Цікаво як завжди! Питання: чи можна заморожувати напівтверді сири, щоб продовжити їх термін споживання? Чи то вже буде не сир? Дякую, пане Максиме, за цікавий та пізнавальний канал!❤
Вітаю! Хороше питання. Заморожувати - ні. Втратите якість продукту. Його структуру і аромат. Для подовження термінів зрілий (і не дуже) сир вводять, умовно, в анабіоз. Тобто - до мінімальної температури, при якій ЩЕ НЕ утворюються кристали льоду. Враховуючи вміст солі - це десь мінус 2 - мінус 3 градуси Цельсія.
Періодичність появи сухого льоду імхо пов'язана з тим, що сир робиться не кожен день, а партіями. В такі дні мабуть привозять закваски заморожені, а після вивантаження решту непотрібного льоду викидають, це цілком безпечно. Дякую за випуск!
Ну, теоретично викидання сухого льоду безпечно, але є кілька "але". У нас одного разу працівницям стало погано, бо вони надихалися над контейнером, в якому прийшли закваски тим СО2. Ну, і існує тепер така штука, як викиди СО2 і їх облік і контролювання🤦🏻♀️я розумію, що оце от з відео - мізер, але є ще і отаке🤷🏻
Дуже цікавить Білозгар, чула, що смачне масло і гарне борошно з високим вмістом білка, але нажаль в Києві не знаю, де можна купити продукцію Білозгар (Літин), можливо хтось підкаже, буду вдячна...@@MAXforewer
@@НаталияДокаленко-м3е раніше на Деміївському ринку була окрема крамниця Білозгар, але ринок знесли і значна частина торговців перейшла на ринок/павільон/ангар біля станції метро "Либідська". Особисто я там не був але при нагоді поцікавтесь - можливо вони теж туди переїхали.
До речі ви на 100% праві. Якщо купляти сир не у запакованих пачках, то може бути що навіть у супермаркетах замінять. Не буду казати назву супермаркета, але вони 1 раз замінили сир Новгор Сіверський на дешевий сир який їду від мережі супрмаркетів. У мене таке було тільки раз, але ж було...
Доброго дня! Дякую за чудове відео. Можливо наявність сухого льоду не зв'язано з транспортуванням молока. Я знаю, що сухий лід додають наприклад до фаршу чи тіста, щоб його охолодити. Це звучить як фантастичний варіант, але спробую: можливо додають до сирного зерна або інших похідних.
2:12 Сухий лід з'являється під рампою, завдяки Лесі Юріївні, то вона його туди висипає. Так як, декілька разів на тиждень, технологи та керівництво молзаводів, оганізовують коктель вечірки, а лід котрий залишається, викидають. Ось!
Дякую за єфір дуже потрібна дегустація!!молодці!!❤❤❤Я ПОЛЮБЛЯЮ ПОЛЬКІ СИРИ ВОНИ МЯГКІ І ТЕЖ З ГІРКОТОЮ.У НИХ БІЛЬШЕ СЛИВОЧНИЙ АРОМАТ А ПІСЛЯВКУСЬЕ ГІРКЕ НАШ ПІРЯТІН ГОРЬКИЙ КОМО СОЛЕНИЙ ДОБРОДАР ХОРОШИЙ ШОСТКА ТА ЗОЛОТАВА. ХОТІЛА КУПЛЯТЬ УКРАЇНСЬКЕ А НЕ ПОЛЬСЬКЕ.
Дякую за, як завжди, цікавий і змістовний випуск, який ще й з нотками гумору! Виникло питання не зовсім по молочній темі, але в кого мені ще спитати, як не у Вас?!)) Викидав тут пачку з-під меленої кам'яної солі і почитав, що там ззаду написано. Виявляється, склад там: солі кухонної не менше 96%, а також антиспікаючий агент Е536. Без ГМО. (😅) Загугливши, дізнався назву -- ферроціанід калію. Звучить страшненько. Тепер, мабуть, буду шукати спеціально сіль, яка просто сіль, або сіль йодована хай буде, але, щоби без цієї штуки. Що Ви про це думаєте? Пріоритет -- безпечність, як завжди.
Протиспікальні агенти можуть додавати до всіх солей! Це дозволено законодавством як України , так і ЄС. Самого антиспікального агенту додають не більше 0,001%. Сама сполука, а тим більше в таких кількостях - абсолютно не токсична. Але в Соледарі в сіль раніш її не додавали, ви ж пам'ятаєте твердезні пачки бахмуцької солі. Щодо того, що солі не менше 96%. Очевидно, що ви купили сіль осідну 1 гатунку, де допускається до 4% вологи, а отже самої солі - не менше 96%. В самій солі власне NaCl буде не менше 97,5%. Якось так. Чим менше вологи - тим менше потреба використовувати антиспікальний агент. Моя вам порада - коли купуєте сіль - дивіться, щоб по-перше був гатунок високий, тоді і вологи допускається менше, а також виробник має писати спосіб отримання солі. Ота сіль, що ви купили - не повинна бути "кам'яна", у кам'яній вологи допускається 0,25%, також є виварна (наприклад наша Дрогобицька - це сіль виварена з ропи), там вологи допускається 0,7%. Найбільше вологи допускається в осідній, загугліть як її добувають, там допускається найбільша волога. Зараз кам'яну напевно майже не продають, у нас залишилося таке тільки в Солотвино, але там здається промислово не розробляють родовище.
@@ЮліяЦмоканич Дякую дуже! В описі ззаду там нічого такого немає. Лише вказана країна походження Єгипет (там цифра в коді, у мене це 7), а адреса потужностей смт Радісне, Одеська область (бо цифра 2 у коді). Фасувальник ТОВ "Кондитерська фабрика "Квітень" Куплена в АТБ і називалася "Сіль кухонна кам'яна мелена 1 кг" (синя посередині, крім білих букв, і в синю полоску на білому тлі зверху і знизу поліетиленова упаковка)
Доброго вечора, дякую за випуск. Можливо сухий лід - це надлишок , або як побічний продукт який утворився при роботі рефрижиратора який охолоджує цисцерну з молоком
Дякую Вам , Максиме, і всій Вашій команді за цікаві і корисні відео! У мене до Вас прохання. В заголовку підсумкової таблиці вказуйте, будь ласка, крім дати, ще й назву продукту, по якому була проведена професійна дегустація. Дякую за розуміння.
@@MAXforewer Я маю на увазі, щоб в заголовку підсумкової таблиці результатів дегустації було вказано не лише дату, а і назву продуктів дегустації, наприклад: кефір, масло, напівтверді сири.. Так зручніше сфотографувати саму таблицю і користуватись нею при виборі продуктів в магазині чи надіслати комусь для ознайомлення.
Літин приємно здивував, потрібно взяти на пробу, бо вже кілька років не купувала. Вдячна за інформацію про гірчинку, бо я вже останній рік думала, що це у мене якийсь збій в смакових рецепторах) Колись у бабусі була коза і молоко гірчило, коли вона їла полин 😊
@@MAXforewer от про дуже давно -це правда, був супер сир) але потім щось йому зробилось в 2017-18 роках, і це було схоже на пластмасу. Якби не брала в фірмовому магазині-подумала б що то підробка. На смак не такий :( і мій головний критерій - в лазаньї: він не розплавлявся і не тягнувся, а робився твердий як сухарик. А ще дірки з великих і круглих стали такі як зліплені, порвані і малі( тому точно потрібно зараз купити і перевірити чи це виправилось, ще й магазин під боком)
Добрий вечір! Дуже цікаве продовження попереднього відео! Ще ж буде дегустація власних ТМ? Чи вже буде рейтинг плавлених сирків? Щодо правильної відповіді - в коментах на даний момент є 2і правильні відповіді. У великих холодильних коробах на заводи привозять те, що потім перекладають у морозилки, бо воно там зберігається до використання,, а вуглекислоту (сухий лід) просто висипають. Бувають також ліофілізовані :-) Закваски приїжджають у термокоробах-холодильниках, засипані сухим льодом, закваски :-)
))) - тепер їх ТРИ;) Так, є зразки власних ТМ Мереж. Але, можливо, ми їх у пятницю викладемо, а через вівторок - сир кисломолочний. Глядачі зачекались)
@@MAXforewer про сир кисломолочний - це супер, я теж із великим задоволенням подивлюся, бо сама купую тільки певні ТМ, а від деяких людей чула непогані відгуки про інші, а також недавно мала дуже прикрий випадок з пліснявою у досить великого виробника, сир якого я звичайно не беру, а тут спокусила я на акцію - і у пачці сиру який мав ще тиждень до закінчення терміну придатності і пакет якого закритий зберігався в холодильнику - виросла буйна різнокольорова пліснява - і зелена, і чорна, і рожева. Я аж у нетерплячці - чи будуть в огляді сири різного способу виробництва - і розсипчасті (в пакетах і ванночках), і в пачках, і в "шайбах"? І про зерновий теж будете розповідати? Звичайно в один випуск це все не поміститься, але думаю, що такий широкий огляд був би цікавий для споживачів, бо люди не знають різниці між технологіями виробництва, підводними каменями кожного з них і просто про сир кисломолочний. Чекаю з нетерпінням наступних випусків! Мої нові співробітники (соковщики) багато хто вас вже дивиться! Всім дуже цікаво.
