiy1700 Я нікого не намагалася образити. Для мене, прізвисько не є чимось ганебним, хоча може бути неприємним. Як я зрозуміла, з часом, прізвисько було чітким ідентифікатором людини.
Зі шкільної програми пригадав п'єсу Пантелеймона Куліша "Мина Мазайло" в якій один із головних героїв, живучи у Харкові, мав прізвище Мазайло і йому це не подобалось, а тому хотів змінити його на Мазєнін.
Дякую за украінський історичний контент! Результати безцінні. Сам багато років займаюсь історією родоводу, знаю наскільки важко знайти крихти істини. Підписка та лайк!
@@mesofius хочу звернути тоді Вашу увагу на етимологічні дослідження мовознавця Костянтина Тищенка. Для пошуку прізвищ, думаю, буде найзручнішою остання його книга, енциклопедія "42 епохи українських мовних контактів" (2020). У ній простежено мовні сліди народів, які особисто впливали на мешканців Наддніпрянщини у 3 сферах: словнику, назвах населених пунктів та *прізвищах.* В козаків прізвища часто бралися не з нізвідки, а передавалися від предків. Власне, козацьким прізвищам присвячено у книзі чимало уваги, особливо реєстрам 1600-х років.
Довго шукала походження свого дівочого прізвища Кривунченко. Дуже рідкісне і зустрічалось лише в козацьких поселеннях на Луганщині та Запоріжжі. Мій батько з Луганщини. І от нещодавно я знвйшла, що Кривун - то вигін річки, тому можливо походить від місцевості, де проживав рід. Буже багато предків з цим призвищем загинули в Другій Світовій.
Дуже цікава тема! Приємно, що скільки дописувачів і слухачів. Ще хотілося б торкнути походження такої групи прізвищ, як Вернидуб, Тягнирядно, Перебийніс, Паливода і т.п.))
Спасибо за огромнейший ТРУД.СКОЛЬКО СИЛ ПЕРЕЛОПАТИТЬ ФАКТЫ ИСТОРИИ.МНОГО ПОЗНАВАТЕЛЬНОГО И НОВОГОЧТО В УЧЕБНИКАХ И НЕ БЫЛО.ОДНА ПЕРЕДАЧА ШИКАРНЕЕ ДРУГОЙ.СЧИТАЮ ЧТО ПОЗНАВАТЕЛЬНЫХ ПЕРЕДАЧ С ИСТОРИИ И ГЕРАЛЬДИКИ ДОЛЖНО БЫТЬ БОЛЬШЕ.НАДОЕЛИ ФИЛЬМЫ О ПРОСЬИТУЦИИ И НАСИЛИИ.НЕ ИНТЕРЕСНЫ И ФЭНТАЗИ.СПАСИБО ЗА ПЕРЕДАЧИ ВСЕМУ КОЛЛЕКТИВУ
Євгене, я би сказав, що прізвище походить за прізвиськом, яке накинули Вашому предку за звичку, що пов'язана з назвою цієї молитви. Або Ваші предок часто доречно чи не доречно, наприклад, казав що слід прочитати "Отче наш", або ж часто це повторював. Ну, от я десь так вловлюю. Але - кожне прізвище - унікальне!!
Добрый день дуже давно шукаю походження мойого дівочого прізвища Рибеда та тезок за ним , на пострадянському просторі тільки мої двоюрідні та рідні. Хоча мій прадід переказував що рід був великий і в роки Столипіна частина роду пішла на переселення з тих пір ніхто ніколи не зустрічав наше прізвище .У вас дуже цікавий канал і я вдячна вам за досконалі розповіді та історичні факти ,погано що Українці дуже мало знають свою історі . Стількі підписників на каналі а мені тільки зараз випало в рекомендованих . 👍👍👍👍👏👏👏
Щиро дякую Вам за відгук!! Що значить прізвище - це слід до філологів звертатись. Є Рибеди в Сумській області. Невдовзі буде моє нове відео - воно вам допоможе!
@@Lubapetrenkoribeda ! Як цікаво! У Вас дуже рідкісне прізвище! В переписі 1732 року Сумського полку - цього прізвища не побачив(( Слід архівні документи брати
Не знаю, чи побачите, але в мене є запитання . За маминою лінією їх прізвище було Гоголь. Казали, що ми з братом і двоюрідні брати і сестра були дев'ятим поколінням Гоголя(в цій лінії останні, бо бабуся народила дівчат, а не хлопців, і якось ця лінія переривалась, причому мама і тітка ніяким поколінням не були) . Питання: які могли бути покоління Гоголя, якщо у нього не було дітей? П.С. сім'ю чоловіка бабусі розкулачили (були дяками)..
Вітаю і дякую вам Олександр!!! Чесно кажучі в школі дуже не любила історію, і зараз зрозуміла чому, бо нам дуже не цікаво розповідали, а іноді взагалі не розповідали, ми самі шукали книги з легендами про Украину. Дякую, завдяки вашим відео зробили в школу лепбук про козаків, і син отримав високу оцінку. ДЯКУЮ.
