BghhKKRKEKEKIKÓŚRODOWANOOOC!!! TO WÓDY CAS!!! TE JEST WEDY CZAS!@!!!!! STEZŁETYBEEESZ!!! JAK NE MASZ TE MEEEEJ!!!! JAK WENCEJ TE JESTES ZAMEEZEAEK!!!! WBKEWAMWBA AW!!!
@@Ajik-sx3po Generalnie styl animacji na świecie nie specjalnie się wyróżniał. Takie sowieckie animacje z lat 50. wyglądały jak animacje Disneya. Dopiero gdzieś w przełomie lat 50./60. w światowej animacji zrobiła się tendencja, by style były jak najbardziej róznorodne i autorskie, co dotyczy też Polski.
Osoba, która podrzuciła do internetu stopklatkę z Marysią, pozdrawia :D Dobry filmik, fajnie widzieć na Twoim kanale takie "odmienne" kreskówkowe tematy - zwłaszcza że dzieje najstarszych PRLowskich animacji też mnie mega ciekawią.
Mnie najbardziej interesuje ten Rubberhouse Twardowski, wygląda dziwnie to fakt, ale nie wiedziałem że udało się naszym rodakom wyprodukować przed II wojną światową kreskówki w stylu nowojorskim Braci Fleisher (Popeye, Betty Boop, Superman z lat 40), a fakt że zaginął mnie smuci.
Polecam książkę "Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce" Pawła Sitkiewicza, która opowiada o dystrybucji amerykańskich kreskówek w przedwojennej Polsce (np. produkcje Fleischera nazywano flajszerówkami), jak i próbach polskiej animacji. Ten rozdział historii polskiego kina stał się zapomniany raz z powodu II wojny światowej oraz faktu, że komuniści mający w celu zohydzać II RP celowo robili przemilczanie, by wypaść lepiej - np. to oni niby wynaleźli animację w Polsce. Generalnie w II RP dostępność amerykańskich produkcji, w tym kreskówek, była bardzo dobra i miała premierę po kilku miesiącach, a nie jak za PRL-u kilka lat i to wybrane za zgodą cenzury. Swoją drogą PRL też jakiś specjalnie zamordystyczny nie był pod tym względem i te co ważniejsze otrzymywały były dostępne. Jak prześledzi się archiwalne roczniki "Filmu" (dostępne na Filmopedia.org) to człowiek się zdziwi, ile zachodnich filmów miało polską premierę kinową, np. filmy z de Funesem czy "Gang Olsena". I jak jestem przy PRL-u, to mało kto zdaje, że te kultowe animki z tego okresu "Bolek i Lolek", "Reksio" czy "Koziołek Matołek" to oryginalnie były puszczane w kinach - albo jako krótkometrażowy dodatek przed filmem albo w pakiecie porannego bloku dla dzieci.
Kilkukrotnie a to na discordzie a to pod filmami gadałem na temat "Czy to był sen?", zdecydowanie jest to najciekawsze polskie animowane lost media szczególnie biorąc pod uwage temat. Sam ciągle nie jestem w stanie uwierzyć że tak ważna animacja (szczególnie biorąc pod uwage fakt że była ona nagradzana) mogła tak po prostu zniknąć niemalże bez śladu. Wątpie że zostanie odnaleziony no ale sam fakt że tyle osób dowiedziało sie o jego istnieniu cieszy.
Zajebisty film, podoba mi się, że wspomniałeś o tym, że większość starych polskich animacji się chujowo rusza. Na ogół jak ktoś się interesuje animacjami z naszego kraju, to je gloryfikuje w chuj i jest to irytujące.
11:01 w zasadzie to po upadku PRL'u w pierwszych wyborach prezydenckich brał udział dosłownie polski biznesmen z Kanady XD (Stanisław Tymiński) co by pięknie pasowało do tego. W sumie gdyby ten bogacz miał grzywę to zgaduje, że bylby bardzo podobny do Tymińskiego chociaż Stan nie był gruby
6:10 Ogólnie jakość animacji w latach 60-70 mocno spadła w stosunku do tego co powstało w latach 30-50. Porównajcie sobie odcinki zwariowanych melodii czy toma i Jerrego z lat 40 a potem z lat 60, regres animacji jest bardzo doszczegalny. Nawet w animacjach Disney możemy dostrzec ten problem. Taki miecz w kamieniu w porównaniu z Bambi wygląda jak bajki z PRL. O kreskówkach od Hanny-Barbery czy anime z tego okresu nawet nie wspomnę. Problem ten zaczął dopiero zanikać w latach 80 a kompletnie zniknął w okresie renesansu Disneya na początku lat 90. Polska ma o tyle problem że "złoty okres" polskiej animacji przypada właśnie na latach regresu animacyjnejgo. A że Polska animacja praktycznie przestała istnieć na masową skalę po upadku komunizmu to nigdy nie mieliśmy szansy zrobić naprawdę dobrze wyglądającego filmu animowanego( no jest niby Piotruś i wilk ale animacja poklatkowa to jednak trochę inna sprawa do innej dyskusji).
