Jaki agregat kupić? Czy generator inwerterowy to dobry wybór? Spawanie, oscyloskop, sinus

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 26 ноя 2024

Комментарии • 97

  • @zabique
    @zabique Год назад +20

    Flash Grety przy odpalaniu mnie rozwalił totalnie.😂 szkoda ze nie powiedziala “how dare you!”

  • @pawekowalski7469
    @pawekowalski7469 Год назад +4

    Nie jestem ,, na zakupie,, agregatu ale jak bym był to taki test byłby mi potrzebny. Jak zwykle Adam materiał klasa!!

  • @pokrec
    @pokrec Год назад +3

    Kupiłem taki agregacik przed zimą (nie dokładnie ten, ale podobny, one wszystkie pochodza z jednej fabryki w Chinach ;-)), jako awaryjne źródło prądu w razie "W". Piec CO na tym idzie, podstawowe elektronarzędzia, płyta indukcyjna (1-nopalnikowa 2 kW) też. Fajna zabaweczka, choć u mnie to służy tylko jako awaryjny powerbank. Nie planuję nim zasilać warsztatu, spawarki, czy betoniarki. Do grubej roboty czy na budowę zdecydowanie wolałbym taki z AVR, większej mocy za mniejsze pieniądze.
    Falownik (inwerter) przydaje się zasadniczo tylko przy zasilaniu wrażliwych urządzeń domowych, w tym kotła gazowego CO. Tam jest silnik pompy obiegowej, który wymaga w miarę czystego sinusa o stabilnej częstotliwości. Natomiast komputery (o dziwo, dla przeciętnego uzytkownika) pójdą na czymkolwiek, nawet na agregacie nawet bez AVR, byle napięcie mieściło się w granicach przewidzianych przez zasilacz - przeważnie od 110 - 240 V AC z pewną tolerancją. Częstotliwość (w rozsądnym zakresie) i sinusoidalność nie mają znaczenia, jak podłaczycie typowy zasilacz komputerowy nawet do prądu stałego o napięciu w zakresie od 165 do 350 V DC to... też pójdzie i najczęściej nawet nie zauważy róznicy. Zasilacze komputerowe i tak mają własne inwertery i zaczynają od przerobienia tego, co na wejściu dostają na prąd stały a dopiero potem robią sobie z niego to, co trzeba. Współczesna elektronika "tak ma" - jest niemal niewrażliwa na parametry zasilającego napięcia (o ile są w bezpiecznych granicach).
    Oczywiście - wszelkie "eksperymenty" - na własną odpowiedzialność, ani ja, ani producent nie gwarantujemy, że sprzęt będzie działał i nie padnie po podłaczeniu do czegokolwiek innego niż producent zaleca. Ale generalnie zasilacze komputerowe to są "czołgi". Bardziej obawiałbym się o sprzęt typu silniki indukcyjne albo urządzenia zasilane transformatorowo - z tymi nie wolno "eksperymentować".

  • @marcinhonysz2434
    @marcinhonysz2434 Год назад +4

    Adam zostań testerem jesteś świetny 😊

  • @RafałJackiewiczPro
    @RafałJackiewiczPro Год назад +2

    O! Zacne testy!
    THX!
    Pozdrawiam.

  • @jackoamator3325
    @jackoamator3325 Год назад +5

    Adasiu sprawdź moc bierną tzw cosinus fi to dopiero zobaczysz ile prądu marnujesz. Łapka w górę.

    • @JanJan-fs8mw
      @JanJan-fs8mw Год назад

      Czyli że lepiej tradycyjne z prądnicą na AVRze?

    • @jackoamator3325
      @jackoamator3325 Год назад +2

      @@JanJan-fs8mw Nie ,kup sobie przyrząd do sprawdzenia cosinus fi na allegro , ja sobie kupiłem i nawet dobrze pokazuje , bo sprawdziłem na liczniku od prądu bo mam nowy i mierzy moc czynną i bierną . To zobaczysz ile prądu jest marnowane i za to musisz płacić.

