Ugyan nem én,hanem a lányom vár babát júniusban,de remek minden videója kedves Kata.Több videót is elküldtem neki.Bizonyára valamennyit megnezi,és fel is iratkozik. Nagyon sok sikert kívánok a munkajában!
Köszönöm! Mindig nagy öröm, amikor "tapasztalt" édesanyák is mondják, hogy van értelme annak, amit csinálok! Sok boldogságot kívánok a leendő nagymamának is!
Kedves Kata! Szuper volt ez a videód is! Köszönjük szépen! 😊 Mit gondolsz, 3 hónapos kisbabánál vissza lehet hozni a tejtermelést fejéssel? Sajnos első szülésem, rossz élmény volt és sok stressz, így rögtön kellett pótlás mert kevés tejem volt.. Pedig a babám nagyon ügyesen szopizott de borzasztó hasfájós volt és azt javasolta szoptatási tanácsadó hogy fejjek minden szopizás után de ez képtelenseg volt mivel nem tudtam letenni a kisbabánat a sok sírás közepette. Így szinte csak alig volt snyatej de azt nindig adom neki azóta is viszont mára már csak kb reggel van vmennyi. Szeretném visszahizni ha van rá esély mert nostmár sokat javult a helyzet a hasfájással. Mi a véleményed? A cicit sajnos már elutasítja a reggeli után napközben. Szoptanít készülék segíthet esetleg? Köszönöm ha tudsz csak pár mondatot írni ehhez! 🙏🥰
Szia! Igen, szerintem érdemes lenne megpróbálni mindenképpen! Van egy videóm itt a szoptatásos sorozatban arról is, hogy milyen módszerekkel lehet felturbózni a tejtermelést - és igen, a fejés az egyik módszer! ruclips.net/video/E1VhsSyrVpk/видео.htmlsi=DF_zNCDscFHWFEa_ Meg lehetne próbálni a szoptaníttal is, hogy visszaszokjon a melledre és ezáltal is kapjon a melled egy kis stimulust. Szerintem érdemes lenne még egyszer beszélni szoptatási tanácsadóval, akivel alaposan meg tudnád beszélni, hogy mi a mostani helyzet és hogy milyen lépésekkel lehetne eljutni (akár) a kizárólagos szoptatásig...Kitartást és sok sikert kívánok Neked!!!
Jó estét akkor is tud termelődni a tej ha a baba sokat cumizik a cicin? Nagyon fontos lenne ha válaszolna előre is köszönöm 1honapos a babom és cumi helyet a cicit választotta
Kedves Dorian, ha nem csak cumizik, hanem hatékonyan szopizik is, akkor igen. Tehát fontos az, hogy egy-egy szoptatásnál legalább 15 perc aktív táplálkozás is legyen, amikor láthatóan, hallhatóan nyel (mozog az állkapcsa és a torkocskájánál látszik/hallatszik ahogy nyel). Az meg hogy még utána cumizik és pihen - hááát ez elég fárasztó, de erre vannak "huzalozva" a babák, a cicin érzik magukat a legjobban: biztonságban vannak, meleg van, érzik az édesanyjuk szagát, hallják a hangját, a szívverését és bármikor tudnak táplálkozni is...Az ő szempontjukból ez a világ legjobb helye! Remélem segítettem egy picit!
Köszönöm a videót! 4 hetes kisbabámat szoptatom és mivel elég sok tejem van, szeretnék anyatejet adományozni (a hivatalos úton, kórházon keresztül). Most a szoptatás mellett nem fejek egyáltalán. Az adományozás miatt szükséges extra fejés lehet negatív hatással a szoptatásra? Mikor érdemes az adományozást elkezdeni?
