Keď vyjednávate plat u šéfa, skutočne ho posielate vyjednávať váš plat u jeho šéfa - Viktor Kostický

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 июл 2024
  • Plat je v našom zamestnaní kľúčový. Ak je nízky, patrí medzi najčastejšie dôvody, prečo meníme prácu. A ak je férový, zohráva kľúčovú rolu v tom, prečo zostávame a sme k zamestnávateľovi lojálni. V tejto časti podcastu sa rozprávame o tom, ako si dobrú mzdu vyjednať.
    Náš hosť Viktor Kostický , profesionálny vyjednávač a konzultant obchodu, v praxi často vidí, že ľudia, ktorí robia rovnakú pozíciu vo firme, nemajú rovnakú výplatu. Prečo sa toto deje? Ako si teda vypýtať vyšší plat?
    V podcaste sme si prešli dve verzie rozhovoru medzi zamestnancom a jeho manažérom, kde je témou práve zvyšovanie platu. Viktor nám vysvetlil, ako by takáto konverzácia mala prebiehať, aby úsilie zamestnanca malo pozitívne výsledky.
    Čo robiť v prípade, ak má váš priamy nadriadený či nadriadená zviazané ruky a nevie sľúbiť vyšší plat? Čo môžete robiť, aby sa stal poslom vášho platového vyjednávania a pomohol vám dosiahnuť vyššiu platovú kompenzáciu.
    Druhú sériu podcastu Profesia v praxi vám prináša anketa Najzamestnávateľ
    00:00 Predstavenie témy a Viktora Kostického
    01:40 Faktory, ktoré ovplyvňujú plat
    03:48 Ako môže vyzerať komunikácia medzi manažérom a nespokojným zamestnancom
    20:23 Vedia šéfovia ako sa správne vyjednáva plat?
    25:50 Ako správne vyjednať vyšší plat
    38:20 Najčastejší problém pri vyjednávaní platu
    39:27 Vedia sa ľudia na vyšších pozíciách baviť o platoch?
    46:08 Zhrnutie témy

Комментарии • 11

  • @viktorkosticky2053
    @viktorkosticky2053 Год назад +4

    Ďakujem za rozhovor a teším sa na spomínaný druhý diel na tému ako na pohovore získať vyššiu výplatu.

    • @tibcicicitibcicici8924
      @tibcicicitibcicici8924 Год назад

      Ahoj Viktor, zaujimalo by ma ako by si postupoval, ak by si vedel a je jedno odkial, ze kolegovia na obdobnej pozicii zarabaju o viac ako 30% ako ty? Je cestou preskocit timlidra aj riaditela odboru, ktori nejavia ochotu veci menit, ak viem ist so svojou poziadavkou priamo na najvyssi manazment? Vyuzil by si pri vyjednavani priame vycislenie rocnych rozdielov v mzde, aby si zvysil tlak na rozhodovatela?

  • @PheggasSVKVideos
    @PheggasSVKVideos Год назад +5

    Uvítal by som ak by ste písali úseky (resp. otázky) aj s časom do popisu videa takže to bude vidieť aj v timeline ako v tomto vašom videu - watch?v=ttMK3kgh_7w

  • @Decimanek
    @Decimanek Год назад +1

    V praxi to funguje, ale úplne inak...!

  • @ParisAntarktis
    @ParisAntarktis Год назад +3

    a jedna vec ma v podcaste zarazila. Pan Viktor odporucal spomenut sukromnu situaciu - materska, narodi sa nam dieta atd. Vo vsetkych odporucaniach co som doteraz citala ako vyjednavat o plate bolo toto ako velke NO, ze firmu to nema co zaujimat a ze sa takymito argumentami ako zvysene naklady na zivot, inflacia, zmenenea sukromna situacia len zhadzujem. Ze jediny validny agument je povedat, co som spravila viac, navyse, kde som bola pre firmu nadmieru uzitocna, na akych projektoch som sa podielala atd.

    • @rezo84
      @rezo84 9 месяцев назад

      Zalezi za kolko clovek pracuje. Lebo za ine nastupi absolvent, za ine expert a inak clovek, ktory caka druhe dieta a potreje novy byt

  • @ParisAntarktis
    @ParisAntarktis Год назад

    kde je ten dalsi podcast a ake tri slova spomina?

  • @ParisAntarktis
    @ParisAntarktis Год назад +2

    jeden fakt, ktory je pre mna celkom...frustrujuci je to, ze najvyssi platovy rozdiel ziskate odchodom z firmy. Poznam cloveka, ktory bol celkom "low perfomer". Robil si svoju robotu dobre, zase to nebolo na vyhadzov, ale oproti inym bol slabsie hodnoteny. Zarabal 1300 eur. Z firmy A odisiel v marci do firmy B. Tam dostal 1700 eur. Dal vypoved, lebo sa mu tam nepacilo a nasiel si pracu vo firme C za 2000 eur. Oproti prvej firme ziskal za 9-10 mesiacov rozdiel 700 eur. Nemusel nikde nijak "ukazat", ze si "zasluzi, nezacal makat ako srob, nemusel preukazovat iniciativu. Ostal stale tym istym clovekom ako vo firme A. V ramci nej by NIKDY neziskal za 10 mesiacov takyto rozdiel v plate. Jendoducho ta firma plati oproti inym malo. Oni to vedia a vzdy argumentuju, "ale mame benefity", co je ale dost slaby argument, lebo aj ine firmy maju benefity a benefitmi v banke hypoteku nezaplatim. Ja pracujem vo firme A a zvazujem z tohto dovodu odchod. Ake su moje moznosti vyjednat vyssi plat a nemusiet odist ak mam rada firmu, mam rada kolegov, nadriadenych aj napln prace? Da sa toto - fakt, ze mam na trhu prace vyssiu hodnotu pouzit ako argument? Co ak mi povedia, ze no pozri, ale na vyssi plat musis preukazat viac, pozri, s tymto sme neboli spokojni... mozem im povedat, ze nie, nemusim, ze ja uz takto aka som mam istu hodnotu a staci mi odist inde? A viem to aj v porovnani s dalsimi ludmi, ktori odisli, robili este na nizsich poziciach, boli horise hodnoteni ako ja a ziskali inde vyssi plat.

    • @Systemicke-konstelacie
      @Systemicke-konstelacie Год назад +5

      Ak hovoríte, že v inej firme sú preukazateľne vyššie platy, tak tam choďte na pohovor. Vypýtajte si plat, aký si želáte a dostaňte od nich pracovnú ponuku. A potom s tou ponukou choďte za svojím súčasným zamestnávateľom. Fakt, že budete mať v rukách konkrétnu pracovnú ponuku Vám určite zvýši šance na zvýšenie platu.

    • @Decimanek
      @Decimanek Год назад +3

      @@Systemicke-konstelacie Urobil som presne to o čom hovoríte ani to nepomohlo a už mi plynie výpovedná lehota...

    • @viktorkosticky2053
      @viktorkosticky2053 Год назад +2

      @@Decimanek neviem ako to bolo prevedené, nepoznám presné detaily a samozrejme že kontext je zásadný. Ale keď ani to čo spomínate nepomohlo, tak to vyzerá, že je zamestnávateľ v ktorom plynie výpovedná lehota s vašim odchodom v poriadku.