  • @elektrodatv
    @elektrodatv Год назад +3

    Bardzo dobry materiał. Chwilowa możliwość przeciążania oraz tandem to duża zaleta. Zasilacze z SMPS potrafią wprowadzać więcej produktów do sieci niż testowane elektronarzędzia :) Spawarka również mocno odkształcony pobierała a całość działała prawidłowo. Zbiórka na sondę różnicową by się przydała, mógłbyś obserwować prąd i napięcie na jednym oscyloskopie ;)

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +2

      Faktycznie Przydałaby się taka sonda różnicowa :) .. chociaż teoretycznie mógłbym podpiąć bezpośrednio Oscyloskop ponieważ on jest zasilany z sieci a agregat sam generuje napięcie ... z drugiej strony mierząc na przykład względem uziomu to mamy w każdej dziurce po 110 V więc podłączając normalną sondę Jak dobrze rozumie na krokodylku a tym samym na wszystkich metalowych elementach oscyloskopu będzie wysokie napięcie..

    • @elektrodatv
      @elektrodatv Год назад +1

      @@AdamMaszynotwor bez różnicowej to pułapka, chwila nieuwagi i albo zamkniesz obwód sobą, albo przez ekran sondy zrobisz zwarcie w badanym obwodzie. Różnicowa jest droga ale daje komfort.

  • @Mr-agregat
    @Mr-agregat 11 месяцев назад +2

    Słuchaj test tego agregatu zrobiłeś bardzo profesjonalnie Dałeś mu popalic:),inwerterówki nowej generacji mają to do siebie że mają lepsze zabezpieczenia przeciążeniowe,👍

  • @paweisyn7446
    @paweisyn7446 Год назад +1

    Fajny ,tak mały a bardzo dzielny.👍👍👍

  • @dawidus100
    @dawidus100 Год назад

    Mały ale wariat dobry materiał jak zawsze pełna profeska

  • @maciekz.3120
    @maciekz.3120 Год назад

    Panie Adamie! To co pan pokazywał podczas testu nr1 to było ograniczenie prądowe. W teście dwa widać odkształcenie przebiegu prądu przez obciążenie pojemnościowe (zasilacz od kompa) Silniki komutatorowe... aby wykazać autentyczny pobór mocy należy go przeciążyć (doprowadzić do spadku obrotów poniżej nominalnych o ok. 20%). Ale zgodnie z prawdą - generator daje radę. A do dobrego sprawdzenia proponował bym wykorzystać silnik indukcyjny 1-fazowy 1,5 kW. Obciążenie spawarką... skąd to zdziwienie? to jest duże obciążenie pojemnościowe! Na takie ,,zabezpieczenie'' za bardzo bym nie liczył w przypadku zwarcia...
    Pozdrawiam
    Maciek

  • @manfiks
    @manfiks Год назад

    Ładny agregat:) Pozdrawiam

  • @MrSlawek2000
    @MrSlawek2000 Год назад

    Spawarki podlaczane do falownikow tej mocy- bardzo ryzykowna sprawa. Do spawania najlepiej najprostszy agregat i z odpowiednim zapasem mocy.

  • @elektrodatv
    @elektrodatv Год назад

    Dobra próba praktyczna generatora z falownikiem. Zastosowany uziom robi wrażenie, prowizorka trzyma najdłużej 😀 Może firma oferująca urządzenia do pomiaru rezystancji uziemienia wejdzie we współpracę? 😉

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +1

      Uziom nie jest zły mam wbity kilkunasto metrowy pręt przed garażem i tam się podłączam:)

    • @elektrodatv
      @elektrodatv Год назад

      @@AdamMaszynotwor Nie budzi zaufania wygląd tego uziomu :) ale wiadomo funkcję spełnia, natomiast pomiary mogłyby być ciekawe i coś nowego można się nauczyć i potwierdzić skuteczność ziomu.

  • @mirosalaw1234
    @mirosalaw1234 Год назад +1

    Jak masz taką wiedzę to powiedz jak wymienić linkę rozrusznika w tym agregacie

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Wiedzy na tą chwile nie mam ale jak będę rozbierać go do odcinka #2 to się przyjrzymy.

