wpuscilem kiedys okolo 700szt narybku amura do stawu 50m na 30m. Sytuacja była kiepska ponieważ wzdłuż całego brzegu znajdowało się 3 metrowe zagęszczenie glonów. Po zaledwie 4 miesiącach zostały tylko pojedyncze kępki. Mało tego, dało sie w koncu łowić na spinning :)
Cześć, super kanał, poszedł sub :) super by było jak byś robił więcej właśnie takich filmików nt. Różnych gatunków ryb, i trzymaniu ich w stawie, o ich potrzebach, interakcjach z innymi gatunkami itp. Krąży na te tematy dużo bzdur w internecie, ty jako fachowiec w tej dziedzinie możesz się z niektórymi rozprawić. Wesołych świąt, pozdrawiam serdecznie :)
Witam. Jest Pan jednym z nielicznych sprzedawców posiadających taką ogromną wiedzę na temat sprzedaż ryb . Widzę że Pan potrafi doradzić kupującym u Pana ryby . Film jak każdy który Pan nagrywa jest konkretny i z sensem Pozdrawiam.
@@jarosawarmacinski8702 Witam Panie Jarku! Czy istnieje u Pana szansa takiego komercyjnego wędkowania plus oczywiście podpatrzenie jak wygląda produkcja ryb na żywo? Sam mam dwa nieduże stawy- no i w związku z tym mnóstwo pytań. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
@@78maras Witam. Nie jestem właścicielem gospodarstwa tylko pracownikiem. W firmie , w której pracuję nie ma łowiska wędkarskiego. Gospodarstwo ukierunkowane jest tylko na hodowlę ryb. A co do praktyki rybackiej to tylko powiem, że sam jestem absolwentem Technikum Rybackiego i Kierunku Rybactwo na Wydziale Ochrony Środowiska i Rybactwa na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim, mam 16 lat stażu pracy i ciągle się czegoś uczę. Może nagram krótki poradnik dla małych hodowców... Pozdrawiam serdecznie!!! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Dziękuję za odpowiedź. Całkiem możliwe że gdzieś mijaliśmy się na korytarzu wydziałowym chodź ja kończyłem Bioinżynierię Zwierząt. Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!
@@sqrt9 Dziękuję. To miłe, że widzowie subskrybują i miłe, że w ogóle oglądają. Moje filmy to mój protest przeciwko mnożeniu głupoty w internecie. Jeśli moje dzieci mają coś oglądać w sieci to niech to będą rzeczy pożyteczne! A główny cel to promocja zdrowej żywności. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Witam świetny film konkretny i rzeczowy jak i wszystkie inne widać że robicie to Państwo z pasją i to się ceni !!! Też przy naszym gospodarstwie posiadamy 2 stawy ok 70-80 arowe niestety bez opcji spuszczania wody poziom wód gruntowych i kiepsko nam idą próby odłowienia ryb bo dno nie regularnej głębokości oraz sporo grazeli , ale mamy takie rodzynki łowione na wędkę amury ok 15 kg, 100cm i rosną dalej 😉 Pozdrawiam serdecznie i zdrowych świat oraz dobrych żniw 👍
Dziękuję bardzo za miły komentarz. Skoro w stawach są takie duże ryby to znaczy, że są w nich dobre warunki do zimowania, a to ważne. Pozdrawiam serdecznie! Wesołych Świąt!
samiczki i samce ... hm... to tylko w przypadku linów ewentualnie karasi złocistych jest możliwe (płetwy brzuszne), u piskorza i śliza (płetwy piersiowe)
Karp amur i tołpyga w Polsce podobno dadzą radę się wytrzeć np w jeziorach czy zbiornikach które służą do schładzania elektrowni np Gosławice , gdzie woda jest tam cały rok ciepła
Ja oprócz stawów mam małe naturalne oczko 6x5 m było prawie całe porośnięte rdestnicą wyłapałem 3 amury z swojego stawu po mniej więcej 2kg wrzuciłem do oczka i po mniej więcej 10 dniach rdestnicy wogóle nie było
Nie wiem czy czytasz komentarze czy nie ;) ale mam pytanko . Nie uważasz że ceny ryb w tym roku są za wysokie ? Pytam jako konsument ;) . Jakbyś mógł zrobić jakiś film o kosztach hodowli ryb w takim gospodarstwie rybackim jak twoje , to by dużo wyjaśniło w kwestii właśnie cen .
W gospodarstwie rybackim Polesie w Sosnowicy, w którym pracuję obecna cena karpia to 18 zł / kg. O cenie i o kosztach można by mówić długo. W tym roku rzeczywiści ceny są wysokie. Panuje ogólna drożyzna, ale bardzo istotna jest bardzo mała podaż karpia. Wiosną w gospodarstwach było bardzo mało dwuletnich karpi, które teraz są sprzedawane jako handlowe. Popyt i podaż dyktują cenę. Mało towaru, dużo kupujących, wysoka cena. pozdrawiam!
Trochę z innej beczki: jak to jest możliwe, że w czasach kapitalizmu w okresie świątecznym, gdy karp schodzi "jak woda", w Szczecinie tej królewskiej ryby zabrakło już 23 grudnia w południe? Od 20 lat kupuję i w tym okresie można było przebierać w karpiach.Może ma Pan jakieś informacje na ten temat, bo podejrzewam, że nie tylko w Szczecinie tak było.
Karpia zabrakło w całym kraju. Wiosną w gospodarstwach rybackich było mało kroczka (karpi dwuletnich, z których jesienią mamy ryby konsumpcyjne). Z małej ilości materiału zarybieniowego wyprodukowano mało ryb towarowych. Mała podaż, duży popyt, wysoka cena i w końcu drak towaru.
Witam jestem tuz przed kupnem stawu z domem .Staw to okolo 1,5 hektara.czy ktos jest wstanie powiedziedz oczywiscie bardzo orjetacyjnie,jaki jest koszt utrzymania w skali roku takiego zbiornika? Oczywiscie bez kosztu ryb.Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.Ps moze jakies ksiazki ktos zaproponuje?
