Що не так з радянськими велосипедами Велоспорт СССР

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 9 ноя 2024

Комментарии • 763

  • @Zmarnoid
    @Zmarnoid Месяц назад +57

    Самі велосипеди не були такі погані, метал був із добрячи. запасом міцності, але великі допуски множили це все на нуль. На сучасному велику, навіть на китайській втулці один раз добре все законтрагаїти і буде така втулка ходити років 10 без люфтів, а на радянських через великі допуски постійно все розкручувалося і люфтило, якби не хороша сталь, тоб ні одного велосипеда не залишилося.
    Та що тут говорити, якщо не для військової промисловості в ссср не могли нормального болта з гайкрю зробити, щоб накручена гайка на болті не люфтила.
    В дитинстві у всіх знайомих були радянські велосипеди, вони постійно їх крутили. В зрівняння маю китайсько-український команч, за 10 років він не ремонтувався ні разу і люфтів в ньому так і не зявилось, мінялись тільки розхідники, покрихки ланцюг, і один раз касету, а їздив я на ньому не мало, кожного дня на роботу всесезонно в любу поноду.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +2

      @Zmarnoid Чтобы вообще не появилось люфтов в подшипниках даже с идеальной защитой от пыли - это ненаучная фантастика. И что такое "розхідники"?

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад +2

      @@АлександрПетровский-ш7с все,помимо рами-розхідники.Є у мене таке і таке"щастя".Скільки по чуть-чуть туди вліпив-можна щороку нового каманча куплять.

    • @andrewkronglevskyi7647
      @andrewkronglevskyi7647 Месяц назад +1

      Можна будь ласка розширити значення " добрячого металу" марка сталі, завод виробник?)) питання риторичне, бо коламбус є коламбус, а гівно є гівно

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@andrewkronglevskyi7647 Зачем вопрос с подковыркой Ты производить велосипед собираешься или повод "опустить " собеседника?

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@andrewkronglevskyi7647 ​ @andrewkronglevskyi7647 Зачем вопрос с подковыркой? Ты производить велосипед собираешься или ищешь повод "опустить" собеседника?

  • @burozubka
    @burozubka Месяц назад +16

    У брата був старт- шоссе 92- го року з легенькою рамою в тричі легшою за раму старт- шоссе мого батька 67- го року випуску. Але на батьківському стояв довговічний перемикач швидкостей ( відбарабанив під важкими нагрузками 26- ть років). У діда був ,, Даймлер,, а останній братів італійський з легкосплавною рамою і гідравлічними гальмами( він сам збирав до гвинтика). Брат загинув в нерівному бою з загарбниками більше двох років тому😢

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +2

      @burozubka
      старт- шоссе мого батька 67- го року випуску весит 10, 5 кг На раму приходится половина веса т.е. 5 кг с копейками. " в тричі легшою" т.е. 4,5 кг. Ты рыбак?

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +1

      @burozubka Извини за бестактную критику! ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ТВОЕМУ БРАТУ!

    • @tarasb2946
      @tarasb2946 Месяц назад +1

      Слава героям! Легких хмаринок брату 😥

  • @ИванКисиленко-м5й
    @ИванКисиленко-м5й Месяц назад +64

    І як це ви обійшли наймассовіший радянський велосипед "Україна"? 30 років союзу немае, а вони все їздять)))

    • @ka-ka--sw3xi
      @ka-ka--sw3xi Месяц назад +3

      А багато там рідного залишилось? :) В мене тільки рама...

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад +1

      @@ka-ka--sw3xi майже все рідне.Попалась унікальна модель з переднім габажніком,і навіть фарою.Тільки якийсь олух переварив кріплення заднього багажника,бо рідне було скобою. Але байдуже,хто там помнить.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +1

      @@ka-ka--sw3xi Том "неродного" не может быть - новые стандарты. Там родное из загашников!

    • @ka-ka--sw3xi
      @ka-ka--sw3xi Месяц назад

      @@АлександрПетровский-ш7с Ага. Рідна каретка на промах під квадрат. :) Нагадай, коли ХВЗ почав випуск "планетарок", передньої ступиці на промах та алюміневих ободів? :)))) Дивано експерто.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +1

      @@ka-ka--sw3xi У городi бузина - у Киэвi дядько! "Дивано експерто". - это ты! Попытка оскорбить меня не пройдёт - умные найдут и почитают и другие мои комментарии и поймут, про тебя и меня Правильно - Ка ка ты! А ещё : " Пись-пись!"

  • @Al-ratush
    @Al-ratush Месяц назад +38

    Не памятаю, щоб у цих велосипедів щось ламалося, крім проколення шин. А ганяв я на них добряче в селищі на канікулах у бабусі. Так само й ватага хлопців ганяла.

    • @ka-ka--sw3xi
      @ka-ka--sw3xi Месяц назад +7

      Казки. Розсипалися підшипники. Розболтувались дибільні кілки в шатунах. Цеп, якщо літо відходив, гарно. ЗІ але в мене в день було по 30-50 км пробігу, холми, пісок, грунтовки.

    • @Al-ratush
      @Al-ratush Месяц назад +2

      @@ka-ka--sw3xi ну це може так у Вас! У мене було три велосіпеди відповідно до віку: "Малюк", "Школяр", "Ластівка". На останньому особливо ганяв. Стоїть й досі в селі.

    • @ka-ka--sw3xi
      @ka-ka--sw3xi Месяц назад +7

      @@Al-ratush Ще раз - скільки пробіг? Салют, на якому я "ганяв" - обслуговувався раз на рік. Україна, Турист, на яких поїхати за 15-20 км на річку або за грибами, ще кудись і так мінімум через день, час від часу 80 км з дому на дачу - хоча б раз на місяц перебрати, підтягнути, замінити. Не потрібно рівняти дитячі ігри та використання велосипеду, як транспортного засобу. Принципо різні вимоги по навантаженню та надійності. Як і в спорті. PS Маленьке питання - скільки разів міняли покришки по зносу протектора? :) В мене тельки Салют вмер з рідною гумою. На Україна, Турист - навіть не пам'ятаю, давно було, але не раз чи два. На Giant - раз на два роки, но він ходить виключно по асфальту.

    • @AbatPastaFaria
      @AbatPastaFaria Месяц назад +3

      @@ka-ka--sw3xi Точно! Кілометраж, от що суттєво. Сам пам'ятаю, як у дитинстві цілий день то на озеро, то на футбол і тд їздили. Тільки от відстані там були кілька км туди-сюди. Може, за день 20 набиралося? А до початку вторгнення регулярно катав вихідними, 100 км - звичайна поїздка денна, а були і суттєво більші. Сотка, це 3 з лишком години крутіння педалей на шосейнику. У Карпатах раз за 3 дні майже 300 намотали, це уже МТБ, із них лише день був майже повністю по трасі, відповідно і максимальна відстань, а інші 2 по стежкам і гравію. Місцями сходили з велосипеда і вели пішки, бо на гору такий підйом був, що переднє колесо починало відриватися від землі.
      І це усе 85 кг тушка. А у дитинстві 40-50 кг. Тому порівнювати витривалість деталей у дитинстві і зараз несерйозно.
      Можу хіба переконано сказати, що порівняно з клинами каретка на квадрат є космічними технологіями. А hollowtech - узагалі чудово, та це уже інша епоха

    • @sc0or
      @sc0or Месяц назад +2

      І яке ж при цьому навантаження? Ви уявіть, що сів 100кг дядько, або два мішка трави або пшениці везеш, або когось на рамі чи багажнику. І, мабудь, Вам вже хтось той вел протеошив перед цим. Бо з магазина користуватися не можна було. Треба було передивитися, чи рама та багажник проварени, чи колеса не вісьміркою, розібрати каретку та втулки, витрусити стружку, прибрати заусениці, набити солідолом, зібрати… Підлампічені та утримувані вели дітям не давалися, бо то був актив, якій коштував багато годин праці

  • @everenleyly3808
    @everenleyly3808 Месяц назад +2

    Дякую за просвітницький матеріал 🙏

  • @ЗояКлебаш
    @ЗояКлебаш Месяц назад +28

    Мені 70 років. Їжджу велосипедом 1965 р випуску ЗІФ. Нічого не зламалося, легкий хід. Зберігаю в сухому приміщенні, змащую. Він ще 50 років послужить. Недолік - важкий.

    • @ivanshvets9848
      @ivanshvets9848 Месяц назад +1

      респект! але є з чим порівняти, катались на чомусь новому серйозному?

    • @ukrzom9513
      @ukrzom9513 Месяц назад

      @@ivanshvets9848 На чому серйозному?В 70 РОКІВ?На кетайському одноразовому лайні?)))

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад

      @@ivanshvets9848 на італійцю.Нахилив-обід зигнувся,гілочка попала в йопану компаньолу-вирвало нахер перекидку,влетіла в спиці,колесо пішло по м-нді.Зашибісь техніка !

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @ЗояКлебаш Э...! Ты просто ломать не умеешь! А вот многие здесь умеют! Они - молодцы! Ламастеры!

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +1

      Трековый рекорд 61 года, первого месяца сборки, после велошколы…
      Редуцырованный хромомолибден
      Где сейчас такое взять????

  • @rostyslavd8239
    @rostyslavd8239 Месяц назад +20

    Володію одним з французьких велосипедів Special C.N.C. - з тої партії, яка була закуплена в середині 60-х років для збірної СРСР.