  • @beatapilarczyk9493
    @beatapilarczyk9493 4 месяца назад +1

    Dzień dobry panie Adamie jaki agregat powinnam kupić do pompy hydroforowej firmy OBI AJ 50 x 60 1100 w do studni gruntowej. Panie Adamie jaki agregat proszę niech mi pan pomoże bo nie wiem

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  4 месяца назад +1

      www.studzienne.pl/zestaw-hydroforowy-ibo-aj-5060-zbiornik-24l-60-lmin-1100-w-p-196.html czyli taki . mamy prąd pracy "Pobór prądu: 3,2A" Jednak podczas rozruchu prąd pobierany jest większy (niestety w różnych wypadkach różnie) szacując prąd rozruchowy x4 mamy 13A ... Osobiście zrobiłbym pomiar próbny ile obciążany hydrofor pobiera prądu i dobrał agregat z zapasem.

    • @beatapilarczyk9493
      @beatapilarczyk9493 4 месяца назад +1

      @@AdamMaszynotwor panie Adamie dziękuję za odpowiedź ale ja mam właśnie taką pompę ale nie wiem jaki agregat pociągnie mi ją ja nie wiem jaki agregat mam kupić takie mam pytanie jaki agregat panie Adamie proszę mi odpowiedzieć jaki agregat. Dziękuję

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  4 месяца назад +1

      @@beatapilarczyk9493 Odpowiedziałem. Żeby dobrać agregat trzeba znać prąd rozruchowy urządzenia. Producent hydroforu nie podaje takiego prądu a jedynie prąd znamionowy. Prąd rozruchowy może być od 4 do 9 razy większy niż prąd znamionowy. Dlatego najpierw należałoby podłączyć hydrofornia normalnej sieci i zmierzyć jaki pobiera prąd przy rozruchu i dopiero wtedy dobierać agregat.
      Owszem można strzelać tak jak wyliczył czyli około 13A
      Przykłady które prawdopodobnie powinny działać proszę pamiętać również o wymianie oleju w agregacie po okresie dotarcia a często też trzeba nalać olej świeży przed rozpoczęciem pracy to bardzo ważne.
      allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-1-faz-7-5km-3-6kw-gniazda-2x16a-230v-k-s-ks4100-15441455087?#
      Agregat z linku do Chińczyk taki średni

    • @beatapilarczyk9493
      @beatapilarczyk9493 4 месяца назад +1

      @@AdamMaszynotwor bardzo panu dziękuję to naprawdę dużo pomogło mi w tym żeby teraz dobrać ten agregat. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam dużo zdrowia życzę

  • @MyOpenWorld
    @MyOpenWorld Год назад

    Witam,czy ten agregat w jakis sposob mozna dolaczyc do gazu?np zamiana gaznika z reduktorem czy cos w tym rodzaju.Czy na to jest po prostu brak miejsca.Pozdrowienia a Wilna

  • @marekmarek4426
    @marekmarek4426 Год назад +1

    Silniki bezszczotkowe będą na tym dzialać? Pozdrawiam

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +1

      Nie widzę żadnych przeciwwskazań.. jak było widać silniki asynchroniczne które są silnikami bezszczotkowymi zarówno sterowane bezpośrednio jak i za pośrednictwem falownika działają bez zarzutu. Jeżeli zaś chodzi o typowe silniki bldc to one i tak są zasilane prądem stałym odpowiednio generowanym przez sterownik który tak właściwie jest falownikiem więc tutaj też nie powinno być żadnych problemów

  • @GBWM_CNC
    @GBWM_CNC Год назад

    Spoko sprawa taki agregat! How dare you go używać?! :D

  • @perla139
    @perla139 9 месяцев назад

    Skoro to agregat inwerterowy (ma falownik) i jest zasilany załóżmy z jakiegoś alternatora np.12 v to czy jest możliwość zasilić inwerter (falownik) który jest w środku z akumulatora?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  9 месяцев назад

      Ciężko powiedzieć teoretycznie tak ale w praktyce jest tutaj jakieś sterowanie w pętli to znaczy elektronika steruje sobie obrotami silnika spalinowego w zależności od obciążenia więc może być jakiś układ kontrolujący pracę silnika jeżeli tej pracy nie będzie to być może falownik nie będzie chciał współpracować

  • @adamwydmuch5134
    @adamwydmuch5134 Год назад +1

    Niestety, nie podales zuzycia paliwa, moze znajde na stronie producenta.

