Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Akumulatorach - parametry / oznaczenia / rodzaje.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 24 авг 2024
  • Kompedium wiedzy o akumulatorach, w sam raz na rozpoczynający się okres odmawiania przez nie posłuszeństwa :)
    #akumulatory #parametry #zima
    --------------
    Patronite: patronite.pl/p...

Комментарии • 36

  • @pawelolek4094
    @pawelolek4094 6 лет назад +23

    3 razy więcej informacji zawarte w tym filmie​, niż w podobnym filmie łysego.

  • @garazvag-audi1283
    @garazvag-audi1283 6 лет назад +5

    Można jeszcze prościej wytłumaczyć Ah,np.akumulator o pojemności 60Ah ma tyle energii w sobie,że przez 60 godzin ma wystarczyć na świecenie żarówki o mocy 12W,nie każdy wie jaki to jest prąd 1A.pozdro chłopaki.

  • @marcinstoker3435
    @marcinstoker3435 6 лет назад +6

    elegancko :)

  • @bialy1991
    @bialy1991 Год назад +1

    Klemą-Druga będzie za luźna i zastosują redukcje.. a można było zrobić kształt kwadrat i koło. Małpa by to podłączyła za fistaszka

  • @przemo153111
    @przemo153111 6 лет назад

    Brawo oby więcej takich informacji ! :)

  • @karolwzdg
    @karolwzdg 6 лет назад +3

    Są jeszcze akumulatory tylko i wyłącznie do systemów "start-stop" wzmocnione i wykonane w technologii AGM oraz EFB

  • @furtek123
    @furtek123 6 лет назад

    Świetny odcinek! Czekamy na więcej!

  • @djseba3
    @djseba3 6 лет назад

    Można zastosować większy akumulator, a alternator zawsze go doładuje. Prosta zasada: ile dasz=tyle musisz oddać. Jeśli aku ma 50Ah a wystawimy 100Ah to z obu akumulatorów przy opalaniu pobierzemy tyle samo prądu. Z większego nawet mniej bo będzie mniejszy spadek napięcia. A sprawny alternator będzie dalej ładował na 14,4V tylko prąd końcowy doładowania będzie chwilę dłuższy przy większym aku

  • @jospethe
    @jospethe 6 лет назад +2

    Nie było słowa o sprawdzaniu stanu elektrolitu w akumulatorach z korkami

  • @wrobelek300
    @wrobelek300 3 года назад

    U Volkswagena, Audi, Skoda, Seat wymagana wymiana akumulatora na ten sam typ co zużyty zainstalowany , czyli przykładowo akumulator AGM zastępować akumulatorem AGM. Różnica w pojemności Akumulatora Ah może wynieść max +- 10 % W tym wymiana w modelach z systemem start-stop może wymagać zakodowania w trybie adopcji akumulatora VAG. Jeśli producent auta z danym wyposażeniem przewidział taką usługę, a nie została ona wykonana podczas serwisowej wymiany to nowy zainstalowany akumulator może być przeładowany lub niedoładowany.

  • @zbyh5039
    @zbyh5039 6 лет назад +1

    w sumie nic się nie dowiedziałem ale chyba to o mnie dobrze świadczy :D

    • @baleksandra12
      @baleksandra12 6 месяцев назад +1

      Ja się dowiedziałam i trochę mi wstyd bo jeżdżę motocyklami i autami od 15 lat 🤣🤣🤣

  • @sebastiankusiak9895
    @sebastiankusiak9895 6 лет назад

    Gęstrzy ;)

  • @seba123321
    @seba123321 4 года назад

    A co z tematem kodowania nowego akumulatora w komputerze. Mam Superb 3. Będę wymieniał akumulator. Czy jeśli dobiorę z podobnymi parametrami nowy akumulator trzeba coś zmieniań w ustawieniach komputera? Co z kodem BEM?