Дякую! " Я аж у нетерплячці - чи будуть в огляді сири різного способу виробництва - і розсипчасті (в пакетах і ванночках), і в пачках, і в "шайбах"? І про зерновий теж будете розповідати? " - на жаль, так щоб всі в одній упаковці - знайти нереально((( Так що будуть різні пакування, і трохи "змазана" дегустація. Сметану в плівці ми, наприклад, відмовились рейтингувати взагалі.@@ЮліяЦмоканич
Я народився у Києві - але мама з райлну Кам*янки-Сміли. І кожного літа я в селі Михайлівка - у бабусі і дядька. Плюс - брати двоюрідні. Потім ще Ярошівка - це вже Катеринопіль;)
Вітаю! Якраз сири з Канева і були найбільш "сирно-смачними" в Україні - тобто "витриманими і з якісної сировини". Може тому і збанкрутували. Якість вартує ДОРОГО, а дешеві з Нідерландів таки ЯКІСНІ. Молоко в них суттєво дешевше. Тут Ви на 100% праві.
@@MAXforewer сири з Нідерландів дорожче, ніж українські, але наші завжди гіршої якості. Таке не те, що їсти нема бажання, навіть купувати грошей жалко. Канів ніколи не купувала, бо українські сири все своє свідоме життя не споживаю.
Цікаво буде послухати про гіркоту. Роблю домашні йогурти. Постійно беру молоко 2-3 виробників. Перші рази як з'явилась гіркота, вилив йогурт. Перестав брати цього виробника. Потім з другим та ж картина. Зрозумів, що це щось з молоком робиться. Може корів чимось таким годують. Також було б цікаво послухати про закваски, які є на українському ринку. Але, як їх продегустувати. Тут і від бактерій і від молока і від технології приготування багато що залежить. Може Леся Юріївна знає як. ;)
На каналі є відео - чому гірчить магазинне молоко. Можете переглянути - але воно ще російською. Давно було. Ключових моментів два - перемучений білок (ні в якому разі не беріть ультрапастеризоване молоко, не залежно від виробника) і температурні режими зберігання (температура холодильника прийнятна для психротрофних бактерій, що спричиняють гіркоту. Молочно - кислі люблять температуру кімнатну). Дякую
Дякую за відео! На жаль, українці - не люди, тому власний виробник годує нас неякісним продуктом. Це ж не на експорт 🤷 Тому купую голландські та німецькі сири. На щастя, в Києві є можливість придбати такі сири навіть дешевше, ніж українські. От тобі і "підтримай українського виробника" 🤷😢
Напишу комет хоч і не про сир, але ж в підтримку каналу будь-який годиться. Сподобався приклад аргументації "знавців" виробництва) Колись давно, за наівністю, встряг у "профільний" авіафорум. Але щось дуже швидко засумнівався в дотичності до льотної справи переважної більшості його учасників. І тут між двома його учасниками виникає перепалка, після якої один звинувачує іншого в непричетності до авіації. На що інший сильно обурюється: "... та я працюю у фірмі, яка виготовляє продуктові набори, що постачаються на борти літаків!!!"😂 А суперечка, звісно, стосувалась якихось серйозних висновків щодо дій пілотів під час катастрофи літака. Тому повага каналу за дійсний справжній професіоналізм.
Вітаю! Мій обов*язок за такий допис - алаверди від Михайла Жванецького: - Я ваших фільмів не бачив, книг - не читав! І саме це дає мені право їх обговорювати!;)
Хочу трошки доповнити тих, хто дав правильні відповіді😊 Те, що приїжджає на заводи у великих термокоробах з сухим льодом - повинно зберігатися за температури -45°С, наскільки я пам'ятаю. Таку температуру при транспортуванні може забезпечити сухий лід. Коробки з тим "чарівним" продуктом засипають ним добре-добре, ще і знизу і зверху засипають сухим льодом. Потім на підприємствах здебільшого оте, що приїхало (в коробочках чи пакетах) засипане сухим льодом швидко-швидко перегружають у власні морозильні камери і то не побутові, а такі, які теж дозволять підтримувати таку температуру. Ну, або можливо на сирзаводах використовують зразу. Все залежить від кількості, що приїхала на щавод і того, як тепер постачальники можуть зберігати у себе той "чарівний" продукт. На молокозаводах, де виготовляють кисломолочку такі поставки відбуваються приблизно раз на 2-3 тижні, приходить різний асортимент. Температуру в морозилках на заводах контролюють кілька разів на добу, принаймні 2рази, щоб попередити підвищення температури в морозилках і як наслідок - "псування" отого "чарівного" продукту, без якого не буде сиру, зниження активності, або взагалі розмерзання😢, бо тоді той продукт можна викинути😢 Минулого року, коли були блекаути - я взагалі не уявляю, як справлялися постачальники і молокозаводи, можливо справді стали брати меншу кількість і частіше, щоб не зберігати на заводі, де може зникнути електроенергія в будь-який момент і виключитися морозилка. Отаке контролювання температури є частиною функціонування системи управління якістю на підприємстві. Звичайно, що непотрібну потім вуглекислоту з транспортних коробів викидають, звичайно що на вулицю, де вона потихеньку випаровується, бо в приміщенні СО2 шкідливо впливає на людей. Всі пам'ятають ефект Собачої печери в Італії. У нас на заводі колись давно стався прикрий випадок - дівчата-мікробіологи трохи надихалися випарів СО2 при розгрузці транспортної тари - ті ящики завбільшки як морозильні горизонтальні камери і дівчатам було трохи погано, крутилася голова і т.д. Звичайно ще є такий продукт і у ліофілізованому (висушеному) вигляді, умови його зберігання - -18-20°С. Тут мова іде про заморожений продукт (глибокої заморозки). Він при використанні набагато краще поводить себе в молоці, принаймні набагато краще розчиняється😊.
Неможливо порівняти якість сирів в Україні і Франції, на жаль. Між цими смаками пропасть.. Тому що немає поняття експорту сиру для когось, а все є на внутрішньому ринку. І масло і сири-не потребують перевірки якості нагріванням, киданням у воду тощо.. Виробники тримають марку високо.. Хоч природні умови для вироблення молока дуже схожі.
Вітаю! Сучасній людині важко в це повірити, але "історія сиру" у нас і у них - відрізняється на приблизно 2000 років. Ми стрімко скорочуємо відрив - років за 50-100 нівелюємо різницю;)
Можливо, сухий лід використовується для транспортування/зберігання сиру з метою забезпечення потрібної температури, а ще (через його випаровування) зменшується поява мікроорганізмів (витисняє повітря з киснем) та підтримується необхідний рівень 'вологи'.
Дякую за цікаву й корисну (як завжди) інформацію! Після програми, яку було присвячено професійній дегустації вершкового масла, не встиг поставити таке питання: чому зараз великими виробниками вершкового масла не використовується дуже популярна за радянських часів технологія масла "Вологодське" (ніколи не хворів на ностальгію, але його особливий, навіть унікальний вершково-горіховий присмак пам'ятаю з дитинства)? Зараз у крамницях іноді трапляється масло з такою ж назвою від маловідомих виробників, але це є лише маркетинговим недобросовісним ходом - адже на смак воно виявляється звичайним і навіть гіршим за звичайне.
Вітаю! Є відео на цю тему теж. Масло з підвищеною температурою пастеризації Верєщагін спробував на виставці в Парижі і потім "щось подібне" повторив у росії. Під назвою "Паризьке". Більшовики змінили назву на "Вологодське". Ми випускали таке масло років 15 тому під ТМ "Золотий Резерв" в Решетилівці Полтавської області. Стосовно причин - вони різні. Виражаю тільки власну думку. По-перше, хто може собі дозволити робити таке масло якісне - вони і звичайне обробляють високою температурою. тобто різниці плюс-мінус не буде. По-друге, висока температура обробки вершків може теоретично спричинити дефекти консистенції (потече масло) чи смаку (перетоплене), що не всім сподобається. Тому і працюють на 90-95 градусах пастеризації, а не 100-110, як для умовно "вологодського". Ну і останнє, його під цією назвою завжди пробували продавати дорожче, а при зберіганні ефект частково втрачався (смак "вивітрювався). Тож підсумкові продажі виробників не влаштовувами. Були ще кілька невеликих факторів, по типу припинення випуску такого масла Рудь і т.д. Але вони менш важливі. На мій погляд
@@MAXforewer Красно дякую за вичерпну відповідь! На жаль, це типовий вітчизняний ланцюг (замкнене коло) виробництва / споживання: чим якісніше, тим дорожче - чим дорожче, тим менше попит - чим менше попит, тим невигідніше виробляти - чим невигідніше виробляти, тим менше пропозиція - чим менше пропозиція, тим дорожче.