  • @tokvv
    @tokvv Месяц назад +35

    У мене був Спутник. Купив його у магазині Спорттовари у 1981 році без усілякої черги. Головне було назбирати десь 90 крб. Це був шосейний велік з 4-ма зірочками позаду. Я переробив його САМ з 4-швидкісного на 10 швидкісний, переніс важелі перемикання передач з рами на кермо. Усе. Був ідеальний велосипед. Легкий и надійний. Теперішні китайські, принаймні ті, що я бачив, значно важчі. А що до недоолугості окупаційної влади, хочу спитати, а скільки велозаводів зараз в Україні? А ще питання - скільки велозаволдів позакривали за часи незалежності? Отож. У нас така політика, якщо завод випускає погану продукцію, то його треба закрити. Ні у кого не виникає думки про модернізацію.

    • @dancingbuddah106
      @dancingbuddah106 Месяц назад +1

      Хвз намагались модернізувати, але в нашихтумовах простіше виїбати бобра

    • @Потап111
      @Потап111 Месяц назад +4

      @@tokvv якщо на заводі працюють алкаши і злодії. А в нас всі такі, то ніяка модернізація не, допоможє

    • @Потап111
      @Потап111 Месяц назад

      @@dancingbuddah106 якщо працівники звикли робити гавно то в чому винна держави

    • @МесьеМонсегюр
      @МесьеМонсегюр Месяц назад +3

      В мене такий, тільки 1976року народження. Теж зробив 8 скоростей з радянських запчастин. Міняв лише спиці на колесах. здається він мене переживе.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@Потап111 И ты тоже ?

  • @ВікторМілай
    @ВікторМілай Месяц назад +18

    50 років користуюсь велосипедом Україна. Легко ремонтуєтся зручно возити мішки з огороду замінювати його на інший не збираюся.

    • @vvdvlas8397
      @vvdvlas8397 Месяц назад +1

      Нормальный велик. Тяжеловат правда и одна скорость.

    • @Олег-я2л9ь
      @Олег-я2л9ь Месяц назад +1

      Кожному своє, як тягати на гору то велосипед взагалі не треба ремонтувати. Та у швидкісному спуску у гористій місцевості його вистачить тільки на причепі довести. Я вже мову про скоростні якості.

    • @Serhii_Kozlovskiy
      @Serhii_Kozlovskiy Месяц назад +3

      Це не велосипед....це пародія. Так багато заліза, але толку з велосипеда 0. А тягати мішки є тачка.

    • @vladimirnaydyonov
      @vladimirnaydyonov Месяц назад

      ​@@Serhii_Kozlovskiy
      *Навіщо тачка, якщо можна було назбирати трохи грошей, та придбати автомобіль **_"Запорожець"._*

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад +1

      @@Serhii_Kozlovskiy сраковозка з цяцютами,кхріпсами і дроблявутами-краще?
      А те що у людини руки вільні,і харя не вгрязі-то нічого?

  • @Александр-ж9о1ж
    @Александр-ж9о1ж Месяц назад +13

    Я бы от автора этого ролика переименовал бы - Що не так в моий головi.

  • @ivanyalovenko5111
    @ivanyalovenko5111 Месяц назад +21

    В селах наших,ездят уже лет 50 на этих совковых великах, ещё столько же проездят,пока не сгниёт..И тебя точно переживут они,автор😂

    • @SergeRibalchenko
      @SergeRibalchenko Месяц назад

      в ваших селах может быть. А в наших селах - в селе у тещи - всё это совковое барахло гниёт по сараям. А народ в большинстве своем ездит на китайском барахле

    • @igorg7581
      @igorg7581 Месяц назад +2

      та заспокійся, не знайти вже совкових великів, повикидали їх

    • @ivanyalovenko5111
      @ivanyalovenko5111 Месяц назад

      @@SergeRibalchenko Было бы время,приехали,чтобы посмотреть на это,если бы увидел кого-то на велике совковом,этим же великом сломал тебе лицо,за ложь..

    • @ivanyalovenko5111
      @ivanyalovenko5111 Месяц назад +1

      @@SergeRibalchenko Приехал бы,лично в твоё село, чтобы на это посмотреть..Если врёшь,привязал бы к совковому велику твою тушку и скатил в речку или ставок

    • @ivanyalovenko5111
      @ivanyalovenko5111 Месяц назад

      @@igorg7581 Прокинься,друже..Може Ти обк@кався

  • @ОлегТушев-ш3ы
    @ОлегТушев-ш3ы Месяц назад +11

    пропагганда чистой воды: мой батя,живший в деревне луганской(тогда ворошиловградской) области в 11 лет(1958 тод) вместе со своими мсврстниками гонял по селу на великах.э да,это был не подростковый, а взрослый, дорожный вел. я, лично в 10 лет получил в подарок на др уже подростковый вел,а с 15ти ,ездил на взрослом доржнике. в семье из 4х чел было 4 вела.не во всех,семьях было так, но купить *украину* за 62 рубля при зп 180р можно было в споттоварах в любой день недели(кроме выходного) со спортивныпи было посложнее--- нужно было ехать в райцентр,делать заказ и ждать в сезон около месяца( а иногда и купить сразу)стоил он около 100р в зависимости от типа и наваротов.+детские, студенческие заводские спотсекции,,где для покатушек под надзором тренера можно было взять велик вообще БЕСПЛАТНО,а при постоянном посещении и достижении определённых результатов з за тобой закреплялся определенный вел и часто он даже стоял у тебя дома.
    теперь о качестве. до сих пор езжу на стат шоссе хвз1972го года да,поменял колеса,каретку , компаньёлу и задние звездочки, цепь. всёё!!! остальное родное. 52 года. работает. то же самое и с дорожниками. если вел не ломали по пьяни, не давили машинами, или 6 тью мешками картошки , не гноили в сырых подвалах, то многие ездят и поныне. если советские цепи, подшипники(втулки) выхаживали по 8-15 сезонов, то сейчас- 2-4. то же самое и с резиной. седло чуть дольше,( хотя кожа из совдепии служит уже 52 года)
    ну то ширпотреб, а для спорта? большой спорт требовал спецзаказа, собиравшегося индивидуально на хвз( целый участок был. что то делали на авиазавод е-- магниевые обода, рули, педали.) спецседла, трубки и пр искали,кто где мог. хлопотно? дорого? -- да ну а кто сейчас из спотсменов ездит на ширпотребе? сложно было с запчастями? а сейчас проще? да если у вас спецзаказной итальянец, или француз. то вы на него можете ждать запчасть 2-3 мес и не факт, что она подойдет.! да,есть сегмент карбона и дорогих мелкосериек, но покупать вел по цене авто --- не каждый сможет, да и не нужно ,разве,что попонтоваться. а при средней зп в украине 18 тыс,купить вел за 10,и сейчас не каждый сможет. вот только через каждые 2-3 года придется вкладывать еще 3-5тыс на замену резины, цепи, седла, подшипников, колодок, звездочек, компаньёлы.
    так, что диз тебе

    • @SergeRibalchenko
      @SergeRibalchenko Месяц назад

      Я тут пожалуй скопипащу свой же коммент который я чуть выше оставлял.
      Это нормально. Это свойство человеческой памяти. Мы склонны забывать плохое и помнить только хорошее. Я поначалу тоже как-то воспротивился мессиджу из видео, потому что моя "Украина" прожила лет 15, пока её не скоммуниздили из подъезда. А потом я вспомнил, как слетала цепь, как стачивалась сталь на шатунах, как оно все люфтило и скрипело, и как я постоянно с собой возил половину веломастерской на все случаи жизни, разве что молотка не было в комплекте. А так да, помню приходилось "равнять" задние перья молотком в домашних условиях.
      Я помню с какой завистью я смотрел на людей у которых на веле были тормоза, потому что один раз у меня слетела цепь на спуске, и остановился я всем телом в песок, хорошо что не в асфальт. Я помню какой диковинкой были прямые рули или "баранки", а не то убожество, что было на "Украине". Я помню как часто пробивалась камера изнутри из-за корявых спиц и как долго камера держала воздух. Помните что такое "нипель" на "Украине"?
      Те "восьмерки", которые я помню по "Украине", я больше в жизни не видел.
      Короче если б я был моложе, я б даже этого не помнил, ибо все заботы по выравниванию подгонке и ремонту легли бы на плечи взрослых, а я бы только помнил как я на веле катался на пляж с друзьями. Да, отличное было время, отличный велосипед.

    • @mykolalysak3782
      @mykolalysak3782 Месяц назад

      При совітах в Києві вело продавали ветеранам ВВВ (70-і роки).

    • @youtuba-mamyt-rahal
      @youtuba-mamyt-rahal Месяц назад

      @@SergeRibalchenko Ниппель очень даже надежная штука. А спицы надо правильно натягивать и мелком биения рисовать. А потом если торчит - напильником довести. А сверху еще слой резинки от старой камеры. Вы, поди, сейчас на телепортах перемещаетесь. Может на гиперлупах? Может что-то на магнитной подушке?
      Нет? А че так? ума нема?

    • @SergeRibalchenko
      @SergeRibalchenko Месяц назад +1

      @@youtuba-mamyt-rahal Я езжу сейчас на канондейле -- и проблем не знаю. Это да, как гиперлуп по сравнению с "Украиной".
      А ты работай напильником, напильник тебя, умного, сделает ещё умнее.

  • @СергейКравченко-в5г

    Вітаю, займався,коли був школярем,велоспортом. Їздили на змагання і ніби все було добре. Доречі каталися на Старт Шосе,ми їх називали Стартони 😂. Доволі примхливі машини,а трубки вибухали,як просто залишити велосипед на сонці. Одного разу поїхали на велокрос, перший і останній раз в моєму житті,на Стартоні їздити в балці,не сама хороша ідея,сталася трагедія,лопнула передня вилка і хлопець загинув. Ось така якість. Це було в далекому 83 році.

  • @Андрейхаритонов-в1б
    @Андрейхаритонов-в1б Месяц назад +7

    Ездил на "Спутнике", "Старт - Шоссе В - 555" , но по городу лучшим был "Минск ".
    Запчасти и резину , на стортивные велосипеды , был огромный дифицит .
    Одно всё паскудит , что "ХВЗ", умер !!!

