Adam jakie wymiary ma ten koszyczek co wklada sie do wanny ? Chciałbym myć glowice , pokrywy , miski olejowe, obudowy rozrzadu. Dość sporo elementy, a nie chcialbym sie pomylic o 2 - 3 cm :)
Adam, wywal kosz i kładź elementy na dnie, najlepszy efekt jest w okolicy generatora ultradźwięków. Polecam mycie w czystym occie / kwasku cytrynowym plus odrobina detergentu, świetnie usuwa kamień i doskonale czyści gaźniki. Oczywiście temperatura czynnika zawsze jest przyjacielem mycia:-)
@@AdamMaszynotworNie zapominajmy że myjka ultradźwiękowa ma też minusy; elementy np. Niklowane przy zastosowaniu nieodpowiedniej chemii potrafią korodować: np świeca zapłonowa potraktowana wodą z domieszką agresywnej piany aktywnej ( do mycia tirów najlepsza :-) po jakimś czasie ulega korozji. Długotrwałe mycie elektroniki w nieodpowiednim medium również spowoduje spustoszenia (dobrym eksperymentem jest włożenie sreberka od czekolady do kąpieli ). Myjka fajnie usuwa twarde zabrudzenia, naloty, osady itp ale nie radzi sobie tak dobrze z miękkim i tłustym brudem co zaobserwowałeś podczas mycia dolnej części silnika kosiarki. Osobiście używam myjki ultradźwiękowej do mycia gaźników motocyklowych, fantastycznie radzi sobie ocet z odrobiną detergentu, ale trzeba uważać znal bardzo źle reaguje w dłuższej kąpieli z np; Octem oraz wspomnianą agresywną pianą aktywną itp. Pozdrawiam. Ps. Jeśli chcesz wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego zastosuj mocny koncentrat z kwasku cytrynowego plus detergent ja używam płynu do naczyń albo wspomnianej piany aktywnej do tirów,no i nie zapominajmy o temperaturze ona zawsze pomaga :-)
A nie jest tak, że producenci zabraniają stawiani przedmiotów bezpośrednio na dno wanny? Pytam, bo Twój komentarz bardzo mi się podoba i jestem skłonny w ten sposób działać, tym bardziej że najczęściej używam pośredniej metody czyszczenia (w pojemnikach). Z drugiej strony producenci w instrukcjach piszą różne pierdoły, np.: w przypadku odkurzacza - nie wciągać kurzu :)
Witam. Super filmik. Dokładnie pokazuje wady i zalety myjki ultra dźwiękowej. Co do zardzewiałych elementów można by skonfrontować techniki odrdzewiania z tzw. odrdzewianiem elektrolitycznym, ciekawe co dało by lepszy efekt w jednostce czasu. Osobiście kiedyś odrdzewiałem stalowy nóż w 10% occie spożywczym tak dobrze go odrdzewiłem, że została tylko drewniana rączka :) zapomniałem o nożu, biedak siedział w occie ze 3 tygodnie może i więcej. Pozdrowienia z Krakowa :)
To to też ciekawe jak to wpłynęłoby na proces podczas elektrolizy. trzeba będzie kiedyś sprawdzić:) Oj nożyka szkoda chociaż nie przypuszczałem że taka kąpiel może aż tak dobrze odrdzewiać:)
Ano chętnie pomogę. Proponuję oczyszczanie katodowe. Bardzo dobre w przypadku różnych stali zawalonych tłuszczem i smarem. I tak - nie ma jednej metody oczyszczania do wszystkich typów materiałów oraz zanieczyszczeń.
Z mojego doświadczenia elektronika(procesory, układy) w litografii od ok 14 nm ulegają uszkodzeniu w myjce, wygląda na to że są zbyt delikatne. Kiedyś doświadczyłem wybuchu myjki zalanej ipa, rozszczelniła się(pękła) i ipa dostała się do elektroniki/zasilania sieciowego, dość efektowny stan ;)
OOO dzięki za podpowiedzi (ciekawe czy gdyby np. stłumić te ultradźwięki mając np. tak jak ja czyli w dodatkowym zbiorniku zanurzonym w wodzie było by to mnij szkodliwe dla elektroniki. A wybuch myjki to musiało być serio efektowne :) ale dobrze że zwracasz uwagę na taki scenariusz.
Najlepszym plynem jest DIMMER aktywna piana, zarowno do rdzy jak i mycia wszelakiego. Polecam przetestowac. Jesli chodzi o odrdzewiacz ten niebieski, to ja go zalewam do czajnika, wrzucam sruby i gotuje, jak sie zagotuje to zostawiam do wyzarcia, a jak trzeba powtarzam proces. Przy odrdzewiaczu duza role odgrywa temperatura.
