Jesteś jedynym polskim youtuberem ,który dzięli się wiedzą ,i na tych filmach wiedzy zarabia i się wybija. Innym zależy głównie na naciąganie na kursy , które są przestarzałe, w których znajduje się tylko ok 10% wiedzy. Oby tak dalej a będziesz miał naprawdę super kanał ,na kształt tych amerykańskich.
Też od kilku dni, może tygodnia śledzę Twoje nagrania. Pierwszy film na który trafiłem jakoś mnie zniechęcił, ale z kolejnymi powoli zmieniłem nastawienie. Kupiłem kurs i Tomka, ale to czym Ty się dzielisz na swoim kanale jest dużo bardziej wartościowe niż jego kurs. Aż dziwne, że masz tak mało synów, ale to pewnie zmieni się i to szybko!
@@maciejszop1054 no niestety też go kupiłem i parodia. Wiedza sprzed 3 lat ...gdybym się ta wiedza kierował to ban po 2 pierwszych produktach. Ale to typowo polskie, naciągnąć na coś co niewarte swojej ceny.
Wow!!!! Super!!! Dziekuję za dzielenie się wiedzą. Widać, że jesteś bardzo pozytywną i spełnioną w sobie osobowością! Rzadko teraz spotyka sie prawdziwych ludzi, którzy dzielą sie wiedzą tak jak Ty:-)
Wielkie dzięki za filmik, w końcu zrozumiałam o co chodzi ze słowami kluczowymi....wcześniej to była czarna magia a oglądnęłam sporo filmików, dziękuję!!!
Zaczynam zabawę z kdp, obejrzałem wiele zagranicznych filmów a tuta trafiłem po raz pierwszy .... no i wiem, że zostanę ;) Dzięki wielkie za to co robisz ! Pozdrawiam ;)
Dzięki za kolejny filmik. Łapka w górę. Ja od roku ponad już jestem na kdp i dramat jakiś. Może dzięki temu filmikowi coś się odmieni. Dzięki za Twój czas i treść.
Dzięki wielkie również! Ciśnij ciśnij - efekty przyjdą z czasem. Nie bądź tym, który odpuszcza i robi miejsce tym bardziej zawziętym. Trzymam kciuki i służę pomocą :)
Bardzo dobry film Marcinie:)Gratuluje wyniku :D Fajny tip na sprawdzeniu produktu pod słowami kluczowymi, muszę spróbować. Ciesze się że przyłożyłam się do back endów i nie muszę teraz ich poprawiać.
Kurczę, to jak się uczyłam, to robiłam dobrze, wpisywałam long taile, potem myślałam, że marnuję miejsce i poprawiam na źle 😂 Trzeba przejrzeć swoje produkty. Nadałeś mi roboty, dzięki 😀
Joasia myślę, że tej roboty nie tylko Tobie narobiłem :D Ten temat zawsze był zagadką wszędzie gdzie nie zaglądałem, więc trzeba było się z nim rozprawić i rozwiać wątpliwości :) Mam nadzieję, że po tych zabiegach odnotujesz lepsze wyniki!
Świetny materiał. Jedna uwaga : słowa zawarte w opisie książki nie są indeksowane. Można to właśnie sprawdzić w ten sposób który podałeś, czyli ASIN+słowo kluczowe z opisu.
Hej! Dzięki za feedback :) Odnosnie opisu to jest to bardziej skomplikowane. Firma A9, która stworzyła wyszukiwarkę dla Amazona mówi, że indeksują każde słowo kluczowe w opisie każdego produktu, ale nie tak jak te z tytułów i podtytułów. Amazon używa słów, które umieściłeś w opisie swojej książki, aby pomóc w dostarczaniu odpowiednich książek właściwym czytelnikom. Zgodnie z teorią, nie robią tego bezpośrednio, jak niektórzy myślą. Uważam, że zamiast tego używają gęstości chmury słów dla fraz związanych z gatunkami lub tematami.