Дякуємо! Скляренко , Анісов, Щербак зі ст. Пришиб Запорізької області. Матвієнко, Григорович, Середа, Чередніченко, Поліщук, Часник, Олександрова з м.Запоріжжя
Дуже цікава тема. Я живу у козацькому селі на Нікопольщині. Більшість козацьких прізвищ пішло від прізвиськ, які давали козакам на січі. Адже більшість козаків були втікачами і на січі починали своє життя з початку. У нашому регіоні розповсюджені прізвища: Носик, Хвостик, Нетудихатка, Прус, Сокур і Сокуренко, Матюк, Копаниця, Саламаха, Явтушенко і Євтушенко, Бабенко, Забутний, Білий. Але що цікаво, ще й досі збериглися родові прізвиська, які передаються в спадок, навіть коли змінюється прізвище. Наприклад частину людей, що мають прізвище Матюк, називають Ковеза. Є Ререга, Копичка, Аршин, Святі, Абрамчики, Розбийгора, Панько. Ви робите велику роботу. Дякую.
Щиро дякую Вам за відгук та такий прекрасний приклад!!! Дякую!!
Ооо, які цікаві прізвища ❤
То Ви не з Покровського.
Коли збудували Каховську ГЕС затопили два села Грушівку й Кут, людей переселили в нове село яке назвали Ленінське, так от майже всі люди з цих сел мали прізвища без всяких закінчень на о чи інші, мої сусіди були - Вовк, Комар, Тригуб, Недоберя, в школі Качан, Жовтоштан, Бугай, Криштопа, Галушка, та інші.
@@vitaliikorsunscyi8214 Там була Базавлуцька Січ.Привіт з Шолохове.
Я обожнюю історію і історичні фільми "Мій батько був Сердюк опричний" з "Енеїди" Котляревського, моєму предку після того як Катерина розігнала Січ, дала землю у Воронезькій губернії зараз село Сердюки, та вже мій прадід Іван поїхав за сіллю і на півдні Запоріжжя зустрів мою прабабку, побралися народили мого діда Михайла, їх розкуркулювали, вони пухли від голоду, та все ж у 1933му народився мій батько, якого моя бабця віддала, бо голод, своїй бездітній сестрі і він дякувати Богу вижив, та ми зберегли своє призвище з Запорізької Січі та історію сім'ї почула ще від діда на пасіці ми ж куркулі, у нас завжди були бджоли.
Дякую Вам, що поділилися своєю історією!!
Дівоче прізвище Компанієць - реестрові козаки , як в школі вивчали "Енеїду " Котляревського, всі засміялись з опису козака бо був вдягнений як Компанієць, я засмутилась ,а вчителька пришикнула на всіх учнів , що якби ви вчили історію то пишалися б що з вами в класі вчаться нащадки козаків
P.s вчителька була Мазною, а її племінник , мій однокласник Мазний. От така історія.. зараз дуже пишаюсь і з боку мами рід Репко ( куркулі)
Русь - це Україна! 👍🇺🇦 вподобайка! дякую!
100% Дякую за підтримку!
@@OleksandrAlforov відкрийте тему русинів, дуже цікаво було б. Дякую.
Як кораблик назвеш , так i попливеш !
Кто-то же убрал великое Имя - РУСЬ … чтобы «корабль» не уплыл далеко ((
Вот мы сильные и славные .., но уже 400 лет с колен встать не можем (
якщо подивитися на ці останні 400 років, то США допомагала російській імперії, потім імперію самі ж росіяни розвалили. Знову США допомагала ссср під час і після другої світової, хоча сама ж ссср разом з німцями розвязала цю війну, потім самі ж росіяни розвалили ссср за допомогою Єльціна. Знову США допомагала, але вже рф.
Тепер рф напала як німецькі фашисти - щось мені здається, що після розвалу рф вже не треба допомагати цим ра/фашистам.
Висновок: останні 400 років Україна дружила з країною невдахою - треба міняти партнерів. І навпаки, партнери США тільки економічно і соціально виросли ))
@@alex_quick
Шо Ви мелете?!
Скільки років має країна під назвою "США"? 400(чотириста)?!
Про інше(із Вашого допису) навіть писати не буду.
Теж мені, історик...😥
Слава Україні. Героям слава. Хай квітне український RUclips.
Героям слава!!!
Дякую Вам за такий цікавий матеріал. Мої батьки родом з села Токарі Лохвицького повіту, Полтавської губернії, я в дитинстві в руках тримав документ свідотцтво про народження свого дідуся де все було зазначено. Добре пам'ятаю, що по дукументах його прізвище було Плужник, а називали всю його сім'ю таз званим вуличним прізвищем Радивоненко (сім'я моєї мами) . А от у батька офіційне прізвище - Сорока, а вуличне було - Цеховенко. По офіційним прізвищам майже ніхто не звертався, а зверталися за вуличними прізвищами і мені тоді досить маленькому було це дивно та незрозуміло проте цікаво.
