KPE. cső szerelése

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 июл 2023
  • KPE. cső szerelése - Installation of KPE pipes - Монтаж труб КПЭ
    A vízmérő utáni gerincvezetéket két irányba vittem, egy fagyveszélyes melléképületbe és a kerti csaphoz. Így mindkettőt tudom külön-külön fagymentesíteni

Комментарии • 3

  • @tiborschneider7492
    @tiborschneider7492 Год назад

    Miért csináltad ezt?

    • @butykolok9208
      @butykolok9208  Год назад +4

      A vízmérő utáni gerincvezetéket két irányba vittem, egy fagyveszélyes melléképületbe és a kerti csaphoz. Így mindkettőt tudom külön-külön fagymentesítemi

    • @tiborschneider7492
      @tiborschneider7492 Год назад

      @@butykolok9208
      A cél világos, számomra túlságosan sok a hibalehetőség!
      Ilyen osztó csoportot ebben a formában csak és kizárólag aknában szabad elhelyezni. Fagycsap kezelése a hajtószárral kockázatos! Azért mert 2-5 éven belül megeszi a korrózió a föld alatt ahol az ürítésnél folyamatos a víz közelsége. Évi 1-2 használat miatt a fagycsap biztosan rövid idő alatt meghibásodik. (ürítő furat pici O-gyűrűje elszakad). Aztán lehet újra kiásni…
      Visszatemetésnél ha döngölöd vagy áztatod a talajt akkor is utólag süllyedni fog így nagy lesz a feszültség a csatlakozási pontokon(KPE Idom)!
      Mivel a külső menetes KPE csatlakozó sokkal könnyebben törik mint egy belső menetes amit közcsavarral vagy bármi más külső menetes idomhoz csatlakoztatsz!!!
      Én fagycsapit sem használnak inkább egy plusz főcsap az elágazás elé és utána az adott szakaszok elzárója elé egy ürítő csap beépítésével oldanám meg. Ezzel kiküszöbölve egy csomó későbbi problémát!
      Viszont ha a kivitelezés célja volt, hogy a későbbiekben is legyen munkalehetőség, akkor hibátlan!