Most megnéztem, én 2003 december 7. vettem a gépemet, akkor P....der házivásár alkalmával. Az ottani bemutató nagyon megragadott. Meglátni és megszeretni, bruttó 143974 Ft áron. Használtuk mindenféle anyaghoz (most is), 6, 8, 10 köldökcsapokkal. Volt pár alkalom, amikor nagy méretű, főleg gardrób szekrényeknél lapra szerelten kellett kiszállítani, majd helyben összeépíteni a korpuszt álló helyzetben. Kis gondolkodás után ezzel a géppel, nem kicsi vesződséggel excenter házas összehúzót alkalmaztunk. Egyik 6, másik 8 mm maróval volt fúrva, az ellendaraboknál ezek helyét állandóan cserélgetni kellett. Megoldottuk. Könnyen bele lehet jönni, de a figyelmetlenséget nem szereti, hiába van a vezető sín, pontosan kell alkalmazni mer ez nem dominó ahol készíthetünk szélesebb csaphelyet. Nekem is megvan mindhárom rendszer. Mindent a megfelelő helyen, ahogy mondtad. 5 mm. maróval polctartók helye is elkészíthető, két pozícióval 3 furat már ad lehetőséget a 32-s raszterben. Aki Blum tervezőprogramot használja, akár a kivetőpánt talpakat is előre lehet pozicionálni. A gép elfordítható talpán a mélyebb illeszték csaphoz illesztett ceruzával tudjuk bejelölni a vezető léc helyét. Nem kell végig rajzolni, elég a gépet húzni a lap élén 20-30 mm-t elöl és hátul. Középső fix osztóknál is a lap közepét jelölöm. Fának a bütüjét nagyon nem szereti, de szakaszos marással óvhatjuk a szerszámot a beégéstől. Minden forgácsot nem tud elszívni a legjobb porszívó sem, de segít óvni a szerszámot. Üdv mindenkinek
Gratulálok az újabb kiváló minőségű videóhoz! Élmény a tanulás! :) Én a zenkolást hiányoltam a második illesztésnél, de nem szakadt fel a laminált felület a szétszedésnél, így is tökéletesen rendben volt. Hiányosság nem volt, megint többet kaptunk mélységeiben egy általános bemutatáshoz képest. Köszönet érte és csak így tovább!
Kedves Tamás! A Dominoval egy kín lapon illesztő furatot készíteni. "Bütüben" még eldolgozol vele, ha be tudod 9mm-re állítani. Amit adnak hozzá műanyag "vinklit", az nem méltó egy ilyen drága szerszámhoz. Gondolkodom egy utángyártott alumínium merőleges steller legyártatásában. A Mafell ezzel szemben lapon is pontosan dolgozik. Az az illesztő sablon meg fenomenális. A Dominonál láttam már olyat, hogy valaki a Festool sorozatfúrós, LR32 sablonjára aplikálta, vlmi life hack-kel. Jó gépnek tartom a Dominot, de a pozicionálás terén úgy tűnik nekem a Mafell jobb. Egy Domino tesztet sztem többen megnéznénk tőled. Ha kell kölcsön adom :) Köszi az üdítő tartalmaidért! Üdv, Józsi
@@hauchtomi áhh, most látom, hogy a nagy gép mellé is azt a nyavajás műanyagot adták :) Majd alumíniumból kap az enyém egy masszív vinklit, egy fogantyúval és akkor tökéletes. Az etsy-n vannak kiegészítők, pl. 3D nyomtatva csináltak hozzá már páran magasságállító sablont, amivel lehet 9 mm-t beállítani, ha bütüben marsz/fúrsz. A függőleges, lapon való munkához én úgy szoktam, hogy összecsukom a lehajtható stellert és úgy ráállítom a gépet a lapra. A bütü síkjában meg megütköztetem. Így a marószerszám pont 10 miliméterre van az aglomerált lap szélétől. Ilyenkor viszont a bütüben is 10 mm-re kell lennie a furatnak. Ez a "megoldás" pontosabb munkát eredményez a marásnál, de ha nem figyelsz, akkor a bütüben rossz élhez mérten kerül kialakításra a furat. Ilyenkor sűrűn anyázok :)
Szia Tomi, lapostipli nálunk simán csak keksz a lamelózó pedig simán csak kekszelögép ha lamellót keresnék senki nem értené. Egyszer kerestem otthon faragasztót, itt fehér ragasztó a fordítás így otthon is fehér ragasztót kerestem, néztek is rám hülyén. Csendes B közép vagyok sokat nézlek de eddig csak likeoltalak, szeretem a stílust ahogy felvezeted a dolgokat, icipici mühelyem van, amit tanultam azt autodidakta módon tanultam. A kurglovà nagyon tetszett, a droppokon a feszítöt így nevezem ezentúl ha nincs patent alatt a megnevezés. Nem ez a videó de a vevor kockafúrót miattad vettem, szomorú tapasztalat de picit rá kellett dolgoznom esztergán és marón, mostmár pontosan fúr de a bolti minöség az tipikus vevor, silány. Ami miatt megvettem az az alap maga a váz, mint általában a vevor cuccok és más márkák akik mind ugyanezt a vázat árulják csak más szinben, ezeket csak azért veszem mert alapból úgyis átalakítom így nem fáj ha a 90fok csak 87. Bosch gépekkel semmi bajom van flexem, excenter csiszolóm amit még a 90-es években vettem és használom mai napig persze a legtöbb fiatal regisztrálva csak 60 masina van a többi nem Bosch.