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад

      не зовсім.До війни робила одна дільниця.Бо пайка рами латюнню-дорога забаганка. От китайгавно,зварена на полу-саме то.

  • @ВайтВольф
    @ВайтВольф Месяц назад +29

    Ну...тут не згоден. Ломатися в велосипедах не було чого. В мене був і Школьнік,Орлятко, Україна. Усі супер. Україна так тоц потім ще років 30 катав іншого хазяїна

    • @Serhii_Kozlovskiy
      @Serhii_Kozlovskiy Месяц назад +2

      Підшипники стпались. Велосипед не їхав. І тд і тп

    • @ВайтВольф
      @ВайтВольф Месяц назад +6

      @@Serhii_Kozlovskiy за весь час ,поки у мене були велосипеди ,а це з 5 років і до 17 ,ні разу такого не було не на одному. Шини пробивав,клеїв,спіци підтягував. Але чогось такого не було. Та й шини...ми ж як гальмували! Щоб розвернула,була чорна полоса зі свистом! Ні. Радянські велосипеди були якісні.

    • @zudwaplayinlapta8510
      @zudwaplayinlapta8510 Месяц назад +2

      @@ВайтВольф ну-с если не знать что то кроме туриста и украины можно называть качеством что угодно, но взяв в руки что то европейское сразу примерно понятно на каком 40ка градусном топливе работал рабочий на заводе хвз) да, стартоны и туристы и сейчас ездат, и не плохо ездят, но если на него сядет не простой ты, а спортсмен, то рама в узлах лопается от мощности

    • @ВайтВольф
      @ВайтВольф Месяц назад +5

      @@zudwaplayinlapta8510 я разобрал ваш поток сознания....хоть и с трудом Беседа ,с моей стороны,была об обычных велосипедах. Возможно спортивные были никакие. Но лайбы для населения были крепкие и надёжные. И зачем мне ,человеку жившему тогда и катавшемуся на этих лайбах,верить в то ,что не соответствует действительности ?

    • @НикитаЛенкевич
      @НикитаЛенкевич Месяц назад +2

      Ну так фишка в том, чтобы просто быть в тренде, и не важно относится это к действительности или нет. Сейчас у нас модно обсирать все советское- будут обсирать все советское под улюлюканье толпы.

  • @IZVERG666999
    @IZVERG666999 Месяц назад +2

    У батька був старт шосе пару років, він матюкався на нього і потім турист 86 року, за 35 років їзди на ньому його стан був майже нового...

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +1

      Одним словом совок
      Не то что создает незалежная😂😂😂

  • @fidel1803
    @fidel1803 Месяц назад +8

    У меня есть Аист минский 85 года. Пахал прилично, в 90-е чего только на нем не возили, и мешки с картошкой и т.д. Резина до сих пор своя "made in USSR". Никогда не смазывался и не обслуживался. При этом накат - удивительный. У меня есть Gazelle Chamonix планетарка 8, Batavus nuvinci, и Kreidler на deore. Аист их всех обходит как сточчих под горку. По ровной дороге на Аисте крутнул пару раз педали - и катишься. А на хваленых голландцах - постоянно крутить педали надо. Фактически они - фитнес тренажеры.

    • @andrewkronglevskyi7647
      @andrewkronglevskyi7647 Месяц назад +4

      @@fidel1803 Є кірзові чоботи 78 року, зносу нема, пів сім'ї пережили, треба? Якраз до аіста будуть пасувати

    • @igorg7581
      @igorg7581 Месяц назад

      ох уж єті сказочнікі-піздуни...

    • @volodymyrhalychak6114
      @volodymyrhalychak6114 Месяц назад

      ​@@andrewkronglevskyi7647він ще сандалі 46розміру не зносив

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +1

      @@andrewkronglevskyi7647 это кроглевский - мамке мож подогнать😘

    • @spettrocattivello2600
      @spettrocattivello2600 Месяц назад

      Вас почитаешь - "Аист" лучший велосипед в мире. Куда там голландцам с их фуфлом. И сборной по велоспорту надо было на "Аистах" мчаться. Все медали были бы наши. Сказочник...

  • @ПетроБаранов-ф2е
    @ПетроБаранов-ф2е Месяц назад +14

    Очень жаль, что выложенный такой познавательный материал несет только негатив. Если б автор заехал в села Украины то увидел, что в каждом дворе стоят велосипеды: новые ,старые, переделанные, детские. Село без велосипеда в то время нельзя было представить. В 1981году в Витебске я увидел велосипеды для сборной СССР и цена была 145 рублей. Если б была возможность я его б купил. Менеджер (продавец) объяснил, что их с удовольствием покупают для велосекций. В этом-же году в октябре я купил турист за 114 рублей. Я каждый день до середины ноября и с начала апреля ездил на работу на расстояние 20-25 км. Замена только была переключатель скоростей и пару раз клины для педалей. 1989 году поменял на новые клины и после подъема на затяжную гору метров 300 педали начало люфтить. Поставил через неделю новые и опять при подъеме на гору результата тот-же. Это позже я узнал что стали закупать клины в Китае. а в СССР не выгодно это производство. На туристе до 2006 года пока хлопцы не подросли и не забрали его у меня.
    Был у меня и старт шоссе. За две недели 9 трубок вышло из стоя.
    В 1985 году на 9 мая был на велогонке мира в Москве. Это единственный раз этот этап проводился там. И мне было уже с чем сравнивать. Вес туриста -12-14 кг, Старт шоссе - 7-9 кг. И итальянский ( я поднимал его двумя пальцами) до 5 кг.
    А теперь цена Спорт-104 рубля, Турист -114 рубля, Старт шоссе и для велосекций -150 руб и наконец импортный для полупрофессионалов 800. А какая была зарплата- я получал 124 рубля на руки. и о каком велосипеде идет разговор- только тот что удобен в цене и ремонте.
    За качество-- На свой турист я грузил в середину рамы мешок с пшеницей, а сверху рамы второй мешок с комбикормом. Да было неудобно перемещаться, но это было. велосипеды для наших дорог.
    В тот период стране нужно жилье, рабочие места (заводы и фабрики) и дороги. И кто будет уделять велосипеду внимание.
    А сейчас каких стран велосипеды. У нас их выпускают? Да самый простой пример-висячий замок. Найдите замок нашего производства. А велосипед это история которую не стоит забывать.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +1

      @ПетроБаранов-ф2е Молодец! Уточню(для жены покупал) - Старт-шоссе в Киеве в 1972-ом - 101 рубль. И он у меня до сих пор бегает!

    • @josstlu307
      @josstlu307 Месяц назад

      Ты запизделся дружище рассказывая про вес велосипедов. Старт Шоссе не может весить 7...9 кг. Его вес в сборе 11 кг. Итальянский 5 кг? Хаха. В 80е годы??? Ой не пизди. Даже сейчас современные итальянские карбоновые шоссейные велосипеды весят от 6 кг и выше. А В основном 7...8 кг. Если руль и подседел алюминиевые а рама карбоновая. А 80е годы таких велосипедов на соревнованиях и близко не было.

    • @spettrocattivello2600
      @spettrocattivello2600 Месяц назад

      Петро Бараноф, у Вас в роду сказочники были ? Велосипеды для сборной СССР за 145 рублей. Итальянский двумя пальцами поднимал, вес до 5 кг. Ведь главное назначение велосипеда - это перевозить мешки с пшеницей и с комбикормом. Какой кал у Вас башке ? Фамилию свою полностью оправдываете.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@spettrocattivello2600 ​ @spettrocattivello2600 Зачем в такой теме такие оскорбления оппонента? Глупо!

  • @dyletant-666
    @dyletant-666 Месяц назад +3

    Вистачало у СРСР велосипедів, на всіх. Інша справа - ціна. А от багатошвидкісні - так, ці були в дефіциті

  • @ЛеонидКрасильнюк
    @ЛеонидКрасильнюк Месяц назад +6

    А Китай надійність аж страшно

  • @ChD_
    @ChD_ Месяц назад +29

    Автор, ще живі ті хто цим користувався. Ви почекайте, помремо, тоді то будете розповідати. Велосипед Москва на очі не бачив. Тахіони бачив, але не їздив. Так, я рами дві Старт-Шосе зложив, але мій знайомий в такій самій ситуації і Кольнаго склав. Да і порівнювати Кольнаго з ХВЗ, то як фалос з пальцем. Не було приватного бізнесу, то і не було розвідку. То ще К.Маркс писав. Я з 84 року, по 96 рік катав на Чемпіон шосе 80 року випуску, для Олімпіади. Я не був першим власником, але стояли з алюмінію шатуни, задній перемикач, та тормозні ручки Кампи. Передній перемикач, я думаю був зроблений по ліцензії. Цей ровер пережив гінки, катання з наплічником по Ладоге, гори Киргизстану, відсутність доріг Узбекистану, Трубки вам не подобаються? Так вони і зараз використовуються, я би навіть зараз не відмовився від трубок. Проблема радянських трубок була в тім, що тренер зажимав їх і тримав років 10 на складі. Гума псувалась з часом, і ресурс їх був до 3т.км. В продажі кажете не було Старт шосе. Так я не один десяток перегнав своїм ходом на продаж. Бо в іншому місті не було, а в моєму було. Та вони нафіг не були потрібні, бо в ДЮСШ тобі давали, а по бульбу на Стартоне їхати, то повна маєчня. Що ми маємо зараз. В ДЮСШ якщо на одному ровері катають в двох, то щастя. А щ ож з роверами, або Стартон, той що алюміневий, або китайский треш. І то все куплено за гроші тренера. Перемога. П.С. про крадіжки: зараз я катаю на італійському шосері, в нього різниця від Кольнаго 40 серії, на 12мм нижче рульовий стакан, все.