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Być może sprawdzę to w drugim teście już po dotarciu agregatu

  • @danielc491
    @danielc491 11 месяцев назад

    Dzień dobry Posiadam agregat DAEWOO 7500 - jednofazowy, podłączony przez DAEWOO ATS 15-230 GDA , na wyjściu za zastosowałem zabezpieczenie rocznicowo-prądowe, oraz nadprogramowe. Wyjście jest odseparowane od instalacji domowej. Agregat jest uziemiony (oczko uziemienia na obudowie, szpilka w ziemi). agregat jest w garażu przy domu (garaż ogrzewany), wylot spalin przez ścianę garażowa na wysokości ok 1 m do wyjścia tłumika, rura ocieplona wełną . Mam pytanie na wyjściu gniazda w trakcie pracy agregatu pojawiają się dwie fazy (sprawdzane próbnikiem elektr.). Próbnik świeci na kablu brązowym oraz niebieskim - czy to nie wpłynie na pracę urządzeń np : pralka , lodówka lub podłączonego małego ups-a. pozdrawiam

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  11 месяцев назад

      Bo w agregacie nie ma Neutral .napięcie 230 to napięcie międzyfazowe. Dla większości urządzeń to bez różnicy. Jakieś piecyki gazowe caem się plują że nie ma 0 ale się nie zepsuja

    • @danielc491
      @danielc491 11 месяцев назад

      Dziękuję za informację - wolałem się upewnić przed podpięcie domowego AGD

    • @danielc491
      @danielc491 11 месяцев назад

      Natomiast mam jeszcze jedno pytanie. Na portalu elektroda- jest opis zrobienia na agregacie tzw. sztucznego zera, czyli jedno wyjście z gniazda agregatu idzie do uziemienia i jest także połączone z bolcem gniazda . Mam pytanie czy faktycznie to polaczenie daje tzw. zero oraz jeżeli na obudowie agregatu jest śruba na podłączenie uziemienia to połączenie kabla z uziemienia, które ma połączenie z wcześniej opisanym wyjściem z agregatu jest bezpieczne? pozdrawiam@@AdamMaszynotwor

    • @danielc491
      @danielc491 11 месяцев назад

      Dziękuję za odpowiedz. Czy jest możliwe pokazanie na schemacie poprzez np. krótki film zrobienie takiego połączenia z zabezpieczeniem RCBO. Tak jak wspominałem wcześniej takie zabezpieczenia mam zrobione przed wejściem do ATS oraz za nim (czyli wyjście z agregatu). Męczę ten temat ponieważ zależy mi na "uzyskaniu jednej fazy" w stosunku do ups-a firmy INERGE, który wymaga określonego podłączenia w celu zachowania "stałej fazy" - podpięcie pod kocioł gazowy @@AdamMaszynotwor

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  11 месяцев назад

      @@danielc491 Osobiście nigdy nie musiałem robić tego typu połączenia więc nie chciałbym się wypowiadać w kwestii w której nie mam doświadczenia

  • @piowelelpiwo
    @piowelelpiwo Год назад +1

    Ciekawym byłoby jak wypada po 5 latach eksploatacji na budowach.

    • @piowelelpiwo
      @piowelelpiwo Год назад

      Ale wygląda zacnie.

    • @JankoWalski-uo2br
      @JankoWalski-uo2br Год назад +4

      Do pracy na budowach kupuje się agregat profesjonalny za grube pieniądze a nie popierdółkę .