Az ujra, a jora nyitott vagyok. Am a szakmaisag azt gondolom mindent visz. Jott hozzam egy "okos" faipari mernok gyerek dolgozni. ( en is faipari mernok vagyok) 10 eve dolgozott az egyetem ota, mint asztalos. Eleteben sem hallott arrol, hogy a faiparban aranyszabaly/ okolszabaly, ( helyettesitse be mindenki) hogy mindig a fuggolegesek, es a frizek futnak vegig, vagy pl. Ajto filungnal szinten a fuggoleges az etalon. Na ezek azok a szakmai dolgok, amiket lassan kiveszoben erzek. A tiplis beirast nem forsziroznam tovabb, azota jo par dolog tetszett amit lattam. Tanulni nem szegyen. Igy tovabb👍
Kedves Loki! Asztalos, faipari technikus, bútorasztalos mester, faipari mérnök, faipari szakmérnök és faipari mérnöktanár volnék. Nem vergődésből írom, mert semmit nem jelent egyik sem! Örülök, hogy az ökölszabályokat előhozta, sokan nem értik. Nem is kell, csak alkalmazni. Mindig van olyan, amiben nem értünk egyet és lesz is. Több kiváló asztalos barátom van. Mind ügyes kezű, remek emberek, szakmailag emberileg. Van amiben egyek vagyunk és van amiben nem értünk együtt és meg is értem az Ő álláspontjukat. Alapvetően én egy senki vagyok! Annyi a bűnöm, hogy kiállok az igazamért, de hajlandó vagyok az álláspontomon változtatni. Így vagyok a köldökcsappal is. Amikor 95' ben magunknak kellett furnérterítéket képezni, eresztővel zeccelni, majd karbamiddal préscsomagban lefogni, aztán saját tiplisablonnal összefúrni, csiszolni, lakkozni... Egy életre megutáltam az egészet. Főleg, hogy épületasztalos közegben szocializálódtam. Aztán pár évvel később konkrétan megszerettem a furnérozást. A köldökcsapot nem, de ettől még használtam. 96'-ban vettem az első lamellozómat, azóta is megvan (BOSCH). Aztán persze sorozatfúrtuk, CNC-ztük a termékeket. Itthon akkor is lamellozok, ha garázs, ha nem, bár hivatalos vállalkozásom van. Versenyeket nyertünk tiplizve, lamellozva. Svédasztal! Ez a lényeg!
En meg nem fogok korteskedni. Szoved joga, hogy azt valaszd amivel szeretsz dolgozni. Egyebkent tetszik ez a lamelozoszeruketlukatfurojatek. Bar, az arat tekintve hozzadobnek meg egy 150 ezret, es vennek egy hasznalt sorozatfurot, de ez az en velemenyem. Szoropisztolyokat viszont tesztelhetnel, megneznem. Igazabol szinte minden volt, de egyenletes szorasi kepet nem tudok produkalni egyikkel sem, pedig igen regen fujok. Vagy ala, vagy fole fuj minden pisztoly. Persze ezt a megrendelo nem latja, a vegeredmeny jo, de fuggoleges nagy negyzetmeterek fujasanal nagyon esznel kell lenni. Ahoj:)
Egyelőre nekem is csak az orrom hagy nyomot a kirakaton amikor nézegetem ezeket a csecse holmikat. 🥺 Lehet majd az S-20-as klipszekre rápróbálok vmelyik melómnál. Addig is hátha lesz olyan aki bátran éli a faipari magaséletet és küld neked egyet tesztelni, bemutatni. 🙂
Érdekes a 15mm mélység. Cnc sorozatfúrón dolgoztam biesse skipper 100-on ott volt előre gyártott zenkolós 8mm szerszám és ott 13mm mélyen kellet vele fúrni a zenkolás méret miadt.
Figyelembe véve, hogy egy rendes tipliző sablon készlet már évekkel ezelőtt is súrolta a százast, ez meg ugye nem is egy közértes márka, így az ár talán nem is annyira túlzó, de tény, hogy engem is az ára akadályoz meg a vásárlásban, pedig pár éve szemezgetek vele. Azért meg külön is becsülöm a gyártót, hogy benne van a CAS szövetségben, ami nekem, mint Metabo kedvelőnek, külön plusz pont. Ezeket a bútorlapos megnevezéseket meg szerintem ma már el kell engedni. A magyar nyelv csodásan újitja magát, sodródj vele bátran!:) Esetleg szentelj egy adást a pozdorja, laminált lap, bútorlap, mdf, rétegelt lemez, no meg a furnér-dekor-laminátum közötti eltérések ismertetésére! Amúgy jó műsor lett ez is.