Witam. Jeśli chodzi o książki to na końcu filmiku "Zimowanie karpi. Karp w zimie." podaję kilka tytułów książek. Film jest na tym kanale w zakładce "wideo". Co do kosztów utrzymania to niestety nie ma jednoznacznej i krótkiej odpowiedzi. Jeśli chcesz tylko mieć staw to koszty są niewielkie. Podatek i pewnie koszt koszenia. Mam na myśli koszenie grobli, brzegów. Żeby miało to jakiś wygląd to trzeba co najmniej dwa razy w roku wykosić. Jeśli chcesz trzymać tam ryby to znowu wszystko zależy od Ciebie. Ile tych ryb będzie? Czy będziesz je dokarmiał? Jakie to będą ryby? itd. Samo utrzymanie stawu to znikome koszty. Przy zakupie zorientuj się skąd poprzedni właściciel brał wodę. Na retencję wody trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne. Oczywiście możesz to robić na "dziko", ale zawsze lepiej mieć papier. Spodziewaj się komarów i rechotu żab. Pamiętaj, że chów ryb obarczony jest dużym ryzykiem. Choroby, wydry, kormorany, ludzie, brak wody w lecie... Ale z drugiej strony to duża frajda.
Oczywiście od wielu lat w drodze powrotnej z grzybów pod Sosnowicą kupuję ryby w Libiszowie i zawsze jest OK 👍 Tylko czemu w tym roku sprzedaż była dopiero od 15 października?
Prowadzenie punktu sprzedaży ryb wiąże się z dużymi kosztami: energia elektryczna, robocizna itp. W tym roku prezes postanowił otworzyć sprzedaż 15 października. Wtedy trwają odłowy, jest większy asortyment ryb, większe przychody, a koszty rozkładają się również na inne prace. Dziękuję za miły komentarz! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Witam Bardzo miło się ogląda Pana vlogi. Mam pytanie do Pana czy zrobi pan jakiś vlog na temat pasożytów ryb takich jak pijawki, splewka i inne? I jak sobie radzić z pasożytami. Życzę wesołych świąt i pozdrawiam
Moim zamiarem jest propagowanie wiedzy ogólnej na temat ryb, zachęcanie do ich jedzenia i przybliżenie widzom specyfiki pracy rybaka. Mówienie o chorobach i pasożytach ryb będzie miało skutek odwrotny. Przepraszam, ale raczej nie powstanie taki film. Dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!!!
Cześć, świetny kanał. Powiedz mi jeśli możesz czy jest sens zawracać sobie głowę hodowlą karpia ( ekologiczną i małe zagęszczenie ryb - powiedzmy max tona/hektar ), problem jest tego typu, że codziennie nie mogę tam być, max 2 dni w tyg. całe mam i w sezonie 3-4 razy oprócz tego uda się wyrwać na 2 czy 3 h coś poogarniać w tyg. roboczym. Jest sens się w to pchać czy jednak mam za mało czasu aby temu poświęcić? Dodam, że zapał jest i stawy są profesjonalne, przepływowe z rzeki górskiej. Mały 1 ha i duży 4,5. Z małego upuszcza się woda do dużego. Poprzedni hodowca miał bardzo dobre wyniki, tylko, że był tam prawie co dzień na parę godzin.. Facet zmarł i mam okazję zakupić teren tylko obawiam się czy jest sens się w to pakować gdy mam inną pracę na pełen etat.
Uważam, że na stawach powinno się być codziennie. Zobaczyć czy nikt nie wyjął desek w mnichu, czy bobry nie przekopały grobli, czy nie ma kormoranów, czy ryby nie chorują itp. Poprzedni gospodarz znał dobrze te stawiki. Wiedział co i jak. Ty zanim się nauczysz stracisz sporo czasu i pieniędzy. Dużym problemem mogą okazać się złodzieje. Szybko się zorientują kiedy jesteś, a kiedy Cię nie ma i wykradną ryby. Kolejna sprawa to dostępność materiału zarybieniowego. Będziesz miał się gdzie zaopatrzyć? Gospodarstwa niechętnie sprzedają narybek i kroczek. Masz sprzęt do odłowu? Masz sprzęt do transportu? Żeby legalnie hodować ryby trzeba mieć nadany numer weterynaryjny a na samo gromadzenie wody potrzebne jest pozwolenie wodnoprawne. Owszem, można to robić na dziko, ale do czasu kiedy ktoś życzliwy doniesie. Oczywiście zakup ziemi i stawów to świetna lokata kapitału, a wyżej wymienione warunki da się spełnić. Pamiętaj jeszcze że nad wodą trawa i inna roślinność szybko rosną. Trzeba mieć czym kosić i mieć na to czas. Decyzja należy do Ciebie. Ale pamiętaj, że hodowla ryb tylko z boku i na filmikach wygląda tak fajnie. Na wiele czynników nie masz wpływu np: choroby, pogoda....
@@jarosawarmacinski8702 Poprzedni właściciel zmarł, jego żona żyje i znamy się parę lat, zobowiązała się, że służy pomocą, wie bardzo dużo bo mąż bez niej nigdzie się nie ruszał. Nie mieszkał tam na stałe, lecz był prawie co dzień. Woda w samopas przez 2,5 roku a jednak śladów kłusownictwa nie widać, ktoś parę razy pływał z wędkami z pontonu ponoć to tyle. Byłem na rekonesans parę rzutów i okonie 30cm wciąż tam są do tego szczupaczek wpadł 50cm. Z brzegu nie ma dojść są może 2 w miarę dogodne miejsca. Na dnie stawu kołki żeby siatek nie ciągnąć. Chciałbym zrobić tam działkę rekreacyjną, a przy okazji żeby co 3-4 lata spuścić i coś odłowić, sprzedać. Rynek zbytu i dojście do ryb akurat mam, obracam się w towarzystwie wędkarzy, znajomi też mają zbiorniki jakieś w dzierżawie czy coś i mają obcykane o to się nie boję. Ew. podpowiedz o co pytać żonę byłego rybaka i na co zwrócić uwagę. Stawy mają około 25 lat, jak to jest jeśli chodzi o str. techniczą.Może jest okazja z Tobą pogadać przez telefon lub maila bo widzę, że masz mega pojęcie i pasję tym temacie. Ja na razie póki co mam sam zapał i parę zł, które nie chce zmarnować ! EDIT : Dodam, że nIe nastawiam się tu stricte na kasę, mam inne dochodowe zajęcie. Chciałbym tylko z tego odbić na dojazdy i ew. koszty związane z użytkowaniem terenu, paliwo do kosiarki, pszenice raz w tyg. do sypania itd itp. Pozwolenie wodnoprawne ważne na 15lat w przód, o nr weterynaryjnym nic mi nie wiadomo, musze spytać. Tam wszystko legal z tego co mi wiadomo. Narzędzie do odłowu zostały po starym właścicielu. Znajomych też mam z 10 osób chętnych wspomóc co jakiś czas. Myślę, że od kwietnia do wrześnie w zasadzie co drugą, trzecią dobę ktoś będzie ja czy znajomi, wstawie camping . Jest opcja na jakieś kamery czy zabezpieczenie jeśli nie ma dost. do prądu ?? Jak można sobie poradzić
Ja skończyłem Technikum Przetwórstw Rybnego w Gdyni, ale o takich rzeczach nas nie uczono. Po kiego grzyba nas uczono łacińskich nazw płetw rybich????. Pinna analis , płetwa odbytowa,pinna pectoralis , piersiowa , grzbietpowa to chyba dorsalis itp.O łuskach nas uczono ,cykloidalne i ktenoidalne.A teraz jestem operatorem zgrzewarki do blach.I jak słyszę dzieciaki czy nawet młodzież o czym mówią ,kim będą , jaką będą wykonywali pracę to śmiać mi się chce.
