Komoly technológiával és gyártással készítik ezeket gumikat, de sajnos környezetre nézve ártalmas anyagot is használnak. Szép felvétel, részletes tájékoztatás. Jó volt a videó! Lenyűgöző ez a gyártási módszer.
Gumisként élvezettel néztem a videót, az apollo nem rossz gumi a kategóriájában. Persze nem szabad össze hasonlitani pl egy Continentallal. Minden esetre érthető volt szerintem mindenki számára a bemutató. Én csak remélni tudom hogy végre többen megértik miért kerülnek ennyibe a gumik.
Én használtan veszem a gumikat osztrákbó hozzák bmwre jó az gecc daragja 2500 aztán lazán viszi a 220-at is 8 emberrre elöl egy téli másik nyári hátu meg az ellenkező téli a mésik nyári :D :D :D Csak viccelek. Suzukim van, és adok a kerékre mert biztonság az első :)
@@celtorcceltor1751 Elsőre totál megetettél a dumáddal, ez van, nincsenek már illúzióim az alsó hülyeséghatárt illetően. Az jutott eszembe az írásodról, hogy ha lenne menő, 3 kerekű BMW akkor azt hoznák nyugatról, így a 2,5k/db-os gumicserekor a 10k-ból megmaradna 2,5k tankolni!
Jópofa a videó, mondjuk én ismerem hogy készítik az autógumit, és azt is tudom, amire végül nem is válaszolsz, mennyi a gumi teljes gyártási költsége, plusz a gyártó haszna (az áfás(!) bruttó kisker ár olyan 30%-a kb! ) Viszont: nagyon várom a maldiv beszámoló beigért folytatását, vagy inkább lényegi részét, hisz az eddigi egy utazós beharangozó volt.
Hugomék kocsijára lett véve ilyen téli gumi. Adac teszt alapján. Elején tényleg csúszott egy kicsit úgy mint a többit abroncs mert a vulkanizálás előtt bevonják valamivel hogy ne ragadjon bele a formába. Sajnos annak meg idő kell mire lekopik. De ez minden guminál így van.
Én a használt gumi eladokban nem bizok mert használt gumit vattünk de azt mondta a pasas hogy uj és a futofelülete levált a gumitol és azota az autopálya szélénél itt vagyunk
Aminek a vázszerkezete nem sérült, abból újra gumiabroncsot készítenek. Ledarálják a gumit róla és újra bevonják a vázszerkezetet gumival. A ledarált gumit is felhasználják az abroncsok gyártásánál.
@@quadgeorge1559 Szia! Köszönöm a válaszod! Nekem ez a 70% eléggé hihetetlenül soknak tűnik, persze ettől még lehet igaz, de nagyon szomorú, ha tényleg így van. Nem hiszem, hogy a magyarországi Bridgestone, vagy Hankook gyárban sok selejt lenne. A videóban egyébként az hangzik el, hogy az abroncsokat megvizsgálják, s amennyiben nem jó és nem javítható, akkor azonnal feldarabolják. Ha ez is igaz, meg az is, amit Te írtál, akkor feldarabolt abroncsokkal lehet tele a hulladékudvar, nem komplett gumikkal.
@@leventevincze1034 Én nem tudom, hogy mennyi a selejt, de a már kész abroncsot nem lehet újrakeverni, hiszen az már túl van a vulkanizáláson, s van benne mindenféle szövet, meg fém is, melyeket nem tudnak elválasztani a gumitól.
A Hankook-ban dolgoztam 4 évet a Mixingen. Büdös hangos poros. De biztosítva van a megfelelő, minőségi védőfelszerelés. Onnantól kezdve rajtad múlik mennyire káros.
@@arpadoroshazi9737 Anno mikor én voltam ott akkor minden műszak kezdésnél osztották tonnaszám a 3M maszkot meg a gumi illetve a szövetkesztyűt. Annyit adtak hogy még mindig van belőle. 😁
Ricsi Balog en vulkanon voltam 2018ba D muszak. Nekem is annyi kesztyut adtak hogy meg mindig van xd de maszkot ugye nem kaptunk mixing meg mas azert de voltam ott is nem hiszem hogy azokat a dolgokat meg szuro a 3m maszk igazabol az a porozus anyagokat szuri ki szerintem. :)
Az összes gumitesztet elolvasom évek óta magyar, angol és német nyelven is. Az indiai Apollo sajnos nem jár az élmezőnyben, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Megvette ugye a holland Vredestein márkát, ami egy jó minőségű, középkategóriás, annak is a felső részéhez tartozó gumi (volt), de úgy tűnik, hogy nem húzza fel az Apollo saját gumijait a Vredestein tudása. Félő azonban, hogy a Vredesteint le fogja húzni az Apollo. Közben van két prémiummárka is az országban: a Bridgestone és a Hankook, melyek a világ élvonalába tartoznak, utóbbi ráadásul rendkívül kedvező áron is kínálja a termékeit.
Nos, az Apollo gumiabroncsgyár szerinted gyenge minőségű terméke a következő cégek abroncsait gyűrte maga alá a tesztben: Pirelli, Firestone, Kumho, Barum, Fulda, Goodyear, Dunlop. Úgy látszik, az ADAC-teszt mást mond. Meg kell nézni a gumi paramétereit, csúszás, zaj, fogyasztás, stb és az árát. Utána lehet dönteni.