Koszi! A CAS valoban jo, foleg, hogy a Bosch is akkortajt kezdte, csak kicsit lemaradtak. En nem tudom ezt a butorlapozast elengedni. Foleg azert, mert jellemzoen aki hasznalja, annak az egeszrol fingja sincs, de Ő kurvanagy szakember.... De lesz errolnis anyag, de ugye egyedul 3 lovon, nem oly egyszeru :)
@@hauchtomi Egyszer neked is lehet szerencséd😄. De 30 db furat, tökig keményfába bütübe, 45 fokban ,utána próbáld meg. Aztán lehet ,hogy valamit rosszul csinálok de a DD40 G-röl nem a könnyű ,gyors szerszámcsere jut eszembe.
@@artjoiner3100 Nem tudom. Ennél ék egyszerűbb befogatással már rég találkoztam. Bár ismerek nem egy olyan 500-as Domino tulajt, aki letépte a tengelyt. Na nekik nem volt szerencséjük. De mondom, ha porosodik és még haragszol is rá én megveszem!
Érdeklődnék, hogy van e itt valaki aki ezt a hafele cuccot használja? Nekem volt szerencsém kipróbálni, viszont nem tudtam vele olyan erős kötést létrehozni, mint pl. egy excenterrel. Mi a véleményetek erről?
Én úgy vettem észre ,hogy a Mafell-t inkább csak a Festool fölé árazták. Itt annyira nem ment (GB) ,hogy előfordult olyan eset mikor a Mafell MT55C-t a Festool TS55 alá árazták.
Ahogy Tamás is mondta, a 32 mm furatköz keskeny anyagnál is működik. Nem csavarodik az elem pozíciója pl. keskeny hevedereknél, ahol már két dominó nem férne el egymás mellett. Keményfának a bütüjébe könnyebben dolgozik a dominó gép. Mindkettő nagyon hasznos és rettenetesen drága. A párostpiplizőt olcsóbb felszerszámozni mint a dominót.
Kíváncsian vártam a tapasztalatokat, mert pont 1 hete sikerült kézbe vennem az aktuális változatát és már attól kész voltam, hogya hogyan sikerült ilyen finoman, pontosan megoldani a csúszka részét, mint a vaj és nincs holtjáték... Sajnos nekem (még) csak a Triton egyik korai változata van... és az se nem pontos se nem finom, cserébe éget, de ezek szerint ez nem csak az enyémnél van így.
Ha egyszer szeretnél videót készíteni a Mafell DDF 40-ről is, szívesen kölcsönadom. Módosítottak sok mindent a régi verzióhoz képest, a mélységállításhoz egy kapcsolót kell elfordítani, az alja módosult-letudod fektetni, mint egy lamello-t, amit itt a videóban láttunk oldalütköztetős házi megoldás ez megvan gyárilag-furatból furatba, vagy a lap szélétől ütköztetve duplán: egyszer mondjuk 40, aztán 140 mm-re, tehát duplán pontos lesz stb...
Nekem az első gondolatom az volt hogy a furat mélyítésnél elég lazàn vetted a mélységet. Azzal ha becsúszik összeütéskor eléggé megnehezíted a sajàt dolgod. De lehet csak ennyire érzed, vagy a bosch fúró tudja :)
Két gondolatom lenne a hibával kapcsolatban. Az első, hogy a tipli össze húzó csavar helye rossz irányból lett ki fúrva. A másik gondolat hogy talán nem lett minden furat eleje meg honolva.
Tartalmas szuper videó mint mindíg. Személy szerint nem preferálom sem a "tiplit" sem a csavar kötést bútorokon. Munka függvényébe az alábbi "hármast" használom : Domino dübel, (massiv holz,Kisebb bútorok,konyha ect) Domino fémösszekötö+dübel: Magas, és mély szekrények amiket helyszínen kell a méretei miatt összeszerelni, Lamello ZetaP (klamex) Tetötéri bútorok, vagy keskeny szekrények. A sima lamellót már vagy 3 éve nem indítottam be mert a másik két gép kiváltotta. Természetesen munka függvénye melyik gépet mire használom. Szerintem én kihagyom ezt a gépet, de ettöl még tetszett a videó!
Itt csodálkozom, hogy egy bemutató videóban mindenki csak a hibákat sorolja... aztán elértem a végéhez és rájöttem, hogy fel lettünk szólítva. :) Na, akkor én is mondok egyet. Az első anyagban, amikor a lapjába martál, majd az ellendarabot a bütübe akartad, akkor véletlenül ugyanazt a darabot fogtad a satuba. Aztán a videó vágásnál már minden a helyére került. Mondjuk ilyet már én is csináltam a "lapostipli" maróval. Sajnos ott nem segített a video vágása. :(
Szemfules vagy, de nem egeszen igy tortent. Ugyanaz az alkatresz volt ( mar ha a juhar lamira gondolsz), de az utkozo elakadat es rossz lett a kiosztas.
@@hauchtomi most mindjárt vezetek, nem jó. Mindegy, a zidegen tchaposch kötésekről vagy kéne egy előadás avagy egy útmutatás, hol nézze meg őket a dolgozó. Bár az előadás sokkal élvezetesebb lenne, mint egy tankönyv...
