Lubię te filmy z testów bo to świetna komedia, zero merytoryki, zero wiedzy o czym mówimy ale lokowanie produktu extra a dla kumatych zabawa przy oglądaniu świetna, łapka w górę 😀
Ciiiii. Panu Influencerowi nawet pętla indukcyjna się nie robi, bo to tylko 50 Hz. Ciiii. Ja czekam na poważny pożar, bo zgromadził mnóstwo szpeju, którego nie rozumie. Domorosły Tesla, tyle że bez znajomości tabliczki odejmowania.
Dokładnie ten sam agregat widzę już 4 raz na „teście”, dystrybutor bardzo dobrze zainwestował w marketing. A kanał po przekroczeniu 100k zaczął niebezpiecznie skręcać w stronę ceneo. Wolałem merytoryczne zadumy nad excelem…
@@JacquesPiyacquesNo nie, pożaru to nie życzmy, ale faktycznie druciarstwo z EAsun w centrum może nie wyjść na zdrowie. Zebranie w jednym garażu tylu lokowanych produktów to też swego rodzaju „test” (cierpliwości subskrybentów 😢)
Ależ oczywiście, że nie życzę - po prostu widzę ten „sprzęt” i po wysłuchaniu kilku godzin „pana inżyniera” jestem przekonany, że nie wie „o co w tym polega” i czekam na osiągnięcie masy krytycznej. Byle bez ofiar. I kosztów opieki zdrowotnej na koszt niewinnego podatnika.
@@JacquesPiyacques Pan Sławek jeśli dobrze pamiętam jest fizykiem z wykształcenia, więc „coś” na pewno wie ;-) Ale widać, zwłaszcza w tych testach, że w niektóre tematy dopiero wchodzi.
Nie używał bym mylącego pojęcia, że posiada Pan zasilanie trójfazowe w budynku z trzech falowników dlatego, że brakuje między nimi synchronizacji międzyfazowej czyli przesunięcia o 120' jakie występuje w sieci energetycznej a co za tym idzie nie zadziałają na takim zasilaniu urządzenia, które mają silniki trójfazowe np trójfazowa pompa ciepła w której może się spalić silnik przy takiej zabawie. Urządzenia oporowe typu płyta kuchenna grzałkowa czy indukcyjna będzie działać gdyż synchronizacja nie jest tam potrzebna. Używał bym raczej pojęcia zasilania z trzech różnych źródeł zasilania co nie jest pojęciem tożsamym z zasilaniem trójfazowym.
Mój falownik może pracować synchronicznie z jednym lub dwoma falownikami, tworząc sieć 2 / 3 fazową. Dodatkowo na każdej fazie, może być podpiętych kilka tych falowników by zwiekszyć moc na tej fazie. W dodatku nie musi ich być taka sama ilość na każdej fazie.
Wszystkie te agregaty inwerterowe są oparte na projekcie agregatu inwerterowego hondy EUxxi. Wszystkie można łączyć ze sobą nawet zwykłą wtyczka, ten "specjalny" kabel po prostu łączy ze sobą gniazdka 2 agregatów. Te agregaty inwerterowe podczas startu nie dają od razu napięcia na wyjściu tylko najpierw sprawdzają czy jest na gniazdku jakieś napięcie (np. od innego agregatu) i jak jest to synchronizują się do tej sinusoidy, a jak niema napięcia to wytwarzają "własną" sinusoidę.
