Пасіка 2.5 місяців без оглядів / Apiary 2.5 months without inspection

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 31 авг 2019
  • Продовжуючи досліджувати біологію карпатських бджіл в умовах Закарпаття в багатокорпусній системі на рамку Рута, автори діляться цікавими спостереженями поведінки бджіл у вертикальному восьмирамковому гнізді протягом активних літніх місяців червеня - серпня . Відсутність довготривалих та бурхливих взятків в Закарпатській області по особливому впливає на поведінку бджіл. Як саме, ви дізнаєтесь з коментарів у відео.
    UA
    Наша адреса: м. Хуст, Закарпатська обл., Україна.
    Реалізовуємо пакети та матки карпатських бджіл з племінної пасіки типу Синевир.
    Забезпечуємо експорт пакетів бджіл та плідних маток споживачам в країни ближнього та дального зарубіжжя. Viber +380974605891, +380972739655, WhatsApp +380685317690, Emaill: medkarpat@gmail.com
    RUS
    Наш адрес: г.. Хуст, Закарпатская обл., Украина.
    Реализуем пакеты и матки карпатских пчел с племенной пасеки типа Синевир.
    Обеспечиваем экспорт пакетов пчел и плодных маток потребителям в страны ближнего и дальнего зарубежья. Viber +380974605891, +380972739655, WhatsApp +380685317690, Emaill: medkarpat@gmail.com
    USA
    Our address: Khust, Transcarpathian region, Ukraine.
    We sell packages and the uterus of Carpathian bees from a tribal apiary of the Synevir type.
    We export packages of bees and fetal uterus to consumers in the countries of near and far abroad. Viber +380974605891, +380972739655, WhatsApp +380685317690, E-mail: medkarpat@gmail.com

Комментарии • 74

  • @user-ub9cd2yl5z
    @user-ub9cd2yl5z 4 года назад +1

    Спасибо Виктор Васильевич! Хорошей зимовки!

  • @nadiaeremenko1343
    @nadiaeremenko1343 4 года назад +1

    Спасибо,интересный эксперимент.дякую за Вашу працю..

  • @nvs7494
    @nvs7494 4 года назад

    Дякую вам за розповідь!

  • @user-ku9op5xs7s
    @user-ku9op5xs7s 4 года назад +3

    Ось це Ви так красиво розповідаєте і дуже зрозуміло для мене як слухача не рідний мову! без всяких суржику розповідаєте просто! Дякуємо!

  • @user-hq9ny2qk2s
    @user-hq9ny2qk2s 4 года назад

    Дуже вдячний за чесну розповідь!

  • @RobertStineIsTheBest
    @RobertStineIsTheBest 4 года назад +1

    Ніколи не думав що буде так цікаво слухати про пасіку

  • @s.parhom782
    @s.parhom782 4 года назад

    Гарний канал. Аналіз 8 рамкових рутів мене трохи охолодив. Трохи з 10 рамкових не перейшов на 8. Підписка.

  • @user-oh6vj9cr5u
    @user-oh6vj9cr5u 4 года назад +12

    Для Бджіл головне КОРМОВА БАЗА. Ну, і погода звичайно. Все інше, байки для дачників. Якщо є кормова база, бджоли вам і в переверниту діжку меду наносять. А як зараз навколо одна кукурудза, то який ти вулик не вигадай, меду не буде.

  • @GennadiOhrimenko
    @GennadiOhrimenko 4 года назад

    Добрый вечер коллега Красота какая.

  • @user-wo3or8wb2u
    @user-wo3or8wb2u 4 года назад +1

    Класная пасека.

  • @user-yz7pw1hq6x
    @user-yz7pw1hq6x 4 года назад

    Спасибо

  • @user-xw6dq4mn5r
    @user-xw6dq4mn5r 4 года назад

    Доброго дня. Васильович зверніть увагу на решітку. Я на ці граблі вже наступав. Решітки йдуть трьох розмірів ( співвідношення отвора і перегородки ) . Гарна та де міжрамковий простір весь відкритий. Гарної зимівлі.

  • @user-oz8vt8fh2n
    @user-oz8vt8fh2n 4 года назад

    Цікаве відео. Дякую. Старші пасічники кажуть: "Не в вулику справа. Шукай вихід в сильних сім'ях." Окреме спасибі за правильне висвітлення дванадцятирамкового вулика. Успіхів Вам.