Udv. Fas emberkent elhulve neztem ezt a videot. Azert meg kell, hogy mondjam, tetszik a vaganysag, de van ami nem. A dolgok nagy reszere vonatkozolag nem mondok velemenyt. Amire mondok, az a tiplizes. Szoval azert tisztazzuk le, ez barmilyen butorkotes alapja. A lamello....hat akarhogy is nezem, a garazsasztalos baratja. Persze, konnyen beszelek, hiszen a masodik sorozatfuromat hasznalom, az elso 21 orsos volt, es ez a mostani is. Lamellozom nincs a muhelyben, be sem engednem. En nem tudom te mire alapozod a tiplizes leszolasat, de igazan erdekelne. Nem beledalni akarok, ellenkezoleg. Inkabb ugy erzem nem tudok valamit, amit a lamellozo asztalosok igen. Mondjuk azert megjegyzem, kb. 4 meter konyhat reggel 8 ra leszabok, 10 re kesz az elzaras, 12-13 kozott osszefurtam, ebed utan osszallitom, egybol mehet a platora, es ha minden jol megy 5 korul a megrendelonel van. Masnap osszerakom. Ha, ha hangsulyozom minden ok, akkor 2 nap alatt keszen van cakli- pakli. Ezt azert lamellozas utan nemigen csinalod meg. Apropo, kotesi erosseg. A tiplizett butorral koltozhetsz batran, vagy ad-hoc, azonnal szallithatod, amig hatfalazod megkot. Vagy tomorfa, esetleg laminalt, vagy mdf ajtokat rakhatsz ossze, mire az utolso kesz, az elsot csiszolhatod... Szoval tenyleg erdekel, hogy mitol jobb a lamello? Udv.
Kedves Loki! Miután garázsasztalosnak lettem titulálva, úgy gondolom nincs miről beszélgetnünk! Ez nem sértődöttség, csupán nem szeretnék felesleges köröket futni egy filozófiai kérdésről. Annyit azért elmondanék, hogy ez a csatorna egy svédasztal. Mindenki azt emel le róla, ami a hasznára válik...
Most megnéztem, én 2003 december 7. vettem a gépemet, akkor P....der házivásár alkalmával. Az ottani bemutató nagyon megragadott. Meglátni és megszeretni, bruttó 143974 Ft áron. Használtuk mindenféle anyaghoz (most is), 6, 8, 10 köldökcsapokkal. Volt pár alkalom, amikor nagy méretű, főleg gardrób szekrényeknél lapra szerelten kellett kiszállítani, majd helyben összeépíteni a korpuszt álló helyzetben. Kis gondolkodás után ezzel a géppel, nem kicsi vesződséggel excenter házas összehúzót alkalmaztunk. Egyik 6, másik 8 mm maróval volt fúrva, az ellendaraboknál ezek helyét állandóan cserélgetni kellett. Megoldottuk. Könnyen bele lehet jönni, de a figyelmetlenséget nem szereti, hiába van a vezető sín, pontosan kell alkalmazni mer ez nem dominó ahol készíthetünk szélesebb csaphelyet. Nekem is megvan mindhárom rendszer. Mindent a megfelelő helyen, ahogy mondtad. 5 mm. maróval polctartók helye is elkészíthető, két pozícióval 3 furat már ad lehetőséget a 32-s raszterben. Aki Blum tervezőprogramot használja, akár a kivetőpánt talpakat is előre lehet pozicionálni. A gép elfordítható talpán a mélyebb illeszték csaphoz illesztett ceruzával tudjuk bejelölni a vezető léc helyét. Nem kell végig rajzolni, elég a gépet húzni a lap élén 20-30 mm-t elöl és hátul. Középső fix osztóknál is a lap közepét jelölöm. Fának a bütüjét nagyon nem szereti, de szakaszos marással óvhatjuk a szerszámot a beégéstől. Minden forgácsot nem tud elszívni a legjobb porszívó sem, de segít óvni a szerszámot. Üdv mindenkinek
Igen a polcfuraolas kimaradt. Nos 2003 ban mas szamok voltak :)
Gratulálok az újabb kiváló minőségű videóhoz! Élmény a tanulás! :) Én a zenkolást hiányoltam a második illesztésnél, de nem szakadt fel a laminált felület a szétszedésnél, így is tökéletesen rendben volt. Hiányosság nem volt, megint többet kaptunk mélységeiben egy általános bemutatáshoz képest. Köszönet érte és csak így tovább!
Nagyon jó a videó és szerszám is köszönöm szépen a videót tanúlságos.
Kedves Tamás!
A Dominoval egy kín lapon illesztő furatot készíteni. "Bütüben" még eldolgozol vele, ha be tudod 9mm-re állítani. Amit adnak hozzá műanyag "vinklit", az nem méltó egy ilyen drága szerszámhoz. Gondolkodom egy utángyártott alumínium merőleges steller legyártatásában.
A Mafell ezzel szemben lapon is pontosan dolgozik. Az az illesztő sablon meg fenomenális. A Dominonál láttam már olyat, hogy valaki a Festool sorozatfúrós, LR32 sablonjára aplikálta, vlmi life hack-kel.
Jó gépnek tartom a Dominot, de a pozicionálás terén úgy tűnik nekem a Mafell jobb.
