Super lekcja, wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione. Ja niestety zapisałam się do szkoły jazdy gdzie wykłady teoretyczne to porażka i kpina niestety. Dlatego uzupełniam wiedzę teraz z internetu.
Mamy podobny awatar, więc zainteresowałem się tym co macie Państwo do przekazania swoim kursantom. Jestem pod wrażeniem. Spokojny i profesjonalnie prowadzony wykład, bez gwiazdorzenia i popisów nieomylnego belfra, co jest niestety skażeniem zawodowym wielu wykładowców OSK, szczególnie tych, którzy nie rozumieją lub nie raczą zauważyć rozbieżności między prawem i praktyką WORD. Dlatego tym razem pominę drobne uwagi do prezentowanego materiału, życzą sobie i państwu tego , by podobnie było w kolejnych odcinkach. Od lat śledzę poczynania OSK, które z oczywistych względów muszą tak szkolić, jak wymagają tego od nich egzaminatorzy WORD. Dlatego od zawsze powtarzam, że w obecnej sytuacji bezprawia i samowoli tej koterii, kandydat na kierowcę ma słuchać rad i uwag swojego instruktora, gdyż on wie najlepiej jaki poziom wiedzy prezentują lokalni egzaminatorzy o różnej profesji, przyuczeni jedynie do zawodu na wewnętrznych kursach w WORD. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zarówno część pytań egzaminacyjnych jak i praktyka WORD od 20 lat oparta jest na starym peerelowskim Kodeksie drogowym z 1983 roku, który przestał obowiązywać w 1998 roku. Sprzeczne z prawem europejskim wymysły jego współtwórców i komentatorów, można spotkać w pisanych przez nich poradnikach dla kierowców, bezkrytycznie powielanych np. przez Grupę IMAGE. Taką książką jest prezentowana w Państwa materiale książka "Kierowca doskonały B" nieżyjącego już specjalisty Wojsk Samochodowych z czasów PRL, płk. Henryka Próchniewicza, którego w 2005 roku pewien dobrze ustosunkowany analfabeta drogowy, ekspert wydawnictwa, zmusił do zmiany rozumienia zasad ruchu okrężnego na sprzeczne z obowiązującym prawem. Mam nadzieję, że NIE UCZYCIE Państwo swoich podopiecznych, że z okrężnie biegnącej jezdni można, jadąc do przeciwległego wylotu na okrężnie zorganizowanej budowli drogowej, skręcić w prawo z każdego pasa ruchu, tłumacząc to sobie jako jazdę na wprost bez zmiany kierunku jazdy, myląc kierunek jazdy z kierunkiem ruchu, z czym mamy do czynienia także na skrzyżowaniach na których droga zmienia swój kierunek. Równocześnie namawiam tych, którzy już posiadają uprawnienia, by doskonalili swoje umiejętności w oparciu o właściwą wiedzę z zakresu prawa drogowego, gdyż na drodze, to już oni sami odpowiadają za swoje czyny. Nie będzie okolicznością łagodzącą to, co przeczytali w poradnikach dla kierowców lub to czego uczono ich na kursie.
@@AS-lm1ci Bardzo mi przykro, ale pomimo, że jestem w posiadaniu bardzo wielu publikacji dotyczących obowiązujących w Polsce zasad ruchu drogowego, także historycznych, np. pisanych w języku polskim w czasach II wojny światowej, nie jestem w stanie pomóc. Niestety wszystkie obecne powielają poglądy byłych, miernych ale wiernych, współtwórców i komentatorów starego peerelowskiego Kodeksu drogowego z 1983 roku. Oczywiście nie wszystko o czym jest mowa w tych podręcznikach jest wymysłem lub kłamstwem. Tym którzy dopiero przygotowują się do roli kierowcy polecam pełne posłuszeństwo wobec wymagań i wskazań swojego nauczyciela, gdyż on wie najlepiej czego wymagają egzaminatorzy i jakie prawo zwyczajowe obowiązuje w danym WORD. Muszą mieć jedynie świadomość tego, że gdy uzyskają uprawnienia powinni sami zadbać o to, by poznać prawo drogowe takim jakim ono jest naprawdę, gdyż wtedy zrozumieją nie tylko jego istotę i podłoże nieporozumień, ale także błędy w zakresie znakowania złożonych budowli drogowych w postaci skrzyżowań drób publicznych.