На жаль, Ви абсолютно праві. Можу додати тільки те, що у випадку вітчизняних напівтвердих сирів, які не розраховані на тривале зберігання, ще й виникає псування продукту в магазині (адже не продався вчасно). І тоді мультипликатор незадоволення споживача - ЯК??? За такий поганий продукт - і такі гроші??? Проблема(((@@viktorsmorodynskyi7017
Але промислове виробництво все одно не йде в ніяке порівняння з кулінарією, де навіть в одній мережі супермаркету смак може відрізнятись залежно від конкретного супермаркету, кулінара, здорожчання (часто погіршується смак при утримуванні ціни). Тому вважаю, що продукція харчових підприємств стабільніша, ніж магазинна кулінарія (наприклад, випічка, піца). А стосовно сиру, мій улюблений - "Комо". Причому, не лише твердий, а й плавлений.
Дякуємо за інформацію, як завжди супер. Можливо Пирятин на експорт відправляє більш якісніший (дорожчий у виробництві?) сир оскільки в Європі більша купівельна спроможність? На внутрішньому ринку їм приходиться конкурувати з виробниками більш низької якості, звідси й дешевший товар і відповідно гірші смакові якості.
Вітаю! Це можливо. Найпростіше - "просто додай води". У вівторок побачите лабораторні аналізи сиру, так от - у Пирятинському найвища волога. Хоч по одному зразку висновки робити складно. Побачимо далі
Жаль "Клуб Сиру", чудові сири були😢 Золотава і Білозгар не куштувала, треба спробувати. А Новгород-Сіверський чомусь не викликав довіри, не брала ще. Питання трохи не по темі відео: ваше масло, яке було еталоном на останній дегустації, в Україні десь продається?
Вітаю! Ні, у нас великий сирний комбінат і ще виробництво білкових концентратів з сироватки. Маслоцех зовсім невеличкий. На каналі є відео, як ми його запускали рік тому.
Максиме, питання стосовно сиру з сайта "Золота лінія": можна заздалегідь перечислити більшу суму (як передоплату), наприклад 3000-5000 грн. і щоб при покупці списувались суми актуального замовлення?
Удивительно. В Канев приехало много народа, город чуть начал развиваться. А Верес, когда то гигант, продается не может продаться. Теперь Клуб Сыра Хоть, для меня развито предприятий в Канев боль. Все они, особенно грибницы Вереса. загрязнял Днепр. Так же, как Наша Ряба
Спасибо за Вашу работу! Да, сыр по цене как деликатес, а по факту деньги на ветер, единственный сейчас вкусный только импортный, но цена ..... Вот взяла домашнюю сыворотку и для интереса сварила брюност, очень таки неплохо вышло и за копейки.
Гірчинка сиру....можливо корми.Експортні партії кращі за внутрішні....вимоги Європи...чи куди там сир ще поталяється. Біда виробників -платоспроможносьі пересічного украінця. Сир вартістю поза 300грн\кг (магазин) не для всіх. От і робять виробики продукцію яку можуть продати згідно ожлиоті гамнця більшост покупців.
Звичайно я не профі) Але мені здається що вся продукція від Звенигори дуже класна. Коштував їх сири й масло 73%, не дешеве, але у них абсолютно все продукція дуже смачна. Воны жири не змінюють, продукція якісна?)
Куди ж їм змінювати??? Як хто взнає - скандал на всю Європу! Це ж французьська компанія Савенція;) але плавлені сири - просто непогані. А якщо в парі з ціною - не відповідають;)
Сухой лед может применяться для охлаждения молока при перевозке в цистерне . И при открытии на цистернах дверей там где вентиля, как вариант сбрасывается сухой лед.
Вітаю! Дуже просто - практично всі українські сири відносяться до однієї (напівтверді-бутербродні) групи сирів з короткими термінами визрівання. Із 5 існуючих у світі. До речі, практично не відрізняються від аналогічних польських. Причина - низька культура споживання сирів, яка фактично ТІЛЬКИ почала формуватись у 70-хх роках минулого століття. На відміну від 500-1000 років історії сирів у Європі Західній. По факту - НЕМАЄ ПОПИТУ СПОЖИВАЧІВ. Поки що і на жаль.
Брав шостку пластинами 135г пачка в сільпо , ніякий від слова зовсім . Гіршого сиру не їв . Думаю порушена технологія чи якийсь брак бо була знижка крім того
@@MAXforewer може якісь культури бактерій, чи якісь ферменти.. щось біологічно активне, одноклітинне.. Хоча чого раз в тиждень? А чого не два? То мало би регулярність залежати від обсягів виробництва та виробничих циклів. Єдине для чого може привозитися з однаковою регулярністю незалежно від розмірів виробництва це на коктейлі технологу в честь можливого нещасного вихідного.
Забув ще запитати) Після Вашомо пиару масла Ферма я звичайно його купляти більше ніколи не буду. Але ви казали, що молоко, та кефір хороші. А що стосується твердого сиру Ферма він як масло чи молоко?
Посередині;) Я ж писав - в залежності від місця виробництва. Сир чесний, виробляють в Крижополі (Вінницька)! Але, роблять на досить зношеному обладнанні і багато ручної праці. Технологи хороші, але людський фактор має місце. І сирний продукт роблять теж.
Для перевозки скоропортящихся продуктов используется охлаждение - в данном случае сухой лед. Существуют несколько способов получения искусственного холода. Самый простой из них - охлаждение при помощи льда или снега, таяние которых сопровождается поглощением довольно большого количества тепла. Если теплопритоки извне малы, а теплопередающая поверхность льда или снега относительно велика, то температуру в помещении можно понизить почти до 0°С. Практически в помещении, охлаждаемом льдом или снегом, температуру воздуха удается поддерживать лишь на уровне 5-8°С. При ледяном охлаждении используют водный лед или твердую углекислоту (сухой лед).
Вітаю! Ви правильно описали для чого використовують сухий лід в ПРИНЦИПІ. Але цього замало для правильної відповіді. Зразу скажу - на виробництво морозиво працівникам поки не замовляли;)
Дякуємо за цікавий єтер!!! Щодо питання: пари сухого льоду дезинфікують, знезаражують дану робочу площу, та охолоджують технологічні агрегати (щоб, наприклад те ж молоко не "взбивалося" в процесі перекачки тощо).
@@MAXforewer думаю тут используется главная особенность сухого льда - переход из твердой фазы непосредственно в газообразную для идеальной стерильной чистоты. гранулы сухого льда эффективно удаляют грязь и сразу же улетучиваются, превращаясь в углекислый газ. насчет производства мороженного - там сухого льда будет маловато на мой взгляд, там используются морозильные компрессорные установки, например на аммиаке (как к примеру на доблесной Харьковской мороженке - Хладопром, и на кондитерке - где я имел честь проработать 8 лет))
доброго,питання:у відео сказали що:Леся їздила на виробництво і "створювала "крем-сир,коли замовляв сир,спитав ,відповіли що поки що не планується.чекаю.
Відповідаю. Крем сир Леся зробила, але замовлень не маємо - ДОРОГО! Україна перенасичена дешевими імпортними. Тож чекаємо до зміни цінової ситуації. Або... побачимо.
Зовсім не обовязково. Дешевими, в даному випадку - значить ДЕШЕВИМИ у виробництві (простими, на автоматизованих лініях) із Дешевого європейського молока (українське - дорожче. дожили).@@sergeyn-ch4521
Ооооо! Прекрасне питання! Так, вірно, ТЕ молоко, що тягали від українських селян всі роки срср - ТАК, ЦЕ НЕЯКІСНЕ МОЛОКО!!! Жоден європейський молочний завод сьогодні молоко такої якості НЕ ПРИЙМЕ!!! Ні по МІКРОБІОЛОГІЧНИМ показникам, НІ по показникам фізико-хімічним. Білок ТОГО молока, закріплений в Державних стандартах України (2,8%) - є ознакою БРАКУ СИРОВИНИ!!! Тут питання знову до термінології - домашня корова "у нас" і "у них" - це РІЗНІ КОРОВИ! Доки Ви цього не зрозумієте - доти будете задавати подібні питання. Тут не треба ображатись - треба спокійно сісти і обміркувати тези. PS І так, з бракованої по кільком параметрам сировини можна зробити і якісні продукти теж. Доклавши певні зусилля. Дякую за Ваше питання. Не плутайте промислову ЯКІСТЬ=ОДНАКОВІСТЬ і УНІКАЛЬНІСТЬ домашніх продуктів. Є місце і для перших, і для других! Хай Вам щастить)
Вдома заквашую молоко йогуртом Онур, потім три-чотири рази з нього перезаквашую, з Грецького Яготинського не вийшло, і ще з якогось не вийшло. А йогурт із сухої закваски з маленького пакетику (забула назву, в маркетах продається) тягнеться нитками, кислим не стає - чому так? Дякую
Вітаю! Про йогурти поговоримо у відповідгих відео в майбутньому. Але структура йогурта, що тягнеться - абсолютно нормальна. Ягоди-фрукти при додаванні роблять трохи більш кремову консистенцію. Взагалі - дійсно, залежить від конкретного "букету" закваски.