  • @user-th8xw8se7s
    @user-th8xw8se7s 3 года назад

    Здравствуй Виктор. Два года работаю по системе Жмайлова, результатом доволен. Посмотри ,попробуй. Живу Харьков обл. Всех благ

  • @igor8052
    @igor8052 4 года назад +1

    Гарне відео.
    Шкода що не показали експерементальний вулик детальніше, треба було розібрати корпуса і показати що робиться на рамках, а то показали з верху, може там і набагато краща ситуація в середині в корпусах

  • @user-bk8ye9kr5b
    @user-bk8ye9kr5b 4 года назад +5

    Доброго дня,перший корпус перга,а в четвертому тому мало меду,що слабенькі взяткі,колиб бувби гарний взяток то матку притиснулиб.то моя думка,Дякую.

  • @beeteua
    @beeteua 4 года назад +2

    Віктор Васильвич я звичайно порівняно з Вами і просто профан але я думаю саме через таку ситуацію як ви показуєте в промисловому бджільництві і обмежують матку на одному нижньому корпусі рута.
    І ще в мене вулики переважно багатокорпусні на 145 рамку і в одному з відводків винекла ще цікавіша ситуація:
    На зиму я сформував гнізда на трьох корпусах з різною кількістю рамок від 5 до 8 . Зараз загодовую на зиму. І що робиться в даному відводку - вони категорично не освоють третій верхній корпус і не складають запаси хоча обмеження взагалі ніякого.
    Подивлюсь що буде далі при можливості зафільмую.

  • @dusik8021
    @dusik8021 4 года назад +3

    А чому Ви не заключили матку в самому нижньому корпусі.

  • @user-uz1ud6cf9u
    @user-uz1ud6cf9u 4 года назад

    Можна купить у вас донний пилковловлювач на 8рамковий вулик. Дуже хочу придбати. Просто немаю уявлення про нього. Або як можна звязаться із вами СПАСИБІ

  • @YevgeniyTimchenko
    @YevgeniyTimchenko 4 года назад +5

    Добрый день! Що хочу сказати...
    По-перше, вважаю, що решітку треба було ставити після другого корпусу. 16 рамок для матки було б достатньо. Матка би сіяла на більшій площі рамок, а не розносила би п'ятаки розпліду по всім рамкам.
    По-друге. Те що бджоли склали мед біля розпліду і не пішли в верхні корпуси, є властивостями карпатської бджоли ☝. Коли ми розібрали 12 рамочні вулики в началі серпня після соняшника (Дніпропетровська обл.), то багато сімей теж залили гнізда медом, а в верхні магазини через решітку не пішли. Вважаю, що селекціонувати маток треба від семей які складали мед у верхні корпуси. Для медовиків це дуже важливо. На своїй пасіці ми будем робити так! Гарної земівлі!
    P.S. А що у вас з клещем? Як боритесь. Зніміть відео на цю тему.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      Так, дякую за пропозицію. Саме планували відзняти таке відео про боротьбу з Вароатозом бджіл в нашому господарстві. Очікуйте.

    • @YevgeniyTimchenko
      @YevgeniyTimchenko 4 года назад

      @@user-db7fd8fl1r Дякую! Буду чекати.

  • @AnatoliyStrelec
    @AnatoliyStrelec 4 года назад

    Честное видео)) При этой системе два корпуса не работали (на пчеловода), самый нижний и самый верхний. Вы не пробовали оставить семью на одном нижнем? Правда не удастся держать семью 2 месяца без осмотров, придется делать манипуляцию с корпусами. Но за то есть вероятность, что пчелы будут осваивать все корпуса под мед. Но это чисто моё предположение, надо пробовать, экспериментировать.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад +1

      Все вірно, те що Ви пропонуєте буде працювати потрібно тільки вчасно піднімати розплід над розділювальною решіткою. Якщо розплідний корпус закидати на самий верх, потягнуть свищові, і знову може бути проблема.