    • @mojemalecnc
      @mojemalecnc Год назад +1

      @@JankoWalski-uo2br to jest teoria a praktyka jest taka że taniej zarżnąć 3 marketówki niż jeden poważny

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +1

      Faktycznie są różne szkoły jedni i faktycznie zakładają że lepiej mieć Porządny sprzęt bardziej niezawodny i pewny( Jeśli to duża firma to stać ją na to żeby mieć nawet zapasowy na stanie).. inni zaś idą w dywersyfikację i na przykład kupują trzy tanie agregaty wtedy gdy jeden się zepsuje to mają jeszcze dwa Zawsze można połączyć się w tandem a gdy dochodzi do poważnej awarii i agregat nadaje się tylko na śmietnik to też aż tak bardzo nie boli..
      Wszystko zależy od tego jakim dysponujemy budżetem jakie mamy cele Jak często używamy - na przykład od dziecka pracowałem na remontach i budowach i szczerze powiedziawszy agregat Może był potrzebny kilka razy a w innych przypadkach zawsze można było poradzić sobie inaczej .. więc nawet twierdzenie "agregat pracował przez 5 lat w firmie na budowach" jest tutaj niepełne bo u przysłowiowego pana Zbyszka w sezonie działkowym może się więcej narobić niż na tych budowach.

    • @piowelelpiwo
      @piowelelpiwo Год назад

      @@AdamMaszynotwor Wyczerpująca odpowiedź. Ja po latach i osiągnieciu takich możliwości preferuję jakość. Jak to mawia Reagan z "Ruchu oporu" "Jak chcesz kupić tanio i dobrze, to po co ci dwa". ;))

  • @japz2563
    @japz2563 3 месяца назад

    Jakiej dokladnie tarczy używasz do cięcia stali?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  3 месяца назад

      Ale o jaką przecinarkę pytasz Evolution ?
      allegro.pl/oferta/tarcza-uniwersalna-evolution-210-mm-15666120178?#

    • @japz2563
      @japz2563 3 месяца назад

      @@AdamMaszynotwor 7:23 dzieki za odpowiedź :)

  • @tomaszo20
    @tomaszo20 2 месяца назад

    A agregat tej samej firmy mxr2300 o jakiej najwiekszej mocy pociągnie kompresor?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  2 месяца назад +1

      Zależy od komprespora - trzeba zmierzyć prąd rozruchu bo może on być naprawdę spory mój 50L z silnikiem 1F 2.2 bieżę chyba ze 25A w rozruchu ... a potem to już luz

  • @yankovalsky7696
    @yankovalsky7696 Год назад

    Myślałem, że wyprzedaż garażową robisz po hamerykańsku, a tu tylko test. :)

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +1

      heheh tak to wyglądało szczególnie jak ustawiłem cały sprzęt z testów by zrobić foto do miniaturki:)

  • @AaaLll1234
    @AaaLll1234 Год назад

    A w czasie cięcia i spawania to w tym kanistrze była benzyna???

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +4

      Oczywiście Na koniec spektaklu zaplanowane były fajerwerki Ale nie wyszło:)

  • @JanJan-fs8mw
    @JanJan-fs8mw Год назад

    A ja mimo wszystko marzę o prostym EA 3000AVR

  • @rw9171
    @rw9171 Год назад

    👍👍👍

  • @Kornys855
    @Kornys855 Год назад

    Czy takim agreagatem naladuje bezpiecznie awaryjnie Nissana Leafa 1 generacji?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Ma lepszego sinusa niż sieć wiec zapewne tak. Nie ładowałem nigdy samochodu, tu gość nim ładuje ruclips.net/video/ivAg4SKjv0w/видео.htmlsi=olDQh5UkwliXKOX9&t=1142

  • @PiotrPiowelWeltrowski
    @PiotrPiowelWeltrowski Год назад

    Mój agregat wymięka przy opalarce. ;)

  • @mazomazowsze2406
    @mazomazowsze2406 Год назад

    Jak właściwie jest z trybek eko? Można pracować podczas tego trybu? U mnie w instrukcji totalnie nic nie pisze na ten temat, a mam powermat 3500w.
    Osobiście pracuję na trybie eko, ale tylko na słabszych urządzeniach jak, 300, 600, 800 wat i nie widzę aby agregat miał się źle, jedynie przy pracy na wiertarce 800w muszę poluzować napinacz pasków, aby silnik startował "na sucho" a potem dociągam i wszystko jest, ale pytam, bo wolę się upewnić.