Wiatm. mam pytanie na temat "stawu" bardzo mały bo ok. 5 arów lustra wody.. i ok 2m glebokosci.. najgłębsze miejsce ok niecale 3m... jak iloscia ryby mozna zarybic takie miejsce?? chodzi mino karpia amura lina karasia szczupaka..pozrawiam
Witam. Obsada stawu zależy od wielu rzeczy. Ale żeby się nie mądrzyć to napiszę, że moim zdaniem najlepiej taki staw zarybić kroczkiem tzn. dwuletnim karpiem. Średnia obsada tych ryb to 1000 szt/ ha. A więc na omawiany staw można wpuścić 50 sztuk. Jeśli będzie mniej to oczywiście nie szkodzi. Jeśli będzie więcej to ryby będą wolniej rosły. Do karpia wpuściłbym około 10 amurów i po kilka sztuk lina i ewentualnie karasia. Z karasiem trzeba uważać bo szybko i łatwo się rozmnaża. Jeśli będzie go dużo to trzeba będzie wpuścić kilka sztuk szczupaka. Proponuję w ogóle nie wpuszczać karasia.
Witam myślę o wykonaniu stawu przy domu takiego 3-4 m głębokości i powierzchni 10mx6m powiedz mi jak mam sprawdzić czy tam będzie woda?Chciałbym uniknąć sytuacji, że będę kopał i nie znajdę w tym miejscu wody.Dodatkowo chciałbym prosić o wszystkie informacje ,które będą mi potrzebne do wykonania takiej czynności. Z góry dziękuję.
Szeroki temat. Po pierwsze staw 3-4m moim zdaniem będzie za głęboki. Słońce nie dochodzi do dna. Bez słońca nie ma fotosyntezy, bez tego nie ma tlenu. Nie ma tlenu - nie ma życia. Nie wiem czy tam będzie woda. Jeśli wiosną są tam podtopienia i jest mokro to prawdopodobnie będzie woda. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w lecie woda może nieco odparować. Nie będzie deszczów - nie będzie wody. Trzeba zwrócić uwagę na to, że taki staw to niebezpieczeństwo dla dzieci. Jeśli kopiemy staw to tak żeby brzegi nie były zbyt strome, bo woda je podmyje i nie będzie zadowolenia. Staw to również komary. W takim stawie prawdopodobnie nie będzie dobrych warunków do zimowania. Trzeba się liczyć z tym, że jak ryby zostaną na zimę to mogą usnąć z braku tlenu. (Długie zimy z lodem i śniegiem na lodzie). Nie jestem w stanie określić czy będzie tam woda. Nie wiem jak to zrobić. Jeśli będzie woda to takie ryby jak karp, amur, karaś mogą w takim stawie być chowane (hodowane to za dużo powiedziane)
Mam pytanie, mógłbyś opowiedzieć co robicie z rybami niesprzedanymi? ;) Czy to się zdarza? Jeśli tak to co z taką rybą robicie? Przyrosty tej ryby do przyszłego roku będzie już owocował tym, że ryba będzie powyżej 5kg i nie będzie już tak dobrym Karpiem konsumpcyjnym ;) Zawsze mnie to ciekawiło co się dzieje z rybami nie sprzedanymi ;) Pozdrawiam ! ;) robisz super robotę! ;)
W ostatnich latach sprzedajemy całą swoją produkcję. Ale czasami specjalnie zostawiamy kilka ton po to aby sprzedać je wiosną w lepszej cenie. Karpia w Polsce je się nie tylko na wigilię. Ponadto duże karpie bardzo chętnie kupowane są przez właścicieli łowisk wędkarskich. Na takie łowiska im większa ryba tym chętniej jest kupowana.
Jeszcze kilka lat temu takie stanowisko było ogólnie przyjęte. Obecnie jeśli w operacie danego jeziora jest wpis o zarybianiu karpiem to można to robić. Gospodarstwo, w którym pracuje zarybia dzierżawione jezioro karpiem bo taki zapis jest w operacie. Pozdrawiam!
Firma, w której pracuję to Gospodarstwo Rybackie POLESIE w Sosnowicy, woj. Lubelskie, pow. Parczew. Cena ryb w tym regionie to 18 - 19 zł / kg. cena detaliczna. Pozdrawiam. Wesołych Świąt!
Karp od setek lat wpisany jest w polską kulturę i tradycję. Łosoś jest do nas importowany w olbrzymich ilościach. Ale to łosoś fermowy, tuczony sztucznymi paszami. Nie ma to nic wspólnego z naturą, ekologią i zdrowiem... Polecam Karpia! Wesołych Świąt!
@@piotrklejnowski7563 Łosoś to ryba dwuśrodowiskowa .Ze słodkiej wody w rzekach i potokach korzysta tylko by odbyć tarło.W przypadku chodowli w morzu pływające sadze- baseny z siatki muszą być usytuowane w zatokach gdzie nie docierają fale sztormowe, które niszczą chodowle. Na Bałtyku w morskich granicach Polski nie mamy fiordów.... .
Jeśli jest w maju dobra pogoda, a w stawie rośliny, na których można złożyć ikrę to karp przystępuje do tarła bez problemu. Oczywiście ryby muszą mieć odpowiedni wiek.
@@jarosawarmacinski8702 Pytam bo pewien biolog środowiskowych dr. hab. twierdził, że raczej są to rzadkie, odosobnione przypadki, głównie z racji temperatury wody która u nas zazwyczaj jest zbyt niska i utrzymuje się zbyt krótko. Dziękuje za odpowiedź.
Nie wiem czy karaś jeszcze jest w sprzedaży. osobiście nie zajmuję się sprzedażą. Najlepiej zadzwonić do punktu sprzedaży i się dowiedzieć. 82 560 72 18 Pozdrawiam! Wesołych Świąt!!!!
Wielkość obsady zależy od wielu rzeczy. Ale żeby się nie rozpisywać to sugeruję zarybić staw karpiem dwuletnim, tzw. kroczkiem. Obsada takimi rybami to 1000 szt. /ha więc na pół hektara wychodzi 500 sztuk.
