Дуже цікаво!! Файну справу робите! Це все живе таке. По суті - практично зі всім згоден, єдине що - хочу заперечити тезу про те якщо мистецтво ніхто там не слухає, не дивиться тощо то воно не має сенсу Мистецтво має екзистенційний сенс, це, якщо хочете - основна ознака людини як феномену. Поки в людини є потреба щось творити, то - мистецтво буде, і в ньому самому як явищу закладений абсолютний сенс. А глядач/слухач - то явище , я би сказав - випадкове! Я от заліз в якісь хащі, щоб ніхто мене не чув і не бачив, і щось таке зімпровізував за допомогою підручних матеріалів (стовбуру сухої смернки, напр. Дуже цікавий акустичний інструмент, до речі!) І все, мистецтво відбулось, чув це хтось, чи не чув. До речі, є композитори в історії музики які забороняли публічно виконувати свої твори.
Дякую вам за цю розмову, вас дуже приємно слухати❤️ Думаю, що ця розмова буде корисна як музикантам, які мусять навчитися нарешті займати проактивну позицію, так і слухачам, які можуть побачити, що мають реальний вплив на розвиток культурних процесів. Ну і вже чекаю на наступний випуск)
Гарне тріо у вас все-таки хочу сказати! Ця тема - дуже важлива для музикантів) Мій дідо досі каже, що якби с вмів і знав в молодості, де заробляти гроші музикантам, то може був би не на будівництві всьо життя пропахав, а професійним гармоністом був😎 Тому про гроші треба говорити! П.с. Ярослав, дуже подобається твій образ, галстук - топ 👏🏻
Дякую за чудово проведену годину цього дня❤️ Оцінила присутність дискусії і пошуку рішень в подкасті, це спонукає розум до продукування власних ідей. Д я к у ю!
Ви великі молодці! Цікаві теми,на які варто говорити на загал. Професія музиканта зовсім не легка, я б навіть сказала, що це не лише професія, а вже постійний стан людини. Бо , коли ти не на роботі, ти всеодно маєш постійно підтримувати свій професійний рівень, у "вільний" час щоденно займатися, берегти руки, "бо це твій хліб" і т.д. Тому дуже шкода, що творчі люди часто справді багаті лише душею... Творцям і учасникам відео бажаю натхення, втілення задумів, наявність всіх можливостей для цього. І, звичайно, побільше слухачів-глядачів. Можливо Ви, самі того не усвідомлюючи(чи навпаки), зрушите з місця цю "скалу" і зробите важливу справу для України. ❤
Як людина, музикант, яка працювала у цій сфері у Львові, не можу погодитися з твердженням, що "державна робота = стабільність". В плані, що у тебе формально є робота, так, справді стабільність, але з точки зору фінансового, то це найнестабільніша сфера 😢 і що грошей із цієї роботи не достатньо, це дуже м'яко кажучи 😅 у наших реаліях таку роботу можу порівняти з хоббі, не більше, бо працюєш лише на ентузіазмі. Боляче, але факт, нажаль. А подкаст класний, молодці 😊 піднімаєте цікаві теми, які раніше не обговорювалися публічно. Хіба за кухлем пива між самими музикантами.
@@kristinamakukh8593 так, тут ти права, на це питання немає певної правильної відповіді. Теж погоджуюся з тобою. Але майже всі наші оркестранти окрім оркестру мають інші підробітки, деякі навіть не дотичні до музики. Тобто опановують нові професії.
Класний випуск! Було дуже цікаво слухати вас! Мистецтво не має сенсу, якщо його ніхто не слухає. Дуже підтримую. Тому вважаю що треба старатись зробити класичне мистецтво максимально доступним, говорити про складні речі простими словами, взагалі ГОВОРИТИ і пояснювати. І намагатись не бути зверхніми, складними та недоступними. Не може людина, яка ніколи не слухала класики прийти на двогодинний концерт сучасної музики і отримати задоволення. Ну не може :) тому треба це прийняти, зрозуміти і діяти зважаючи на це :) класичне мистецтво має рухатись в ногу з часом, відповідати на сучасні запити, бути доступним і зрозумілим
не треба догоджати публіці, це не про мистецтво. Воно самодостатнє, екзістенційне явище. Догоджати публіці - це кон'юнктура. "Мистецтво фуги" Баха не для публіки, не для аплодисментів великого концертного залу. Симфонії - не для всіх. Мистецтво - це зусилля над собою, краща версія себе самого. "класичне мистецтво має рухатись в ногу з часом", воно і є відображенням часу, а не тих хто в мистецтві нічого не тямить. Ми ж не вимагаємо від квантового фізика спрощувати свою мову бо більшість його не розуміє. Мистецтво, культура - це робота над собою, створення нових нейронних зв'язків в мозку, нових сенсів життя і нових якостей реальності. Це невпинний рух вперед.