Z mojego doświadczenia z kwasem fosforowym. Temperatura mocno wpływa na efekt, ale ważniejszy jest czas. Jak zostawi się taki element na dobę to zostaje powierzchnia jak po piaskowaniu. Czasami jak jest gruba warstwa to trzeba zrobić miedzyczyszczenie szczotka bo coś się wykrystalizowuje ale generalnie jest skutecznie nawet bez myjki. Opcja 75% jest też o tyle lepszy że jest dosyć lepki i nie spływa. Fajnie czyści też alu zostawiając ładna powierzchnię. Nie wiem jak by jednak było z dłuższym moczeniem.
Robiłem bardzo dużo na ultrasonicu ale czyściłam głównie flux z rurek od klimatyzacji. Mylismy je wodą ustawiona na 60 stopni i wody 3/4 wtedy wibracje były dużo mocniejsze i czyściło w minutę flux z lutowania. Dłuższe czyszczenie powyżej 15/20 minut powodowało rozpad aluminium i dosłownie jak gąbka robiły się mikro dziury. W myjce mieliśmy też kratki, które podwyższały jakieś 7 cm od dna elementy aby nie były na dnie.
Dzisiaj nadrabiam Adama, no i test myjki jest super. Tylko dopisuję ten szpej do mojej listy i dopisuję, a lista rośnie... Solidny materiał, jak zawsze. Dzięki!
Sam korzystam z myjki kupionej niedawno. Płyn Sonic 1 źle działa z anodowanym aluminium po prostu usuwa anodę, ale czyści świetnie ze smarów, biżuterię i plastiki.
O widzisz to bardzo cenna informacja a testowałeś jakąś inną chemię która dobrze myje anodowane aluminium ale go nie niszczy na przykład takie płyny jak ten mój dedykowany właśnie do aluminium?
Sonic jest dość mocno zasadowy i Alu z nim reaguje szczególnie w temperaturze. Kwas fosforowy czytaj fosol dobrze odrdzewia w myjce ale Ti temperatura robi robotę. W myjce trzeba uważać z kwasem żeby nie przesadzić.
Cześć Adam Teraz masz maszynę którą raz użyjesz to nie wyobrażasz sobie pracy bez niej . Chciałbym cię też przestrzec przed wrzucaniem elementów do myjki bo można bardzo łatwo oderwać generator piezoelektryczny które są pod dnem wanny i wtedy zwarcie. Do elektroniki polecam alkohol izopropanolowy tylko ta sama historia co z benzyną. Pozdrawiam i ciesz się nowym nabytkiem.
Год назад
Dobry temat, akurat się rozglądam za myjką. Biorę się za ogladanie :)
Witam, do elementów z amelinium i stopów amelinium używam pistoletu do sodowania i sody . Nie niszczy aluminium. Z grubą warstwą smaru też jakoś daje rade , myślę że w połączeniu z myjką ultradźwiękowa było by to świetne rozwiązanie do usunięcia brudu który gdzieś pozostał w niedostępnych miejscach i pozbyciu się resztek sody. Do bardzo skorodowanej stali soda raczej nie zdaje egzaminu bo jest za delikatna i wymaga dużo nakładu pracy. Pomyślę nad zakupem takiej myjki . Dzięki za film, pozdrawiam serdecznie.
Kawał dobrej roboty. To na pewno głupie, ale ciekawi mnie jak zachowa się jajko w myjce? Pęknie? Ugotuje się? Nie podpuszczam, ale nie znalazłem w necie, żeby ktoś to sprawdził... :D
Monety aluminiowe mogą w tych płynach (Sonic 1 i 3) ulegać uszkodzeniu (rozpuszczeniu) Obydwa koncentraty mają silnie alkaliczny odczyn a do trawienia aluminium używa się ługu sodowego. Do mycia kawitacyjnego w rozpuszczalnikach organicznych myjka musi być dostosowana do użycia takiego medium roboczego. Przede wszystkim myjka musi być szczelna i wyposażona w spiralną chłodnicę zwrotną A czynnik chłodzący musi mieć temperaturę niższą niż standardowa kranówa. Poza tym wylot z z chłodnicy zwrotnej musi być doprowadzony do instalacji wyciągowej! Właśnie w mieszaninie rozpuszczalników organicznych powinno się czyścić obwody elektroniczne. Mieszanina musi mieć skład dostosowany do rodzaju układów i użytych elementów. Dobry program. Sprawa hałasu. Miałem do czynienia z myjkami kawitacyjnymi i poza jeżeniem się drobnych włosków na dłoniach nie dało się zauważyć innych objawów pracy myjki. Również dzisiaj produkowane myjki przemysłowe nie generują przydźwięku sieci... Pozdrawiam serdecznie! Kolejny udany program!👍👍👍👍
@@AdamMaszynotwor Mieliśmy kiedyś w pracy drążarkę wgłębną i umyliśny filtr ręcznie nic nie dało.( Można kupić nowy filtr-trzeba było czekać ) Później zanieśliśmy na myjkę utradźwiękową i maszyna ruszyła :)
