U mnie najlepszą decyzję było zrobienie projektu samemu, wszystko przemyślanie kilkukrotnie, każde pomieszczenie ma swoją funkcję. Bez kompromisów, kombinowania, adaptacji, itp. itd. architekt tylko przelał to na papier.
@@zjow4755 Podstawowa rada to zapoznać się z planem zagospodarowania aby to co chcemy zbudować można było wykonać na działce jaką posiadamy a najlepiej zrobić to jeszcze zanim kupimy działkę i znać ograniczenia. W innych kwestiach ciężko o porady bo skroiłem budynek pod siebie a każdy ma inne preferencje i wymagania doradzić można ewentualnie w kwestiach technicznych. Na pewno warto inwestować we wszystko co ma wpływa na izolacje/szczelność budynku, okna, drzwi, bramy, izolacja fundamentu, odp. ocieplenie to rzeczy które ciężko zmienić po fakcie. Dobrze zrobić jedno duże i wysokie pomieszczenie techniczne gdzie będzie wszystko np. pompa, rekuperator, hydrofor, falownik, rozdzielnica, przyłącze wody, zbiorniki, bufory, itd. tak aby nie była część w garażu, cześć na strychu i jeszcze w innych miejscach.
Tylko projektując samemu trzeba mieć już jakieś doświadczenia z budową. Niestety nowo budujący często noe wiedzą co i jak. Drugi dom też bym sam projektował, ale pierwszy by mi się nie udał
U mnie trafione decyzje to mały dom 85m2 i dzięki temu bez kredytu, 3 pokoje na gorze dla każdego dziecka i sypialnia obok salonu na dole, 2 łazienki ., rezygnacja z okien dachowych na rzecz okien w ścianach szczytowych, duże okna zabudowane do podłogi na pietrze zamiast drzwi „balkonowych” (odeszły barierki zewnętrzne), piec kaflowy w salonie, dzisiaj fajnie dogrzewa (a gazu od dekad z powodow bezpieczenstwa nie używam wiec kocioł pellet i mam nawóz do ogrodu :) wypuszczony dach na 60 cm z każdej strony poza bryle, strych sie nam bardzo przydaje to potwierdzam. Wykonałem sam tylko 35m2 brukowanej powierzchni (schody, 2 tarasy i ścieżka), reszta to trawa rosnąca dziko na ponad 10 arach i zające sie stołują ;) Kazdy robi na tyle ile czuje ze mu potrzeba, gratuluje Ci doprowadzenia budowy do konca :) To jest najważniejsze.
Najlepsza decyzja to zasądzenie drzew i krzewów tuż po zakupieniu działki, po skończeniu budowy miałem mnóstwo zieleni, owoców, malin, borówek, metrowy piękny żywopłot, polecam, bo czas leci, budowa trochę trwa, a wszystko rośnie.
Cieszę się że mamy dodatkowy pokój na dole, duży wiatrołap, drzwi między salonem a wiatrołapem i przede wszystkim dużo pomieszczeń gospodarczych (garderoby, pralnia, garaż).
Połączenie pompy ciepla, rekuperacji i fotowoltaiki. Antresola w salonie, bardzo duze okna na poludnie 2x6 metrow, zadaszony taras, zbiornik na deszczowke 15 m3, zbadanie szczelności budynku,schody dywanowe wykonczone mikrocementem, szklane balustrady, skosy 220 cm
najlepszą decyzją podczas budowy było zrobienie instalacji elektrycznej i hydrofor z bieżącą wodą można też było zrobić skromną kanalizację co by nie latać do sławojki
Mam 164 metrowy dom piętrowy. Jest fajnie wykonany, koszty utrzymania są niskie i jestem zadowolony chociaż kilka rzeczy jest jeszcze do skończenia. Nie zmienia to jednak faktu, że według mnie najwygodniejszym do mieszkania domem byłby dom parterowy o dużej powierzchni. Nie mam na myśli 10 pokoi i 4 łazienek tylko duży jasny pokój dzienny, po pokoju dla każdego z dzieci, garderoba połączona z sypialnia rodziców, oddzielna pralnia, spiżarnia przy kuchni, gabinet oraz potężny graraż do którego wchodzą swobodnie dwa samochody, rowery z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym np. na te opony. To jest według mnie mozliwie najlepszy projekt. Problem jest jednak taki że taki dom kosztuje worek pieniędzy i wymaga dość dużej działki.