Egy Domino tesztet sztem többen megnéznénk tőled. Ha kell kölcsön adom :)
Köszi az üdítő tartalmaidért!
Üdv,
Józsi
700 as van, azzal lesz majd az akcio. Hasonloakat tapasztalok en is!
@@hauchtomi áhh, most látom, hogy a nagy gép mellé is azt a nyavajás műanyagot adták :) Majd alumíniumból kap az enyém egy masszív vinklit, egy fogantyúval és akkor tökéletes. Az etsy-n vannak kiegészítők, pl. 3D nyomtatva csináltak hozzá már páran magasságállító sablont, amivel lehet 9 mm-t beállítani, ha bütüben marsz/fúrsz. A függőleges, lapon való munkához én úgy szoktam, hogy összecsukom a lehajtható stellert és úgy ráállítom a gépet a lapra. A bütü síkjában meg megütköztetem. Így a marószerszám pont 10 miliméterre van az aglomerált lap szélétől. Ilyenkor viszont a bütüben is 10 mm-re kell lennie a furatnak. Ez a "megoldás" pontosabb munkát eredményez a marásnál, de ha nem figyelsz, akkor a bütüben rossz élhez mérten kerül kialakításra a furat. Ilyenkor sűrűn anyázok :)
Szia Tomi, lapostipli nálunk simán csak keksz a lamelózó pedig simán csak kekszelögép ha lamellót keresnék senki nem értené. Egyszer kerestem otthon faragasztót, itt fehér ragasztó a fordítás így otthon is fehér ragasztót kerestem, néztek is rám hülyén. Csendes B közép vagyok sokat nézlek de eddig csak likeoltalak, szeretem a stílust ahogy felvezeted a dolgokat, icipici mühelyem van, amit tanultam azt autodidakta módon tanultam. A kurglovà nagyon tetszett, a droppokon a feszítöt így nevezem ezentúl ha nincs patent alatt a megnevezés.
Nem ez a videó de a vevor kockafúrót miattad vettem, szomorú tapasztalat de picit rá kellett dolgoznom esztergán és marón, mostmár pontosan fúr de a bolti minöség az tipikus vevor, silány. Ami miatt megvettem az az alap maga a váz, mint általában a vevor cuccok és más márkák akik mind ugyanezt a vázat árulják csak más szinben, ezeket csak azért veszem mert alapból úgyis átalakítom így nem fáj ha a 90fok csak 87. Bosch gépekkel semmi bajom van flexem, excenter csiszolóm amit még a 90-es években vettem és használom mai napig persze a legtöbb fiatal regisztrálva csak 60 masina van a többi nem Bosch.
Az ujra, a jora nyitott vagyok. Am a szakmaisag azt gondolom mindent visz. Jott hozzam egy "okos" faipari mernok gyerek dolgozni. ( en is faipari mernok vagyok)
10 eve dolgozott az egyetem ota, mint asztalos. Eleteben sem hallott arrol, hogy a faiparban aranyszabaly/ okolszabaly, ( helyettesitse be mindenki) hogy mindig a fuggolegesek, es a frizek futnak vegig, vagy pl. Ajto filungnal szinten a fuggoleges az etalon.
Na ezek azok a szakmai dolgok, amiket lassan kiveszoben erzek. A tiplis beirast nem forsziroznam tovabb, azota jo par dolog tetszett amit lattam. Tanulni nem szegyen.
Igy tovabb👍
Kedves Loki! Asztalos, faipari technikus, bútorasztalos mester, faipari mérnök, faipari szakmérnök és faipari mérnöktanár volnék. Nem vergődésből írom, mert semmit nem jelent egyik sem! Örülök, hogy az ökölszabályokat előhozta, sokan nem értik. Nem is kell, csak alkalmazni. Mindig van olyan, amiben nem értünk egyet és lesz is. Több kiváló asztalos barátom van. Mind ügyes kezű, remek emberek, szakmailag emberileg. Van amiben egyek vagyunk és van amiben nem értünk együtt és meg is értem az Ő álláspontjukat. Alapvetően én egy senki vagyok! Annyi a bűnöm, hogy kiállok az igazamért, de hajlandó vagyok az álláspontomon változtatni. Így vagyok a köldökcsappal is. Amikor 95' ben magunknak kellett furnérterítéket képezni, eresztővel zeccelni, majd karbamiddal préscsomagban lefogni, aztán saját tiplisablonnal összefúrni, csiszolni, lakkozni... Egy életre megutáltam az egészet. Főleg, hogy épületasztalos közegben szocializálódtam. Aztán pár évvel később konkrétan megszerettem a furnérozást. A köldökcsapot nem, de ettől még használtam. 96'-ban vettem az első lamellozómat, azóta is megvan (BOSCH). Aztán persze sorozatfúrtuk, CNC-ztük a termékeket. Itthon akkor is lamellozok, ha garázs, ha nem, bár hivatalos vállalkozásom van. Versenyeket nyertünk tiplizve, lamellozva. Svédasztal! Ez a lényeg!
Akkor szeresd meg a tiplizest😂😂😂
@@lokiragnarok708 Ez a "veszély" nem fenyeget
En meg nem fogok korteskedni. Szoved joga, hogy azt valaszd amivel szeretsz dolgozni.