A co jakby uzyc czegos innego niz dedykowany plyn do myjek ultradzwiekowych?Np jakis srodkow do usowania smarow itdjako koncentrat , płyn odtluszczajacy. Moze warto dodac jakiegos ciała stalego w postaci np piasków do paiskowania czy nawet przesianego samego piachu szczegolnie do czyszczenia elementow plastikowych w srodku jak ten zbiornik? Posiadam te sama myjke w mniejszej pojemnosci i sam plyn jest spoko ale czasem cegos brakuje
Bardzo pomocny materiał z ogromną ilością włożonego czasu w jego przygotowanie. Zapytam, czy jako naczynie pośrednie lepiej sprawował sie pojemnik szklany czy plastikowy? Dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuje za docenienie nakładu pracy. Sam nie zaobserwowałem znacznej różnicy. spodziewałem się że szkło lepsze bo tworzywo wydaje się tłumić bardziej z drugiej strony ścianka np. butelki pet to pewnie ok 0,5mm a słoika kilka milimetrów i może dlatego to się równoważy. Może kompromisem była by puszka z cienkiej blachy
Mam tą myjkę, trochę jej używam do mycia śrubek, czasem całych głowic. Generalnie jestem zadowolony, jednak nie mogę znaleźć informacji dotyczącej minimalnego poziomu zalania płynem wanny myjki i u siebie z uwagi na to by nic nie popsuć zalewam ją prawie do pełna (około 24 litry). U ciebie widać na filmie że pracujesz z objętością około 11 litrów, a przynajmniej poziom sięga do połowy koszyczka. To jest chyba za nisko wg naklejki na tyle myjki. Znalazłeś taką informację dotyczącą minimalnego poziomu zalania?
Nie pracowałem z tak dużymi myjkami - tylko 3-5L. Z moich obserwacji - dolanie płynu (wody) do pełna (okolice przetłoczenia) poprawia komfort (przy odpowiednim poziomie pracuje ciszej) i dokładność czyszczenia - nie wiem czy przez ilość wody w której rozpuszcza się brud, czy w określonej kubaturze fale inaczej się rozchodzą, ale efekty były lepsze.
👍Dobra sprawa taka myjka, tylko to kolejny gadżet w garażu którego bym rzadko używał. może kiedyś... Test super ale spodziewałem się lepszych efektów przynajmniej jak dla mnie bo ja bym najczęściej chciał myć takie zasmarowane, zaschnięte i zardzewiałe elementy maszyn. Ciekawe ja się spisują myjki innych producentów, czy to w ogóle ma znaczenie?
Pracuję jako operator obrabiarki do drewna i posiadamy w firmie dużą myjkę. Stosujemy ją do mycia głowic frezarskich. Doskonale usuwa żywicę, która gromadzi się na narzędziach, a po kilku godzinach pracy potrafi wytworzyć dość twarda skorupa. Ale to co najważniejsze to odpowiednie środki i wiedza. Mieliśmy w firmie "fachowca " od generowania szkód i kosztów, który był odpowiedzialny między innymi za mycie i ostrzenie narzędzi. Nowe stalowe głowice po kilu myciach miały ogniska korozji i pokryte były jakąś lepką mazią, a ameliniowe wyglądały jakby się utleniły. Ale na szczęście już u nas nie pracuje, a nowy człowiek wie co robi i narzędzia po myciu są jak nowe. Tak że nawet mając super narzędzia ale braki wiedzy i umiejętności, można wyrządzić więcej szkód niż pożytku.
ciekawe ile tutaj roboty robi chemia i temp a ile faktycznie ultradźwięki i czy stosując tą chemię i temp plus jakąś szczoteczkę czy efekty by nie były podobne?
Oczywiście można myć tą chemią i szczoteczką ale ultradźwięki wymyją brud z najmniejszych zakamarków, np kanałów gaźnika Dodatkowo to oszczędność czasu bo b wrzucasz sobie detale do myjki na 30 minut i idziesz robić coś innego
Niestety nie jestem zbyt świeżym użytkownikiem. Domyślam się tylko : moja myjka grzeje do 80stopni to powinno rozpuścić wosk, no i może terpentyna hmmm a może w takiej temp. wystarczy płyn
To tylko moje przypuszczenie ale może instrukcja powiedziałaby coś więcej. A trafiłem na komentarz o mniej więcej takiej treści " ja częściej myję w acetonie ale nastawiam krótkie czasy mycia ponieważ aceton szybko osiąga temperaturę wrzenia" Sam proces w myjce ultradźwiękowej bez włączonego grzania powoduje podgrzewanie się cieczy wskutek tych mikroimplozji możliwe że chłodzenie jest właśnie po to żeby można było używać cieczy typu alkohole rozpuszczalniki itp.