  • @leonidk1959
    @leonidk1959 4 года назад +2

    Виктор Васильевич здравствуйте. Бывая у Вас гостях, в составе поездки белорусских пчеловодов и встречаясь с Вами в Минске я неустанно убеждаюсь в Вашей не уемной энергии. Дай Бог вам здоровья и удачи в познании этих загадочных насекомых. Видя разделительную решетку в улье, хочу сказать, что о такой отказался давно. По причине: 1. она перекрывает полезную площадь прохождения; 2.изнашивает крылышки и покров пчелок, поэтому они не охотно стремятся через ее; 3. между разделительной решеткой и рамками должна быть расстояние 8-10 мм. Лучшие разделительные решетки, это металлические. Из круглых прутков, это признано мировой практикой. То есть, они должны быть в отдельной обвязке. Да, это стоит денег. Но оно того стоит. Вы бы получили бы полный верхний корпус запечатанного меда. Спасибо.

    • @_Medkarpat_
      @_Medkarpat_ 4 года назад

      Спасибо за совет. Это тема для сравнения. На следующий год обязательно попробую.

  • @grygoriimonastyrskyi6
    @grygoriimonastyrskyi6 4 года назад

    Хотів запитати про роїння, але бачу кожен вулик з маточниками... система на 8 рамок цікава, а якщо в трутневий фон підлити карніку, буде ще краще )

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      Питання роїння бджолиних сімей у 8 рамкових багатокорпусних вуликах на рамку Рута стоїть більш гостро ніж у 12 рамкових двох корпусних на рамку Дадана за всіх інших рівних умов. Для нас це вже беззапаречний факт. Про спостереження за роїнням в цих нових дослідних вуликах ми будемо знімати фільм вже в наступному році.

  • @user-nl5rc6ts6s
    @user-nl5rc6ts6s 4 года назад +3

    Є така думка, що якість розділювальної решітки сильно впливає на освоєння бджолами верхніх корпусів.Я особисто в наступному році випробую решітки Нікот,дуже вже добрі відгуки за них від пасічників.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад +1

      Дякую за пропозицію, ми також проведемо подібні дослідження з використанням розділювальних решіток з металічних дротиків, а також подібні пластикові.

    • @vasulpyruga4841
      @vasulpyruga4841 3 года назад

      @@user-db7fd8fl1r он трогает

  • @alexhomi4013
    @alexhomi4013 4 года назад

    Розкажить про дно вулика подробно дякую

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад +2

      Ідеального дна на всі випадки життя не існує. Ми намагались об'єднати різні власні конструктивні напрацювання в одному дні. Спостереження про його придатність для промислового бджільництва ще тривають. Згодом об'єднаю все і розповім.

  • @gmagats
    @gmagats 4 года назад +2

    Підтверджую кожне ваше слово своїми спотереженнями, Прикарпаття практично Карпати, пасіка 10-рам 230мм. На мою думку решітка+Рут підходить для дуже інтенсивних взятків, яких у нас нема. Також думаю не доцільно у нас ставити більше 3 корпусів, навіть якщо це 8-мирамники і тим більше якщо дно високе (як у мене, не знаю як у вас). Саме по причині показаній в ролику хочу спробувати альпійця з корпусом висотою 108мм і використовувати без роздільної решітки. Цікавить ваша думка на рахунок альпійців у наших краях, можливо маєте досвід. Чи не буде по жмені розплоду на кожній рамці? Дякую за відповіді і відео!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад +1

      До 1998р. впродовж рівно 10 років утримував блтизько 120 бджолиних сімей у вуликах Роже Делона. Відмовився від них зокрема по причині недостатньо високої медової продуктивності. Також, Ви праві, на малій рамці матка розвиває меншу яйценосткість і не полюбляє червити навіть у двох корпусах, особливо в кінці сезону. Не вдаючись в інші численні спостереження і висновки не рекомендую Вам використовувати вулики з такою малою рамкою впродовж всього сезону.

    • @user-vq7zp2re5u
      @user-vq7zp2re5u 4 года назад

      Посмотрите Хомича В.В .в Альпийских ульях . Для карпатки он хорошо подходит .

  • @user-ry5bo7rx3o
    @user-ry5bo7rx3o 4 года назад

    Маток продати?