Merytorycznie i na temat :). Ja tylko dodam, że można korzystać z pobocza legalnie jeśli nie jest oddzielone linią ciągłą, a kiedy jest oddzielone linią ciągłą, to tylko wtedy kiedy np. przepuszczamy pojazd uprzywilejowany :)
Fajny filmik, super - zabrakło tylko kwiatków, że pobocze nie jest elementem składowym jezdni - cokolwiek idioci potocznie zwani osłami mieli na myśli w pord-zie :)
A nie chodziło o to, co Pani w filmiku tłumaczyła? Że pobocze to element drogi, a nie jezdni? Rzeczywiście podchwytliwe na pierwszy rzut oka, szczególnie biorąc pod uwagę limit czasowy na odpowiedź z teorii.
@@TheLul001 Dokładnie tak. Ludziom obecnie brakuje skupienia na więcej niż 5 sekund, wyrywają z kontekstu kilka słów i czepiają się błędów, których nie ma.
Tak, między innymi definicja drogi twardej (nie ma już ograniczenia 20m) lub to że po drodze dla rowerów można poruszać się na rolkach. Zasadniczo duża część filmu jest nieaktualna.
Nauka teorii bez zarzutu ale praktyka na zajechanych manach (C) gdzie na skrzyżowaniu skrzynia pada i nie idzie wbić żadnego biegu i trzeba kilkukrotnie odpalac silnik, fotel z zepsutą regulacją wysokosci, blokujące sie drzwi pasażera, z rana żeby odpalić te trupy do nauki jazdy trzeba krecic pol minuty bo wtryski wymagaja regeneracji😂 no i luzy na kierownic, że trzeba pozadnie trzymac kierownice dwoma rękoma 😂 Oszczednosci oszczednosciami ale takim trupem ktorym uczylem sie jezdzic zdawałem prawo jazdy w gdanskim pordzie😂
mówi Pani że osoba na rolkach jest pieszym i dlatego nie może poruszać się po chodniku, który jest dla pieszych. zasstanawiam sie czy oglądać dalej bo nie bede w stanie wychwycić wszytkich pomyłek...ponieważ się uczę. pozdrawiam
no cóż, takie są wykłady😅jakoś nauczyć sie trzeba albo jak nie chcesz w taki sposób, mogą cię też brać rodzice/znajomi na jazdy i tam się nauczysz na bieżąco
Jezu pierwsze 5 minut i już tak Pani zagmatwała. Potok słów, Pani się sama myli, do tego słownictwo techniczne i skróty myślowe nie wytłumaczone. Dramat. Doceniam chęci i pracę nad tym kursem ale słucha się naprawdę ciężko.
Pani Weronika powiedziała, że jest pieszym, tylko że w przypadku poruszania się drogą dla rowerów, np z powodu braku chodnika czy drogi dla pieszych, lub niemożności korzystania z nich, w odróżnieniu od innych pieszych, niepełnosprawny ma pierwszeństwo przed rowerami. Taki przywilej w i tak już nieuprzywilejowanym położeniu :) Czasem droga dla pieszych jest wykonana z materiału gorszego/mniej gładkiego niż droga dla rowerów, czy mamy wtedy osobie na wózku wytykać, że ma nią nie jechać? Bądźmy ludźmi. Poruszanie się na wózku to naprawdę dość spory wysiłek. Pozdrawiam jako os. pełnosprawna! :)
Bardzo dobry, ciekawy i treściwy wykład, bardzo dobrze Pani tłumaczy, pozdrawiam.
Ale ma pani genialną energię, bardzo fajnie się słucha i uczy :)
Dziękuję za całą playlistę , bardzo dobrze tłumaczone przez Panią . Powodzenia .
Super lekcja, wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione. Ja niestety zapisałam się do szkoły jazdy gdzie wykłady teoretyczne to porażka i kpina niestety. Dlatego uzupełniam wiedzę teraz z internetu.