@@tiboreszes3845 Kedves Tibor! Az Ön által említett Apollo Altrust modell, mely Ön szerint "maga alá gyűrte a tesztben" a nevezett márkákat 215/65 R16 C méretben, azaz a kisbuszokra (tehát nem személyautókra) való abroncsok között, a legjobban kopó gumi volt a tesztben, ami azt jelenti, hogy - összehasonlításként - a csupán hajszállal, egész pontosan 0,3-del rosszabb végső osztályzattal másodikként kihozott Goodyear abronccsal majdnem pontosan kétszer annyi km-t lehet elmenni, mire elkopik. Igen nagy árat fizet tehát, aki az Apollo abroncsát választja. Ebben a szegmensben az autó "dolgozik", azaz folyamatosan használva van, pénztermelő eszköz, mely sok km-t tesz meg, tehát nem véletlen, hogy a nagyobb gyártók a futásteljesítményre optimalizálják ezeket az abroncsokat. Ez nyilván nem menti fel őket, hogy miért szerepeltek a biztonsági jellemzők terén (elsősorban vizes felületen) gyengén, de nem nehéz úgy (csupán egy hajszállal) jobban tapadó abroncsot gyártani, hogy az pillanatok alatt elkopik. Egy gumimárka egyetlen abroncsának egyetlen teszteredményéből, a teszt részletes eredményeit figyelmen kívül hagyva azt a következtetést levonni, hogy ez egy jó márka, leginkább megmosolyogtató. Az Apollo a Vredestein tudásával lehet, hogy emelkedő pályára fog állni, de egyelőre közepes minőségű abroncsokat gyárt, ez az igazság. Miként Ön is megfogalmazta, meg kell nézni alaposan a teszteredményeket, nem csak a végső értékelést, s az alapján lehet megfelelő döntést hozni. Az olcsó gumi sokszor sokkal drágább végül. Aki jó abroncsot akar, s árérzékeny, annak valóban a legtöbb méretben a Hankook márka az egyik legjobb választás, mely (többségében) szintén hazai termék.
Azért a személyautó abroncsoknál nem kellene ilyesmiket kijelenteni, hogy a szövet erősítés már csak mellékes... A carcass-Bodyply jelentése "Váz", csont, tehát az egyik legnagyobb teherhordó rész és egyben egyik legfontosabb komponense is az abroncsnak.
A félreértés elkerülése végett ! A gumiabroncsok régen textil szálakkal voltak erősítve ! Ma már főleg acél szálakkal ! Ezért is hívják acél radiálnak !
anyagvizsgálóként dolgoztam egy gumigyárban. amiót tudom mit árulnak személyautó gumiként, és mi a különbség az OEM és a "sima aftermarket" gumi között azóta... személyautón is csak C-s gumit használok. márkát nem mondok. a gyárat sem nevezhetem meg, életre szóló titoktartási szerződést kötöttek velem, ami nem a véletlen műve. ráadásul ami a mintákat illeti.... elárulom, a gumi mintát egy dizájner találja ki, minden műszaki szempontot hanyagolva. csak a kinézet. ezután néhny lehetséges mintát megnézetnek műszaki emberrel, aki csak a vízelvezető hornyokat rajzolja rá a fantázia szülte mintára. utána teszt pályán megnézik melyikre bólint rá a pilóta a lehetőségek közül mint legjobb. azután egy külön csoport megvizsgálja mi az amit ki lehet spórolni, majd indulhat a gyártás. ami OEM, az válogatott anyagból. a többi meg ami éppen akad. ami hibás gumi, de még kén nincsen benne az újra feldolgozható, persze minőségében közelse olyan jó... na az pl megy belekeverve az aftermarket gumiba. s még sorolhatnám.
@@joedon9758 az OEM gumikon látsz csak szines csíkos jelölést. nehogy össze legyen keverve a többivel. megse közelítik azt a minőséget. amit megvehetsz utánna mint aftermarket az már akkor szar volt amikor gyártották. mielőtt kikiáltassz andersen-nek inkább informálódj.
Ezt a dizájner dolgot én sem tartom hihetönek. Elég hasonlóak a minták a gumikon ahhoz, hogy egyedi dizájnról lehessen beszélni. Fizikáról sokkal inkább mint dizájnról. Nézd csak meg. Nyarigumik hosszbordák a víz elvezetéshez, lamellákkal kombinálva. Téligumik ferde irányú lamellák a kapaszkodóképesség miatt. A valóban dizájnos (de szart sem érö) V és J mintás gumik pillanat alatt kikoptak a piacról.
@@istvanpinter3177 akkor olvasd újra amit írtam. a dizájner után a mérnök jön. de túlsokat nem variálnak, amiket mondasz jó példák. ők ezt teszik rá a fantáziás mintára. az hogy nagyon hasonlóak a gumik csak részben technikai okból vannak. nyilván a vízelvezetésük és még pár műszaki dolog szintén, a többi viszont csak a divat követése. nem találomra készülnek a gumik, ezt sehol se írtam. a mintázat nagyrésze viszont tényleg mindennemű műszaki megfontolás nélkül jön létre, csak a divat befolyásolja. túl nagy extravaganciát persze nem engednek, de csak mert akkor bonyolultabb és költségesebb a gyártás.
Újrahasznosítják. Ledarálak róla a külsö réteg gumit (a teljes abroncsról, nem csak a futófelületröl) és kap egy teljesen új gumibevonatot. A neves gyártók is csinálják, tehát amikot megveszel egy pemium abroncsot, lehet hogy egy no-name váz van benne. Ha karkasz egészséges, (nem sérült) akkor ez semmit nem befolyásol.
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 Hat igen. En egy masik gyarban melozok, de ott lepni nem lehet az emberektol. Nalunk is mostanaban kezdik nevezetni az automata, gepi anyagmozgatast.
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 ami sofőr nélkül ment az nem targonca,és a targoncákon emberek vannak ,az igen mondjuk annak hogy ön jármű ,program irányítja az utat neki...
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 Az emberi jelenlét soha nem lesz teljes mértékben elhagyható. Operátort azért láttok keveset, mert a legtöbb a kezelőpaneleket figyeli, és nem középkori manufaktúraként dolgozik.