Про смаки не спорять звісно, але після горгонзоли, рокфора, рюмера, пармезана, грюєра, тед де муана, амадеуса і т.д., наші сири годяться тільки на дешеву піцу (хоча "парма" від золотої лінії мені дуже зайшла)
Оооооо! Тут Ви трохи не коректні. "Наші" сири з іншої групи - напівтвердих, жовтих, бутербродних. По типу молодої Гауди, Едама чи спрощеного Тільзіта. До інших пересічний споживач просто не готовий. Відсоток сироманів надзвичайно низький, хоч і зростає щороку. Дякуя)
Абсолютно! Смак і Ціна. А ще - ТРАДИЦІЇ споживання. Тобто - десерти з сирними тарілками, сир і в суп і в кашу, сирні соуси і так далі. Для кожної страви - свій сир щоб пасував. Як вино, можливо. А я в дитинстві ходив до магазину "купити 300 гр сиру, бо гості прийдуть. Який вже там буде! Якщо БУДЕ!!!". Ви певно молодший за мене - не застали;)@@sergeyn-ch4521
Вітаю! Всі три небагато сиру виробляють. Самбір - взагалі бачили тільки Естонський. Це трохи інший сир. Коротко - немає підстав цим сирам до 10 кращих.
Самбірський сирзавод виготовляє декілька напів твердих сирів, ще самбірський, український, і інші чортківський має Голландський, Київська Русь, сметанковий сири... Радимо активно поширює свої товари у Львові...
Та чому немає? Серед рейтингу напів твердого сиру немає жодного з Галичини та Буковини а також Закарпаття, а тут насправді виготовляють та споживають чимало сирів...
На жаль ЖОДНОЇ саме великої сироварні ні на Галичині, ні на Закарпатті на разі немає. Навіть середніх заводів немає. Є маленькі, дуже маленькі - і приватні-крафтові. Найвідоміший комбінат Закарпаття (Севлюш-Сир) з Виноградово збанкрутував ще років 25 тому. Робив сир Швейцарського стилю. Молока - НЕМАЄ!!! Сира без молока не буває. Зайдіть на сайт АВМ Україна і подивіться виробництво молока по областям. Самі зрозумієте.@@НесторБаран-р1е
@@MAXforewer що далі очікувати від молокопереробних підприємств? Є ж Самбірський, Чортківський сирзаводи... До речі Молокія робила напів тверді сири, вже не робить? Чому в Україні нищать галузь переробки молока?
Сухий лід вбиває своїми парами непотрібні пліснявні грибки, які не бажані на сирові. Також в сирові є волога, а насичити сир вологою допомагає сухий лід).
Вітаю! Але ж італійці практично не виробляють напівтвердих-бутербродних сирів;) І мають більше двох тисячоліть сирної історії. А ми - років 50-60. Якщо не брати до уваги сир кисломолочний і бринзу
Вітаю! Я у веганстві не дуже розбираюсь, але якщо мова тільки за сичужний фермент - можете всі українські білі і жовті сири вільно вживати у їжу. Вже порядка 20 років фермент використовується МІКРОБІАЛЬНИЙ. Тобто - синтезований у лабораторії. Він дешевий і ефективний. А от сири середньої і тривалої витримки - так, із НАТУРАЛЬНИХ СИЧУГІВ. До речі, про це буде трохи у завтрашньому відео. Мікробіальні ферменти можуть спричиняти гірчинку в сирі при тривалій витримці.@@lyudmilaglyuza4160
Вас дуже цікаво дивитися та слухати. Одразу видно, що люди живуть своєю справою.
Дякую
Ваш канал один із не багатьох ..які несуть справді-КОРИСТЬ! ДЯКУЮ
Вітаю! Ми реально раді БУТИ КОРИСНИМИ - для нас важливо.
Дякую за цікавий і корисний ефір ❤❤❤Чекаю нових ефірів 😉
Дякую)
Цікаво як завжди! Питання: чи можна заморожувати напівтверді сири, щоб продовжити їх термін споживання? Чи то вже буде не сир? Дякую, пане Максиме, за цікавий та пізнавальний канал!❤
Вітаю! Хороше питання. Заморожувати - ні. Втратите якість продукту. Його структуру і аромат. Для подовження термінів зрілий (і не дуже) сир вводять, умовно, в анабіоз. Тобто - до мінімальної температури, при якій ЩЕ НЕ утворюються кристали льоду. Враховуючи вміст солі - це десь мінус 2 - мінус 3 градуси Цельсія.
О! Дякую за питання і відповідь! Дуже цінно!
@@MAXforewer Дякую❤️
Дякуємо за відео!
Вподобайка на підтримку файного каналу!
Слава Україні! Героям Слава!
Дякуємо ЗСУ!!!👍👍👍💛💙
Дякую! Героям Слава!
👍💪✌ 🇺🇦 Дякую за корисну і цікаву інформацію. Дякую за відео. Бажаю миру і добра.
Дякую! На взаєм)
Періодичність появи сухого льоду імхо пов'язана з тим, що сир робиться не кожен день, а партіями. В такі дні мабуть привозять закваски заморожені, а після вивантаження решту непотрібного льоду викидають, це цілком безпечно.
Дякую за випуск!
;)
Ну, теоретично викидання сухого льоду безпечно, але є кілька "але". У нас одного разу працівницям стало погано, бо вони надихалися над контейнером, в якому прийшли закваски тим СО2. Ну, і існує тепер така штука, як викиди СО2 і їх облік і контролювання🤦🏻♀️я розумію, що оце от з відео - мізер, але є ще і отаке🤷🏻
Дякуємо за вашу працю❤
Дякую)
Дякую за цвкаві ьа інформативне відео. Корисно, як для споживача.
Дякую за відгук)
Дуже цікаво, дякую.
Радий, що Вам сподобалось)
Дуже цікавить Білозгар, чула, що смачне масло і гарне борошно з високим вмістом білка, але нажаль в Києві не знаю, де можна купити продукцію Білозгар (Літин), можливо хтось підкаже, буду вдячна...@@MAXforewer
Так, це важко, особливо в магазині - ми купували на ринку Столичний@@НаталияДокаленко-м3е
Велике Вам -ДЯКУЮ!@@MAXforewer
@@НаталияДокаленко-м3е раніше на Деміївському ринку була окрема крамниця Білозгар, але ринок знесли і значна частина торговців перейшла на ринок/павільон/ангар біля станції метро "Либідська". Особисто я там не був але при нагоді поцікавтесь - можливо вони теж туди переїхали.
Яка я вдячна вам,шановні автори "Сир назавжди"! Тепер я не боюсь підійти до молочної вітрини.💋🎉
Щиро дякуємо за таку високу оцінку! І теплі слова)
До речі ви на 100% праві. Якщо купляти сир не у запакованих пачках, то може бути що навіть у супермаркетах замінять. Не буду казати назву супермаркета, але вони 1 раз замінили сир Новгор Сіверський на дешевий сир який їду від мережі супрмаркетів. У мене таке було тільки раз, але ж було...
Абсолютно! Я регулярно стикався із ситуацією, коли навіть не спеціально продавці плутали - плутались із цінниками. І не тільки на сирах;)
Добрий вечір! Дякую за випуск! Сухий лід використовується для транспортування заквасок заморожених F-DVS для сиру!
;)
Вітаю та дякую за випуск, особливо сподобався анекдот про авіацію;)))
Вітаю! Так, класика невмируща - можна фразу використовувати в повсякденному житті;)
Дякую за цікаву інформацію.
Дякую Вам)
Привіт, дякую за відео, таке помітив в дегустаційному листі, що якщо його перевернути з ніг на голову, то будемо мати лист по обсягу продажів...
Вітаю! ))) Красавчик! Не те, щоб факт - але попит формує пропозицію;) Або - маємо те, що маємо(((
Дякую Вам ❤
Вітаю. Дякую за Вашу роботу!
Дякую за підтримку)
Доброго дня! Дякую за чудове відео.
Можливо наявність сухого льоду не зв'язано з транспортуванням молока. Я знаю, що сухий лід додають наприклад до фаршу чи тіста, щоб його охолодити. Це звучить як фантастичний варіант, але спробую: можливо додають до сирного зерна або інших похідних.
Вітаю! Десь щось тепленько - але ні. Питання про СИР!
2:12 Сухий лід з'являється під рампою, завдяки Лесі Юріївні, то вона його туди висипає. Так як, декілька разів на тиждень, технологи та керівництво молзаводів, оганізовують коктель вечірки, а лід котрий залишається, викидають. Ось!
))) Передам їй обовязково - не можна пиячити на території комбінату! Бо вона забула)))
Весела відповідь😅
То є найкраща відповідь🎉
Дякую за єфір дуже потрібна дегустація!!молодці!!❤❤❤Я ПОЛЮБЛЯЮ ПОЛЬКІ СИРИ ВОНИ МЯГКІ І ТЕЖ З ГІРКОТОЮ.У НИХ БІЛЬШЕ СЛИВОЧНИЙ АРОМАТ А ПІСЛЯВКУСЬЕ ГІРКЕ НАШ ПІРЯТІН ГОРЬКИЙ КОМО СОЛЕНИЙ ДОБРОДАР ХОРОШИЙ ШОСТКА ТА ЗОЛОТАВА. ХОТІЛА КУПЛЯТЬ УКРАЇНСЬКЕ А НЕ ПОЛЬСЬКЕ.