Rel
swietnie wyjasnione. dziekuje
Fajnie Pani tłumaczy , miło się słucha się i dużo zapamiętuje :)
Bardzo spodobał mie się pani filmik, jest on bardzo pomocny i dobrze wyjasniony. Dziękuję bardzo, z Ukrainy)
Mamy podobny awatar, więc zainteresowałem się tym co macie Państwo do przekazania swoim kursantom. Jestem pod wrażeniem. Spokojny i profesjonalnie prowadzony wykład, bez gwiazdorzenia i popisów nieomylnego belfra, co jest niestety skażeniem zawodowym wielu wykładowców OSK, szczególnie tych, którzy nie rozumieją lub nie raczą zauważyć rozbieżności między prawem i praktyką WORD. Dlatego tym razem pominę drobne uwagi do prezentowanego materiału, życzą sobie i państwu tego , by podobnie było w kolejnych odcinkach.
Od lat śledzę poczynania OSK, które z oczywistych względów muszą tak szkolić, jak wymagają tego od nich egzaminatorzy WORD. Dlatego od zawsze powtarzam, że w obecnej sytuacji bezprawia i samowoli tej koterii, kandydat na kierowcę ma słuchać rad i uwag swojego instruktora, gdyż on wie najlepiej jaki poziom wiedzy prezentują lokalni egzaminatorzy o różnej profesji, przyuczeni jedynie do zawodu na wewnętrznych kursach w WORD.
Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zarówno część pytań egzaminacyjnych jak i praktyka WORD od 20 lat oparta jest na starym peerelowskim Kodeksie drogowym z 1983 roku, który przestał obowiązywać w 1998 roku. Sprzeczne z prawem europejskim wymysły jego współtwórców i komentatorów, można spotkać w pisanych przez nich poradnikach dla kierowców, bezkrytycznie powielanych np. przez Grupę IMAGE. Taką książką jest prezentowana w Państwa materiale książka "Kierowca doskonały B" nieżyjącego już specjalisty Wojsk Samochodowych z czasów PRL, płk. Henryka Próchniewicza, którego w 2005 roku pewien dobrze ustosunkowany analfabeta drogowy, ekspert wydawnictwa, zmusił do zmiany rozumienia zasad ruchu okrężnego na sprzeczne z obowiązującym prawem.
Mam nadzieję, że NIE UCZYCIE Państwo swoich podopiecznych, że z okrężnie biegnącej jezdni można, jadąc do przeciwległego wylotu na okrężnie zorganizowanej budowli drogowej, skręcić w prawo z każdego pasa ruchu, tłumacząc to sobie jako jazdę na wprost bez zmiany kierunku jazdy, myląc kierunek jazdy z kierunkiem ruchu, z czym mamy do czynienia także na skrzyżowaniach na których droga zmienia swój kierunek.
Równocześnie namawiam tych, którzy już posiadają uprawnienia, by doskonalili swoje umiejętności w oparciu o właściwą wiedzę z zakresu prawa drogowego, gdyż na drodze, to już oni sami odpowiadają za swoje czyny. Nie będzie okolicznością łagodzącą to, co przeczytali w poradnikach dla kierowców lub to czego uczono ich na kursie.
Czy mógłby Pan polecić jakiś dobry podręcznik do nauki jazdy napisany bez błedów i w przystępny sposób?
@@AS-lm1ci Bardzo mi przykro, ale pomimo, że jestem w posiadaniu bardzo wielu publikacji dotyczących obowiązujących w Polsce zasad ruchu drogowego, także historycznych, np. pisanych w języku polskim w czasach II wojny światowej, nie jestem w stanie pomóc. Niestety wszystkie obecne powielają poglądy byłych, miernych ale wiernych, współtwórców i komentatorów starego peerelowskiego Kodeksu drogowego z 1983 roku. Oczywiście nie wszystko o czym jest mowa w tych podręcznikach jest wymysłem lub kłamstwem.