Kupiłem ten agregat. Mam u siebie trzy falowniki EaSun podłączone (parallel) w trybie 3 fazy. Żeby ładować baterie tym agregatem trzeba zmienić ustawienia w falowniku, do którego jest podłączony agregat z funkcji "3P" na funkcję "SI G" (single) i oczywiście po ładowaniu przywrócić ustawienia do 3 fazowych. U mnie przy ładowaniu baterii przez falownik i ładowaniu mojej Tesli przez oryginalną "cegłę" nie trzeba było podłączać "patentu-interfejsu" - wszystko bez tego działa. Jak zawsze z wielkim zaciekawienie oglądam Twoje filmy i wielki szacun dla ogromu wysiłku jaki wkładasz w te filmy. Pozdrawiam
30 min spalania paliwa kopalnego. Żeby przejechać elektrykiem 7 min. Idealny przykład tego jak w chwili obecnej pojazdy elektryczne są marnotrawieniem energii kopalnej, oraz marnotrawieniem elementów kopalnych. Idealny przykład na tym filmie. Jak rasa ludzka jest słabo rozwinięta = na poziomie podgrzewania wody w czajniku elektrycznym.
3:40 Panie Sławku, muszę zwrócić uwagę że tworzy się znaczna pętla indukcyjna przy takiej ilości zwojów jak na bębnie. Wystarczy zrobić prosty test na dwóch przedłużaczach, zwiniętym i rozwiniętym. Na ucho można zaobserwować jak zmienia się charakterystyka pracy obciążonego silnika indukcyjnego o znacznej mocy (2,5-3kW). Pozdrawiam.
Byłem niezmiernie ciekaw tego odcinka. Tak, jak podejrzewałem wąskim gardłem przy ładowaniu akumulatora okazał się falownik. 850 W mocy ładowania, to zaledwie 25% wykorzystania mocy agregatu. Dziękuję za film.
@@grzegpaw do ładowania potrzebne jest przede wszystkim źródło energii. Podczas kilkudniowej śnieżycy takim źródłem może być agregat prądotwórczy. Falownik w tym wypadku jest urządzeniem, które zamienia 230V AC, na nieco ponad 24V DC. Falownik robi to z określoną wydajnością, którą możemy wyrazić w watach. W tym wypadku wydajność ta wynosi 850W, czyli zaledwie 25% mocy agregatu.
Do zamiany prądu AC (zmiennego) na prąd DC (stały) zawsze potrzebny był prostownik. Falownik był do zamiany DC na AC. Czy sejm uchwalił, że teraz fizyka jest odwrotnie?
@@grzegpaw Ach teraz rozumiem, to takie słowne gierki🤭 To pudełko ma więcej funkcji. Autor filmu nadal nazywa je falownikiem. Ale jeśli chcesz, możesz zacząć lansować jakąś nową nazwę, może się przyjmie. Na przykład kamperach przyjęła się nazwa energoblok. Może tutaj Ty coś wymyślisz? Będę Cię wspierał.
Pan chyba nigdy spawarką transformatorowa na przedłużce nie spawał Indukcja takiej zwiniętej przedłużki jest taka że łuku nie idzie zapalić i utrzymać na elektrodzie 2.5 mm wystarczy rozwinąć i można 3.25 ciągłe spawy jechać
Jaki interfejs? Proszę mówić dokładnie co pan zrobił tym połączeniem w gnieździe. Ładowarka ma wykrywanie uziemienia. Zrobił Pan po prostu zerowanie w gnieździe tego generatora łącząc jedno z wyjść uzwojenia wtórnego generatora z bolcem uziemienia w gnieździe.
Kiedyś testował Pan taki pseudo-falownik do grzania wody. Czy chciałby Pan przeprowadzić test w którym sprawdzana jest jaka moc grzałki najszybciej nagrzeje wodę przy małym nasłonecznieniu? Widziałem, że ma Pan taki zasilacz co udaje panele fotowoltaiczne i generuje chyba około 200W. To prosiłbym podłączyć do tego falownika, a za falownikiem podłączyć mały czajnik np. 500W, oraz duży czajnik np. 3000W i sprawdzić który szybciej zagotuje szklankę wody. Wydaje mi się, że ten mniejszy może nagrzewać szybciej ze względu na wyższą rezystancję.
