Як чудово Ви розповідаєте про наших письменників, дуже емоційно і проникливо. Я стала вашою прихильницею. Дивуюсь, що ще відносно мало людей долучились до вашого ютуб каналу. Після розповіді про Лесю Українку я вирішила підтримати ваш канал. Дякую Вам!
Дякую, пане Степане! Ні, не випадково зайшла на Ваш канал... Дякую,що торкнулися струн витонченою душі геніальної Лесі - моєї улюбленої поетеси, творчість якої сприймаю усім серцем.
Дякую Вам за вашу творчу працю.Дуже цікаво слухати Вас, доповнюючи свої знання цікавими фактами про наших світочів, які створювали і , своєю творчістю продовжують розбудовувати нашу прекрасну Україну. Дякую.
Відкрила для себе Лесю Українку наново вже в дорослому віці. Бо до того всі мої знання про неї зі школи, що з дитинства дуже хворіла та рано померла. І я уявляла її прикутою до ліжка, яка постійно вдома. Вчора мала розмову з з восьмирічною донечкою про Лесю Українку, я розказувала їй про видатну письменницю і відчула, що дитина так прониклась тією розповіддю, що сказала, мама, дякую за цікаву розмову. Так приємно. Дуже хочеться привити дітям любов та захоплення українською літературою. Дякую Вам за натхнення
Пане, Степане! Ваші відео чудові! Ви розкриваєте нові боки відомих авторів та їх творчості, розповідаєте факти, які відкривають нам очі на ту чи іншу особистість. Ваші праці надихають на поглиблене вивчення нашої літератури, допомагають намалювати в голові правильний образ, у даному випадку неймовірної людини- Лесі Українки. Дякую!
Дякую вам за цей струм! Леся Українка для мене комета яка пролетіла над Україною стрімко і виразно! Читаю її і дух захоплює, своїм дітям читаю по трошки, з насолодою...
Дуже люблю Лесю Українку. Близька мені за світовідчуттям... Надзвичайно цікава, глибока розповідь. Про страх дзеркал і темряви - не знала! Дуже цікаво! Дякую!🌹
Чудова розповідь, глибоке якесь метафізичне відчуття внутрішнього світу Лесі Украінки, яке дійсно далеке від глянцевого портрету та лубкового сприйняття цієі жінки. Шкода, що нині до Лесі Украінки повертаються хіба спеціалісти та жменька людей, залюблених в літературу. Вже навіть із ЗНО літературу вилучили. Таке враження, що все украінське з нас вилущують, залишивши лише малоросійську обгортку. У всі часи бездержавності якраз література виносила украінську ідентичність на своіх плечах і не дозволяла ій охляти, зникнути. Лепта Лесі Украінки тут дуже відчутна. Більше того, Леся Украінка значно випередила свій час і не просто піднесла украінське слово до рівня європейськоі літератури, вона світовій літературі показала нові горизонти. Іі творчість - то ще цілина для науковців, хоча є цікаві дослідження тих самих Ніли Зборовськоі, Віри Агеєвоі, чиі праці я своім слимачим темпом щовечора читаю. Лесині заернення до античності, християнські мотиви у іі творах - то все поле неоране. Чула дві версіі тлумачення « Кассандри»- Оксани Забужко, Степана Процюка, але цей твір вартує значно ширшоі дискусіі. Одним словом, Степане, дякую за відео... за те, що зрушуєш застояну воду. Хай розходяться кола на воді, не залишаючи байдужими читачів Лесі і Твоіх слухачів.
@@Stepan_Protsiuk А про геніальний твір "Руфін і Прісціла,"про її стосунки з Агатангелом Кримським.Мені видається, що саме він відкрив для неї нашу прамову-санскрит."В катакомбах"Леся посвятила саме йому.