    • @cynic3859
      @cynic3859 Месяц назад +2

      _"років 10 на складі"_ Я не на складі брав, а в магазинах - але так само залюбився шити-клеїти [майже після кожної прогулянки містом]. Тому за першої ж нагоди змінив колеса. З покришками "Made in USSR" и загадковим їх розміром 27×1½.

    • @ChD_
      @ChD_ Месяц назад

      @@cynic3859 В мене на свіжих радянських трубках, на 10т.км в середньому було десь 4 проколи. Ніц складного клеяти, або шити. Досі руки пам'ятають. Бували випадки і більше проколів, але то скорше виключення. Зараз що на бутілових камерах, що на ТПУ, приблизно така сама статистика. За цей сезон за 6т.км я пробився два рази, а за 6т,026км, за один день пробив дві ТПУ камери, і дві бутілови. Що до довго лежавших трубок, їх взагалі можна було не пробивати, але протектор протирався до ткані. Ну і якість доріг зараз набагато краще, плюс товщіна покришки зара інша. То не на 22 по ямах скакати. Тому рами і тріскали. Маю знайомого, він досі має Стартон, і катає бревети. Правда обвіс і колеса там сучасні вже стоять. Мені Стартон геометрією не подобався.

  • @DavidGarrick1515
    @DavidGarrick1515 Месяц назад +3

    Дякую, интересный материал !
    Не вспомню сейчас ничего о ремонте своего велика «Україні» , но помню точно купили родители мне его в первом классе школы. Не смотря на свой достаточно большой рост, начинал ездить без седла ( с привязанной подушечкой ), но уже через раму - многие мальчишки ездили под раму , бо не доставали до педалей по нормальному.
    Всю школу отъездил на этом велике , в основном летом на даче . Километраж был знатный. Со временем все люфты увеличивались, цепь растягивалась, но не помню случая, что приходилось тащить велик на себе до хаты - как-то доезжал сам.
    Ещё раз дякую за интересный материал

  • @iammykhailo
    @iammykhailo Месяц назад +20

    Коли радянську промисловість порівнюють з західноєвропейською у мене крім реготу нічого не виникає. Я на ХВЗ проходив "виробничу практику" між восьмим та дев'ятим класом. Дякую людям, які мене туди послали! Я зрозумів, що від радянського заводу треба бігти якомога далі що б не працювати в таких умовах за таку зарплату. У мене була і Україна і Супутник. "Україна" ще так-сяк. Спортивні велосипеди - лайно.

    • @ИванКисиленко-м5й
      @ИванКисиленко-м5й Месяц назад +5

      @@iammykhailo мабуть на європейських заводах набагато краще робити? Де за 8 годин з тебе витиснуть всі соки, і після зміни тільки піт каски виливаеш. А поставили тебе там тільки тому що ти коштуєш менше ніж механізація цієї ланки виробництва... І витримують не всі

    • @iammykhailo
      @iammykhailo Месяц назад +1

      @@ИванКисиленко-м5й Якщо ви згодні працювати в свинячих умовах то це ваша справа. А от, за ті копійки, які платив завод - зараз дурнів таких немає. На самій оплачуваній операції - збірка задньої втулки - робітник получав 120 рє. Причому, він працював і в обід і в перезмінку. А 1 радянський рубь дорівнював 33 цента.

    • @ИванКисиленко-м5й
      @ИванКисиленко-м5й Месяц назад

      @@iammykhailo вы прямо все про сьогодення кажете. Трудовий кодекс виконується на розсуд власника підприємства. ЗП копійки (у співвідношенні з цінами). Гривня 2.5цента.

    • @jamescache1768
      @jamescache1768 6 дней назад

      @@ИванКисиленко-м5йти дебіл? хорош з теми з’їжджати

  • @Zev-jn5mi
    @Zev-jn5mi Месяц назад +10

    НЕКАЧЕСТВЕННЫЕ???
    НЕКАЧЕСТВЕННОЕ то китайское дерьмо которое сейчас продают по бешенным ценам.
    А "Минск" ,"Украина" которые я покупал в Украине до конца 80х были очень хорошего качества.При поломке их мог отремонтировать школьник.Простые и надёжные.Бесит то что подобные ролики снимают люди которым лет по 30-35.Понятия не имеющие как было на самом деле,но пускающие пузыри от собственной значимости.

    • @ЕленаДолжикова-ш1д
      @ЕленаДолжикова-ш1д Месяц назад +2

      Да. Советские велики были неубиваемыми

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +1

      Толи дело незалежная…
      Ах да… она ничего не производит😂😂😂😂

    • @ЕленаДолжикова-ш1д
      @ЕленаДолжикова-ш1д Месяц назад

      @@АндрейЗмей-з6ю Россия тоже лепит на китайские авто свои эмблемы. И если б не Рено, не было бы Весты. Не стоит хаять кого бы то ни было. Дурное это дело

    • @ВладимирСергеев-т6м
      @ВладимирСергеев-т6м Месяц назад

      ​@@ЕленаДолжикова-ш1дне сравнивай колонию и союз!

    • @ЕленаДолжикова-ш1д
      @ЕленаДолжикова-ш1д Месяц назад

      @@ВладимирСергеев-т6м в смысле

  • @MSM5500
    @MSM5500 Месяц назад +10

    Колеса для велосипедів ХВЗ збиралися зеками у виправній колонії суворого режиму №43 що по Вулиці 12-го Квітня. Кожного дня звіди виїжджали семітрейлери, завантажені колесами, які прямували, власне до самого ХВЗ. Ув'язнені 43-колонії також клеїли коробки для дитячого конструктора алюмінієвого, який вироблявся 8ГПЗ. В якості прототипа для клонування того контруктора був взятий німецький конструктор, який в решті решт опинився в мене вдома, бо саме мій дід, іноземний імігрант в СССР, розробляв штампи для нього, та впроваджував у виробництво. Конструктор було склоновано 1:1 за винятком набагато біднішої комплектації (відсутність низки складових та шестерней).

  • @Высоцкийиточка
    @Высоцкийиточка Месяц назад

    СЛАВА БОГУ і УКРАЇНІ СЛАВА!!!!
    Слава україні та нашим морпіхам!!!
    Мені 67😥, а велосипед МИНСК
    до сих пір їзде --- як новий.
    Виготовлення його в 1967році 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍❤👏👏👏👏

  • @OperatorCN
    @OperatorCN Месяц назад +14

    Мав велік ХВЗ з 1986 року, здається, "Турист". Перебрати його слід було відразу після покупки. На колесах все ж таки були камери й покришки. Набір зірок був чотиришвидкісний і перемикався він нормально. Вагу зараз оцінити важко. А спиці з ободами не годилися для совкових шосе (а це ж призначення веліка, вписане в назву). В разі наїзду на високій швидкості на "наплив" на асфальті спиця іноді робиля "Дзинь!", тобто лопалась. А одного разу при переїзді вибоїни обод загнувся в бік разом із тонкими спицями...

    • @serhiisurmach
      @serhiisurmach Месяц назад +1

      Ох,ностальгія!Теж мав описаного ВамиТуриста,86-93(вкрали)роки…Скільки від’їздив…,марш-кидки на 60-70км.Якість була цілком задовільна,практично не підводив, тільки раз заднє колесо пперетворилось на 8-ку,коли спробував підвезти товариша)))На мою думку,4х передач цілком достатньо…зараз,маючи3х7=21передачу,все одно перемикаюсь 1-3-5-7 при більшій ведучій…Всього доброго!

  • @olena_da_kyiv
    @olena_da_kyiv Месяц назад +6

    Трохи офф-топік. "Школярик" - історія драми мого дитинства. Боже, як я плакала, коли мама віддала його сусідському хлопчику... Хоч і розумію, що місце на балконі радянської хрущоби було на вагу золота, але досі не збагну, як вона могла таке зробити, не спитавши в мене дозволу.

    • @viktorpetrovych9548
      @viktorpetrovych9548 Месяц назад +2

      не було такого велосипеда, так само, як якогось "орлятка"! був Школьник та Орленок

    • @vvdvlas8397
      @vvdvlas8397 Месяц назад +3

      "місце на балконі радянської хрущоби" - одно из фундаментальных причин развала совка.
      Как можно было давать двух комнатную квартиру на три человека???!!!

    • @Untouchable2671
      @Untouchable2671 Месяц назад

      Дуже якось не справедливо , можна по перше було продати комусь, по друге , це вам ще потім доводилось бачити як хлопчик собі їздить на ньому , якесь знущання над дитиною.

    • @vladimirnaydyonov
      @vladimirnaydyonov Месяц назад

      ​@@vvdvlas8397
      *Для післявоєнних бараків, власна двокімнатна квартира, то було наче диво* ❗

    • @vladimirnaydyonov
      @vladimirnaydyonov Месяц назад +1

      *Вона, скоріше за все вважала Вас своєю рабинею. Без прав та свобод.*
      *В СРСР з правами та свободами взагалі було кепсько.*

  • @ВасилийТушев-ь5э
    @ВасилийТушев-ь5э Месяц назад +4

    Менi було 13 рокiв ( 1965 р ) Дядько подарував велосипед. Служив 30 рокiв. Не путайте технологii рiзних столiтть.

  • @IVWOR
    @IVWOR Месяц назад +4

    Цікаве та пізнавальне відео. Дякую 💙💛
    ...
    Однозначно підписка !

  • @user-jv8lm1vr8o
    @user-jv8lm1vr8o Месяц назад +10

    Купив новенький Старт-Шосе за 137 крб у 1986 році... Сам регулював, мастив і ремонтував. Ровер був як годинник, ніколи не підводив в далеких поїздках. Після викрадення придбав такий самий, але випуску вже року десь 1992+...то вже було повне фе...рама як пластилін, всюди люфти і неможливість точних регулювань...Навіть не змогли втримати хоча б той совковий рівень так званої якості.