Вітаю! Так, наші висновки близько - практично збігаються;)
Дякую за цікавий випуск!
Для Вас - завжди будь ласка. Хорошого вечора
Дякую , 👍❤️🍀🇺🇦
🤝
Дякую за, як завжди, цікавий і змістовний випуск, який ще й з нотками гумору!
Виникло питання не зовсім по молочній темі, але в кого мені ще спитати, як не у Вас?!))
Викидав тут пачку з-під меленої кам'яної солі і почитав, що там ззаду написано. Виявляється, склад там: солі кухонної не менше 96%, а також антиспікаючий агент Е536. Без ГМО. (😅)
Загугливши, дізнався назву -- ферроціанід калію. Звучить страшненько. Тепер, мабуть, буду шукати спеціально сіль, яка просто сіль, або сіль йодована хай буде, але, щоби без цієї штуки.
Що Ви про це думаєте? Пріоритет -- безпечність, як завжди.
Взагалі не в курсі - але спробую пошукати і попитати;)
Протиспікальні агенти можуть додавати до всіх солей! Це дозволено законодавством як України , так і ЄС. Самого антиспікального агенту додають не більше 0,001%. Сама сполука, а тим більше в таких кількостях - абсолютно не токсична. Але в Соледарі в сіль раніш її не додавали, ви ж пам'ятаєте твердезні пачки бахмуцької солі.
Щодо того, що солі не менше 96%. Очевидно, що ви купили сіль осідну 1 гатунку, де допускається до 4% вологи, а отже самої солі - не менше 96%. В самій солі власне NaCl буде не менше 97,5%. Якось так. Чим менше вологи - тим менше потреба використовувати антиспікальний агент. Моя вам порада - коли купуєте сіль - дивіться, щоб по-перше був гатунок високий, тоді і вологи допускається менше, а також виробник має писати спосіб отримання солі. Ота сіль, що ви купили - не повинна бути "кам'яна", у кам'яній вологи допускається 0,25%, також є виварна (наприклад наша Дрогобицька - це сіль виварена з ропи), там вологи допускається 0,7%. Найбільше вологи допускається в осідній, загугліть як її добувають, там допускається найбільша волога. Зараз кам'яну напевно майже не продають, у нас залишилося таке тільки в Солотвино, але там здається промислово не розробляють родовище.
Просто - БРАВО! І дякую)@@ЮліяЦмоканич
@@ЮліяЦмоканич Дякую дуже! В описі ззаду там нічого такого немає. Лише вказана країна походження Єгипет (там цифра в коді, у мене це 7), а адреса потужностей смт Радісне, Одеська область (бо цифра 2 у коді). Фасувальник ТОВ "Кондитерська фабрика "Квітень"
Куплена в АТБ і називалася "Сіль кухонна кам'яна мелена 1 кг" (синя посередині, крім білих букв, і в синю полоску на білому тлі зверху і знизу поліетиленова упаковка)
Доброго вечора, дякую за випуск.
Можливо сухий лід - це надлишок , або як побічний продукт який утворився при роботі рефрижиратора який охолоджує цисцерну з молоком
Дякую за версію, поки ні. Лід - від транспортування. Питання - що саме регулярно привозять?
Дякую Вам , Максиме, і всій Вашій команді за цікаві і корисні відео! У мене до Вас прохання. В заголовку підсумкової таблиці вказуйте, будь ласка, крім дати, ще й назву продукту, по якому була проведена професійна дегустація. Дякую за розуміння.
Вітаю! Ви маєте на увазі уточнення по виду сиру? Я правильно Вас зрозумів???
@@MAXforewer Я маю на увазі, щоб в заголовку підсумкової таблиці результатів дегустації було вказано не лише дату, а і назву продуктів дегустації, наприклад: кефір, масло, напівтверді сири.. Так зручніше сфотографувати саму таблицю і користуватись нею при виборі продуктів в магазині чи надіслати комусь для ознайомлення.
Добре - без питань. Це просто і часу не займає;)@@user-konvalija
Привіт, СИР НАЗАВЖДИ!! Я с Вами! Стараюсь не пропускать вашу программу, полезную для меня. 💙💛❤
Вітаю! Приємно. З Вами точно краще - хорошого вечора)
Дякую за новий випуск!) Було цікаво. Питання цікаве, але не розумію, звідки ж там той лід міг утворитись...
Вітаю! Лід не утворювався - його висипали під рампу;)
Літин приємно здивував, потрібно взяти на пробу, бо вже кілька років не купувала. Вдячна за інформацію про гірчинку, бо я вже останній рік думала, що це у мене якийсь збій в смакових рецепторах) Колись у бабусі була коза і молоко гірчило, коли вона їла полин 😊
Літин дуже давно робить хороший сир. Просто небагато робить;)
@@MAXforewer от про дуже давно -це правда, був супер сир) але потім щось йому зробилось в 2017-18 роках, і це було схоже на пластмасу. Якби не брала в фірмовому магазині-подумала б що то підробка. На смак не такий :( і мій головний критерій - в лазаньї: він не розплавлявся і не тягнувся, а робився твердий як сухарик. А ще дірки з великих і круглих стали такі як зліплені, порвані і малі( тому точно потрібно зараз купити і перевірити чи це виправилось, ще й магазин під боком)
Все ж таки треба чесно сказати - СИРНИЙ ПРОДУКТ вони теж робили (роблять?). Тож треба бути впевненим, що таки СИР!@@gotsa_drala
Добрий вечір! Дуже цікаве продовження попереднього відео! Ще ж буде дегустація власних ТМ? Чи вже буде рейтинг плавлених сирків?
Щодо правильної відповіді - в коментах на даний момент є 2і правильні відповіді. У великих холодильних коробах на заводи привозять те, що потім перекладають у морозилки, бо воно там зберігається до використання,, а вуглекислоту (сухий лід) просто висипають. Бувають також ліофілізовані :-)
Закваски приїжджають у термокоробах-холодильниках, засипані сухим льодом, закваски :-)
))) - тепер їх ТРИ;) Так, є зразки власних ТМ Мереж. Але, можливо, ми їх у пятницю викладемо, а через вівторок - сир кисломолочний. Глядачі зачекались)
Професійна відповідь) все, можна не шукати))
@@MAXforewer про сир кисломолочний - це супер, я теж із великим задоволенням подивлюся, бо сама купую тільки певні ТМ, а від деяких людей чула непогані відгуки про інші, а також недавно мала дуже прикрий випадок з пліснявою у досить великого виробника, сир якого я звичайно не беру, а тут спокусила я на акцію - і у пачці сиру який мав ще тиждень до закінчення терміну придатності і пакет якого закритий зберігався в холодильнику - виросла буйна різнокольорова пліснява - і зелена, і чорна, і рожева.
Я аж у нетерплячці - чи будуть в огляді сири різного способу виробництва - і розсипчасті (в пакетах і ванночках), і в пачках, і в "шайбах"? І про зерновий теж будете розповідати? Звичайно в один випуск це все не поміститься, але думаю, що такий широкий огляд був би цікавий для споживачів, бо люди не знають різниці між технологіями виробництва, підводними каменями кожного з них і просто про сир кисломолочний. Чекаю з нетерпінням наступних випусків! Мої нові співробітники (соковщики) багато хто вас вже дивиться! Всім дуже цікаво.
Дякую! " Я аж у нетерплячці - чи будуть в огляді сири різного способу виробництва - і розсипчасті (в пакетах і ванночках), і в пачках, і в "шайбах"? І про зерновий теж будете розповідати? " - на жаль, так щоб всі в одній упаковці - знайти нереально((( Так що будуть різні пакування, і трохи "змазана" дегустація. Сметану в плівці ми, наприклад, відмовились рейтингувати взагалі.@@ЮліяЦмоканич
@@MAXforewer чекаємо огляди, дегустації і рейтинги!
Ухти, виявляється, Ви теж з Черкащини! Мій земляк!
Я народився у Києві - але мама з райлну Кам*янки-Сміли. І кожного літа я в селі Михайлівка - у бабусі і дядька. Плюс - брати двоюрідні. Потім ще Ярошівка - це вже Катеринопіль;)
@@MAXforewerЯ зі Сміли))
Клас! Маю друзів звідти і колег;) І до моєї Михайлівки близенько)@@ZhekaTrololo
@@MAXforewer До чого світ, виявляється, тісний!))
❤❤❤❤❤❤❤❤
🤝
Смачного і якісного сиру в Україні нема. Вже біля 10 років купую сири вироблені в Нідерландах, імпортовані в Україну.
У вас дуже цікавий канал!