Csak a két legfontosabb dolog nem derült ki, pedig az egyik még szóba is került: 1. Mi a fene az a radiál gumi?! Ha már doku film szerű izé, egy bővített mondatban illett volna megemlékezni róla 2. Mi a fenének vannak azok a szőrök az új gumikon?! :) +1 ezt is meg kellett volna kóstolni :P
Szia! A radiál gumi az azt a felépítési módszert jelöli, amit a képen látsz. (A karkaszban lévő szálak radiális irányban állnak). A vulkanizáló szerszámban apró kis lyukak vannak, hogy a gumi és a szerszám közötti levegő távozni tudjon. Ebbe azonban befolyik a folyamat során egy kis gumi is, ez jelentkezik szőrként a kész termékben. Ennek semmilyen gyakorlati funkciója nincs. Ha jobban megnézed, van a videóban olyan kész gumi is, amin nincsennek ilyen szőrök. Ezek olyan szerszámokban készültek, amikben apró rugós kis szelepek vannak a lyukak helyett. Ezek szintén ki tudják engedni a levegőt, a gumi viszont nem folyik bele, így nem lesz szőrös a termék.
Ausztriában ha az autón lévő gumi gyártási dátuma 5 évnél régebbi büntetnek érte tudtommal. (Igen akkor is ha most vásároltad, de 4 év 11 hónapot állt a raktárban valahol, a rajta lévő gyártási dátumot nézik meg ugyanis.) Van -e ennek valóban jelentősége? Valóban romlik az állapota? Vagy csak "kukacoskodás" van a szomszédban?
A 2019-es nyárigumi ADAC teszteken furgon kategóriában az Apollo Altrust lett a legjobb, míg a 185/65 R15 méretben az Apollohoz tartrozó Vredestein Sportrac 5 második lett. Mostanában stabilan elég jól szerepel az Apollo és a Vredestein a teszteken.
a 82 a terhelhetőség, jelen esetben 475kg, a T pedig a sebességindex ami itt 190km/h gumibiznisz.hu/content/30-jelolesek-a-gumiabroncson a súlyindexet manapság már erősen túlbiztosítják, ritkán fordul elő hogy egy adott ilyen kategóriás autó amire ilyen apró gumi való, az első tengelyére (ugye max a sportkocsik közelítenek az 50-50% súlyeloszláshoz, a legtöbb elől jóval nehezebb) pl 950kg-nál több essen, és a sebességindexek is elég magas tartományba esnek már, szóval ezekkel csak akkor kell foglalkozni ha a kategóriájához képest kiemelten nehéz az autó vagy olyan erős a motor hogy könnyedén túllépi a 180-200-as tempót és szeret is élni a lehetőséggel az ember... nyilván ez a gumi 191-nél nem szakad azonnal szét, de sok évesen egy 200 feletti satuféknél lehet már szálszakadás alakul ki benne, ami később balesetvesélyessé teheti...
Most tényleg akkora titok az, hogy mi az összetvők kb aránya? :D Arról miért nem beszél a tag, hogy a nagy trükk a tervezett kopás, hogy a lehető legspórolósabb, legolcsobb gyártás mellett legyen a tervezési szempontok szerint megfelelő. Ha akarnának tudnának sokkal jobbat is csinálni, de nem akarnak, a cél hogy eladható legyen a termékük, és persze a profit nagysága. Kell az Eu-n belüli gyár, hogy ne legyen rá vám, és lehetőleg erőmű mellett, és Pozsonytól keletre, ahol állambá is ad támogatást, ahol kicsi pénzé is dolgozik a melós. Ezek metszéspontjában épült meg az új gyár pár éve.
Miért van az ugyan,hogy a régi ruszki biciklimen 1974 ben gyártott gumi teljesen megfelel a mai napig amíg ha veszek egy újat jó ha 2 évig kibírja avagy használat nélkül is szarrá rohad pár év alatt?Na azért mert nem gumiból gyártják hanem mindenféle szar adalékokbol igy már gumit nyomokban sem tartalmaz.
@@etibkel Semennyit. Így vettem a biciklit mert nagyon jó állapotban van és megtetszett.Egyébként áltában is szétporlad ennyi idő alatt egy mai hitvány gumi.
Az nem derül ki a videóból, hogy miért kerül ennyibe. Csak a gyártását mutattad be. Egyébként nincs különbség sem a 10 ezer Ft-os sem a 120 ezer Ft-os termék előállításában, sőt elárulom, hogy az előállítási költsége (a tömegtermelés hatásának köszönhetően) kb. 2000 Ft. Ha ezt nézzük egy 120 ezer Ft-os termék esetében ez igen komoly profit. Sőt, sokszor a 120 ezer Ft-os termék és az olcsóbb termék között sincs különbség (most nem a 10 ezer Ft-ossal hasonlítom össze), ugyanis egy gyárnak egyszerűbb és olcsóbb kifejleszteni a csúcsminőséget egyszer és azt eladni több verzióban (kisebb futásteljesítménnyel). Ebből az következik, hogy az azonos termékcsaládba tartozó termékek futásteljesítménye között nincsen semmi különbség, az olcsóbb ugyan annyi terhelést bír mint a drágább. Remélem azzal sem árulok el nagy titkot, hogy az élet minden területén igaz ez. Megveszik (én is) az 500 ezer Ft-os Iphone-t aminek az előállítási költsége kb 5 ezer Ft. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva ennek.
inkább az a kérdés hogy a (sport)motorkerékpár gumi miért kerül irreálisan sokba? 🛵 értem én hogy több zónás hyper super fejlesztés stb, 10e km után kuka
A videó címére választ nem kaptunk, csak egy nesze semmi fog meg jól videót. Bead folyamat? SBC, TRC, Innerliner gépek? Tipik laikusoknak biztos érdekes, de nekem ez így kevés.
Azok a targonca utodai, mar nem azert mondom de angliaban a bmwbe mar 2005ota olyanok vannak, mai napig. Végre elért magyarorszagra is, lol nem vagyunk lemaradva 😂😂
Újonnan vettem, sajnos. Alig várom hogy a jövő héten lekerüljön. 3 hónapot használtam, de soha többet, és senkinek sem ajánlom! Szégyen és gyalázat, hogy ilyen szart el mernek adni mint az Apollo. Csúszik, de száraz úton is! Egyszerűen életveszélyes. Sajnálom, hogy pénzt adtam érte!