Пане Олександре, ви занадто скромна людина!!! Згадали по Слобожанщині Кондратьєвих, Романових, а як же Ваше прізвище - Алфьорови, також потужний сумський козацький рід (чи Ви з гілки Почепського сотника Кузьми Альфьорова?), а родоначальником вважається взагалі гетьман Олефір Голуб!!! Цікава розповідь, дякую!!! 👍
Щоразу слухаю Вас - і розумію, що ми ще стільки не знаємо. Дякую за Вашу роботу!!!🇺🇦✊
Сусідами мого чоловіка була родина,яких по-вуличному називали Покулі.Виявляється,що господар з кимось сварився за межу та говорив:"покуль моя межа".Так його відтоді і називали.
Люблю історію, і Ваші передачі, шановний Олександре, успіхів, натхнення
Щиро дякую Вам за підтримку!!
Еще бы правду говорил автор!
Брысь@@АлександрНиколаевич-в2ы
Щиро дякую пану Олександрові за цікаву,наукову працю ! Слава Україні ! Вінниця.
Героям Слава!!! Дякую!!
За легендою яка передається з покоління в покоління ми всі чумацького роду, завжди були вільними, не підкорятися жодним панам, гнобителям, в тому числі й комунякам
І це дуже круто, що у вас саме така легенда збереглась в роду! Дякую!!!
Козацького роду !
Нема такої легенди
@@OleksandrAlforov какое происхождение фамилии "Шевчук" ?
@@nightway4770 син шевця.столярчук,ковальчук,бондарчук,барчук син богача.
Вподобайка на підтримку українськомовного каналу. Дякую за Вашу роботу
Щиро дякую Вам за відгук!!
Ця тема цікава завжди, можете зробити кілька роликів на конкретні прізвища і люди зацікавляться своїми предками, своїм корінням тощо. Я вважаю, що нам це необхідно, ми не "иваны не помнящие родства", ми нація з 1000-літньою історією, нам потрібно відтворювати зв'язок з минувщиною, наші пра-пра-пра-діди жили для нас, мусимо пам'ятати!
Дякую вам! Бачу, що тема і справді цікавить! Зроблю ще кілька сюжетів!!
А в мене прізвище є козацьким і звідки воно можуть походити
@@OleksiyBugay Так, можливо, що козацьке, слід дивитись рід! У кожного прізвища своя історія! Очевидно ж, що Ваш предок мав значну силу і статуру!
@@OleksandrAlforov так сила і статура є тому що мав бути відповідати прізвищу особливо в дитинстві трішки менше в підлітковому віці потім армія в аеромобільних військах а як же птах болотяний бугай
@@OleksiyBugay птаха,ймовірно,назвали бугаєм через те,що в нього голос схожий на тварину-тезку
Дякую вам Олександре, за цікаві історії....Щоб Україна міцно зростала, ми повинні знати своє коріння. Тому ваша робота має велике значення для творення нашого сьогодення і майбутнього.
Щиро дякую Вам за підтримку!!
@@OleksandrAlforov
В мого приятеля в Каневі, зберігся договір купівлі землі його прадіда.....він купляв ліс на лівій стороні Дніпра в районі, якщо пам'ять не підводить Келеберди......то я запамятав з договору, що я такий то вільний козак купляю у такого то частину лісу в межах, ціна така то...купча проходить при свідомому розуміі.....
На жаль наша історія московитами свідомо знищувалася, щоб нас знищити.....і ми відірвалися від землі і не знаємо якого ми роду.....
Біля Прилук знаходили останки сторожових постів , там ще залишились обвалування в яку заливали нафту і коли кочівники наступали то її підпалювали , щоб Київ готувався до навали......такі споруди повинні зберігатися, показувати дітям як наші пращури берегли нашу Землю, а прийде лихий час то і нам потрібно стати на захист....
Олександре дуже дякую за ваші неймовірні розповіді історичні, багато тем мені не відомо, але пізнавать хочеться. Дай бог вам здоров'я))))))
Щиро дякую Вам за підтримку!!
Дякую за вашу працю, дуже пізнавальна та важлива тема. У мого прапрадіда на Полтавщині було ще народне прізвисько Чоб. И до сих пір збереглося для моєї сім'ї, мене змалку ідентифікували: а чиє то дитя? Та то Чобів роду, чобеня мале)) А прозвали прапрадіда так, бо коли мав волів, то раніше їх підганяли словами цоб-цабе. А він не міг вимовляти букву Ц, тому казав Чоб-Чабе. Така родинна історія)
Ого пані Лілія! Яке унікальне свідчення! Щиро дякую Вам!!!!
Б
Е ще укр. прислiв'я в цьому ж руслi -"велике Цобе".(Про когось,хто дуже великоï думки про себе).
У нас, еще интереснее история получилась! ))) После войны ( я так понимаю с западной Украины),переселили молодую женщину . Дама считала себя суперкрасавицей. Но наверное в наших краях, стандарты красоты были какие-то неправильные, и ей прищпандёрили кличку Чита(как раз кино было про Тарзана). Так после этого и повелось Читыны дети, Читыны внуки, пока молодежь не поразъежалась😆
@@User-bs7ij Здесь было бы что сказать З.Фрейду.
