NAC T575 Jak prawidłowo złożyć i ustawić rozrząd w tym silniku (NAC T475, NAC T675)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 11 окт 2024
  • Ustawianie rozrządu / poprawne złożenie silnika i cenne wskazówki w silniku mark iNAC T575, poradnik pasuje równiez do modeli o innych pojemnościach skokowych, a więc od modelu T375 do modelu T675
    / kobamix

Комментарии • 51

  • @pawesynowiec5238
    @pawesynowiec5238 5 месяцев назад

    Dziękuję Super filmiki. Nac T575 z 2010r czyli 14lat
    Po wymianie uszczelek działa dalej.

  • @Szpakami_karmiony
    @Szpakami_karmiony 5 лет назад +3

    Masz talent 😀 Wiedzą dobrze przekazana. Powinieneś uczyć w szkole😉

  • @wilku1422
    @wilku1422 4 года назад +1

    "Mapa" dobre rękawiczki kiedyś w pracy ich używaliśmy ale za drogo wychodziło dla zakładu 😁

  • @RoliWork
    @RoliWork 3 года назад

    Dziękuję za film wiele istotnych spraw poruszyłeś łapeczka w górę

  • @balcerowicz7990
    @balcerowicz7990 4 года назад +2

    Kurka krzywki wałka z plastiku...jestem w szoku (widzialem plastikowy slimak pompy oleju w pile motorowej z biedry ale to już przesada)
    Czekam na plastikowy tłok lub pierścienie...

    • @mariosz7900
      @mariosz7900 Месяц назад

      Mam taki silnik wyciągnięty z duńskiego złomu, chodzi u mnie 8 lat i nawet świecy nie zmieniałem, olej czasami

    • @balcerowicz7990
      @balcerowicz7990 Месяц назад

      @@mariosz7900 w silnikach 4 suwowych kosiarek walki z plastiku to norma...wyciera sie i zmieniają sie fazy zaworow, silnik slabnie i idzie na zlom😀a mozna przesynac walek, krzywki o pare milimetrów i wskrzesić chińskiego dziada

    • @mariosz7900
      @mariosz7900 Месяц назад

      @@balcerowicz7990 wyzłomowany był bo rozwalili szarpak 😂

  • @adamasz54
    @adamasz54 6 лет назад +2

    Fajny scenariusz składania oszczędza czasu na niepotrzebny demontaż powtórny, gdy robimy to po raz 1.szy. Brawo mistrzu! Jako okazjonalny anglista dodam jedynie, że słowo DESIGNED czytamy DIZAJND w każdej wersji angielskiego = nie czepiam się, a pomagam:-)

    • @Kobamix
      @Kobamix  6 лет назад +2

      oo dzięki wielkie to się przyda, mój angielski to tak trochę na poziomie "yes, no, ok" także dzięki za poprawkę :)

    • @adamasz54
      @adamasz54 6 лет назад

      Mam trochę mechaniki za sobą, a studiowałem jeszcze za komuny - muszę przyznać, że dużo się dowiaduję właśnie dzięki w/w , więc duże podziękowanie też ode mnie. W razie czego poradzę z ang. (CPE z 1995r.) - i liczę na pomoc kol. przy trudniejszych silnikowych zagwozdkach;-)

  • @czarliw1644
    @czarliw1644 5 лет назад +1

    Bardzo przejrzyście 👍

  • @tomaszanio9019
    @tomaszanio9019 6 лет назад +1

    Szacun, jak zwykle fajny materiał

  • @ukaszbaciak885
    @ukaszbaciak885 4 года назад +2

    Witam, mam pytanie odnośnie montażu tłoka w tym silniku, oznaczenie na górze tłoka w postaci trójkąta kierujemy w stronę wydechu czy w drugą stronę...

  • @karolkowalski315
    @karolkowalski315 3 года назад +1

    SZACUNEK!

  • @ToJestProste
    @ToJestProste 2 месяца назад

    Czy jest szansa ustawić tą zintegrowaną zębatkę na wale rozrządu którą ktoś zdjął z wału, nie widzę tam żadnych znaczników?

  • @krzysiekpedrycz7810
    @krzysiekpedrycz7810 5 лет назад +3

    Pytanie jakie luzy zaworowe (wartości) ustawić w tym silniku?

  • @sherman4257
    @sherman4257 3 года назад

    Proszę pokazać jak dokładnie jest z tym ustawieniem rozrządu i jaki jest dopuszczalny luz na połączeniu korowodu z wałem

  • @krzysztof1819
    @krzysztof1819 6 лет назад +1

    Witam filmik bardzo mi pomógł przy wymianie pierścieni ale mam pytanie jak prawidłowo założy uszczelki pod gaźnik

    • @misiek12394
      @misiek12394 4 года назад

      Gdzie kupiłeś pierścienie? Też planuje wymianę

  • @edi234
    @edi234 3 месяца назад

    Witam.Proszę o poradę w moim silniku nie ma znaku na kole zębatym walu korbowego więc nie wiem w jakim położeniu względem siebie maja byc te dwie zębatki .Co może być powodem źe nie ma punktu na metalowym kole zębatym ? ,czy jest możliwe żeby się wytarł i co w takiej sytuacji ?

    • @edi234
      @edi234 3 месяца назад

      Po analizie Pańskiego filmu widać że znak na kole zębatym ( którego nie ma na moim wale korbowym ) powinien być na czwartym zębie ( w stronę zgodną z ruchem wskazówek zegara ) licząc jako pierwszy ząb ten który znajduje się naprzeciw środka czopa korbowego .Jest to informacja która zapewne pomoże wszystkim osobom które maja wały bez nieistniejącego już znaku na kole zębatym walu korbowego.