Senior amurom normalnie kosi lake dwa razy dziennie .Wszystko jest zjedzone Niestety przyducha i brak czujnosci gospodarza usmiercila wiekszosc blisko trzykilowych osobnikow 3 lata temu.
U większości gatunków płeć można rozpoznać tylko tuż przed tarłem. Nie jestem mocny w tej dziedzinie. Nie prowadzimy wylęgarni i nie zajmujemy się tarłem. Pozdrawiam! wesołych Świąt!
@@arekmysliwski5966 Chyba niewiele wiesz o galarecie z karpia. Tam idzie mlecz, ikra, serce, wątroba, praktycznie komplet wnętrzności bez pęcherza pławnego, żółci i jelit.
A czy to prawda że amur zjada tyle roślinności ile waży? Bo ja mam w stawie 5 po ok 10kg to razem dziennie zjedzą 50kg roślin dziennie a u mnie na dnie nie ma roślinności i jedzą tyle co sobie naskubią z brzegu
Super materiał ! Co do amura, to ciekawostką jaką usłyszałem od profesora na jednej z uczelni było to, że podczas odłowu rozpędzony amur uderzył w nogę człowieka który pracował w stawie i mu ją złamał. No i ma ciekawą nazwę łacińską - ale w sumie do dzisiaj ją pamiętam:)
Świetny film dzięki że jako jeden z nielicznych nagrywasz prawdę o gospodarstwach rybackich pozdrawiam i wesołych świąt
Dziękuję. Bardzo mi miło. Również pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
Fajny film i dużo można się dowiedzieć od Pana .Pozdrawiam !!!
Dziękuję. Również pozdrawiam!
wpuscilem kiedys okolo 700szt narybku amura do stawu 50m na 30m. Sytuacja była kiepska ponieważ wzdłuż całego brzegu znajdowało się 3 metrowe zagęszczenie glonów. Po zaledwie 4 miesiącach zostały tylko pojedyncze kępki. Mało tego, dało sie w koncu łowić na spinning :)
Super kanał dużo się dowiedziąłem. Wesołego Nowego roku
Dziękuję. Wszystkiego dobrego!
Bardzo miło się Pana slucha, czekam na kolejne produkcje !
Pozdrowienia
Dziękuję bardzo. Takie komentarze mobilizują do dalszego nagrywania. Pozdrawiam serdecznie!
Cześć, super kanał, poszedł sub :) super by było jak byś robił więcej właśnie takich filmików nt. Różnych gatunków ryb, i trzymaniu ich w stawie, o ich potrzebach, interakcjach z innymi gatunkami itp. Krąży na te tematy dużo bzdur w internecie, ty jako fachowiec w tej dziedzinie możesz się z niektórymi rozprawić. Wesołych świąt, pozdrawiam serdecznie :)
Dziękuję za miłe słowa. Będę nagrywał. Wesołych Świąt!
Duża wiedza i mądre słowa. Leci sub i łapka w górę. Pozdrawiam. Wesołych Świąt.
Dziękuję! Wesołych Świąt!!!
Witam. Jest Pan jednym z nielicznych sprzedawców posiadających taką ogromną wiedzę na temat sprzedaż ryb .
Widzę że Pan potrafi doradzić kupującym u Pana ryby .
Film jak każdy który Pan nagrywa jest konkretny i z sensem
Pozdrawiam.
Bardzo dziękuje za miły komentarz. Pozdrawiam serdecznie!
Znowu bardzo pouczający i ciekawy film! pozdrawiam!
Dziękuje. Bardzo m miło. Pozdrawiam!
@@jarosawarmacinski8702 Witam Panie Jarku! Czy istnieje u Pana szansa takiego komercyjnego wędkowania plus oczywiście podpatrzenie jak wygląda produkcja ryb na żywo? Sam mam dwa nieduże stawy- no i w związku z tym mnóstwo pytań. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
@@78maras Witam. Nie jestem właścicielem gospodarstwa tylko pracownikiem. W firmie , w której pracuję nie ma łowiska wędkarskiego. Gospodarstwo ukierunkowane jest tylko na hodowlę ryb. A co do praktyki rybackiej to tylko powiem, że sam jestem absolwentem Technikum Rybackiego i Kierunku Rybactwo na Wydziale Ochrony Środowiska i Rybactwa na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim, mam 16 lat stażu pracy i ciągle się czegoś uczę. Może nagram krótki poradnik dla małych hodowców... Pozdrawiam serdecznie!!! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Dziękuję za odpowiedź. Całkiem możliwe że gdzieś mijaliśmy się na korytarzu wydziałowym chodź ja kończyłem Bioinżynierię Zwierząt. Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!!!
Dzięki za fajny i ciekawy film👍Pozdrawiam oraz Wesołych świąt 😀
Dziękuję! Wesołych Świąt!
Bardzo miło się Pana słucha! Prosimy o więcej filmów! Pozdrawiam :)
Dziękuję bardzo. Mam kilka pomysłów na najbliższe filmiki. Będę nagrywał. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Życzę jeszcze jak najszybciej pierwszego tysiąca subskrybentów i rozwoju kanału :)
@@sqrt9 Dziękuję. To miłe, że widzowie subskrybują i miłe, że w ogóle oglądają. Moje filmy to mój protest przeciwko mnożeniu głupoty w internecie. Jeśli moje dzieci mają coś oglądać w sieci to niech to będą rzeczy pożyteczne! A główny cel to promocja zdrowej żywności. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Super super super. Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję. Cieszę się, że się podobało!
Witam świetny film konkretny i rzeczowy jak i wszystkie inne widać że robicie to Państwo z pasją i to się ceni !!! Też przy naszym gospodarstwie posiadamy 2 stawy ok 70-80 arowe niestety bez opcji spuszczania wody poziom wód gruntowych i kiepsko nam idą próby odłowienia ryb bo dno nie regularnej głębokości oraz sporo grazeli , ale mamy takie rodzynki łowione na wędkę amury ok 15 kg, 100cm i rosną dalej 😉
Pozdrawiam serdecznie i zdrowych świat oraz dobrych żniw 👍
Dziękuję bardzo za miły komentarz. Skoro w stawach są takie duże ryby to znaczy, że są w nich dobre warunki do zimowania, a to ważne. Pozdrawiam serdecznie! Wesołych Świąt!
samiczki i samce ... hm... to tylko w przypadku linów ewentualnie karasi złocistych jest możliwe (płetwy brzuszne), u piskorza i śliza (płetwy piersiowe)
Bardzo fajny kanał ;) Fajnie słucha się takiego pasjonata swojej pracy jak Pan :)
Dziękuję. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 również wesołych świąt :))
Ma Pan swietny glos, Makłowicz wsród ichtiologów, no o bardzo fajna przystepna wiedz
Bardzo dziękuję! Pozdrawiam serdecznie!