Powiem tak szczerze po obejrzeniu tego filmu, że te myjki to tak naprawdę nadają się do mocno ograniczonych zastosowań, jakaś elektronika złotnictwo. Przy zastosowaniu warsztatowym efekty są mocno mizerne, do tego długi czas oczekiwania a i tak uzyskujemy marnie wyglądający detal. To jest tylko moje zdanie ze spojrzeniem na to ze swojej strony i nikt się ze mną zgadzać nie musi ;)
O o tym nie wiedziałem co więcej strony tematyczne nawet przedstawiają mycie jako jedną z metod swiat-monet.pl/pl/26-konserwacja-monet Nie mogę znaleźć info o szkodliwości (rozumie jeszcze że chemia może coś tam wytrawić więc przypuszczałem że trzeba dobrać odpowiednią lub tylko wodę demi ale nie żeby myjka niszczyła monety) Chętnie poznam szczegóły.
mi nadal działa? Co się zepsuło ? próbowałeś reklamować? nie uderzyłeś myjką lub czymś o dno?- tam od spodu przyklejone są Ultradźwiękowe przetworniki piezoelektryczne
@@AdamMaszynotwor właśnie przetworniki padły. Oba nie mają rzadnej oporności (mam mniejszy model z dwoma przetwornikami). Od dłuższego czasu myjka jakiś inny dźwięk wydawała i wtedy prawdopodobnie padł jeden przetwornik, a jakoś ostatnio zamilkła całkiem. Rozkręciłem ją i wszystko jest w porządku, oprócz braku oporności przetworników. Myjkę mam za długo żeby coś reklamować. Tylko przez ten długi czas, niewiele się napracowała, więcej przestała na półce 😞
kod rabatowy do sklepu Vevor : VVMH5%OFF (5% zniżki na wszystkie produkty) eksperymenty z myjkę ultradźwiękową 30L marki Vevor s.vevor.com/bfQBqz
zamiast Sonica użyj Dimera. Ciekaw jestem rezultatów.
A podejmujesz się drobnych zleceń na frezowanie cnc w drewnie i zrobienie wcześniejszego projektu.
@@JanKowalski-cv8bi w drewnie to niespecjalnie ... Raczej tylko na własne potrzeby.
Adam jakie wymiary ma ten koszyczek co wklada sie do wanny ? Chciałbym myć glowice , pokrywy , miski olejowe, obudowy rozrzadu. Dość sporo elementy, a nie chcialbym sie pomylic o 2 - 3 cm :)
@@mconqeror4519 dno kosza ok 434x230 głębokość kosza 120mm
Adam, wywal kosz i kładź elementy na dnie, najlepszy efekt jest w okolicy generatora ultradźwięków.
Polecam mycie w czystym occie / kwasku cytrynowym plus odrobina detergentu, świetnie usuwa kamień i doskonale czyści gaźniki.
Oczywiście temperatura czynnika zawsze jest przyjacielem mycia:-)
O widzisz dzięki za praktyczne porady :)
@@AdamMaszynotworNie zapominajmy że myjka ultradźwiękowa ma też minusy; elementy np. Niklowane przy zastosowaniu nieodpowiedniej chemii potrafią korodować: np świeca zapłonowa potraktowana wodą z domieszką agresywnej piany aktywnej ( do mycia tirów najlepsza :-) po jakimś czasie ulega korozji.
Długotrwałe mycie elektroniki w nieodpowiednim medium również spowoduje spustoszenia (dobrym eksperymentem jest włożenie sreberka od czekolady do kąpieli ).
Myjka fajnie usuwa twarde zabrudzenia, naloty, osady itp ale nie radzi sobie tak dobrze z miękkim i tłustym brudem co zaobserwowałeś podczas mycia dolnej części silnika kosiarki.
Osobiście używam myjki ultradźwiękowej do mycia gaźników motocyklowych, fantastycznie radzi sobie ocet z odrobiną detergentu, ale trzeba uważać znal bardzo źle reaguje w dłuższej kąpieli z np; Octem oraz wspomnianą agresywną pianą aktywną itp.
Pozdrawiam.
Ps. Jeśli chcesz wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego zastosuj mocny koncentrat z kwasku cytrynowego plus detergent ja używam płynu do naczyń albo wspomnianej piany aktywnej do tirów,no i nie zapominajmy o temperaturze ona zawsze pomaga :-)
A nie jest tak, że producenci zabraniają stawiani przedmiotów bezpośrednio na dno wanny? Pytam, bo Twój komentarz bardzo mi się podoba i jestem skłonny w ten sposób działać, tym bardziej że najczęściej używam pośredniej metody czyszczenia (w pojemnikach).