Powiedz mi proszę. Czy przy statusie Live, produkt pojawia się od razu na wszystkich rynkach? Czy jest jakaś kolejność ? Np na rynku amerykańskim , kanadyjskim i jeszcze tam jakimś jest a na reszcie widnieje jako niedostępny.
Jeszcze raz dziękuje za tą wiedzę, ale mam pewne wątpliwości. Wpisałem sobie dziś, połowę tytułu książki i jedno słowo z backendu z jednego pola potem kolejne słowo z backendu innego pola i kolejne jeszcze z innego pola. Nie tworzyły jakieś logicznej całości ale wszystkie moje produkty zostały znalezione choć tak jak mówię był kawałęk tytułu i 3 słowa z różnych pol słow kluczowych i nie przezd dodanie asin + tylko normalnie. Mógłbyś powiedzieć jak sprawdzałeś? Pozdrawiam serdecznie :D
Hej, no tak, zostały znalezione, bo są indeksowane na te pojedyncze słowa :) Algorytm sprawdził czy Twój produkt jest na te słowa zaindeksowany i jeśli tak było, to go wyświetlił. Jeśli wpiszesz dodatkowo jakieś słowo kluczowe, którego nie użyłeś w listingu to Twój produkt nie powinien się wyświetlić w wynikach wyszukiwania.
Turbo ważne informacje. Dzięki wielkie. Miałem podobne spostrzeżenia, ale nie ukrywam że mam problem z tworzeniem long taily, aby miały sens.(co jakiś czas coś mi zaskoczy) Pomógłbyś? Chciałbym poprawić kilka produktów. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Super pomocny odcinek! Dzięki! Czyli w jednym polu long tail keyword plus ewentualnie dodatkowe słowo które będzie uzupełniać tą frazę, czy na takie dodatkowe słowa poświęcić jedno okienko?
Dzięki Hanna! Dokładnie tak, w jednym boxie umieszczasz long tail + jeśli jest miejsce, to dodatkowe słowo, które może z tym długim utworzyć kolejne frazy, czyli zwiększasz ilość słów kluczowych tym samym, na które będzie zaindeksowana Twoja książka. Ale WAŻNE - te słowa MUSZĄ być związane z Twoją książka. W przeciwnym wypadku jak słyszałaś - nic to nie da.
Mam pytanie, czy sprawdzałeś np. słowo z tytułu ze słowem z podtytułu i losowym polem z 7 pól. Czy one też się ze sobą mieszają razem i tworza inne longtaile?. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za wiedze.
Podejrzewam, że Amazon osobno czyta każde pole i w jego obrębie tworzy frazy pokrewne. Z tytułem i podtytułem to tak jak z siedmioma polami. Niby tytuł i podtytuł mogą łącznie mieć 200 znaków, ale są to osobne pola do wypełnienia, tak samo z 7 polami - tam też mogłoby być 350 znaków w jednym polu, a jest 7 :) Z czegoś to wynikać musi. Natomiast jeśli sprawdzać indeksowanie przez ASIN +keyword - to produkt pokażę się jako zaindeksowany kiedy wybierzemy jedno słowo z tytułu, drugie z podtytułu i trzecie z backendów. Natomiast uważam, że to jest informacja o tym, że jest zaindeksowany na te pojedyncze słowa po prostu, dlatego się wyświetla w wynikach wyszukiwania.
