Підсумки селекційного сезону 2023 року. Українська степова бджола. Новий селекційний точок.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 19 окт 2024

Комментарии • 9

  • @Генадій-ь4о
    @Генадій-ь4о Год назад +1

    Принципово на пасіці тільки українська степова. Підписався.

  • @зояпрогнимак
    @зояпрогнимак Год назад

    Потрібну справу робите. Хто робив інструментальне осіменіння і як перевіряли маток? З якого массиву бджолосімей виділялись засновниці ліній і по яких ознаках крім мітохондріальніх, екстер"єтних іщов відбір?Плануєте перевіряти в слідуючому сезоні порівнюючи з місцевим"вінігретом", чи з якоюсь пасікою УС?Дуже хочеться побачити єкономічні результати селекційної роботи з УС. Удачі Вам і терпіння.

    • @ukrstepbee
      @ukrstepbee  Год назад +2

      Дякую за вашу підтримку та запитання. ШЗ роблю сам. Це перший рік. Багато що сталося не так як гадалося, але певні успіхи є. Цього року задача була консолідувати ознаки по кожній лініі без перекрещування. Друга задача - ортримати дочок від ШЗ. Наступного року роблю інбредни кроси, намагаючись отримати гомозиготні особини. Зосновниці збиралися з різних пасік нашої селекційної групи. 6 унікальних засновниць зібрано за цій та минулий рік. Головний критерій відбору - підтверджена мтДНК. Єкстерьер, медопродуктивність, зимостійкість, миролюбність. Цього року по медопродуктивності засновниці дали від 48 до 77 кг товарного меду на стаціонарі. В зиму ідуть на своїх кормах. Не годуємо в зиму принципово. Перевіряти планую комплексне: між лініями, засновницями ліній та ШЗ матками. Венігрету в цьому місці не так багато. Саме тому сюди і встали. Є шанс отримати радіус 3-5 км. Працюємо :)

  • @BeeOleg1890
    @BeeOleg1890 Год назад

    Ще з дві тисячі сімнадцятого року на Форумі на Точку я писав про Приморську бджолу з Батон Руж, що була привезена в США з Далекого сходу.
    Роботу вели з 1996 і відібрали еліту, що на сто процентів видаляли кліщ вароа і були чисті від кліща вароа і також від трахейного.
    Був проведений ДНК аналіз і відповідно ця бджола на 94 проценти середньо європейська, тобто споріднені з македонською і українською. Цей матеріал відповідно дорогий, але ніхто з України не забажав брати ЙОГО. Ми пробували зв'язатися з оригінаторами, але ціна була на такі матки штучно заплідненні і ізольованого облітника від 500 доларів, як і той селекційний інших карнеоли і саскатраз, плюс 70-100 перевозка.

    • @ukrstepbee
      @ukrstepbee  Год назад

      Я знаю цю історію. Вона для мене є фантастичний факт української культури та історії. Я погано розумію яким чином наші пращури везли ціх бджіл за тисячи кілометрів в сапетках та колодах. Але вони це робили. Везли як одне з найценніших. Тим більш, що мій дідусь по матері є потомок цих козаків. Він народився в 1904 році в Харбіні. В 2020 році матеріал з Приморського та Хабаровськго краю попав в Україну. Олександр Олефір з полтавщини отримав декілька маток. Ми з ним спілкувались з уього приводу. В мене є його контакти, якщо потрібні. Але я не знаю що зним зараз і де він.

    • @BeeOleg1890
      @BeeOleg1890 Год назад

      @@ukrstepbee В РФ роботи з виділенням найкращих по резистентності від кліща вароа так і не привели до тих американських результатів. Адже в Батон Руж з сімдесяти привезених маток( точно не пам'ятаю, є в американців в інтернеті) лише якась частина наслідувала цю позицію плюс чистоплотність і інше. З тих і продовжили і під 2000й мали дуже вражаючий результат і поділилися з європейцями карніководами і іншими. Процес навчання з допомогою Приморських бджіл пішов. Я спілкувався з метрами української бджоли, але їм було до того мягко кажучи байдуже.
      Генетичний аналіз показав заледве в кращих до 70 процентів при показах приморських 92-94.
      Але тупо міряли крильця і кубі альний індекс.
      Я мав українку з 1998 року вперше від Ратміра Єгошина іпотім від сина його. А з 2013 мав від Яцишина, Бабенко, Григорків, Майстерчука та інших. Селекція не пішла через неякісний восновному матеріал. І закліщеність і мала сила....
      Мої умови відрізняються від ваших погодні.
      Я вибрав серед інших " порід"те що маю.
      Мій дід Василь тримав ще ту українку до навали кавказянки і карпатки, яка добила українку і я малим пам'ятаю це.
      Це була бджола медиста, роїлася під липень часом і сідали рої невисоко, не те що потім і не були злі. Кольором були не чисто сірі, а мали коричневі і світло коричневі тергіти перші( по пам'яті). Тому і захотів українку, бо повсюдно була карпатянка....

    • @МихайлоНескаромний
      @МихайлоНескаромний 8 месяцев назад

      @@ukrstepbee а можна контакти Олександра Олефіра ,будь ласка?

    • @ukrstepbee
      @ukrstepbee  8 месяцев назад

      @@МихайлоНескаромний +380 99 030 2712 сподіваюсь, що номер дійсний

    • @МихайлоНескаромний
      @МихайлоНескаромний 8 месяцев назад

      @@ukrstepbee дуже дякую....