co do rekuperacji - rozdziel to na wentylację mechaniczną i rekuperator ;) Ty jesteś zadowolony z wentylacji mechanicznej, o czym dość jasno mówisz. Ja nie zrobiłem żadnego z nich, ale jakbym miał już robić, to bym zrobił samą wentylację mechaniczną, bez rekuperatora który jest mega drogi i zużywa mega dużo prądu. PS dobrze powiedziane o źródłach ciepła - nieważne jakie, byle bezobsługowe, zgadzam się z Tobą na 1000% :) Ludzie kupują drogie fury i stawiają przed domem, które tracą dziesiątki tysięcy złotych rocznie, a zadowoleni są, bo zaoszczędzili tysiąc czy dwa przez to że mają ekogroszek czy pellet - zapominając że musieli biegać z wiadrami i workami, czy im się chciało czy nie chciało... gdzie tutaj sens, gdzie logika? :) Już pomijam fakt, że ten ekogroszek czy pellet mógł wyjść nawet drożej od pomy ciepła czy gazu, szczególnie właśnie rok temu.
A co powiesz na temat garażu w bryle budynku?🤔 ja mieszkając w domu rodzinnym, który jest piętrowy i poddaszem użytkowym, planując swój dom z mężem wiedzieliśmy że nie chcemy skosów i schodów 😅 co prawda nasz dom jest dopiero w budowie, więc wiele nie mogę się wypowiedzieć na temat domu parterowego ale zrezygnowaliśmy z garażu w bryle bydynku aby było więcej miejsca na inne pomieszczenia, jak chociażby 4 pokoje właśnie
Moim zdaniem to spoko decyzja. Garaż zawszę można gdzieś obok postawić i nie będzie to w cale tak dużo drożej bo niby dlaczego ma być. Jest duży plus garażu obok to taki że nie musowo wszytkiego na raz robić wieksze bezpiczeństwo finansowe dom się skończy a garażu to nie musowo robić
@@kazimierzkowalski2834 Tez tak myslalem ale budowa jest na tyle wyczerpujaca finasowo i psychicznie moze minac sporo czasu za nim ci sie go zechce budowac a tak masz go od razu i jak dla mnie bardzo przydatny i wygodny
No i jeszcze jedna ogromna zaleta garażu w bryle budynku. Temperatura nigdy nie przechodzi przez zero. Zawsze jest na plus. Zawsze wsiadamy do ciepłego samochodu. Wygoda.
Garaż w bryle budynku ma więcej zalet niż wad. Jak bym miał budować drugi raz to zdecydowanie w bryl. Po 1 bufor ciepła, po 2, jak pada wjeżdżam do garażu i nie moknę nosząc zakupy, 3. Jakis remoncik w aucie to idę w kapciach itp
Najwazniejsze zeby dom byl dostosowany do wlasnych potrzeb i mozliwosci finasowych wszystkie pana decyzje wydaja sie sluszne szczegolnie likwidacja pokoju obok salonu a co do rekuperacji to jak najbardziej tak ale w domach o nie wielkiej powierzni szczegolnie parterowych mozna sobie ja odpuscic Ja najbardziej jestem zadowolony z zadaszenia tarasu ktory od razu byl czescia dachu no i garazu w bryle do ktorego bylem sceptycznie nastawiony i go nie chcialem ale na szczescie zona mnie przekonala(sila😁)
Zdobienie centralnego odkurzacza. Cicho w trakcie sprzątania, i zdecydowanie mniej kurzu centrala jest w garażu,zdecydowanie mniej noszenia bo idę tylko z rurą i cały parter z jednego gniazda obejmuje plus tak zwana łopatka w kuchni. Dom 135mk Na piętrze mamy dwa gniazda to wszystko. Instalacja u nas własnymi siłami wyniosła 400 zł plus wiadomo odkurzacz który i tak trzeba kupić.