Мав великий облом в Чікаго.Вважав,що музиканти, чи американці, чи люди з інших країн тут живуть добре і музикою заробляють на життя. Ага, дулю! навіть круті музиканти мають інші роботи (не по спец.), щоб прогодувати себе, сім'ю.
@@roksolanakit4436 ключ до розуміння цього лежить у споживанні музичного продукту. Я б поділив його на 3 частини - музика для інтелігенції та еліти, популярна та розважальна. У кожної різний відсоток потреби в населення, різні гроші колотяться. Це байдуже, в якій країні. За совітів рівень музикування був набагато вищий, училища , кульки, конси випускали багато музикантів, які працевлаштовувалися у різних закладах освіти, культури, промисловості, сільського господарства. Промовистим фактом є те, що при кожному колгоспі був духовий оркестр і попасти грати в оркестр району, це треба добре грати! Це все рівень самодіяльності. Але в ньому працювали на віть люди після конси. Зараз ця система загального музикування, так як і фізична культура, є знищені. Відповідно кількість потреби музикантів дуже скоротилася. А кількість закладів- ні. І це вплинуло на якість наборів вступників, працевлаштування їх та перепрофілювання в інші професії. В Гамериці тут своя система музикування та стале споживання музики ( в них не було таких катаклізмів) Я не маю досконалої інформації, але з того що знаю, пишу. В школах є обовязкова участь всіх учніву гуртках чи музичних колективах, переважно це духові оркестри. І батьки, а не школа купляють інструменти. Є приватні муз.школи, репетитори та інші муз заклади. Багато з наших музикантів, а повірте, сюди приїхало багато сильних музикантів, професіоналів, не змогли себе тут реалізувати, тому змушені були йти на прибирання, водіями фур, ремонти та інші професії, де дають гроші. І лиш іноді їх діаспора висмикує на якісь концерти. Наразі пропозиції перевищують попит. Лиш поодиноким вдаєть пройти прослуховування у якісь колективи. Правда через збільшення укр.емігрантів, також є попит на приватні уроки. Але це ситуативно. Цікаво те, що класичні концерти дуже дорогі, так як і в Європі. Попса, джаз доступні. Ну і багато Dj, які працюють вмикачами різної музики ))) Скільки хто заробляє - немаю інформаціїї. До речі. Саме найнепристойніше запитання в Гамериці - скільки ти заробляєш. Це - табу )))
Якщо радити послухати, то хіба згадати нововіденців або ж не дуже популярні твори з розряду сонати Елгара або тогож Клементі. Здебільшого ними надихаюсь
Було б непогано записати подкаст про 'непопулярну' класику. Типу не дуже розпіарені твори відомих композиторів, або ж просто непопулярних(як той же Клементі)
Дякую за цікавий контент! Успіхів Вам у нових проектах!
Дуже цікаво!!
Файну справу робите!
Це все живе таке.
По суті - практично зі всім згоден, єдине що - хочу заперечити тезу про те якщо мистецтво ніхто там не слухає, не дивиться тощо то воно не має сенсу
Мистецтво має екзистенційний сенс, це, якщо хочете - основна ознака людини як феномену.
Поки в людини є потреба щось творити, то - мистецтво буде, і в ньому самому як явищу закладений абсолютний сенс.
А глядач/слухач - то явище , я би сказав - випадкове!
Я от заліз в якісь хащі, щоб ніхто мене не чув і не бачив, і щось таке зімпровізував за допомогою підручних матеріалів (стовбуру сухої смернки, напр. Дуже цікавий акустичний інструмент, до речі!)
І все, мистецтво відбулось, чув це хтось, чи не чув.
До речі, є композитори в історії музики які забороняли публічно виконувати свої твори.
Ну так, це вже більш про природу митця - він/вона творить в не залежності чи комусь це потрібно)
Робимо наш максимум, щоб наші музиканти мали не лише стабільність, розвиток, але й фінанси. І намагаємось розуміти усіх і усе😅
Складна тема, але дуже потрібна! Ви супер! Христина милота 🫶🏻
дуже важливі і цікаві питання ви обговорювали, дякую! Чекаю нових випусків!🥰
Дякую вам за цю розмову, вас дуже приємно слухати❤️
Думаю, що ця розмова буде корисна як музикантам, які мусять навчитися нарешті займати проактивну позицію, так і слухачам, які можуть побачити, що мають реальний вплив на розвиток культурних процесів.