Szia! Nagyon nemes és becsülendő a gondolatod! Rengeteg babának segíthetne - ha erre lenne valami működő rendszer, de sajnos manapság nem nagyon van. Az "átkosban" még voltak anyatejgyűjtő állomások, amik a logisztikáért és a megfelelő higiénikus gyűjtésért, tárolásért, elosztásért feleltek...de sajnos ez teljesen megszűnt. Talán a védőnő tud segíteni, hogy helyileg van-e valami lehetőség. A szoptatásra semmiféle negatív hatása nincs, merthogy a melleid egészen egyszerűen a fejés hatására fel fogják turbózni a mennyiséget, hogy a babádnak is elég legyen, meg az adományozásra is - ilyen fantasztikusan működünk! (Egy volt osztáytársam ikreket szoptatott és még ezen felül naponta két kis üveggel adott egy barátnője kisbabájának - kb egy éven át! ) Viszont arra mindenképpen figyelj, hogy inkább két szopizás között iktasd be az extra fejést és azt add át, de ne az legyen, hogy a babád szopizik és utána még fejsz, mert így a szopizás végi zsírosabb, táplálóbb tejet nem kapja meg a kisbabád, hanem éppen azt fejed le! Adományozás elkezdése: amikor már egy picit belelendültetek: a babád ügyesen szopizik, Te ügyesen szoptatsz és érted, érzékeled az éhségjeleit. Szóval onnantól kezdve, hogy magabiztos vagy a szoptatásban, kezdheted fejéssel emelni a termelést. Sok sikert!
@@tiedaszules Az én kisbabám 27 hetesen született. Az első 3 napban kapott donor anyatejet, ameddig nekem lett elég, ahhoz hogy teljesen én lássam el. Nem tudom magát a rendszert, de azt tudom, hogy nagyon sok donor anyatejre van igény és hatalmas kincs, hogy vannak anyák akik adnak. :) Elvileg különböző vizsgálatok után, házhoz mennek a tejért és úgy viszik a kórházakba, de én ettől többet nem tudok. Viszont lenne egy olyan kérdésem, mivel én a kórházban töltött 9 hétből 6 hetet csak fejtem, mert szondán kapta a kislányom az anyatejet, utána kezdtünk el ismerkedni a cicivel. De mivel nagyon picike volt a szája és nem tudta benn tartani a bimbót (a bimbóudvart be sem tudta kapni) így bimbóvédővel kezdtük a szopizást, amivel szerencsére nagyon jól ment, gyönyörűen szopizott és szépen gyarapszik. Sajnos a bimbóvédőt azóta sem tudtuk elhagyni ( 15 hetes már) és pótolnom is kell neki a lefejt anyatejet cumisüvegből szinte minden szopizás után, mert nem eszik annyit, hogy jól lakjon és csak sír a cicizés után. Esetleg lenne videód vagy tanácsod a bimbóvédővel és a cumisüvegből etetéssel kapcsolatban? Mert én szeretném elhagyni ezeket, de jelenleg nem látom, hogy hogyan tudnám. A sima cicivel szoktam ismertetni, oda-oda adom neki, de továbbra sem tudja megfelelően bekapni a cicit, megcsinálni-megtartani a vákuumot, inkább csak a bimbót kapja be. (F méretű mellem van, nem túl nagy bimbóval). Nem szeretnék lelkiismereti kérdést csinálni a dologból, mert még mindig jobban örülök annak, hogy ha cumisüvegből is...de anyatejet eszik. De persze jobban szeretném, ha természetesebb módon tudnám táplálni és kapcsolódni vele. Köszönöm, ha válaszolsz :)
@@MegaSzilvia Szilvi, először is gratulálok, szuper, ahogy csinálod! Ez baromi nehéz lehet! Készítettem a bimbóvédőről is egy videót ruclips.net/video/KaWsC0T2UXQ/видео.html , a végén pont arról beszélek, hogy milyen trükkökkel lehet "leszoktatni" róla a babát! Sok sikert és még egyszer szívből gratulálok, a kitartásodhoz is!