Trebit Írta :) Hugomék kocsijára lett véve ilyen téli gumi. Adac teszt alapján. Elején tényleg csúszott egy kicsit úgy mint a többit abroncs mert a vulkanizálás előtt bevonják valamivel hogy ne ragadjon bele a formába. Sajnos annak meg idő kell mire lekopik. De ez minden guminál így van.
@@one-day-travel Igen, a formaleválasztó miatt csúszik az elején. A teszteken ezt figyelembe veszik, és nem nullkilóméteres szüz gumikkal csinálják a tesztet.
Téli gumi nyári gumi az is egy nagy marhaság!Pénzcsalás!40-éve vezetek soha nem vettem téli gumit és balesetem sem volt.Útviszonyoknak megfelelő vezetési stílus a titka az egésznek.Semmi köze hozzá a téli guminak az csak felesleges pénzkidobás.Az is csúszik a jégen.
A Taurus fejlesztése nem volt ennyire fontos ....ja ,hogy az magyar ....ez amikor megépült, Magyarország legnagyobb beruházása volt ....én sem tartom egy jó üzletnek ezt a környezetszennyezo és dolgozok egészségére káros üzemet...arról nem beszélve ,hogy a környék infrastruktúrájahoz semmit nem adott a cég ....Adacson (legvonalban 3 km)... háború utáni lovaskocsi útnak megfelelő ....a fő út ...ez a videó csak a szép dolgokról rizsazik.....propaganda mellébeszélés....
@Molnár Krisztián Gamevlog ...ez egy nyilvános oldal ...úgyhogy ..kit érdekel ,hogy kit nem érdekel ....tanulj meg szöveget értelmezni ....ha az IQ teszed negatív lett ....azt magadon kérd számon kishaver ....
Én volt Hankookos dolgozó vagyok. Most, hogy ezt megnéztem azért elkezdett hiányozni a jó kis mixing 😀
Komoly technológiával és gyártással készítik ezeket gumikat, de sajnos környezetre nézve ártalmas anyagot is használnak.
Szép felvétel, részletes tájékoztatás. Jó volt a videó!
Lenyűgöző ez a gyártási módszer.
A környezet terhelő anyagok, környezetre káros anyagok a gyáron belül maradnak 🙃
Tetszett a video még nem hallottam erről a márkáról de legközelebb tuti ilyet veszek mert látszik a profizmus a gyárról
Gumisként élvezettel néztem a videót, az apollo nem rossz gumi a kategóriájában. Persze nem szabad össze hasonlitani pl egy Continentallal. Minden esetre érthető volt szerintem mindenki számára a bemutató. Én csak remélni tudom hogy végre többen megértik miért kerülnek ennyibe a gumik.
Én használtan veszem a gumikat osztrákbó hozzák bmwre jó az gecc daragja 2500 aztán lazán viszi a 220-at is 8 emberrre elöl egy téli másik nyári hátu meg az ellenkező téli a mésik nyári
:D :D :D Csak viccelek. Suzukim van, és adok a kerékre mert biztonság az első :)
Celtor Cceltor Nagy volt 😂
@@celtorcceltor1751 Elsőre totál megetettél a dumáddal, ez van, nincsenek már illúzióim az alsó hülyeséghatárt illetően. Az jutott eszembe az írásodról, hogy ha lenne menő, 3 kerekű BMW akkor azt hoznák nyugatról, így a 2,5k/db-os gumicserekor a 10k-ból megmaradna 2,5k tankolni!
@@celtorcceltor1751 azt elfelejtetted mondani hogy "nemlopot".
Szintén gumis barátom egy kétéves Continental gumiról körömmel le tudta szedni a futófelületet... Ez a prémium minőség...
nagyon érdekes és érthető volt!
Nagyszerű, köszi szépen!
már vártam ezt a részt nagyon:)
Nagyon érdekes videokat csinalsz.
Eletemben nem talalkoztam meg apollo gumival...
"Eletemben nem talalkoztam meg apollo gumival..." - pedig a sz@r fékútjuknak hála, lehet hogy fogsz velük találkozni, testközelből...
Mert inkább teherautóra és buszra való gumikat gyártanak
Gondolom azért szar a fékútja mert nem Continental van az oldalára írva. Kamionokon, buszokon is állják ezek a sarat.
én se :D
Apollo téli gumim van,tökéletesen megvagyok vele elégedve!
ez király lett Csaba! :)
Mi csináljuk a beletett galvanizált acéldrótot, vagy sodronyt ahogy itt mondják. 🙂
Zajvédőfal lesz/legyen belőle! (0:01-től)
Jópofa a videó, mondjuk én ismerem hogy készítik az autógumit, és azt is tudom, amire végül nem is válaszolsz, mennyi a gumi teljes gyártási költsége, plusz a gyártó haszna (az áfás(!) bruttó kisker ár olyan 30%-a kb! ) Viszont: nagyon várom a maldiv beszámoló beigért folytatását, vagy inkább lényegi részét, hisz az eddigi egy utazós beharangozó volt.
csaba ez jo volt.koszi
Hugomék kocsijára lett véve ilyen téli gumi. Adac teszt alapján. Elején tényleg csúszott egy kicsit úgy mint a többit abroncs mert a vulkanizálás előtt bevonják valamivel hogy ne ragadjon bele a formába. Sajnos annak meg idő kell mire lekopik. De ez minden guminál így van.
Ezt nem kóstolod meg, Csaba?
Köszönjük ismét ezt a profi videót!
Én a használt gumi eladokban nem bizok mert használt gumit vattünk de azt mondta a pasas hogy uj és a futofelülete levált a gumitol és azota az autopálya szélénél itt vagyunk
Kellene egy olyan videó is, hogy mi lesz azzal a rengeteg elhasználódott gumiabronccsal! Hová kerül? Újra feldolgozható? Hol lehet leadni?
gokartpályákon és a F1-es pályán láthatod őket "viszont" :DDD
@@malajvezerigazgato5489 Ha már az újrafeldolgozó üzemekbe nem lehet olyan könnyen bejutni mint egy gokart pályára.