Z drugiej strony producenci w instrukcjach piszą różne pierdoły, np.: w przypadku odkurzacza - nie wciągać kurzu :)
@@vonGaca Moja opinia to wynik wyciągnięty z praktyki.
Witam. Super filmik. Dokładnie pokazuje wady i zalety myjki ultra dźwiękowej. Co do zardzewiałych elementów można by skonfrontować techniki odrdzewiania z tzw. odrdzewianiem elektrolitycznym, ciekawe co dało by lepszy efekt w jednostce czasu. Osobiście kiedyś odrdzewiałem stalowy nóż w 10% occie spożywczym tak dobrze go odrdzewiłem, że została tylko drewniana rączka :) zapomniałem o nożu, biedak siedział w occie ze 3 tygodnie może i więcej. Pozdrowienia z Krakowa :)
To to też ciekawe jak to wpłynęłoby na proces podczas elektrolizy. trzeba będzie kiedyś sprawdzić:)
Oj nożyka szkoda chociaż nie przypuszczałem że taka kąpiel może aż tak dobrze odrdzewiać:)
Jak zwykle, świetny materiał Adamie 🙂💪
Bardzo dziękuję 🙂 Pozdrawiam 🙂
21:30 - w misce została poduszka powietrzna - kawitacja nie miała szansy zadziałać. Odkręć korek do spuszczania oleju i wszystko się domyje :)
No możliwe chociaż element było obracany kilkukrotnie ale istnieje takie prawdopodobieństwo jak napisałaś.
Dobra rzecz, taka myjka pewnie się przyda w warsztacie👍👍
Ano chętnie pomogę. Proponuję oczyszczanie katodowe. Bardzo dobre w przypadku różnych stali zawalonych tłuszczem i smarem. I tak - nie ma jednej metody oczyszczania do wszystkich typów materiałów oraz zanieczyszczeń.
Z mojego doświadczenia elektronika(procesory, układy) w litografii od ok 14 nm ulegają uszkodzeniu w myjce, wygląda na to że są zbyt delikatne. Kiedyś doświadczyłem wybuchu myjki zalanej ipa, rozszczelniła się(pękła) i ipa dostała się do elektroniki/zasilania sieciowego, dość efektowny stan ;)
OOO dzięki za podpowiedzi (ciekawe czy gdyby np. stłumić te ultradźwięki mając np. tak jak ja czyli w dodatkowym zbiorniku zanurzonym w wodzie było by to mnij szkodliwe dla elektroniki. A wybuch myjki to musiało być serio efektowne :) ale dobrze że zwracasz uwagę na taki scenariusz.
Najlepszym plynem jest DIMMER aktywna piana, zarowno do rdzy jak i mycia wszelakiego. Polecam przetestowac.
Jesli chodzi o odrdzewiacz ten niebieski, to ja go zalewam do czajnika, wrzucam sruby i gotuje, jak sie zagotuje to zostawiam do wyzarcia, a jak trzeba powtarzam proces. Przy odrdzewiaczu duza role odgrywa temperatura.
Z mojego doświadczenia z kwasem fosforowym. Temperatura mocno wpływa na efekt, ale ważniejszy jest czas. Jak zostawi się taki element na dobę to zostaje powierzchnia jak po piaskowaniu. Czasami jak jest gruba warstwa to trzeba zrobić miedzyczyszczenie szczotka bo coś się wykrystalizowuje ale generalnie jest skutecznie nawet bez myjki. Opcja 75% jest też o tyle lepszy że jest dosyć lepki i nie spływa. Fajnie czyści też alu zostawiając ładna powierzchnię. Nie wiem jak by jednak było z dłuższym moczeniem.
Robiłem bardzo dużo na ultrasonicu ale czyściłam głównie flux z rurek od klimatyzacji. Mylismy je wodą ustawiona na 60 stopni i wody 3/4 wtedy wibracje były dużo mocniejsze i czyściło w minutę flux z lutowania. Dłuższe czyszczenie powyżej 15/20 minut powodowało rozpad aluminium i dosłownie jak gąbka robiły się mikro dziury. W myjce mieliśmy też kratki, które podwyższały jakieś 7 cm od dna elementy aby nie były na dnie.
kapiel w roztworze kwasu solnego z dodatkiem urotropiny 2g na 5l i nie ma mocnych.
Bardzo fajny wyczerpujący test, dobra robota
Bardzo dziękuję 🙂 Pozdrawiam 🙂
Dzisiaj nadrabiam Adama, no i test myjki jest super. Tylko dopisuję ten szpej do mojej listy i dopisuję, a lista rośnie... Solidny materiał, jak zawsze. Dzięki!