@@tiedaszules Esetleg az jutott még eszembe, hogy van e videód, ha nincs akkor tudnál e készíteni, hogy hogyan kell masszírozni a baba arcát-szája körül kívül vagy akár belül, mert bár Novának nyelvféke nincs (picike volt, de azt felvágták) de valószínű mostanra kialakult egy minimális izom letapadás. De ha nem is, lehet akkor is a koraszülöttségből adódóan nem is ártana. Vagy vannak esetek amikor valamilyen torna felesleges vagy akár ártalmas? Köszönöm :)
Kedves Kata! Nagyon szeretem a videóidat! Nagy szukseg van az ilyen tartalomra! Iker babáimnak cumit adtak a szülészeten, igy nem is tudták megszokni a szopizást. 7 hónaposak, azóta fejem a tejet. Hála istennek eleg is, nem kellett tápszerezni. Próbálkozom mellre tenni őket, de nem fogadják el, sírnak ha veszem elő a mellem. Egyre megterhelőbb fejni, szeretném ha átszoknának szopizásra. Szerinted van még értelme próbálkozni?
Szia, gratulálok a babákhoz! Szuper, hogy ikreket is anyatejjel táplálsz, de a fejés tényleg nagy macera lehet. Vissza lehet szoptatni babákat mellre, de ehhez nagyon sok türelem szükséges, főleg 7 hónapos korban. Ebben leginkább egy szoptatási tanácsadó tud segíteni, ő pontosan el tudja Neked mondani, hogy milyen stratégia mentén, milyen módszerrel járhatsz sikerrel! Úgyhogy azt javaslom, hogy próbálj a körnényéketeken keresni valakit, akivel alaposan át tudod ezt beszélni! Sok sikert!!!!!
Kedves Kata, azt szeretném kérdezni tőled, hogy a kereslet- kínálat tejet belehet-e állítani fejéssel ha már 6 hetes a babám. Sajnos az elmúlt időszak elég stresszes volt( egy nagy utazás, temetés, stb.) Így 3 hetes korától a tejet pótolnom kellett. Most, hogy már nyugi van vissza szeretnék állni a teljes szoptatásra. Lehetséges, hogy fejéssel a tejem szaporítsam, vagy már késő ez az "utánrendelés"?
Kedves Klementina! Nem, egyáltalán nem késő! Fejéssel fel lehet szaporítani a termelést szinte bármikor! Viszont ennél lehet, hogy egyszerűbb lenne a babát gyakrabban mellre tenni. Pl ha úgy érzed, hogy egy szopizásnál nem evett eleget, akkor inkább próbáld ne kipótolni tápszerrel, hanem megint megkínálni hamarabb, mint amikor a következő szoptatás/tápszer nagyjából esedékes lenne és jó eséllyel néhány nap alatt ez is felturbózza a termelést! Sok sikert és kitartást, biztos sikerülni fog, csak bízz magadban és a kisbabádban!
@@tiedaszules köszönöm a gyors választ. Úgy csinálom ahogy írtad, szó szerint a babám egész nap a cicin van, maximum fél órás szünetekkel eszik. Néha viszont nincs türelme az üres cicit szívni ideges és sír, mert nem lakott jól, ilyenkor pótolnom kell. Először lefejt anyatejet kap és ha muszáj azután jön a pótlás. Köszönöm a biztatást....nem adom fel.
Kedves Kata, nekem egy olyan kérdésem van, hogy nekem azt mondja mindenki hogy ha szoptatás után benn marad a mellben a tej akkor begyullad, ha nem fejem ki akkor mi a megoldás arra hogy elkerüljem majd a mellgyulladást? Köszönöm elöre is a választ
Szia! Ez egészen egyszerűen nem igaz. A kereslet-kínálat egyensúly egy-két nap alatt beáll, így a szoptatás után nem "marad benn" annyi tej, ami problémát okoz. Az okoz problémát, hogy ha KIHAGYSZ egy szoptatást vagy például ha a baba hirtelen átalussza az éjszakát és ő maga "kihagy" egy szopizást (ezért sem szerencsés újszülötteket, kisbabákat sírni hagyni és arra "nevelni", hogy átaludják az éjszakát!) Az is valóban problémát okozhat, ha a fejéssel már annyira felturbóztad a termelést, hogy amit a baba elfogyaszt az valóban csak a töredéke a termelt mennyiségnek - és ebben az állapotban hirtelen abbahagyod a fejést.