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      O to dosyć ciekawe spostrzeżenie bo ja rozumiem instrukcję tak że w trybie Eko można pracować normalnie tylko silnik musi być rozgrzany Eko Jedyne co robi to gdy nie ma obciążenia obniża znacząco obroty możliwe że gdy pojawia się jakieś prądożerne urządzenie które ma duży prąd rozruchowy to agregat nie potrafi wstać z tych wolnych obrotów na tyle szybko by zapewnić moc stąd sytuacja z paskami wiertarki.. ale to tylko moja teoria być może uda mi się to sprawdzić w kolejnym teście

    • @mazomazowsze2406
      @mazomazowsze2406 Год назад +1

      @@AdamMaszynotwor Dokładnie. Tryb eko włączam gdy agregat sobie chwilę pochodzi i czasem delikatnie ma ciężej się podnieść przy rozruchu kątówki 600 wat. ew. można rozegrać to w taki sposób, aby rozruch był na normalnym trybie, a praca już na eko. Myślę, że nic się nie dzieje, pozostaje pracować i obserwować ;) jak silnik i agregat pracuje. Ja na swoim agregacie inwerterowym 3300w znamionowej mogę maksymalnie spawać 2.5 elektrodą 85-90A aby praca szła ciągle, bo jak dałem 3.2 przy 100A(to jest minimum aby elektroda dobrze
      topiła 6-8mm blachę) to raz pracuje dobrze, a częściej bezpiecznik wywala i bywają takie buble, jakby ta spoina była jakby nadmuchana powietrzem i jakby przyklejona, a nie wtopiona w materiał. Jeśli chodzi o spawanie na agregacie to u mnie przy mocy 3300 znamionowej to 2500w (sprawdzałem watomierzem) to zdecydowanie za dużo. W teorii coś tam piszą na necie, że 70% mocy agregatu można spawać, czyli w moim przypadku 100A by było idealnie, a gówno prawda. Osobiście bym wystosował teorię 50-60% mocy agregatu, chyba że mój model tylko taki, ale znajomy też spawa na agregacie i powiela moje zdanie.

  • @pierru7721
    @pierru7721 Год назад

    👍👍💪💪

  • @Progeniusz
    @Progeniusz Год назад

    Ciekaw jestem jaka jest tego żywotność bo z takiej małej pojemności aż tyle prądu można wycisnąć pewnie taka jak współczesnych silników pewnie nędzna, Ja mam agregat na gaz wczoraj go uruchomiłem i też działa dobrze ale nie ma takiej mocy jak ten ale ma dwa razy większą wagę i bardziej solidny jest a ten spadnie i się pokruszy.

    • @michalp.1484
      @michalp.1484 Год назад +1

      ale jak twój jest dwa razy cięższy to musi być więcej niż 2x solidny żeby wytrzymać przeciążenia przy upadku 😜

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад +4

      Nie koniecznie bo plastik dobrze amortyzuje:) A co do żywotności .. to zależy jak kto dba i jak stosuje .. myślę że jak ktoś pracuje codziennie w terenie na prądnicy to też nie januszuje i nie kupuje taniego chińczyka ... takie generatorki to właśnie na gospodarstwo żeby jak prąd na kilka h wyłączną światło było, albo na ogródku zawias pospawać w bramce czy na wakacjach na łonie natury tel naładować....
      Każde narzędzie czy urządzenie należy dobierać do swoich potrzeb i odpowiednio zważyć stosunek ceny jakości i możliwości.