Też się tym interesowałem. W USA lata 60. to okres, gdzie każdy miał w domu telewizor, a kina zaczęły borykać się z problemami, dlatego twórcy zaczęli tworzyć tańsze kreskówki wprost do TV (a nie do kin, jak wcześniej). W latach 60. w Polsce nie było mowy o jakiejś dużej popularności telewizji, tak więc tu tego.
Z animacji współczesnej Polskiej to od razu przychodzą na myśl kreskówki Walaszka, Kajko i Kokosz z dobrze wyglądającą animacją i któraś o Żuberku, na podstawie książki dla dzieci z tym samym designem postaci i tła, ale z ruchem animacji takim sobie i głosem głównego bohatera równie nie zachęcającym, Chyba Pompik się nazywało.
Nie wiem czy to jest prawda, ale ponoć jedyna pełna kopia "Czy to był sen" skończyła w NRD, tylko nie mam pojęcia czyzostała sprzedana czy po prostu oddana komuś, a wiem to ponieważ dziadek mojego kolegi znał Lachura, ale to niestety tylko tyle
*To taka polska bajka dla dzieci. Jedna z lepszych bo ładne dekoracje, ładne piosenki, dzieci to lubią, ale płcie pokazane są strasznie stereotypowo. Występuje tam dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Chłopcy są niegrzeczni, ciągle mają różne szalone pomysły i na własnej skórze muszą się przekonać, że nie mają racji. Dziewczynki od początku wiedzą co jest grzeczne, to one zawsze robią kanapki, to one znają sie na praniu i sprzątaniu i jeśli nawet chłopcy robią w tej kwestii coś własnoręcznie to pod ścisłym nadzorem dziewczynek* *We wczorajszym odcinku Domisie chciały być dorosłe. Dla dziewczynek dorosłość oznaczała możliwość malowania paznokci, używania szminki, noszenia korali* *klipsów i butów na obcasie. Chłopcy przy pomocy ćwiczeń chcieli dorównać Domisiowi-mięśniakowi z plakatu*
6:02 Wręcz mi to z ust wyjąłeś, prędzej bym uwierzył, że to jakaś stara krótkometrażówka Disneya.... To nie pierwszy raz, jak nie bez zdziwienia przyjąłem do wiadomości, że coś jest polskie, bo uznałem, że jest "za dobre"...
Pamiętam jak moja babcia miała taką kasetę z polskimi bajkami lalkowymi - edukacyjnymi o higienie. Pamiętam tylko 3 odcinki. - O brudnym chłopcu przed którym uciekają jego ubrania i meble i gania ich po całym mieście. - O chłopcu który nie chicał myć zębów aż w końcu musiał iść do dentysty. - O leśniczym który był tak brudny że zwierzęta przed nim uciekały. Może ktoś coś pamięta?
Jak będziesz robić jeszcze jakiś przegląd kreskówek ze wczesnego PRL to jestem bardzo ciekaw opinii o "Pani Twardowskiej", animacja jest naprawdę świetna!
nie wiem dlaczego ale płynność animacji z A1 skojarzyła mi się z animacją rotoskopową czyli odrysowanie ruchów prawdziwych ludzi. Może zrobisz Wojti kiedyś film np o animacjach rotoscopowych i np polskich animacjach robionych tą formą jeśli takie istnieją PS ja myślałem że ten kolo w okularach i garniaku to jest Gomułka
Ja znam coś takiego jak "Szewczyk Kopytko" z 1958 roku. Chyba pierwsza animacja studia miniatur filmowych, a na pewno jedna z pierwszych w Polsce w kolorze. Polecam dlatego że tam też niezła schiza się dzieje, szczególnie w akcie w zamku.
Jedyna animacja o szewcu Kopytko, z którą to miałem do czynienia, to odcinek "'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" z serii "Bajki i baśnie polskie", a to jest stanowczo za bardzo nowoczesne.
7:45 jest zły nie dlatego, że mieszkańcom jego wsi lepiej idzie, ale dlatego, że traktor zastąpił konie, przez co chłopi nie będę już wypożyczać jego koni i nie będzie miał już tyle hajsu
Niedawno dowiedziałem się o niedokończonej polskiej animacji "Pogrom Mickey Mouse" Jana Jarosza, w której Miki jest torturowany i dręczony. Reżyser chciał w niej wyrazić swoją nienawiść do Disneya. Z całego filmu zachowała się jedna klatka, w której Miki jest przywiązany do słupa i odcina się mu ogon piłą.
Kiedy usłyszałem, że mieliśmy polskiego reżysera o nazwisku "Ford", to zacząłem się zastanawiać, czy może w takim razie np. Henry Ford nie miał jakichś polskich korzeni. A tymczasem polski Ford był po prostu Żydem...