Aminek a vázszerkezete nem sérült, abból újra gumiabroncsot készítenek. Ledarálják a gumit róla és újra bevonják a vázszerkezetet gumival. A ledarált gumit is felhasználják az abroncsok gyártásánál.
Exzellent editing
Nem csodálom, hogy a hulladék udvarban nem jártál vagy nem engedték, hogy ott filmezz... :D
Mit látott volna ott? Komolyan kérdezem.
@@zoltanv.7632 kurva sok selejtet :D a kitermelt abroncsok 70% megy a selejtbe a teszt után, azt mondják. De még így is van haszon.
Joe Tobacco Ez hülyeség, a gumit számtalanszor újra lehet keverni, nem érné meg kidobni
@@quadgeorge1559 Szia! Köszönöm a válaszod! Nekem ez a 70% eléggé hihetetlenül soknak tűnik, persze ettől még lehet igaz, de nagyon szomorú, ha tényleg így van. Nem hiszem, hogy a magyarországi Bridgestone, vagy Hankook gyárban sok selejt lenne. A videóban egyébként az hangzik el, hogy az abroncsokat megvizsgálják, s amennyiben nem jó és nem javítható, akkor azonnal feldarabolják. Ha ez is igaz, meg az is, amit Te írtál, akkor feldarabolt abroncsokkal lehet tele a hulladékudvar, nem komplett gumikkal.
@@leventevincze1034 Én nem tudom, hogy mennyi a selejt, de a már kész abroncsot nem lehet újrakeverni, hiszen az már túl van a vulkanizáláson, s van benne mindenféle szövet, meg fém is, melyeket nem tudnak elválasztani a gumitól.
Milyen szagok vannak egy ilyen gyárba és mennyire egészséges itt dolgozni ?
A Hankook-ban dolgoztam 4 évet a Mixingen. Büdös hangos poros. De biztosítva van a megfelelő, minőségi védőfelszerelés. Onnantól kezdve rajtad múlik mennyire káros.
Ricsi Balog en is a hankookba voltam.. lofasz az a vedofelszereles csak a kotelezo korok
@@arpadoroshazi9737 Anno mikor én voltam ott akkor minden műszak kezdésnél osztották tonnaszám a 3M maszkot meg a gumi illetve a szövetkesztyűt. Annyit adtak hogy még mindig van belőle. 😁
@@arpadoroshazi9737 Én a mixingen voltam. 2009-2013-ig B-műszak. Te merre?
Ricsi Balog en vulkanon voltam 2018ba D muszak. Nekem is annyi kesztyut adtak hogy meg mindig van xd de maszkot ugye nem kaptunk mixing meg mas azert de voltam ott is nem hiszem hogy azokat a dolgokat meg szuro a 3m maszk igazabol az a porozus anyagokat szuri ki szerintem. :)
Az összes gumitesztet elolvasom évek óta magyar, angol és német nyelven is. Az indiai Apollo sajnos nem jár az élmezőnyben, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Megvette ugye a holland Vredestein márkát, ami egy jó minőségű, középkategóriás, annak is a felső részéhez tartozó gumi (volt), de úgy tűnik, hogy nem húzza fel az Apollo saját gumijait a Vredestein tudása. Félő azonban, hogy a Vredesteint le fogja húzni az Apollo.
Közben van két prémiummárka is az országban: a Bridgestone és a Hankook, melyek a világ élvonalába tartoznak, utóbbi ráadásul rendkívül kedvező áron is kínálja a termékeit.
Nos, az Apollo gumiabroncsgyár szerinted gyenge minőségű terméke a következő cégek abroncsait gyűrte maga alá a tesztben: Pirelli, Firestone, Kumho, Barum, Fulda, Goodyear, Dunlop. Úgy látszik, az ADAC-teszt mást mond. Meg kell nézni a gumi paramétereit, csúszás, zaj, fogyasztás, stb és az árát.
Utána lehet dönteni.
@@tiboreszes3845 Kedves Tibor!
Az Ön által említett Apollo Altrust modell, mely Ön szerint "maga alá gyűrte a tesztben" a nevezett márkákat 215/65 R16 C méretben, azaz a kisbuszokra (tehát nem személyautókra) való abroncsok között, a legjobban kopó gumi volt a tesztben, ami azt jelenti, hogy - összehasonlításként - a csupán hajszállal, egész pontosan 0,3-del rosszabb végső osztályzattal másodikként kihozott Goodyear abronccsal majdnem pontosan kétszer annyi km-t lehet elmenni, mire elkopik. Igen nagy árat fizet tehát, aki az Apollo abroncsát választja. Ebben a szegmensben az autó "dolgozik", azaz folyamatosan használva van, pénztermelő eszköz, mely sok km-t tesz meg, tehát nem véletlen, hogy a nagyobb gyártók a futásteljesítményre optimalizálják ezeket az abroncsokat. Ez nyilván nem menti fel őket, hogy miért szerepeltek a biztonsági jellemzők terén (elsősorban vizes felületen) gyengén, de nem nehéz úgy (csupán egy hajszállal) jobban tapadó abroncsot gyártani, hogy az pillanatok alatt elkopik.
Egy gumimárka egyetlen abroncsának egyetlen teszteredményéből, a teszt részletes eredményeit figyelmen kívül hagyva azt a következtetést levonni, hogy ez egy jó márka, leginkább megmosolyogtató.
Az Apollo a Vredestein tudásával lehet, hogy emelkedő pályára fog állni, de egyelőre közepes minőségű abroncsokat gyárt, ez az igazság. Miként Ön is megfogalmazta, meg kell nézni alaposan a teszteredményeket, nem csak a végső értékelést, s az alapján lehet megfelelő döntést hozni. Az olcsó gumi sokszor sokkal drágább végül. Aki jó abroncsot akar, s árérzékeny, annak valóban a legtöbb méretben a Hankook márka az egyik legjobb választás, mely (többségében) szintén hazai termék.
