Puli zenekar
HTML-код
- Опубликовано: 6 фев 2025
- A Puli zenészei egyfajta modális világzenei fúzióvá gyúrják a különböző (finn, számi, ó olasz, moldvai, szlovák ) dallamokat és szövegeket.
Mayer Lili otthonosan mozog a népzene és a kortárs zene világában is. Énekhangja pontosan alkalmazkodik a finom hajlításokkal díszített népdalok, a jazz standardok , és a blues regisztereihez. Virtuóz citera szólói mellett még banjolele játékával is színesíti a zenekar hangzását.
László Lilla free-be hajló szárnykürt szólóinak izgalmas kontrasztja barokk furulyájának sajátos karaktere. Mayer Zita egészen egyedi , magyar pásztorfurulyákkal előadott szólóit váltogatja időről időre klarinét szólamaival. Lukács László felelős a feldolgozásokért és a hangszerelésért. Gitárjátéka a magyar pásztorzenét a jazz improvizációs technikáival ötvözi. A népzene és a különböző zenei stílusok összefüggéseit keresi, a modern harmóniavilágok és a legkülönbözőbb autentikus zenei formák szintézisére törekszik. Heppes Miklós basszus szólamai kiválóan illeszkednek a polimodális zenei világhoz. Kovács Tamás world music ütős szettje ( sarkával duplázik a cajonon, pergóje egy riq, tamjai surdo és djembe) szolgáltatja a biztos alapot a zenei kalandokhoz. Egyaránt otthonosan mozog a hagyomános, és a kortárs asszimetrikus ritmusokban.
A zenekar 2020-ban bekerült a Szimpla Lemming Tehetséggondozó Programba. 2023 ban Kapolcson a Művészetek Völgyében mutatkozott be Szerepelt élőben a Tilos Rádióban .Rendszeres közreműködő számos alternatív színházi projektben, többek között a Kompánia Színházi Társulat és az Artus Stódió előadásaiban. Tagjai, társulatok külföldi turnéinak köszönhetően nemcsak Magyarországon, de Csehországban, Észtországban, Szlovéniában, Németországban, Koreában, Törökországban, Thaiföldön, Lengyelországban és Szlovákiában is többször színpadra léptek.