  • @urabusxt6
    @urabusxt6 Год назад

    Bardzo jestem ciekaw czy taki zgrabny agregacik nadał by się na działkę do zasilenia pompy głębinowej 1,1 KW ?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Jest spora szansa pytanie jaki jest prąd rozruchowy tej pompy.. bo jeśli chodzi o prąd nominalny to na pewno sobie poradzi.

  • @michalp.1484
    @michalp.1484 Год назад

    czekałem tylko, aż na tej ziemi przed twoim garażem znajdzie się ultrasonograf a potem aparat rentgenowski 😅

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Ponoć Amerykanie zestrzelili jakiś balony szpiegowskie ale szczątek Nie znaleziono Jak znajdę to przytargam przed garaż żeby rozebrać i nagrać film co mają w środku balony szpiegowskie ( podobno naszpikowane nowoczesną technologią)

  • @wojtekdudek3593
    @wojtekdudek3593 9 месяцев назад

    Zużycie paliwa ?

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  9 месяцев назад

      nie sprawdzałem ale tu jest ruclips.net/video/3V8G55c9Zzw/видео.htmlsi=jTXqa0cj2x8PzK1m

  • @Tech-3D
    @Tech-3D Год назад

    W razie potrzeby używam dwóch generatorów inwertorowych, ze względu na większą moc oddawaną równolegle. Działają one również na spawarce Parkside: ruclips.net/video/NfANKyrT2V4/видео.html

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      ooo to bardzo ciekawe bo wiedze że to 2 różne agregaty i chyb w dodatku różnej mocy (patrząc na gabaryt) zastanawia mnie jak one potrafią się synchronizować razem skoro (przynajmniej w moim ..według schematu) łączenie w tandem polega na łączeniu AC a nie szyny DC... zastanawiam się też co by się stało gdyby spróbować połączyć ten agregat z AVR z tym inverterem

    • @Tech-3D
      @Tech-3D Год назад

      @@AdamMaszynotwor Generator AVR nie może być zsynchronizowany z generatorem falownika, ponieważ jego częstotliwość nie jest dokładna i stała. Generatory AVR są asynchroniczne.
      Generator falownika, który jest zdolny do pracy równoległej, przed uruchomieniem falownika zmierzy częstotliwość i amplitudę na zaciskach wyjściowych lub zaciskach do połączenia równoległego. W związku z tym zsynchronizuje on swój falownik tak, aby był dokładnie w fazie z poprzednio pracującym.
      Ponieważ mam oba generatory z możliwością pracy równoległej, nie ma znaczenia, który uruchomię jako pierwszy, a który jako drugi.
      Nie jest konieczne, aby oba generatory miały takie same wyjścia do pracy równoległej. Ma na to wpływ opór wewnętrzny falownika, czyli twardość zasilania. Z tego mocniejszego popłynie większy prąd niż ze słabszego, który ma większy opór wewnętrzny.

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      @@Tech-3D rozumie - pomyślałem własne że to iverter zmierzy sobie sinus z AVR i się dostosuje ... ale to tyko moje rozważania raczej na próbę się nie zdecyduje (za drogie zabawki)

    • @Tech-3D
      @Tech-3D Год назад

      @@AdamMaszynotwor Przy rozruchu bez obciążenia i pierwszej synchronizacji bieg jałowy nie będzie problemem. Można to również podłączyć do AVR. Problem pojawi się dopiero pod obciążeniem, bo AVR nie utrzyma częstotliwości początkowej.