Karp amur i tołpyga w Polsce podobno dadzą radę się wytrzeć np w jeziorach czy zbiornikach które służą do schładzania elektrowni np Gosławice , gdzie woda jest tam cały rok ciepła
super wyjasnienie pozdrawiamy
Jak zawsze ciekawy film😉 Wszystko robione z pasją🙂 Ryba pyszna 🙂Pozdrawiam😉
Dziękuję bardzo. Wesołych świąt!!!!
@@jarosawarmacinski8702 Wesołych 🙂
Dobra robota pozdrawiam i wesołych świąt.
Dziękuję! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Super film..i oczywiście szeroka wiedza.
Dziękuje. Pozdrawiam. Wesołych Świąt!
Ja oprócz stawów mam małe naturalne oczko 6x5 m było prawie całe porośnięte rdestnicą wyłapałem 3 amury z swojego stawu po mniej więcej 2kg wrzuciłem do oczka i po mniej więcej 10 dniach rdestnicy wogóle nie było
Takie duże amury w niewielkim zbiorniku zrobią robotę. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Zdecydowanie zrobią pozdrawiam i również wesołych świąt
wiedza na wysokim poziomie nagrywaj częściej
Dziękuję. Będę nagrywał w miarę czasowych możliwości!
Witam trochę się spoznilem ale już słucham:)
Dzięki. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Nie wiem czy czytasz komentarze czy nie ;) ale mam pytanko . Nie uważasz że ceny ryb w tym roku są za wysokie ? Pytam jako konsument ;) . Jakbyś mógł zrobić jakiś film o kosztach hodowli ryb w takim gospodarstwie rybackim jak twoje , to by dużo wyjaśniło w kwestii właśnie cen .
Ja płaciłem 22 zł za kg żywego karpia...
W gospodarstwie rybackim Polesie w Sosnowicy, w którym pracuję obecna cena karpia to 18 zł / kg. O cenie i o kosztach można by mówić długo. W tym roku rzeczywiści ceny są wysokie. Panuje ogólna drożyzna, ale bardzo istotna jest bardzo mała podaż karpia. Wiosną w gospodarstwach było bardzo mało dwuletnich karpi, które teraz są sprzedawane jako handlowe. Popyt i podaż dyktują cenę. Mało towaru, dużo kupujących, wysoka cena. pozdrawiam!
Co sądzić o karpiu, sprzedawanym jako polski w grudniu, w domu okazuje się, że jest ikra? Jak to wytłumaczyć? :)
Trochę sposobem wypowiedzi przypomina Pan Makłowicza.
Tak. Już w kilku komentarzach przeczytałem taką opinię. Może za dużo oglądałem Makłowicza i tak mi zostało. Pozdrawiam!
Trochę z innej beczki: jak to jest możliwe, że w czasach kapitalizmu w okresie świątecznym, gdy karp schodzi "jak woda", w Szczecinie tej królewskiej ryby zabrakło już 23 grudnia w południe? Od 20 lat kupuję i w tym okresie można było przebierać w karpiach.Może ma Pan jakieś informacje na ten temat, bo podejrzewam, że nie tylko w Szczecinie tak było.
Karpia zabrakło w całym kraju. Wiosną w gospodarstwach rybackich było mało kroczka (karpi dwuletnich, z których jesienią mamy ryby konsumpcyjne). Z małej ilości materiału zarybieniowego wyprodukowano mało ryb towarowych. Mała podaż, duży popyt, wysoka cena i w końcu drak towaru.
@@jarosawarmacinski8702 Szkoda - przedsiębiorcy nie zarobili, a klienci zostali bez karpia na święta.
Witam jestem tuz przed kupnem stawu z domem .Staw to okolo 1,5 hektara.czy ktos jest wstanie powiedziedz oczywiscie bardzo orjetacyjnie,jaki jest koszt utrzymania w skali roku takiego zbiornika? Oczywiscie bez kosztu ryb.Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.Ps moze jakies ksiazki ktos zaproponuje?
Witam. Jeśli chodzi o książki to na końcu filmiku "Zimowanie karpi. Karp w zimie." podaję kilka tytułów książek. Film jest na tym kanale w zakładce "wideo". Co do kosztów utrzymania to niestety nie ma jednoznacznej i krótkiej odpowiedzi. Jeśli chcesz tylko mieć staw to koszty są niewielkie. Podatek i pewnie koszt koszenia. Mam na myśli koszenie grobli, brzegów. Żeby miało to jakiś wygląd to trzeba co najmniej dwa razy w roku wykosić. Jeśli chcesz trzymać tam ryby to znowu wszystko zależy od Ciebie. Ile tych ryb będzie? Czy będziesz je dokarmiał? Jakie to będą ryby? itd. Samo utrzymanie stawu to znikome koszty. Przy zakupie zorientuj się skąd poprzedni właściciel brał wodę. Na retencję wody trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne. Oczywiście możesz to robić na "dziko", ale zawsze lepiej mieć papier. Spodziewaj się komarów i rechotu żab. Pamiętaj, że chów ryb obarczony jest dużym ryzykiem. Choroby, wydry, kormorany, ludzie, brak wody w lecie... Ale z drugiej strony to duża frajda.
Oczywiście od wielu lat w drodze powrotnej z grzybów pod Sosnowicą kupuję ryby w Libiszowie i zawsze jest OK 👍 Tylko czemu w tym roku sprzedaż była dopiero od 15 października?
Prowadzenie punktu sprzedaży ryb wiąże się z dużymi kosztami: energia elektryczna, robocizna itp. W tym roku prezes postanowił otworzyć sprzedaż 15 października. Wtedy trwają odłowy, jest większy asortyment ryb, większe przychody, a koszty rozkładają się również na inne prace. Dziękuję za miły komentarz! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Ryby u Was są OK i zawsze będę polecał 👍
Witam
Bardzo miło się ogląda Pana vlogi. Mam pytanie do Pana czy zrobi pan jakiś vlog na temat pasożytów ryb takich jak pijawki, splewka i inne? I jak sobie radzić z pasożytami. Życzę wesołych świąt i pozdrawiam
Moim zamiarem jest propagowanie wiedzy ogólnej na temat ryb, zachęcanie do ich jedzenia i przybliżenie widzom specyfiki pracy rybaka. Mówienie o chorobach i pasożytach ryb będzie miało skutek odwrotny. Przepraszam, ale raczej nie powstanie taki film. Dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!!!