  • @sebastianskowronski4032
    @sebastianskowronski4032 4 года назад +3

    Poprawne ustawienie tego rozrzadu jest ustawienie na znakach w suwie sprężenie na co trzeba zwrócić uwagę. Pozdrawiam

    • @bartekdabrowski9334
      @bartekdabrowski9334 4 года назад

      Witam, złożyłem silnik ustawiając rozrząd na znakach jak na filmie.
      Przy próbie odpalania wyrywa szarpak z ręki i strzela z gaźnika. Jak rozpoznać suw sprężania. Z góry dziękuję za pomoc.

    • @sebastianskowronski4032
      @sebastianskowronski4032 4 года назад

      Suw sprezania trzeba sprawdzić podczas obracania wałem na zaworach, gdy otwiera się zawor ssacy i tłok idzie do góry jest właśnie suw sprezania, następnie suw pracy, otwarcie zaworu wydmuchu spalin,

    • @rafalwisnia2240
      @rafalwisnia2240 4 года назад

      @@sebastianskowronski4032 co Ty tu za bzdury wypisujesz,? jak tłok idzie do góry w fazie sprężania to zawory muszą być pozamykane

  • @tomnewtnt5718
    @tomnewtnt5718 4 года назад +1

    Mam podobmoś do wymiany regulator obrotów w silniku nac t475 tak mi powedzał w serwisie nac bo silnik ma za wysokie obroty i nie da się ich zmniejszyć. Widzę że nie trzeba rozbierać tłoka by dostać się do tego regulatora i może sam bym umiał go wymienić.

    • @Kobamix
      @Kobamix  4 года назад

      Wystarczy zdjąć mise i uda się go wymienic :)

  • @BICYKLOMAN
    @BICYKLOMAN 4 года назад +1

    Witam, chciałem zapytać jak ściągasz zapieczoną tulejkę noża z wałka. Nie mogę ściągnąć tego w żaden sposób. Z góry dziękuję za odpowiedź

  • @mlodymlody9632
    @mlodymlody9632 6 лет назад +1

    Witaj czy tłok sosie musi latać na boki

  • @kubak_a9408
    @kubak_a9408 5 лет назад +1

    Ile oleju wchodzi do tego silnika ??

  • @zbychc7513
    @zbychc7513 4 года назад +1

    Dlaczego wszyscy mówią panewka jak w tych silnikach nie ma panewki to jest stopka korbowodu panewkę wkłada się pomiędzy korbę i stopkę a tu takie cudo nie występuje pozdrawiam

    • @Kobamix
      @Kobamix  4 года назад

      W brzydki sposób tak się po prostu potocznie przyjęło

  • @MaurizioCarrar
    @MaurizioCarrar 11 месяцев назад

    Troppe vibrazioni su motore simile emak per motozappa hanno rotto questo sistema di regolazione giri, posso fare modifica per escuderlo?

  • @mariuszmazurek5579
    @mariuszmazurek5579 Год назад

    To już wiem dlaczego u mnie nie ma znaku na zębatce na wale korbowym. Ktoś zmiażdżył uszczelkę pod miską olejową nie ma na płasko, bez podkładki ślizgowej i znak został starty. Teraz mam wielki problem z ustawieniem wału rozrządu w odpowiednim punkcie ponieważ nie mam drugiego znaku. Masz może jakiś pomysł jak to ustawić? Bardzo cię proszę o pomoc. Problem mam w silniku GXV120

    • @Kobamix
      @Kobamix  Год назад +1

      jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to znaleźć zdjęcie takiego wału w sieci, lub poprosić by ktoś takie zdjęcie wykonał, i zobaczyć wizualnie który to ząb od rozrządu jest oznaczony.

    • @mariuszmazurek5579
      @mariuszmazurek5579 Год назад

      @@Kobamix dzięki za odpowiedź. Rozrząd ustawiłem na oko. Jeśli będzie źle przestawię o jeden ząb. Pozycję wału podpatrzyłem u Ciebie, a analiza ruchu popychaczy to potwierdziła. Potrzebuję informacji o ludziach zaworowych w GXV120. Jeszcze raz dziękuję

    • @ernesttobiasz1972
      @ernesttobiasz1972 Год назад

      To nie jestem sam 😊 u mnie tak samo wytarty znak na wale ale po filmie jest widać jak ustawić rozrząd myślę że spróbuję tak jak na filmie po miejscach na klinach są dwa półksiężyc i wycięty od góry do dołu i myślę że to chyba jedyne rozwiązanie z rozrządem w tych silnikach

    • @mariuszmazurek5579
      @mariuszmazurek5579 Год назад +1

      @@ernesttobiasz1972 ja ustawiłem.

    • @ernesttobiasz1972
      @ernesttobiasz1972 Год назад

      A możesz podpowiedzieć jak bo ustawiłem teraz tak jak na filmie i zastanawiam się czy dobrze względem iskry

  • @dariuszpiatak8675
    @dariuszpiatak8675 2 года назад

    Gdy widzę plastikowe elementy w silniku, to mnie trzęsi.. Dokąd my zmierzamy, oprócz tego, że do końca?...

  • @sebastianskowronski4032
    @sebastianskowronski4032 4 года назад +2

    W tym silniku są 4 suwy pracy, wal obraca się 2 razy i znaki można przestawic

  • @damiandamiann509
    @damiandamiann509 7 месяцев назад

    Nie rozumiem to w tej misie jest olej i rozrząd plastikowy