Jest coś czego mi brakuje. Zsypu na pranie pod łazienka na piętrze mamy garaż a w nim pralka i suszarka. W takim wypadku można pominąć noszenia brudnej odzieży przynajmniej w jedną stronę. No cóż trzeba to przeżyć.
Ten na baterie owszem sprawdzi się ale tylko częściowo w domu parterowym. Nie posprząta schodów czy pajęczyny ze ściany. Mam dziecko z astmą więc centralny dla mnie najlepszy
@@viela84 Jestem alergikiem, mam dysona bezprzewodowego ręcznego i super czyści schody, ramy drzwi, rogi sufitu etc. Nie muszę się męczyć właśnie na schodach z kablem czy rurą. Moja przyjaciółka ma centralny odkurzacz i jest ok, ale bez szału.
Hej wydaje mi się czy masz jakieś systemowe rozwiązanie do obróbki okien od piwnicy? U mnie są praktycznie całe zakopane i zastanawiam się jak to obrobić. Jak poradziłeś sobie z odwodnieniem?
Dla nas/mnie projekt z pokojem na dole to must have, wszystko zalezy od potrzeb, więc to może być bardzo mylące. Nie dałeś żadnego argumentu dlaczego pokój na dole to jest zły pomysł dla każdego ;)
Kwestia ogrzewania gazem to w obecnych czasach wątpliwa sprawa. Bezobsługowe ogrzewanie ma swoją cenę. (Na biednego nie popadło). Piwnica pewnie prawie pusta ale conajmniej 100tys wydane za pralkę w piwnicy hehe
Pomija Pan jedna rzecz: obecnie coraz więcej miast walczy ze smogiem zakazując palenia węglem czy drewnem, nawet w kominkach. Być może za kilka lat nawet gminy będą zmuszone na przestrzegania wysokich norm czystości powietrza (sorry, ale jak masz rekuperacje a sąsiad nawet w kominku napadli, o piecu na węgiel nie wspomnę, to za chwilę wszystko czujesz w domu). Polską idzie śladem Niemiec czy ogólnie przepisów UE i za jakos czas nie będzie innych opcji niż gaz lub pompa ciepła. Ale...dobrze ocieplony dom, wentylacja mechaniczna/rekuperator i podlogowka naprawdę pozwalają zredukować ilość spalonego gazu.
@@nico-toscani Filtr u mnie (moja reku ma 10 lat , może teraz sa lepsze) zatrzymuje kurz, pyły, alergeny etc. Jak masz kilku sąsiadów z kominkami w małej odległości (ja mieszkam w domu w mieście, mam na przeciwko domy z lat 30z tych) to ja czuję zapach dymu.
Daj znać czy po pewnym czasie panele nie odbarwiają się? Słyszałem, że pierwsze produkcje paneli winylowe miały ten problem, a teraz już tego nie ma. A może to tylko mit? Dzięki za tego typu materiały +1
Hehe z tym stwierdzeniem że ludzie by wyszli na ulice jakby im zrobić krzywdę to dowaliłeś 😉 widzieliśmy te miliony ludzi na ulicach 3 lata temu jak im zabroniono wszystkiego, nawet spacerów w lesie
Najpierw mówisz że piece na ekogroszek , węgiel..... zajmują dużo miejsca, a potem mówisz o piwnicy że masz dodatkowe miejsce - musiał byś biegać podkładać do pieca . A teraz nie biegasz podkładać do pieca - teraz jesteś na internecie , i nie masz siły na nic dodatkowego czyli (leniuchowanie) - nie chce Cię obrażać , i nie moja to żecz - robisz co uważasz.
U mnie najlepszą decyzję było zrobienie projektu samemu, wszystko przemyślanie kilkukrotnie, każde pomieszczenie ma swoją funkcję. Bez kompromisów, kombinowania, adaptacji, itp. itd. architekt tylko przelał to na papier.
