Потрапила сюди зі статті, під назвою "У МОН заявляють, що студенти мають більше платити за власну освіту". Цитую слова Винницького: "здобуття вищої освіти навіть у найбідніших країнах Європи не може коштувати менше ніж за 3 тисячі євро на рік" "Посилання на європейський досвід є спірним. Системи вищої освіти в різних європейських країнах суттєво відрізняються, і не всі вони є зразковими. Крім того, рівень життя та доходи населення в Україні значно нижчі, ніж у більшості європейських країн, що робить пряме порівняння недоречним. Здорожчання освіти може призвести до того, що вища освіта стане недоступною для значної частини молоді з малозабезпечених сімей. Це може посилити соціальну нерівність і обмежити соціальну мобільність. Хоча заступник міністра стверджує, що підвищення вартості освіти призведе до її покращення, немає прямих доказів такої кореляції. Якість освіти залежить від багатьох факторів, включаючи кваліфікацію викладачів, матеріально-технічне забезпечення, навчальні програми тощо. Збільшення вартості навчання не гарантує автоматичного покращення цих факторів. Існують інші шляхи покращення якості освіти, які не передбачають значного здорожчання навчання. Наприклад, можна впровадити конкурсний відбір студентів, оновити навчальні програми тощо. Держава має забезпечити доступність якісної освіти для всіх громадян, незалежно від їхнього соціального статусу. Здорожчання освіти може суперечити цій меті. Залучення приватних інвестицій в освіту може мати як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, це може забезпечити додаткові фінансові ресурси для розвитку університетів. З іншого боку, приватні інвестори можуть впливати на навчальні програми та напрямки досліджень, що може призвести до комерціалізації освіти та зниження її академічної свободи." Простими словами, це означає, що якщо те, що пропонує НЕшановний пан Винницький, впровадять, освіта стане практично недоступною для пересічного українця, знизиться якість навчальних програм (через власні інтереси приватного сектору), стане більше "робочої сили" та безграмотних українців. Якщо держава не буде достатньо фінансувати державні університети, це призведе до відтоку студентів та викладачів у приватні заклади. Якщо ціна буде рівноцінна чи мінімально відрізнятися від європейських закладів, найкращі студенти вирішать здобувати освіту за кордоном, що призведе до втрати кваліфікованих кадрів для української економіки. Одним словом, браво. Так старанно з тіні розвалювати Україну не розвалювали навіть рабсіяни у свій час.
Послухав трішки і стало бридко, гидко і блювати захотілось. Менше балакайте, а більше робіть. Скоротіть МОН на 90% і всім стане простіше жити і працювати. Відкріпіть прив'язку кількості ставок в університетах до кількості студентів. І від студентів почнуть вимагати більше та відраховувати. Дайте нормальну зарплату викладачам. Спеціаліст по ремонтах чи будівництву може мати в день те, що асистент універу в місяць. Місяць та день, відчуваєте різницю. А той спеціаліст писати не знає. То про що мова. Довели освіту управлінці за 30 років. Армію довели, а тепер війну. Освіту довели і через років 30 будете мати країну дурнів
З новин: за 9 місяців Україна витратила на спецпенсії!!! 88 млрд.грн, до кінця року буде 120 млрд.!!! Це на 160 000 спецпенсіонерів- це судді, прокурори, силовий блок!!! Тому хай цей пан-баламут не розказує байок. Освіта в Україні не в пріоритеті.
Вінницький - руки олігархів, що ліквідують заклади освіти
Потрапила сюди зі статті, під назвою "У МОН заявляють, що студенти мають більше платити за власну освіту".
Цитую слова Винницького:
"здобуття вищої освіти навіть у найбідніших країнах Європи не може коштувати менше ніж за 3 тисячі євро на рік"
"Посилання на європейський досвід є спірним. Системи вищої освіти в різних європейських країнах суттєво відрізняються, і не всі вони є зразковими. Крім того, рівень життя та доходи населення в Україні значно нижчі, ніж у більшості європейських країн, що робить пряме порівняння недоречним.
Здорожчання освіти може призвести до того, що вища освіта стане недоступною для значної частини молоді з малозабезпечених сімей. Це може посилити соціальну нерівність і обмежити соціальну мобільність.
Хоча заступник міністра стверджує, що підвищення вартості освіти призведе до її покращення, немає прямих доказів такої кореляції. Якість освіти залежить від багатьох факторів, включаючи кваліфікацію викладачів, матеріально-технічне забезпечення, навчальні програми тощо. Збільшення вартості навчання не гарантує автоматичного покращення цих факторів.
Існують інші шляхи покращення якості освіти, які не передбачають значного здорожчання навчання. Наприклад, можна впровадити конкурсний відбір студентів, оновити навчальні програми тощо.
Держава має забезпечити доступність якісної освіти для всіх громадян, незалежно від їхнього соціального статусу. Здорожчання освіти може суперечити цій меті.
Залучення приватних інвестицій в освіту може мати як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, це може забезпечити додаткові фінансові ресурси для розвитку університетів. З іншого боку, приватні інвестори можуть впливати на навчальні програми та напрямки досліджень, що може призвести до комерціалізації освіти та зниження її академічної свободи."
Простими словами, це означає, що якщо те, що пропонує НЕшановний пан Винницький, впровадять, освіта стане практично недоступною для пересічного українця, знизиться якість навчальних програм (через власні інтереси приватного сектору), стане більше "робочої сили" та безграмотних українців. Якщо держава не буде достатньо фінансувати державні університети, це призведе до відтоку студентів та викладачів у приватні заклади. Якщо ціна буде рівноцінна чи мінімально відрізнятися від європейських закладів, найкращі студенти вирішать здобувати освіту за кордоном, що призведе до втрати кваліфікованих кадрів для української економіки.
Одним словом, браво. Так старанно з тіні розвалювати Україну не розвалювали навіть рабсіяни у свій час.
І, до слова, інформація з відкритих джерел: Вінницький - не освітянин, а бізнесмен, який отримує 100 тис. грн в місяць.
Добивають освіту і науку такі от блогери, яких призначають як не міністрами, так заступниками.
Послухав трішки і стало бридко, гидко і блювати захотілось. Менше балакайте, а більше робіть. Скоротіть МОН на 90% і всім стане простіше жити і працювати. Відкріпіть прив'язку кількості ставок в університетах до кількості студентів. І від студентів почнуть вимагати більше та відраховувати. Дайте нормальну зарплату викладачам. Спеціаліст по ремонтах чи будівництву може мати в день те, що асистент універу в місяць. Місяць та день, відчуваєте різницю. А той спеціаліст писати не знає. То про що мова. Довели освіту управлінці за 30 років. Армію довели, а тепер війну. Освіту довели і через років 30 будете мати країну дурнів
З новин: за 9 місяців Україна витратила на спецпенсії!!! 88 млрд.грн, до кінця року буде 120 млрд.!!! Це на 160 000 спецпенсіонерів- це судді, прокурори, силовий блок!!!
Тому хай цей пан-баламут не розказує байок. Освіта в Україні не в пріоритеті.