Вітаю! Якраз сири з Канева і були найбільш "сирно-смачними" в Україні - тобто "витриманими і з якісної сировини". Може тому і збанкрутували. Якість вартує ДОРОГО, а дешеві з Нідерландів таки ЯКІСНІ. Молоко в них суттєво дешевше. Тут Ви на 100% праві.
@@MAXforewer сири з Нідерландів дорожче, ніж українські, але наші завжди гіршої якості. Таке не те, що їсти нема бажання, навіть купувати грошей жалко. Канів ніколи не купувала, бо українські сири все своє свідоме життя не споживаю.
@@ZorYaNochka Так, це Ваш вибір - було би нерозумно щось тут коментувати. Майте хороший день)
@@MAXforewer і вас успіхів!
Спасибо за заботу о населении Украины в такое непростое время!
Дякую
Остання фотка...
Я до речі то масло зі смердючої морозилки не купляв, маю гіркий досвід) Купив в іншому магазині)
Вітаю) Ви правильно вчинили, і правильно зрозуміли - за мотивами нашої з Вами розмови. Але ж не тільки Ви, і не тільки раз
Цікаво буде послухати про гіркоту. Роблю домашні йогурти. Постійно беру молоко 2-3 виробників. Перші рази як з'явилась гіркота, вилив йогурт. Перестав брати цього виробника. Потім з другим та ж картина. Зрозумів, що це щось з молоком робиться. Може корів чимось таким годують.
Також було б цікаво послухати про закваски, які є на українському ринку. Але, як їх продегустувати. Тут і від бактерій і від молока і від технології приготування багато що залежить. Може Леся Юріївна знає як. ;)
На каналі є відео - чому гірчить магазинне молоко. Можете переглянути - але воно ще російською. Давно було. Ключових моментів два - перемучений білок (ні в якому разі не беріть ультрапастеризоване молоко, не залежно від виробника) і температурні режими зберігання (температура холодильника прийнятна для психротрофних бактерій, що спричиняють гіркоту. Молочно - кислі люблять температуру кімнатну). Дякую
З точки зору збалансованості складу молока - зрозуміло ферма завжди буде перемагати. Але ж корівки сонця взагалі не бачать...
Так, Ви праві. Хоч періодично їх на процедури виганяють, але дуже рідко. А якщо прибудують кілька метрів до ферми - от Вам і "органічне".
Дякую за відео! На жаль, українці - не люди, тому власний виробник годує нас неякісним продуктом. Це ж не на експорт 🤷 Тому купую голландські та німецькі сири. На щастя, в Києві є можливість придбати такі сири навіть дешевше, ніж українські. От тобі і "підтримай українського виробника" 🤷😢
Так, ситуація не з найкращих - і для молочників, і для переробників(((
Напишу комет хоч і не про сир, але ж в підтримку каналу будь-який годиться.
Сподобався приклад аргументації "знавців" виробництва)
Колись давно, за наівністю, встряг у "профільний" авіафорум. Але щось дуже швидко засумнівався в дотичності до льотної справи переважної більшості його учасників. І тут між двома його учасниками виникає перепалка, після якої один звинувачує іншого в непричетності до авіації. На що інший сильно обурюється: "... та я працюю у фірмі, яка виготовляє продуктові набори, що постачаються на борти літаків!!!"😂 А суперечка, звісно, стосувалась якихось серйозних висновків щодо дій пілотів під час катастрофи літака.
Тому повага каналу за дійсний справжній професіоналізм.
Вітаю! Мій обов*язок за такий допис - алаверди від Михайла Жванецького: - Я ваших фільмів не бачив, книг - не читав! І саме це дає мені право їх обговорювати!;)
Со2 додають при пакуванні сиру та сирків, як газ консервувальний.
Так, справедливо. Із мого досвіду всі варіанти таких газів у різній пропорції містили азот і СО2. Але то в балонах під тиском;)
Можливо тоді сухий лід використовують для сублімації продукту. Для швидкого сушіння продукту і кращого зберігання.
Розумієте, на сиркомбінатах я не зустрічав таких технологічниї процесів. Поки ні
Спасибі вам за вашу важливу роботу !
Дякую за небайдужість)
Хочу трошки доповнити тих, хто дав правильні відповіді😊
Те, що приїжджає на заводи у великих термокоробах з сухим льодом - повинно зберігатися за температури -45°С, наскільки я пам'ятаю. Таку температуру при транспортуванні може забезпечити сухий лід. Коробки з тим "чарівним" продуктом засипають ним добре-добре, ще і знизу і зверху засипають сухим льодом. Потім на підприємствах здебільшого оте, що приїхало (в коробочках чи пакетах) засипане сухим льодом швидко-швидко перегружають у власні морозильні камери і то не побутові, а такі, які теж дозволять підтримувати таку температуру. Ну, або можливо на сирзаводах використовують зразу. Все залежить від кількості, що приїхала на щавод і того, як тепер постачальники можуть зберігати у себе той "чарівний" продукт. На молокозаводах, де виготовляють кисломолочку такі поставки відбуваються приблизно раз на 2-3 тижні, приходить різний асортимент.
Температуру в морозилках на заводах контролюють кілька разів на добу, принаймні 2рази, щоб попередити підвищення температури в морозилках і як наслідок - "псування" отого "чарівного" продукту, без якого не буде сиру, зниження активності, або взагалі розмерзання😢, бо тоді той продукт можна викинути😢 Минулого року, коли були блекаути - я взагалі не уявляю, як справлялися постачальники і молокозаводи, можливо справді стали брати меншу кількість і частіше, щоб не зберігати на заводі, де може зникнути електроенергія в будь-який момент і виключитися морозилка. Отаке контролювання температури є частиною функціонування системи управління якістю на підприємстві.
Звичайно, що непотрібну потім вуглекислоту з транспортних коробів викидають, звичайно що на вулицю, де вона потихеньку випаровується, бо в приміщенні СО2 шкідливо впливає на людей. Всі пам'ятають ефект Собачої печери в Італії.
У нас на заводі колись давно стався прикрий випадок - дівчата-мікробіологи трохи надихалися випарів СО2 при розгрузці транспортної тари - ті ящики завбільшки як морозильні горизонтальні камери і дівчатам було трохи погано, крутилася голова і т.д.
Звичайно ще є такий продукт і у ліофілізованому (висушеному) вигляді, умови його зберігання - -18-20°С. Тут мова іде про заморожений продукт (глибокої заморозки). Він при використанні набагато краще поводить себе в молоці, принаймні набагато краще розчиняється😊.
Дякую за допомогу! Прекрасний допис і зрозуміле пояснення!
Неможливо порівняти якість сирів в Україні і Франції, на жаль. Між цими смаками пропасть.. Тому що немає поняття експорту сиру для когось, а все є на внутрішньому ринку. І масло і сири-не потребують перевірки якості нагріванням, киданням у воду тощо.. Виробники тримають марку високо.. Хоч природні умови для вироблення молока дуже схожі.
Вітаю! Сучасній людині важко в це повірити, але "історія сиру" у нас і у них - відрізняється на приблизно 2000 років. Ми стрімко скорочуємо відрив - років за 50-100 нівелюємо різницю;)
Можливо, сухий лід використовується для транспортування/зберігання сиру з метою забезпечення потрібної температури, а ще (через його випаровування) зменшується поява мікроорганізмів (витисняє повітря з киснем) та підтримується необхідний рівень 'вологи'.
Дякую за спробу - але ні. Про транспортування - так.
Дякую за цікаву й корисну (як завжди) інформацію! Після програми, яку було присвячено професійній дегустації вершкового масла, не встиг поставити таке питання: чому зараз великими виробниками вершкового масла не використовується дуже популярна за радянських часів технологія масла "Вологодське" (ніколи не хворів на ностальгію, але його особливий, навіть унікальний вершково-горіховий присмак пам'ятаю з дитинства)? Зараз у крамницях іноді трапляється масло з такою ж назвою від маловідомих виробників, але це є лише маркетинговим недобросовісним ходом - адже на смак воно виявляється звичайним і навіть гіршим за звичайне.
Вітаю! Є відео на цю тему теж. Масло з підвищеною температурою пастеризації Верєщагін спробував на виставці в Парижі і потім "щось подібне" повторив у росії. Під назвою "Паризьке". Більшовики змінили назву на "Вологодське". Ми випускали таке масло років 15 тому під ТМ "Золотий Резерв" в Решетилівці Полтавської області. Стосовно причин - вони різні. Виражаю тільки власну думку. По-перше, хто може собі дозволити робити таке масло якісне - вони і звичайне обробляють високою температурою. тобто різниці плюс-мінус не буде. По-друге, висока температура обробки вершків може теоретично спричинити дефекти консистенції (потече масло) чи смаку (перетоплене), що не всім сподобається. Тому і працюють на 90-95 градусах пастеризації, а не 100-110, як для умовно "вологодського". Ну і останнє, його під цією назвою завжди пробували продавати дорожче, а при зберіганні ефект частково втрачався (смак "вивітрювався). Тож підсумкові продажі виробників не влаштовувами. Були ще кілька невеликих факторів, по типу припинення випуску такого масла Рудь і т.д. Але вони менш важливі. На мій погляд
@@MAXforewer Красно дякую за вичерпну відповідь! На жаль, це типовий вітчизняний ланцюг (замкнене коло) виробництва / споживання: чим якісніше, тим дорожче - чим дорожче, тим менше попит - чим менше попит, тим невигідніше виробляти - чим невигідніше виробляти, тим менше пропозиція - чим менше пропозиція, тим дорожче.