@@tiedaszules Kedves Kata! Mikor hagyjuk hogy a baba átaludja az éjszakát? Hiszen ha ő maga nem kel fel szopizni, akkor keltsük fel, hogy ne durranjon be a cici, tehát ne hagyjunk ki szoptatást? Vagy inkább fejjünk abban a kihagyott időben? Lehet siettetni a tejbelövellést például a kórházban fejéssel? Érdemes egyáltalán? Sajnos a csecsemősök riogatnak, hogy csökken a baba súlya, de hát az első 3 napban hogy lehetne neki adni annyi mennyiségű előtejet (kolosztrumot) a cseresznyemag gyomrába hogy ne csökkenjen drámaian a súlya?
Izabella, sajnos csak valamiért most láttam ezt a kommentett - elnézést a kései válaszért. Ha valóban átalussza tényleg a baba az éjszakát - ami azért ritka - és korábban szopizott kiadósan éjszaka, akkor igen, valamennyit célszerű kifejni, de nem a teljes ürítés a cél, hiszen valószínűleg csökkent a kereslet és azért alussza át. De az is egy megoldás, hogy kivenni az ágyából és félálomban megszoptatni, de a teljsen egyértelműen kihagyott szoptatás valóban okozhat problémát. Tejbelövellést igen, lehet siettetni a fejéssel, de ennél sokkal könnyebb és sokkal jobb a kisbabát minél gyakrabban mellre tenni. Pont azért kell gyakran (és nem 3 óránként) mellre tenni, hogy többször kapjon annyi kis előtejet, amennyi az icipici gyomrocskába kell. Az előtej nagyon gyorsan emésztődik, tehát gyorsan ki is ürül a gyomorból és jöhet a következő adag...ezért sem jó, ha elviszik a babát az első napokban az újszülött osztályra...
Fontos téma!! Köszönjük, szuper tartalom, mint mindig! 🥰🥰
Köszönöm a visszajelzést! Örülök, hogy hasznosnak találod!
Szuper, köszönjük!
Ugyan nem én,hanem a lányom vár babát júniusban,de remek minden videója kedves Kata.Több videót is elküldtem neki.Bizonyára valamennyit megnezi,és fel is iratkozik.
Nagyon sok sikert kívánok a munkajában!
Köszönöm! Mindig nagy öröm, amikor "tapasztalt" édesanyák is mondják, hogy van értelme annak, amit csinálok! Sok boldogságot kívánok a leendő nagymamának is!
❤szuper jó tartalom nagyon szeretem videóit kedves Kata
Köszönöm a visszajelzést! Örülök, hogy hasznosnak találod!
Kedves Kata! Szuper volt ez a videód is! Köszönjük szépen! 😊 Mit gondolsz, 3 hónapos kisbabánál vissza lehet hozni a tejtermelést fejéssel? Sajnos első szülésem, rossz élmény volt és sok stressz, így rögtön kellett pótlás mert kevés tejem volt.. Pedig a babám nagyon ügyesen szopizott de borzasztó hasfájós volt és azt javasolta szoptatási tanácsadó hogy fejjek minden szopizás után de ez képtelenseg volt mivel nem tudtam letenni a kisbabánat a sok sírás közepette. Így szinte csak alig volt snyatej de azt nindig adom neki azóta is viszont mára már csak kb reggel van vmennyi. Szeretném visszahizni ha van rá esély mert nostmár sokat javult a helyzet a hasfájással. Mi a véleményed? A cicit sajnos már elutasítja a reggeli után napközben. Szoptanít készülék segíthet esetleg? Köszönöm ha tudsz csak pár mondatot írni ehhez! 🙏🥰
Szia! Igen, szerintem érdemes lenne megpróbálni mindenképpen! Van egy videóm itt a szoptatásos sorozatban arról is, hogy milyen módszerekkel lehet felturbózni a tejtermelést - és igen, a fejés az egyik módszer! ruclips.net/video/E1VhsSyrVpk/видео.htmlsi=DF_zNCDscFHWFEa_ Meg lehetne próbálni a szoptaníttal is, hogy visszaszokjon a melledre és ezáltal is kapjon a melled egy kis stimulust. Szerintem érdemes lenne még egyszer beszélni szoptatási tanácsadóval, akivel alaposan meg tudnád beszélni, hogy mi a mostani helyzet és hogy milyen lépésekkel lehetne eljutni (akár) a kizárólagos szoptatásig...Kitartást és sok sikert kívánok Neked!!!