Tym którzy dopiero przygotowują się do roli kierowcy polecam pełne posłuszeństwo wobec wymagań i wskazań swojego nauczyciela, gdyż on wie najlepiej czego wymagają egzaminatorzy i jakie prawo zwyczajowe obowiązuje w danym WORD. Muszą mieć jedynie świadomość tego, że gdy uzyskają uprawnienia powinni sami zadbać o to, by poznać prawo drogowe takim jakim ono jest naprawdę, gdyż wtedy zrozumieją nie tylko jego istotę i podłoże nieporozumień, ale także błędy w zakresie znakowania złożonych budowli drogowych w postaci skrzyżowań drób publicznych.
@@BLOG-RRD Bardzo to smutne i zaskakujące co Pan napisał... Dziękuję za informację i pozdrawiam.
Bardzo dobre wyjaśnienie. Dziękuję za film❤
fantastycznie Pani to tlumaczy dziękuję za pomoc
bardzo przydatne informacje do egzaminu..mozna sporo sie nauczyc ciekawie i jasno tlumaczone łapka w gore leci
Dziękuję Pani za profesjonalizm, pasję, jasność przekazu, komunikatywność, pozytywna energię...
Merytorycznie i na temat :). Ja tylko dodam, że można korzystać z pobocza legalnie jeśli nie jest oddzielone linią ciągłą, a kiedy jest oddzielone linią ciągłą, to tylko wtedy kiedy np. przepuszczamy pojazd uprzywilejowany :)
Bardzo Pani dziękuję 😊
Pani jest wspaniała :)
dziękuję za wykłady
Dziękuje za wykład
Właśnie planuje zrobić prawko
Bardzo dziękuję bo akurat jestem przed testami a pominąłem wykłady niestety ;))
Ale ładna koszula!
🍀 Dziękuję za udostępnienie i pozdrawiam serdecznie.
super sie pani slucha
Dziękuję ❤
Bardzo fajne komentarze, które uzupełniają samodzielną naukę.
Meroteryka super, pełen profesjonalizm,
Super! Dobre wykład.
Fajne przygotowanie do egzaminu !
Napewno pomoże pozdrawiam przyszłych kierowców a dla obecnych niech nie zabraknie uwagi 😂❤
Fajnie, dziekuje
Dobrze się mówi trudno zrobić
Fajny program..
Pozdrowienia dla osób z lekcj online👁👄👁👌
super! dziękuję
Dzieki za wykład
Super wykład ♥
Ale Pani jest fajna😊
Bardzo fajny materiał, przyjemnie się Pani słucha. Zamierzam zapisać sie na kurs prawa jazdy, czy treści z tego kanału są cały czas aktualne?
Droga dwujezdniowa musi mieć jezdnie o co najmniej dwóch pasach ruchu by jechać 100 km/h
Jest więcej takich wykładów?
Cała playlista
Super
świetne
Dzieki
A który przepis mówi że osoba na wózku inwalidzkim ma pierwszeństwo na drodze dla rowerów?
Tłumaczy Pani jak nauczyciel co jest rzadkością wśród instruktorów.
Fajny filmik, super - zabrakło tylko kwiatków, że pobocze nie jest elementem składowym jezdni - cokolwiek idioci potocznie zwani osłami mieli na myśli w pord-zie :)
A nie chodziło o to, co Pani w filmiku tłumaczyła? Że pobocze to element drogi, a nie jezdni? Rzeczywiście podchwytliwe na pierwszy rzut oka, szczególnie biorąc pod uwagę limit czasowy na odpowiedź z teorii.
O kurcze tam gdzie jest przejazd kolejowy jest zdj z mojego miasta haha ps. Bardzo fajnie Pani wszystko tłumaczy :D
Dzięki
Świetny kurs. Dziękuje Pani serdecznie za utrwalenie wiedzy. A nie dało by zrobić coś takiego tylko dla innych kategorii np C ? :)
Super ale przydał by się Pani mikrofon
Jest wajny😂
😊😮❤
Co to jest zestaw owiec?!
Witam. Czy Pani przypadkiem nie zaprzeczyla sobie wyjasniajac poruszanie sie osoby na rolkach po drodze dla pieszych?
Jest tam gwiazdka, że doszło do przejęzyczenia
😘
Jakie welośladowe* To rowerem czy motocyklem nie mogę wjechać na jezdnie?