Лайк каналу автора, як завжди цікаво, дякую за роботу.
Щиро дякую вам, тезко!!!
Интересно, но звук делает лучшего
@@ИринаДорошенко-ш1ф дякую, зверну увагу у наступному відео!!
@@ИринаДорошенко-ш1ф Хочу дізнатися про Дорошенка: чи маємо ми спільний родовід,чи це співпадіння
@@dorflebenrayasolonarua3869 незнаю. Это фамилия мужа а их уже никого нет. Да и толком я их не знала
Як завжди дуже цікава і пізнавальна тема! Я й не знав на справді що прізвище могло змінюватись , якщо сини женились іпереїзджали від батька.
Дякую вподобайка!
Щиро дякую Вам за відгук!! Радий!
Люблю ваші лекції: цікаві, пізнавальні, корисні, просякнуті справжньою любов'ю до України. Прошу сказати, як щодо прізвищ на - чук. Як у мене, Михальчук. Походить від Імені Михайло ? Тобто, син Михайла, малий Михальчук? Дякую.
@@МаріаннаМихальчук ,
Моє дівоче прізвище Романюк. І мама і тато мали прізвище Романюк. Мої предки майже 400 років тому, разом ще з 3 сім'ями заснували наше село. Тому Романюків дуже багато. Мені дуже цікаво було б знати походження нашого прізвища і звідки мої предки . В 1939 році прийшли асвабадітєлі, асвабаділі мого ділцся від всього, хутір спалили, синів вбили, а дідуся з доньками запроторили на каторгу. Моїй мамі було 4 рочки. Дідусь згинув на чужині. Додому повернуласт найстарша сестра і привезла маму. Тато мій на той час був сиротою. Його 13 річного хоопчика запроторили на каторгу на дрнецькі шахти, потім армія майже 6 років. Повернувся вже дорослим. Так що спитатись про наше коріння не було в кого. А знати дуже хочеться.
Яка трагічна доля... Романюк- це син Романа. Слід дививтись метрики
Да Сталін був дуже,, добрий вождь''.
@@caterinagavrylenko923 СТАЛІН =ПУТІН=ГІТЛЕР.
✌🇺🇦
Дурня про Сталіна тому про себе тоже скажіть...так!
НЕ ГАЙТЕ ЧАСУ ЗАМОВЛЯЙТЕ РОДОВІД У СВОЄМУ РАЙОННОМУ ОБЛАСНОМУ АРХІВАХ ПОСЛУГА ПЛАТНА.АЛЕ ВОНА ЦЬОГО ВАРТА . ЗАЙМАЕ БАГАТЕНЬКО ЧАСУ . НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ
Дякую вам , цікава дізнаватись нове про історію своєї Батьківщини.
Мега цікава тема про прізвища!
Дякуєм!
Щиро дякую Вам!!
✌🙏🇺🇦
@@ВладимирСтариков-р1ю дякую за підтримку!
Шановний пане Олександре!
Може вам відомо походження прізвища Малука? Я через інтернет дізналась, що таке прізвище дуже поширене на Кубані, у Краснодарському краї. У селі де я виросла, у Запорізький області, це прізвище було тільки в нашої родини.
За переказами мого дідуся сім'я наших предків переселена була з Полтавщини, але на Полтавщині таке прізвище на сьогодні я не знайшла.
Мій брат відшукав у якихось давніх записах, що серед послів Запорізької
Січі до двору польського короля Сигізмунда був Роман Малука. Хотілось би дізнатись про походження цього прізвища.
Дуже вам вдячна за ваші дослідження.
Хочу поділитися цікавою історією появи незвичного прізвиська Туталик. А виникло воно від того, що маленький хлопчина Іван побачив, що інші хлоп'ята пожартували над одним зі своїх ровесників, нав'язавши вузли на його одежині. А вузли чомусь у нас називали сухарями, і побачивши, що хтось примудрився зав"язати аж чотири таких сухарі, відважно хотів попередити небораку, вигуком "Там чотири сухарі", але через ваду мовлення у нього вийшло " Там титилі туталі!". В результаті всі реготали, а хлпчиу прозивали Туталиком до кінця його днів.
👍😆
Клас, от це історія!!! Щиро дякую Вам!!!!
Мої батьки з Волині і я там почула кумедну історію одного призвіська. Ще за часів СРСР, прийшов солдат з служби і в розмові використовував російські слова. Дуже часто вживав фразу " короче говоря",а старенькі бабусі,які не знали російської не могли зрозуміти про яке "куряче ура" він говорить. Після того інакше, як Курячеура його не називали.
Ї
@@ВалентинаСуха Це було весело!!!
Як завжди було цікаво.
Щиро дякую Вам, пані Світлано, за відгук!!