@ Hálásan köszönöm a gyors válaszod! Máris hallgatom a videód! 🥰🙏💖
Jó estét akkor is tud termelődni a tej ha a baba sokat cumizik a cicin? Nagyon fontos lenne ha válaszolna előre is köszönöm 1honapos a babom és cumi helyet a cicit választotta
Kedves Dorian, ha nem csak cumizik, hanem hatékonyan szopizik is, akkor igen. Tehát fontos az, hogy egy-egy szoptatásnál legalább 15 perc aktív táplálkozás is legyen, amikor láthatóan, hallhatóan nyel (mozog az állkapcsa és a torkocskájánál látszik/hallatszik ahogy nyel). Az meg hogy még utána cumizik és pihen - hááát ez elég fárasztó, de erre vannak "huzalozva" a babák, a cicin érzik magukat a legjobban: biztonságban vannak, meleg van, érzik az édesanyjuk szagát, hallják a hangját, a szívverését és bármikor tudnak táplálkozni is...Az ő szempontjukból ez a világ legjobb helye! Remélem segítettem egy picit!
@tiedaszules köszönöm szépen 😊💕
Köszönöm a videót! 4 hetes kisbabámat szoptatom és mivel elég sok tejem van, szeretnék anyatejet adományozni (a hivatalos úton, kórházon keresztül). Most a szoptatás mellett nem fejek egyáltalán. Az adományozás miatt szükséges extra fejés lehet negatív hatással a szoptatásra? Mikor érdemes az adományozást elkezdeni?
Szia! Nagyon nemes és becsülendő a gondolatod! Rengeteg babának segíthetne - ha erre lenne valami működő rendszer, de sajnos manapság nem nagyon van. Az "átkosban" még voltak anyatejgyűjtő állomások, amik a logisztikáért és a megfelelő higiénikus gyűjtésért, tárolásért, elosztásért feleltek...de sajnos ez teljesen megszűnt. Talán a védőnő tud segíteni, hogy helyileg van-e valami lehetőség. A szoptatásra semmiféle negatív hatása nincs, merthogy a melleid egészen egyszerűen a fejés hatására fel fogják turbózni a mennyiséget, hogy a babádnak is elég legyen, meg az adományozásra is - ilyen fantasztikusan működünk! (Egy volt osztáytársam ikreket szoptatott és még ezen felül naponta két kis üveggel adott egy barátnője kisbabájának - kb egy éven át! ) Viszont arra mindenképpen figyelj, hogy inkább két szopizás között iktasd be az extra fejést és azt add át, de ne az legyen, hogy a babád szopizik és utána még fejsz, mert így a szopizás végi zsírosabb, táplálóbb tejet nem kapja meg a kisbabád, hanem éppen azt fejed le! Adományozás elkezdése: amikor már egy picit belelendültetek: a babád ügyesen szopizik, Te ügyesen szoptatsz és érted, érzékeled az éhségjeleit. Szóval onnantól kezdve, hogy magabiztos vagy a szoptatásban, kezdheted fejéssel emelni a termelést. Sok sikert!
@@tiedaszules Az én kisbabám 27 hetesen született. Az első 3 napban kapott donor anyatejet, ameddig nekem lett elég, ahhoz hogy teljesen én lássam el. Nem tudom magát a rendszert, de azt tudom, hogy nagyon sok donor anyatejre van igény és hatalmas kincs, hogy vannak anyák akik adnak. :) Elvileg különböző vizsgálatok után, házhoz mennek a tejért és úgy viszik a kórházakba, de én ettől többet nem tudok.