Hej super treść! i niesamowite jest dla mnie to jak przy każdym kolejnym obejrzeniu tego samego filmiku człowiek wyłapuje nowe info! :D Mam jedno pytanie jak tak na prawdę wypełnić Pole nie używając Tytułu książki. Long tale które znajduje i tak koniec końców zazwyczaj mają gdzieś pomiędzy słowa użyte w tytule i kończy się tak że każde z pól zawiera tytuł plus dodatkowe słów które się z nim łączą;( to tak jak z owym "camping activity book for kids" ciężko znaleść long tale, na które warto się zaindeksować a nie są jakimś rozwinięciem tytułu ;/
Hej dzięki mega za docenienie! Cieszę się, że moje treści okazują się dla kogoś przydatne - po to to robię :) Jeśli chodzi o wypełnianie backendów to polecam obejrzeć mój film na YT w tym temacie. Generalnie jeśli jakiś long tail wymaga użycia pewnych słów, które już są w tytule to musisz je użyć raz jeszcze, bo bez nich dana fraza nie ma sensu. Natomiast zawsze staramy się szukać alternatyw, żeby indeksować się na różne frazy prowadzące do jednej niszy :)
Czy jeśli naszym głównym słowem kluczowym jest coloring book i znajdziemy 7 często wyszukiwanych fraz z tej niszy i w 5 z nich znajduję się coloring book... Czy wtedy w każdym z tych 5 boxow wpisujemy coloring book? tzn , że mamy coloring book już 6 razy razem z tytułem. Czy musimy to powtarzać właśnie w taki sposób?
Tak, to działa najlepiej. Oczywiście warto poszukać nieco innych fraz prowadzących do tej niszy. Nawet jeśli książeczka jest kolorowanką, to nie znaczy, że każda fraza ją określająca będzie zawierała "coloring book". Ale tak to działa mniej więcej. Takie wnioski wyciągnąłem :)
@@skutecznywsieci dzięki za odpowiedź :) Czyli bez problemu możemy słowa, które mamy już w tytule powtarzać w podtytule i w boxach? Przykład : " Airplane Coloring Book for Kids " Czy bez problemu mogę powtórzyć słowa Airplane oraz Coloring w podtytule i dodatkowo kilka razy w boxach? Pytam ponieważ słyszałem niedawno , że zdarza się , że Amazon się o to upomina , że się powtarza słowa z tytułu w podtytule, lecz przeglądając Amazon znajdziemy pewnie 90% książek które powtarzają słowa :) Jak to według Ciebie jest ? Dzięki :)
Marcinie w filmie powiedziałeś że nie ma sensu używać w słowach kluczowych rzeczników w liczbie mnogiej. Jeśli mam natomiast w tytule rzeczowniki w liczbie mnogiej czy wtedy jest sens wstawiać w słowach kluczowych rzeczowniki w liczbie pojedynczej?
To działa w obie strony Paweł. Użyj takiej liczby, która będzie trafniej opisywać Twój produkt. Więc nie ma sensu ani w jednym, ani w drugim przypadku używać tego samego słowa w liczbie pojedynczej i mnogiej.
Mam pytanie z innej beczki: jest jakaś rada na spamerów? Ja rozumiem - konkurencja i z tym nie mam problemów. Ale jak widzę, że w momencie gdy puszczam mój produkt i dosłownie w dwa dni w niszy pojawia się 50 - 100 identycznych produktów no content, o tym samym tytule, tej samej okładce rózniącej się tylko jednym motywem i nazwą autora, to szlag trafia, bo zajmują kilka stron wyników wyszukiwania. I jak tu się wypozycjonować?
Sir Mclakiewicz jedyną formą walki wydaje się być zgłoszenie do supportu numerów ASIN produktów, które uważasz za SPAM czy łamanie praw autorskich. Amazon sam z nimi próbuje walczyć, więc powinni Ci pomóc. Zgłoś, że produkty są bardzo podobne do Twoich, że mają te same tytuły, że są niezróżnicowane itd. Daj znać co Amazon odpisał.
Można śmiało tak to określić :) To są słowa kluczowe, które są wyszukiwane przez klientów zainteresowanych tą niszą. Czyli słowa prowadzące do tej niszy. To się najlepiej sprawdza moim zdaniem :)
Czyli w kursie jest błąd w lekcji "7 pól na słowa kluczowe" , tak samo jak nie używamy liczby mnogiej [book (tytuł) - books (Your Keywords)]. Ale przyznaje że wykorzystam i sprawdzę tą metode wyszukiwania słów kluczowych.
Nie. Każde pole jest osobnym tworem dla algorytmu. Sprawdzając indeksowanie będziesz widział, że wpisując słowo z tytułu + np z backendów Twój produkt się pokaże, ale to znaczy tylko tyle, że jest na te dwa zaindeksowany, a nie koniecznie na frazę którą tworzą.