Bardzo dziękuję 🙂 Pozdrawiam 🙂
Sam korzystam z myjki kupionej niedawno. Płyn Sonic 1 źle działa z anodowanym aluminium po prostu usuwa anodę, ale czyści świetnie ze smarów, biżuterię i plastiki.
O widzisz to bardzo cenna informacja a testowałeś jakąś inną chemię która dobrze myje anodowane aluminium ale go nie niszczy na przykład takie płyny jak ten mój dedykowany właśnie do aluminium?
Sonic jest dość mocno zasadowy i Alu z nim reaguje szczególnie w temperaturze. Kwas fosforowy czytaj fosol dobrze odrdzewia w myjce ale Ti temperatura robi robotę. W myjce trzeba uważać z kwasem żeby nie przesadzić.
Cześć Adam
Teraz masz maszynę którą raz użyjesz to nie wyobrażasz sobie pracy bez niej .
Chciałbym cię też przestrzec przed wrzucaniem elementów do myjki bo można bardzo łatwo oderwać generator piezoelektryczny które są pod dnem wanny i wtedy zwarcie.
Do elektroniki polecam alkohol izopropanolowy tylko ta sama historia co z benzyną.
Pozdrawiam i ciesz się nowym nabytkiem.
Dobry temat, akurat się rozglądam za myjką. Biorę się za ogladanie :)
Witam, do elementów z amelinium i stopów amelinium używam pistoletu do sodowania i sody . Nie niszczy aluminium. Z grubą warstwą smaru też jakoś daje rade , myślę że w połączeniu z myjką ultradźwiękowa było by to świetne rozwiązanie do usunięcia brudu który gdzieś pozostał w niedostępnych miejscach i pozbyciu się resztek sody. Do bardzo skorodowanej stali soda raczej nie zdaje egzaminu bo jest za delikatna i wymaga dużo nakładu pracy. Pomyślę nad zakupem takiej myjki . Dzięki za film, pozdrawiam serdecznie.
Dobra robota, dzieki👍👍
Kawał dobrej roboty. To na pewno głupie, ale ciekawi mnie jak zachowa się jajko w myjce? Pęknie? Ugotuje się? Nie podpuszczam, ale nie znalazłem w necie, żeby ktoś to sprawdził... :D
Oooo dobry pomysł zrobię o tym shorta:)
Smar oleje itp zawsze myje naftą oświetleniową i jest super
Monety aluminiowe mogą w tych płynach (Sonic 1 i 3) ulegać uszkodzeniu (rozpuszczeniu) Obydwa koncentraty mają silnie alkaliczny odczyn a do trawienia aluminium używa się ługu sodowego. Do mycia kawitacyjnego w rozpuszczalnikach organicznych myjka musi być dostosowana do użycia takiego medium roboczego. Przede wszystkim myjka musi być szczelna i wyposażona w spiralną chłodnicę zwrotną A czynnik chłodzący musi mieć temperaturę niższą niż standardowa kranówa. Poza tym wylot z z chłodnicy zwrotnej musi być doprowadzony do instalacji wyciągowej! Właśnie w mieszaninie rozpuszczalników organicznych powinno się czyścić obwody elektroniczne. Mieszanina musi mieć skład dostosowany do rodzaju układów i użytych elementów. Dobry program. Sprawa hałasu. Miałem do czynienia z myjkami kawitacyjnymi i poza jeżeniem się drobnych włosków na dłoniach nie dało się zauważyć innych objawów pracy myjki. Również dzisiaj produkowane myjki przemysłowe nie generują przydźwięku sieci... Pozdrawiam serdecznie! Kolejny udany program!👍👍👍👍
Myjka dobra rzecz, szczególnie przy myciu filtrów z małymi otworkami których nie umyjemy domowymi sposobami.
O widzisz dzięki za podpowiedź na kolejne ciekawe zastosowanie:)
@@AdamMaszynotwor Mieliśmy kiedyś w pracy drążarkę wgłębną i umyliśny filtr ręcznie nic nie dało.( Można kupić nowy filtr-trzeba było czekać ) Później zanieśliśmy na myjkę utradźwiękową i maszyna ruszyła :)
@@manfiks SUPER :)
A co jakby uzyc czegos innego niz dedykowany plyn do myjek ultradzwiekowych?Np jakis srodkow do usowania smarow itdjako koncentrat , płyn odtluszczajacy. Moze warto dodac jakiegos ciała stalego w postaci np piasków do paiskowania czy nawet przesianego samego piachu szczegolnie do czyszczenia elementow plastikowych w srodku jak ten zbiornik? Posiadam te sama myjke w mniejszej pojemnosci i sam plyn jest spoko ale czasem cegos brakuje
Zbiorniczek to do kwasku cytrynowego nawet bez myjki kilka godzin i jest ładny.