Egyebkent tetszik ez a lamelozoszeruketlukatfurojatek. Bar, az arat tekintve hozzadobnek meg egy 150 ezret, es vennek egy hasznalt sorozatfurot, de ez az en velemenyem.
Szoropisztolyokat viszont tesztelhetnel, megneznem. Igazabol szinte minden volt, de egyenletes szorasi kepet nem tudok produkalni egyikkel sem, pedig igen regen fujok. Vagy ala, vagy fole fuj minden pisztoly.
Persze ezt a megrendelo nem latja, a vegeredmeny jo, de fuggoleges nagy negyzetmeterek fujasanal nagyon esznel kell lenni.
Ahoj:)
Evek ota hasznalom nagyon jo kis gep😁
A haefele tiplik osszeutesekor nem hasznaltal zulag-t hanem közvetlenül ütötted a fakalapáccsal (az asztalos keze ;) ).
ekkora burkolt bunkózást rég hallottam :)
Halihó Tomi! Jó a vidi! A Lamello Zeta volt már? Vagy az új- újabb Clamex S "kekszek" ami egy sima lapostipli géppel is használható? 🤙
Szia, sajnos az kimaradt a felsorolásból, utólag jutott eszembe. És egyenlőre gépem sincs hozzá :(
Egyelőre nekem is csak az orrom hagy nyomot a kirakaton amikor nézegetem ezeket a csecse holmikat. 🥺 Lehet majd az S-20-as klipszekre rápróbálok vmelyik melómnál. Addig is hátha lesz olyan aki bátran éli a faipari magaséletet és küld neked egyet tesztelni, bemutatni. 🙂
@@koraszehen5839 van az ismerettsegi koromben, de sajnos hetekre nem tudjak nelkulozni oket
Érdekes a 15mm mélység. Cnc sorozatfúrón dolgoztam biesse skipper 100-on ott volt előre gyártott zenkolós 8mm szerszám és ott 13mm mélyen kellet vele fúrni a zenkolás méret miadt.
Ezen a 2 mm-en nem fogunk összeveszni. A 13 jó 18 vagy 16-hoz is. A szerszámnak nincs csőcsa, így mehet mélyebbre
Master Blaster -- a lapos Tiplit - nálunk Erdélyben ,, Keksz Tiplinek ,, nevezik . (románul Tiplu Biscuit ) -- szuper video Köszi szépen.
A keksz jo alternativa! Udv Nektek is!
Figyelembe véve, hogy egy rendes tipliző sablon készlet már évekkel ezelőtt is súrolta a százast, ez meg ugye nem is egy közértes márka, így az ár talán nem is annyira túlzó, de tény, hogy engem is az ára akadályoz meg a vásárlásban, pedig pár éve szemezgetek vele. Azért meg külön is becsülöm a gyártót, hogy benne van a CAS szövetségben, ami nekem, mint Metabo kedvelőnek, külön plusz pont. Ezeket a bútorlapos megnevezéseket meg szerintem ma már el kell engedni. A magyar nyelv csodásan újitja magát, sodródj vele bátran!:) Esetleg szentelj egy adást a pozdorja, laminált lap, bútorlap, mdf, rétegelt lemez, no meg a furnér-dekor-laminátum közötti eltérések ismertetésére! Amúgy jó műsor lett ez is.
Koszi! A CAS valoban jo, foleg, hogy a Bosch is akkortajt kezdte, csak kicsit lemaradtak.
En nem tudom ezt a butorlapozast elengedni. Foleg azert, mert jellemzoen aki hasznalja, annak az egeszrol fingja sincs, de Ő kurvanagy szakember....
De lesz errolnis anyag, de ugye egyedul 3 lovon, nem oly egyszeru :)
Itt van kb. 15 éve a szekrényben .Megveszek en minden vacakot ami elég drága, azt úgy közepes a teljesítmény :-)
Ha gondolod tudok küldeni egy címet ahová elpostázod. Nyilván örökös támogatói státuszt is adományozok :)
Láttuk most milyen könnyű betenni a szerszámot ,de kivenni próbáltad? Víz pumpa fogó azért legyen kéznél meg + valaki aki fogja a gépet. 🙂@@hauchtomi
@@artjoiner3100 szerinted ki vette ki? 🤪 nem volt egy nagy manőver...
@@hauchtomi Egyszer neked is lehet szerencséd😄. De 30 db furat, tökig keményfába bütübe, 45 fokban ,utána próbáld meg. Aztán lehet ,hogy valamit rosszul csinálok de a DD40 G-röl nem a könnyű ,gyors szerszámcsere jut eszembe.
@@artjoiner3100 Nem tudom. Ennél ék egyszerűbb befogatással már rég találkoztam. Bár ismerek nem egy olyan 500-as Domino tulajt, aki letépte a tengelyt. Na nekik nem volt szerencséjük. De mondom, ha porosodik és még haragszol is rá én megveszem!
Errol az jutott az eszembe, hogy a koldokcsapokat furo helyett bemarhatnam a kis felsomarommal. Lehet, kicsit modositani kene a stellert.