👍Dobra prezentacja, zapomniałeś tylko dodać czy ten agregat pociągnie pięć kondensacyjny i go nie zepsuje, /wiesz delikatne urządzonko te piece condensy /czy naładuje laptopa też delikatny.
Panie Sławku Byłbym bardzo ostrożny w twierdzeniu : mając trzy falowniki mogę zasilić instalację trójfazową w domu, a tym bardziej zasilić płytę indukcyjną dwufazowo. Falowniki będą pracować synchronicznie, ale z tą samą fazą. Urządzenia trójfazowe nie będą pracowały! Serdecznie pozdrawiam
Jeśli takie 3 falowniki zepniesz przewodem komunikacyjnym ze sobą i ustawisz im pracę 3-fazowa synchroniczna to te 3 falowniki wytworzą fazy przesunięte o 120 stopni. A płyta indukcyjna będzie chodzić nawet z jednej fazy, zazwyczaj płyty indukcyjne maja zasilanie 2x po jednej fazie (2F+N) bo są przystosowane do zasilania 1 fazą (mają zworkę na 1 fazę). Bardzo rzadko zdarzają się domowe kuchnie indukcyjne 3-fazowe, raczej są to przemysłowe kuchnie.
@technik87 Komentując słowa Pana Slawka miałem na myśli falownik offgrid Easun prezentowany na filmie. Nie spotkałem na forach falownika offgrid , który mogłyby współpracować z podobnymi w układzie trójfazowy (z przesunięciem 120 st. el. pomiędzy trzema fazami). Możliwa jest praca równoległa takiego falownika z drugim takim samym) . Jeżeli chodzi o płytę indukcyjną, tak masz rację, ale tu trzeba wziąć pod uwagę moc jaka jest wymagana przez płytę , a jaką dysponuje falownik. Równoległa praca dwóch falowników daje taką możliwość . Wypowiedź Pana Sławka sugerowała (wg. mnie) o możliwości zasilania instalacji domowej trójfazowej trzema falownikami . W.g mnie będzie to zasilanie jednofazowe wszystkich trzech linii .
Poszło pytanie do tego obcokrajowca z allegro, czy ten agregat co wystawia, pociągnie kocioł condensacyjny 34KW na gaz, 100W. Odpowiedź przyszła zaskakująca, że nie. 😁
Witam Panie Sławku ja mam pytanie czy korzysta pan w dalszym ciągu z zestawu monitorowania paneli Tigo zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu jak by Pan mógł coś napisać jak to się sprawdza mam zamontowane 19szt optymalizatorow lecz ni posiadam monitorowania Pozdrawiam
Tak korzysta. Bardzo rzadko, bo działa i tylko co kilka miesięcy rzucam okiem z ciekawości jakie wyniki udało się panelom uzyskać. Przysyłam link do wglądu w moją instalację ei.tigoenergy.com/p/panele
@@PaneleFotowoltaiczne nie chce nic sugerować ale tytuł skłania do myślenia ze firm jest sponsorowany , w tytule ma pan "NAJLEPSZY GENERATOR" czy na pewno testował pan wszystkie dostępne agregaty na runku ? ponieważ dopiero po sprawdzeniu wszystkiego można powiedziecie ze cos jest najlepsze :]]
A czy to istotne? Ten film wielu osobom pomoże w szukaniu agregatu, który będzie działał z falownikiem (powinno być tu jeszcze raz na szybko powtórzone doświadczenie z tym drugim agregatem, z którym falownik nie chciał działać) . Ja miałem fuksa i kupiłem agregat PRAMAC, który działa z moim chińskim falownikiem 7kw oraz z VOLTEM 800, 1500 i, 3000e - ale nie zdawałem sobie do końca sprawy że może być lipa. I pewnie nie jedna osoba kupiła agregat z chęcią doładowywania akumulatorów falownikiem i agregatem, po czym okazuje się że to nie chce działać. Patent z ładowarką do EV też bardzo pouczający :)
Znaczy, że jak, w razie "W" podłaczasz to do instalacji "on-grid" (odpiętej od sieci wcześniej, oczywiście) i jak świeci słoneczko w panele, to agregat tylko zapewnia synchronizację a większość energii idzie z paneli? Hmmm, bo to byłoby rozwiązanie! Te wszystkie generatory to różnią się tylko brandem. Na oko to jest to samo, w środku silnik Rato 60 albo 120 cm sześć, alternator i falownik sinusoidalny. Wszystko robione w Chinach. Podejrzewam, że Honda też. Kupiłem "na wszelki wypadek" kilka miesięcy temu generator Fogo 3001iS i jego panel czołowy jest niemal identyczny z tym na filmie. Klapki od oleju i świecy w tym samym miejscu, korek od wlewu paliwa taki sam. Tylko obudowa i brand się róznią. W sieci widziałem klona tego Fogo pod innym brandem i z innym odcieniem czerwieni plastikowej obudowy. Ale widać, że to ta sama fabryka w Chinach. Tak, że tak. Po prostu będą działać i tyle.