    • @ifanoffff
      @ifanoffff Месяц назад +1

      Але зроблений у вільній та дуже незалежній Україні.

    • @ОлексійПерепелиця
      @ОлексійПерепелиця Месяц назад

      А от білоруси таки змогли зберегти якість радянських часів і в чомусь навіть поліпшили. До 14-го року в Україні продавались ті ж самі моделі що й за совка пристойної якості. Якість харківських в 90-ті різко пішла вниз.

    • @ВасяМишин-з2г
      @ВасяМишин-з2г Месяц назад

      Чому це « так званої якості», адже сам пишеш, що він працював як годинник

    • @RepairandRestouration
      @RepairandRestouration Месяц назад

      @@ОлексійПерепелиця Велосипед ХВЗ 95 року на 24 колесах досі більш-менш живий. Якби у дитинстві не гацав, так що гнув ободи, то і досі був би у нормальному стані. Але років 10 тому поставив нормальне переднє колесо, перебрав і змастив механізми, клинки, додав ручні гальма і ще щонайменше 5-6 людей з близького оточення навчились їздити на цьому агрегаті. Порівнював з більш ранніми версіями. З мінусів це фарба нижчої якості при тому що на ранніх версіях деякі деталі хромовані. Деякі деталі стали з пластику: педалі, сидіння, захист шатуна - але це все не так критично.
      Я досі не можу їздити на свіжих велосипедах. Кручу педалі назад.

  • @ОлександрК-м8у
    @ОлександрК-м8у Месяц назад +16

    Те кто здесь звездят в комментариях... мол... "я до цих пір катаю на радянському велосипеді, дуже якісному" Такое могут написать те товарищи, которые даже в руках не держали нормальный импортный вел. Помню в детстве в 82 году купили мне Пензенский велосипед Сура. Это был сплошной заводской брак. Уже с магазина были кривые алюминиевые обода, и кривая рама. Потом в 88 году был вел Украина. Здесь уже такого грубого брака не было, но его тяжелый ход просто уматывал. А самое главное что в тогдашних спорттоварах практически не было запчастей к велосипедам. Хоть совковый велосипед был простым как молоток, но они все равно доволе таки часто изрядно ломались.

    • @shakur469
      @shakur469 Месяц назад +5

      У старт-шоссе, слегка прокачанного, есть огромное преимущество перед новым шоссером. Не найдется идиота, который его стырит, что делает из него топ для езды по городу.

    • @vadimvyalov9679
      @vadimvyalov9679 Месяц назад

      @@shakur469 ну слегка прокачать тоже такое. раму поправить, ровных тормозов вообще наверное не существует. Так крокодила собрать поиграться, всё иначе ценник не гуманный, дешевле итальяшку купить

    • @fidel1803
      @fidel1803 Месяц назад

      У меня за эти несколько лет были одни из лучших голландских велов. Gazelle Chamonix 8 планетарка, Батавус на Нувинчи, Крейдлер на Деоре. Да, сделаны они дорого. Алюминий, всё качественно - любо глянуть. Но парадокс - едут они хуже моего Аиста 85 года! Накат никудышеий.

  • @Максим-р5ы6п
    @Максим-р5ы6п Месяц назад +9

    В Україні....не то що велосипедів нема.....а взагалі нічого нема......, Вся промисловість...,,розвинулась,, до прикручування китайських коліс на китайськи мотоблоки, китайськими ключами, ...кривими руками з великого похмілля.

    • @ХАН_московского_УЛУСА
      @ХАН_московского_УЛУСА 3 дня назад +1

      ну то вперед, відкрий завод.
      або ще можна в кожній області відкрили концтабори, позаганяти туди людей щоб працювали за хліб і воду

    • @Максим-р5ы6п
      @Максим-р5ы6п 3 дня назад

      @ХАН_московского_УЛУСА відкрити завод, майже не можливо. В одного представника великого автовиробника, запитали....., чим ви керуєтесь, коли відкриваєте завод в іншій країні?...., на що представник відповів........, працьовитістю народу, розумовими здібностями, і рівнем корупції країни. Результат..., в Росії є брендові автовиробники, ...в Бразилії є..., в Ірані є, але по ліцензії...., навіть в деяких країнах Африки є....., а от в квітучій, свободолюбивій Україні нема.....вже і не буде.

  • @kvr5178
    @kvr5178 Месяц назад +2

    Не знаю, поїздив я в дитинстві на веліках чимало. Школяр, Десна, Україна. Порівнювати не було з чим. Сам ремонтував і їздив роками.

  • @viacheslavs655
    @viacheslavs655 Месяц назад +133

    Союзу вже нема34 роки,де українські велосипеди?

    • @Mark45926
      @Mark45926 Месяц назад +72

      Ну скажімо: Кінетік, Віннер, Команч, Прайд, Циклон, Формула, Титан, Дорожник, Ардіс і ще ціла купа інших.

    • @andreyreva5005
      @andreyreva5005 Месяц назад

      @@Mark45926 поробки з кітайських велосипедів?!)) ви це реально вважаєте укр.велосипедами?!))) може хватить вже просто нести нісенітниці!

    • @dp178km
      @dp178km Месяц назад +20

      ​@@Mark45926да, такие китайские как и мотоциклы минск в Минске и машины заз

    • @ПашаПитецкий
      @ПашаПитецкий Месяц назад +16

      Простіше закупити у китайців,ніж розвинути своє,бо там на мед злетяться тищи мух та мухуїв😂😂😂

    • @IVWOR
      @IVWOR Месяц назад +46

      Союзу нема а тебе ніяк не попустить 😏

  • @ВячеславКолесниченко-х6м

    Я до сих пор езжу на велосипеде моего папы, который купил его в семидесятых годах прошлого столетия. И велосипед можно было купить без проблем.

    • @Glory_To_AFU
      @Glory_To_AFU Месяц назад

      Хто б сумнівався,що ти досі на металобрухті їздиш)

  • @ua.9437
    @ua.9437 Месяц назад

    Дякую!Дуже інформативне відео!Усе як завжди у совку!Мав Десну,а брат Аіст-це небо і земля!!!😉👍🇺🇦

  • @nasnagachannel
    @nasnagachannel Месяц назад +2

    Шатуни на "клінишках" - це жах, який неможливо забути. На одному своєму "стартоні" я врешті решт просто приварив шатуни до вісі каретки.

    • @ixtoner
      @ixtoner Месяц назад +1

      Повністю згоден! Гівно ще те. Як купив років 7..8 тому каретку на квадрат, стало куди легше. А декілька років на мій великий Аїст з'явилась ось 203 підшипники і на квадрат, і все! Мій драндулет тепер позбувся вічної болячки з клинками, їжджу без особливих проблем!

  • @Mark45926
    @Mark45926 Месяц назад +2

    Сам колись катався на савєцкому вєліку, у мене їх кілька було. З ними я у свій час добряче повозився - загалом непогані були, але важкі. Усього одна швидкість, обода - таке собі, швидко ловили вісімки, постійно крутив спиці аби виправити. От резина була непогана, не Швальбе, канєшно, але непогана, як для міського вєліка. Головний мінус відсутність вибору - бери що є, головний плюс - невбиваємі, у людей бачив іржаві старезні потвори, які хрипіли-скрипіли, але якось їхали. Зараз у мене гірський україно-китаєць, з недорогих, але алюмінієва рама і трансмісія Шимано Турне і я б не проміняв його на велосипед часів совка, просто тому що легше та зручніше.

  • @andrewzahar560
    @andrewzahar560 Месяц назад

    Мій дід служив срочну службу в Німеччині,звідти привіз німецький велосипед котрий без поломок їздив з 50 х по 70 роки,потім діда шантажем змусив головний зоотехнік колгоспу продати його. Потім були другі велосипеди Мінськ, Україна, але німця дід згадував теплим словом

  • @oigen90
    @oigen90 Месяц назад +3

    ММВЗ - це не "Мінський мотоциклетно-велосипедний завод", а "малих молокососів возити заборонено", на мінуточку.

  • @burozubka
    @burozubka Месяц назад +2

    Про водопроводні труби то вже перебор. Коли я працював в трамвайному Депо то довелося стикатися з тими трубками ( надміцні полегшені)- трубки пантографа трамвая( можете перевірити самі).

  • @odyssey-m4v
    @odyssey-m4v Месяц назад +6

    Так это что получается оккупанты строили велосипедные заводы в Украине?

  • @МихайлоКієнко
    @МихайлоКієнко Месяц назад

    Досі маю технічно справний Урал, якому шісдесят років. Рама паяна і майже не ржавіє, на місці багаторічних пошкоджень фарби рижий наліт видаляється сухою тканиною. Підшипники мають зелений відтінок і надфілем не пиляються. Важкувата, але дуже надійна залізяка.

  • @Тимур-ч8г8м
    @Тимур-ч8г8м Месяц назад

    Пам'ятаю, як не так давно катався на такому совковому веліку, то на ходу випало переднє колесо і я розмазався пикою об асфальт)
    І при тому, що поруч були нормальні сучасні веліки, але колеса були спущені і лінь качати було

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад +1

      а підтягнути за тридцять років-часу не знайшлось.

    • @Тимур-ч8г8м
      @Тимур-ч8г8м Месяц назад

      @@alikdeda8207 я тоді був підлітком🤷🏻‍♂️

  • @splean101
    @splean101 6 дней назад

    Крутий огляд!