No to nie ma co liczyc, ze algorytm polaczy np. w tytule "kolorowanka", a w kluczowych" cwiczenie motoryczne dloni". Ponoc algorytm nie bierze pod uwage opisow. Prawda to? Pozdrawiam.
Algorytm jak najbardziej opiera wyniki, które pokazuje również na trafnie dopasowanych słowach kluczowych użytych w opisie. Produkt nie jest wprawdzie bezpośrednio na te słowa indeksowany, ale pomagają one w wyszukiwaniu naszego produktu. Czyli jeśli algorytm "widzi", że opis jest zgodny z treścią książki, tytułem i podtytułem to chętniej będzie taki produkt pokazywał na te określone zapytania kluczowe.
Wpisując ASIN + słowo algorytm Ci odpowiada: TAK, ten produkt jest zaindeksowany pod każdym z tych słów. Co nie znaczy, że w takiej kolejności - rozumiesz?:) Jeśli wpiszesz np. jedno słowo z jednego boxu, drugie z innego + jeszcze jakieś, którego nie użyłeś nigdzie - to algorytm nie powinien wypluć Twojego produktu po wpisaniu ASIN + keywords.
Jesteś jedynym polskim youtuberem ,który dzięli się wiedzą ,i na tych filmach wiedzy zarabia i się wybija. Innym zależy głównie na naciąganie na kursy , które są przestarzałe, w których znajduje się tylko ok 10% wiedzy. Oby tak dalej a będziesz miał naprawdę super kanał ,na kształt tych amerykańskich.
Zrobiłeś mi dzień tym komentarzem. Mega motywuje to, że dostrzegacie wartość w moim przekazie. Nie zawiodę Was - daje słowo! Dziękuję serdecznie...
Też od kilku dni, może tygodnia śledzę Twoje nagrania. Pierwszy film na który trafiłem jakoś mnie zniechęcił, ale z kolejnymi powoli zmieniłem nastawienie. Kupiłem kurs i Tomka, ale to czym Ty się dzielisz na swoim kanale jest dużo bardziej wartościowe niż jego kurs. Aż dziwne, że masz tak mało synów, ale to pewnie zmieni się i to szybko!
@@maciejszop1054 kurs tomka mowisz o odkelneradomilionera?
@@irmgaard3968 o tak, właśnie o ten mi chodziło.
@@maciejszop1054 no niestety też go kupiłem i parodia. Wiedza sprzed 3 lat ...gdybym się ta wiedza kierował to ban po 2 pierwszych produktach. Ale to typowo polskie, naciągnąć na coś co niewarte swojej ceny.
Ten film jest przepchany jakością i wylewa się z niego bokami konkretna wiedza! (musiałem) Życzę mega wysokich słupków!
Okrutnie dziękuje!
Takie podsumowanie mojej pracy jest mega budujące.
Tobie również wszystkiego co najlepsze!
Ciśnij :)
Wow!!!! Super!!! Dziekuję za dzielenie się wiedzą. Widać, że jesteś bardzo pozytywną i spełnioną w sobie osobowością! Rzadko teraz spotyka sie prawdziwych ludzi, którzy dzielą sie wiedzą tak jak Ty:-)
Nieoceniona jest twoja wiedza I to, że dzielisz się z nami takimi odkryciami. Dzięki serdeczne.
To ja serdecznie dziękuję!
Mając takich widzów jestem zobligowany pomagać jak tylko potrafię!
Wielkie dzięki za filmik, w końcu zrozumiałam o co chodzi ze słowami kluczowymi....wcześniej to była czarna magia a oglądnęłam sporo filmików, dziękuję!!!
Niesamowicie się cieszę na takie komentarze!
To dla mnie woda na młyn :)
Spokojnej niedzieli Gosia!
Fajny filmik. Ostatnio o tym właśnie wspominałeś na webinarze.
Dokładnie tak Dorota! Na grupie masz link do artykułu w tym temacie, o którym też mówiłem odnośnie testów dla 7 botów.