  • @kostiakhorishko
    @kostiakhorishko 4 года назад

    Тобто 12 рамочні дадани 2-ох корпусні у ваших умовах карпатських ліпше себе проявили. А на даданах решітка у вас лежить??? Якщо проводиться дослід буде цікаво який взяток йде у вас, які привіси в день. Можливо привіси дуже слабенькі і тому бджоли все складають в гніздо??? Якби були привіси 4-8 кг в добу можливо інший результат був???

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      Все вірно. В Закарпатті сильний взяток - рідкість. Тому, конструкція вуликів і технологія повинні бути адаптовані до таких умов.

  • @user-vg3um1rc6r
    @user-vg3um1rc6r 2 года назад

    може проблема в решотках в шестирамковых снимают мед корпусами правда пчелы бакфасти

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  2 года назад

      Проблема не в бджолах, а в типові медозбору і погодних умовах. В умовах сильних та тривалих медозборів в цих вуликах все буде відбуватися зовсім по іншому, ніж продемонстрованоу фільмі. Але ж ми працюємо в Закарпатті......

  • @domanleon
    @domanleon 4 года назад +2

    Якщо Ви ставите експеримент, чому не обмежили матку в одному (нижньому) корпусі? Думаю, що резутат Вам сподобавсяб.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад +2

      Были в весенний период и такие эксперименты. Информацию можно найти в более ранних видео. В результате - возможно роение и меньше меда в улье.

  • @user-tn8kk8eb1x
    @user-tn8kk8eb1x 4 года назад +3

    З яких рослин такий червоний мед
    Коли ви піднімали корпус то у воскових надстройках є червоний мед

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      У цьому році в Закарпатській обл. в кінці серпня відмінно медувала рослина з родини гречаних, яка має багато літературних назв, зокрема далекосхідна гречка сахалінська, Гірчак сахалінський, сахалінська гречка або горець Вейріха. Цей рід об'єднує близько 200 видів.

  • @user-cy5vg7vr1r
    @user-cy5vg7vr1r 4 года назад +1

    По-перше матка при такій технології утримується виключно в одному корпусі а по-друге то карпатка )

    • @user-em4cd5gn6w
      @user-em4cd5gn6w 4 года назад +2

      Та вулик херовий, чого зразу карпатка?😁

    • @user-cy5vg7vr1r
      @user-cy5vg7vr1r 4 года назад

      @@user-em4cd5gn6w інші породи прекрасно працюють а карпатка )))

  • @nadiaeremenko1343
    @nadiaeremenko1343 4 года назад

    У вас за спиною(над лівим плечем) двадерева без листя.може засушливий період і осінь уже.от генетично і складають бджоли мед біля розплоду.цеж не май місяць..І сила сімей менша і взятку,,немає.удачної зимівлі вам.

  • @user-it8sn7gx9j
    @user-it8sn7gx9j 4 года назад +1

    Разделительная решотка некудышная . У ее пропускная способность плохая . Даже если она бы лежала на первом корпусе ,то вовторой они пошли бы плохо . Для нормальной семьи три корпуса паталок . Но когда даже хорошая решотка стоит между третим и четверты то васновном они не пойдут . Единственный способ ставить меньше рамок в корпусе ,тем самым пчелы раздувают рамки ,и матка в них уже не сеет .

  • @user-yf6gn7sr5v
    @user-yf6gn7sr5v 4 года назад +2

    А з чого мед такий червоний?

    • @user-wl3dv2md1j
      @user-wl3dv2md1j 4 года назад +1

      Є в нас така рослина ніхто толком не знає як називається вона росте біля сирих місць висотою до чотирьох метрів росте суцільним масивом всередині пуста тому багато хто її називає закарпатський бамбук

    • @user-qr7vm9eo7d
      @user-qr7vm9eo7d 4 года назад +1

      @@user-wl3dv2md1j гречиха або горець сахалінский

    • @user-ey8wu9hm8s
      @user-ey8wu9hm8s 4 года назад

      @@user-wl3dv2md1j Рейнутрія

    • @user-wl3dv2md1j
      @user-wl3dv2md1j 4 года назад

      Мар'яна Уграк дякую

    • @user-wl3dv2md1j
      @user-wl3dv2md1j 4 года назад

      Славік Заяць дякую

  • @user-eg5gp3uw9o
    @user-eg5gp3uw9o 4 года назад

    Можна ваш номер

  • @user-xf527
    @user-xf527 4 года назад +1

    Ви не замислювались чому українці люблять сало. Ми його так давно їмо що у нас на генетичному рівні закріплено їсти сало. Щось подібне і з бджолами . Вони століттями жили у вуликах з горизонтальним розширенням аж тут ви вирішили кардинально змінити їхній спосіб життя. Їм потрібен час на адаптацію, а вам можливо треба поставити решітку між 2 і 3 корпусом і не чіпати ці корпуси , а може ще інший варіант ......бажаю успіху . Чекаємо на нові відео