На жаль, Ви абсолютно праві. Можу додати тільки те, що у випадку вітчизняних напівтвердих сирів, які не розраховані на тривале зберігання, ще й виникає псування продукту в магазині (адже не продався вчасно). І тоді мультипликатор незадоволення споживача - ЯК??? За такий поганий продукт - і такі гроші??? Проблема(((@@viktorsmorodynskyi7017
Я в захваті від вас!)
Але промислове виробництво все одно не йде в ніяке порівняння з кулінарією, де навіть в одній мережі супермаркету смак може відрізнятись залежно від конкретного супермаркету, кулінара, здорожчання (часто погіршується смак при утримуванні ціни).
Тому вважаю, що продукція харчових підприємств стабільніша, ніж магазинна кулінарія (наприклад, випічка, піца).
А стосовно сиру, мій улюблений - "Комо". Причому, не лише твердий, а й плавлений.
Вітаю! Про КОМО - так, хороший вибір. Про кулінарію - згода, нам з Вами очевидно;)
Дякуємо за інформацію, як завжди супер. Можливо Пирятин на експорт відправляє більш якісніший (дорожчий у виробництві?) сир оскільки в Європі більша купівельна спроможність? На внутрішньому ринку їм приходиться конкурувати з виробниками більш низької якості, звідси й дешевший товар і відповідно гірші смакові якості.
А ще кажуть, що торгівельні мережі впливають на ціну, а значить і на якість).
Вітаю! Це можливо. Найпростіше - "просто додай води". У вівторок побачите лабораторні аналізи сиру, так от - у Пирятинському найвища волога. Хоч по одному зразку висновки робити складно. Побачимо далі
А якщо порівняти з попередньою дегустацією якість сирів краща?
Якби не тотальна ГІРКОТА - плюс-мінус те саме. Але гіркота - значить гірше...@@НесторБаран-р1е
@@MAXforewer то значить галузь вбивають?
Сухий лід використовувався для охолодження заквасок під час транспортування на підприємство
Так, вже починаю відповідати. Ваша відповідь не перша - але вірна. Дякую)
Жаль "Клуб Сиру", чудові сири були😢
Золотава і Білозгар не куштувала, треба спробувати. А Новгород-Сіверський чомусь не викликав довіри, не брала ще.
Питання трохи не по темі відео: ваше масло, яке було еталоном на останній дегустації, в Україні десь продається?
Вітаю! Ні, у нас великий сирний комбінат і ще виробництво білкових концентратів з сироватки. Маслоцех зовсім невеличкий. На каналі є відео, як ми його запускали рік тому.
Десь чув, що якщо на полі є багато волошок і корови їх їдять, то молоко буде гірке. Але, напевно, проблема не в цьому 😊
Вітаю! Про волошки не стикався, але дійсно деякі трави можуть на проблему впливати. Але ж точно не на всі сиркомбінати ще й на протязі року
Максиме, питання стосовно сиру з сайта "Золота лінія": можна заздалегідь перечислити більшу суму (як передоплату), наприклад 3000-5000 грн. і щоб при покупці списувались суми актуального замовлення?
Олег, напишіть на сайті. Я думаю, що можна. Але не розумію Вашої вигоди. Поясните?
Сухий лід використовують для очищення обладнання. І на вулиці він мабуть тому що його привозять в цистернах.
Вітаю! Дякую за Ваш варіант - таки ні;)
Удивительно. В Канев приехало много народа, город чуть начал развиваться. А Верес, когда то гигант, продается не может продаться. Теперь Клуб Сыра
Хоть, для меня развито предприятий в Канев боль. Все они, особенно грибницы Вереса. загрязнял Днепр. Так же, как Наша Ряба
Вітаю! Так, я в курсі - в Каневі бував не раз. Як казав - і на сиркомбінаті теж
Спасибо за Вашу работу! Да, сыр по цене как деликатес, а по факту деньги на ветер, единственный сейчас вкусный только импортный, но цена ..... Вот взяла домашнюю сыворотку и для интереса сварила брюност, очень таки неплохо вышло и за копейки.
Вітаю! Якщо вийшло - моя повага. Сироватка по типу кисломолочна?
Гірчинка сиру....можливо корми.Експортні партії кращі за внутрішні....вимоги Європи...чи куди там сир ще поталяється. Біда виробників -платоспроможносьі пересічного украінця. Сир вартістю поза 300грн\кг (магазин) не для всіх. От і робять виробики продукцію яку можуть продати згідно ожлиоті гамнця більшост покупців.
Вітаю! "... Біда виробників -платоспроможносьі пересічного украінця..." - категорично так!!! Тільки попит і пропозиція. І все. Решта - нюанси. Дякую)
Звичайно я не профі) Але мені здається що вся продукція від Звенигори дуже класна. Коштував їх сири й масло 73%, не дешеве, але у них абсолютно все продукція дуже смачна. Воны жири не змінюють, продукція якісна?)
Куди ж їм змінювати??? Як хто взнає - скандал на всю Європу! Це ж французьська компанія Савенція;) але плавлені сири - просто непогані. А якщо в парі з ціною - не відповідають;)
Сухой лед может применяться для охлаждения молока при перевозке в цистерне . И при открытии на цистернах дверей там где вентиля, как вариант сбрасывается сухой лед.
Вітаю! Дякую за варіант - поки ні. Питання про СИР!
Сухий лід для очищення обладнання
Дякую за спробу - але зразу ні. питання про сир;)
Чому масовий український сир так мало відрізняється один від одного? Вони точно по різним рецептам робляться?
Вітаю! Дуже просто - практично всі українські сири відносяться до однієї (напівтверді-бутербродні) групи сирів з короткими термінами визрівання. Із 5 існуючих у світі. До речі, практично не відрізняються від аналогічних польських. Причина - низька культура споживання сирів, яка фактично ТІЛЬКИ почала формуватись у 70-хх роках минулого століття. На відміну від 500-1000 років історії сирів у Європі Західній. По факту - НЕМАЄ ПОПИТУ СПОЖИВАЧІВ. Поки що і на жаль.
НормальОК
🤝
Брав шостку пластинами 135г пачка в сільпо , ніякий від слова зовсім . Гіршого сиру не їв . Думаю порушена технологія чи якийсь брак бо була знижка крім того
Вітаю! Нічого не можу додати - це перший зразок з Шостки за багато років. Побачимо за три місяці. Поки - випадковість;)
Може десь при пакуванні? Щоб створити всередині пакування атмосферу не придатну для активного життя бактерій?
Вітаю! Та ні, це таки питання транспортування. Чого саме з такою регулярністю???
@@MAXforewer може якісь культури бактерій, чи якісь ферменти.. щось біологічно активне, одноклітинне..
Хоча чого раз в тиждень? А чого не два? То мало би регулярність залежати від обсягів виробництва та виробничих циклів.
Єдине для чого може привозитися з однаковою регулярністю незалежно від розмірів виробництва це на коктейлі технологу в честь можливого нещасного вихідного.
Ну от, можете поки більше не писати;)@@ViktorMatveenko
Забув ще запитати) Після Вашомо пиару масла Ферма я звичайно його купляти більше ніколи не буду. Але ви казали, що молоко, та кефір хороші. А що стосується твердого сиру Ферма він як масло чи молоко?
Посередині;) Я ж писав - в залежності від місця виробництва. Сир чесний, виробляють в Крижополі (Вінницька)! Але, роблять на досить зношеному обладнанні і багато ручної праці. Технологи хороші, але людський фактор має місце. І сирний продукт роблять теж.
@@MAXforewer Дякую, щоб знав, який у магазины купляти завтра)
Доброго дня, про що говорить гіркота в сирі?
Вітаю! Сподіваюсь, що одноіменне відео зможете передивитись наступної пятниці. Там різні причини
Для перевозки скоропортящихся продуктов используется охлаждение - в данном случае сухой лед.
Существуют несколько способов получения искусственного холода. Самый простой из них - охлаждение при помощи льда или снега, таяние которых сопровождается поглощением довольно большого количества тепла. Если теплопритоки извне малы, а теплопередающая поверхность льда или снега относительно велика, то температуру в помещении можно понизить почти до 0°С. Практически в помещении, охлаждаемом льдом или снегом, температуру воздуха удается поддерживать лишь на уровне 5-8°С. При ледяном охлаждении используют водный лед или твердую углекислоту (сухой лед).
Вітаю! Ви правильно описали для чого використовують сухий лід в ПРИНЦИПІ. Але цього замало для правильної відповіді. Зразу скажу - на виробництво морозиво працівникам поки не замовляли;)
Дякуємо за цікавий єтер!!!