Nie dawno był tu wątek że danonki i actimele są be,może i są ale jak dziecko zje raz na jakiś czas to nic mu się nie stanie, moja starsza córka jest niejadkiem a lubi takie rzeczy więc czasem dostaje. Ale nie rozumiem matek co dają rocznym dzieciom chipsy, kiedyś byłam u szwagierki jej syn troszke ponad roczek napychał się chipsami na przemian z czekoladą, i dziwi się że ja mojemu synkowi(13-m-cy)nie daje, a wczoraj zobaczyłam jak jej dziecko wzieło ze stołu szklane z pepsi i sobie pił, a że mój syn jest większy od ich syna to komentują co chwilę że ja pase dziecko, masakra jakaś.Tak że wole podać dziecku raz na jakiś czas tego danonka niz uczyć od małego jeść takie rzeczy.
Skąd ty to wytrzasnąłeś? :o Hmm... Ciekawe, czy "Czy to był sen?" ktokolwiek jeszcze ma... Może rodzina autora albo archiwa studia czy coś? Ciężka sprawa. Tym natomiast, co mnie ciekawi, jest, czy istniały w tamtym okresie jakieś animacje niepropagandowe. Bo obawiam się, że odpowiedź może być smutna. Ale jakość faktycznie imponująca, zupełnie jak u Fleischera
Z tego co pamiętam, na wikipedii jednego z twórców filmu pisało ,,Jedyna taśma filmu ,,Czy to był sen" po wojnie upadku komunizmu zaginęła", jednak dawno to czytałem więc nie jestem pewien. Z drugiej strony ta informacja nie musi być prawdziwa.
Ale skisłem z tego giga Chada xD swoją drogą jaka to druga bajka o której wspomniałeś że kapitalistyczna postać jest tam podobnie przedstawiona? Co się zaś tyczy własny eksploracji to pamiętam że kiedyś na jakimś forum znalazłem bolszewicką animacje pokazującą cara właśnie jako całe zło tego świata, i pamiętam tylko tyle że coś tam było białej gwardii i że animacja powstała niedługo po rewolucji październikowej i że była w kolorze.
Co do a1 to mam wrażenie że te późniejsze robione w bielsku białej były robione bardziej maszynowo bo na przykład w wielu prlowskich filmach animowanych z późniejszych lat była na wyższym poziomie a a1 był tylko takim short filmem
Trochę losowe ale ostatnio napotkałem film "Zaginione filmy polskiego youtube'a". Chciałbym zapytać czy może ktoś tutaj kojarzy serię animacji z figurami geometrycznymi które chyba nawiązały się "przygody jaszczura"?
Hej oglądam różne twoje filmiki od niedawna, ale audio jest troche hit and miss. Czasami jest brzęczenie w tle, czasami nie ma. Polecam zrobienie sobie noise cancellation w Audacity (są na to tutoriale jak coś na YT wszędzie). Chyba że używasz innego software'u do capturing audio.
Wątpie by kiedykolwiek udało się odnaleźć czy to był sen, ta animacja zaginęła kilkadziesiąt lat temu. Wątpie by ktokolwiek ją odnalazł. jedynie dałoby szansę na obejrzenie odwzorowania tego jeśli ktoś by udostępnił fabułe tego filmu, i ktoś podjąłby zmontowania się tego filmu.Nie znamy nawet imienia aktorki która odgrywała główną protagonistkę, nie znamy ścieżek dźwiękowych, właściwie nic nie znamy. W tym wypadku musielibyśmy się opierać na świadkach którzy widzieli tą animacje, oraz na studiu które ją wyprodukowało(ale nikt już z tego zacnego grona nie żyje) Nawet gdyby odnaleziono podpisaną taśme ,,czy to był sen?" to zawsze mogli ją nadpisać inną animacją, chciałbym ją zobaczyć, bo to bardzo ważna animacja, ale jestem w chuj sceptyczny.
@@Wojti2000Zapasowe Jeśli by udostępnili scenopis lub fabułe tego dzieła, to można by to odtworzyć przy współpracy, wtedy by można zrobić hołd wobec reżysera i tego animowanego filmu który ma bardzo ważny przekaż. Takie pytanko. kiedy pisałeś, i jakie szanse ze odpiszą?i czy w ogóle dalej posiadają scenopis?
Zobaczy się; nie chcę żeby na raz było zbyt dużo ludzi bo nie mam czasu tego ogarniać; ostatnio dodaję pojedyncze osoby raz na kilka dni bo tyle jest próśb, ale proszę tutaj nie prosić o dodanie ani nie dawać tu tagow, etc., aktualnie nie mam na to czasu. Jeżeli kiedykolwiek będę w stanie kogoś zaprosić to napiszę.