Super, dziękuję Ci za to ze dzielisz się swoją wiedza
Cała przyjemność po mojej stronie!
Za to ja dziękuję za docenienie tego :)
Mega wartościowy materiał
Dziękuję serdecznie!
Cieszę się, że okazał się przydatny!
Zaczynam zabawę z kdp, obejrzałem wiele zagranicznych filmów a tuta trafiłem po raz pierwszy .... no i wiem, że zostanę ;) Dzięki wielkie za to co robisz ! Pozdrawiam ;)
Pięknie dziękuję Bartłomiej!
Bardzo się cieszę, że dołączasz do moich widzów.
Spokojnej niedzieli!
Bardzo wartościowa wiedza
Dziękuję za docenienie Barbara!
Dziękuję za Twoją Wiedzę
Nie ma za co!
Dziękuję za docenienie!
Mega dzięki za ten film :D
Ależ proszę bardzo! :))
Super, dzięki Marcin za cenna informację. Może obudzę do życia tym sposobem produkty, które umarły 😉
Hej Magda!
Zawsze warto otworzyć każdą furtkę :)
Powodzenia!
Bardzo wartościowa wiedza, wdrażam w życie i zobaczymy co z tego będzie! :D
Super! Trzymam kciuki i dziękuję bardzo za miły feedback! :)
Dzięki za kolejny filmik. Łapka w górę. Ja od roku ponad już jestem na kdp i dramat jakiś. Może dzięki temu filmikowi coś się odmieni. Dzięki za Twój czas i treść.
Dzięki wielkie również!
Ciśnij ciśnij - efekty przyjdą z czasem. Nie bądź tym, który odpuszcza i robi miejsce tym bardziej zawziętym.
Trzymam kciuki i służę pomocą :)
Bardzo dobry film Marcinie:)Gratuluje wyniku :D Fajny tip na sprawdzeniu produktu pod słowami kluczowymi, muszę spróbować. Ciesze się że przyłożyłam się do back endów i nie muszę teraz ich poprawiać.
Hej Roksana!
Dziękuję serdecznie!
No Ty się akurat perfekcyjnie przyłożyłaś do backendów - brawo :)
Tych odpowiedzi wlasnie szukalam. Dziekuje. Chociaz 2 lata po opublikowaniu 😂 to na pewno sie przyda
Kurczę, to jak się uczyłam, to robiłam dobrze, wpisywałam long taile, potem myślałam, że marnuję miejsce i poprawiam na źle 😂 Trzeba przejrzeć swoje produkty. Nadałeś mi roboty, dzięki 😀
Joasia myślę, że tej roboty nie tylko Tobie narobiłem :D
Ten temat zawsze był zagadką wszędzie gdzie nie zaglądałem, więc trzeba było się z nim rozprawić i rozwiać wątpliwości :) Mam nadzieję, że po tych zabiegach odnotujesz lepsze wyniki!
Nic tylko się cieszyć z takiej roboty dodatkowej jesli przyniosą zamierzone skutki :D haha
Troche minęło... są już jakieś różnice? :D
Aż ciężko uwierzyć, że dzielisz się takimi cennymi informacjami za darmo :) Mega robota !
Przecież do grobu tego nie zabiorę :D
Dzięki Mateusz! Jak zawsze jesteś na posterunku! :)
wow świetne wnioski. Dzięki !
Dziękuję za docenienie! :)
Cenne informacje,a ta na końcu wielką nadzieja na zapomniane produkty,które nie miały sprzedaży.
Marcin dzięki za nowa wiedzę jest nieoceniona i jak dla mnie nowy tip by starać się o sprzedaż pozdrawiam
Cieszę się Rafał, że skorzystasz :)
Dziękuję za tak budujący komentarz!
W kontakcie!
Dzięki za ten film. Zerknij na jeden z emaili jak znajdziesz chwilę ;)
Hej Robert!