    • @alexhomi4013
      @alexhomi4013 4 года назад +2

      розкажить про дно вулика подробно дякую

    • @user-xf527
      @user-xf527 4 года назад

      @@alexhomi4013 я так розумію запитання ви хотіли задати Віктору Васильовичу Я не можу переслати ваше запитання йому бо не знаю як це зробити

    • @igor8052
      @igor8052 4 года назад +1

      Володя Ка сало вже давно помаленьку виходить з моди, люди переходять на здоровий спосіб життя, і горілка також пєтся менше.

    • @user-xf527
      @user-xf527 4 года назад

      @@igor8052 думаю сало з моди не вийде

  • @user-xr1eb3ho8d
    @user-xr1eb3ho8d 4 года назад

    а почему не оставили матку в одном корпусе первом и потом решетка? ил итак вы тоже делали?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      В такому випадку відбудиться ослаблення сім'ї, а товарного меду більше не буде. У всякому випадку в Закарпатській обл. так точно .

  • @pavloz4160
    @pavloz4160 4 года назад +1

    У Вас недостатня кормова база. Бджоли не винні. Садіть медоноси

  • @user-ik8to2wo4s
    @user-ik8to2wo4s 4 года назад

    Маточка сіє ввашому багатокорпусному на тому рівні на якому ій комфортно.Ви привозите сім'ї з теплих районів в гірські умови з холодними ночами.Оптимальний рівень для вирощування розплоду _третій корпус.При слабому взятку бджоли обкладають гніздо збоків та зверху медом,знизу пергою і тільки з появою хорошого взятку(головатень або Іван_чай) несуть наверх.Гніздо на зиму не складаю. В мене альпійці на високогір'ї,їх розширюю тільки корпус наверх,забираю тільки те що над решіткою.Єдина проблема_мед який кристалізується так швидко,що бджоли не встигають запечатати І в цьому році мав танець з рамочками пробуючи чи мед рідкий.Для мене така поведінка бджіл як увас є звичною.В дощові періоди коли виїдають всі запаси корму бджоли несуть нектар просто в розплідну зону щоб заохотити матку сіяти.Тоді можна спостерігати дуже строкатий засів бо багато комірок розплідної зони заповнені нектаром.Тобто в залежності від інтенсивності взятку бджоли несуть нектар в розплідну зону альпійської рамочки,в ЇЇ верхню частину ,в бокові рамочки гніздового альпійського корпусу або верхні корпуси над чи під решіткою.В своїх суворих гірських умовах іншої поведінки бджіл я просто не знаю.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  4 года назад

      Спробуйте попрацювати з 12 рамковими двох корпусними вуликами на рамку Дадана. 😏

    • @user-ik8to2wo4s
      @user-ik8to2wo4s 4 года назад

      @@user-db7fd8fl1r Пробував і більше не хочу.В моїх кращий старт навесні , а в моїх умовах це дуже важливо.

  • @user-xl4ur9oj2o
    @user-xl4ur9oj2o 4 года назад +3

    Для промышленного пчеловодства нужна карпатка,которая заносит магазины через ганеманку. Все остальное-только для любителей. Товарищ бакфаст будет покупать-а карпатку ликвидировать. Ройливость,плохо несут в магазины через решотку,злобливость.180 из 200 вошли в ройку. Яже-с карники выводить маток буду(хоть какоето родство карпатки). Меня качество маток не угодило-50%смена купленых в мае маток. Менять надумали в сентябре. Как по мне-нехватка трутневого фона для обгуливания маток(горбатый расплод). В нашем обществе пчеловодов-только треть содежит карпатку-карнику и бакфаст все остальные. Если качество карпатки в кратчайшие сроки не улучшится-потеряете рынок сбыта,а через лет 10 и карпатку.