BghhKKRKEKEKIKÓŚRODOWANOOOC!!! TO WÓDY CAS!!! TE JEST WEDY CZAS!@!!!!! STEZŁETYBEEESZ!!! JAK NE MASZ TE MEEEEJ!!!! JAK WENCEJ TE JESTES ZAMEEZEAEK!!!! WBKEWAMWBA AW!!!
jestem szczoch men... pilnuję peeity oraz walczę z kajtkiem super srajtkiem
TRRRAKTORRRRR
RODOWA NOC!!! TO WUUDY CZAHS!
WUTA ZY SIESDKJEJDNDNJKA Z GOWMA
AHH KIEDYŚ TO BYŁO NIE TO CO TERAZ ROZKAPRYSZONA GÓWNIARZERIA I TE ICH BIONICLE
ten traktor a1 wygląda jak jakiś boss z cupheada xd
Może przez tę quasi-disneyowską grafikę (zaiste aż dziw, że aż tak dobra grafika powstała tak dawno temu, i to w Polsce...)
Bo właśnie cuphead jest stylizowany na animacje z 20-lecia międzywojennego
CHODŹCIE DZIECI POBAWIMY SIĘ W WOJNĘ
Komandorze cody wykonaj rozkaz 66 .
Atomówka już leci
@@PAWLIK2043 czas już nadszedł...
NA ZŁOM! NA ZŁOM! NA ZŁOM! NA ZŁOM!
@@ElBiałogard Cicho! Cicho
Animacja Traktor A1 wygląda jak stare animacje Disneya .
A kadry z ,,Czy to byl sen?" Strasznie przypominają mi najstarsze animacje ,,Lonney Tunes" od ,,Warner Bros"
@@Ajik-sx3po Generalnie styl animacji na świecie nie specjalnie się wyróżniał. Takie sowieckie animacje z lat 50. wyglądały jak animacje Disneya. Dopiero gdzieś w przełomie lat 50./60. w światowej animacji zrobiła się tendencja, by style były jak najbardziej róznorodne i autorskie, co dotyczy też Polski.
10:29 liczę na oddzielny shitpost z tym kawałkiem
Osoba, która podrzuciła do internetu stopklatkę z Marysią, pozdrawia :D Dobry filmik, fajnie widzieć na Twoim kanale takie "odmienne" kreskówkowe tematy - zwłaszcza że dzieje najstarszych PRLowskich animacji też mnie mega ciekawią.
Skąd ją miałeś?
@@Puzo_n Miałaś ;) Wystawa z okazji jubileuszu istnienia wytwórni w Bielsku-Białej.
@@DaguAndHerStuff pytałaś o cały film? Czy może jest potencjalnie gdzieś jakaś kopia?
@@ravnexx8354 To była wystawa plenerowa, żadnego kuratora, nikogo do udzielenia informacji niestety :(
7:25 jaki kulturalny traktor 😊
Mnie najbardziej interesuje ten Rubberhouse Twardowski, wygląda dziwnie to fakt, ale nie wiedziałem że udało się naszym rodakom wyprodukować przed II wojną światową kreskówki w stylu nowojorskim Braci Fleisher (Popeye, Betty Boop, Superman z lat 40), a fakt że zaginął mnie smuci.
Polecam książkę "Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce" Pawła Sitkiewicza, która opowiada o dystrybucji amerykańskich kreskówek w przedwojennej Polsce (np. produkcje Fleischera nazywano flajszerówkami), jak i próbach polskiej animacji. Ten rozdział historii polskiego kina stał się zapomniany raz z powodu II wojny światowej oraz faktu, że komuniści mający w celu zohydzać II RP celowo robili przemilczanie, by wypaść lepiej - np. to oni niby wynaleźli animację w Polsce.
Generalnie w II RP dostępność amerykańskich produkcji, w tym kreskówek, była bardzo dobra i miała premierę po kilku miesiącach, a nie jak za PRL-u kilka lat i to wybrane za zgodą cenzury. Swoją drogą PRL też jakiś specjalnie zamordystyczny nie był pod tym względem i te co ważniejsze otrzymywały były dostępne. Jak prześledzi się archiwalne roczniki "Filmu" (dostępne na Filmopedia.org) to człowiek się zdziwi, ile zachodnich filmów miało polską premierę kinową, np. filmy z de Funesem czy "Gang Olsena".
I jak jestem przy PRL-u, to mało kto zdaje, że te kultowe animki z tego okresu "Bolek i Lolek", "Reksio" czy "Koziołek Matołek" to oryginalnie były puszczane w kinach - albo jako krótkometrażowy dodatek przed filmem albo w pakiecie porannego bloku dla dzieci.
Dzięki,@@OGPUEE. Na pewno zobaczę, bo temat mnie zainteresował.
Kilkukrotnie a to na discordzie a to pod filmami gadałem na temat "Czy to był sen?", zdecydowanie jest to najciekawsze polskie animowane lost media szczególnie biorąc pod uwage temat. Sam ciągle nie jestem w stanie uwierzyć że tak ważna animacja (szczególnie biorąc pod uwage fakt że była ona nagradzana) mogła tak po prostu zniknąć niemalże bez śladu. Wątpie że zostanie odnaleziony no ale sam fakt że tyle osób dowiedziało sie o jego istnieniu cieszy.