  • @BartasVAG
    @BartasVAG 6 лет назад

    Witam Panowie.Pozdrawiam;)

    • @Povagowani
      @Povagowani  6 лет назад +3

      No hej, pozdrawiamy również :)

  • @emilian2210
    @emilian2210 6 лет назад

    Zróbcie odcinek o generatorach HHO

  • @barto5075
    @barto5075 6 лет назад

    sie ma . nowy jestem u was🙄. dobrze ze na was wpadlem szacun za profesjonalne info -proste a zarazem zrozumiale !!!! mam pytanie i zarazem prosba o porade....
    zonka używa auta co dzien ale niestety(stety) ma cale3km do pracy i 2 do szkoly po tej szalonej trasie auto stoi znowu jakieś 8godz po czym taki sam dystans pokonuje popoludniu. i tak 5x w tyg. a akumulator wciaz nie ma szansy na doladowanie praktycznie co sezon nowy aku macie jakis patent na takie cuuus😆 dodam ze aku dobrani wg prod i raz na miesiac wyciagany i ladowany prostownikiem 15A jakie 15 godz.
    z gory dzieki pozdro

    • @Povagowani
      @Povagowani  6 лет назад

      Cóż zrobić, jedynie częściej podładowywać akumulator. Raz na tydzień.

  • @krystiangrzenkowicz5034
    @krystiangrzenkowicz5034 6 лет назад

    Nie powiedzieliście jak utylizować zużyte stare akumulatory

    • @Povagowani
      @Povagowani  6 лет назад

      Na skupie :) A otrzymane pieniądze wydawać na modzenie auta:)

  • @pawepanek1389
    @pawepanek1389 6 лет назад

    "mógłby nie doładować jeśli byśmy zastosowali jakieś 110, 140Ah" - nieprawda

  • @Passalente
    @Passalente 6 лет назад

    Oj to juz mogliscie odlepic naklejke z akumulatora i pokazac do czego sluzy areometr ;)

    • @Povagowani
      @Povagowani  6 лет назад

      Jakbyśmy chcieli poruszyć każdy wątek to nie wiem ile czasu musiał by trwać ten materiał. Ale w przyszłości może zrobimy kontynuację.

  • @maciekskiba6699
    @maciekskiba6699 2 года назад

    3:06 - Że co? BZDURA! Gdy silnik pracuje, pracuje też i alternator który ciągle ładuje akumulator. Nie ma czegoś takiego jak niedoładowany oraz przeładowany akumulator. Poprostu ciągłe 100% naładowania nie jest dla niego zdrowe jak i ciągłe 0% czy też 10% naładowania. Jeżeli odpalimy silnik i po niecałej minucie go zgasimy, czy też pojedziemy kilka set metrów do sklepu, to akumulator może się nie naładować, co najwyżej odzyska energie którą stracił na rozruch. Tu się zgadzam jak najbardziej. Natomiast czy wsadzimy akumulator 60Ah czy 230Ah po odpowiednio długiej jeździe (czasu ładowania akumulatora przez alternator) on jak najbardziej zostanie naładowany do 100%.

  • @paminko
    @paminko 6 лет назад

    like

  • @Marecki84
    @Marecki84 6 лет назад +6

    Z tym zakładaniem większego akumulatora zamiast 60 ah co wskazuje instrukcja zakładanie (74ah czy 80 ah )nie ma większego sensu. Główny czynnik jakie trasy pokonujemy. Miasto, krótkie odcinki taki akumulator szybko wykończą z braku doładowania pomimo, że alternator da radę.

    • @ostrygubin
      @ostrygubin 6 лет назад +5

      nie, no ładować będzie, jeżeli akumulator jest rozładowany to wtedy będzie dłuższy czas do naładowania go na full, bo trzeba więcej energii wprowadzić do niego jak jest rozładowany ( bo ma większa pojemność), spokojnie można założyć większy, jak wkładasz akumulator większy i jest on naładowany do pełna, i sam akumulator jest dobrej kondycji to można tak zrobić. Przy odpaleniu pobierasz z niego część energii, czy to z mniejszego aku czy z większego, ale tyle samo oczywiście w tych samych warunkach, załóżmy teoretycznie ze odpalenie to pobranie 1 Ah. W 60 Ah zostaje 59, a w 80 Ah zostaje 79, i co....trzeba doładować tylko 1 Ah w czystej teorii. To na oryginalnym deklarowanym akumulatorze można go też nie doładować. Odpalam, przesuwam się do przodu o 1 metr i gaszę i tak znowu z 1000 razy, będzie doładowany na full ? :) pozdr.