Bardzo pomocny materiał z ogromną ilością włożonego czasu w jego przygotowanie.
Zapytam, czy jako naczynie pośrednie lepiej sprawował sie pojemnik szklany czy plastikowy?
Dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuje za docenienie nakładu pracy.
Sam nie zaobserwowałem znacznej różnicy. spodziewałem się że szkło lepsze bo tworzywo wydaje się tłumić bardziej z drugiej strony ścianka np. butelki pet to pewnie ok 0,5mm a słoika kilka milimetrów i może dlatego to się równoważy. Może kompromisem była by puszka z cienkiej blachy
Aaa, dzień dobry. Zaczynamy śniadanie z poradnikiem.
Super 🙂 Miłego oglądania 🙂 Pozdrawiam 🙂
Mam tą myjkę, trochę jej używam do mycia śrubek, czasem całych głowic. Generalnie jestem zadowolony, jednak nie mogę znaleźć informacji dotyczącej minimalnego poziomu zalania płynem wanny myjki i u siebie z uwagi na to by nic nie popsuć zalewam ją prawie do pełna (około 24 litry). U ciebie widać na filmie że pracujesz z objętością około 11 litrów, a przynajmniej poziom sięga do połowy koszyczka. To jest chyba za nisko wg naklejki na tyle myjki.
Znalazłeś taką informację dotyczącą minimalnego poziomu zalania?
Fajne testy 👍
Dzięki 🙂 Pozdrawiam 🙂
Kup nowy zbiorniczek. Jest bardzo tani
Nie pracowałem z tak dużymi myjkami - tylko 3-5L. Z moich obserwacji - dolanie płynu (wody) do pełna (okolice przetłoczenia) poprawia komfort (przy odpowiednim poziomie pracuje ciszej) i dokładność czyszczenia - nie wiem czy przez ilość wody w której rozpuszcza się brud, czy w określonej kubaturze fale inaczej się rozchodzą, ale efekty były lepsze.
Dzięki za spostrzeżenie nie brałem tego pod uwagę ale będę musiał sprawdzić:)
Czesc, jak mozesz zrob shortsa jak myjesz w dimerze w duzym stezeniu, ale najlepiej przed garazem :)
wlej kokakole zamiast odrdzewiacza ona też zawiera kwas fosforowy.
Siemanko,jak tam idą prace nad frezarko-wiertarką Cormak?pozdrawiam
zbiornik chlodnicy mozna myc woda i piaskiem świetnie schodzi
👍Dobra sprawa taka myjka, tylko to kolejny gadżet w garażu którego bym rzadko używał. może kiedyś... Test super ale spodziewałem się lepszych efektów przynajmniej jak dla mnie bo ja bym najczęściej chciał myć takie zasmarowane, zaschnięte i zardzewiałe elementy maszyn. Ciekawe ja się spisują myjki innych producentów, czy to w ogóle ma znaczenie?
Mam taką malutką w domu, może z pół litra wody wchodzi - idealna do czyszczenia okularów:)
Cześć Adam. Udanego dnia życzę.👍245
Cześć 🙂 Dziękuję i nawzajem 🙂
Pracuję jako operator obrabiarki do drewna i posiadamy w firmie dużą myjkę. Stosujemy ją do mycia głowic frezarskich. Doskonale usuwa żywicę, która gromadzi się na narzędziach, a po kilku godzinach pracy potrafi wytworzyć dość twarda skorupa. Ale to co najważniejsze to odpowiednie środki i wiedza. Mieliśmy w firmie "fachowca " od generowania szkód i kosztów, który był odpowiedzialny między innymi za mycie i ostrzenie narzędzi. Nowe stalowe głowice po kilu myciach miały ogniska korozji i pokryte były jakąś lepką mazią, a ameliniowe wyglądały jakby się utleniły. Ale na szczęście już u nas nie pracuje, a nowy człowiek wie co robi i narzędzia po myciu są jak nowe. Tak że nawet mając super narzędzia ale braki wiedzy i umiejętności, można wyrządzić więcej szkód niż pożytku.
ciekawe ile tutaj roboty robi chemia i temp a ile faktycznie ultradźwięki i czy stosując tą chemię i temp plus jakąś szczoteczkę czy efekty by nie były podobne?
Oczywiście można myć tą chemią i szczoteczką ale ultradźwięki wymyją brud z najmniejszych zakamarków, np kanałów gaźnika
Dodatkowo to oszczędność czasu bo b wrzucasz sobie detale do myjki na 30 minut i idziesz robić coś innego
Adam możesz polecić jakiś płyn? Potrzebuję umyć elementy z wosku.