Розповідь дуже гарна й змістовно, й своїм викладенням. Єдина заувага, навіть маленька ремарочка : а коли був пристойний час для поетів, мистців на кшталт Лесі Українки? Ніколи того часу не було. А були б пані Леся чи шанований Тарас Шевченко, навіть В.Симоненко нині, що б було? Як на мене, анічого путнього ... а от тоді коли, то був не час усе й сталося. Прикро, що таке ламане життя, що у одної, що у другого, третього, четвертого ... але ж то саме й їхній ЧАС
Любов до літератури Мені за сорок їй за двадцять між нами дивом утворився міст що складений із книг з книгарні де вона торгує потоком знань потоком темряви і світла одночасно ми розглядали один одного тайкома як нову збірку Фіони "до потопа" де в кожній букві таємниця і занадта тонкість світосприйняття а потім був Франко "зів'яле листя" коли самі себе з'їдали під столом львівської кав'ярні діставши після Кочергу Івана перетворившись в мить на "майстра часу" якого з часом вкраде Булгаков додавши в свій роман відому всім нам Маргариту сонцепоклоннік Коцюбинський заграв в мені в ту мить і зовсім трішки Винниченко і Олександр Олесь не знав тоді й не знаю й зараз нащо потягнув тебе в кімнату де Леся Українка проживала і роздягнув тебе немов би напоказ як Ольгу Кобилянську до гола вдивляючись у кожний міліметр твого стрункого тіла як на Богиню зі срібними перснями а потім був Панас що Мирним звався коли від остраху за вчинене в музеї ми збірку видали удвох своїх віршів назвавши її медом пізніше з часом був період ідеології Грінченко Тютюнника Зерова Симоненка Хвильового хто із сучасників тебе цікавить зараз? спитала ти як "камінний господар" Анна? Степан Процюк відповів я і камінна стіна в пісок перетворившись стікала в землю між пальцями думок тож по поверненню в книгарню ми удвох з полиць прибрали книгу де псевдоавтором зеленський зазначався.
Дякую щиро за це відео. Слухаючи Вас, переконуюсь, що фізичні та психологічні муки талановитих людей дарують народу безцінні духовні скарби на віки. Та чи гідно народ сприймає це жертвопринесення обраних?
Якби п'єси Лесі Українки ставились на світових сценах , всі б дізналися про Україну. Вона у своїх п'єсах і драматург і режисер.Глибокі філософські драми Одержима, На полі крові та ін. ой як потрібні, сфарисеєним.
На Вашу фразу,що Леся Українка народилася не в свій час,хочу відповісти словами великої нашої сучасниці Ліни Костенко: "Ще не було епохи для поетів, Але були поети для епох!" Поети змінюють світ- роблять його кращим,совіснішим,благородні- шим.Піднімають увись його душу, відриваючи від грішної землі...
Чому в бік феміністичних студій (де вивчають творчість і життя Лесі Українки теж) в українському літературознавстві дотепер кидають скептичні погляди? Чому більшість українських гуманітаріїв з таким дверним скрипом приймають нові літературознавчі підходи на тлі совкових хрестоматій?
Друзі , коментуйте відеоесе і поширюйте його, будь ласка! .Підтримуйте мій RUclips-канал.
Подяка за чудовий випуск і випуски
@@ЯринаСтебельська ,дякую за тонке розуміння!
Дякую, що Ваша українська душа так глибоко розуміє великі душі наших рідних українських геніїв ❤
Дякую!
Як чудово Ви розповідаєте про наших письменників, дуже емоційно і проникливо. Я стала вашою прихильницею. Дивуюсь, що ще відносно мало людей долучились до вашого ютуб каналу. Після розповіді про Лесю Українку я вирішила підтримати ваш канал. Дякую Вам!
Вдячний, п. Валентино за Ваше глибоке розуміння!
Дякую, пане Степане! Ні, не випадково зайшла на Ваш канал...
Дякую,що торкнулися струн витонченою душі геніальної Лесі - моєї улюбленої поетеси, творчість якої сприймаю усім серцем.
це дуже круто! Я шалено радію, що знайшла вас!!!!
Дякую!
Дуже цікаво!🎉
🇺🇦 Наші письменники найкращі !
Дякую Вам за вашу творчу працю.Дуже цікаво слухати Вас, доповнюючи свої знання цікавими фактами про наших світочів, які створювали і , своєю творчістю продовжують розбудовувати нашу прекрасну Україну. Дякую.
Дякую!
Чудова розповідь про Лесю Українку чудового письменника Степана Процюка. Вельми дякую, пане Степане!!! Слухаємо уважно з великим задоволенням.
Щиро вдячний!
Відкрила для себе Лесю Українку наново вже в дорослому віці. Бо до того всі мої знання про неї зі школи, що з дитинства дуже хворіла та рано померла. І я уявляла її прикутою до ліжка, яка постійно вдома.
Вчора мала розмову з з восьмирічною донечкою про Лесю Українку, я розказувала їй про видатну письменницю і відчула, що дитина так прониклась тією розповіддю, що сказала, мама, дякую за цікаву розмову. Так приємно. Дуже хочеться привити дітям любов та захоплення українською літературою. Дякую Вам за натхнення
Дякую!
Дуже цікаво розповідаєте. Начебто повільно; але неможливо відірватись від Ваших розповідей. Щиро дякую, пане Степане.