Viszont lenne egy olyan kérdésem, mivel én a kórházban töltött 9 hétből 6 hetet csak fejtem, mert szondán kapta a kislányom az anyatejet, utána kezdtünk el ismerkedni a cicivel. De mivel nagyon picike volt a szája és nem tudta benn tartani a bimbót (a bimbóudvart be sem tudta kapni) így bimbóvédővel kezdtük a szopizást, amivel szerencsére nagyon jól ment, gyönyörűen szopizott és szépen gyarapszik. Sajnos a bimbóvédőt azóta sem tudtuk elhagyni ( 15 hetes már) és pótolnom is kell neki a lefejt anyatejet cumisüvegből szinte minden szopizás után, mert nem eszik annyit, hogy jól lakjon és csak sír a cicizés után. Esetleg lenne videód vagy tanácsod a bimbóvédővel és a cumisüvegből etetéssel kapcsolatban? Mert én szeretném elhagyni ezeket, de jelenleg nem látom, hogy hogyan tudnám. A sima cicivel szoktam ismertetni, oda-oda adom neki, de továbbra sem tudja megfelelően bekapni a cicit, megcsinálni-megtartani a vákuumot, inkább csak a bimbót kapja be. (F méretű mellem van, nem túl nagy bimbóval). Nem szeretnék lelkiismereti kérdést csinálni a dologból, mert még mindig jobban örülök annak, hogy ha cumisüvegből is...de anyatejet eszik. De persze jobban szeretném, ha természetesebb módon tudnám táplálni és kapcsolódni vele. Köszönöm, ha válaszolsz :)
@@MegaSzilvia Szilvi, először is gratulálok, szuper, ahogy csinálod! Ez baromi nehéz lehet! Készítettem a bimbóvédőről is egy videót ruclips.net/video/KaWsC0T2UXQ/видео.html , a végén pont arról beszélek, hogy milyen trükkökkel lehet "leszoktatni" róla a babát! Sok sikert és még egyszer szívből gratulálok, a kitartásodhoz is!
@@tiedaszulesköszönöm szépen 💜
@@tiedaszules Esetleg az jutott még eszembe, hogy van e videód, ha nincs akkor tudnál e készíteni, hogy hogyan kell masszírozni a baba arcát-szája körül kívül vagy akár belül, mert bár Novának nyelvféke nincs (picike volt, de azt felvágták) de valószínű mostanra kialakult egy minimális izom letapadás. De ha nem is, lehet akkor is a koraszülöttségből adódóan nem is ártana. Vagy vannak esetek amikor valamilyen torna felesleges vagy akár ártalmas? Köszönöm :)
Kedves Kata! Nagyon szeretem a videóidat! Nagy szukseg van az ilyen tartalomra!
Iker babáimnak cumit adtak a szülészeten, igy nem is tudták megszokni a szopizást. 7 hónaposak, azóta fejem a tejet. Hála istennek eleg is, nem kellett tápszerezni. Próbálkozom mellre tenni őket, de nem fogadják el, sírnak ha veszem elő a mellem. Egyre megterhelőbb fejni, szeretném ha átszoknának szopizásra. Szerinted van még értelme próbálkozni?
Szia, gratulálok a babákhoz! Szuper, hogy ikreket is anyatejjel táplálsz, de a fejés tényleg nagy macera lehet. Vissza lehet szoptatni babákat mellre, de ehhez nagyon sok türelem szükséges, főleg 7 hónapos korban. Ebben leginkább egy szoptatási tanácsadó tud segíteni, ő pontosan el tudja Neked mondani, hogy milyen stratégia mentén, milyen módszerrel járhatsz sikerrel! Úgyhogy azt javaslom, hogy próbálj a körnényéketeken keresni valakit, akivel alaposan át tudod ezt beszélni! Sok sikert!!!!!
Kedves Kata, azt szeretném kérdezni tőled, hogy a kereslet- kínálat tejet belehet-e állítani fejéssel ha már 6 hetes a babám. Sajnos az elmúlt időszak elég stresszes volt( egy nagy utazás, temetés, stb.) Így 3 hetes korától a tejet pótolnom kellett. Most, hogy már nyugi van vissza szeretnék állni a teljes szoptatásra. Lehetséges, hogy fejéssel a tejem szaporítsam, vagy már késő ez az "utánrendelés"?
