Brókerek összehasonlítása: Melyik a legjobb?
HTML-код
- Опубликовано: 29 дек 2024
- Ebben a videóban arról fogok beszélni, hogy hogyan válasszuk ki a legjobb brókercéget. Össze fogjuk a hasonlítani a különböző brókercégeket. Közöttük magyarokat és külföldieket is.
Ezen a linken tudsz jelentkezni a Pénzügyi Alapozó Tréningre: szendreiadam.h...
Értékpapírszámla összehasonlítás: szendreiadam.h...
Bróker választó oldal: brokerchooser....
Kedves Ádám!
A IB-nél van számlám, és tudom, hogy van magyar ügyfélszolgálat, mert szükségem is volt rá. Az biztos, hogy nagy eséllyel egy indiai fogja felvenni az első telefont, de lehet kérni, hogy irányítson át magyar ügyintézőhöz. Munkaidőben, kis várakozással ez mindig megoldható volt.
Üdv
+1 KBC. 2 napja voltam az első TBSZ megnyitni. Mindenre készségesen válaszoltak, tisztán érhetően, kedvesek voltak. Emailben és 24 órán belül válaszolnak. Nem is drága.
Nagyon hasznos, hiánypotlo video, koszonom.
Trading212 nél lehet HUF vagy EUR számlát nyitni. Beutalni is lehet HUF-ot.
Trading212 esetén bankkártyával lehet befizetni, elvileg lehet HUF-t elhelyezni.
Szuper, köszönöm!
Köszi!🙏
én olyannal találkoztam, higy fizessek be a bevételhez XY Ft-t, utána a bróker felé kell 15%-t kifizetni 354 euróban. A nyereség 20148 Ft-ból pl 5 millió a nyereség.
A Plus500-ról mit gondoltok? Valakinek van tapasztalata velük és a Trading212-vel kapcsolatban? Utóbbinál van Invest számla is ahol ingyen lehet részvényeket venni és ez nem a CFD-revonatkozik mert az a Trade számla, lehet a 2 között váltani tehát mind2 elérhető.
Sziasztok. Két hónapja használom a Lightyeart. Egyszerű kevés a legetőség, de nagyobb részvényekbe fektetni hosszutávra jó. Ki és befizetés pillanatok alatt megvan. Alacsonyak a jutalékok is ha valaki játszani szeretne ( us stocks 0,1$ /tranzakció 100 $ alatt)
Egyelőre csak reszvényeket és ETFeket lehet venni, elvileg importálható a portfólió más brókertől. Exportálni egyelőre nem lehet.
Mekkora költsége van az átvezetésnek ? Többszáz $- os költségeket olvasni pl IBKR -re...
Sziasztok. Köszi szépen a tartalmas és minőségi munkát. Erdélyből milyen úton lennei javasolt a leginkább magyarországi tőzsdere befektetni?
Ki az akinek a brókere bekéri, kezeli az adóilletőségi igaozolást a kofizetők felé abból a célból, hogy a külföldi osztalékok külföldi adólevonása a kétoldalú adóegyezmények szerint történjen? A KH biztosan nem törődik ezzel, de mások sem?
@szendreiadam-penzugyiszaba8225 : Ha évi 2-3m félretehető, már megérheti a KBC? Vagy az még kevés ahhoz? Elvinné a díjköltség a várható hozamot?
Hosszu tavu reszvenybefektetesre melyik a legalkalmasabb?
Szia Ádám! Felmerult bennem a TBSZ-szel kapcsolatban, hogy azon veve evrol evre a reszvenyt, miként tudok osztalekbol megelni? Mert ha TBSZ-re veszem, oda is kapom az osztalekot is? Vagy azt kivehetem 5 évtől függetlenül? Ha nem igy van, milyen tanácsod volna erre? Koszi a valaszt elore is.
TBSZ-ről nem veheted ki és a magyar brókereknél a min. díjak miatt gyakorlatilag nem is tudod vissza fektetni. Osztalékra a TBSZ nem jó. Bocs hogy én válaszoltam, remélem segített.
Igen, irják, hogy Tbsz-ről nem veheted ki. Közben. Persze a vergén a tiéd.
De Usa reszvenyeket osztalek szempontjából nem erdemes venni, sem TBSZ-re, sem sima számlára magyar állampolgárkent, mert az Usa nemreg egyoldalúan felmondta a magyar állammal kötött adóegyezményt, úgyhogy az eddigi 15%-os, adó helyett, levon a magyar allam 15%-,ot, meg az Usa is vagy annyit. Eddig csak 15% volt ugye az adó az osztalekra a sima számlán. A Tbsz-en elvileg nem volt adó. Na az Usa jövő évtől onnan is von.