Дякую! Дуже цікаво. Колись зі школи я зайшла до своїх дідуся і бабусі. Я вчилася в сьомому класі. Питаю, ''Дідусю, чого в нас таке дурне прізвище? Бо мені вже набридло з хлопцями битися, бо дражнять'' Дідусь в нас був дуже хороший, завжди все спокійно пояснював. А він мені говорить '' Ти своїм прізвищем маєш пишатися''. І розповів звідки воно пішло, був козак Григорій, який був дуже сильним. Коли ловили ворога, просили Григорія ''почухати''. Дідусь сам був з Черніговщини. Після того як взнала цю історію перестала соромитись свого прізвища, а після того як періодично ''місила '' хлопців, вони перестали мене дражнити. Я ''виборола'' своє прізвище, не здавалася. Мабуть це у нас Українців в крові - боротися до кінця.
Мабуть,добре "чухали" любителів посміятися😊
МолодецьПТАШЕЧКА!
ЧухайВСІХдюндівПІДих!
Значно довше ніж дивилася ваше відео я читала коментарі під ним) Стільки цікавих історій та прізвищ! Калейдоскоп українських родин)
Дякую! Справді, коментарі інколи дають такі і цікаві прізвища і родові легенди! Дякую Вам!!!
Дякую за лекцію!)) Вітаю зі Святим Вечором Вас! ))
Дуже приємно! Щиро дякую та вітаю Вас!!
@@OleksandrAlforov Дякую!!!)))😊😊😊
Прізвища прадідів моєї дочки - Дорошенко, Кошовий, Сотніченко, Коврига. Сподіваюсь, що їх далекими предками могли бути козаки.
Так, то козацькі прізвища
Якщо копати до дідів-прадідів, то усі (понад 90%) етнічні українці центра, півдня та сходу, нащадки козаків. Кількість тих українців, окреме питання котре слід розглядати через призму 30х років
справді - всі ці прізвища мають бути козацькими. Проте бувають колізії, як і усюди! Історію кожного прізвища сілд розглядати окремо і з архівними документами!
@@ДмитрийЧ-з3я так, ви праві, десь, але хтось таки і буде з козаків. Хоча трапляються абсолютно не козацькі родини.
@@OleksandrAlforov Слiд звернути увагу,що саме "прiзвище",а нi "фамилия"..й дивитися по архiвам-звiдки призвали..Саме козаки привезли тютюн,кукурудзу,соняшник,картоплю,коноплi,бахчовi..
дякую
По моему скромному разумению,козацкие прiзвища - это аналог современных позывных. И давали их с таким расчетом,чтоб легко было запомнить: либо отмечая характерные черты ( тела,облика,характера)- либо " навыворот"( огромного Козака могли назвать " тонким,худым " и тд, лысого- кучерявым)... Либо же отмечая его ремесло.
Це точно! Позивні дуже класно вкладаються у тлумачення! Мій син буде Бароненко)))
Козацькі прізвища деперсоніфікували людину, він Ніхто, без історії.
@@aselydiy1700не зовсім. Коли людина ставала козаком, то отримувала як би нове життя, знімала не тільки заслуги рода свого, але і його вади чи прокляття. Докажи, чого вартий саме ТИ, відповідай за себе - це далеко від "ніхто", чи не так?
Дякую, пане Олександре! Ваш канал супер!!! Слава Україні!!!
Дякую за відео. Було цікаво. 👍
Щиро дякую Вам за відгук!!
85 85 на улице так 7 7 77666666665555щ в
Олександре, дуже цікава історія половецьких прізвищ!
Тезко, так, дуже цікаво - тюркські прізвища у нас є, але я не знаю, чи з них виділяють саме половецькі слова. Був, до речі, у нас князівський рід половецький - Половців-Рожнятовських
В мене є родичі на прізвище Кіндюхівські. То на обличчя вони всі як один половці. А вважаються українцями
Дякую за вашу безцінну працю💙💛
Щиро вдячний Вам!
Сьогодні 7 липня 2022.
Дякую за цікаве відео.
Україна вистоїть і переможе !
Разом до Перемоги! Щиро дякую Вам!
Дуже Вам дякую за вашу працю ! 💙💛
Вельми цікава тема. До тепер я не знала що так змінювались прізвища. З великим задоволенням слухаю ваші лекції. Дякую.
Щиро дякую Вам!
Дуже цікаво. Важливо, що ви цим займаєтесь. Дякую !
Я вам щиро дякую!!
Дякую за рушійність українського дискурсу, колего, то є надзвичайно цінним.
Щиро дякую Вам за відгук!!
Дякую за працю
Щиро дякую Вам за підтримку!!
Дуже цікаво! Якісний контент! Дякую за вашу роботу.
Щиро дякую Вам!
Сердечні вітання й найщиріші побажання... і дякую за Вашу працю!
Та й годі переоцінити Ваш вклад в розвиток суспільства.... ДЯКУЮ!!!
Слава Україні....
Героям Слава! Щиро дякую Вам за теплі слова та побажання! Все навзаєм!!
Хороше відео. Усім гарного вечора.