Az ötlet jó, de a pozicionálás a lényeg!
Telibe verted a nútolt elemet, feltehetőleg le is törted :) de ha nem is a lényeget te is elmondtad 26:35-nél :)
Érdeklődnék, hogy van e itt valaki aki ezt a hafele cuccot használja? Nekem volt szerencsém kipróbálni, viszont nem tudtam vele olyan erős kötést létrehozni, mint pl. egy excenterrel. Mi a véleményetek erről?
Pontos furat kell, annyi a titok
Én most láttam először a Häfele dübelt. Egyszerűbbnek tűnik az előkészítés.
Sziasztok, Triton 710W marógépről vélemény? Mennyire pontosan lehet elkészíteni a furatokat?
Ha kiorobalom megmindom. Allitolag egy otvaros fos
Én úgy vettem észre ,hogy a Mafell-t inkább csak a Festool fölé árazták. Itt annyira nem ment (GB) ,hogy előfordult olyan eset mikor a Mafell MT55C-t a Festool TS55 alá árazták.
Dominóhoz képest kíváncsi lennék hogy milyen
Ezt nem teljesen értem. Két eltérő filozófia. Gépminőség terén a Mafell meggyőző, de pl a dedikált mélység hiányzik.
Ahogy Tamás is mondta, a 32 mm furatköz keskeny anyagnál is működik. Nem csavarodik az elem pozíciója pl. keskeny hevedereknél, ahol már két dominó nem férne el egymás mellett. Keményfának a bütüjébe könnyebben dolgozik a dominó gép. Mindkettő nagyon hasznos és rettenetesen drága. A párostpiplizőt olcsóbb felszerszámozni mint a dominót.
Szia! A hiba? Szerintem a látszó oldalba nem lenne szabad a furatokat elkészíteni.... Azt én a Belső oldalba tenném.
Énis ezt ggondoltam
Kíváncsian vártam a tapasztalatokat, mert pont 1 hete sikerült kézbe vennem az aktuális változatát és már attól kész voltam, hogya hogyan sikerült ilyen finoman, pontosan megoldani a csúszka részét, mint a vaj és nincs holtjáték... Sajnos nekem (még) csak a Triton egyik korai változata van... és az se nem pontos se nem finom, cserébe éget, de ezek szerint ez nem csak az enyémnél van így.
Köszi az infót a Tritonról. Minőségben abszolút nyerő a Mafell
Tomi én kötekedni akarok, mutasd meg azt a bosch fúrószál készletet, hogy melyik mit kell beszerezni de máááááááán :) :) :)
Az mán' rég kimégyen a nyilvánosba hő' :)
Ha egyszer szeretnél videót készíteni a Mafell DDF 40-ről is, szívesen kölcsönadom. Módosítottak sok mindent a régi verzióhoz képest, a mélységállításhoz egy kapcsolót kell elfordítani, az alja módosult-letudod fektetni, mint egy lamello-t, amit itt a videóban láttunk oldalütköztetős házi megoldás ez megvan gyárilag-furatból furatba, vagy a lap szélétől ütköztetve duplán: egyszer mondjuk 40, aztán 140 mm-re, tehát duplán pontos lesz stb...
Amúgy mondjál csak fúró márkákat, a suttyók hadd kötekedjenek. A bosch CYL nagyon bevált eddig.
Ezt most nem egeszen ertem. Vagyis az elso mondatot
@@hauchtomi A videó elején említed, hogy nem akarsz márkát mondani, mert valaki kötekedett.
@@Gaborkik ja, ok! Koszi
Nekem az első gondolatom az volt hogy a furat mélyítésnél elég lazàn vetted a mélységet. Azzal ha becsúszik összeütéskor eléggé megnehezíted a sajàt dolgod. De lehet csak ennyire érzed, vagy a bosch fúró tudja :)
Ahogy láttam, csak az Ixconnect-nél mélyített, ott meg van egy ütköző perem, így nem tud becsúszni.
@@kapaspeti igen erre is gondoltam, ha forgàcslapnàl is megfogja akkor profi. Nemtudom nem hasznàltam még. Köszi
Igy van, van egy kis perem, amin felutkozik a cucc
A színére furtad a 4es lyukakat es nem a fonákára. Ez lett volna a hiba ? Nem olvastam kommenteket így tényleg sajat tipp.
Pontosan, de valaki mar az elso oraban kifigyelte
Két gondolatom lenne a hibával kapcsolatban. Az első, hogy a tipli össze húzó csavar helye rossz irányból lett ki fúrva. A másik gondolat hogy talán nem lett minden furat eleje meg honolva.
Egy mailt dobjal kerlek, jar a pont
@@hauchtomi akkor dobom a mailt a pontert.
Honnan jöttél rá, hogy a rossz oldalra került az összehúzó furata? Nekem ebből nem jött le, azt hittem az a hátoldal /nem látszó oldal felé néz…
@@zoltan2728 egy ujabb jo kerdes, de a videoban, ott a valasz is :)
@@hauchtomi Lehet, de tudod mennyire amatőr vagyok. Nekem nem esett le hol a válasz.