Wszystko rozumiem ale wydaje mi się że panie Sławku kiepsko policzona wydajność bo podwórka ten kaloryfer nie zagrzeje no chyba że się udało . Pozdrawiam.
Lubię te filmy z testów bo to świetna komedia, zero merytoryki, zero wiedzy o czym mówimy ale lokowanie produktu extra a dla kumatych zabawa przy oglądaniu świetna, łapka w górę 😀
Ciiiii. Panu Influencerowi nawet pętla indukcyjna się nie robi, bo to tylko 50 Hz. Ciiii.
Ja czekam na poważny pożar, bo zgromadził mnóstwo szpeju, którego nie rozumie.
Domorosły Tesla, tyle że bez znajomości tabliczki odejmowania.
Dokładnie ten sam agregat widzę już 4 raz na „teście”, dystrybutor bardzo dobrze zainwestował w marketing. A kanał po przekroczeniu 100k zaczął niebezpiecznie skręcać w stronę ceneo. Wolałem merytoryczne zadumy nad excelem…
@@JacquesPiyacquesNo nie, pożaru to nie życzmy, ale faktycznie druciarstwo z EAsun w centrum może nie wyjść na zdrowie. Zebranie w jednym garażu tylu lokowanych produktów to też swego rodzaju „test” (cierpliwości subskrybentów 😢)
Ależ oczywiście, że nie życzę - po prostu widzę ten „sprzęt” i po wysłuchaniu kilku godzin „pana inżyniera” jestem przekonany, że nie wie „o co w tym polega” i czekam na osiągnięcie masy krytycznej. Byle bez ofiar. I kosztów opieki zdrowotnej na koszt niewinnego podatnika.
@@JacquesPiyacques Pan Sławek jeśli dobrze pamiętam jest fizykiem z wykształcenia, więc „coś” na pewno wie ;-) Ale widać, zwłaszcza w tych testach, że w niektóre tematy dopiero wchodzi.
Nie używał bym mylącego pojęcia, że posiada Pan zasilanie trójfazowe w budynku z trzech falowników dlatego, że brakuje między nimi synchronizacji międzyfazowej czyli przesunięcia o 120' jakie występuje w sieci energetycznej a co za tym idzie nie zadziałają na takim zasilaniu urządzenia, które mają silniki trójfazowe np trójfazowa pompa ciepła w której może się spalić silnik przy takiej zabawie. Urządzenia oporowe typu płyta kuchenna grzałkowa czy indukcyjna będzie działać gdyż synchronizacja nie jest tam potrzebna. Używał bym raczej pojęcia zasilania z trzech różnych źródeł zasilania co nie jest pojęciem tożsamym z zasilaniem trójfazowym.
Prawda:)
3 jednofazowe falowniki off-gridowe można spiąć ze sobą kablem komunikacyjnym i ustawić prace trójfazową synchroniczną.
