Чому гуцули раділи на похоронах? 🤯 Що там бачив Коцюбинський і Параджанов? | Тіні забутих предків
HTML-код
- Опубликовано: 4 фев 2025
- Фільм "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова закінчується обрядом, який мало хто розуміє - люди дивно танцюють на похоронах. Чому? І як таке можливо? А головне - навіщо?
Михайло Коцюбинський ще 1911 року у повісті детально описав, як по-особливому гуцули прощаються з цим світом.
Обида митці були закохані у Криворівню. Запрошували додому тамтешніх мешканців, були бажаними гостями і на забавах, і на похоронах. Що вони там побачили?
Ми знайшли жінку, яка пам'ятає давній обряд під назвою "грушка" і все розкаже.
Якщо про своє здивування чи захоплення напишете в коментарях, будемо вдячні, бо ваші відгуки допомагають більшій кількості людей побачити це відео! Дякую!
__________
І дякую родині Мойсейчуків та Кіращуків за чудову гостину) Недільським за доставку) Зеленчукам і Сліпенчукам за зетепло в руки) З вами добре! Жиймо! 🤗
Це 1 з моїх улюблених фільмів, це скарбниця звичаїв, обрядів, традицій, наша культура, це просто не передати словами. Який ще народ має подібне? І взагалі люблю Карпати, їх мову😊
Дякую, цікаво, файний випуск.
Дуже цікавий випуск. Дякую!
Неймовірно, я шокований що в нас теж такі обряди були
Дякую! Я знав і чув про цю традицію, але нові подробиці були дуже цікавими. Пані Василина - дуже цікавий оповідач.
Так тримати, дуже гарний випуск!
Дякую!
О так, пані Василина супер! Дякую авторам!
Дякую за відео
Вперше чую про таку традицію. Ніколи й ніде не бачив
Незважаючи на сумний привід, похорон - це не тільки оплакування покійного а й проводити його душі в інший світ.Кожна деталь має символічне значення.А дотримання традицій допомагає гідно попрощатися із померлим та зберегти пам'ять про нього.Дивлячись на дані традиції.Мурахи по шкірі пробіглися.Дякую автору каналу за працю.
Вау , відверто кажучи хотіла б побувати на такому обряді
В дитинстві на франківщині я бачила циганський похорон. То було дуже дивне видовище з танцями і піснями. Мене вразило, що вони не плакали а так щиро раділи.
Якими б не були наші вірування, смерть залишається великою таємницею. Похоронні обряди нагадують про вічні цінності - любов, пам'ять, повагу до предків. Бо як казав Тарас Шевченко ,душа- безсметна, як світ безмежний. Українські Похоронні традиції пройшли довгий шлях розвитку від язичниства до християнства, увібравши елементи різних культур. Пані Васелина викликає захоплення і повагу. Традиція про, яку я почула трішки моторошного характеру. Вподобайка Вам і вашому каналу..Продовжуйте буду проглядати із задоволенням.
Мар'янко, дякую тобі!!!
І тобі дякую!!! Завжди підтримуєш і мотивуєш! 🤗
Я чула що в деяких країнах радіють на похоронах, але не знала що наші гуцули також.
4:48 Це жах 🤯 Я б не поцілував! 😂 А якби бабця встала, то був би вже замість неї 😂
Судячи з опису в книжці, там пів хати мало не опинилось на її місці)
@@panikaichuzhiДідо Иванчік?
@@kysliak-v8o так)
Нарешті я зрозумів символіку останніх кадрів фільму «Тіні забутих предків»! Дякую Пані КА. Скажіть, будь ласка, то зараз уже «грушку» не проводять? Я правильно зрозумів?
Дякую! Так, ці ігри вже давно не відбуваються
Дурня якась. У людей горе, а комусь весело.