Дендропарк Софіївка нова vs стара 2021, Умань

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 22 июл 2021
  • #travel #travelUkraine #подорожуй_україною #софіївка
    Mail: customer.service@golovchuk.group
    Instagram: / golovchuk.group
    Софіївка: нова vs стара
    Парки - улюблене місце відпочинку багатьох, а коли вони ще й мають історичне підґрунтя та безліч різноманітних рослин, то приваблюють вдвічі.
    Так вже склалося, що Національний дендрологічний парк «Софіївка» став місцем обов’язкового відвідування організованих груп - будь то шкільна екскурсія, відзначення випуску школи чи спільна відпустка колективу. В Київській області кожен третій був в Умані виключно заради парку не менше одного разу (а часто і по декілька). Та з кожним роком така мандрівка стає все дорожчою.
    Здається все логічно - долар росте, дорожчає бензин, а відповідно і проїзд, але останні 2 роки «скачків» не було, а от вартість вхідного квитка постійно зростає. Так вартість квитка для дорослого у 2017 році була 40 грн, для дітей 25 грн; у 2018 р. - 50 грн дорослий і 30 грн дитячий, а у 2019 р. (з серпня місяця доречи) - 70 грн дорослий і 40 грн дитячий. Крім того навпроти всесвітньо відомого парку відкрилася так звана «Нова Софіївка» у липні 2019 року, вхід до якої оплачується окремо і за такими ж цінами. Але все по порядку.
    Що ж можна побачити в оригінальному парку, який таки вартий свого вхідного квитка. Величезна територія на близько 170 га площі, в якому розмістились численні рукотворні скелі, гроти, озера, водоспади та різноманітні види рослин.
    В ньому можна провести цілісінький день, якщо звісно є час. Адже лише екскурсія по парку триває 3 години і ще не скрізь побуваєте, адже є ще «Розарій», оранжереї, острів Анти-Цирцеї та підземна річка Ахеронт, пропливши по якій можна за окрему плату (50 грн).
    Але і без екскурсії всім відомо, що парк був створений Станіславом Потоцьким для своєї дружини-гречанки Софії Вітт-Потоцької в стилі образів Гомерової Одісеї, адже по всьому парку розміщені численні фігури грецьких богів та мислителів. Сьогодні всі фігури - копії справжніх мармурових статуй ХVІІІ ст., які були тоді встановлені.
    Так як будівництво парку почалося ще у 1796 році, біля основного озера кожного року змінюють обриси клумби з квітів, що як якийсь лічильник збільшує своє число - вказуючи на кількість років існування «Софіївки».
    Хоча звісно він не завжди мав саме цю назву, був навіть етап його існування з назвою Сад ІІІ Інернаціоналу. Основні образи ж отримав до 1802 року, на будівництві якого втратили своє здоров’я та навіть життя багато кріпаків. В часи Радянського Союзу про це часто наголошували на екскурсіях, сьогодні ж більше розповідають про Софіївку як пам’ятник коханню. За період свого існування парк добудовувався та змінювався, виключенням можна вважати підземну річку, яка майже не зазнала реконструкцій. Створена у формі латинської “S”, довжиною 224 метри, вона має лише 4 люки для освітлення та вентиляції. За легендою символізували дитинство, юність, зрілість та старість і Софія подорожували по ній виключно від старості до дитинства,вірячи, що таким чином зможе омолодитися або ж принаймні не старіти.
    У 2019 році біля Головного входу на території парку встановили 2-метрові скульптури Софії та Станіслава Потоцького, відкрили звіринець, в якому живуть плямисті олені та розчистили декілька озер. Робота по удосконаленню ще триває.
    Як і в будь-якому популярному туристичному місці є алея з сувенірами, тут їх навіть дві - від центрального входу до павільйону Флори та за гротом Фетіди, де починається підземна річка. Там можна і купити щось перекусити в крайньому випадку, якщо з собою нічого не брали (окрім якихось батончиків, лише хот-дог за 35 грн і кава з автомата за 20, якщо без вершків). А от з туалетами їм треба щось робити і я не про їх стан, то само собою. У них майже вказівників немає! Зрозуміти, що там туалет, можна тільки підійшовши в притул.
    Та й з напрямом руху те ж саме, краще ходити виключно по алеям, не звертаючи на стежки. Тому що можна ненароком заблукати і вийти не до потрібного місця, а до конюшен, наприклад. Звісно там є чудові орієнтири у вигляді аграрного університету чи основного озера, але карта у них лише при вході і не дуже точна.
    Загалом прогулятися є де і дізнатись про місцину також. Чого не можна сказати про сусідній новий так званий фентезі-парк. Відкритий у липні 2019 року парк «Нова Софіївка», що отримав свою назву від сусіднього парку та розташований навпроти. До входу тягнеться фото алея на паркані з історичних подій старої «Софіївки», показуючи шлях змін, які в ній відбулися.
    Тому, якщо ви все ж зібралися до Умані, то заради нової «Софіївки» не варто, краще провести свій час у парку, якому вже більше 200 років, навіть, якщо ви там вже були. Але це звісно виключно моя думка.

Комментарии • 3

  • @LoL-hn2lv
    @LoL-hn2lv 11 месяцев назад

    Очень красивый парк.

  • @irinatimurova1464
    @irinatimurova1464 2 года назад +3

    Бывала в Софиевка, очень красивый парк! Спасибо за интересный ролик!