А як у вас кажуть? | Порівняння | Випуск 1
HTML-код
- Опубликовано: 10 ноя 2024
- Пізнаємо діалект разом із нами! Нова рубрика разом зі студентками філологічного факультету під назвою «А як у вас кажуть?» спрямована на вивчення закарпатського говору - територіального різновиду української мови. У діалекті збережено чимало питомих рис, відсутніх у літературній мові на сучасному етапі.
Пропонуємо подивитися, які порівняння можна використати, щоб описати красиву дівчину на Закарпатті. Приємного перегляду!
Ми у соцмережах та месенджерах: linktr.ee/uzhn...
Дівчатка роблять дуже важливу справу - докладаться до збереження мовної традиції нашого краю , тим самим збагачуючи й українсьеу мову . Булоб дуже цікаво записати розповіді місцевих бабусь з різних районів нашого краю , а потім зробити переклад українсьою мовою .Це було б цікаво і тим людям , які зараз проживють на території нашого краю з інших регіонів нашої країни .Думаю , що ми зберегли найстаріший варіант української мови через нашу історичну ізоляцію від України на території країн , де держаною мовою була не українська та навіть не російська , і це треба популяризувати . Як Ви вважаєте ?
Юй, дякуву за сякі відео, вони кампец файні, та ще й нагадувуть, ош треба сокотити свою бесїду
Дівчата дуже гарна ідея, однак для більшого розуміння для людей з інших областей, було би хоча б приблизний переклад на чисто українську мову 😁👍 знаю, що неможливо перекласти дослівно саме з цим смаком діалекту
З яким задоволенням послухала і подивалася! Філфак май ліпшый факультет!
Як же гарно звучать наші діалекти!😍
Як прекрасно, коли наш діалект популяризується! Молодці, дівчата!😻🥺
Дівки файні ги чічки! Спасибі за вашу працю💖💖
В нас розмовляють українською. А ГИ кажуть коли поперхнувся.
Спочатку в Україні популяризували російську, тепер діалекти. Колись дійде справа і до української мови? Чи будеме гикати гиби сь ме ся спустили з гір та нашто тото боло ходити в ті університети, кить і так вам боло добре?
Закарпатський діалект нічого поганого Україні не зробив. Однак так не можна сказати про росію. Люди в знак солідарності України відмовляються від рос мови. Діалектів в Україні багато, і для розвитку це дуже навіть корисно. Якщо використовувати львівський, закарпатський діалекти в подальшому буде набагато легше в подорожах в сусідні країни, такі як Польща, Словаччина та Угорщина. Говорю з власного досвіду. Навчалася в УжНУ і в свій час була на практиці в Словаччині і не знаючи запозичених слів закарпатців мені було би складніше :)
2:02 "Воды ся з ниї мош напити". А що, в цьому диалекті є дві букви И Ы
Звичайно, що є, закарпатський діалект зберіг давній звук [ы] поряд із звичним для нас [и].
@@uzhnutoday Я не про давній звук, я про літеру. Коли у російській мові з'явилась літера Ы?
@@justhonest2873 У цій рубриці ми говоримо виключно про закарпатський діалект і про звуки, які він зберігає.
@@uzhnutoday Не можу зрозуміти вашу мету. Я кажу про літеру, яку ви написали, ви мені говорите про звуки. Як цей звук пишеться? І на якій мові?
@@justhonest2873 в нашій бесїді сесь звук пише ся як "ы". Туй є відео про исе ruclips.net/video/DrbrzTAISVg/видео.html