Wojciech upuścił najlepszy edit z powojenną animacją i myślał że nie zauważymy
Zajebisty film, podoba mi się, że wspomniałeś o tym, że większość starych polskich animacji się chujowo rusza. Na ogół jak ktoś się interesuje animacjami z naszego kraju, to je gloryfikuje w chuj i jest to irytujące.
Ty tutaj?!
To Traktor..
TRRREAAAAKTOOOOOOR
9:14
Miejsce 14
Grubas w garniaku
Na tym nagraniu widzimy jak grubas w garniaku wychodzi z plakatu.
To może być CGI ale nic nie wiadomo
10:29 ten edit jest kurwa mocarny xD
Racja
11:01 w zasadzie to po upadku PRL'u w pierwszych wyborach prezydenckich brał udział dosłownie polski biznesmen z Kanady XD (Stanisław Tymiński) co by pięknie pasowało do tego. W sumie gdyby ten bogacz miał grzywę to zgaduje, że bylby bardzo podobny do Tymińskiego chociaż Stan nie był gruby
6:10 Ogólnie jakość animacji w latach 60-70 mocno spadła w stosunku do tego co powstało w latach 30-50. Porównajcie sobie odcinki zwariowanych melodii czy toma i Jerrego z lat 40 a potem z lat 60, regres animacji jest bardzo doszczegalny. Nawet w animacjach Disney możemy dostrzec ten problem. Taki miecz w kamieniu w porównaniu z Bambi wygląda jak bajki z PRL. O kreskówkach od Hanny-Barbery czy anime z tego okresu nawet nie wspomnę. Problem ten zaczął dopiero zanikać w latach 80 a kompletnie zniknął w okresie renesansu Disneya na początku lat 90. Polska ma o tyle problem że "złoty okres" polskiej animacji przypada właśnie na latach regresu animacyjnejgo. A że Polska animacja praktycznie przestała istnieć na masową skalę po upadku komunizmu to nigdy nie mieliśmy szansy zrobić naprawdę dobrze wyglądającego filmu animowanego( no jest niby Piotruś i wilk ale animacja poklatkowa to jednak trochę inna sprawa do innej dyskusji).
Też się tym interesowałem. W USA lata 60. to okres, gdzie każdy miał w domu telewizor, a kina zaczęły borykać się z problemami, dlatego twórcy zaczęli tworzyć tańsze kreskówki wprost do TV (a nie do kin, jak wcześniej). W latach 60. w Polsce nie było mowy o jakiejś dużej popularności telewizji, tak więc tu tego.
Z animacji współczesnej Polskiej to od razu przychodzą na myśl kreskówki Walaszka, Kajko i Kokosz z dobrze wyglądającą animacją i któraś o Żuberku, na podstawie książki dla dzieci z tym samym designem postaci i tła, ale z ruchem animacji takim sobie i głosem głównego bohatera równie nie zachęcającym, Chyba Pompik się nazywało.
Nie wiem czy to jest prawda, ale ponoć jedyna pełna kopia "Czy to był sen" skończyła w NRD, tylko nie mam pojęcia czyzostała sprzedana czy po prostu oddana komuś, a wiem to ponieważ dziadek mojego kolegi znał Lachura, ale to niestety tylko tyle
11:10 Kurwa, szanuję cię za to. Człowiek kultury.
Na nextbota też!
Dawaj więcej o takich starych bajkach.
Giga Chad z plakatu zasługuje na swojego mema!!!
*To taka polska bajka dla dzieci. Jedna z lepszych bo ładne dekoracje, ładne
piosenki, dzieci to lubią, ale płcie pokazane są strasznie stereotypowo.
Występuje tam dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Chłopcy są niegrzeczni,
ciągle mają różne szalone pomysły i na własnej skórze muszą się przekonać, że
nie mają racji. Dziewczynki od początku wiedzą co jest grzeczne, to one
zawsze robią kanapki, to one znają sie na praniu i sprzątaniu i jeśli nawet
chłopcy robią w tej kwestii coś własnoręcznie to pod ścisłym nadzorem
dziewczynek*
*We wczorajszym odcinku Domisie chciały być dorosłe. Dla dziewczynek dorosłość
oznaczała możliwość malowania paznokci, używania szminki, noszenia korali*
*klipsów i butów na obcasie. Chłopcy przy pomocy ćwiczeń chcieli dorównać
Domisiowi-mięśniakowi z plakatu*
6:02 Wręcz mi to z ust wyjąłeś, prędzej bym uwierzył, że to jakaś stara krótkometrażówka Disneya....
To nie pierwszy raz, jak nie bez zdziwienia przyjąłem do wiadomości, że coś jest polskie, bo uznałem, że jest "za dobre"...