@@zjow4755 Podstawowa rada to zapoznać się z planem zagospodarowania aby to co chcemy zbudować można było wykonać na działce jaką posiadamy a najlepiej zrobić to jeszcze zanim kupimy działkę i znać ograniczenia. W innych kwestiach ciężko o porady bo skroiłem budynek pod siebie a każdy ma inne preferencje i wymagania doradzić można ewentualnie w kwestiach technicznych. Na pewno warto inwestować we wszystko co ma wpływa na izolacje/szczelność budynku, okna, drzwi, bramy, izolacja fundamentu, odp. ocieplenie to rzeczy które ciężko zmienić po fakcie. Dobrze zrobić jedno duże i wysokie pomieszczenie techniczne gdzie będzie wszystko np. pompa, rekuperator, hydrofor, falownik, rozdzielnica, przyłącze wody, zbiorniki, bufory, itd. tak aby nie była część w garażu, cześć na strychu i jeszcze w innych miejscach.
Z tym własnym projektem to bym dyskutował, można popełnić dużo błędów nie mając doświadczenia w projektowaniu.
@skaniaPhotography
Tak to zazwyczaj bywa.
@@krzysztofskrzypek877 Podaj kilka przykładów takich błędów, bardzo mnie to ciekawi.
Tylko projektując samemu trzeba mieć już jakieś doświadczenia z budową. Niestety nowo budujący często noe wiedzą co i jak. Drugi dom też bym sam projektował, ale pierwszy by mi się nie udał
U mnie trafione decyzje to mały dom 85m2 i dzięki temu bez kredytu, 3 pokoje na gorze dla każdego dziecka i sypialnia obok salonu na dole, 2 łazienki ., rezygnacja z okien dachowych na rzecz okien w ścianach szczytowych, duże okna zabudowane do podłogi na pietrze zamiast drzwi „balkonowych” (odeszły barierki zewnętrzne), piec kaflowy w salonie, dzisiaj fajnie dogrzewa (a gazu od dekad z powodow bezpieczenstwa nie używam wiec kocioł pellet i mam nawóz do ogrodu :) wypuszczony dach na 60 cm z każdej strony poza bryle, strych sie nam bardzo przydaje to potwierdzam. Wykonałem sam tylko 35m2 brukowanej powierzchni (schody, 2 tarasy i ścieżka), reszta to trawa rosnąca dziko na ponad 10 arach i zające sie stołują ;) Kazdy robi na tyle ile czuje ze mu potrzeba, gratuluje Ci doprowadzenia budowy do konca :) To jest najważniejsze.
Moje TOP 4:
-Panele winylowe
-Gruntowa pompa ciepła
-Tynki gipsowe + malowanie natryskowe (bez gładzi)
-Wylewki anhydrytowe (w garażu też)
Najlepsza decyzja to zasądzenie drzew i krzewów tuż po zakupieniu działki, po skończeniu budowy miałem mnóstwo zieleni, owoców, malin, borówek, metrowy piękny żywopłot, polecam, bo czas leci, budowa trochę trwa, a wszystko rośnie.
Cieszę się że mamy dodatkowy pokój na dole, duży wiatrołap, drzwi między salonem a wiatrołapem i przede wszystkim dużo pomieszczeń gospodarczych (garderoby, pralnia, garaż).
Potwierdzam , to dobre decyzje
Połączenie pompy ciepla, rekuperacji i fotowoltaiki. Antresola w salonie, bardzo duze okna na poludnie 2x6 metrow, zadaszony taras, zbiornik na deszczowke 15 m3, zbadanie szczelności budynku,schody dywanowe wykonczone mikrocementem, szklane balustrady, skosy 220 cm
@@zjow4755 tak korzystam od maja do wrzesnia do podlewania trawnika. Z badania wyszlo ze mam szczelność domu pasywnego.