Dziękuję również za komentarz! :)
Świetny materiał. Jedna uwaga : słowa zawarte w opisie książki nie są indeksowane. Można to właśnie sprawdzić w ten sposób który podałeś, czyli ASIN+słowo kluczowe z opisu.
Hej! Dzięki za feedback :)
Odnosnie opisu to jest to bardziej skomplikowane. Firma A9, która stworzyła wyszukiwarkę dla Amazona mówi, że indeksują każde słowo kluczowe w opisie każdego produktu, ale nie tak jak te z tytułów i podtytułów.
Amazon używa słów, które umieściłeś w opisie swojej książki, aby pomóc w dostarczaniu odpowiednich książek właściwym czytelnikom. Zgodnie z teorią, nie robią tego bezpośrednio, jak niektórzy myślą. Uważam, że zamiast tego używają gęstości chmury słów dla fraz związanych z gatunkami lub tematami.
Powiedz mi proszę. Czy przy statusie Live, produkt pojawia się od razu na wszystkich rynkach? Czy jest jakaś kolejność ? Np na rynku amerykańskim , kanadyjskim i jeszcze tam jakimś jest a na reszcie widnieje jako niedostępny.
Jeszcze raz dziękuje za tą wiedzę, ale mam pewne wątpliwości. Wpisałem sobie dziś, połowę tytułu książki i jedno słowo z backendu z jednego pola potem kolejne słowo z backendu innego pola i kolejne jeszcze z innego pola. Nie tworzyły jakieś logicznej całości ale wszystkie moje produkty zostały znalezione choć tak jak mówię był kawałęk tytułu i 3 słowa z różnych pol słow kluczowych i nie przezd dodanie asin + tylko normalnie. Mógłbyś powiedzieć jak sprawdzałeś?
Pozdrawiam serdecznie :D
Czy nie było by problemem dla Ciebie nagranie filmu o tym jak to sprawdzasz, na jakimś zeszycie zwykłym, na prawde wielu osobom by to pomogło
Hej,
no tak, zostały znalezione, bo są indeksowane na te pojedyncze słowa :)
Algorytm sprawdził czy Twój produkt jest na te słowa zaindeksowany i jeśli tak było, to go wyświetlił. Jeśli wpiszesz dodatkowo jakieś słowo kluczowe, którego nie użyłeś w listingu to Twój produkt nie powinien się wyświetlić w wynikach wyszukiwania.
Turbo ważne informacje. Dzięki wielkie.
Miałem podobne spostrzeżenia, ale nie ukrywam że mam problem z tworzeniem long taily, aby miały sens.(co jakiś czas coś mi zaskoczy)
Pomógłbyś? Chciałbym poprawić kilka produktów.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Dziękuje za docenienie :)
Jasne, że pomogę - dawaj na maila co tam masz i działamy :)
Super pomocny odcinek! Dzięki!
Czyli w jednym polu long tail keyword plus ewentualnie dodatkowe słowo które będzie uzupełniać tą frazę, czy na takie dodatkowe słowa poświęcić jedno okienko?
Dzięki Hanna!
Dokładnie tak, w jednym boxie umieszczasz long tail + jeśli jest miejsce, to dodatkowe słowo, które może z tym długim utworzyć kolejne frazy, czyli zwiększasz ilość słów kluczowych tym samym, na które będzie zaindeksowana Twoja książka.
Ale WAŻNE - te słowa MUSZĄ być związane z Twoją książka. W przeciwnym wypadku jak słyszałaś - nic to nie da.
@@skutecznywsieci super, dziękuję ślicznie za odpowiedź 💕
Mam pytanie, czy sprawdzałeś np. słowo z tytułu ze słowem z podtytułu i losowym polem z 7 pól. Czy one też się ze sobą mieszają razem i tworza inne longtaile?. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za wiedze.
Czy np słowa kluczowe z podtutuły np ostatnie słowo z pierwszym w podtytule również się mieszają ze sobą?