A sima rerszvenyek hozamaból tudtommal nem von az Usa, csak az osztalékából, akár Tbsz-re veszed, akár sima befektetési számlára.
Kedves Ádám! Ha IB-b szeretnék nyitni ETF short pozíciót TBSZ-ről akkor megtehetem cash számláról vagy váltanom kell marginra és Mikkora összegra van szükség hozzá? Kösz a választ.
Hello - Info!
Randomot lenyelte az Erste, így most Erste online -ba tettek bele.
Tegnap vettem iShare S&P500 ETF- et.
A jutalék több már mint amit írtál, Frankfurti tőzsdén 0,35% de min. 7euro, azonkívül a valuta váltásnak van egy rejtett (sehol nem publikált) költsége kb. 0,6%. Ha adod veszed máris buktál 2%-ot azonnal!
Én is ott voltam, mióta felvásárolta az Erste nem használtam, mert nem volt idöm étnézni a feltételeket, de lehet nem is fogom hasznélni.
Az mondjuk jó kérdés hogy most fizetnem kéne havidijat igy hogy átraktak, ugy hogy nincs is rajta pénz?
@@thombaz
Fizetned kell.
Ha van havidíj, automatikusan vonják a semmiből is, és minuszos lesz a számlád.
@@turakcicakesegyebek.1855 Hat remélem nem. Majd felhivom oket
Lehet fél évre is állampapírt venni?
Lehet, 2 napra is akár.
Igen, mert ha jól választasz, akkor kapsz némi kamatot is, fél évre lekötött pénzedre is. Ha fix kifizetésed lesz, kb fél év múlva, akkor simán érdemes.
@@adorjandobra8590 köszi, pont egy ilyen korrekt válaszra vártam
Szerintem magyarorszagi normalis broker nincs. Egyik sem jo, de cserebe mindegyik draga.
KBC tenyleg talan a legjobb, de ugyanugy draga es a befeketeto vedelem nagyon kicsi.
Egyebkent jo osszesito.
A szar de legalébb drága már magyar mantra.
Szia! Te akkor melyik céget ajánlanád?
Én abba kavarodtam bele, hogy akkor 5 év után ha magyar brókernél vagy, akkor nem kell adóznod. Pl akkor a KBC-nél sem kell? Vagy mivel az más országba van bejegyezve, ott nincs ilyen?
Nem éri meg hosszú távon kicsit többet fizetni azért, hogy 5 év tán nem adózz?
Van értelme állampapírt venni kis, havi összegekben?
nincs, főleg a mostani időkben :D
szerintem van, már ha olyat veszel. Noha nem értek annyira hozzá de főleg ezekben az időkben találhatsz egész jókat, jobb mint, ha mit sem kezdenél a pénzeddel.
Van, még mindig jobb, mintha a számládon csücsülne csak a pénz.
Csak abban az esetben, ha különben a párnacihába tartanád.
Különben reszveny, arany, es kriptó,+ mellé MINIMALIS, max 10% állampapir.
Mi a véleményed az Admiralsról? Ott úgy látom, hogy lehet CFD-ket és ETF-eket is venni, bár a felületét nem ismerem.
Nekem volt Admirals, most is van de már csak kereskedésre. Vedd figyelembe, hogy OTC market makerek, de legalább olcsó.
Én ezt tényleg nem értem. Most én döntöm el, hogy a bróker melyik cég részvényét vegye a pénzemből, vagy ezt a döntést rábízhatom a brókerre? Esetleg van ilyen is meg olyan is? Ha nekem kell eldönteni, akkor nem vághatok bele, mert nem értek hozzá. És szerintem a pékek, az utcaseprők, a fogorvosok vagy éppen a magyartanárok sem értenek hozzá. Ehhez csak a bankárok és a közgazdászok értenek. Én azt sem értem, hogy mitől lesz hasznom abból, ha van egy részvényem akár egy bróker cégnél, akár otthon a fiókban. Lehet, hogy másnak ez evidens, de nekem nem. Én máshoz értek.
Tanulni kell, hogy ehhez is értsél.
Tanul róla, nem nehéz.
Én örömmel tanulok, ez az egyik hobbim. Élvezem a tanulást.
Különben TE döntöd el, és NEM a bróker, hogy mit vegyél.
A bróker ( már amelyik) csak tanacsot ad, technikai elemzésekkel segít.
Ha csak minimálisan akarsz tanulni, akkor a brókeren keresztül fektess nyilt végű befektetési alopokba, ( alapokba, ne egy alapba) és ők majd kezelik a penzed, persze a haszonból is lecsípnek, meg amúgy is. Akkor csak a befektetési alapoknak kell kicsit utánaneznef.