Дякую.
Ваші відеорозповіді неперевершені розумом і чуттям, сердечністю і інтелектом! Велике спасибі, пане Степане!
Наша нація, на жаль превеликий, ніколи не готова до появи великих людей. Письменників зокрема.
Згоден з Вами...
Пане, Степане! Ваші відео чудові! Ви розкриваєте нові боки відомих авторів та їх творчості, розповідаєте факти, які відкривають нам очі на ту чи іншу особистість. Ваші праці надихають на поглиблене вивчення нашої літератури, допомагають намалювати в голові правильний образ, у даному випадку неймовірної людини- Лесі Українки.
Дякую!
Вдячний!
Дякую вам за цей струм! Леся Українка для мене комета яка пролетіла над Україною стрімко і виразно! Читаю її і дух захоплює, своїм дітям читаю по трошки, з насолодою...
Дякую!
Ви для мене в1дкриття. Я з великим задоволенням слухаю Ваш1 розкази а також насолоджуюсь Вашою укра1нською, бо у нас в Бердянську не почуеш.
Дякую Вам!
Дуже люблю Лесю Українку. Близька мені за світовідчуттям... Надзвичайно цікава, глибока розповідь. Про страх дзеркал і темряви - не знала! Дуже цікаво! Дякую!🌹
Дякую , Алло. Думаю, були й інші страхи, але Леся силою волі заганяла їх у підсвідомість...
Дякую.можливо, я уже доріс і до повернення до Української Великої Літератури.тим більше із таким спікером👍🇺🇦 повернення,як читач і слухач🙂
Дякую
Дякую за цікаву розповідь!
Дякую!
Яка ж я неймовірно щаслива, що натрапила на ваш канал! 😍😍😍
Щиро вдячний!
Дякую. Це було пізнавально і корисно.
Дякую!
Лесині драматичні твори на християнські теми неперевершені
Саме так!
Цікава розповідь, дякую.
Чудова розповідь, глибоке якесь метафізичне відчуття внутрішнього світу Лесі Украінки, яке дійсно далеке від глянцевого портрету та лубкового сприйняття цієі жінки.
Шкода, що нині до Лесі Украінки повертаються хіба спеціалісти та жменька людей, залюблених в літературу. Вже навіть із ЗНО літературу вилучили. Таке враження, що все украінське з нас вилущують, залишивши лише малоросійську обгортку. У всі часи бездержавності якраз література виносила украінську ідентичність на своіх плечах і не дозволяла ій охляти, зникнути. Лепта Лесі Украінки тут дуже відчутна. Більше того, Леся Украінка значно випередила свій час і не просто піднесла украінське слово до рівня європейськоі літератури, вона світовій літературі показала нові горизонти. Іі творчість - то ще цілина для науковців, хоча є цікаві дослідження тих самих Ніли Зборовськоі, Віри Агеєвоі, чиі праці я своім слимачим темпом щовечора читаю.
Лесині заернення до античності, християнські мотиви у іі творах - то все поле неоране. Чула дві версіі тлумачення « Кассандри»- Оксани Забужко, Степана Процюка, але цей твір вартує значно ширшоі дискусіі.
Одним словом, Степане, дякую за відео... за те, що зрушуєш застояну воду. Хай розходяться кола на воді, не залишаючи байдужими читачів Лесі і Твоіх слухачів.
Щиро дякую, Руслано!
На одному диханні прослухала .
Щиро дякую за Вашу працю
Дякую
Дякую за таку чуттєву розповідь. У 4 класі діти вчать Олійника "Леся", ця розповідь стала прекрасним доповненням для нашої Даночки.
Дякую
Дякую уклінно
дякую Вам
Дуже б хотілося почути вашу розповідь про драматичну поему Лесі Українки "В катакомбах", та й взагалі про тему християнства в укр.літ.
дякую, якщо буде така можливість- то звісно
"мертводухе християнство"
@@Stepan_Protsiuk А про геніальний твір "Руфін і Прісціла,"про її стосунки з Агатангелом Кримським.Мені видається, що саме він відкрив для неї нашу прамову-санскрит."В катакомбах"Леся посвятила саме йому.
Дякую вам
Дякую❤
Розповідь дуже гарна й змістовно, й своїм викладенням. Єдина заувага, навіть маленька ремарочка : а коли був пристойний час для поетів, мистців на кшталт Лесі Українки? Ніколи того часу не було. А були б пані Леся чи шанований Тарас Шевченко, навіть В.Симоненко нині, що б було? Як на мене, анічого путнього ... а от тоді коли, то був не час усе й сталося. Прикро, що таке ламане життя, що у одної, що у другого, третього, четвертого ... але ж то саме й їхній ЧАС
Дякую. Так, це важке екзистенційне питання стосовно часу для великих українських письменників...