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      @@Tech-3D faktycznie co może być właśnie problemem:(

  • @adrianwieszczycki4690
    @adrianwieszczycki4690 Год назад

    Ta grzałka to na dzisiaj rarytasik garazowy

  • @maszynista216
    @maszynista216 Год назад +1

    2 dni pradu nie było, każdy marzył o agregacie

  • @marek5070
    @marek5070 Год назад +1

    Gdyby test był rzetelny to wykazałby, że ten PATON to jedno wielkie gówno ! 13:25 oraz 13:34

    • @AdamMaszynotwor
      @AdamMaszynotwor  Год назад

      Przykro mi ale nie można naginać rzeczywistości do oczekiwań tudzież przykrych doświadczeń widzów (nie wykluczam że miałeś złe doświadczenia z tą marką... ja jednak pokazuje moje doświadczenia i z tego co ustaliliśmy dotyczą one innego modelu urządzania... to tak jak by oceniać CD PROJEKT RED tylko przez pryzmat Cyberpunk na PS4). Spawa (jak widać), nie zepsuł się od miesiąca (mi może sieć mam daremną), jako jedyny "migomat" wchodzi u mnie w łuk natryskowy - więc co mam złego powiedzieć na jego temat?

    • @marek5070
      @marek5070 Год назад

      ​@@AdamMaszynotwor Prosze mnie źle nie zrozumieć . O braku rzetelności testu świadczą następujące elementy :
      1 wpięte komputery. Zaburzają pomiar. Paton mógł wypaść troszeczkę lepiej.
      2 Użycie motoola do monitorowania napięcia zasilania . Jest to gadzet a nie wiarygodne urządzenie pomiarowe . Motool jest zbyt wolny i ma małą rozdzielczość aby cokolwiek zaobserwować.
      3 Proszę przeczytać mój wpis dotyczący odkształcenia napięcia w sieci w odniesieniu do skuteczności zabezpieczeń przeciwporażeniowych ( pisałem wtedy dużo postów i trochę się w nich pogubiłem ) . Jeśli uważacie, że moja wiedza w tej kwestii jest niedostateczna to POLECAM weryfikację informacji które podałem u osoby posiadającej wyższe kompetencje w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki.
      // W dużym skrócie
      Film który zamieściłeś podważa rzetelność parametrów technicznych, które podaje dystrybutor \ producent sprzętu marki PATON. Film "udowadnia" a raczej jest poważną poszlaką która uprawdopodabnia moją główną tezę dotyczącą urządzeń marki paton.
      To że paton spawa to jest sprawą bezsporna. Ale że jego działanie w sieci energetycznej może powodować awarie , przeciążenia, a także myć przyczyną pożaru lub przyczynić się do czyjejś śmierci zaburzając pracę instalacji ochronnej to już zupełnie inna para kaloszy.

  • @ThePolias13
    @ThePolias13 Год назад

    Pierwszy

  • @KlaudiuszDzik
    @KlaudiuszDzik Год назад

    N-ty

  • @marek5070
    @marek5070 Год назад

    TEST BEZ SENSU !! Masz oscyloskop 4 kanałowy więc mogłeś dać na drugi kanał przebieg napięcia . Dopiero wtedy byłoby widać to co jest naprawdę interesujące . Te pierdzidełko MOTOOL do niczego się nie nadaje. TERAZ MI UDOWODNIJ ŻE WSKAZANIA MOTOOLA SĄ WSKAZANIAMI RZECZYWISTYMI A NIE APROKSYMOWANYMI ?
    Generatory oparte na inwerterze są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Jeśli generator to taki na inwerterze. Testowanie generatora na urządzeniach, które pobierają moc czynną jest bezcelowe . Liczą się tylko odbiorniki pobierające moc bierną i pozorną. Przy tego typu odbiornikach pojawią się stany nieustalone. TO JAK INWERTER BĘDZIE SOBIE RADZIĆ ZE STANAMI NIEUSTALONYMI OKREŚLA JEGO KLASĘ JAKOŚCIOWĄ !
    Druga sprawa to czy uzwojenia prądnicy są MIEDZIANE a nie jak to bywa w tego typu urządzeniach AMELINIOWE :D
    ps
    Z tym Rigolem to gościu pojechałeś ! TO NAJGORSZA ZBRODNIA, JAKĄ MOŻNA BYŁO POCZYNIĆ TEMU BIEDNEMU URZĄDZENIU !

  • @mariusz6254
    @mariusz6254 Год назад

    Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......................................Dramat.

  • @geniuszK
    @geniuszK Год назад

    👍👍👏👏