Nagyon minimális tanulassal nezz utána az állampapiroknak, és vegyél azt is valamennyit, a semmitől többet ér. De ezt ne brokjeren keresztűl tedd, mert ott díja van, hanem a neten az Allamkicstár honlapján.
Ha meg tanulni akarsz, akkor reszvenykereskedelem!
Ja, a reszvenyen az a hasznod, hogy mint mondjuk megveszed x reszvenyt 5 ezer forintert, és pár hónap, vagy egy ev mulva eladod 5500 forintert. A brokered levonja ebből a diját, az állam bacsinak befizeted s következő evben az adót, a haszon maraderka meg a tied.
Persze, bukhatsz is a részvényen...
@@turakcicakesegyebek.1855 Kezelik a pénzemet. Már csak azt kéne tudnom, hogy mi történik a pénzemmel, amikor azt egy befektetési alap kezeli. A tanulást értem. Csak az kérdés, hogy mennyi tanulást r meg ez a téma. Nem járnék jobban, ha tanulás helyett dolgoznék? Esetleg ha egy új szakmát tanulnék vagy az eddigiben mélyednék el jobban? Az állampapírokról azért szerencsére van ném gfogalmam.
@@ubul8616
A befektetesi alapokról fél óra,,egy óra tanulás elég. Ádám egyik videójaban is van róluk szó. Utána csak az a dolgod,,hogy kiválaszd a brókered választekából a neked megfelelő befektetesi alapot. Én ugye nem tudom mi jó neked, én csak magamnak tudom, hagy mit választanék, ha alapba tenném a pénzem egy részét. Na ha megvan legalább KÉT kivlasztott alap odaadod nekik a pênzt ês hátradölsz. Aztán ők vagy hasznot termelnek, vagy veszteseget.
Az alap kezeli a penzed, megpedig azert mert te nem vagy hajlandó megtanulni a részvénybefektetest;)
Ha megtanulnád nem szorulnál befektetési alapra, hanem magad fektetnél be részvenyekbe a brokereden keresztül. Akkor csak a brókernek fizetnéd a díját, de így + az alapnak is fogod;)
Egy befektetési alap sem csinál mást, amit te ne tudnál megtennii hónapokig tartó tanulás után. Egy alap is részvényekbe, és kötvenyekbe fekteti a pénzed, igaz, hozzáférhet némelyik olyan kötvényekhez, vagy részvenyekhez is, amihez te nem. Meg ott van egy-két profi befektető, de az sem garancia a sikerre, van néha, hogy egy amatör szerencsésebb vagy ügyesebb, mint a profik.
De amit egy alap csinál idővel te is meg tudod csinálni, csak olcsóbban.
Ha befektetesekről tanulsz, attól még tanulhatsz másik szakmát is..Egy heten elég pár orat tanulni, akkor is tudsz majd már valamit hónapok alatt.
Én a tanulást hobbinak tekintem, engem szórakoztat. Afféle szellemi sport reszemről a befektetés, vagy az arról való tanulás. De ha neked ez nagyon nehezedre esik,akkor inkább hanyagold, és vegyél a pénzed egy részéből állampapirt, a többit meg add oda két alapkezelőnek.
Vagy penzügyi tanácsot is kérhetsz pl egy ilyen coachtól mint ádám, természetesen pénzért. De lehet van olyan is aki olcsóbb, ( vagy drágább) vagy ingyen is segít egy minimálisat.
Ha beszélgetél egy jó coachal, akkor ő már abból tudni fgja, hogy mik a terveid, mekkora ösdzegről van szó, segít a TERVEIDHEZ, egy jó brókert talalni, és elmondja, hogy pl milyen %-ban oszd meg a portfoliódat az állampapir, és a befektetesi alap között, vagy javasol valami mást is mellé, stb, stb...
Mert minden embet helyzete más, és más. Ami az egyiknek jó befektetés, mert hosszú távra, és ad9mentesen szeretne befektetni, kisebb hozammal és kockázattal, az a másik embernek lehet rossz, mert ő inkább bevállalja a nagy rizikót rövid távra, nagyobb haszonért...
Én nem tudom, mi a jó neked. Azt csak TE tudod.
Egy coach abban tud segíteni, hogy elmondod neki, hogy te mit akarsz, szerinted mi a jó neked, és ő is elmodja a véleményét, hogy ez, szerinte jó-e neked, majd segít a befektetesedhez megtalalni a legoptimálisabb formát.
De felesleges akár coachot is bevonni a dologba. Eldöntöd a befektetesed IDŐINTERVALLUMÁT, és egy kis utánajárással a neten, plusz egy kis tanulással, már kb tudni fogod, hogy mibe fektess be.