Любов до літератури
Мені за сорок
їй за двадцять
між нами дивом утворився міст
що складений із книг
з книгарні де вона торгує
потоком знань
потоком темряви і світла
одночасно
ми розглядали один одного
тайкома
як нову збірку Фіони "до потопа"
де в кожній букві таємниця
і занадта тонкість
світосприйняття
а потім був Франко "зів'яле листя"
коли самі себе з'їдали
під столом львівської кав'ярні
діставши після Кочергу Івана
перетворившись в мить на
"майстра часу"
якого з часом вкраде Булгаков
додавши в свій роман
відому всім нам Маргариту
сонцепоклоннік Коцюбинський
заграв в мені в ту мить
і зовсім трішки Винниченко
і Олександр Олесь
не знав тоді й не знаю й зараз
нащо потягнув
тебе в кімнату
де Леся Українка проживала
і роздягнув тебе
немов би напоказ
як Ольгу Кобилянську
до гола
вдивляючись у кожний
міліметр твого стрункого тіла
як на Богиню зі срібними перснями
а потім був Панас що Мирним звався
коли від остраху за вчинене в музеї
ми збірку видали удвох
своїх віршів назвавши її медом
пізніше з часом
був період
ідеології Грінченко
Тютюнника
Зерова
Симоненка
Хвильового
хто із сучасників тебе цікавить зараз?
спитала ти
як "камінний господар" Анна?
Степан Процюк відповів я
і камінна стіна в пісок перетворившись
стікала в землю
між пальцями думок
тож по поверненню в книгарню
ми удвох
з полиць прибрали книгу
де псевдоавтором зеленський
зазначався.
З особливим відношенням рідної матері.
Дякую щиро за це відео. Слухаючи Вас, переконуюсь, що фізичні та психологічні муки талановитих людей дарують народу безцінні духовні скарби на віки. Та чи гідно народ сприймає це жертвопринесення обраних?
Дякую, п. Маріє. Чи гідно ? Це відкрите запитання, на яке нема достеменної відповіді...
Якби п'єси Лесі Українки ставились на світових сценах , всі б дізналися про Україну. Вона у своїх п'єсах і драматург і режисер.Глибокі філософські драми Одержима, На полі крові та ін. ой як потрібні, сфарисеєним.
Цідком згоден з Вами
дуже інформативно,дякую
Разом з вами починаю більше відчувати наших класиків ви ніби оживляєте їх знову на коротку мить
Дякую, що Ви це розумієте)
Геніальні люди завжди складні для розуміння,але в цьому їх привабливість.Ми чомусь хотіли б підігнати їх під свої банальні стандарти...
А коли наша нація була готова до появи великого письменника?
На жаль, не можу н е згодитися з Вами...
Підтримую
Здається про ставлення до хворої Лесі Олена Пчілка писала у листі до Франка.
Дуже складна ця тема, делікатна, із десятками нюансів та півтонів...
На Вашу фразу,що Леся Українка народилася не в свій час,хочу відповісти словами великої нашої
сучасниці Ліни Костенко:
"Ще не було епохи для поетів,
Але були поети для епох!"
Поети змінюють світ- роблять його кращим,совіснішим,благородні-
шим.Піднімають увись його душу,
відриваючи від грішної землі...
Це , що кажете Ви, пов'язане з тим, що сказав я.
Усю свою любов до Мержинського Леся вилила у вірші "Хотіла б я тебе як плющ обняти".
Хто написав про Лесю: твоя дочка, Україно, називалась Українкою, коли країну звали малоросією?
Вона просто була християнкою...
Чому в бік феміністичних студій (де вивчають творчість і життя Лесі Українки теж) в українському літературознавстві дотепер кидають скептичні погляди? Чому більшість українських гуманітаріїв з таким дверним скрипом приймають нові літературознавчі підходи на тлі совкових хрестоматій?
Тому що складно переучуватися у немолодому (та й у відносно молодому) віці багатьом)
@@Stepan_Protsiuk Складно, майже неможливо )
Але ж тебе це не стосується, переучування, Олеже.).Ти сам-ментор у найкращому сенсі.
@@Stepan_Protsiuk Стосується, стосується й мене ) Я самокритично на себе дивлюся.
Видос топчик, продолжай снимать! Если решить попасть в тренды ютуба, юзай Вибум, а с промокодом E1600145261196 будет неплохая скидка