Mój falownik może pracować synchronicznie z jednym lub dwoma falownikami, tworząc sieć 2 / 3 fazową. Dodatkowo na każdej fazie, może być podpiętych kilka tych falowników by zwiekszyć moc na tej fazie. W dodatku nie musi ich być taka sama ilość na każdej fazie.
Wszystkie te agregaty inwerterowe są oparte na projekcie agregatu inwerterowego hondy EUxxi. Wszystkie można łączyć ze sobą nawet zwykłą wtyczka, ten "specjalny" kabel po prostu łączy ze sobą gniazdka 2 agregatów. Te agregaty inwerterowe podczas startu nie dają od razu napięcia na wyjściu tylko najpierw sprawdzają czy jest na gniazdku jakieś napięcie (np. od innego agregatu) i jak jest to synchronizują się do tej sinusoidy, a jak niema napięcia to wytwarzają "własną" sinusoidę.
Jak zawsze super film. Może kilka słów więcej o tym patencie "interfejsie " cóż tam się zadziało że to zadziałało . Pozdrawiam
Tu więcej o tym mówię. ruclips.net/video/uoFUwZ3d8C8/видео.html
ile taki na aliexpres ? z niemcami to ma tyle wspólnego ze u nich jest magazyn , Chińczycy to na allegro sprzedają
Świetna robota. Miło się ogląda twoje filmy i porady. Dziękuję.
Dziękuję
Kupiłem ten agregat. Mam u siebie trzy falowniki EaSun podłączone (parallel) w trybie 3 fazy. Żeby ładować baterie tym agregatem trzeba zmienić ustawienia w falowniku, do którego jest podłączony agregat z funkcji "3P" na funkcję "SI G" (single) i oczywiście po ładowaniu przywrócić ustawienia do 3 fazowych. U mnie przy ładowaniu baterii przez falownik i ładowaniu mojej Tesli przez oryginalną "cegłę" nie trzeba było podłączać "patentu-interfejsu" - wszystko bez tego działa. Jak zawsze z wielkim zaciekawienie oglądam Twoje filmy i wielki szacun dla ogromu wysiłku jaki wkładasz w te filmy. Pozdrawiam
30 min spalania paliwa kopalnego. Żeby przejechać elektrykiem 7 min.
Idealny przykład tego jak w chwili obecnej pojazdy elektryczne są marnotrawieniem energii kopalnej, oraz marnotrawieniem elementów kopalnych.
Idealny przykład na tym filmie. Jak rasa ludzka jest słabo rozwinięta = na poziomie podgrzewania wody w czajniku elektrycznym.
3:40 Panie Sławku, muszę zwrócić uwagę że tworzy się znaczna pętla indukcyjna przy takiej ilości zwojów jak na bębnie. Wystarczy zrobić prosty test na dwóch przedłużaczach, zwiniętym i rozwiniętym. Na ucho można zaobserwować jak zmienia się charakterystyka pracy obciążonego silnika indukcyjnego o znacznej mocy (2,5-3kW). Pozdrawiam.
Chętnie zrobię taki eksperyment. Dziękuję za pomysł.
@@PaneleFotowoltaiczne przekonałem się o tym przy pracy z młotem 2.5kW. Na zwiniętym bębenie pracował wyraźnie gorzej.
Byłem niezmiernie ciekaw tego odcinka. Tak, jak podejrzewałem wąskim gardłem przy ładowaniu akumulatora okazał się falownik. 850 W mocy ładowania, to zaledwie 25% wykorzystania mocy agregatu.
Dziękuję za film.
Kurcze, pogubiłem się, do ładowania akumulatora potrzebny jest falownik?
@@grzegpaw do ładowania potrzebne jest przede wszystkim źródło energii. Podczas kilkudniowej śnieżycy takim źródłem może być agregat prądotwórczy. Falownik w tym wypadku jest urządzeniem, które zamienia 230V AC, na nieco ponad 24V DC. Falownik robi to z określoną wydajnością, którą możemy wyrazić w watach. W tym wypadku wydajność ta wynosi 850W, czyli zaledwie 25% mocy agregatu.