Щиро дякую Вам за відгук та побажання!!
Дякую, пане.
Щиро дякую Вам за відгук!!
Як завжди цікаво. Стосовно двокоріних козацьких прізвищ: в "Історії запорозьких козаків" Дмитра Яворницького згадується козак з шикарним, навіть трикорінним прізвищем Держихвістпістолем. Можна було б подумати, що це жарт. І це дійсно жарт, але не Яворницького і не редакторів видання, а самих козаків з їх соковитим гумором.
У меня есть знакомая,с фамилией Незднимишапка.😀
@@marik464 клас! Дуже класне прізвище!
Щиро дякую за відгук! Ох, ви і запам'ятали прізвище! Дякую! Круто!!
Теперішній головнокомандувач ВМС України - Неїжпапа, з красивим козацьким прізвищем.
У моєї однокласниці було прізвище Вирвихвіст.
Дякую авторові за роботу, добре відео
Велично дякуемо за Вашу освiтню. працю!
Успiхiв Вам i каналу!
США,💙💛💙
Щиро вдячний за Вашу підтримку!!
Пане Олександре, ви як завжди на висоті, з радістю переглянув ваше відео! Обожнюю ваші оповіді на генеалогічні теми, про козаків, які ставали дворянами було б дуже цікаво подивитися, бо і в моєму роду така історія була. Якщо не важко розкажіть, які підстави для отримання дворянства особистого та спадкового існували у російській імперії. Заздалегідь дякую вам за вашу невпинну роботу!:)
Щиро дякую Вам!!! Так, обов'язково розповім про козаків-дворян!
Хочу знати звідки пішло призвище Суліма Будьте ласкаві розкажіть Дуже Вам вдячна
Дуже цікаві усі ваші історіі Вітаю вас с Новорічними святами та бажаю успіхів у вашій роботі та міцного здоров"я
Щиро дякую, пані Ларисо за відгук та побажання! Навзаєм!!!
цікаво 🇺🇦
Щиро дякую Вам за відгук!!
Дуже цікава передача,дякую.СЛАВА УКРАЇНІ.
Дякую за лекцію!
Моє прізвище Храпач, точно знаю що козацьке. Прізвище смішне, але дуже старе і має свій герб 😊 Є декілька поселень зокрема на Запоріжжі , Київщині , Полтавщині.
у нас в армії був прапорщик Храпач! А служив я у Луцьку
Спасибі за чудову інфрмацію, пане Олефіренко!
Щиро дякую! Якщо бути історично-правильними - то Олифірович!)))
Дуже цікаво!
Дуже радий! Дякую за відгук!
Моя бабуся по матері мала прізвище гунзір, цікаво яке походження.
Дуже цікаво та пізнавально, як і завжди) Дякую! 🤝
Щиро дякую Вам за відгук, пані Ольго!
Дуже цікавий виклад теми про прізвища.Дякую Вам за труд!
Щиро дякую Вам!!
Вподобайка каналу, вдячність пану Алфьорову за просвітницьку діяльність.
Щиро дякую, пані Галино!
Дякую що просвітлюєте нас, мені було досить цікаво 👍
Щиро дякую Вам за хороші слова!
Дякую за відео
щиро дякую івам за відгук та пдтримку донатами!
Дякую за працю! Завжди відкриваю щось нове від Вас! Слава нації!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Тепер зрозуміло, чому в українців трохи насмішкувато ставилися до так званих "приймаків".Бо чоловік фактично відмовлявся від своїх предків і переходив в другий рід.І ,хоч зараз чоловіки прізвища не змінюють, проте статус " приймак" залишився.Дякую за пізнавальне відео.
Ви абсолютно праві. І звідти у нас прізвище Приймаки, Приходьки (щоправда не завжди) - тих, кого не наділили тестевим прізвищем, а маркували, як чужого
@@OleksandrAlforov .
Ви оцінюєте по-сьогоднішньому. Приймали в сім'ю, коли бракувало хлопців і це був майбутній хазяїн, а не зайвий рот.
@@aselydiy1700 Я нікого не намагалася образити. Для мене, прізвисько не є чимось ганебним, хоча може бути неприємним. Як я зрозуміла, з часом, прізвисько було чітким ідентифікатором людини.
Зі шкільної програми пригадав п'єсу Пантелеймона Куліша "Мина Мазайло" в якій один із головних героїв, живучи у Харкові, мав прізвище Мазайло і йому це не подобалось, а тому хотів змінити його на Мазєнін.
Дуже цікаво і корисно. Дякую.
Дякую за дуже важливу роботу! Найтепліші та найщиріші вітання з прийдешніми святами!
Щиро дякую Вам за теплі слова та побажання! Навзаєм!!!
Дуже цікаво! Дякуємо!👍
Щиро дякую Вам за відгук!!
Дякую за украінський історичний контент! Результати безцінні. Сам багато років займаюсь історією родоводу, знаю наскільки важко знайти крихти істини. Підписка та лайк!
Щиро дякую Вам за відгук!! О, ти ми з Вами колеги за захопленням!