Kedves Klementina! Nem, egyáltalán nem késő! Fejéssel fel lehet szaporítani a termelést szinte bármikor! Viszont ennél lehet, hogy egyszerűbb lenne a babát gyakrabban mellre tenni. Pl ha úgy érzed, hogy egy szopizásnál nem evett eleget, akkor inkább próbáld ne kipótolni tápszerrel, hanem megint megkínálni hamarabb, mint amikor a következő szoptatás/tápszer nagyjából esedékes lenne és jó eséllyel néhány nap alatt ez is felturbózza a termelést! Sok sikert és kitartást, biztos sikerülni fog, csak bízz magadban és a kisbabádban!
@@tiedaszules köszönöm a gyors választ. Úgy csinálom ahogy írtad, szó szerint a babám egész nap a cicin van, maximum fél órás szünetekkel eszik. Néha viszont nincs türelme az üres cicit szívni ideges és sír, mert nem lakott jól, ilyenkor pótolnom kell. Először lefejt anyatejet kap és ha muszáj azután jön a pótlás. Köszönöm a biztatást....nem adom fel.
Hálás vagyok a sok jó tanácsért 😊
Kedves Kata, nekem egy olyan kérdésem van, hogy nekem azt mondja mindenki hogy ha szoptatás után benn marad a mellben a tej akkor begyullad, ha nem fejem ki akkor mi a megoldás arra hogy elkerüljem majd a mellgyulladást?
Köszönöm elöre is a választ
Szia! Ez egészen egyszerűen nem igaz. A kereslet-kínálat egyensúly egy-két nap alatt beáll, így a szoptatás után nem "marad benn" annyi tej, ami problémát okoz. Az okoz problémát, hogy ha KIHAGYSZ egy szoptatást vagy például ha a baba hirtelen átalussza az éjszakát és ő maga "kihagy" egy szopizást (ezért sem szerencsés újszülötteket, kisbabákat sírni hagyni és arra "nevelni", hogy átaludják az éjszakát!) Az is valóban problémát okozhat, ha a fejéssel már annyira felturbóztad a termelést, hogy amit a baba elfogyaszt az valóban csak a töredéke a termelt mennyiségnek - és ebben az állapotban hirtelen abbahagyod a fejést.
@@tiedaszules köszönöm 💖
@@tiedaszules Kedves Kata! Mikor hagyjuk hogy a baba átaludja az éjszakát? Hiszen ha ő maga nem kel fel szopizni, akkor keltsük fel, hogy ne durranjon be a cici, tehát ne hagyjunk ki szoptatást? Vagy inkább fejjünk abban a kihagyott időben?
Lehet siettetni a tejbelövellést például a kórházban fejéssel? Érdemes egyáltalán? Sajnos a csecsemősök riogatnak, hogy csökken a baba súlya, de hát az első 3 napban hogy lehetne neki adni annyi mennyiségű előtejet (kolosztrumot) a cseresznyemag gyomrába hogy ne csökkenjen drámaian a súlya?
Izabella, sajnos csak valamiért most láttam ezt a kommentett - elnézést a kései válaszért. Ha valóban átalussza tényleg a baba az éjszakát - ami azért ritka - és korábban szopizott kiadósan éjszaka, akkor igen, valamennyit célszerű kifejni, de nem a teljes ürítés a cél, hiszen valószínűleg csökkent a kereslet és azért alussza át. De az is egy megoldás, hogy kivenni az ágyából és félálomban megszoptatni, de a teljsen egyértelműen kihagyott szoptatás valóban okozhat problémát. Tejbelövellést igen, lehet siettetni a fejéssel, de ennél sokkal könnyebb és sokkal jobb a kisbabát minél gyakrabban mellre tenni. Pont azért kell gyakran (és nem 3 óránként) mellre tenni, hogy többször kapjon annyi kis előtejet, amennyi az icipici gyomrocskába kell. Az előtej nagyon gyorsan emésztődik, tehát gyorsan ki is ürül a gyomorból és jöhet a következő adag...ezért sem jó, ha elviszik a babát az első napokban az újszülött osztályra...