Ну і вже чекаю на наступний випуск)
Дякуєм, за підтримку❤️
Ми вже в процесі підготовки третього випуску 😎
Гарне тріо у вас все-таки хочу сказати! Ця тема - дуже важлива для музикантів) Мій дідо досі каже, що якби с вмів і знав в молодості, де заробляти гроші музикантам, то може був би не на будівництві всьо життя пропахав, а професійним гармоністом був😎 Тому про гроші треба говорити! П.с. Ярослав, дуже подобається твій образ, галстук - топ 👏🏻
Хвхахахах обожнюю твого діда 🤣🫶
Підняли дуже цікаву тему, молодці!👏🏻
дуже цікава розмова. тільки прохання менше перебивати одне одного)
Ніколи не чув таких гарних слів, молодці. Надихнувся і готовий сісти якісь дві книжки прочитати)
Клас! Гарний подкаст, цікаві спікери і важлива тема)) 🫰
І в принципі гарна реклама для Inso-Lviv🫰👏😅♥️
Дякую що піднімаєте такі важливі теми!
Той контент, на який я чекав. Треба такого більше про культуру 🤩
Тема складна та болюча, класно, що ви говорите про це! Нехай вас почує більше людей і це зміниться!
Дякую за чудово проведену годину цього дня❤️ Оцінила присутність дискусії і пошуку рішень в подкасті, це спонукає розум до продукування власних ідей. Д я к у ю!
Хресна молодець, всі молодці. Вау, дуже класно. Я в шоці, як воно все виходить у цьому світі!
Молодці.Дуже цікаво ви розповідаєте про музику ,музикантів,.Я захоплююсь вашим ентузіастом Удачі вам у вашій творчості
Ваша справа - велика цінність! Дякую вам за вас!🫶🏻
Натхнення і енергії✨
Хороший контент. Люблю слухати класичну музику. Надихає мене на нові звершення і перемоги. Ура. Удачі, молодці!
Ви великі молодці! Цікаві теми,на які варто говорити на загал. Професія музиканта зовсім не легка, я б навіть сказала, що це не лише професія, а вже постійний стан людини. Бо , коли ти не на роботі, ти всеодно маєш постійно підтримувати свій професійний рівень, у "вільний" час щоденно займатися, берегти руки, "бо це твій хліб" і т.д. Тому дуже шкода, що творчі люди часто справді багаті лише душею...
Творцям і учасникам відео бажаю натхення, втілення задумів, наявність всіх можливостей для цього. І, звичайно, побільше слухачів-глядачів. Можливо Ви, самі того не усвідомлюючи(чи навпаки), зрушите з місця цю "скалу" і зробите важливу справу для України. ❤
Тішусь, шо ця тема зачіпає людей. Хочеться, шоб всі розуміли, шо стоїть за нашою професією і дякуємо за підтримку 🫶
Клас! Клас! Клас! Дуже цікава тема, дуже якісне відео! 💛💛💛💛💛💛
Як людина, музикант, яка працювала у цій сфері у Львові, не можу погодитися з твердженням, що "державна робота = стабільність". В плані, що у тебе формально є робота, так, справді стабільність, але з точки зору фінансового, то це найнестабільніша сфера 😢 і що грошей із цієї роботи не достатньо, це дуже м'яко кажучи 😅 у наших реаліях таку роботу можу порівняти з хоббі, не більше, бо працюєш лише на ентузіазмі. Боляче, але факт, нажаль.
А подкаст класний, молодці 😊 піднімаєте цікаві теми, які раніше не обговорювалися публічно. Хіба за кухлем пива між самими музикантами.
Погоджуюсь, я і казала, що не знаю, що краще, стабільна робота, чи підробітки постійно, які оплачуються краще 🤣😅
Важке питання
Дякуєм, за підтримку🔥
@@kristinamakukh8593 так, тут ти права, на це питання немає певної правильної відповіді. Теж погоджуюся з тобою. Але майже всі наші оркестранти окрім оркестру мають інші підробітки, деякі навіть не дотичні до музики. Тобто опановують нові професії.
@@andriy9923так, нажаль, але маємо бігати між роботами, підробітками і тд 🥲
Так так, ми пізніше зійшлись, що державна робота це тільки про стабільність, але не про добру заробітну плату)
З нетерпінням чекаю наступного випуску
Ого, не знала, що у нас є такий контент. Дуже захотілось мати поруч чоловіка з міцними руками і гарним музичним смаком. Люблю вас, круто!
Круто, дуже цікаво ❤
Класний випуск! Було дуже цікаво слухати вас!