Azért a személyautó abroncsoknál nem kellene ilyesmiket kijelenteni, hogy a szövet erősítés már csak mellékes... A carcass-Bodyply jelentése "Váz", csont, tehát az egyik legnagyobb teherhordó rész és egyben egyik legfontosabb komponense is az abroncsnak.
A félreértés elkerülése végett ! A gumiabroncsok régen textil szálakkal voltak erősítve ! Ma már főleg acél szálakkal ! Ezért is hívják acél radiálnak !
anyagvizsgálóként dolgoztam egy gumigyárban. amiót tudom mit árulnak személyautó gumiként, és mi a különbség az OEM és a "sima aftermarket" gumi között azóta... személyautón is csak C-s gumit használok. márkát nem mondok. a gyárat sem nevezhetem meg, életre szóló titoktartási szerződést kötöttek velem, ami nem a véletlen műve. ráadásul ami a mintákat illeti.... elárulom, a gumi mintát egy dizájner találja ki, minden műszaki szempontot hanyagolva. csak a kinézet. ezután néhny lehetséges mintát megnézetnek műszaki emberrel, aki csak a vízelvezető hornyokat rajzolja rá a fantázia szülte mintára. utána teszt pályán megnézik melyikre bólint rá a pilóta a lehetőségek közül mint legjobb. azután egy külön csoport megvizsgálja mi az amit ki lehet spórolni, majd indulhat a gyártás. ami OEM, az válogatott anyagból. a többi meg ami éppen akad. ami hibás gumi, de még kén nincsen benne az újra feldolgozható, persze minőségében közelse olyan jó... na az pl megy belekeverve az aftermarket gumiba. s még sorolhatnám.
@@joedon9758 az OEM gumikon látsz csak szines csíkos jelölést. nehogy össze legyen keverve a többivel. megse közelítik azt a minőséget. amit megvehetsz utánna mint aftermarket az már akkor szar volt amikor gyártották. mielőtt kikiáltassz andersen-nek inkább informálódj.
Ezt a dizájner dolgot én sem tartom hihetönek. Elég hasonlóak a minták a gumikon ahhoz, hogy egyedi dizájnról lehessen beszélni. Fizikáról sokkal inkább mint dizájnról. Nézd csak meg. Nyarigumik hosszbordák a víz elvezetéshez, lamellákkal kombinálva. Téligumik ferde irányú lamellák a kapaszkodóképesség miatt. A valóban dizájnos (de szart sem érö) V és J mintás gumik pillanat alatt kikoptak a piacról.
@@istvanpinter3177 akkor olvasd újra amit írtam. a dizájner után a mérnök jön. de túlsokat nem variálnak, amiket mondasz jó példák. ők ezt teszik rá a fantáziás mintára. az hogy nagyon hasonlóak a gumik csak részben technikai okból vannak. nyilván a vízelvezetésük és még pár műszaki dolog szintén, a többi viszont csak a divat követése. nem találomra készülnek a gumik, ezt sehol se írtam. a mintázat nagyrésze viszont tényleg mindennemű műszaki megfontolás nélkül jön létre, csak a divat befolyásolja. túl nagy extravaganciát persze nem engednek, de csak mert akkor bonyolultabb és költségesebb a gyártás.
Ilyen szarházi világban élünk sajnos. A profit minden erkölcsi érték felett!!! Hányinger!
Mit lehet csinálni a kopott ledobott gumival? Vagy csak gyártva van? azt majd kerül valahova? Tényleg érdekelne.
Ha elhasznalodik el kell vinni az erre specializalodott ceghez ahol szetdaraljak es gumiszonyeg vagy gumitegla ( jatszoterek ) keszul belole
Újrahasznosítják. Ledarálak róla a külsö réteg gumit (a teljes abroncsról, nem csak a futófelületröl) és kap egy teljesen új gumibevonatot. A neves gyártók is csinálják, tehát amikot megveszel egy pemium abroncsot, lehet hogy egy no-name váz van benne. Ha karkasz egészséges, (nem sérült) akkor ez semmit nem befolyásol.
Ledarálják és építkezésekre szállítják, vagy gumi pályákat csinálnak, de virágot is lehet ültetni/közrefogni vele.
Jó az új alázene :)
Ha ennyire sok energiára van szüksége a gyár működéséhez, akkor miért nem használnak megújuló energiát?
Mert jelenleg nem igen ismert olyan megújuló energia forrás, ami költséghatékonyan tudná biztosítani a gyár szükségleteit.
Mi az az apollo soha nem hallottam róla
6:06 kb 80 fokos, jaja akkor nem lenne a kezedbe!
max fahrenheitben 80
Hidd el van az 80 fok. Azokkal a gépekkel dolgoztam :D
👍🏼
Nagyon kicsi a nepsuruseg ebben a gyarban.
Még szép.... ha jól megnézed, akkor észreveheted hogy -->SOFŐR NÉLKÜL
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 Hat igen. En egy masik gyarban melozok, de ott lepni nem lehet az emberektol. Nalunk is mostanaban kezdik nevezetni az automata, gepi anyagmozgatast.
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 ami sofőr nélkül ment az nem targonca,és a targoncákon emberek vannak ,az igen mondjuk annak hogy ön jármű ,program irányítja az utat neki...
@@leszivhatszmegszivhatsz1469 Az emberi jelenlét soha nem lesz teljes mértékben elhagyható. Operátort azért láttok keveset, mert a legtöbb a kezelőpaneleket figyeli, és nem középkori manufaktúraként dolgozik.
06:13 Már nem is kell mondani...
Csak a két legfontosabb dolog nem derült ki, pedig az egyik még szóba is került:
1. Mi a fene az a radiál gumi?! Ha már doku film szerű izé, egy bővített mondatban illett volna megemlékezni róla
2. Mi a fenének vannak azok a szőrök az új gumikon?! :)
+1 ezt is meg kellett volna kóstolni :P
Szia!