    • @Marecki84
      @Marecki84 6 лет назад +1

      Ale jaki sens płacić więcej za akumulator ? Skoro deklarowany akumulator bez problemu sobie poradzi z potężna Zimą jeśli jest poprawnie użytkowany. "jeżeli akumulator jest rozładowany to wtedy będzie dłuższy czas do naładowania go na full" - dlatego przy jeździe miejskiej nigdy się nie doładuję i jego pojemność będzie malała akumulator będzie coraz słabszej kondycji. A większości kierowców nie zwracają na stan naładowania akumulatora tylko jeżdżą aż do momentu kiedy przestaję kręcić.
      Ponadto, wyskakując na dłuższą trasę mamy większe szanse, że akumulator deklarowany nam się doładuję niż większy.

    • @ostrygubin
      @ostrygubin 6 лет назад +1

      Z mojego punktu widzenia, jest tak ze większy akumulator możemy dłużej eksploatować, akumulator nie męczy się, w razie utraty części pojemności to może mieć jeszcze pojemność sprawnego mniejszego akumulatora. Drugi czynnik to rezystancja wewnętrzna akumulatora, przy większym akumulatorze jest mniejsza, mniejszy spadek napięcia przy rozruchu, jest to ważny parametr jak dla mnie. Dokładnie, trzeba dbać o akumulator, jak przypadkowo rozładujemy aku to nigdy nie można odpalać auta na "kable" jeżeli chcemy mieć akumulator w dobrej kondycji. Sprawny akumulator ( nie złom ) częściowo rozładowany jak mu się poda napięcie 14.3 V z odpalonego auta na grubych przewodach to żre prąd ile może, jest to dla niego zabójstwo :)
      Parę razy na klemy i mamy 50 % pojemności. Cześć użytkowników nie zna się i dodatkowo płacą za niesprawny akumulator ( kodowanie sterowników czy tam kasowaniem błędów ), ale o to chodzi w tym biznesie :) My mamy jak najczęściej wymieniać akumulator przez naszą niewiedzę o prawidłowej eksploatacji, takie są założenia producenta :)
      Ot takie moje zdanie.

    • @zoltarOi
      @zoltarOi 6 лет назад

      Kolego dobrze piszesz. Nie ma sensu kupowac aku wiekszej pojemnosci niz zaleca konstruktor samochodu. Wszystko jest wyliczone. Ktos kto robi krotkie trasy zalatwi aku szybko. Powolne zasiarczenie plyt. Ci ktorzy robia krotkie odcinki powinni miec ladoearke do akumulatorow samochodowych i doladowac go mysle ze razw miesiacu. Inna sprawa gdy ktos smiga daleko. Ale kto czyta instrukcje....

  • @jakubbaran9802
    @jakubbaran9802 6 лет назад +3

    Przede wszystkim ani słowa nie powiedzilscie o akumulatorach bezobsugowych,datach produkcji które są oznaczane przez producentow,konserwacji i dbaniu o baterie.Mało ciekawe.

    • @marekjankowski9898
      @marekjankowski9898 6 лет назад

      no właśnie ,data produkcji przy zakupie używanego auta !!!! [ pod spodem ,ale jak i co ? dobrze wiedzieć ]

  • @rafus1200
    @rafus1200 6 лет назад +3

    nie azjatyckie auto, tylko azjatycki wynalazek :)

  • @greenblack804
    @greenblack804 6 лет назад

    ,,znafcy"