Cześć, świetny kanał. Powiedz mi jeśli możesz czy jest sens zawracać sobie głowę hodowlą karpia ( ekologiczną i małe zagęszczenie ryb - powiedzmy max tona/hektar ), problem jest tego typu, że codziennie nie mogę tam być, max 2 dni w tyg. całe mam i w sezonie 3-4 razy oprócz tego uda się wyrwać na 2 czy 3 h coś poogarniać w tyg. roboczym. Jest sens się w to pchać czy jednak mam za mało czasu aby temu poświęcić? Dodam, że zapał jest i stawy są profesjonalne, przepływowe z rzeki górskiej. Mały 1 ha i duży 4,5. Z małego upuszcza się woda do dużego. Poprzedni hodowca miał bardzo dobre wyniki, tylko, że był tam prawie co dzień na parę godzin.. Facet zmarł i mam okazję zakupić teren tylko obawiam się czy jest sens się w to pakować gdy mam inną pracę na pełen etat.
Uważam, że na stawach powinno się być codziennie. Zobaczyć czy nikt nie wyjął desek w mnichu, czy bobry nie przekopały grobli, czy nie ma kormoranów, czy ryby nie chorują itp. Poprzedni gospodarz znał dobrze te stawiki. Wiedział co i jak. Ty zanim się nauczysz stracisz sporo czasu i pieniędzy. Dużym problemem mogą okazać się złodzieje. Szybko się zorientują kiedy jesteś, a kiedy Cię nie ma i wykradną ryby. Kolejna sprawa to dostępność materiału zarybieniowego. Będziesz miał się gdzie zaopatrzyć? Gospodarstwa niechętnie sprzedają narybek i kroczek. Masz sprzęt do odłowu? Masz sprzęt do transportu? Żeby legalnie hodować ryby trzeba mieć nadany numer weterynaryjny a na samo gromadzenie wody potrzebne jest pozwolenie wodnoprawne. Owszem, można to robić na dziko, ale do czasu kiedy ktoś życzliwy doniesie. Oczywiście zakup ziemi i stawów to świetna lokata kapitału, a wyżej wymienione warunki da się spełnić. Pamiętaj jeszcze że nad wodą trawa i inna roślinność szybko rosną. Trzeba mieć czym kosić i mieć na to czas. Decyzja należy do Ciebie. Ale pamiętaj, że hodowla ryb tylko z boku i na filmikach wygląda tak fajnie. Na wiele czynników nie masz wpływu np: choroby, pogoda....
@@jarosawarmacinski8702 Poprzedni właściciel zmarł, jego żona żyje i znamy się parę lat, zobowiązała się, że służy pomocą, wie bardzo dużo bo mąż bez niej nigdzie się nie ruszał. Nie mieszkał tam na stałe, lecz był prawie co dzień. Woda w samopas przez 2,5 roku a jednak śladów kłusownictwa nie widać, ktoś parę razy pływał z wędkami z pontonu ponoć to tyle. Byłem na rekonesans parę rzutów i okonie 30cm wciąż tam są do tego szczupaczek wpadł 50cm. Z brzegu nie ma dojść są może 2 w miarę dogodne miejsca. Na dnie stawu kołki żeby siatek nie ciągnąć. Chciałbym zrobić tam działkę rekreacyjną, a przy okazji żeby co 3-4 lata spuścić i coś odłowić, sprzedać. Rynek zbytu i dojście do ryb akurat mam, obracam się w towarzystwie wędkarzy, znajomi też mają zbiorniki jakieś w dzierżawie czy coś i mają obcykane o to się nie boję. Ew. podpowiedz o co pytać żonę byłego rybaka i na co zwrócić uwagę. Stawy mają około 25 lat, jak to jest jeśli chodzi o str. techniczą.Może jest okazja z Tobą pogadać przez telefon lub maila bo widzę, że masz mega pojęcie i pasję tym temacie. Ja na razie póki co mam sam zapał i parę zł, które nie chce zmarnować ! EDIT : Dodam, że nIe nastawiam się tu stricte na kasę, mam inne dochodowe zajęcie. Chciałbym tylko z tego odbić na dojazdy i ew. koszty związane z użytkowaniem terenu, paliwo do kosiarki, pszenice raz w tyg. do sypania itd itp. Pozwolenie wodnoprawne ważne na 15lat w przód, o nr weterynaryjnym nic mi nie wiadomo, musze spytać. Tam wszystko legal z tego co mi wiadomo. Narzędzie do odłowu zostały po starym właścicielu. Znajomych też mam z 10 osób chętnych wspomóc co jakiś czas. Myślę, że od kwietnia do wrześnie w zasadzie co drugą, trzecią dobę ktoś będzie ja czy znajomi, wstawie camping . Jest opcja na jakieś kamery czy zabezpieczenie jeśli nie ma dost. do prądu ?? Jak można sobie poradzić
@@wacawvv9588 zadzwoń po świętach któregoś wieczoru 600292104.
Trzeba byc mocno uposledzonym zeby patrzec na plec ryby przed zakupem
Ja skończyłem Technikum Przetwórstw Rybnego w Gdyni, ale o takich rzeczach nas nie uczono. Po kiego grzyba nas uczono łacińskich nazw płetw rybich????. Pinna analis , płetwa odbytowa,pinna pectoralis , piersiowa , grzbietpowa to chyba dorsalis itp.O łuskach nas uczono ,cykloidalne i ktenoidalne.A teraz jestem operatorem zgrzewarki do blach.I jak słyszę dzieciaki czy nawet młodzież o czym mówią ,kim będą , jaką będą wykonywali pracę to śmiać mi się chce.
Mogą dołączyć zdjęcia działki przy domu gdzie zamierzam wykopać.
super Pan opowiada, świetna dykcja ,trochę a`la Makłowicz .
Dziękuję. Nie pan jeden dostrzegł podobieństwo do Makłowicza. Ale ja uważam to za duży komplement. Wszystkiego dobrego!
czyli to jest prawdziwy fanatyk wędkarstwa :D
Ja?! Jeśli o mnie chodzi to nie miałem wędki w rękach już ponad 25 lat. Pozdrawiam!
Fajny film łapa leci w góre ja kupiłem dzisiaj 5 pięknych karpi w sumie było 13 kg i unas jest 18zł.za kg w detalu pozdrawiam
Dziękuję! U nas cena taka sama. 18 zł/kg. Pozdrawiam serdecznie!