A radiál gumi az azt a felépítési módszert jelöli, amit a képen látsz. (A karkaszban lévő szálak radiális irányban állnak).
A vulkanizáló szerszámban apró kis lyukak vannak, hogy a gumi és a szerszám közötti levegő távozni tudjon. Ebbe azonban befolyik a folyamat során egy kis gumi is, ez jelentkezik szőrként a kész termékben. Ennek semmilyen gyakorlati funkciója nincs. Ha jobban megnézed, van a videóban olyan kész gumi is, amin nincsennek ilyen szőrök. Ezek olyan szerszámokban készültek, amikben apró rugós kis szelepek vannak a lyukak helyett. Ezek szintén ki tudják engedni a levegőt, a gumi viszont nem folyik bele, így nem lesz szőrös a termék.
@@MrJugamir Végre! :) Nagyon köszi! :)
Ugyanakkor videó ezekkel együtt lett volna teljes... :(
Ha van jogsid, műszaki résznél oktatták.
@@zozi84able É r t ő o l v a s á s . . . Hm?
Ausztriában ha az autón lévő gumi gyártási dátuma 5 évnél régebbi büntetnek érte tudtommal. (Igen akkor is ha most vásároltad, de 4 év 11 hónapot állt a raktárban valahol, a rajta lévő gyártási dátumot nézik meg ugyanis.) Van -e ennek valóban jelentősége? Valóban romlik az állapota? Vagy csak "kukacoskodás" van a szomszédban?
Ócsó.. és jól csúszik.. (lásd teszteken). De 20+éves autókra ideális, főleg ekkora forgalomba.
A 2019-es nyárigumi ADAC teszteken furgon kategóriában az Apollo Altrust lett a legjobb, míg a 185/65 R15 méretben az Apollohoz tartrozó Vredestein Sportrac 5 második lett. Mostanában stabilan elég jól szerepel az Apollo és a Vredestein a teszteken.
De miért kerül egy kerékpárgumi is ennyibe?
Nem hallottad ??? Indiaiak csinálják :)
Ki kérdezte, hogy voltál- e már Indiában ?
És a 82T mit jelent?
a 82 a terhelhetőség, jelen esetben 475kg, a T pedig a sebességindex ami itt 190km/h
gumibiznisz.hu/content/30-jelolesek-a-gumiabroncson
a súlyindexet manapság már erősen túlbiztosítják, ritkán fordul elő hogy egy adott ilyen kategóriás autó amire ilyen apró gumi való, az első tengelyére (ugye max a sportkocsik közelítenek az 50-50% súlyeloszláshoz, a legtöbb elől jóval nehezebb) pl 950kg-nál több essen, és a sebességindexek is elég magas tartományba esnek már, szóval ezekkel csak akkor kell foglalkozni ha a kategóriájához képest kiemelten nehéz az autó vagy olyan erős a motor hogy könnyedén túllépi a 180-200-as tempót és szeret is élni a lehetőséggel az ember... nyilván ez a gumi 191-nél nem szakad azonnal szét, de sok évesen egy 200 feletti satuféknél lehet már szálszakadás alakul ki benne, ami később balesetvesélyessé teheti...
82 a súlyindex, a max. terhelés=475 kg, T a sebességindex, a max. sebesség=190km/h
Én hamarabb találtam volna ki a címből azt hogy autógumikrol fog szólni a videó mint a feliratból.
Nagyon jo musor
13:50 Kühne a király :DDDDDDDDDDDD
lifttörésben ja...
@@Azajndo Én nem ott dolgozom, nem tudom mit törnek, másik telephelyen vagyok.De a Kühne a király! ui. erre fele nincsenek liftek :DD
A gyárbontásban.... De nagyon...
Papp Gábor ismerlek :)
A csávó kezét nem vette észre senki rajtam kívül?
de
Elkezdtem én is keresni az erről szóló kommenteket 😂
Nem gyári baleset az oka...
Valóban nem ebben a gyárban történt. De nem csávó! Tanárúr! És nagyon jó fej! Sokan tanulhatnának tőle, emberséget is!
Most tényleg akkora titok az, hogy mi az összetvők kb aránya? :D Arról miért nem beszél a tag, hogy a nagy trükk a tervezett kopás, hogy a lehető legspórolósabb, legolcsobb gyártás mellett legyen a tervezési szempontok szerint megfelelő. Ha akarnának tudnának sokkal jobbat is csinálni, de nem akarnak, a cél hogy eladható legyen a termékük, és persze a profit nagysága. Kell az Eu-n belüli gyár, hogy ne legyen rá vám, és lehetőleg erőmű mellett, és Pozsonytól keletre, ahol állambá is ad támogatást, ahol kicsi pénzé is dolgozik a melós. Ezek metszéspontjában épült meg az új gyár pár éve.
Jó.
Itt dolgozom az apollo gumi gyárában
11:40 BESZOPTUK A GIGABROKIT
Miért van az ugyan,hogy a régi ruszki biciklimen 1974 ben gyártott gumi teljesen megfelel a mai napig amíg ha veszek egy újat jó ha 2 évig kibírja avagy használat nélkül is szarrá rohad pár év alatt?Na azért mert nem gumiból gyártják hanem mindenféle szar adalékokbol igy már gumit nyomokban sem tartalmaz.
2 evig :)
mennyit tekersz te egy ev alatt?
@@etibkel Semennyit. Így vettem a biciklit mert nagyon jó állapotban van és megtetszett.Egyébként áltában is szétporlad ennyi idő alatt egy mai hitvány gumi.
Ha valaki belso infkrmaciot szeretne meg tudakolni jo penzert barmit 🤪😅
Nem semmi azért ezeket a gépeket így működésképesre megtervezni..