Niestety nie jestem zbyt świeżym użytkownikiem. Domyślam się tylko : moja myjka grzeje do 80stopni to powinno rozpuścić wosk, no i może terpentyna hmmm a może w takiej temp. wystarczy płyn
@@AdamMaszynotworzamówiłem sobie myjkę 6.5l bd testowal.
@@JurassicLures o super to jakbyś nie zapomniał napisz później w komentarzu o swoich doświadczenia to będzie dla potomnych:)
Czy mycie wodą elementów stalowych nie powoduje korozji?
Myję i płucze w wodzie demineralizowanej wtedy nie powoduje to korozji
Mam myjkę, ale zamiast grzania ma chłodzenie płynu, kto wie po co to ?
To tylko moje przypuszczenie ale może instrukcja powiedziałaby coś więcej.
A trafiłem na komentarz o mniej więcej takiej treści " ja częściej myję w acetonie ale nastawiam krótkie czasy mycia ponieważ aceton szybko osiąga temperaturę wrzenia"
Sam proces w myjce ultradźwiękowej bez włączonego grzania powoduje podgrzewanie się cieczy wskutek tych mikroimplozji możliwe że chłodzenie jest właśnie po to żeby można było używać cieczy typu alkohole rozpuszczalniki itp.
Super maszynka, ile to roboty zrobi za nas 😁
Fajna maszynka 🙂 Pozdrawiam 🙂
Myjka zdecydowanie lepiej dziala gdy ułożysz elementy bezpośrednio na dnie.
O mam identyczną...😁 Robi robotę.
O super dzięki za opinie użytkownika takie są najcenniejsze:)
Powiem tak szczerze po obejrzeniu tego filmu, że te myjki to tak naprawdę nadają się do mocno ograniczonych zastosowań, jakaś elektronika złotnictwo. Przy zastosowaniu warsztatowym efekty są mocno mizerne, do tego długi czas oczekiwania a i tak uzyskujemy marnie wyglądający detal. To jest tylko moje zdanie ze spojrzeniem na to ze swojej strony i nikt się ze mną zgadzać nie musi ;)
Cieszę się że film był pomocny. O to właśnie chodzi żeby zobaczyć jak się dane urządzanie zachowuje i dobrać je do swoich potrzeb i zastosowań:)
Na zagranicznych filmach widziałem, że robili też wodę z octem i były bardzo dobre wyniki.
odrdzewianie wykonuje sie kwasem fosforowym. nie trzeba myjki ani temperatury .
Olá amigo Adam trabalho muito interessante e bem informativo!!!
Abraço e boa sorte sempre!!!
Bardzo dziękuję Przyjacielu 🙂 Pozdrawiam 🙂
good video adam
🥰🥰
Mycie monet a zwłaszcza w myjce ultradźwiękowej, powoduje że; STAJĄ SIĘ BEZWARTOŚCIOWE !
Ale dlaczego?
O o tym nie wiedziałem co więcej strony tematyczne nawet przedstawiają mycie jako jedną z metod
swiat-monet.pl/pl/26-konserwacja-monet
Nie mogę znaleźć info o szkodliwości (rozumie jeszcze że chemia może coś tam wytrawić więc przypuszczałem że trzeba dobrać odpowiednią lub tylko wodę demi ale nie żeby myjka niszczyła monety) Chętnie poznam szczegóły.
Panie Adamie z innej beczki. W załączonym firmie jest fajny pająk na wrzeciono. ruclips.net/video/QiZ_4upqu9I/видео.htmlfeature=shared
oo fajny patent zamiast tych korków co drukowałem :)
Chuj się nadaje ta myjka, tzn myje dobrze, ale mi już się zjebała 🤣
mi nadal działa? Co się zepsuło ? próbowałeś reklamować? nie uderzyłeś myjką lub czymś o dno?- tam od spodu przyklejone są Ultradźwiękowe przetworniki piezoelektryczne
@@AdamMaszynotwor właśnie przetworniki padły. Oba nie mają rzadnej oporności (mam mniejszy model z dwoma przetwornikami). Od dłuższego czasu myjka jakiś inny dźwięk wydawała i wtedy prawdopodobnie padł jeden przetwornik, a jakoś ostatnio zamilkła całkiem. Rozkręciłem ją i wszystko jest w porządku, oprócz braku oporności przetworników. Myjkę mam za długo żeby coś reklamować. Tylko przez ten długi czas, niewiele się napracowała, więcej przestała na półce 😞
Jak to Wolverine.
W takiej myjce dobrze się uszlachetnia bimber 😀
ogarnij się coraz gorzej z tobą coraz gorzej się Ciebie ogląda
Więcej szczegółów poproszę
Co TY chłopie . Trzeźwy jesteś