@@zjow4755 tak. Wiesz sciany po murowaniu byly uzupelniane wypelniaczem (ubytki). Ekipa od styropianu tez była mocno konkrolowana 😀
@@zjow4755 Ytong 36,5 cm
Poza antresolą wszystko na plus, gratuluję
@@kukeszko3534 antresola to najwiekszy atut i plus mojego domu.
Piwnica i strych super
Dla mnie hitem to mnieć piwnicę, a tak ogólnie to Cię pozdrawiam z Grudziądza.
Pozdrawiam😉
najlepszą decyzją podczas budowy było zrobienie instalacji elektrycznej i hydrofor z bieżącą wodą można też było zrobić skromną kanalizację co by nie latać do sławojki
Dzięki
Mam 164 metrowy dom piętrowy. Jest fajnie wykonany, koszty utrzymania są niskie i jestem zadowolony chociaż kilka rzeczy jest jeszcze do skończenia. Nie zmienia to jednak faktu, że według mnie najwygodniejszym do mieszkania domem byłby dom parterowy o dużej powierzchni. Nie mam na myśli 10 pokoi i 4 łazienek tylko duży jasny pokój dzienny, po pokoju dla każdego z dzieci, garderoba połączona z sypialnia rodziców, oddzielna pralnia, spiżarnia przy kuchni, gabinet oraz potężny graraż do którego wchodzą swobodnie dwa samochody, rowery z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym np. na te opony. To jest według mnie mozliwie najlepszy projekt. Problem jest jednak taki że taki dom kosztuje worek pieniędzy i wymaga dość dużej działki.
U nas mówią "nowy dom nowe dziecko", życzę aby gabinet zamienił się na pokój dla kolejnego potomka.
🙄
17:29 "dla mnie się bardzo spodobało?" ;D podlaskjeeeeee? :)
co do rekuperacji - rozdziel to na wentylację mechaniczną i rekuperator ;) Ty jesteś zadowolony z wentylacji mechanicznej, o czym dość jasno mówisz. Ja nie zrobiłem żadnego z nich, ale jakbym miał już robić, to bym zrobił samą wentylację mechaniczną, bez rekuperatora który jest mega drogi i zużywa mega dużo prądu.
PS dobrze powiedziane o źródłach ciepła - nieważne jakie, byle bezobsługowe, zgadzam się z Tobą na 1000% :) Ludzie kupują drogie fury i stawiają przed domem, które tracą dziesiątki tysięcy złotych rocznie, a zadowoleni są, bo zaoszczędzili tysiąc czy dwa przez to że mają ekogroszek czy pellet - zapominając że musieli biegać z wiadrami i workami, czy im się chciało czy nie chciało... gdzie tutaj sens, gdzie logika? :) Już pomijam fakt, że ten ekogroszek czy pellet mógł wyjść nawet drożej od pomy ciepła czy gazu, szczególnie właśnie rok temu.
A co powiesz na temat garażu w bryle budynku?🤔 ja mieszkając w domu rodzinnym, który jest piętrowy i poddaszem użytkowym, planując swój dom z mężem wiedzieliśmy że nie chcemy skosów i schodów 😅 co prawda nasz dom jest dopiero w budowie, więc wiele nie mogę się wypowiedzieć na temat domu parterowego ale zrezygnowaliśmy z garażu w bryle bydynku aby było więcej miejsca na inne pomieszczenia, jak chociażby 4 pokoje właśnie
Moim zdaniem to spoko decyzja. Garaż zawszę można gdzieś obok postawić i nie będzie to w cale tak dużo drożej bo niby dlaczego ma być. Jest duży plus garażu obok to taki że nie musowo wszytkiego na raz robić wieksze bezpiczeństwo finansowe dom się skończy a garażu to nie musowo robić
@@kazimierzkowalski2834 Tez tak myslalem ale budowa jest na tyle wyczerpujaca finasowo i psychicznie moze minac sporo czasu za nim ci sie go zechce budowac a tak masz go od razu i jak dla mnie bardzo przydatny i wygodny
No i jeszcze jedna ogromna zaleta garażu w bryle budynku. Temperatura nigdy nie przechodzi przez zero. Zawsze jest na plus. Zawsze wsiadamy do ciepłego samochodu. Wygoda.