Zastanawia mnie czy jest jakis przepis dozwalajacy jazde rowerem zimą? (Są odpowiednie opony). Chodzi mi o jazde po drogach i sciezkach rowerowych.
droga to wydzielony pas z dziurami
Chciał bym uczyc się testów ale nie wiem która strona naj lepsza pomoże ktos
Prawo jazdy 360
@@iiToxic_02 dzieki
Każda ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Reszta ma dużo błędów i nie są oficjalne.
"Pas ruch służy do poruszania się pojazdów wielośladowych". A co w takim razie z jednośladami, czy można poruszać się nim po pasie ruchu?
JEDNEGO rzędu pojazdów wielosladowych
@@TheLul001 Dokładnie tak. Ludziom obecnie brakuje skupienia na więcej niż 5 sekund, wyrywają z kontekstu kilka słów i czepiają się błędów, których nie ma.
czy w 2024 roku duzo sie zmienilo przez 4 lata od momentu jak byl nagrywany ten material ?
no nic właściwie
@@SzymonNon.Jak to nic !!!???. Przybyło wypasionych bryk , i przyglupow z prawami jazdy .😎👎👎
Tak, między innymi definicja drogi twardej (nie ma już ograniczenia 20m) lub to że po drodze dla rowerów można poruszać się na rolkach. Zasadniczo duża część filmu jest nieaktualna.
chodnik jest teraz częścią drogi dla pieszych a nie jest już samoistniejącym tworem
Nauka teorii bez zarzutu ale praktyka na zajechanych manach (C) gdzie na skrzyżowaniu skrzynia pada i nie idzie wbić żadnego biegu i trzeba kilkukrotnie odpalac silnik, fotel z zepsutą regulacją wysokosci, blokujące sie drzwi pasażera, z rana żeby odpalić te trupy do nauki jazdy trzeba krecic pol minuty bo wtryski wymagaja regeneracji😂 no i luzy na kierownic, że trzeba pozadnie trzymac kierownice dwoma rękoma 😂 Oszczednosci oszczednosciami ale takim trupem ktorym uczylem sie jezdzic zdawałem prawo jazdy w gdanskim pordzie😂
Opaczyłeś skutki spisku
mówi Pani że osoba na rolkach jest pieszym i dlatego nie może poruszać się po chodniku, który jest dla pieszych. zasstanawiam sie czy oglądać dalej bo nie bede w stanie wychwycić wszytkich pomyłek...ponieważ się uczę. pozdrawiam
5:36 po lewej stronie jest *rowerów - oznacza, że Pani się pomyliła i chodziło jej o rowerów ;)
Początek obiecujący
Cześć TUTAJ DAMIAN
Słuchając głosu Pani Weroniki można przegapić cały wykład 🤭
😛
Czy można dolanczyc
Wytrzymałem 5min ale nudy
no cóż, takie są wykłady😅jakoś nauczyć sie trzeba albo jak nie chcesz w taki sposób, mogą cię też brać rodzice/znajomi na jazdy i tam się nauczysz na bieżąco
Jezu pierwsze 5 minut i już tak Pani zagmatwała. Potok słów, Pani się sama myli, do tego słownictwo techniczne i skróty myślowe nie wytłumaczone. Dramat.
Doceniam chęci i pracę nad tym kursem ale słucha się naprawdę ciężko.
Śluzy są w P-niu
Zgłaszam błąd. Osoba na wózku ibwalidzkim jest pieszym, nie wolno jej poruszać się po ścieżce rowerowej
Pani Weronika powiedziała, że jest pieszym, tylko że w przypadku poruszania się drogą dla rowerów, np z powodu braku chodnika czy drogi dla pieszych, lub niemożności korzystania z nich, w odróżnieniu od innych pieszych, niepełnosprawny ma pierwszeństwo przed rowerami. Taki przywilej w i tak już nieuprzywilejowanym położeniu :) Czasem droga dla pieszych jest wykonana z materiału gorszego/mniej gładkiego niż droga dla rowerów, czy mamy wtedy osobie na wózku wytykać, że ma nią nie jechać? Bądźmy ludźmi. Poruszanie się na wózku to naprawdę dość spory wysiłek. Pozdrawiam jako os. pełnosprawna! :)