Czy wypuściłeś je do rzeki czy okazałeś im litość
Duży ten sum skoro zmieściło się do niego 13 kg karpi
Ja kiedyś kupiłem prosiaka ,a po roku okazała się świnia
super kanał pozdrawiam ..... leci sub;)
Dziękuję! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Kiedyś w Halinowie, paniusia patrząc w sadz, zapytała... "a czy te ryby są świeże ? "
Skrajny przypadek... Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Nie kurwa, przyleciały z Francji zamrożone, wrzucilem je na moment do mikrofali i wpuściłem do stawu xD
Wiatm. mam pytanie na temat "stawu" bardzo mały bo ok. 5 arów lustra wody.. i ok 2m glebokosci.. najgłębsze miejsce ok niecale 3m... jak iloscia ryby mozna zarybic takie miejsce?? chodzi mino karpia amura lina karasia szczupaka..pozrawiam
Witam. Obsada stawu zależy od wielu rzeczy. Ale żeby się nie mądrzyć to napiszę, że moim zdaniem najlepiej taki staw zarybić kroczkiem tzn. dwuletnim karpiem. Średnia obsada tych ryb to 1000 szt/ ha. A więc na omawiany staw można wpuścić 50 sztuk. Jeśli będzie mniej to oczywiście nie szkodzi. Jeśli będzie więcej to ryby będą wolniej rosły. Do karpia wpuściłbym około 10 amurów i po kilka sztuk lina i ewentualnie karasia. Z karasiem trzeba uważać bo szybko i łatwo się rozmnaża. Jeśli będzie go dużo to trzeba będzie wpuścić kilka sztuk szczupaka. Proponuję w ogóle nie wpuszczać karasia.
@@jarosawarmacinski8702 ok.. dziękuję za podpowiedź.. czekam na nowe filmy na kanale..Szczęściowego Nowego Roku..pozdrawim
Witam myślę o wykonaniu stawu przy domu takiego 3-4 m głębokości i powierzchni 10mx6m powiedz mi jak mam sprawdzić czy tam będzie woda?Chciałbym uniknąć sytuacji, że będę kopał i nie znajdę w tym miejscu wody.Dodatkowo chciałbym prosić o wszystkie informacje ,które będą mi potrzebne do wykonania takiej czynności. Z góry dziękuję.
Szeroki temat. Po pierwsze staw 3-4m moim zdaniem będzie za głęboki. Słońce nie dochodzi do dna. Bez słońca nie ma fotosyntezy, bez tego nie ma tlenu. Nie ma tlenu - nie ma życia. Nie wiem czy tam będzie woda. Jeśli wiosną są tam podtopienia i jest mokro to prawdopodobnie będzie woda. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w lecie woda może nieco odparować. Nie będzie deszczów - nie będzie wody. Trzeba zwrócić uwagę na to, że taki staw to niebezpieczeństwo dla dzieci. Jeśli kopiemy staw to tak żeby brzegi nie były zbyt strome, bo woda je podmyje i nie będzie zadowolenia. Staw to również komary. W takim stawie prawdopodobnie nie będzie dobrych warunków do zimowania. Trzeba się liczyć z tym, że jak ryby zostaną na zimę to mogą usnąć z braku tlenu. (Długie zimy z lodem i śniegiem na lodzie). Nie jestem w stanie określić czy będzie tam woda. Nie wiem jak to zrobić. Jeśli będzie woda to takie ryby jak karp, amur, karaś mogą w takim stawie być chowane (hodowane to za dużo powiedziane)
Musisz zrobić kilka odwiertów świdrem do głębokości gdy pojawi się woda gruntowa.Dobrze wybrać suchą porę .
Mam pytanie, mógłbyś opowiedzieć co robicie z rybami niesprzedanymi? ;) Czy to się zdarza? Jeśli tak to co z taką rybą robicie? Przyrosty tej ryby do przyszłego roku będzie już owocował tym, że ryba będzie powyżej 5kg i nie będzie już tak dobrym Karpiem konsumpcyjnym ;) Zawsze mnie to ciekawiło co się dzieje z rybami nie sprzedanymi ;) Pozdrawiam ! ;) robisz super robotę! ;)
W ostatnich latach sprzedajemy całą swoją produkcję. Ale czasami specjalnie zostawiamy kilka ton po to aby sprzedać je wiosną w lepszej cenie. Karpia w Polsce je się nie tylko na wigilię. Ponadto duże karpie bardzo chętnie kupowane są przez właścicieli łowisk wędkarskich. Na takie łowiska im większa ryba tym chętniej jest kupowana.
@@jarosawarmacinski8702 dziękuje za odpowiedź ! ;) Wesołych Świąt ;) robicie super robotę ! Pozdrawiam ;)
mam pytanie, karpia jako gatunek obcy nie powinno się wpuszczać do naturalnych jezior?
Jeszcze kilka lat temu takie stanowisko było ogólnie przyjęte. Obecnie jeśli w operacie danego jeziora jest wpis o zarybianiu karpiem to można to robić. Gospodarstwo, w którym pracuje zarybia dzierżawione jezioro karpiem bo taki zapis jest w operacie. Pozdrawiam!
Skąd jesteś , w jakiej cenie sprzedajesz karpie w detalu na stół wigilijny?
Firma, w której pracuję to Gospodarstwo Rybackie POLESIE w Sosnowicy, woj. Lubelskie, pow. Parczew. Cena ryb w tym regionie to 18 - 19 zł / kg. cena detaliczna. Pozdrawiam. Wesołych Świąt!
Dlaczego nie chodujemy łososi itp?
Karp od setek lat wpisany jest w polską kulturę i tradycję. Łosoś jest do nas importowany w olbrzymich ilościach. Ale to łosoś fermowy, tuczony sztucznymi paszami. Nie ma to nic wspólnego z naturą, ekologią i zdrowiem... Polecam Karpia! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Ale z karpiem świata nie zdobędziemy. Łosoś jest popularny wszędzie.
@@piotrklejnowski7563 Łosoś to ryba dwuśrodowiskowa .Ze słodkiej wody w rzekach i potokach korzysta tylko by odbyć tarło.W przypadku chodowli w morzu pływające sadze- baseny z siatki muszą być usytuowane w zatokach gdzie nie docierają fale sztormowe, które niszczą chodowle. Na Bałtyku w morskich granicach Polski nie mamy fiordów.... .
Karp wyciera się naturalnie w Polsce? Ale to chyba bardzo rzadko?
Jeśli jest w maju dobra pogoda, a w stawie rośliny, na których można złożyć ikrę to karp przystępuje do tarła bez problemu. Oczywiście ryby muszą mieć odpowiedni wiek.