Podejrzewam, że Amazon osobno czyta każde pole i w jego obrębie tworzy frazy pokrewne. Z tytułem i podtytułem to tak jak z siedmioma polami. Niby tytuł i podtytuł mogą łącznie mieć 200 znaków, ale są to osobne pola do wypełnienia, tak samo z 7 polami - tam też mogłoby być 350 znaków w jednym polu, a jest 7 :)
Z czegoś to wynikać musi. Natomiast jeśli sprawdzać indeksowanie przez ASIN +keyword - to produkt pokażę się jako zaindeksowany kiedy wybierzemy jedno słowo z tytułu, drugie z podtytułu i trzecie z backendów.
Natomiast uważam, że to jest informacja o tym, że jest zaindeksowany na te pojedyncze słowa po prostu, dlatego się wyświetla w wynikach wyszukiwania.
Hej super treść! i niesamowite jest dla mnie to jak przy każdym kolejnym obejrzeniu tego samego filmiku człowiek wyłapuje nowe info! :D Mam jedno pytanie jak tak na prawdę wypełnić Pole nie używając Tytułu książki. Long tale które znajduje i tak koniec końców zazwyczaj mają gdzieś pomiędzy słowa użyte w tytule i kończy się tak że każde z pól zawiera tytuł plus dodatkowe słów które się z nim łączą;( to tak jak z owym "camping activity book for kids" ciężko znaleść long tale, na które warto się zaindeksować a nie są jakimś rozwinięciem tytułu ;/
Hej dzięki mega za docenienie!
Cieszę się, że moje treści okazują się dla kogoś przydatne - po to to robię :)
Jeśli chodzi o wypełnianie backendów to polecam obejrzeć mój film na YT w tym temacie.
Generalnie jeśli jakiś long tail wymaga użycia pewnych słów, które już są w tytule to musisz je użyć raz jeszcze, bo bez nich dana fraza nie ma sensu. Natomiast zawsze staramy się szukać alternatyw, żeby indeksować się na różne frazy prowadzące do jednej niszy :)
Może głupie pytanie, ale... co to są backendy?
W przypadku bsr 12 k, jaką miałeś sprzedaż w ilości, sztuk produktu?
Na pewno ponad 20 sztuk wychodziło średnio :)
Czy jeśli naszym głównym słowem kluczowym jest coloring book i znajdziemy 7 często wyszukiwanych fraz z tej niszy i w 5 z nich znajduję się coloring book... Czy wtedy w każdym z tych 5 boxow wpisujemy coloring book? tzn , że mamy coloring book już 6 razy razem z tytułem. Czy musimy to powtarzać właśnie w taki sposób?
Tak, to działa najlepiej. Oczywiście warto poszukać nieco innych fraz prowadzących do tej niszy. Nawet jeśli książeczka jest kolorowanką, to nie znaczy, że każda fraza ją określająca będzie zawierała "coloring book". Ale tak to działa mniej więcej. Takie wnioski wyciągnąłem :)
@@skutecznywsieci dzięki za odpowiedź :)
Czyli bez problemu możemy słowa, które mamy już w tytule powtarzać w podtytule i w boxach?
Przykład : " Airplane Coloring Book for Kids "
Czy bez problemu mogę powtórzyć słowa Airplane oraz Coloring w podtytule i dodatkowo kilka razy w boxach?
Pytam ponieważ słyszałem niedawno , że zdarza się , że Amazon się o to upomina , że się powtarza słowa z tytułu w podtytule, lecz przeglądając Amazon znajdziemy pewnie 90% książek które powtarzają słowa :)
Jak to według Ciebie jest ?
Dzięki :)
Marcinie w filmie powiedziałeś że nie ma sensu używać w słowach kluczowych rzeczników w liczbie mnogiej. Jeśli mam natomiast w tytule rzeczowniki w liczbie mnogiej czy wtedy jest sens wstawiać w słowach kluczowych rzeczowniki w liczbie pojedynczej?
To działa w obie strony Paweł. Użyj takiej liczby, która będzie trafniej opisywać Twój produkt. Więc nie ma sensu ani w jednym, ani w drugim przypadku używać tego samego słowa w liczbie pojedynczej i mnogiej.