Garaż w bryle budynku ma więcej zalet niż wad. Jak bym miał budować drugi raz to zdecydowanie w bryl. Po 1 bufor ciepła, po 2, jak pada wjeżdżam do garażu i nie moknę nosząc zakupy, 3. Jakis remoncik w aucie to idę w kapciach itp
Najwazniejsze zeby dom byl dostosowany do wlasnych potrzeb i mozliwosci finasowych wszystkie pana decyzje wydaja sie sluszne szczegolnie likwidacja pokoju obok salonu a co do rekuperacji to jak najbardziej tak ale w domach o nie wielkiej powierzni szczegolnie parterowych mozna sobie ja odpuscic Ja najbardziej jestem zadowolony z zadaszenia tarasu ktory od razu byl czescia dachu no i garazu w bryle do ktorego bylem sceptycznie nastawiony i go nie chcialem ale na szczescie zona mnie przekonala(sila😁)
Tarasu zadaszonego i wkomponowanego w budynek Co zazdroszczę, drugi raz " must have"
Zdobienie centralnego odkurzacza.
Cicho w trakcie sprzątania, i zdecydowanie mniej kurzu centrala jest w garażu,zdecydowanie mniej noszenia bo idę tylko z rurą i cały parter z jednego gniazda obejmuje plus tak zwana łopatka w kuchni. Dom 135mk
Na piętrze mamy dwa gniazda to wszystko.
Instalacja u nas własnymi siłami wyniosła 400 zł plus wiadomo odkurzacz który i tak trzeba kupić.
Jest coś czego mi brakuje.
Zsypu na pranie pod łazienka na piętrze mamy garaż a w nim pralka i suszarka. W takim wypadku można pominąć noszenia brudnej odzieży przynajmniej w jedną stronę.
No cóż trzeba to przeżyć.
Hehe dasz radę😉
Nie jestem fanem, lepszy odkurzacz na baterie
Ten na baterie owszem sprawdzi się ale tylko częściowo w domu parterowym.
Nie posprząta schodów czy pajęczyny ze ściany.
Mam dziecko z astmą więc centralny dla mnie najlepszy
@@viela84 Jestem alergikiem, mam dysona bezprzewodowego ręcznego i super czyści schody, ramy drzwi, rogi sufitu etc. Nie muszę się męczyć właśnie na schodach z kablem czy rurą. Moja przyjaciółka ma centralny odkurzacz i jest ok, ale bez szału.
Zbiornik na wodę deszczową ok 6000 l zrobiony w gruncie.
Niewielki koszt a korzystamy całe lato z wody do podlewania warzywnika czy rabat.
A co jeśli zbiornik przeleje?
@@De.Ka. ze zbiornika są wyprowadzone rury drenażowe które rozprowadzają nadmiar wody w gruncie.
9:04 a po co latem ma chodzić, nie lepiej go latem całkiem wyłączyć skoro się wietrzy oknam?
w piwnicy też masz wentylacje mechaniczną czy grawitacyjną? Bo nie wiem czy warto robić w piwnicy rekuperacje jeśli jej nie planuje ogrzewać
W piwnicy mam grawitacyjną, nie ma sensu stosować tam rekuperacje
Tak z ciekawości, jakich wymiarów jest Pana działka?
48x27
Witam. Ciekawy film. Jaka marka, model i grubość paneli winylowych?
Quick step, gr 4,5mm a model nie pamiętam, jasny dąb albo coś takiego
Uważasz, że są potrzebne drzwi wyjściowe na ogród z garażu ?
Hej wydaje mi się czy masz jakieś systemowe rozwiązanie do obróbki okien od piwnicy? U mnie są praktycznie całe zakopane i zastanawiam się jak to obrobić. Jak poradziłeś sobie z odwodnieniem?