теж родовід років 15 досліджую
@@mesofius хочу звернути тоді Вашу увагу на етимологічні дослідження мовознавця Костянтина Тищенка. Для пошуку прізвищ, думаю, буде найзручнішою остання його книга, енциклопедія "42 епохи українських мовних контактів" (2020). У ній простежено мовні сліди народів, які особисто впливали на мешканців Наддніпрянщини у 3 сферах: словнику, назвах населених пунктів та *прізвищах.*
В козаків прізвища часто бралися не з нізвідки, а передавалися від предків. Власне, козацьким прізвищам присвячено у книзі чимало уваги, особливо реєстрам 1600-х років.
Дуже дякую! Дуже цікаво завжди впізнавати щось нове. Мої батьки з сумщени оле прізвище Кролецька рідко зустріниш таке прізвище
Довго шукала походження свого дівочого прізвища Кривунченко. Дуже рідкісне і зустрічалось лише в козацьких поселеннях на Луганщині та Запоріжжі. Мій батько з Луганщини. І от нещодавно я знвйшла, що Кривун - то вигін річки, тому можливо походить від місцевості, де проживав рід. Буже багато предків з цим призвищем загинули в Другій Світовій.
Дуже цікаво..Щиро дякую пане Олександре!
Щиро дякую і Вам за відгук, пані Тетяно!!
дякую за посилання на реєстр Слобожанщини!
Радий! Сподіваюсь знадобиться!!!
Дуже цікава тема!
Приємно, що скільки дописувачів і слухачів.
Ще хотілося б торкнути походження такої групи прізвищ, як Вернидуб, Тягнирядно, Перебийніс, Паливода і т.п.))
Дякую за Ваш відгук!! Це козацькі прізвища. Мабуть і правда слід про такі ивипадки зробити окреме відео!
перший найкращий українсько-історичний канал, дякуємо за працю пане Олександр🇺🇦⚔️🌞
Щиро дякую Вам за підтримку!!
Спасибо за огромнейший ТРУД.СКОЛЬКО СИЛ ПЕРЕЛОПАТИТЬ ФАКТЫ ИСТОРИИ.МНОГО ПОЗНАВАТЕЛЬНОГО И НОВОГОЧТО В УЧЕБНИКАХ И НЕ БЫЛО.ОДНА ПЕРЕДАЧА ШИКАРНЕЕ ДРУГОЙ.СЧИТАЮ ЧТО ПОЗНАВАТЕЛЬНЫХ ПЕРЕДАЧ С ИСТОРИИ И ГЕРАЛЬДИКИ ДОЛЖНО БЫТЬ БОЛЬШЕ.НАДОЕЛИ ФИЛЬМЫ О ПРОСЬИТУЦИИ И НАСИЛИИ.НЕ ИНТЕРЕСНЫ И ФЭНТАЗИ.СПАСИБО ЗА ПЕРЕДАЧИ ВСЕМУ КОЛЛЕКТИВУ
Щиро дякую Вам за підтримку!! Мені надзвичайно приємно!!
Вітання від Сердюка!
Щиро дякую! Козацьке прізвище!
Завжди цікаві теми!
Дякую!! Дякую за підтримку!!!
👍👍👍👍👍 Тема невичерпна....але завжди цікава.
о так, не вичерпна!!! Дякую!
Вірю в нашу перемогу, і ми нарешті побачимо більшість наших чоловіків в сорочках. Слава Україні
Дякую!💙💛❤️🖤🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💯
Пане ОЛЕКСАНДРЕ, вас так ЦІКАВО слухати ☀️☀️☀️☀️☀️☀️❤️❤️☀️☀️❤️☀️❤️☀️❤️❤️☀️☀️☀️❤️
Дякую, дуже дуже цікаво!
Дуже сподівався почути походження свого прізвища. Не втрачає надію все ж таки знайти його в майбутньому ☺️☘️
Євгене, я би сказав, що прізвище походить за прізвиськом, яке накинули Вашому предку за звичку, що пов'язана з назвою цієї молитви. Або Ваші предок часто доречно чи не доречно, наприклад, казав що слід прочитати "Отче наш", або ж часто це повторював. Ну, от я десь так вловлюю. Але - кожне прізвище - унікальне!!
@@OleksandrAlforov Дякую! 🙏
Мої здогадки десь поруч з вашими.
Був знайомий на прізвище-Отченаш.
@@patricia67mzr в якому саме регіоні?
@@SinergyTherapy Нажаль,не пам'ятаю регіону.(((
Дуже важлива інформація. Дякую Вам за роботу 🇺🇦♥️👍 Здоров'я Вам 🤗
Щиро дякую Вам за ці слова!!
Добрый день дуже давно шукаю походження мойого дівочого прізвища Рибеда та тезок за ним , на пострадянському просторі тільки мої двоюрідні та рідні. Хоча мій прадід переказував що рід був великий і в роки Столипіна частина роду пішла на переселення з тих пір ніхто ніколи не зустрічав наше прізвище .У вас дуже цікавий канал і я вдячна вам за досконалі розповіді та історичні факти ,погано що Українці дуже мало знають свою історі . Стількі підписників на каналі а мені тільки зараз випало в рекомендованих . 👍👍👍👍👏👏👏
Щиро дякую Вам за відгук!!