  • @KozakMamai
    @KozakMamai Месяц назад +7

    Шось я підозрюю шо автор на цих велосипедах навряд колись їздив, а можливо й взагалі їх бачив....
    Тим паче навряд їздив на старт-шоссе чи спорт-турист...
    Навіть той же Орленок був ідеальним велосипедом для підлітка. Я сам на такому ганяв. А потім купили Ардіс "шоб новий". Це гімно й досі живе, але в ньому не мінялась тільки рама! Навіть руль замінений, бо згнив! Тупо згнив зсередини!
    До того ж ардіс ледь не вдвічі важчий за Орленка, і це ніфіга собі відчувається, особливо при їзді по асфальту.
    Чи змогли створити шось подібне сучасне в Україні за останні 30 років? А ніхрена! Базарі завалені чугунним китайським хламом, на якому навіть дорослому тяжко їздити довго.
    Те саме звичайні дорожні велосипеди!
    Аналог України є? Нема!
    Хіба тільки бу з Європи...
    Щодо якості металу то саме, зараз немає недорогих велосипедів з якісними комплектуючими, все тупо на сезон/два!

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +1

      Ядерное космическое государство(в 91м)
      Что вы хотите от незалежной😂😂😂😂😂

    • @МиколаГорбачук-э2ъ
      @МиколаГорбачук-э2ъ Месяц назад +1

      Хороші спортивні велосипеди і обладнання для них і сьогодні випускають щитані країни такі як США , КАНАДА , ІТАЛІЯ , ГЕРМАНІЯ , АВСТРАЛІЯ

    • @АндрейЗмей-з6ю
      @АндрейЗмей-з6ю Месяц назад +2

      @@МиколаГорбачук-э2ъ автору видео это донести попробуйте ))))

    • @KozakMamai
      @KozakMamai Месяц назад

      @@МиколаГорбачук-э2ъ нашо лізти в спорт поки в нас нема навіть більш менш якісних велів "для народу"!
      Була б хороша якісна "Україна", нехай навіть за 300 доларів - ціни б їй не було.
      Те шо зараз є це жах!
      Велосипеди для дітей та підлітків також відсутні - один хлам. Зате часто двохпідвісний! 😆

    • @Glory_To_AFU
      @Glory_To_AFU Месяц назад +1

      Угу,це ви кому розповідаєте про"ідеальний"арльонок?!Ідеальний,але з постійними прокрутами,ідеальний але через велики допуски розкрчучвалось геть усе,про шарики/підшипники взагалі мовчу.Ідеальний - бо нормального велосипеда у тебе тоді не було.Чи ти свідок найсмачнішого в світі морозива есєрєсєри по 20 копійок?!А порівнювати арльонок із дешевим китаєм - ну це геній думки!
      На рахунок чи змогли щось свторити:гугли компанію "Pride" або компанію Dorozhnik подивись/почитай,спробуй поїздити і порівняй з гівно арльонком і рештою совєцького металобрухту.

  • @chuzhoy72
    @chuzhoy72 18 дней назад

    У меня был Старт Шоссе, отличный велосипед!

  • @doodiik
    @doodiik Месяц назад +2

    Когда из Германии вывезли все станки немцы аплодировали стоя и прыгали от радости. СССР забрал все изношенные и устарешие станки, а немцы завезли все новое и прогресивное оборудование. До сих пор (работает) реально работает долбежный станок 1937года. и фрезерный американский ( финиш вар) в имперской шкале. Пакистан отдыхает.

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад +1

      не гони.Вивозили совки саме краще.

  • @Oleksandr_from_Kharkiv
    @Oleksandr_from_Kharkiv Месяц назад +9

    Якщо клин, яким кріпився шатун педалі до вісі каретки знашувався, то хєр де його знайдеш потім. У Харкові ,пам'ятаю, відкрився магазин, Велолюкс,ніби, на Бр. Потьомкіна, то з запчастинами стало легше.
    Зараз в мене Трек 3500, 10 років-тількі касету та цеп змінив. Ну ще шини,звичайно.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @Oleksandr_from_Kharkiv Тиски, прут, плашка, напильник...

    • @Oleksandr_from_Kharkiv
      @Oleksandr_from_Kharkiv Месяц назад

      @@АлександрПетровский-ш7са токарньій станок почему не вспомнил? а прут из какой стали? Его на неделю хватит. И у многих ли в квартирах бьіли тиски, плашки?

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@Oleksandr_from_Kharkiv Э... Не соответствуешь ты своему имени..., а я думал, что ты тёзка... К тому же ты проявил незнание простейшего - колок нельзя из высококачественной стали делать. В общем, кому по магазинам бегать, деньгу закалачивать, а кому - сам сделал и велосипедом наслаждайся. А ещё - те, кто своими руками умеют - те Альцгеймером не болеют! Современные... Не советские...Даже друзей нету - только магазины!

    • @Oleksandr_from_Kharkiv
      @Oleksandr_from_Kharkiv Месяц назад

      @@АлександрПетровский-ш7с не неси бред. 10-12 летний подросток должен, по твоему, резьбу нарезать в квартире на кухонном столе, и в металах разбираться, и заботиться, чтобьі у него альцгеймера через 50 лет не бьіло? 😵‍💫

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@Oleksandr_from_Kharkiv @Oleksandr_from_Kharkiv Если ты начинаешь попытку общения с хамства (не неси бред), то ты хам! Учить разуму - это делать добро! Я не хочу тебе, хам, добро делать!

  • @vitalii_vasylyshyn
    @vitalii_vasylyshyn Месяц назад

    Мав Евріку в середині 80 років, батько купив за 75 рублів. Непогана була ідея в ній із резиновим амортизатором між стійкою сідла і рамою заднього колеса але він зношувався, а в комплекті був один запасний і все. Тому з часом ця конструкція замінилась на приварювання стійки і рами. Що до вибору та якості тут щось розхвалювати марно, вибір у населення був не великий. брали що є. якби вибір був як зараз-савєцкоє я думаю було б не в пріоритеті. Як совкові чи зараз росіянські автомобілі.

  • @sergami2328
    @sergami2328 Месяц назад +2

    Можна сокиру підвісити в повітрі, настільки душно стає від совко-ненависті і призріння, під час перегляду, аж тошнить від неприкритої пропаганди...

  • @ПровФомич
    @ПровФомич Месяц назад +6

    мелет казна шо ! советские велосипеды по 20 лет ездили без ремонта, а нынешнее китайское уг через год рассыпается. может конечно в европе что то приличное и делают , но стоит оно как автомобиль. в союзе велосипеды свободно продавались и стоили вполне доступно минск-54 руб, украина 65-75 руб , спутник от 90 руб. при тогдашней зарплате рабочего около 200 руб вполне можно было купить . а сейчас какие велосипеды украина производит ? никаких, только звиздёж.

    • @Alexander23796
      @Alexander23796 Месяц назад +1

      @ПровФомич Какой год? Я купил весной новый и заебался его чинить

  • @tosgamers1161
    @tosgamers1161 Месяц назад +7

    В Украине нет велосипедных заводов сплошной Китай.Ось вам s незалежність!!!!

  • @АфанасийАфанасьев-ц4б

    Так,було таке!а ще кажуть,коли черепну коробку наповнювали сірою речовиною при народженні,то деяким туди недокладали..

  • @ОлександрБенедиктов

    Нормальні на той час були велосипеди! Мені ще 88р, купили складний велосипед Десна! По цей день є! Я на ньому виріс.

  • @user-kocki
    @user-kocki Месяц назад

    з велосипедами в СССР ..в порівнянні з жовтоблакитною чУркаїеною було прекрасним..Україна Мінськ Десна Пенза - були досить якісними..мій перший велосипед -Шауляйській....а найулюбленіший Мінськ та Уралочка..

  • @arsenoarseno8221
    @arsenoarseno8221 Месяц назад

    1985-й. Брат купил велик. В первьій день открутилась поддержка переднего крьіла, и зацепившись за колесо, превратила его в сердечко.
    Хотя в целом Украина многим заменяла транспорт. И служила десятки лет. Каждьій год менял смазку и Ок.
    Сьіну купил китайский 200$. Тоже недозатянутьі болтьі и гайки. Три сезона без проблем.

  • @АртурДавинчи
    @АртурДавинчи 7 дней назад

    А в мене Gazelle Medeo/
    Коли вперше сів на нього,
    то думав їхати 80км від продавця до дому...

  • @k_o_3_a_k697
    @k_o_3_a_k697 Месяц назад

    Лайк підписка коментар в підтримку українського Ютуба Хай живий квітне український RUclips більше відео більше українського Ютюба

  • @ВасяВасечкин-ж1я
    @ВасяВасечкин-ж1я Месяц назад +3

    То що совок це дно всім зрозуміло. Але жоден український спортсмен не виступає на вітчизняних лісапедах, бо таких немає взагалі )

    • @youtuba-mamyt-rahal
      @youtuba-mamyt-rahal Месяц назад +1

      Ну в чем дно? Это было прошлое столетие. Вы еще повозмущайтесь, что неандертальца в шкуры заматывались, а не в латексе ходили.

    • @josstlu307
      @josstlu307 Месяц назад +1

      Сборная Украины по треку выступает на велосипедах Команч T-one украинского производства. Нюанс правда в том что все остальные велосипеды Команч для продажи неспортсменам - лютое говно. А для сборной делают качественно.

    • @ВасяВасечкин-ж1я
      @ВасяВасечкин-ж1я Месяц назад

      @@josstlu307 дак может это и есть тот самый совок ?

    • @s6d6h6m
      @s6d6h6m Месяц назад

      @@josstlu307 что-то мне подсказывает, что там от украинского только сборка.