Szerintem az a hiba, hogy tenyéréllel ütötted helye a lapot, nem tettél közé lécet. Figyelek ám! 😂
A tenyer az uj cullag
@@hauchtomi😂
Első hiba hogy nem zenkelted a furatokat pedig mondtad is hogy kell, második hogy kézzel ütötted össze cullag nélkül.
Kézzel összecsaphatod, csak bírja a csukló... :)
A hiba nem az ön készülékében van,de azért a csavarnak a furat jobb lett volna a másik oldalon :D
És ha még egy polctartó "pöcök" is belemegy, akkor nettó nyereség eme tipli :D használata. Feltéve ha nem kézzel ütöd össze és jó oldalra kerül.
Tartalmas szuper videó mint mindíg. Személy szerint nem preferálom sem a "tiplit" sem a csavar kötést bútorokon. Munka függvényébe az alábbi "hármast" használom : Domino dübel, (massiv holz,Kisebb bútorok,konyha ect) Domino fémösszekötö+dübel: Magas, és mély szekrények amiket helyszínen kell a méretei miatt összeszerelni, Lamello ZetaP (klamex) Tetötéri bútorok, vagy keskeny szekrények. A sima lamellót már vagy 3 éve nem indítottam be mert a másik két gép kiváltotta. Természetesen munka függvénye melyik gépet mire használom. Szerintem én kihagyom ezt a gépet, de ettöl még tetszett a videó!
Itt csodálkozom, hogy egy bemutató videóban mindenki csak a hibákat sorolja... aztán elértem a végéhez és rájöttem, hogy fel lettünk szólítva. :)
Na, akkor én is mondok egyet. Az első anyagban, amikor a lapjába martál, majd az ellendarabot a bütübe akartad, akkor véletlenül ugyanazt a darabot fogtad a satuba. Aztán a videó vágásnál már minden a helyére került.
Mondjuk ilyet már én is csináltam a "lapostipli" maróval. Sajnos ott nem segített a video vágása. :(
Szemfules vagy, de nem egeszen igy tortent. Ugyanaz az alkatresz volt ( mar ha a juhar lamira gondolsz), de az utkozo elakadat es rossz lett a kiosztas.
Majdnem vettem de aztán végül domino lett 🤔
A bonthatónál a negyedig lyukat rossz helyre furtad :)
Látszanak a furatok😀
ott hibáztál, hogy nem káromkodtál közben. kötelező elem.
Azt letudtam 20 perccel korabban 🤪
Lájkoltam, de már fel vagyok iratkozva. Most mi legyen? ;)
Egy sör, vagy annak megfelelo alkoholos ital elegedett fogyasztasa :)
@@hauchtomi most mindjárt vezetek, nem jó. Mindegy, a zidegen tchaposch kötésekről vagy kéne egy előadás avagy egy útmutatás, hol nézze meg őket a dolgozó. Bár az előadás sokkal élvezetesebb lenne, mint egy tankönyv...
Ne háborogj, nem vagy te tenger!!😂
Mindenhol az van kiírva, hogy "bútorlap szabászat" akkor minek hivja vajon a köznèp ?
Hát ez az...
Udv.
Fas emberkent elhulve neztem ezt a videot.
Azert meg kell, hogy mondjam, tetszik a vaganysag, de van ami nem.
A dolgok nagy reszere vonatkozolag nem mondok velemenyt.
Amire mondok, az a tiplizes.
Szoval azert tisztazzuk le, ez barmilyen butorkotes alapja.
A lamello....hat akarhogy is nezem, a garazsasztalos baratja. Persze, konnyen beszelek, hiszen a masodik sorozatfuromat hasznalom, az elso 21 orsos volt, es ez a mostani is.
Lamellozom nincs a muhelyben, be sem engednem.
En nem tudom te mire alapozod a tiplizes leszolasat, de igazan erdekelne. Nem beledalni akarok, ellenkezoleg. Inkabb ugy erzem nem tudok valamit, amit a lamellozo asztalosok igen.
Mondjuk azert megjegyzem, kb. 4 meter konyhat reggel 8 ra leszabok, 10 re kesz az elzaras, 12-13 kozott osszefurtam, ebed utan osszallitom, egybol mehet a platora, es ha minden jol megy 5 korul a megrendelonel van.
Masnap osszerakom.
Ha, ha hangsulyozom minden ok, akkor 2 nap alatt keszen van cakli- pakli.
Ezt azert lamellozas utan nemigen csinalod meg. Apropo, kotesi erosseg. A tiplizett butorral koltozhetsz batran, vagy ad-hoc, azonnal szallithatod, amig hatfalazod megkot.
Vagy tomorfa, esetleg laminalt, vagy mdf ajtokat rakhatsz ossze, mire az utolso kesz, az elsot csiszolhatod...
Szoval tenyleg erdekel, hogy mitol jobb a lamello?
Udv.
Kedves Loki! Miután garázsasztalosnak lettem titulálva, úgy gondolom nincs miről beszélgetnünk! Ez nem sértődöttség, csupán nem szeretnék felesleges köröket futni egy filozófiai kérdésről. Annyit azért elmondanék, hogy ez a csatorna egy svédasztal. Mindenki azt emel le róla, ami a hasznára válik...