Mam pytanie z innej beczki: jest jakaś rada na spamerów? Ja rozumiem - konkurencja i z tym nie mam problemów. Ale jak widzę, że w momencie gdy puszczam mój produkt i dosłownie w dwa dni w niszy pojawia się 50 - 100 identycznych produktów no content, o tym samym tytule, tej samej okładce rózniącej się tylko jednym motywem i nazwą autora, to szlag trafia, bo zajmują kilka stron wyników wyszukiwania. I jak tu się wypozycjonować?
Sir Mclakiewicz jedyną formą walki wydaje się być zgłoszenie do supportu numerów ASIN produktów, które uważasz za SPAM czy łamanie praw autorskich. Amazon sam z nimi próbuje walczyć, więc powinni Ci pomóc.
Zgłoś, że produkty są bardzo podobne do Twoich, że mają te same tytuły, że są niezróżnicowane itd. Daj znać co Amazon odpisał.
To na wygląda że w te pola wpisujesz mini tytuły - których słowa kluczowe to dobra nisza sprzedaż Mają wysoką. Dobrze rozumiem ?
Można śmiało tak to określić :)
To są słowa kluczowe, które są wyszukiwane przez klientów zainteresowanych tą niszą. Czyli słowa prowadzące do tej niszy. To się najlepiej sprawdza moim zdaniem :)
Z tego co wiem to słowa z opisu nie indexuja sie na amazonie kdp.
Długo by mówić, ale nie jest tak do końca :) Polecam przeczytać artykuł Dave'a. Dużo Ci rozjasni: kindlepreneur.com/keywords-in-your-book-description/
Czyli w kursie jest błąd w lekcji "7 pól na słowa kluczowe" , tak samo jak nie używamy liczby mnogiej [book (tytuł) - books (Your Keywords)]. Ale przyznaje że wykorzystam i sprawdzę tą metode wyszukiwania słów kluczowych.
Ta lekcja jest do aktualizacji. Człowiek się uczy ciągle :)
Liczba mnoga ma znaczenie przy PPC jedynie. W organic traffic nie.
@@skutecznywsieci Skoro algorytm nie miesza slow kluczowych między kolumnami - to pytanie czy wszystkie 7 kolumny mieszają się z tytułem i podtytułem?
Nie. Każde pole jest osobnym tworem dla algorytmu. Sprawdzając indeksowanie będziesz widział, że wpisując słowo z tytułu + np z backendów Twój produkt się pokaże, ale to znaczy tylko tyle, że jest na te dwa zaindeksowany, a nie koniecznie na frazę którą tworzą.
No to nie ma co liczyc, ze algorytm polaczy np. w tytule "kolorowanka", a w kluczowych" cwiczenie motoryczne dloni". Ponoc algorytm nie bierze pod uwage opisow. Prawda to? Pozdrawiam.
Algorytm jak najbardziej opiera wyniki, które pokazuje również na trafnie dopasowanych słowach kluczowych użytych w opisie.
Produkt nie jest wprawdzie bezpośrednio na te słowa indeksowany, ale pomagają one w wyszukiwaniu naszego produktu. Czyli jeśli algorytm "widzi", że opis jest zgodny z treścią książki, tytułem i podtytułem to chętniej będzie taki produkt pokazywał na te określone zapytania kluczowe.
@@skutecznywsieci Dzięki. 🙂 👍 Milej niedzieli.
Dziwne, ale sprawdzałem jeden produkt i u mnie się łączą słowa z róznych boxów w jeden keyword..
Wpisując ASIN + słowo algorytm Ci odpowiada: TAK, ten produkt jest zaindeksowany pod każdym z tych słów. Co nie znaczy, że w takiej kolejności - rozumiesz?:)
Jeśli wpiszesz np. jedno słowo z jednego boxu, drugie z innego + jeszcze jakieś, którego nie użyłeś nigdzie - to algorytm nie powinien wypluć Twojego produktu po wpisaniu ASIN + keywords.
@@skutecznywsieci Teraz już rozumiem :)