  • @MAVRGREK78
    @MAVRGREK78 Месяц назад

    Читаю коменти і бачу зборище совкодрочерів😅
    Не було хороших велосипедів в рс. А якщо і випускалось, то для «ізбраних». Звісно що немає в Україні своїх. А де вони є? На болотах??
    Зараз є такий вибір,що в совку і не снився.
    Автору -подяка за контент 👍

  • @casspirmk6338
    @casspirmk6338 Месяц назад

    За всі роки , що я жив при СРСР, я жодного разу не бачив в жодних Веломототоварах «Старт-Шосе», або «Турист», «Орлятко» . Тільки «Україна», рідко «Десна», «Мінськ».

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад

      були.Тільки розбирали.

  • @KlichshIruna
    @KlichshIruna Месяц назад +9

    Я думала, що окрім "України" "Десни" та "Салюта" нічого і не було

  • @loknathdatta4861
    @loknathdatta4861 Месяц назад +10

    Поруч танки робили, нафіг велики

    • @ProVelik
      @ProVelik Месяц назад +5

      Саме так, на велосипедах багато не навоюєш.

    • @ilya3327
      @ilya3327 Месяц назад +1

      @@ProVelik Бо "клятая амєріка" зможе напасти в любий час))

    • @ProVelik
      @ProVelik Месяц назад

      @@ilya3327 саме так.

  • @anton_d8641
    @anton_d8641 Месяц назад +9

    Ну якщо брати хвз Україна, то раніше вони були якісніші

    • @Hleb796
      @Hleb796 Месяц назад

      Ні

    • @vadimvyalov9679
      @vadimvyalov9679 Месяц назад +3

      ага. жодного соосного отвору. Картоплю возити піде зі ржавою цепкою

    • @ПервыйиПоследний-д4г
      @ПервыйиПоследний-д4г Месяц назад

      @@vadimvyalov9679 смотреть нужно было за техникой .У меня до сих пор Украина 1977 года на ходу.

    • @user-ux8maksim08
      @user-ux8maksim08 Месяц назад

      Мінськ був кращий набагато

  • @SerhiiKovtunRivne
    @SerhiiKovtunRivne Месяц назад

    В мене є досі Старт-Шоссе. Ну як є, тільки рама з вилкою залишилась, а решта все імпортне.

  • @сергейакулов-ы8х
    @сергейакулов-ы8х Месяц назад +1

    короче раньше было так херово и криво, толи дело с 91 года такие велики производились, такие заводы построили аж гордость берет

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @сергейакулов-ы8х Серёжа! Многие не поняли, что то твоё - чёрный юмор! Ещё и "Слава!" добавят!

  • @ОльгаМаланчук-ъ2ф
    @ОльгаМаланчук-ъ2ф Месяц назад +1

    В мене, та й багато інших людей які вижили, був.. "Зайчик" Маніяк який сконструював Оце - ненавидів дітей.. Нехай диявол у пеклі, заставляє його, їздити на цих "зайчиках" по різних схилах, та пагорбах.

    • @DavidMarkowich
      @DavidMarkowich Месяц назад

      Оля, не пиши х...ні, будь ласка. "Зайчик" не робився для Карпат. І тім паче, дитячий велосипед не призначений для поїздок на полонину. Він зроблений для прогулянок в міських парках з рівними доріжками.

  • @ЮраМакуха-о6ш
    @ЮраМакуха-о6ш 8 дней назад

    У мене Аicт.Йому вже бiля 40рокiв.На ходу,як кажуть, без капiталки.Так що,не треба ......За iншi не кажу,Але крiм свого,придбаного б/в у сторонньоj людини,тiльки в селi ще 5-7таких.

  • @Юстас-з6ч
    @Юстас-з6ч Месяц назад +3

    ''''шкіряні сидіння...на пружинах.

    • @youtuba-mamyt-rahal
      @youtuba-mamyt-rahal Месяц назад

      а ты думал, это дерево?

    • @Юстас-з6ч
      @Юстас-з6ч Месяц назад +1

      @@youtuba-mamyt-rahal нічого не думав,.найшов на горищі таке...реставрував і катаюся а китайське викинув бо жопа всі ями ловила.Зараз шкіряні на пружинах називаються "Брукс" і ціна ойойой.

  • @EugeneCernan-d6b
    @EugeneCernan-d6b Месяц назад +11

    Вкотре дивлюсь розвінчування радянських міфів, що різні речи робились через одне місце. Але в мене виникає деякий дисонанс. Ну наприклад був такий велосипед Україна його робили в Харкові українці для українців. Робили на скільки дозволяли їм це робити. Тепер, що я бачу зараз на виробництві, я про період з 1991 - 2022 роки. Що ми почали робити крутіше? Що ми взагалі почали робити? Там вже задавали схоже питання. Куди не сунешся із ідеями про виробництво, майже всюди кажуть це не вигідно, краще купити або на заході або в Китаї. Ну зараз трішки стало краще, сподіваюсь, що виробництво набере оберти. Якщо ні то я не бачу сенсу в таких передачах.

    • @TochnoJa
      @TochnoJa Месяц назад

      Всілякі скоти, спешелайз, меріда теж роблять переважно у Китаї. Німецькі гости, стівенси чи бюджетні типу профет так само роблять у Китаї. Що ти хоч кому пред'явити?

    • @maxaon771
      @maxaon771 Месяц назад +2

      Подивись хочаб українській фелік "pride" повно українськіх веліків

    • @EugeneCernan-d6b
      @EugeneCernan-d6b Месяц назад

      @@maxaon771 Про це забув зазначити. Я не знаю pride. Але я знаю ardis. І мабуть це єдиний завод який випускає у достатньо великих масштабах велосипеди плюс він це робить достатньо довгий час. І це великий плюс. Інших крупних заводів я не знаю. Але якщо пройтись подивитись на чому їздять люди то можна побачити, що ардіса там відсоток не великий. Зазвичай ардіс вибирають як стартовий велосипед. В мене також ардіс. Він мене повністю влаштовує але я не займаюсь цим професійно. Ардіс мав великий відсоток купівель років 10 назад. Тому якщо глянути відео питання все рівно залишається - в чому відмінність? Якщо більш глибоко в це заглибитись то є різні рівні виробництва. Є наукомістке виробництво і є просто виробництво. Якщо наприклад до тебе приходять деталі, тобто колесо, рама, і все інше, а ти просто це збираєш в готовий продукт, то ти не можеш піти до сусіда і сказати подивись я створив велосипед, який краще веде себе в гірській місцевості, за рахунок правильно підібраного складу і індивідуально спроектованих деталей. Ти просто зібрав те що спроектували за кордоном круті інженери і виготовили також там. В цьому то і різниця.

    • @ВасяДрёма
      @ВасяДрёма Месяц назад

      Хотелось бы узнать,Вы описываете личный опыт обращения и идеями по производству? Что вы предлагали? Ну что бы был предметный разговор, а не бла, бла, бла!

    • @aleksandrkoval1790
      @aleksandrkoval1790 Месяц назад

      ​@@maxaon771 а почему вы решили что прайд украинский велик. Более украинский то Леон или другая продукция велотрейд которую хоть на Украине собирают, а не маркетинговая хрень типа прайд за дорого из китайского каталога и приезжающая сразу собранной.

  • @valeriyshmakov
    @valeriyshmakov Месяц назад +1

    Мій сусід будучи підлітком загинув на велогонках в Криму наприкінці 80-х. Досі загадка в чому причина того що він впав на великій швидкості, можливо через несправність техніки... Невідомо((

  • @OleksaNaida-pf9py
    @OleksaNaida-pf9py Месяц назад +2

    Зато , після розпаду СРСР, нічого дешевше мопедів Карпати, Верховина ,Рига, не можна купити

  • @ЮрійС-м8в
    @ЮрійС-м8в Месяц назад

    Як я мучився зі своїм Старт-шоссе, щоб знайти для нього однотрубку в магазинах!

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад

      перепакували обода з Туриста,бо в Спутніка хиленькі були на злом.

  • @viktorpetrovych9548
    @viktorpetrovych9548 Месяц назад +5

    а де згадка про Турист, Спутнік, Чемпіон шосе, Метеор?..

    • @EasyPeasyLemonSqueezyXD
      @EasyPeasyLemonSqueezyXD Месяц назад

      Ото саме Турист є найбільшим крінжом)))
      Ця гнута рама з дефектом біля руля це щось з чимось...

  • @ВіталійЧернецький-б9в

    Відчуваєте це? Смак цієї пропаганди по українськи... Що у "совєтів навчились?". Куди ми катимось?

  • @SVIROBOGDR
    @SVIROBOGDR Месяц назад

    Дякую! Вподобайка! Підписався!

  • @андрейдубин-э4с
    @андрейдубин-э4с Месяц назад +2

    Який гарнесенький випуск

  • @GendolfGreyGrey
    @GendolfGreyGrey Месяц назад +1

    Чомусь згадалась байка про бджолу і муху.
    Чосусь про ХВЗ в останню чергу і нічого хорошого. Але ж за більш як 100 років вироблено більше 30 млн велосипедів. На них мандруаали навколо світу і СРСР і по льжу , і по піску арктичних і середньоазійських пустель.
    ruclips.net/video/NjcLTcPdqeM/видео.htmlsi=gbid_395MxyIa_Ug
    ruclips.net/video/ECaLWXIGnfo/видео.htmlsi=gvLE9jPs61hCHH_S

  • @ВиталийЧерепанов-о5ъ

    Нет дорог, не нужны шоссейные велосипеды! А по бездорожью и на трубах хорошо, а то в середине 80-ых помню рама на Украине согнулась при столкновении, и обода гнулись на неровностях дороги, точнее бездорожья. Всё было хлам! Потом уже стали делать нормальные рамы, а в начале 2000-ых вообще жесть, трубы как на танке, как на горных, хотя ходовая и рулевая старая советская, а седло из Г синтетики, порвалось через пару лет, хотя стоит и сейчас после заклейки и не деформировалось. Только покрышки стали покупать индийские пластмассовые, что для нас тоже из Г. Украина ХВЗ стоила от 70 до 80 (с передним багажником и фарой), Спортсмен (Турист) кажись 110, это месячная зарплата. Дедушка Украину купил только в конце жизни, за барахло зарплату отдавать.