Czekam na epicki pojedynek między Dr Liveseyem a polskim giga chadem, pogromcą rosyjskiej propagandy
Pamiętam jak moja babcia miała taką kasetę z polskimi bajkami lalkowymi - edukacyjnymi o higienie. Pamiętam tylko 3 odcinki.
- O brudnym chłopcu przed którym uciekają jego ubrania i meble i gania ich po całym mieście.
- O chłopcu który nie chicał myć zębów aż w końcu musiał iść do dentysty.
- O leśniczym który był tak brudny że zwierzęta przed nim uciekały.
Może ktoś coś pamięta?
7:50 Ten koleś w garniaku miał pewnie przypominać typowego ziemianina, do których wiadomo jakie podejście miała ówczesna władza.
7:36 - TRRRAAAKTOR XD
*DZIEŃDOBRY*
*TRAAKTOR*
prosze cie zapostuj ten edit jako oddzielny shitpost XDD
Tylko mi się wydaje trochę urocze to, jak A1 mówi "dzień dobry"?
Nie tylko tobie.
Największy słodziak wśród traktorów ❤
Nie ty jeden😊
10:11 Kapitalista edit incoming
10:29 Daję suba i czekam na oddzielny shitpost z tym wycinkiem xD
Słuchaj kolego, mam twoją Piłkę.
Jest Sewen dejs nie ma głodzilli
Łoooł nie wiedziałam o tych animacjach a teraz dzięki Tobie wiem.
SUper filmik!
3:04 KRZYZACY!
10:30 edit z postacią z polskiej kreskówki z 1951 roku przed GTA VI
TRAAAKTOOOR!!!
Precz z tym gruchotem!
NA ZŁOM! NA ZŁOM! NA ZŁOM! NA ZŁOM!
Cicho! Cicho!
Jak mówiłeś o animacji "czy to był sen" to aż zapomniałem że to nie jest film o lost media
Kapitalista z o nowe jutro wygląda trochę jak Henio z reklam tesco
Albo jak Gomułka, co czyni kreskówkę jeszcze bardziej absurdalną
@@turkishjanitor3666 Zważywszy na czas powstania, no to jest bardzo ciekawa hipoteza :)
Ten edit tak świetnie wyjaśnia "kominstów" XDD
Jest dostępny kolejny kadr z *Czy to był sen?* na kanale Nefty+ w karcie społeczności
Bardzo fajny film.
A te animacje są serio fajnie i płynne.
Jak będziesz robić jeszcze jakiś przegląd kreskówek ze wczesnego PRL to jestem bardzo ciekaw opinii o "Pani Twardowskiej", animacja jest naprawdę świetna!
Ja znam jeszcze Smoka Wawelskiego. Chyba moja ulubiona wersja legendy
Czy chodzi ci o "Za Króla Krakusa"?
@@Wojti2000Zapasowe dokładnie!
nie wiem dlaczego ale płynność animacji z A1 skojarzyła mi się z animacją rotoskopową czyli odrysowanie ruchów prawdziwych ludzi. Może zrobisz Wojti kiedyś film np o animacjach rotoscopowych i np polskich animacjach robionych tą formą jeśli takie istnieją
PS
ja myślałem że ten kolo w okularach i garniaku to jest Gomułka
Ja znam coś takiego jak "Szewczyk Kopytko" z 1958 roku. Chyba pierwsza animacja studia miniatur filmowych, a na pewno jedna z pierwszych w Polsce w kolorze. Polecam dlatego że tam też niezła schiza się dzieje, szczególnie w akcie w zamku.
Jedyna animacja o szewcu Kopytko, z którą to miałem do czynienia, to odcinek "'Szewc Kopytko i Kaczor Kwak" z serii "Bajki i baśnie polskie", a to jest stanowczo za bardzo nowoczesne.
7:45 jest zły nie dlatego, że mieszkańcom jego wsi lepiej idzie, ale dlatego, że traktor zastąpił konie, przez co chłopi nie będę już wypożyczać jego koni i nie będzie miał już tyle hajsu
A mógł brać opłaty za traktor xD.
Jak by nie patrzeć to te stare ciągniki mogły by pojechać na alkoholu xD
Na bimbrze, albo na wódeczce
Niedawno dowiedziałem się o niedokończonej polskiej animacji "Pogrom Mickey Mouse" Jana Jarosza, w której Miki jest torturowany i dręczony. Reżyser chciał w niej wyrazić swoją nienawiść do Disneya. Z całego filmu zachowała się jedna klatka, w której Miki jest przywiązany do słupa i odcina się mu ogon piłą.
Ktoś to wysłał u nas i z tego laliśmy xD Ta mysza otoczona przez te murzyny (?) i ten ominous podpis P O G R O M M I C K E Y M O U S E.
no iphone, vuvuzela, 100 morbilionów śmierci. Bingo XD
Kiedy usłyszałem, że mieliśmy polskiego reżysera o nazwisku "Ford", to zacząłem się zastanawiać, czy może w takim razie np. Henry Ford nie miał jakichś polskich korzeni.