Do zamiany prądu AC (zmiennego) na prąd DC (stały) zawsze potrzebny był prostownik. Falownik był do zamiany DC na AC. Czy sejm uchwalił, że teraz fizyka jest odwrotnie?
@@grzegpaw
Ach teraz rozumiem, to takie słowne gierki🤭
To pudełko ma więcej funkcji. Autor filmu nadal nazywa je falownikiem. Ale jeśli chcesz, możesz zacząć lansować jakąś nową nazwę, może się przyjmie. Na przykład kamperach przyjęła się nazwa energoblok. Może tutaj Ty coś wymyślisz? Będę Cię wspierał.
@@januszkomentator2689Może "przekonfigurowywator"
Żebyśmy mieli więcej takich zaradnych ludzi.
15:44 "Bezprzewodową wtyczką" rozjebałeś system w PiS-du 😁 Brawo Ty👏
Ja tam nie rozwijam, niech ma ciepło rodzinne 🤪🤔😉
Świetny test :-)))
Dałem łapkę, suba, Dzwoneczek i puściłem reklamy (były krótkie).
Pan chyba nigdy spawarką transformatorowa na przedłużce nie spawał Indukcja takiej zwiniętej przedłużki jest taka że łuku nie idzie zapalić i utrzymać na elektrodzie 2.5 mm wystarczy rozwinąć i można 3.25 ciągłe spawy jechać
Testowałem mój sprzęt fogo f4001ise. To jest bajka. Pojemność silnika 210, i moc ciągła 3.3 kW. Nie męczy się wcale.
Jaki interfejs? Proszę mówić dokładnie co pan zrobił tym połączeniem w gnieździe. Ładowarka ma wykrywanie uziemienia. Zrobił Pan po prostu zerowanie w gnieździe tego generatora łącząc jedno z wyjść uzwojenia wtórnego generatora z bolcem uziemienia w gnieździe.
11:16 docieranie "na ostro" nowego silnika😮
16:07 bezprzewodowa wtyczka :D
Kiedyś testował Pan taki pseudo-falownik do grzania wody. Czy chciałby Pan przeprowadzić test w którym sprawdzana jest jaka moc grzałki najszybciej nagrzeje wodę przy małym nasłonecznieniu? Widziałem, że ma Pan taki zasilacz co udaje panele fotowoltaiczne i generuje chyba około 200W. To prosiłbym podłączyć do tego falownika, a za falownikiem podłączyć mały czajnik np. 500W, oraz duży czajnik np. 3000W i sprawdzić który szybciej zagotuje szklankę wody. Wydaje mi się, że ten mniejszy może nagrzewać szybciej ze względu na wyższą rezystancję.
Dzień dobry
Może pan wrzucić link do czujnika albo jego nazwę, co ma pan na dachu który sprawdza czy panele dobrze pracują.
👍Dobra prezentacja, zapomniałeś tylko dodać czy ten agregat pociągnie pięć kondensacyjny i go nie zepsuje, /wiesz delikatne urządzonko te piece condensy /czy naładuje laptopa też delikatny.
W instrukcji jest chyba podane ile decybeli wynosi ten hałas, bo mikrofon z kamerki nic nie wskazuje na to by urzadzenie bylo ciche.
Oglądałem na głośnikach. Spodnie motocyklowe i kask wyszły z szafy i chcą na wycieczkę!
Czyli agregat z AVR nie zasili falownika off-grid. Ciekawe, czy falownik z tego agregatu współpracowałby z turbiną wiatrową.