@@jarosawarmacinski8702 Pytam bo pewien biolog środowiskowych dr. hab. twierdził, że raczej są to rzadkie, odosobnione przypadki, głównie z racji temperatury wody która u nas zazwyczaj jest zbyt niska i utrzymuje się zbyt krótko. Dziękuje za odpowiedź.
W Polsce są już przeciwnicy kupowanieoa żywych ryb była.już akcja wypusc karpia do wody i wielu to zrobilo
👍Pozdrawiam!
Wzajemnie! Wesołych Świąt!
Witam w jakiej cenie są amury ?? Pozdrawiam bardzo serdecznie Dawid 😊
15 zł/kg
@@jarosawarmacinski8702 jeśli można wiedzieć z kąd pan jest
@@mody9244 Gospodarstwo Rybackie "Polesie". Miejscowość Sosnowica, powiat Parczew, województwo lubelskie.
Jakie są ceny karasia ? Planuje kupić zamiast bo jest o niebo smaczniejszy
Nie wiem czy karaś jeszcze jest w sprzedaży. osobiście nie zajmuję się sprzedażą. Najlepiej zadzwonić do punktu sprzedaży i się dowiedzieć. 82 560 72 18 Pozdrawiam! Wesołych Świąt!!!!
Cześć,mam pytanie odnośnie Hodowli Karpii-jaką ilością ryb obsadzić staw o powierzchni około pół hektara...???
Wielkość obsady zależy od wielu rzeczy. Ale żeby się nie rozpisywać to sugeruję zarybić staw karpiem dwuletnim, tzw. kroczkiem. Obsada takimi rybami to 1000 szt. /ha więc na pół hektara wychodzi 500 sztuk.
@@jarosawarmacinski8702 Dzięki Ci dobry człowiecze 🙂
Mam pytanie w kwietniu zdechły mi tołpygi po pięć kilo
Przyczyn śnięć może być dużo. Niestety nie jestem w stanie wskazać właściwej. Być może deficyt tlenu...
Senior amurom normalnie kosi lake dwa razy dziennie .Wszystko jest zjedzone Niestety przyducha i brak czujnosci gospodarza usmiercila wiekszosc blisko trzykilowych osobnikow 3 lata temu.
może niech pan powie o każdej rybie jak rozpoznać płeć ,na co zwracać uwagę
U większości gatunków płeć można rozpoznać tylko tuż przed tarłem. Nie jestem mocny w tej dziedzinie. Nie prowadzimy wylęgarni i nie zajmujemy się tarłem. Pozdrawiam! wesołych Świąt!
Może i dymorfizm karpia jest słaby, ale w galarecie zasadnicza różnica czy mlecz czy ikra. Nie ma się co dziwić że klient by chciał to lub to.
Galarety nie robi się z wnętrzności tylko z mięsa więc nie ma to żadnego znaczenia.
@@arekmysliwski5966 Chyba niewiele wiesz o galarecie z karpia. Tam idzie mlecz, ikra, serce, wątroba, praktycznie komplet wnętrzności bez pęcherza pławnego, żółci i jelit.
Gdzie się znajduje ten punkt sprzedaży ?
Mała miejscowość Libiszów obok Sosnowicy. Obecnie jest zamknięty. Ponowne otwarcie planowane jest dopiero na październik.
Witam czy posiada pan rybę na sprzedaż
Nie. Gospodarstwo Rybackie Polesie zacznie sprzedaż ryb od 1 października. Zapraszamy jesienią. Pozdrawiam serdecznie.
👌😊👍
Dziękuję! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
A tym czasem podczas kupowania ryb " Prosze wylaczyc ta kamere bo ja panu rozwale " A karpie i liny radosnie skacza po stolach i podlodze. Ehhh...
a gdzie można dostać siatke do zrobienie sufaty ,bo nigdzie znaleśc nie moge
www.rybackiesieci.pl My tam kupujemy. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Dobry filmik poz.lowca amurów
Dziękuję! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Ciekawy materiał
A czy to prawda że amur zjada tyle roślinności ile waży? Bo ja mam w stawie 5 po ok 10kg to razem dziennie zjedzą 50kg roślin dziennie a u mnie na dnie nie ma roślinności i jedzą tyle co sobie naskubią z brzegu
Nigdy nie słyszałem o takim przeliczniku. Wydaje się być mało prawdopodobny.
O apetycie amura nie muszę pisać wiadomo że żarłok przy ciepłej wodzie potrafi zjeść tyle ile waży w ciągu jednego dnia. Skopiowałem to a jest więcej
Nęcić należy obficie bo amur zjada tyle ile waży.
W kilku źródłach sprawdzałem i ludzie piszą że zjada tyle ile waży no to u mnie chyba mocno głodowały
@@teamjohndeere1223 No teraz mnie to zaciekawiło! Zajrzę jutro do mądrych książek.
Ta kurtka przypomina mi młodzieńcze lata
Jest bardzo wygodna. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
W jaki sposób sobie Pan radzi z kłusownikami?
W gospodarstwie, w którym pracuję stosujemy monitoring, fotopułapki i stale nadzorujemy stawy.
czy amur zje grążele?
Jak pan powinien uczyc biologi w szkole 😅
Dziękuję. Uwielbiałem biologię. Matura w 2001 roku na 5. Pozdrawiam! Wesołych świąt!
👍👍👌👌
Dziękuję. Pozdrawiam Kolegów z branży! Wesołych Świąt!
@@jarosawarmacinski8702 Wesołych Świąt . ☃🎄
Jakieś 20 tki są na sprzedaż
Obecnie nie. Pozdrawiam!
Tołpyga nie robi spustoszenia w USA.
A mi amur się wtar miałem 2 a mam około 30
Potwierdzam co mówi facec amur ok 10 kg potrafi dopiero wyciąć zielsko potrafią nawet skakać i obrywać liście drzew które dotykają lustra wody
Super materiał ! Co do amura, to ciekawostką jaką usłyszałem od profesora na jednej z uczelni było to, że podczas odłowu rozpędzony amur uderzył w nogę człowieka który pracował w stawie i mu ją złamał. No i ma ciekawą nazwę łacińską - ale w sumie do dzisiaj ją pamiętam:)
Dziękuję za miłe słowa. Wierzę w opowieść profesora o złamanej nodze. Kilka razy o mały włos mi również ryba połamałaby nogi. Pozdrawiam.
Byłem wędkarzem, więc jeb w łeb i na patelnie :)
Kup i wypuść
Nie popieram takich akcji...
Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
A gdyby tak klient chciałby wybrać sama trans ?
Zaradzicie?
Oczywiście! Nasz klient - nasz pan. Nikogo nie dyskryminujemy! Pozdrawiam! Wesołych Świąt!