Az nem derül ki a videóból, hogy miért kerül ennyibe. Csak a gyártását mutattad be. Egyébként nincs különbség sem a 10 ezer Ft-os sem a 120 ezer Ft-os termék előállításában, sőt elárulom, hogy az előállítási költsége (a tömegtermelés hatásának köszönhetően) kb. 2000 Ft. Ha ezt nézzük egy 120 ezer Ft-os termék esetében ez igen komoly profit. Sőt, sokszor a 120 ezer Ft-os termék és az olcsóbb termék között sincs különbség (most nem a 10 ezer Ft-ossal hasonlítom össze), ugyanis egy gyárnak egyszerűbb és olcsóbb kifejleszteni a csúcsminőséget egyszer és azt eladni több verzióban (kisebb futásteljesítménnyel). Ebből az következik, hogy az azonos termékcsaládba tartozó termékek futásteljesítménye között nincsen semmi különbség, az olcsóbb ugyan annyi terhelést bír mint a drágább. Remélem azzal sem árulok el nagy titkot, hogy az élet minden területén igaz ez. Megveszik (én is) az 500 ezer Ft-os Iphone-t aminek az előállítási költsége kb 5 ezer Ft. Sajnos ki vagyunk szolgáltatva ennek.
A kapzsiság miatt. Mint minden,
inkább az a kérdés hogy a (sport)motorkerékpár gumi miért kerül irreálisan sokba? 🛵 értem én hogy több zónás hyper super fejlesztés stb, 10e km után kuka
Mert azoknak mas a sebesseg indexe (sztem) kanyarba tapadas is mas mint egy kocsinal mivel dőlsz a motoron
@@AlexDragoo Mindene más. Egészen más feltételeknek kell megfelelnie mint a szgk. abroncsoknak. Sokkal lágyabb a gumi keverék, stb...
Nem a gumi hanem mennyi esze van Agkv nek az számit
Ugyanolyangumival, az egyik berepűl az árokba a másik nem,,,,,, vagy, megérkezik a céljához,,,,,,,
Gyöngyöshalászi vagyok 😂👋
A videó címére választ nem kaptunk, csak egy nesze semmi fog meg jól videót. Bead folyamat? SBC, TRC, Innerliner gépek? Tipik laikusoknak biztos érdekes, de nekem ez így kevés.
A Vredesteinről mar hallottam, az Apolloról még nem🚙
Apollo a magyarországi gyárával szándékozik behozni ezt a márkát a magyar és az európai piacra
whoop whoop whoop, ferikém.
Azok a targonca utodai, mar nem azert mondom de angliaban a bmwbe mar 2005ota olyanok vannak, mai napig. Végre elért magyarorszagra is, lol nem vagyunk lemaradva 😂😂
nyilván az 50% a az árnak a haszon....vagy több...nem hülyék...
It dolgozot bátyám
A haszon az kerül ennyibe
Ha ezt egy prémium abroncs videója alá írnád, érthetö lenne.
az édes apám gyártja a drótokat
Újonnan vettem, sajnos. Alig várom hogy a jövő héten lekerüljön. 3 hónapot használtam, de soha többet, és senkinek sem ajánlom! Szégyen és gyalázat, hogy ilyen szart el mernek adni mint az Apollo. Csúszik, de száraz úton is! Egyszerűen életveszélyes. Sajnálom, hogy pénzt adtam érte!
Minden rosszban van valami jó! Driftguminak még jó lessz😀
@@karolyrossler510 jaja, játszósnak még jhóóóaz :D
Trebit
Írta :)
Hugomék kocsijára lett véve ilyen téli gumi. Adac teszt alapján. Elején tényleg csúszott egy kicsit úgy mint a többit abroncs mert a vulkanizálás előtt bevonják valamivel hogy ne ragadjon bele a formába. Sajnos annak meg idő kell mire lekopik. De ez minden guminál így van.
@@one-day-travel Igen, a formaleválasztó miatt csúszik az elején. A teszteken ezt figyelembe veszik, és nem nullkilóméteres szüz gumikkal csinálják a tesztet.
Koptasd le róla a formaleválasztós réteget, és jó lesz.
A pénz éhsége..
Téli gumi nyári gumi az is egy nagy marhaság!Pénzcsalás!40-éve vezetek soha nem vettem téli gumit és balesetem sem volt.Útviszonyoknak megfelelő vezetési stílus a titka az egésznek.Semmi köze hozzá a téli guminak az csak felesleges pénzkidobás.Az is csúszik a jégen.
söt, a Forma 1-ben tiltani kene az esögumikat. Útviszonyoknak megfelelő vezetési stílus a titka az egésznek
A meleg miatt folyt el nem a gravitáció miatt xd
Azért folyt le mint hallottad mert nem newton-i folyadék.
A kaucsuk egy sűrűn folyó anyag aminek nagy a viszkozitása.
(Én tettem rá még 2018-ban 🙂)
literalcranckzaharphite brodeeeer
Silica = kovasav
Szilícium dioxid...
Azok a robotkarok kukák!
? 😂
A márkája..;)
@@Avasallador101 hirtelen már én sem tudtam miről van szó:D
A Taurus fejlesztése nem volt ennyire fontos ....ja ,hogy az magyar ....ez amikor megépült, Magyarország legnagyobb beruházása volt ....én sem tartom egy jó üzletnek ezt a környezetszennyezo és dolgozok egészségére káros üzemet...arról nem beszélve ,hogy a környék infrastruktúrájahoz semmit nem adott a cég ....Adacson (legvonalban 3 km)... háború utáni lovaskocsi útnak megfelelő ....a fő út ...ez a videó csak a szép dolgokról rizsazik.....propaganda mellébeszélés....
@Molnár Krisztián Gamevlog ...ez egy nyilvános oldal ...úgyhogy ..kit érdekel ,hogy kit nem érdekel ....tanulj meg szöveget értelmezni ....ha az IQ teszed negatív lett ....azt magadon kérd számon kishaver ....
Ja szval egy gyár működésébe bele kell kalkulálni a környező istenháta mögötti faluk útfelújítását?😂