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie co się stało w 20minucie filmu. I jakie zadanie pełni ten podpinany biały kabel 🤔
Może powinno być w tytule najlepszy generator jaki testowałem do tej pory ? a nie najlepszy generator prądu ?😅🤣😂
dokładnie,
bo najlepszy to mam ja ;-)
Nie, ja mam lepszy🤣🤣🤣
Panie Sławku
Byłbym bardzo ostrożny w twierdzeniu : mając trzy falowniki mogę zasilić instalację trójfazową w domu, a tym bardziej zasilić płytę indukcyjną dwufazowo. Falowniki będą pracować synchronicznie, ale z tą samą fazą. Urządzenia trójfazowe nie będą pracowały!
Serdecznie pozdrawiam
Dlaczego ma być problem z zasilaniem płyty indukcyjnej? Nie sądzę by miał być z tym problem, tam nie jest potrzebna synchronizacja miedzy fazowa.
Jeśli takie 3 falowniki zepniesz przewodem komunikacyjnym ze sobą i ustawisz im pracę 3-fazowa synchroniczna to te 3 falowniki wytworzą fazy przesunięte o 120 stopni. A płyta indukcyjna będzie chodzić nawet z jednej fazy, zazwyczaj płyty indukcyjne maja zasilanie 2x po jednej fazie (2F+N) bo są przystosowane do zasilania 1 fazą (mają zworkę na 1 fazę). Bardzo rzadko zdarzają się domowe kuchnie indukcyjne 3-fazowe, raczej są to przemysłowe kuchnie.
Ten falownik, może współpracować tak, by tworzyć sieć 3f
@@technik87 22:27
@technik87 Komentując słowa Pana Slawka miałem na myśli falownik offgrid Easun prezentowany na filmie. Nie spotkałem na forach falownika offgrid , który mogłyby współpracować z podobnymi w układzie trójfazowy (z przesunięciem 120 st. el. pomiędzy trzema fazami). Możliwa jest praca równoległa takiego falownika z drugim takim samym) . Jeżeli chodzi o płytę indukcyjną, tak masz rację, ale tu trzeba wziąć pod uwagę moc jaka jest wymagana przez płytę , a jaką dysponuje falownik. Równoległa praca dwóch falowników daje taką możliwość . Wypowiedź Pana Sławka sugerowała (wg. mnie) o możliwości zasilania instalacji domowej trójfazowej trzema falownikami . W.g mnie będzie to zasilanie jednofazowe wszystkich trzech linii .
No a ten falownik dziala bezproblemowo bez baterii? Mowiles, ze dasz znac - cos sie udalo pod tym katem zrobic?
Stabilizacja działa ładnie ale hałas nieznośny. Dlaczego nie zamówi sobie Pan agregatu Honda są super ciche?
Chce testować coś, czego nie znacie i jest alternatywą cenową
Ten agregat też jest cichy, a honda jest mocno przereklamowana a co za tym idzie jest niewspółmiernie droga.
sprzedaje to jakas chinska firma na allegro , czy ten agregat nie ma importera w Polsce bądź Europie ? Co z gwarancją jak sie uszkodzi ??
Ma, ja go mam z Niemiec, ale jest też na Allegro z polskiego sklepu.bit.ly/3GrvGIN Kod rabatowy 20 Euro - PV
Allegro - bit.ly/3XBKYS8
Poszło pytanie do tego obcokrajowca z allegro, czy ten agregat co wystawia, pociągnie kocioł condensacyjny 34KW na gaz, 100W. Odpowiedź przyszła zaskakująca, że nie. 😁
Pójdzie na nim ładowarka do samochodu ?