  • @Vladimir-nb7uu
    @Vladimir-nb7uu Месяц назад +1

    В 1975г приобрел велосипед Украина ХВЗ. Очень хороший и надежный был. Почти ничего не надо было регулировать. Украли! Потом был Брянский Десна и Белорусский Аист. Но явно рационализаторы ухудшили сталь. Все болталось. Качество плохое.

  • @AndriiMykhailovVPR
    @AndriiMykhailovVPR Месяц назад +2

    Кама, десна, аіст ... евріка ... україна, як згадаю, так здригаюсь. Лиш коли купив собі перший МТВ, тоді і почав отримувати справжній кайф від їзди на ровері.

    • @josstlu307
      @josstlu307 Месяц назад

      В каком месте МТБ стал ровером? Пора бы уже знать что ровер это как раз "обычный" велосипед. А MTB, BMX , круизёр, фэтбайк, стритец роверами не считаются. Ровер это подкласс велосипедов а не любой велосипед.

    • @volodymyrhalychak6114
      @volodymyrhalychak6114 Месяц назад

      ​@@josstlu307в нас ровер-загальна назва,як ксерокс

  • @al963nc
    @al963nc Месяц назад +7

    У велосипеді «Десна» була ненадійна рама, могла легко розламатись на стикові.В батька колись був велосипед «Україна», одного разу в нього зламалась передня вилка, (добре що тоді батько їхав не швидко) впав на дорогу, побив обличчя.

    • @DTbear
      @DTbear Месяц назад +2

      С 79-го года и по сю пору ежедневно кроме зимы езжу на "Десне", рама до сих пор в полном порядке. Поставил каретку и шатуны под квадрат, на заднее колесо 3-х скоростную шимановскую планетарку - получился идеальный велосипед.

  • @СергейСамусев-к4о
    @СергейСамусев-к4о Месяц назад +2

    Хорошие были и качественные велосипеды.Не надо порочить СССР.А у нас на Украине все разрушили.

    • @СергійКузнєцов-щ6с
      @СергійКузнєцов-щ6с Месяц назад

      клинки так часто доводилось міняти, що зрештою приварили шатуни до вісі каретки

    • @alikdeda8207
      @alikdeda8207 Месяц назад

      @@СергійКузнєцов-щ6с то на ММВЗ,і Десні.Урал і ХВЗ-ходили вічно.

  • @aleksandrkoval1790
    @aleksandrkoval1790 Месяц назад +6

    А чтож на львовском заводе супер качество выпускали? Расскажите нам. А старт шоссе велосипед начального уровня даже не спортивных секций.

  • @vladimirtsarkov8568
    @vladimirtsarkov8568 Месяц назад

    ну є ж інтерв'ю з Воронцовим -інженером з ХВЗ . там він відповідає на ці питання . а все просто -не катали в СРСР гідну для спорту трубу ,і тому для реальних спортсменів закупали труби та інше за кородоном а поті і перейшли повністю на іноземні апарати .

  • @Папков-н6ь
    @Папков-н6ь 5 дней назад

    Я так скажу, в стране советов, где дефицит был везде и всюду - велосипед был транспортом для села, по своей сути. А именно - где нет широкого покрытия транспортом. Туда же и мотоциклы. Учитывая, что дорог как не было, так и нет, а народ эксплуатирует велосипеды в режиме трактора - шоссейник нафиг не нужен. Ну разве на шоссейный руль зацепишь 2 ведра молока с дойки, или перевезешь на нем мешок-два зерна? Нет конечно. Потому дорожные велосипеды, которые и не менялись особенно с годов 50х аж до сегодня - как образец простейшего механизма, не требующие особенного обслуживания самое то. Поэтому и у практически каждого, у которого еще живы дедушки и бабушки в селе - запросто обнаружат и старый велик на ходу Аист, Украина и т.п. Так что я не знаю о каком не качественном товаре речь в ролике, может дело в браке и общей безответственности рабочих (что было не особой и редкостью), но на моей памяти - образец весьма и весьма высокого качества (Аист ММВЗ, я бы и от Минска его не отличил, если бы не эмблемы). Так что раз уж выпускаете видео на тему, как все было плохо - то хоть заголовок давайте правильный. Получается, что обо всем и не о чем.
    P.s. мне есть с чем сравнить, и вариант Аиста от Мотовело (тот же завод, но сегодня), и Comanche (псевдонаш) в обвесе Acera, и Price (Швейцария) в обвесе Deore и, как годится, "на покататься" брал и другие варианты. Если руки растут из карманов - то все будет сыпаться, а если есть голова и минимальные умения - будет служить велик верой и правдой, если он родом не из супермаркета конечно, тут уже как китаец слепил, в годы моей юности Азимут был дном, а сегодня - уже воспринимается как что-то с чем-то. К слову, приличный спортивный велик и сегодня стоит страшных денег, как бюджетный автомобиль, так что придирка на тему, что дорого было когда-то там, прогуляйтесь по магазинам и успокойтесь.

  • @valson762
    @valson762 Месяц назад +7

    У країні де відсутня конкуренція якісні товари виробляють випадково.

    • @vvdvlas8397
      @vvdvlas8397 Месяц назад +2

      В бедной стране не может быть конкуренции.

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад +1

      @valson762Не пытайся так примитивно писять по ветру - при нашей коррупции и оболвании маркетингом, конкуренция скатилась в те сферы, а не производство качественного. Да и производства пшик! Смешишь!А по ветру писять - удовольствие!

    • @АлександрПетровский-ш7с
      @АлександрПетровский-ш7с Месяц назад

      @@vvdvlas8397 Ты житель богатой страны? А потом не разумно - в бедной конкуренции больше - даже бездомные конкурируют за мусорки!

  • @Крук-ю7ш
    @Крук-ю7ш Месяц назад

    Ну городскі а точніше колгоспні , робили досит непагано шоб тушку і мішки возить , у батька дость "Аіст" в гаражі стоїть та він на йому їздить рама досі ціла і пережив сучасний "Аіст" , звісно тільки рама і руль орегінальні все інше вже давно ні .

  • @ФилиппОстапенко-м4й

    Вспоминаю олимпиаду в 92,,-Кириченко в финальном заезде пришел вторым,-сломалась от перегрузок-одна ручка руля,,
    -трибуны замерли,-это был приговор любому производителю,,-через 5 минут все выдохнули,,это был-Харьковский велозавод..

  • @bondarenkofamily111
    @bondarenkofamily111 Месяц назад +4

    Стартшоссе це велосипеди з "клятого совка" який кожен собі мріє придбати бо він зроблений найякісніше рами не зморюються не стають м'якими завдяки укріпленню швів, а якщо замінити стокову систему на сучасну то він нічим не гірший за середній сегмент сучасного шоссейного байка. До того ж виглядає ретро👌🏻

  • @АнатолийБородавка-ж3з

    я родился в 1968 году и проблем с велосипедами не помню ......чего чего а великов в СССР хватало и купить было не проблема ......были и детские и подросковые ......у меня первый велик был детский который можно было собрать как трехколесный так и как двухколесный он так и продавался с дополнительной осью и третим колесом на спицах но с резиновыми ободами ......потом мне купили подросковый велик ШКОЛЬНИК уже полноценный велосипед с тормозами и шинами с камерами . Был еще велик ОРЛЕНОК но у меня такого не было . Отец у алкаша купил большой черный велосипед ХВЗ за три рубля меня маленького родители возили на багажнике потом когда я вырос для школьника я сам стал на нем ездить ....велик ХВЗ был неубиваем его можно было передавать по наследству . В позднем СССР качество великов ухудшилось появились складные велики на 20тых колесах . Велик в СССР был самым доступным недорогим средством передвижения особенно в сельской местности .

  • @ИванКисиленко-м5й
    @ИванКисиленко-м5й Месяц назад +1

    На стартоне до сих пор катаю зимой.

  • @ВиталийЧерепанов-о5ъ

    В 1987-ом купил свою первую Украину с летней зарплаты, так был штамп Знак качества, Потом в 1996-ом купил второй уже при Кучме, задняя звёздочка бракованная погнутая. Пришлось покупать новую и менять. Не Знак качества а знак количества. Потом третий в середине 2000-ых, уже вроде лучше, но педали и седло из Г, родные рассыпались, купил литые, стоят.

  • @МиколаГорбачук-э2ъ
    @МиколаГорбачук-э2ъ Месяц назад

    Мабуть самий удачний був ТАХІОН а п'ять тисяч коштували тільки ті на яких була комплектація обладнання КОМПАНЬЙОЛА

  • @luckyman2600
    @luckyman2600 Месяц назад +5

    Одне цікве питання, автор у якому місті ви зростали і скільки вам років?)

  • @alloallo5493
    @alloallo5493 Месяц назад +3

    Спорт коштував 105 руб.Україна полулюкс- 59...І що? Зайшов,- придбав! 80 ті..

    • @jackmartini8754
      @jackmartini8754 Месяц назад

      Ползарплаты - и зубы на полку

    • @alloallo5493
      @alloallo5493 Месяц назад

      @@jackmartini8754 сейчас,- в атб отнесли))

  • @ИгорьШустов-ь6э
    @ИгорьШустов-ь6э Месяц назад +5

    лапша на уши молодежи.Расскажи про современное украинское велопроизводство.Или нечего сказать?Простые дорожные велосипеды были легкодоступны и хорошего качества.

  • @yriutoch1740
    @yriutoch1740 Месяц назад

    Як завжди щирі українці обсирають всіх, як все не здаліе а самі 0