A tymczasem polski Ford był po prostu Żydem...
A1 ma gigantyczny vibe Disney'a!
Jednak dla mnie najlepszą polską animacją z tamtych czasów jest za króla krakusa.
Bardzo dobry i ciekawy odcinek
Wspaniały film Wojti!
Chyba cringe
"O nowe jutro" nie było zakazane. Trafiło na ekrany kin.
Kozak film
i ten edit na końcu XDD
Czy wie ktoś jak nazywa się piosenka która Wojti umieścił w fragmencie w którym mówił o „Czy to był sen?”?. Będę wdzięczna za odpowiedz
Lubię to jest zajebiste w dniu dzisiejszym świecie I nie wiem czy nie ma problemu z tym chodzi mi tylko na
Aaa. To ty się przyczyniłeś do tego, że nabiło tyle nowych wyświetlen, pod tym filmem u Pawła Rychtera. I pewnie też subskrybentów. 👍👍👍👍
Nie dawno był tu wątek że danonki i actimele są be,może i są ale jak
dziecko zje raz na jakiś czas to nic mu się nie stanie, moja starsza
córka jest niejadkiem a lubi takie rzeczy więc czasem dostaje. Ale
nie rozumiem matek co dają rocznym dzieciom chipsy, kiedyś byłam u
szwagierki jej syn troszke ponad roczek napychał się chipsami na
przemian z czekoladą, i dziwi się że ja mojemu synkowi(13-m-cy)nie
daje, a wczoraj zobaczyłam jak jej dziecko wzieło ze stołu szklane z
pepsi i sobie pił, a że mój syn jest większy od ich syna to
komentują co chwilę że ja pase dziecko, masakra jakaś.Tak że wole
podać dziecku raz na jakiś czas tego danonka niz uczyć od małego
jeść takie rzeczy.
Filmik o animacjach z PRL-u a ty o Danonkach gadasz
"napychał się chipsami na przemian z czekoladą"
Zdycham.
@@Wojti2000Zapasowe Chipsy w czekoladzie
MILENKA NA WYCIECE SZKOLNEJ WPIERDOLIŁA KILOGRAM GRUSZEK I SIE ZESRAŁA W MAJTKI
@@arkusz6899 Najs
Czy tylko dla mnie, zły gość z "A1" wygląda jak Pan Buk z boomerskich memów? xD
Skąd ty to wytrzasnąłeś? :o
Hmm... Ciekawe, czy "Czy to był sen?" ktokolwiek jeszcze ma... Może rodzina autora albo archiwa studia czy coś? Ciężka sprawa.
Tym natomiast, co mnie ciekawi, jest, czy istniały w tamtym okresie jakieś animacje niepropagandowe. Bo obawiam się, że odpowiedź może być smutna.
Ale jakość faktycznie imponująca, zupełnie jak u Fleischera
Z tego co pamiętam, na wikipedii jednego z twórców filmu pisało ,,Jedyna taśma filmu ,,Czy to był sen" po wojnie upadku komunizmu zaginęła", jednak dawno to czytałem więc nie jestem pewien. Z drugiej strony ta informacja nie musi być prawdziwa.
Na złom
Na złom
Na złom
Cicho
Cicho
@@Uży_tkownik Komar z dupą
PREECZ Z TYM GRUCHOTEMM !!!!!
Dzieńdobry.
*DZIEŃDOBRY*
Nowy film akurat, gdy miałom zły dzień. To nie może być przypadek
"miałom" to po Śląsku czy jak?
Pieruna... kaj jest Bercik?!?
@@abomineshon4227 Gdańszczanie lubią jeść ślązaków.
@@abomineshon4227 Po prostu, po polsku, po śląsku
@@abomineshon4227 Zgaduję tak osoby niebinarne odmieniają czasowniki. Pierwsza osoba rodzaju nijakiego dostała zastosowanie.
Ale skisłem z tego giga Chada xD swoją drogą jaka to druga bajka o której wspomniałeś że kapitalistyczna postać jest tam podobnie przedstawiona?
Co się zaś tyczy własny eksploracji to pamiętam że kiedyś na jakimś forum znalazłem bolszewicką animacje pokazującą cara właśnie jako całe zło tego świata, i pamiętam tylko tyle że coś tam było białej gwardii i że animacja powstała niedługo po rewolucji październikowej i że była w kolorze.
Co do tej drugiej kreskówki to Squirrel and Hedgehog, północno koreańska kreskówka propagandówka
@@ElBiałogard dzięki za odpowiedź
Na złom , na złom , na złom
Dzieńdobry :D
...
Dzień dobry :]
To Łaczkarnia parowa
MoŻE MasZynA BimBRoWA?
To traktor!
