Gátvédelem: ettől a három dologtól függ leginkább a gátsérülés!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 3 янв 2025

Комментарии •

  • @viktoriaobrien6501
    @viktoriaobrien6501 2 года назад +1

    Kedves Kata! Megint sokat tanultam, köszönöm szèpen a videòt. Ìrorszàgban èlek, januàrra vagyok kiìrva az első babàmmal. Nagyon vàrom a következő videòt!

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  2 года назад +1

      Írországban nem igazán tudom, hogy milyen a szülészeti ellátás, de Angliában tudom, hogy elég alacsony a gátmetszési arány és nagyon igyekeznek a sérüléseket minimalizálni, reméljük Nálatok is! Nagyon boldog készülődést kívánok!

    • @viktoriaobrien6501
      @viktoriaobrien6501 2 года назад

      @@tiedaszules Köszönöm ❤

  • @doranemeth6862
    @doranemeth6862 2 месяца назад

    Kedves Kata! Köszönöm a videókat, nagyon szuperek! Az a kérdés merült fel bennem, hogy mit lehet tenni olyankor, amikor a kórház nem hagyja, hogy a hanyatfekvésen kívül más legyen a pozíció a kitolásnál? (Veszprém) A gátmetszést ugyan nem erőltetik, vissza lehet utasítani elvileg, de ez a kötelező pozíció és a siettetés már önmagukban nagy rizikót jelentenek ilyen téren. Van egyáltalán Magyarországon olyan kórház, ahol ismert, hogy jó a szülészeti gyakorlat? Mit lehet tenni/hova lehet menni, ha én nem szeretném magamat kitenni a káros gyakorlatoknak, viszont az otthon szülés sajnos jelenleg nem opció?

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  2 месяца назад +1

      Kedves Dóra! Nagyon jó kérdés...ha nagyon ragaszkodnak a hanyattfekvéshez, akkor esetleg meg lehet még próbálkozni az oldaltfekvéssel. Az lehet, hogy egy fokkal könnyebb/kényelmesebb és nem túl "alternatív", tehát azzal érdemes próbálkozni még a leghagyományosabb kórházban is, feltéve, ha az adott pillanatban az jobban esne, mint a hanyatt fekvés. Hál Istennek van már egyre több kórház, ahol lehet szülni állva, térdelve, guggolva vagy akár medencében is, de ezeknél a kórházaknál is gyakran szülésznő és orvos függő, hogy épp ki van bent - meg persze attól is függ, hogy egyáltalán az édesanya kéri-e, javasolja-e. Sokszor mi nők nem nagyon tudunk mást elképzelni, mintsem a hanyattfekvést, mert ennyire ezen szocializálódtunk, ezt tartjuk normálisnak - és ilyenkor nem nagyon javasolnak más pozíciót, még akkor sem, ha nyitottak lennének rá. Egyébként nyitottabb kórház a pécsi, a kiskunhalasi, a Szt Imre, a kistarcsai meg a legtöbb magán kórház is, de biztos van még több más kórház, ahol erre lehetőség van. Sajnos az orvosválasztás és a kórházválasztás szinte lehetetlenné tétele valóban megköti eléggé a lehetőségeket...Drukkolok nagyon!

    • @doranemeth6862
      @doranemeth6862 2 месяца назад

      @@tiedaszules nagyon köszönöm a választ! 😊

  • @rekabalogh9231
    @rekabalogh9231 3 месяца назад

    Kedves Kata, engem az érdekelne hogy Ön hallott-e már az ilyen ballonos EPI-NO készülékről? Ami tulajdoképpen a gáttagulásának a gyakorlását segítheti? Kicsit természtellenesnek hangzik nekem. Ön mit gondol? Előre is köszönöm!

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  3 месяца назад +1

      Kedves Réka, igen, hallottam erről és abszolút természetellenesnek tarom. Ez megintcsak egy olyan eszköz, ami a nők félelmére alapoz és arra, hogy a testünk "nem működik jól és meg kell patkolni", hogy jól működjön. Ártani nem hiszem, hogy ártana, főleg ha betartják a higiéniás szabályokat, de szükségesnek egyáltalán nem tartom és nem hiszem, hgoy bármiben is segít... Remélem segítettem egy picit, de ez az én szubjektív véleményem... Üdvözlettel!

    • @rekabalogh9231
      @rekabalogh9231 3 месяца назад

      @tiedaszules köszönöm a választ❤️