Dzień dobry ciekawe jakie spalanie wychodzi np. Na 50%
Tylko nie mówcie nikomu 🙂
Witam Panie Sławku ja mam pytanie czy korzysta pan w dalszym ciągu z zestawu monitorowania paneli Tigo zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu jak by Pan mógł coś napisać jak to się sprawdza mam zamontowane 19szt optymalizatorow lecz ni posiadam monitorowania Pozdrawiam
Tak korzysta. Bardzo rzadko, bo działa i tylko co kilka miesięcy rzucam okiem z ciekawości jakie wyniki udało się panelom uzyskać. Przysyłam link do wglądu w moją instalację ei.tigoenergy.com/p/panele
😀👍
Jaka cena. A..znalazłem na allegro....2700
22:00 Panie Sławku czy jest Pan pantoflem? :D Pozdrawiam :)
Jak trza, to trza i nie ma dyskusji :)
ile ten producent "najlepszych" generatorów płaci za taką reklamę ??
Wyślij mi anonimowo maila i sprawdź czy da mi się zapłacić za reklamę. Przecież można zrobić taką prowokacje..
@@PaneleFotowoltaiczne nie chce nic sugerować ale tytuł skłania do myślenia ze firm jest sponsorowany , w tytule ma pan "NAJLEPSZY GENERATOR" czy na pewno testował pan wszystkie dostępne agregaty na runku ? ponieważ dopiero po sprawdzeniu wszystkiego można powiedziecie ze cos jest najlepsze :]]
A czy to istotne? Ten film wielu osobom pomoże w szukaniu agregatu, który będzie działał z falownikiem (powinno być tu jeszcze raz na szybko powtórzone doświadczenie z tym drugim agregatem, z którym falownik nie chciał działać) . Ja miałem fuksa i kupiłem agregat PRAMAC, który działa z moim chińskim falownikiem 7kw oraz z VOLTEM 800, 1500 i, 3000e - ale nie zdawałem sobie do końca sprawy że może być lipa. I pewnie nie jedna osoba kupiła agregat z chęcią doładowywania akumulatorów falownikiem i agregatem, po czym okazuje się że to nie chce działać. Patent z ładowarką do EV też bardzo pouczający :)
👍
JAKĄ GWARANCJE MA AGREGAT ? DO KOGO ZGŁASZAMY USTERKI PO NP 6 MIESIĄCACH ?? GDZIE TRZEBA WYSLAC NA NAPRAWE BĄDZ WYMIANE ?
Kupujemy go w Polsce w sklepie, poprzez Allegro. Mamy polska fakturę VAT. Czyli mam nasza polską gwarancję.
To są prądy wirowe w uzwojeniu .
Znaczy, że jak, w razie "W" podłaczasz to do instalacji "on-grid" (odpiętej od sieci wcześniej, oczywiście) i jak świeci słoneczko w panele, to agregat tylko zapewnia synchronizację a większość energii idzie z paneli? Hmmm, bo to byłoby rozwiązanie!
Te wszystkie generatory to różnią się tylko brandem. Na oko to jest to samo, w środku silnik Rato 60 albo 120 cm sześć, alternator i falownik sinusoidalny. Wszystko robione w Chinach. Podejrzewam, że Honda też. Kupiłem "na wszelki wypadek" kilka miesięcy temu generator Fogo 3001iS i jego panel czołowy jest niemal identyczny z tym na filmie. Klapki od oleju i świecy w tym samym miejscu, korek od wlewu paliwa taki sam. Tylko obudowa i brand się róznią. W sieci widziałem klona tego Fogo pod innym brandem i z innym odcieniem czerwieni plastikowej obudowy. Ale widać, że to ta sama fabryka w Chinach. Tak, że tak. Po prostu będą działać i tyle.
żeby działało jak piszesz w razie 'w' to trzeba mieć inwerter hybrydowy lub offgrid, na ongridzie nie będzie rabotało.
A gdzie słynny samostart? 😅
Jaki to telefon?
ten - bit.ly/3YIoiR0
Wszystko rozumiem ale wydaje mi się że panie Sławku kiepsko policzona wydajność bo podwórka ten kaloryfer nie zagrzeje no chyba że się udało . Pozdrawiam.
Maszynka z Aliexpres.
Skąd masz taką chatę :O
Robi sie cewka jak jest kabel na bębnie zwinięty
Nie robi się
👍