6:52 istnieją jeszcze ludzie pracujący w CS8
yay nowy film
Co do a1 to mam wrażenie że te późniejsze robione w bielsku białej były robione bardziej maszynowo bo na przykład w wielu prlowskich filmach animowanych z późniejszych lat była na wyższym poziomie a a1 był tylko takim short filmem
NA ZŁOM NA ZŁOM NA ZŁOM NA ZŁOM!!!
Trochę losowe ale ostatnio napotkałem film "Zaginione filmy polskiego youtube'a". Chciałbym zapytać czy może ktoś tutaj kojarzy serię animacji z figurami geometrycznymi które chyba nawiązały się "przygody jaszczura"?
*TRAAKTOR*
10:21-10:54
Najlepszy moment
Fajne ?
- No fajne fajne ,tylko gdzie tu propaganda !?
Przecież razem wymyślaliśmy
-To co , siebie mam do więzienia wysłać ?!
Ooooo uwielbiam ten temat
Hej oglądam różne twoje filmiki od niedawna, ale audio jest troche hit and miss. Czasami jest brzęczenie w tle, czasami nie ma. Polecam zrobienie sobie noise cancellation w Audacity (są na to tutoriale jak coś na YT wszędzie). Chyba że używasz innego software'u do capturing audio.
Chuj tam top 1 polskich lost media to nadal polska wersja piraka rap
Mam pytanie, czy mógłbyś zreuploadować film gdzie recenzujesz swoje płyty z filmami(o ile jeszcze masz go na komputerze)?
Jest na web archive
Zapomniałeś o "Królu Świeczek" #pdk
Wątpie by kiedykolwiek udało się odnaleźć czy to był sen, ta animacja zaginęła kilkadziesiąt lat temu. Wątpie by ktokolwiek ją odnalazł. jedynie dałoby szansę na obejrzenie odwzorowania tego jeśli ktoś by udostępnił fabułe tego filmu, i ktoś podjąłby zmontowania się tego filmu.Nie znamy nawet imienia aktorki która odgrywała główną protagonistkę, nie znamy ścieżek dźwiękowych, właściwie nic nie znamy. W tym wypadku musielibyśmy się opierać na świadkach którzy widzieli tą animacje, oraz na studiu które ją wyprodukowało(ale nikt już z tego zacnego grona nie żyje) Nawet gdyby odnaleziono podpisaną taśme ,,czy to był sen?" to zawsze mogli ją nadpisać inną animacją, chciałbym ją zobaczyć, bo to bardzo ważna animacja, ale jestem w chuj sceptyczny.
Najbliższe co mamy do znalezienia filmu to odnalezienie pełnego scenopisu. Napisałem do SFR czy byliby w stanie udostępnić pełny scenopis w sieci.
@@Wojti2000Zapasowe Jeśli by udostępnili scenopis lub fabułe tego dzieła, to można by to odtworzyć przy współpracy, wtedy by można zrobić hołd wobec reżysera i tego animowanego filmu który ma bardzo ważny przekaż. Takie pytanko. kiedy pisałeś, i jakie szanse ze odpiszą?i czy w ogóle dalej posiadają scenopis?
moze, maszyna, bimbrowa??
ŁEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!
TO TRAKTOR!
DZIEŃ DOBRY :D
Tajemniczy wehikuł wuja Gormiłły na samogon
CHODŹCIE DZIECI! POBAWIMY SIĘ W WOJNĘ!
9:31
Dick Cheney do irackich dzieci.
(Irak 2003, niekoloryzowane)
Piosenka z 10:30 to Threshold of Hell
ruclips.net/video/L_v0e9wz_gc/видео.html - link
otyły panie kiedy discord?
Zobaczy się; nie chcę żeby na raz było zbyt dużo ludzi bo nie mam czasu tego ogarniać; ostatnio dodaję pojedyncze osoby raz na kilka dni bo tyle jest próśb, ale proszę tutaj nie prosić o dodanie ani nie dawać tu tagow, etc., aktualnie nie mam na to czasu. Jeżeli kiedykolwiek będę w stanie kogoś zaprosić to napiszę.
TO TRAKTOR
Dzień dobry :o
Ej pytanko z czego jest tel lis z żartu o doktorze dundersztycu ?
Z Squirrel and Hedgehog Północnokoreańskiej kreskówce propagandowej
@@Nijaki2002 ok
Co to za muzyka w tle filmu?
PS: skądś ją znam, ale nie wiem z kąd
Pewnie zrobili crossover😂😂🤣🤣🤣
7:35 jak to się nazywa? Da ktoś link do tego xd?
Proszę ruclips.net/video/XnGktCOiB44/видео.html
Dzięki
9:45 A z kim czerwonoarmiści tego nie robili.
10:07 there we go
10:08 Zgadzam się z Autorem...Jako Prawnuk Sybiraka
Gdzie moge do ciebie napisac?
Widzę że odkryłeś anime KRLD
Znam je od 2016.
@@Wojti2000Zapasowe jest jakaś recenzja z koreańskich bajek
drożdżówka