Щодо питання: пари сухого льоду дезинфікують, знезаражують дану робочу площу, та охолоджують технологічні агрегати (щоб, наприклад те ж молоко не "взбивалося" в процесі перекачки тощо).
@@MAXforewer думаю тут используется главная особенность сухого льда - переход из твердой фазы непосредственно в газообразную для идеальной стерильной чистоты.
гранулы сухого льда эффективно удаляют грязь и сразу же улетучиваются, превращаясь в углекислый газ.
насчет производства мороженного - там сухого льда будет маловато на мой взгляд, там используются морозильные компрессорные установки, например на аммиаке (как к примеру на доблесной Харьковской мороженке - Хладопром, и на кондитерке - где я имел честь проработать 8 лет))
Поки ні - спробуйте ще! Питання конкретно про СИР!@@Vulgarium
Ви надто глибоко копаєте!!! Лід використовувався при транспортуванні! Чого??? З такою регулярністю;)@@alsu341
доброго,питання:у відео сказали що:Леся їздила на виробництво і "створювала "крем-сир,коли замовляв сир,спитав ,відповіли що поки що не планується.чекаю.
Відповідаю. Крем сир Леся зробила, але замовлень не маємо - ДОРОГО! Україна перенасичена дешевими імпортними. Тож чекаємо до зміни цінової ситуації. Або... побачимо.
Вираз "Україна перенасичення дешевими імпортними", не означає що неякісними?
Зовсім не обовязково. Дешевими, в даному випадку - значить ДЕШЕВИМИ у виробництві (простими, на автоматизованих лініях) із Дешевого європейського молока (українське - дорожче. дожили).@@sergeyn-ch4521
@@MAXforewer але ж інші виробники Українські роблять, наприклад ферма, біло і інші...
Що саме роблять?@@НесторБаран-р1е
Может быть поэтому магазинное масло дольше хранится и сохраняет вкус, чем домашнее, купленное на рынке?
Очевидно! У промисловому елементарно менше вологи, та ще й зовсім немає міжзеренної. У світі виробники дають до 6 місяців.
Я так зрозумів, що масло зроблене дома це не масло. А сметана зроблена дома мабудь тоже не сметана.Питання - а молоко з домашньоЇ корови це молоко?
Ооооо! Прекрасне питання! Так, вірно, ТЕ молоко, що тягали від українських селян всі роки срср - ТАК, ЦЕ НЕЯКІСНЕ МОЛОКО!!! Жоден європейський молочний завод сьогодні молоко такої якості НЕ ПРИЙМЕ!!! Ні по МІКРОБІОЛОГІЧНИМ показникам, НІ по показникам фізико-хімічним. Білок ТОГО молока, закріплений в Державних стандартах України (2,8%) - є ознакою БРАКУ СИРОВИНИ!!! Тут питання знову до термінології - домашня корова "у нас" і "у них" - це РІЗНІ КОРОВИ! Доки Ви цього не зрозумієте - доти будете задавати подібні питання. Тут не треба ображатись - треба спокійно сісти і обміркувати тези.
PS І так, з бракованої по кільком параметрам сировини можна зробити і якісні продукти теж. Доклавши певні зусилля. Дякую за Ваше питання. Не плутайте промислову ЯКІСТЬ=ОДНАКОВІСТЬ і УНІКАЛЬНІСТЬ домашніх продуктів. Є місце і для перших, і для других! Хай Вам щастить)
Вдома заквашую молоко йогуртом Онур, потім три-чотири рази з нього перезаквашую, з Грецького Яготинського не вийшло, і ще з якогось не вийшло. А йогурт із сухої закваски з маленького пакетику (забула назву, в маркетах продається) тягнеться нитками, кислим не стає - чому так? Дякую
Вітаю! Про йогурти поговоримо у відповідгих відео в майбутньому. Але структура йогурта, що тягнеться - абсолютно нормальна. Ягоди-фрукти при додаванні роблять трохи більш кремову консистенцію. Взагалі - дійсно, залежить від конкретного "букету" закваски.
Це вже огляд спеціаліста, бо в спецодязі .... .
Так! Запасний халат став у нагоді. Хоч, вибачайте - і не білий)))
Про смаки не спорять звісно, але після горгонзоли, рокфора, рюмера, пармезана, грюєра, тед де муана, амадеуса і т.д., наші сири годяться тільки на дешеву піцу (хоча "парма" від золотої лінії мені дуже зайшла)
Оооооо! Тут Ви трохи не коректні. "Наші" сири з іншої групи - напівтвердих, жовтих, бутербродних. По типу молодої Гауди, Едама чи спрощеного Тільзіта. До інших пересічний споживач просто не готовий. Відсоток сироманів надзвичайно низький, хоч і зростає щороку. Дякуя)
А чому до інших сирів наш пересічний споживач не готовий? Ціна чи смак сиру?
Абсолютно! Смак і Ціна. А ще - ТРАДИЦІЇ споживання. Тобто - десерти з сирними тарілками, сир і в суп і в кашу, сирні соуси і так далі. Для кожної страви - свій сир щоб пасував. Як вино, можливо. А я в дитинстві ходив до магазину "купити 300 гр сиру, бо гості прийдуть. Який вже там буде! Якщо БУДЕ!!!". Ви певно молодший за мене - не застали;)@@sergeyn-ch4521
Дякую, зрозумів!
Раз в тиждень чистять лінію чи обладнання за допомогою karcher IB 15/120 ?
Креативно. А лід при чому? Питання про сир!!!
А чому не було сирів Самбірського і Чортківського сир заводів на дегустації , а також Радимо
Вітаю! Всі три небагато сиру виробляють. Самбір - взагалі бачили тільки Естонський. Це трохи інший сир. Коротко - немає підстав цим сирам до 10 кращих.
Самбірський сирзавод виготовляє декілька напів твердих сирів, ще самбірський, український, і інші чортківський має Голландський, Київська Русь, сметанковий сири... Радимо активно поширює свої товари у Львові...
Та чому немає? Серед рейтингу напів твердого сиру немає жодного з Галичини та Буковини а також Закарпаття, а тут насправді виготовляють та споживають чимало сирів...
На жаль ЖОДНОЇ саме великої сироварні ні на Галичині, ні на Закарпатті на разі немає. Навіть середніх заводів немає. Є маленькі, дуже маленькі - і приватні-крафтові. Найвідоміший комбінат Закарпаття (Севлюш-Сир) з Виноградово збанкрутував ще років 25 тому. Робив сир Швейцарського стилю. Молока - НЕМАЄ!!! Сира без молока не буває. Зайдіть на сайт АВМ Україна і подивіться виробництво молока по областям. Самі зрозумієте.@@НесторБаран-р1е
@@MAXforewer що далі очікувати від молокопереробних підприємств? Є ж Самбірський, Чортківський сирзаводи... До речі Молокія робила напів тверді сири, вже не робить? Чому в Україні нищать галузь переробки молока?
Наприкінці відео звукова доріжка з відео розсінхонізувалася чогось
Вибачайте, таке може бути і у відео і збій на ютубі. Спробуйте з іншого джерела послухати.
Проверка молока на содержание воды
Вітаю! Що Ви маєте на увазі? Це САМЕ просто, що можна поміряти
Для підкислення молока? Регулюй pH без наслідків для смаку, та легко усувай коли потреби не маєш.
Ну ні)
Молоко не "підкислюють", воно і саме "кисне", а якраз навпаки😁тому при прийомці визначають обов'язково наявність доданої соди.
@@ЮліяЦмоканич то швидше аніж чекати поки воно саме 😉
@@ViktorMatveenko сухим льодом ви молоко не підкислите😁
Сухий лід вбиває своїми парами непотрібні пліснявні грибки, які не бажані на сирові. Також в сирові є волога, а насичити сир вологою допомагає сухий лід).
Так, але на сиркомбінаті таких технологій не використовують. Спробуйте ще.
Відео яке надихає
Щиро дякую, а мене надихають Ваші теплі дописи - без них вже ніяк)
В Україні нема українського сиру
Який є???
Коли жили в Україні..купували шостку і канів....в Італії купую різні сири...неможу наїстися.
Вітаю! Але ж італійці практично не виробляють напівтвердих-бутербродних сирів;) І мають більше двох тисячоліть сирної історії. А ми - років 50-60. Якщо не брати до уваги сир кисломолочний і бринзу
Підскажіть, які сири підходять веганам, бо як виявилось, що бринзу готують на сичужному ферменті.
Вітаю! Я у веганстві не дуже розбираюсь, але якщо мова тільки за сичужний фермент - можете всі українські білі і жовті сири вільно вживати у їжу. Вже порядка 20 років фермент використовується МІКРОБІАЛЬНИЙ. Тобто - синтезований у лабораторії. Він дешевий і ефективний. А от сири середньої і тривалої витримки - так, із НАТУРАЛЬНИХ СИЧУГІВ. До речі, про це буде трохи у завтрашньому відео. Мікробіальні ферменти можуть спричиняти гірчинку в сирі при тривалій витримці.@@lyudmilaglyuza4160