Jest na kanale, nazywa się to doświetla okien piwnicznych
Dla nas/mnie projekt z pokojem na dole to must have, wszystko zalezy od potrzeb, więc to może być bardzo mylące. Nie dałeś żadnego argumentu dlaczego pokój na dole to jest zły pomysł dla każdego ;)
Podałem, przestrzeń w salonie
Kwestia ogrzewania gazem to w obecnych czasach wątpliwa sprawa. Bezobsługowe ogrzewanie ma swoją cenę. (Na biednego nie popadło). Piwnica pewnie prawie pusta ale conajmniej 100tys wydane za pralkę w piwnicy hehe
Dopiero 6 miesięcy mieszkamy, nie będzie pusta
fajnie się liczy cudze piniąse, co?
Pomija Pan jedna rzecz: obecnie coraz więcej miast walczy ze smogiem zakazując palenia węglem czy drewnem, nawet w kominkach. Być może za kilka lat nawet gminy będą zmuszone na przestrzegania wysokich norm czystości powietrza (sorry, ale jak masz rekuperacje a sąsiad nawet w kominku napadli, o piecu na węgiel nie wspomnę, to za chwilę wszystko czujesz w domu).
Polską idzie śladem Niemiec czy ogólnie przepisów UE i za jakos czas nie będzie innych opcji niż gaz lub pompa ciepła.
Ale...dobrze ocieplony dom, wentylacja mechaniczna/rekuperator i podlogowka naprawdę pozwalają zredukować ilość spalonego gazu.
@@joannajaworska0000 no chwila- a to reku nie powinno "chronić" przez zapachami z zewnątrz? Od czego jest filtr?
@@nico-toscani Filtr u mnie (moja reku ma 10 lat , może teraz sa lepsze) zatrzymuje kurz, pyły, alergeny etc. Jak masz kilku sąsiadów z kominkami w małej odległości (ja mieszkam w domu w mieście, mam na przeciwko domy z lat 30z tych) to ja czuję zapach dymu.
Daj znać czy po pewnym czasie panele nie odbarwiają się? Słyszałem, że pierwsze produkcje paneli winylowe miały ten problem, a teraz już tego nie ma. A może to tylko mit?
Dzięki za tego typu materiały +1
Dam znać
Najlepsze decyzje: Brak piwnicy, brak strychu, brak garażu w bryle budynku, brak balkonów.
Brak domu
Płytki polerowanej nie ma co porównywać z panelem który ma wzór drewna pod kątem rys.
11:00 Niezłe mnie pan tu rozsmieszyl z tymi politykami :)
Jakiej firmy masz te panele i jaki był mniej więcej koszt metra pozdrawiam
Panele quick step, koszt za m2 nie pamiętam, ale całość w salonie wyszła 6kpln
P.S. 160/m2
Te panele są na zamki czy klejone?
Ile jesteś wiecej wydźwignięty niż sasiad? Bo wyglada ponad 50cm😮
Jaka srednica czerpni i wyrzutni?
25cm
Taras bardzo ładny. Piwnica i strych powinny być w każdym domu.
Ja nie chciałem piwnicy ale musiałem zrobić bo takie mamy teren :(
Te płyty na dworzu przed garażem to jaki to materiał?
Lanta stalowa z buszrem
Co to jest "dworzu"?
Dużo pracy przy pelecie? Niesamowire!
Hehe z tym stwierdzeniem że ludzie by wyszli na ulice jakby im zrobić krzywdę to dowaliłeś 😉 widzieliśmy te miliony ludzi na ulicach 3 lata temu jak im zabroniono wszystkiego, nawet spacerów w lesie
Najpierw mówisz że piece na ekogroszek , węgiel..... zajmują dużo miejsca, a potem mówisz o piwnicy że masz dodatkowe miejsce - musiał byś biegać podkładać do pieca . A teraz nie biegasz podkładać do pieca - teraz jesteś na internecie , i nie masz siły na nic dodatkowego czyli (leniuchowanie) - nie chce Cię obrażać , i nie moja to żecz - robisz co uważasz.
Masz za dużo rzeczy. Wybudowales 140m2 do mieszkania i spokojnie ze 150 na rupiecie.