Мистецтво не має сенсу, якщо його ніхто не слухає. Дуже підтримую. Тому вважаю що треба старатись зробити класичне мистецтво максимально доступним, говорити про складні речі простими словами, взагалі ГОВОРИТИ і пояснювати. І намагатись не бути зверхніми, складними та недоступними. Не може людина, яка ніколи не слухала класики прийти на двогодинний концерт сучасної музики і отримати задоволення. Ну не може :) тому треба це прийняти, зрозуміти і діяти зважаючи на це :) класичне мистецтво має рухатись в ногу з часом, відповідати на сучасні запити, бути доступним і зрозумілим
не треба догоджати публіці, це не про мистецтво. Воно самодостатнє, екзістенційне явище. Догоджати публіці - це кон'юнктура. "Мистецтво фуги" Баха не для публіки, не для аплодисментів великого концертного залу. Симфонії - не для всіх. Мистецтво - це зусилля над собою, краща версія себе самого. "класичне мистецтво має рухатись в ногу з часом", воно і є відображенням часу, а не тих хто в мистецтві нічого не тямить. Ми ж не вимагаємо від квантового фізика спрощувати свою мову бо більшість його не розуміє. Мистецтво, культура - це робота над собою, створення нових нейронних зв'язків в мозку, нових сенсів життя і нових якостей реальності. Це невпинний рух вперед.
Дуже чотко, класно, цікаво! Молодці🔥
Які ви умнічки🩷 продовжуйте!!!
ну це топ, чекаю наступне відео!
Великі молодці, дуже цікаво! Дякую за контент!
Ще от декілька слів для вагомості коментаря))
🫶
Класно!) бажаю успіху каналу
Нове відео🎉🎉🎉🎉 Я так чекав!!!
зате музиканти багаті душею🥰
Мав великий облом в Чікаго.Вважав,що музиканти, чи американці, чи люди з інших країн тут живуть добре і музикою заробляють на життя. Ага, дулю! навіть круті музиканти мають інші роботи (не по спец.), щоб прогодувати себе, сім'ю.
Онамаєш! Цікаво чому в Чікаго так))
@@roksolanakit4436 ключ до розуміння цього лежить у споживанні музичного продукту. Я б поділив його на 3 частини - музика для інтелігенції та еліти, популярна та розважальна. У кожної різний відсоток потреби в населення, різні гроші колотяться. Це байдуже, в якій країні. За совітів рівень музикування був набагато вищий, училища , кульки, конси випускали багато музикантів, які працевлаштовувалися у різних закладах освіти, культури, промисловості, сільського господарства. Промовистим фактом є те, що при кожному колгоспі був духовий оркестр і попасти грати в оркестр району, це треба добре грати! Це все рівень самодіяльності. Але в ньому працювали на віть люди після конси. Зараз ця система загального музикування, так як і фізична культура, є знищені. Відповідно кількість потреби музикантів дуже скоротилася. А кількість закладів- ні. І це вплинуло на якість наборів вступників, працевлаштування їх та перепрофілювання в інші професії. В Гамериці тут своя система музикування та стале споживання музики ( в них не було таких катаклізмів) Я не маю досконалої інформації, але з того що знаю, пишу. В школах є обовязкова участь всіх учніву гуртках чи музичних колективах, переважно це духові оркестри. І батьки, а не школа купляють інструменти. Є приватні муз.школи, репетитори та інші муз заклади. Багато з наших музикантів, а повірте, сюди приїхало багато сильних музикантів, професіоналів, не змогли себе тут реалізувати, тому змушені були йти на прибирання, водіями фур, ремонти та інші професії, де дають гроші. І лиш іноді їх діаспора висмикує на якісь концерти. Наразі пропозиції перевищують попит. Лиш поодиноким вдаєть пройти прослуховування у якісь колективи. Правда через збільшення укр.емігрантів, також є попит на приватні уроки. Але це ситуативно. Цікаво те, що класичні концерти дуже дорогі, так як і в Європі. Попса, джаз доступні. Ну і багато Dj, які працюють вмикачами різної музики ))) Скільки хто заробляє - немаю інформаціїї. До речі. Саме найнепристойніше запитання в Гамериці - скільки ти заробляєш. Це - табу )))
@@roksolanakit4436 Дивно, кудись пропав мій комент )) А що так?
Якщо радити послухати, то хіба згадати нововіденців або ж не дуже популярні твори з розряду сонати Елгара або тогож Клементі. Здебільшого ними надихаюсь
Було б непогано записати подкаст про 'непопулярну' класику. Типу не дуже розпіарені твори відомих композиторів, або ж просто непопулярних(як той же Клементі)
для того, щоб це було ЗАВЖДИ, культура має бути СТРАТЕГІЄЮ країни, а стратегією нашої країни є КОРУПЦІЯ.
Христинка топ!
Моя фанатка😄❤️❤️
Моцарт і Бетховен не були "при дворі", але "придворні" ходили на їх концерти, сплачуючи АБОНЕМЕНТ.
Нє, ну відео як 10 етюд ліста...🥹🙆🎉
забули сказати, що композитор в Україні не заробляє НІЧОГО. Замовлень настільки мало, що композитори їдуть з України і не бажають сюди повертатись.