Що значить прізвище - це слід до філологів звертатись.
Є Рибеди в Сумській області. Невдовзі буде моє нове відео - воно вам допоможе!
Добрий день це ми і є , в Сумській , Київський та Севастополі . На цьому і все ,на даний час 6 носіїв прізвища Рибеда 😒
@@Lubapetrenkoribeda ! Як цікаво! У Вас дуже рідкісне прізвище! В переписі 1732 року Сумського полку - цього прізвища не побачив(( Слід архівні документи брати
Дуже дякую за вашу працю!
Сьогодні знання справжньої української історії для усіх нас дуже важливе. 💙💛
Олександре дуже цікаво, дякую, чекаєм наступних випусків Слава ЗСУ Слава Україні.
Щиро дякую Вам!
Не знаю, чи побачите, але в мене є запитання . За маминою лінією їх прізвище було Гоголь. Казали, що ми з братом і двоюрідні брати і сестра були дев'ятим поколінням Гоголя(в цій лінії останні, бо бабуся народила дівчат, а не хлопців, і якось ця лінія переривалась, причому мама і тітка ніяким поколінням не були) . Питання: які могли бути покоління Гоголя, якщо у нього не було дітей? П.С. сім'ю чоловіка бабусі розкулачили (були дяками)..
Дуже пізнавально....Олександре як завжди лайк!!!!
Щиро дякую, Сергію!!
Дуже гарна Історія та дуже гарна сорочка.
Знімайте ми дивимось.
Дякую! Сорочка - дякую, справді, гарна!))) Буду знімати!
Тихопій, скалозуб, нетудихата всі козацькі.
Кого знімати, сорочку?😂
Дуже цікаво. Думав, що знаю про походження українських прізвищ. Але почув багато нового. Дякую за науку 😳, пане Олександр.
Дякую і Вам, пане Захаре!
Благодарю Вас, Александр. Интересный материал, интересное изложение, красивая речь - приятно слушать и узнавать новое. Успехов Вам! 💖
Щиро дякую Вам за відгук, побажання та хороші слова! Дякую!
Дякую за історію
Щиро дякую Вам за відгук!!
Дякую! Дякую! Дякую! Дякую! Дякую! Дякую! Дякую! Дякую!
Олександрееееее!!! Все забула, слухаю вас кожного дня! Заберіть у мене телефон 😂🤣
)))) мені надзвичайно приємно таке чути! Щиро дякую Вам!!!
Вітаю і дякую вам Олександр!!! Чесно кажучі в школі дуже не любила історію, і зараз зрозуміла чому, бо нам дуже не цікаво розповідали, а іноді взагалі не розповідали, ми самі шукали книги з легендами про Украину. Дякую, завдяки вашим відео зробили в школу лепбук про козаків, і син отримав високу оцінку. ДЯКУЮ.
Дуже люблю ваші розповіді, дуже полюбила слухати вас
Мені надзвичайно приємно!! Дякую Вам дуже!!
Дякую, відкрили мені очі на моє призвіще))))) Козацьке та майже шляхетне))))
Радий, якщо інфомація вам стала в нагоді!
В моєму селі є два козацьких прізвища - Чайковський і Теремецький
Так, це цікаві прізвища! Чайковські могли бути спочатку Чайками, або переселнці з правобережжя - там такі клани сиділи
Дякую, пане Олександре, цікава тема для багатьох. Десь читала, що був такий козак на призвіще Лубенченко. Це моє дівоче призвіще
Дякую Вам. Схема, якщо все гладко, могла бути така - людина, що походила з Лубен, була прозвана в іншому місті Лубенець. А його син Лубенченко.
@@OleksandrAlforov отож завжди, коли проїжджаю навколо Лубен, бувають такі думки. Дякую
Дякую було дуже цікаво!
Дуже цікаво! Дякую.
Щиро дякую вам за відгук!!
Супер! Як завжди дуже цікаво👍🏻🇺🇦🔝
Щиро дякую вам за відгук!!
Та що я маю сказати..Ви мене вразили..це ролик просто шедевр,сподіваюся продовження буде.Слава нації.
Щиро дякую! Дуже приємно! Буде, однозначно!
Дякуємо за цікаву інформацію✌️🇺🇦
Радий! Щиро дякую за відгук!!
Очень интересная лекция!!! С удовольствием прослушал!!!!
Дякуємо! Скляренко , Анісов, Щербак зі ст. Пришиб Запорізької області. Матвієнко, Григорович, Середа, Чередніченко, Поліщук, Часник, Олександрова з м.Запоріжжя
Щиро радий! Дякую і Вам за відгук!
@@OleksandrAlforov Дуже сподобалося слухати ваші дослідження. Сьогодні перший раз несподівано побачила ваш контент